نيمكت منچستر در وضعيت آلارم

گروه ورزشی الف،   3980718063

ما بالاخره موفق مي‌شويم اما نمي‌دانم چه زماني! اين آخرين نقل قول سولشر سرمربي منچستريونايتد است كه سوژه اين روزهاي رسانه‌هاي ورزشي شده است.

هواداران يونايتد از اين نقل قول حسابي آشفته و عصبي هستند و هواداران رقيب با آن جوك مي‌سازند. منچستر در حال حاضر با دو برد، سه تساوي و سه باخت در رده دوازدهم جدول ليگ برتر انگليس قرار دارد و تنها دو امتياز با منطقه سقوط فاصله دارد. شياطين سرخ در آخرين بازي مقابل نيوكاسل تن به شكست يك بر صفر دادند تا در بدترين وضعيت ممكن قرار بگيرند. يكشنبه شاگردان سولشر بايد در اولدترافورد برابر دشمن هميشگي قرار بگيرد؛ ليورپولي كه با 8 برد از 8 بازي ترسناك‌تر از هميشه به نظر مي‌رسد.

شنيده‌ها حاكي از آن است كه شكست احتمالي و شايد پرگل منچستر مقابل ليورپول آماده حكم اخراج مرد نروژي را امضا مي‌كند. كسي كه در روزهاي ابتدايي حضورش روي نيمكت شياطين سرخ هواداران اين تيم را اميدوار به ظهور يك فرگوسن جديد كرده بود و بعد از قطعي شدن قراردادش جهنم را براي بخش قرمزنشين منچستر تداعي كرده است.

سولشر در ميان مربيان بعد از فرگوسن يعني مويس و فن‌خال و مورينيو يكي از بدترين عملكردها را به ثبت رسانده و باتوجه به سبكي كه اين روزها تيم تحت هدايتش ارايه مي‌دهد به نظر مي‌رسد اميدي به درست شدن وضعيت نيست. در چنين شرايطي بررسي گزينه‌هاي احتمالي جانشيني سولشر روي نيمكت يكي از تفريحات رسانه‌ها و كارشناسان فوتبال است. در ميان اسامي منتشر شده توسط رسانه‌ها نام دو اسم بيشتر از بقيه خودنمايي مي‌كند؛ مكس آلگري سرمربي سابق يوونتوس كه الان بيكار است و پوچتينو سرمربي حال حاضر تاتنهام كه تيمش در وضعيت عجيبي قرار دارد و در دو بازي آخر 10 گل دريافت كرده است.

البته چند گزينه ديگر نظير تن‌هاخ نيز نام‌شان مطرح مي‌شود كه بعيد است اين مربيان پروژه‌هاي فعلي‌شان را براي رفتن به ويرانه منچستر رها كنند. نگاهي به وضعيت تاريخي و فعلي منچستريونايتد نشان مي‌دهد اين تيم به كسي احتياج دارد كه يك فلسفه جديد را بتواند به تيم تزريق كند. از اين منظر هر دو گزينه محتمل يعني آلگري و پوچتينو مناسب به نظر مي‌رسند. اما واضح است كه اين دو مربي صاحب سبك در رويكردشان به فوتبال متفاوت عمل مي‌كنند.

آلگري يك مربي استراتژيست با تاكيد روي ساختار دفاعي تيم است و پوچتينو بيشتر به فوتبال مالكانه و شناور و هجومي معتقد است. آلگري را شايد بتوان در رديف كسي مثل مورينيو قلمداد كرد كه پيشرفته‌تر و به‌روزتر عمل مي‌كند. منچستر با آقاي خاص وضع خيلي خوبي نداشت، اما هيچ‌گاه به ورطه فاجعه هم كشيده نشد. پس مديران منچستر مي‌توانند اميدوار باشند كه آلگري بتواند وضع نسبتا قابل‌قبول زمان مورينيو را ارتقا بدهد و به شرايط ايده‌آل نزديك كند.

از طرف ديگر پوچتينو نيز با شناخت بسيار زيادي كه از ليگ جزيره دارد، مي‌تواند گزينه قابل‌قبولي براي شياطين سرخ باشد، ضمن اينكه رويكرد اين مربي آرژانتيني با رويكرد تاريخي اين باشگاه و شخص فرگوسن قرابت بيشتري دارد. پيدا كردن استعدادهاي جوان در اقصا نقاط جهان و شكل دادن به آنها در قالب بازيكناني كه مي‌توانند بجنگند و نتايج را رقم بزنند يكي از ويژگي‌هاي اصلي فرگي بود كه در پوچ هم به خوبي ديده مي‌شود.

منبع: اعتماد

پربحث‌های هفته

 1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 2. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 3. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 6. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 7. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 9. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 10. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 11. صحنه آهسته انفجار بیروت

 12. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. واکسن روسی کرونا و فرهنگ ترجیح جمع بر فرد

 16. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 17. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 18. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 19. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 20. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 21. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 22. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 23. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 24. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 25. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

ابر آروان

آخرین عناوین