محسنی اژه‌ای: فساد در برخی دستگاه‌ها وجود دارد، اما سیستماتیک نیست

گروه اجتماعی الف،   3980718071 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

محسنی اژه‌ای گفت: نباید در جامعه به گونه‌ای القاء شود که فساد در برخی از دستگاه‌ها سیستماتیک است.

محسنی اژه‌ای: فساد در برخی دستگاه‌ها وجود دارد، اما سیستماتیک نیست

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در جلسه شورای عالی استان‌ها ضمن گرامیداشت اربعین حسینی گفت: خدا را بابت همه نعمت‌هایش شاکر هستم که زیر چتر ولایت فقیه تنفس می‌کنیم، امیدوارم با عنایت پرودگار پاسدار خون‌های ناحق ریخته شده باشیم.

وی با بیان اینکه آنچه از صدر اسلام تا امروز به دست ما رسیده همه خون‌های ریخته شده در زمان غیبت است، افزود: امروز باید فرصت را مغتنم شماریم و به مردم خدمت کنیم.

معاون اول قوه قضاییه گفت:  در مکتب اسلام بر رعایت حقوق مردم و تکیه بر توانایی‌های آن‌ها بسیار تأکید شده است. ببینید در اسلام چه میزان حق الناس مهم است و بدانید چقدر اسلام بر اجتماعات توجه دارد، زیرا قوانین موجود در اجتماعات در کارهای انفرادی وجود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: مشاهده کنید که در قانون اساسی چقدر بر مشارکت مردم در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تأکید شده است.

وی افزود: اقتصاد ما بر پایه تعاونی‌ها و مردم است؛ دیگر مشارکت مردم در سیاست قابل ذکر نیست.

معاون اول قوه قضاییه گفت: هرجا بر مردم تکیه کردیم و آن‌ها را در کار‌ها شرکت دادیم، مشکلات پیش نیامد و هرجا مردم نبودند ما مشکلات بسیار داشتیم، لذا باید بدانید کار‌های مردمی کم هزینه است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: نباید در جامعه به گونه‌ای القاء شود که فساد در برخی از دستگاه‌ها سیستماتیک است.

وی افزود: جنگ تحمیلی چگونه اداره شد؟ با حمایت‌های مردم اداره شد و به واسطه آن‌ها ۸ سال دفاع کردیم و استقلال خود را حفظ کردیم.

معاون اول قوه قضاییه گفت: در بسیاری از امور دیگر هم همین طور است، یعنی هر کاری که به کمک مردم انجام شد، کم هزینه جلو رفت و هر جا خودمان خواستیم کاری را انجام دهیم پر هزینه شد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه در قانون اساسی به اجرای عدالت به صورت گسترده اشاره شده است، تصریح کرد: در مجموع وقتی به حضور مردم در تمام عرصه‌ها نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که چقدر حضورشان برجسته است و این افتخار جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: ما در مشارکت‌ مردم در سرنوشت خودشان جلو هستیم و فتنه ۸۸ را به کمک چه کسی و چگونه حل و فصل کردیم، فتنه‌ای که از بیرون سرچشمه گرفت. مگر آن نبود که حضور پرشور مردم این مسئله را حل کرد و ۹ دی چه کسانی به میدان آمدند؟

معاون اول قوه قضاییه گفت: ۹ دی مردم به میدان آمدند و فتنه را خواباندند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: در گذشته که اطلاعات دقیق و سازمان یافته‌ای نداشتیم، مردم جمع شدند و در مواقع حساس به میدان آمدند و توانستند بر جریانات موفق شوند.

وی افزود: امروز قانون اساسی و مردم جلوی چشم ما هستند؛ حال اگر به حقوق آن‌ها احترام بگذاریم و از مردم برای حل معضلات استفاده کنیم موفق خواهیم شد، چراکه امروز با کمک مردم می‌توانیم از تحریم‌ عبور کنیم و در پی آن مشکلات حل خواهند شد.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه افق را بسیار بالاتر می‌بینیم، گفت: ثابت شد که مردم ایران وقت شناس هستند و استقامت دارند و «ما می‌توانیم» برای مردم شعار نیست و می‌بینیم که ایرانیان در بسیاری از شاخص‌ها رتبه اول جهان هستند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: تحریم مال امروز نیست و ما ۴۰ سال است که تحریم هستیم و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه امروز بیشتر است یا ۴۰ سال گذشته؟ آیا امروز نفوذ ما قابل مقایسه با گذشته است یا خیر؟ این همان تکیه بر مردم و حرکت زیر بیرق ولایت فقیه است.

