محسنی اژه‌ای: فساد در برخی دستگاه‌ها وجود دارد، اما سیستماتیک نیست

گروه اجتماعی الف،   3980718071 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

محسنی اژه‌ای گفت: نباید در جامعه به گونه‌ای القاء شود که فساد در برخی از دستگاه‌ها سیستماتیک است.

محسنی اژه‌ای: فساد در برخی دستگاه‌ها وجود دارد، اما سیستماتیک نیست

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در جلسه شورای عالی استان‌ها ضمن گرامیداشت اربعین حسینی گفت: خدا را بابت همه نعمت‌هایش شاکر هستم که زیر چتر ولایت فقیه تنفس می‌کنیم، امیدوارم با عنایت پرودگار پاسدار خون‌های ناحق ریخته شده باشیم.

وی با بیان اینکه آنچه از صدر اسلام تا امروز به دست ما رسیده همه خون‌های ریخته شده در زمان غیبت است، افزود: امروز باید فرصت را مغتنم شماریم و به مردم خدمت کنیم.

معاون اول قوه قضاییه گفت:  در مکتب اسلام بر رعایت حقوق مردم و تکیه بر توانایی‌های آن‌ها بسیار تأکید شده است. ببینید در اسلام چه میزان حق الناس مهم است و بدانید چقدر اسلام بر اجتماعات توجه دارد، زیرا قوانین موجود در اجتماعات در کارهای انفرادی وجود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: مشاهده کنید که در قانون اساسی چقدر بر مشارکت مردم در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تأکید شده است.

وی افزود: اقتصاد ما بر پایه تعاونی‌ها و مردم است؛ دیگر مشارکت مردم در سیاست قابل ذکر نیست.

معاون اول قوه قضاییه گفت: هرجا بر مردم تکیه کردیم و آن‌ها را در کار‌ها شرکت دادیم، مشکلات پیش نیامد و هرجا مردم نبودند ما مشکلات بسیار داشتیم، لذا باید بدانید کار‌های مردمی کم هزینه است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: نباید در جامعه به گونه‌ای القاء شود که فساد در برخی از دستگاه‌ها سیستماتیک است.

وی افزود: جنگ تحمیلی چگونه اداره شد؟ با حمایت‌های مردم اداره شد و به واسطه آن‌ها ۸ سال دفاع کردیم و استقلال خود را حفظ کردیم.

معاون اول قوه قضاییه گفت: در بسیاری از امور دیگر هم همین طور است، یعنی هر کاری که به کمک مردم انجام شد، کم هزینه جلو رفت و هر جا خودمان خواستیم کاری را انجام دهیم پر هزینه شد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه در قانون اساسی به اجرای عدالت به صورت گسترده اشاره شده است، تصریح کرد: در مجموع وقتی به حضور مردم در تمام عرصه‌ها نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که چقدر حضورشان برجسته است و این افتخار جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: ما در مشارکت‌ مردم در سرنوشت خودشان جلو هستیم و فتنه ۸۸ را به کمک چه کسی و چگونه حل و فصل کردیم، فتنه‌ای که از بیرون سرچشمه گرفت. مگر آن نبود که حضور پرشور مردم این مسئله را حل کرد و ۹ دی چه کسانی به میدان آمدند؟

معاون اول قوه قضاییه گفت: ۹ دی مردم به میدان آمدند و فتنه را خواباندند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: در گذشته که اطلاعات دقیق و سازمان یافته‌ای نداشتیم، مردم جمع شدند و در مواقع حساس به میدان آمدند و توانستند بر جریانات موفق شوند.

