پسر ۸ساله: مادرم قاتل پدرم است!

گروه حوادث الف،   3980717031 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

پسربچه‌ای که مادرش مرتکب قتل پدرش شده بود وقتی در دادگاه با مادرش روبه‌رو شد، با عصبانیت در برابرش قرار گرفت و گفت هرگز حاضر نیست او را ببخشد.

پسر ۸ساله: مادرم قاتل پدرم است!

شرق نوشت: بر اساس محتویات پرونده، آذر سال 95 خبر مرگ مردی افغانستانی که از سوی همسر ایرانی‌اش با اسید سوزانده شده بود، به مأموران داده شد.

با بازداشت همسر این زن تحقیقات از وی آغاز شد. این زن قبول کرد روی شوهرش اسید پاشیده است. او گفت: از مدتی پیش با شوهرم اختلاف داشتم و او دائم اذیتم می‌کرد و با هم شب‌ و ‌روز دعوا داشتیم. از شب قبل از قتل هم دعوا و درگیری ما شدت گرفته بود. تا صبح دعوا کردیم تا اینکه شوهرم خوابش برد. مــن به خودش گفته بودم او را در خواب با اسید خواهم سوزاند ولی به حرفم توجهی نکرد. شب حادثه به انباری رفتم و از آنجا ظرفی پلاستیکی را پر از اسید کردم. وقتی بالا آمدم هنوز خواب بود و بیدارش کردم. وقتی از جا پرید یک‌دفعه اسید را رویش ریختم. با دیدن شوهرم در آن وضعیت ناگهان پشیمان شدم. او را بغــل و معذرت‌خواهی کردم. بعد هم بــا پلیس و اورژانس تماس گرفتم ولی افســوس کــه شــوهرم در بیمارستان فوت کرد.

پرونده با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه 5 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. زن جوان مدعی شد در جریان نبود که داخل گالن اسید است و گفت  تصور می‌کرد آب روی صورت شوهرش پاشیده است.

او گفت: شوهرم مرد بداخلاقی بود من را کتک می‌زد و اذیت می‌کرد. من خیلی بابت این مسئله ناراحت بودم. ما یک پسر داریم که حالا هم در دادگاه است. روز حادثه شوهرم با من دعوا کرد و دوباره کتکم زد. او به اتاق رفت و دراز کشید و من هم از انباری ظرفی را آوردم. فکر می‌کردم داخل آن آب است آن را روی شوهرم پاشیدم و بعد متوجه شدم اسید روی او پاشیده‌ام بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم و درخواست کمک کردم اما شوهرم جانش را از دست داد. این زن گفت: خانواده شوهرم برای من درخواست قصاص کرده‌اند. من از آنها می‌خواهم مرا به خاطر پسرم ببخشند. اولیای دم در دادگاه بر قصاص تأکید کردند و در نهایت قضات رأی بر قصاص صادر کردند.

با ارسال پرونده به دیوان عالی کشور با توجه به اینکه نظریه پزشکی قانونی به اولیای‌دم ابلاغ نشده بود، نقصی بر پرونده وارد و پرونده به دادگاه برگردانده شد.

روز گذشته جلسه برطرف‌شدن این نقص تشکیل شد. دادگاه نظر پزشکی قانونی درباره مرگ مقتول با اسید را به اولیای‌دم ابلاغ کرد. قاضی بابایی خطاب به اولیای دم گفت با توجه به شرایط پرونده و اینکه متهم زنی جوان است، به گذشت هم فکر کنید. وی گفت: نوه شما فرزند متهم است و این بچه بعد از بزرگ‌شدن تحت تأثیر آنچه برای زندگی مادرش رخ داده است، قرار می‌گیرد.

سپس پسربچه که هشت‌ساله است، به مادرش پرخاشگری کرد و به قاضی گفت: کسی که کشته ‌شده پدر من بود. من این زن را مادر نمی‌دانم اصلا دلم نمی‌خواهد او را ببینم یا ببوسمش. قاضی خطاب به کودک گفت: اما تو بچه هستی ممکن است بعد از بزرگ‌شدن پشیمان شوی.  پسربچه گفت: من خیلی هم عقلم می‌رسد. این زن باید بمیرد من از او بدم می‌آید.

قاضی خطاب به پدر و مادر مقتول گفت: متهم زنی است که مرتکب قتل شده و قتل نیز مجازات مشخصی دارد. شما نباید این‌طور ذهن پسربچه را نسبت به مادرش خراب کنید. نباید چیزهایی به این بچه بگویید که این‌طور نسبت به مادرش موضع‌گیری کند. این بچه وقتی بزرگ شد تحت تأثیر مسئله قرار می‌گیرد. شما در حال تربیت این بچه هستید و نباید طوری تربیتش کنید که از همه چیز و همه کس حتی مادرش این‌طور کینه به دل بگیرد و از مرگ مادرش صحبت کند. با این کار سرنوشت بچه را تحت تأثیر قرار می‌دهید.

