نيمكت منچستر در وضعيت آلارم

گروه ورزشی الف،   3980718063

ما بالاخره موفق مي‌شويم اما نمي‌دانم چه زماني! اين آخرين نقل قول سولشر سرمربي منچستريونايتد است كه سوژه اين روزهاي رسانه‌هاي ورزشي شده است.

هواداران يونايتد از اين نقل قول حسابي آشفته و عصبي هستند و هواداران رقيب با آن جوك مي‌سازند. منچستر در حال حاضر با دو برد، سه تساوي و سه باخت در رده دوازدهم جدول ليگ برتر انگليس قرار دارد و تنها دو امتياز با منطقه سقوط فاصله دارد. شياطين سرخ در آخرين بازي مقابل نيوكاسل تن به شكست يك بر صفر دادند تا در بدترين وضعيت ممكن قرار بگيرند. يكشنبه شاگردان سولشر بايد در اولدترافورد برابر دشمن هميشگي قرار بگيرد؛ ليورپولي كه با 8 برد از 8 بازي ترسناك‌تر از هميشه به نظر مي‌رسد.

شنيده‌ها حاكي از آن است كه شكست احتمالي و شايد پرگل منچستر مقابل ليورپول آماده حكم اخراج مرد نروژي را امضا مي‌كند. كسي كه در روزهاي ابتدايي حضورش روي نيمكت شياطين سرخ هواداران اين تيم را اميدوار به ظهور يك فرگوسن جديد كرده بود و بعد از قطعي شدن قراردادش جهنم را براي بخش قرمزنشين منچستر تداعي كرده است.

سولشر در ميان مربيان بعد از فرگوسن يعني مويس و فن‌خال و مورينيو يكي از بدترين عملكردها را به ثبت رسانده و باتوجه به سبكي كه اين روزها تيم تحت هدايتش ارايه مي‌دهد به نظر مي‌رسد اميدي به درست شدن وضعيت نيست. در چنين شرايطي بررسي گزينه‌هاي احتمالي جانشيني سولشر روي نيمكت يكي از تفريحات رسانه‌ها و كارشناسان فوتبال است. در ميان اسامي منتشر شده توسط رسانه‌ها نام دو اسم بيشتر از بقيه خودنمايي مي‌كند؛ مكس آلگري سرمربي سابق يوونتوس كه الان بيكار است و پوچتينو سرمربي حال حاضر تاتنهام كه تيمش در وضعيت عجيبي قرار دارد و در دو بازي آخر 10 گل دريافت كرده است.

البته چند گزينه ديگر نظير تن‌هاخ نيز نام‌شان مطرح مي‌شود كه بعيد است اين مربيان پروژه‌هاي فعلي‌شان را براي رفتن به ويرانه منچستر رها كنند. نگاهي به وضعيت تاريخي و فعلي منچستريونايتد نشان مي‌دهد اين تيم به كسي احتياج دارد كه يك فلسفه جديد را بتواند به تيم تزريق كند. از اين منظر هر دو گزينه محتمل يعني آلگري و پوچتينو مناسب به نظر مي‌رسند. اما واضح است كه اين دو مربي صاحب سبك در رويكردشان به فوتبال متفاوت عمل مي‌كنند.

آلگري يك مربي استراتژيست با تاكيد روي ساختار دفاعي تيم است و پوچتينو بيشتر به فوتبال مالكانه و شناور و هجومي معتقد است. آلگري را شايد بتوان در رديف كسي مثل مورينيو قلمداد كرد كه پيشرفته‌تر و به‌روزتر عمل مي‌كند. منچستر با آقاي خاص وضع خيلي خوبي نداشت، اما هيچ‌گاه به ورطه فاجعه هم كشيده نشد. پس مديران منچستر مي‌توانند اميدوار باشند كه آلگري بتواند وضع نسبتا قابل‌قبول زمان مورينيو را ارتقا بدهد و به شرايط ايده‌آل نزديك كند.

از طرف ديگر پوچتينو نيز با شناخت بسيار زيادي كه از ليگ جزيره دارد، مي‌تواند گزينه قابل‌قبولي براي شياطين سرخ باشد، ضمن اينكه رويكرد اين مربي آرژانتيني با رويكرد تاريخي اين باشگاه و شخص فرگوسن قرابت بيشتري دارد. پيدا كردن استعدادهاي جوان در اقصا نقاط جهان و شكل دادن به آنها در قالب بازيكناني كه مي‌توانند بجنگند و نتايج را رقم بزنند يكي از ويژگي‌هاي اصلي فرگي بود كه در پوچ هم به خوبي ديده مي‌شود.

منبع: اعتماد

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

  2. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

  3. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

  4. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

  5. قوانین نباید مردم را مجرم کند

  6. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

  7. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

  8. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

  9. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

  10. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

  11. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

  12. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

  13. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

  14. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

  15. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

  16. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

  17. حذف بازیگر زن سینما بعد از سفر اربعین!

  18. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

  19. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

  20. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

  21. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

  22. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

  23. تماس وزیر ارتباطات با بیرانوند پس از توهین بحرینی‌ها به سرود ملی ایران

  24. روحانی: امید به زندگی در بین مردم به ۷۶ سال ارتقاء یافته/ شاهد کاهش رشد نرخ تورم و رشد مثبت اقتصاد هستیم

  25. اولین تصاویر از دستگیری و اعترافات روح الله زم

  آخرین عناوین