وی افزود: تکیه بر مردم و حرکت زیر نظر ولایت فقیه دو شاخص موفقیت جمهوری اسلامی ایران در همه امور است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: شورا‌ها بسیار جایگاه مهمی دارند و ما به این میزان اهمیت شورا‌ها عنایت کافی نداشتیم و در برخی از موارد نقش شورا‌ها تضعیف شد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای ادامه داد: کارکرد هر دستگاه مهمترین عامل در مسیر توسعه، پیشرفت و موثر بودن آن است، حال باید ببینیم اگر امروز از لحاظ کارکرد در آن جایگاه نیستیم، آیا منشأ آن دیگران هستند یا خود ما؟

وی افزود: کارکرد مناسب دستگاه‌ها موجب تقویت آن‌ها و در مقابل کارکرد منفی آن‌ها موجب تضعیف‌شان می‌شود. حال اگر امروز می‌بینیم که جایگاهی ندارند، باید کمی برگردیم به خودمان و ببینیم آیا عملکرد ما به گونه‌ای بوده است که دستی به سمت ما دراز شود یا خیر؟

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه امروز باید دید که از ظرفیت شوراهای شهر و استان‌ها به درستی استفاده می‌شود یا خیر؟، گفت: خوشحال می‌شوم که از ظرفیت شوراهای شهر برای حل بسیاری از مشکلات استفاده شود، لذا می‌خواهم جلسات مشترکی برای حل و فصل بسیاری از امور برگزار شود و از ظرفیت شوراها استفاده شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۶۲۲۳۱۲:۰۷:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۱۸
برادر بزرگوار حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای اژه ای ، والله فاسدین هم را پیدا کردند و فساد میکنند ، به این میگن : فساد سیستمی یا سیستماتیک که فرق میکند با سیستم فاسد ‌ . جان ابوالفضل«ع» ، توجه کنید .
حمید۱۱۲۶۲۲۹۱۲:۱۴:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۱۸
..وقتی بانکها از وامها بهره دیرکرد میگیرن که مراجع همشون حرام میدونن. وقتی بعضی ها حقوق ها و پاداش های چندین ده میلیونی میگیرن در حالی که بعضی از مردم حیاتشون به همین یارانه هایی دولته. اینا فساد سیستماتیک نیست به نظر شما؟ تازه این دو قلمش بود
ناشناس۱۱۲۶۲۳۰۱۲:۱۵:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۸
یعنی میفرمایید فساد انفرادی است؟به هر حال چه سیستماتیک و چه انفرادی،سطح وسیعی را پوشش میدهد.
ناشناس۱۱۲۶۲۶۱۱۲:۴۰:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۸
.. وقتی بانکها با حیله و نیرنگ با نام کمک به افراد نیازمند و با کلیپ های مذهبی پول های مردم را بصورت قرض الحسنه دریافت می کنند و به جای وام دادن به نیازمندان با کارمزد 4 درصد به کارمندان خودشان وام می دهند اسم این کار را چه می گذارید؟ ..
ناشناس۱۱۲۶۲۶۳۱۲:۴۳:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۸
فساد شبکه ای و تار عنکبوتی است که بسیار خطرناک ..است
ناشناس۱۱۲۶۳۰۹۱۳:۱۵:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۱۸
خوب شکر خدا که فساد سیستماتیک نشده.حالا که فرمودید ..
ناشناس۱۱۲۶۳۲۲۱۳:۲۶:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۸
برخی مدیران بازنشسته نفت و گاز یا شرکت زده‌اند و یا به خدمت شرکت های پیمانکاری نفت و گاز درآمده و با رانت مناقصات را برنده و با برآوردهای چند برابر هزینه پروژه هماهنگ بین بعضی مدیران فعلی و بازنشسته و استفاده از تجهیزات بی کیفیت نازل بودجه و کیفیت پروژه های نفت و گاز را غارت میکنند بداد وزارت نفت برسید مافیا از .. بر همه چیز حاکم است و کارکنان خدوم همه انگیزه خود را با دیدن این فساد گسترده از دست داده‌اند فرد بازنشسته در اکثر کشورها تا مدت هفت سال حق فعالیت اقتصادی و یا ثبت شرکت ندارد دارند به جوانان هم با این روش خیانت کرده و فرصت های شغلی را غصب کرده‌اند