مادربزرگ کودک گفت: چون این بچه دیده که مادرش با پدرش چه کرده، ناراحت است ما نمی‌توانیم از ناراحتی او کم کنیم و همچنان خواهان قصاص هستیم. قضات با پایان جلسه دادگاه برای تصمیم‌گیری درباره  پرونده وارد شور شدند. 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۴۹۳۳۱۰:۵۰:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۱۷
متاسفانه اکثریت مردان کشور افغانستان با همسرشان بدرفتاری می کنند‌
ناشناس۱۱۲۵۰۴۳۱۲:۰۰:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۱۷
این مورد در اکثر کشورهای جهان سوم دیده میشود و نتیجه تبلیغات و شستشوی مغزی است
ناشناس۱۱۲۵۰۸۷۱۲:۲۹:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۱۷
از نگاه بچه معلومه ایشون هم خلقیات افغانیها رو داره و به زن به چشم موجود دست چندم نگاه میکنه و این از مرام ما ایرانیها به دوره ای دختران ایرانی که قصد ازدواج با غیر ایرانیها دارید باچشم باز با اتباع افاغنه ازدواج کنید آنها ذاتا با فرهنگی دیگر و عجیب رشد و نمو کردند و اصولا زن رو آدم حساب نمی کنند
ناشناس۱۱۲۵۱۳۰۱۲:۵۳:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۱۷
اکثریت مردای ایرانی هم رفتار خوبی با همسرانشون ندارند. اما این نمیتونه دلیل قتل باشه.
پیمان۱۱۲۵۴۱۲۱۶:۲۴:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۱۷
مشکل فقط مردهای افغانستانی نیستن باور کن زنهای افغانستانی ها صدها برابر جنگی تر و بداخلاق تر از یه زن مثلا اروپایی هستن.
leily۱۱۲۴۹۴۴۱۰:۵۷:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۱۷
بازم دم قاضی گرم!!! از انصاف و رحم و مروتشون خوشم اومد. بچه ی بیچاره که قدرت تحلیل نداره اونها هم مغزش رو شستشو دادن ولی به این فکر نمیکنن که اون مرد مدام این زن رو کتک میزده و روحش رو مثل خوره خورده بوده!!! واقعن یک زن مستأصل و بی کس چکار باید بکنه وقتی اینطور به جسم و روحش حمله میشه و مدام تحت فشار بوده؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۲۵۱۵۶۱۳:۱۶:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۱۷
شکایت میکرد بهتر بود
مصطفی۱۱۲۵۴۱۵۱۶:۲۶:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۱۷
از قتل و فساد دفاع نکن به سر خودت ممکنه بیاد. اینکه میگه شوهرم خوابیده بود اما این هنوز تو فکر جنایت بوده کاملا مشخصه درگیر و دعوا تقصیر کی بوده.
ناشناس۱۱۲۵۰۳۵۱۱:۵۷:۰۴ ۱۳۹۸/۷/۱۷
خودمان ضعفهای فرهنگی کم داریم یک عده زیادی را نیز با فرهنگی ضعیفتر از خودمان پذیرا شده ایم . مسلما این داستان کشدار که همیشه یک سر آنرا یک افغان تشکیل میدهد تمام نخواهد شد.
کارشناس۱۱۲۵۳۸۳۱۶:۰۳:۳۹ ۱۳۹۸/۷/۱۷
ممنون آقای قاضی احسن مشکل مشکل فقر و فرهنگ است.
علی۱۱۲۵۵۶۰۱۹:۰۱:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۱۷
قاتل بایستی با اسیدقصاص گردد تا درس عبرت برای مردان و زنان جنایتکارگردد.

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. گله‌مندیم، اما می‌آییم...

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. بازدارندگی ایرانی در نظام سلطه جهانی

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف برای تهران اعلام شد + اسامی

 7. چرا تتلو را به ایران تحویل ندادند؟

 8. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 9. آخرین پیام انقلاب ایران به حاج قاسم دل ها

 10. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

 11. آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

 12. آقاتهرانی، حدادعادل و معضل وحدت اصولگرایان/ اعتراض رئیسی به گرانی خودرو/ مصباحی‌مقدم: غیبت اصلاح‌طلبان شور انتخابات را کم می‌کند

 13. شایعه استعفای روحانی در آستانه ۲۲ بهمن

 14. بالاخره پراید از سد مقاومتی عقب نشست

 15. تلاش دولت برای برگزاری رفراندوم درباره نظارت استصوابی/ آخرین اخبار انتخابات؛ از قصد اصولگرایان برای وحدت تا زمزمه ائتلاف حامیان دولت با احزاب اصلاح‌طلب

 16. آمار مجروحان نظامی آمریکا در حمله موشکی ایران به بیش از ۱۰۰ نفر رسید

 17. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 18. حسین‌زاده: میزان افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه ۹۹ خلاف قانون است

 19. ذوالنور: سخنان روحانی بی‌تقوایی و دروغ بستن به نظام است/ مردم فرق صداقت و نفاق را تشخیص می‌دهند

 20. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 21. نوبخت: امروز هیچ ایرانی ‌از ما نمی‌خواهد ‌با آمریکایی‌ها دوباره مذاکره کنیم‌

 22. اعلام لیست نهایی جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران

 23. دولت به دنبال مالیات از معاملات خودرو

 24. لیست کامل ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات + اسامی 

 25. روایت‌های ما از آن  بزرگ مرد

آخرین عناوین