وی افزود: امروز قانون اساسی و مردم جلوی چشم ما هستند؛ حال اگر به حقوق آن‌ها احترام بگذاریم و از مردم برای حل معضلات استفاده کنیم موفق خواهیم شد، چراکه امروز با کمک مردم می‌توانیم از تحریم‌ عبور کنیم و در پی آن مشکلات حل خواهند شد.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه افق را بسیار بالاتر می‌بینیم، گفت: ثابت شد که مردم ایران وقت شناس هستند و استقامت دارند و «ما می‌توانیم» برای مردم شعار نیست و می‌بینیم که ایرانیان در بسیاری از شاخص‌ها رتبه اول جهان هستند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: تحریم مال امروز نیست و ما ۴۰ سال است که تحریم هستیم و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه امروز بیشتر است یا ۴۰ سال گذشته؟ آیا امروز نفوذ ما قابل مقایسه با گذشته است یا خیر؟ این همان تکیه بر مردم و حرکت زیر بیرق ولایت فقیه است.

وی افزود: تکیه بر مردم و حرکت زیر نظر ولایت فقیه دو شاخص موفقیت جمهوری اسلامی ایران در همه امور است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: شورا‌ها بسیار جایگاه مهمی دارند و ما به این میزان اهمیت شورا‌ها عنایت کافی نداشتیم و در برخی از موارد نقش شورا‌ها تضعیف شد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: کارکرد هر دستگاه مهمترین عامل در مسیر توسعه، پیشرفت و موثر بودن آن است، حال باید ببینیم اگر امروز از لحاظ کارکرد در آن جایگاه نیستیم، آیا منشأ آن دیگران هستند یا خود ما؟

وی افزود: کارکرد مناسب دستگاه‌ها موجب تقویت آن‌ها و در مقابل کارکرد منفی آن‌ها موجب تضعیف‌شان می‌شود. حال اگر امروز می‌بینیم که جایگاهی ندارند، باید کمی برگردیم به خودمان و ببینیم آیا عملکرد ما به گونه‌ای بوده است که دستی به سمت ما دراز شود یا خیر؟

