آمریکا یک افشاگر را به اتهام درز اطلاعات به روزنامه‌نگاران دستگیر کرد

گروه جهان الف،   3980717209

یک تحلیلگر مبارزه با تروریسم در آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا به اتهام درز اطلاعات طبقه‌بندی‌شده به دو روزنامه‌نگار دستگیر شده است.

به گزارش فارس، یک تحلیلگر مسائل مبارزه با تروریسم در آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا روز چهارشنبه به اتهام درز اطلاعات طبقه‌بندی‌شده درباره سامانه‌های تسلیحاتی یک کشور خارجی به دو روزنامه‌نگار در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ دستگیر شده است. 

وزارت دادگستری آمریکایی در شکایت‌نامه‌ای که علیه این شهروند ۳۰ ساله به نام «هنری کایل فریسی» تنظیم کرده مدعی شده اطلاعاتی که او به یک روزنامه‌نگار داده دست‌کم در ۸ مطلب خبری منتشر شده است. 

وزارت دادگستری آمریکا اشاره‌ای به نام این روزنامه‌نگار یا رسانه او نکرد اما گفت که هر دوی آنها برای رسانه‌هایی کار می‌کردند که شرکت والد آنها یکی بود.

این ششمین پرونده فدرال درباره درز اطلاعات محرمانه است که ظرف اندکی بیش از دو سال تنظیم شده است. دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از سال ۲۰۱۷ برنامه‌ای را برای سرکوب افشاگران در دستور کار قرار داده است.

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

آخرین عناوین