پاسخ حسام‌الدین آشنا به انتقاد سخنگوی شورای نگهبان از سخنان انتخاباتی روحانی

گروه سیاسی الف،   3980717216 ۶ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

مشاور رئیس‌جمهور به انتقاد عباسعلی کدخدایی از سخنان حسن روحانی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، حسن روحانی صبح امروز در بخشی از سخنان خود در جلسه هیات دولت گفت: بهترین مجلس در طول تاریخ انقلاب اسلامی مجلس اول بود، در آن مجلس، نظارت به این شکل وجود نداشت و حتی شورای نگهبان و این همه دفاتر نظارتی وجود نداشت و همه از جناح‌های مختلف آمدند و ثبت نام کردند؛ حتی منافقین هم در آن انتخابات ثبت نام کردند. همچنین گروه‌هایی مانند دفتر هماهنگی، نهضت آزادی و جبهه ملی نیز ثبت نام کردند و بهترین انتخابات و بهترین مجلس ثمره آن بود.

رئیس جمهور اظهار داشت: نباید اینقدر سختگیری کرده و فشار بیاوریم و فکر کنیم هر چه این فیلتر را تنگ‌تر کنیم، نتیجه مثبت‌تری خواهد داشت.

این سخنان روحانی، با واکنش عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان مواجه شد. کدخدایی از توییتی در این باره نوشت: مطالب امروز آقای رئیس جمهور که خود سوگند یاد کرده پاسدار قانون اساسی باشد یعنی نادیده انگاشتن قانون اساسی و قوانین انتخابات. از آقای رئیس جمهور انتظار آن بود تا همگان را به اجرای مُرّ قانون و احترام به آن دعوت کند، نه با هیجان سیاسی نهادهای مسئول را به عدم رعایت قانون فرا خواند.(جزئیات بیشتر)

وی هم چنین نوشت: ورود افراد دارای سوابق فساد اخلاقی و اقتصادی به مجلس خلاف حق الناس بوده و شورای نگهبان به عنوان ناظر انتخابات در قبال آن مسئول است و وظیفه خود را طبق قانون انجام خواهد داد. مقامات کشور بهتر است بر الگوی رعایت قانون تاکید کنند نه بر طبل فرار از قانون بدمند.(جزئیات بیشتر)

حالا حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور، نیز به انتقاد سخنگوی شورای نگهبان از سخنانی امروز رئیس‌جمهور واکنش نشان داده است. 

او در توییتی نوشته است: «قاعدتا رئیس جمهور نگران عدم رعایت انصاف و بی‌طرفی هیئت‌های نظارت در جریان بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی است. در مورد کسانی که سوء سابقه دارند اختلافی نیست بلکه بحث در مورد استناد بی‌وجه به اتهامات ثابت / رسیدگی نشده در عدم احراز صلاحیت است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۵۸۵۴۰۰:۱۸:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۱۸
چطور وقتی رقیب اصلی یعنی احمدی نژاد حذف شد خوشحال شدید و اون زمان نگران نشدید
ناشناس۱۱۲۵۹۱۵۰۵:۵۵:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۱۸
مهم اینه شورای نگهبان خار چشمان شما ها شده
ناشناس۱۱۲۵۹۲۲۰۶:۱۵:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۱۸
مجلسی به درد دولت می خوره که در اختیار دولت باشد.
ناشناس۱۱۲۵۹۴۱۰۶:۵۹:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۱۸
اقای اشنا در این شرائط نام بردن اقای روحانی از منافقین که دارای پرونده ای پر از خیانت و جنایت دارند چه مشگلی از مسائل کشور را حل میکند؟ یا نهضت آزادی وابسته به امریکا
ناشناس۱۱۲۶۰۷۵۰۹:۴۷:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۱۸
او که گفته بود منافقین هم شرکت کنند چرا صادق نیستند
ناشناس۱۱۲۶۱۳۳۱۰:۵۲:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۸
میگویند ایشان فقط وظیفه شان اینستکه هر از گاهی توئیتی به نفع رئیس جمهور بنویسند چون رئیس جمهور ثابت کرده مشاور نمیخواهد .

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

آخرین عناوین