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه امروز باید دید که از ظرفیت شوراهای شهر و استان‌ها به درستی استفاده می‌شود یا خیر؟، گفت: خوشحال می‌شوم که از ظرفیت شوراهای شهر برای حل بسیاری از مشکلات استفاده شود، لذا می‌خواهم جلسات مشترکی برای حل و فصل بسیاری از امور برگزار شود و از ظرفیت شوراها استفاده شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۶۲۲۳۱۲:۰۷:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۱۸
برادر بزرگوار حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای اژه ای ، والله فاسدین هم را پیدا کردند و فساد میکنند ، به این میگن : فساد سیستمی یا سیستماتیک که فرق میکند با سیستم فاسد ‌ . جان ابوالفضل«ع» ، توجه کنید .
حمید۱۱۲۶۲۲۹۱۲:۱۴:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۱۸
..وقتی بانکها از وامها بهره دیرکرد میگیرن که مراجع همشون حرام میدونن. وقتی بعضی ها حقوق ها و پاداش های چندین ده میلیونی میگیرن در حالی که بعضی از مردم حیاتشون به همین یارانه هایی دولته. اینا فساد سیستماتیک نیست به نظر شما؟ تازه این دو قلمش بود
ناشناس۱۱۲۶۲۳۰۱۲:۱۵:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۸
یعنی میفرمایید فساد انفرادی است؟به هر حال چه سیستماتیک و چه انفرادی،سطح وسیعی را پوشش میدهد.
ناشناس۱۱۲۶۲۶۱۱۲:۴۰:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۸
.. وقتی بانکها با حیله و نیرنگ با نام کمک به افراد نیازمند و با کلیپ های مذهبی پول های مردم را بصورت قرض الحسنه دریافت می کنند و به جای وام دادن به نیازمندان با کارمزد 4 درصد به کارمندان خودشان وام می دهند اسم این کار را چه می گذارید؟ ..
ناشناس۱۱۲۶۲۶۳۱۲:۴۳:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۸
فساد شبکه ای و تار عنکبوتی است که بسیار خطرناک ..است
ناشناس۱۱۲۶۳۰۹۱۳:۱۵:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۸
خوب شکر خدا که فساد سیستماتیک نشده.حالا که فرمودید ..
ناشناس۱۱۲۶۳۲۲۱۳:۲۶:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۸
برخی مدیران بازنشسته نفت و گاز یا شرکت زده‌اند و یا به خدمت شرکت های پیمانکاری نفت و گاز درآمده و با رانت مناقصات را برنده و با برآوردهای چند برابر هزینه پروژه هماهنگ بین بعضی مدیران فعلی و بازنشسته و استفاده از تجهیزات بی کیفیت نازل بودجه و کیفیت پروژه های نفت و گاز را غارت میکنند بداد وزارت نفت برسید مافیا از .. بر همه چیز حاکم است و کارکنان خدوم همه انگیزه خود را با دیدن این فساد گسترده از دست داده‌اند فرد بازنشسته در اکثر کشورها تا مدت هفت سال حق فعالیت اقتصادی و یا ثبت شرکت ندارد دارند به جوانان هم با این روش خیانت کرده و فرصت های شغلی را غصب کرده‌اند
ناشناس۱۱۲۶۳۲۳۱۳:۲۶:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۱۸
اینکه برای رسیدگی به تخلفات بازرسان واحد های نظارتی که قطعا آنها هم در معرض فساد هستند ،بک بخشی از خود آن سازمان را در سامانه شکایات ۱۵۸۰ تعریف کردید عملا کارایی ندارد زیرا در داخل آن سازمان به تخلفات همکاران خود رسیدگی نمی‌کنند ..بایستی سامانه ای مستقل در قوه قضاییه تحت نظر مستقیم ریاست محترم قوه قضاییه جهت رسیدگی به مفاسد محتمل یا تخلفات بازرسان با مدیران واحد های نظارتی معرفی گردد
ناشناس۱۱۲۶۳۴۷۱۳:۴۳:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۱۸
ما از کجا به کجا رسیده ایم؟ یک روز هدف ما رسیدن به یک جامعه آرمانی و زبانزد دردنیا بوده است ،لیکن الان فساد فراگیر را به راحتی پذیرفته ایم وفقط بحث مان بر سر این است که سیستماتیک است یانه !!!!!
ناشناس۱۱۲۶۳۵۱۱۳:۴۷:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۸
پس چجوری اینهمه خصوصی سازیها تبدیل به خودمونی سازی شد؟ چجور سرمایه های کشور به قیمت ناچیز به یک عده خودی فروخته شد و باعث تعطیلی کارخانه ها و مشکلات کارگران شد؟
ناشناس۱۱۲۶۴۲۲۱۴:۵۰:۰۱ ۱۳۹۸/۷/۱۸
اگر هم فساد هم سیستماتیک نباشد معلوم است که مفسدین خیلی پوست کلفت شده و در کار فساد و بقای خود خیلی .. کار بلد شده اند.
ناشناس۱۱۲۶۴۲۶۱۴:۵۲:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۱۸
بعضا دستگاه های نظارتی ما به مراتبی از آلودگی فساد رسیده اند که این بسیار خطرناک است و تداعی کنند این است که هرچه بگندد نمکش میرنند..
الف ر۱۱۲۶۵۴۰۱۶:۵۹:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۸
وقتی که ... هزار شاغل در شرکتهای دولتی همه با سفارش این و آن سرکارند و قتی .. در صد وام بانکها در دست تعدادمحدودی است و قتی اغلب رتق و فتق اداری یا با پارتی است یا با رشوه دیگر فساد چی میخاد باشه ..
ناشناس۱۱۲۶۷۸۳۲۲:۱۰:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۱۸
همش حرف شعار حرف سخنرانی ..
ناشناس۱۱۲۶۹۲۹۰۱:۲۳:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۹
میشه بفرمایید چی هست؟ ..که هر روز اختلاس میلیاردی از دل این سیستم میاد بیرون اگه بود واویلا
ناشناس۱۱۲۷۰۰۴۰۶:۴۹:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۱۹
تو اکثر دستگاهها و ادارات فقط اقوام مسئولین.. استخدام میشند. این اسمش چیه؟
ناشناس۱۱۲۷۰۲۸۰۸:۱۲:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۱۹
جناب محسنی اژه ایی .. فساد سیستمی یا غیر سیستمی چه فرقی می کند. مردم الان همگی مبارزه با فساد و رانت خواران دولتی را می خواهند.
ناشناس۱۱۲۷۰۵۵۰۸:۴۵:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۱۹
خدا کند سیستماتیک نباشد .. اتو ماتیک باشد