ناشناس۱۱۲۶۳۲۳۱۳:۲۶:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۱۸
اینکه برای رسیدگی به تخلفات بازرسان واحد های نظارتی که قطعا آنها هم در معرض فساد هستند ،بک بخشی از خود آن سازمان را در سامانه شکایات ۱۵۸۰ تعریف کردید عملا کارایی ندارد زیرا در داخل آن سازمان به تخلفات همکاران خود رسیدگی نمی‌کنند ..بایستی سامانه ای مستقل در قوه قضاییه تحت نظر مستقیم ریاست محترم قوه قضاییه جهت رسیدگی به مفاسد محتمل یا تخلفات بازرسان با مدیران واحد های نظارتی معرفی گردد
ناشناس۱۱۲۶۳۴۷۱۳:۴۳:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۱۸
ما از کجا به کجا رسیده ایم؟ یک روز هدف ما رسیدن به یک جامعه آرمانی و زبانزد دردنیا بوده است ،لیکن الان فساد فراگیر را به راحتی پذیرفته ایم وفقط بحث مان بر سر این است که سیستماتیک است یانه !!!!!
ناشناس۱۱۲۶۳۵۱۱۳:۴۷:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۸
پس چجوری اینهمه خصوصی سازیها تبدیل به خودمونی سازی شد؟ چجور سرمایه های کشور به قیمت ناچیز به یک عده خودی فروخته شد و باعث تعطیلی کارخانه ها و مشکلات کارگران شد؟
ناشناس۱۱۲۶۴۲۲۱۴:۵۰:۰۱ ۱۳۹۸/۷/۱۸
اگر هم فساد هم سیستماتیک نباشد معلوم است که مفسدین خیلی پوست کلفت شده و در کار فساد و بقای خود خیلی .. کار بلد شده اند.
ناشناس۱۱۲۶۴۲۶۱۴:۵۲:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۱۸
بعضا دستگاه های نظارتی ما به مراتبی از آلودگی فساد رسیده اند که این بسیار خطرناک است و تداعی کنند این است که هرچه بگندد نمکش میرنند..
الف ر۱۱۲۶۵۴۰۱۶:۵۹:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۸
وقتی که ... هزار شاغل در شرکتهای دولتی همه با سفارش این و آن سرکارند و قتی .. در صد وام بانکها در دست تعدادمحدودی است و قتی اغلب رتق و فتق اداری یا با پارتی است یا با رشوه دیگر فساد چی میخاد باشه ..
ناشناس۱۱۲۶۷۸۳۲۲:۱۰:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۱۸
همش حرف شعار حرف سخنرانی ..
ناشناس۱۱۲۶۹۲۹۰۱:۲۳:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۹
میشه بفرمایید چی هست؟ ..که هر روز اختلاس میلیاردی از دل این سیستم میاد بیرون اگه بود واویلا
ناشناس۱۱۲۷۰۰۴۰۶:۴۹:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۱۹
تو اکثر دستگاهها و ادارات فقط اقوام مسئولین.. استخدام میشند. این اسمش چیه؟
ناشناس۱۱۲۷۰۲۸۰۸:۱۲:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۱۹
جناب محسنی اژه ایی .. فساد سیستمی یا غیر سیستمی چه فرقی می کند. مردم الان همگی مبارزه با فساد و رانت خواران دولتی را می خواهند.
ناشناس۱۱۲۷۰۵۵۰۸:۴۵:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۱۹
خدا کند سیستماتیک نباشد .. اتو ماتیک باشد

پربحث‌های دیروز

 1. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 2. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 3. مسئولین در ماجرای بنزین، مردم را آدم حساب نکردند

 4. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 5. چرا وزیر کشور باید پاسخگو باشد؟

 6. ادعاهای مزدک میرزایی درباره کوچ ناگهانی از ایران/آرشیوی از صدا و سیما خارج نکردم