پربحث‌های دیروز

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 3. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 4. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 5. حكايت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی‌خواند

 6. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 7. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 8. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 9. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 10. تل آویو و انفجار بیروت؛ دلیل خشم اسرائیلی‌ها از اظهارات ترامپ چیست؟

 11. نخستین تظاهرات ضددولتی پس از انفجار بیروت/ معترضان و نیروهای امنیتی زخمی شدند

 12. وزارت دفاع روسیه: به هرگونه حمله موشکی، پاسخ اتمی خواهیم داد

 13. ماه‌چهره خلیلی درگذشت

 14. افزایش آمار کشته‌های انفجار بیروت به ۱۴۵ تن/ ماکرون: کمک‌ها به دست‌های فاسد نخواهد رسید

 15. زیباترین عکس جهان

 16. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تهیه مسکن وظیفه نماینده است و تا این کار نشود درکی از زجر مردم ندارد/ وقتی از مردم مالیات می گیرید آنها تعیین می‌کنند صرف چه می‌شود/ کرونا را نباید سیاسی کرد

 17. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 6. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 7. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 8. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 9. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 10. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 11. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 12. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 13. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 14. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 15. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 16. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 17. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 18. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 19. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 22. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 23. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 24. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 25. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

  2. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

  3. نادر طالب‌زاده کرونا گرفت

  4. اوج تجمل‌گرایی در سنت حسنه‌ای به نام ازدواج/ حلالی که روز به روز ناممکن می‌شود

  5. حكايت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی‌خواند

  6. توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

  7. طرح احتمالی مجلس برای تعویق تمام کنکورها

  8. رئیسی: بانک‌ها اجازه ندهند گیرندگان تسهیلات پول ملت را صرف اموری غیر از تعهدشان کنند

  9. زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماند

  10. نصب سایبان‌ در حرم رضوی؛ مطالبه چندین ساله زائران که پاسخ داده شد

  11. سازمان هواپیمایی جعلی بودن مدرک تحصیلی عابدزاده را تکذیب کرد

  12. رئیسی: صاحبان درآمد‌های هنگفت نباید از پرداخت مالیات فرار کنند/ دولت به مدیریت بازار و معیشت مردم توجه کند

  13. هجوم مسافران به جاده چالوس/ آزادراه تهران - شمال بسته شد

  14. خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی

  15. ارتباط مستقیم شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان، با رشد سفرها + نمودار

  16. توضیحات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره وقف دماوند و جنگل آق‌مشهد

  17. فرهنگیان تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات می گیرند

  18. جسد قاضی منصوری به خانواده‌اش تحویل داده شد

  19. علت برچیده نشدن بزرگ‌ترین داروخانه غیرقانونی کشور

  20. سخنگوی وزارت بهداشت: محرم امسال، نذر ماسک را در اولویت قرار دهید

  21. آیا ایران واکسن کرونای روسیه را وارد می‌کند؟

  22. لشکر ۱۳ میلیونی مجردها

  23. اعلام شماره حساب برای دریافت کمک‌های مردمی به بیروت

  24. آلبوم ناصری کاخ گلستان گم شد

  25. عضو ستاد مقابله با کرونا: مرگ و میر کرونا در کشور خیلی بالا نیست/ شدت بیماری با افزایش سن، رشد می‌یابد

  آخرین عناوین