 7. دلایل ناکارآمدی موتورهای جست‌وجوی بومی در زمان قطع اینترنت

 8. نامه توکلی به عارف: اتهام نابخشودنی برخی سیاسیون اصلاح‌طلب به نظام/ اصلاح‌طلبان برائت نجویند مهر ابطال بر شناسنامه سیاسی خود می‌نهند

 9. پنجمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس تهران

 10. انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از طرح جدید بانکداری: طرح جدید بانکداری به ربا رسمیت می بخشد

 11. ترکان: زمان و شیوه سهمیه‌بندی بنزین مناسب نبود/ اقدام رهبری در مدیریت اوضاع کشور در حافظه‌ها بماند

 12. انگلیس در اخراج کارکنان بخش تولیدی رکورد زد

 13. جزئیات درگذشت دو دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز

 14. نامه مصباحی‌مقدم به آیت‌الله نوری همدانی: اگر طرح مجلس مسکوت بماند، بانک‌های خصوصی جشن خواهند گرفت

 15. پیام محرمانه رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره می خواهیم آرژانتین و مکزیک باشیم یا سوئد و سنگاپور!؟

 2. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 3. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 4. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 5. شوخی گریه‌دار با کودک کار

 6. رئیس جمهور افغانستان را در این تصویر پیدا کنید!

 7. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 8. انتقاد به رئیس جمهور در فضای مجازی با یک نماهنگ

 9. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 10. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 11. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 14. ثبت نام کنندگانی که هیج اطلاعاتی از مجلس شورای اسلامی ندارند!!

 15. نظرات برگزیده مخاطبین الف: مردم درد دارند و قدرت خریدشان یک سوم شده/روحانی و نوبخت باید پاسخگو باشند/ در مورد افزایش قیمت بنزین چرا فقط از رئیس جمهور انتقاد می‌کنید؟

 16. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 17. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 18. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 19. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 20. کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند

 21. 《جوکر》؛ تحریف عدالت طلبی و ترویج بی تفاوتی در برابر اسطوره سرمایه داری

 22. آیا فقط گرانی بنزین «عدالت» را بر قرار می‌کند؟!

 23. ما خاکستری‌ها منتقد حکومتیم اما دشمن حکومت و کشور خود نیستیم

 24. آیا رییس جمهور‌ها همیشه باید در حال سخنرانی باشند؟

 25. ثبت ۵۸ هزار اعتراض در سایت عدم دریافت یارانه

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

   2. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

   3. عوامل کودک‌آزاری خود را به پلیس معرفی کردند

   4. استاندار تهران: ۹ محل برای اعتراضات قانونی در نظر گرفته‌ایم/ استادیوم شیرودی یکی از محل‌های در نظر گرفته شده برای تجمعات

   5. انتقاد سردار کمالی از ابطال مصوبه ایثارگری

   6. محسن هاشمی: وضعیت حمل‌ونقل عمومی در بدترین حالت است/ ثبت تهران به عنوان یکی از آلوده‌ترین شهر جهان

   7. فرماندار زنی که در ناآرامی‌ها به خانه نرفت/ شلیک تیر هوایی باعث شد شلوغی بیشتر شده و معترضان داخل بیایند!

   8. منشا بوی نامطبوع تهران مشخص شد

   9. ورود دادستانی به ماجرای اهانت به کودک زباله‌گرد

   10. سگ‌ها و سگ‌داران؛ بی‌قانون و بلاتکلیف

   11. اتهام مهناز افشار نشر اکاذیب است

   12. از شایعه تا واقعیت کلیپ حمله ۳ تخریبگر

   13. خرید تاکسی توسط ثروتمندان پس از گرانی بنزین!

   14. عبدالرضا داوری اتهامات متعدد دارد/ بازداشت پسر آخوندی صحت دارد/ بسیاری از کشته‌شدگان اخیر با تیر اغتشاشگران کشته شدند

   15. جزئیاتی جدید از بازداشت‌شدگان اغتشاشات اخیر / حمله به ۷۵ فروشگاه و ۱۵۰ خودرو شخصی

   16. محاکمه "علی دیواندری" غیرعلنی شد

   آخرین عناوین