حذف یارانه مالکان خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان

گروه اقتصادی الف،   3980715030 ۵۱ نظر، ۱۱ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ گفت: مجموع ارزش خودروی بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ خانوار از ۱۷۰ هزار خانواری که در این مرحله یارانه آنها حذف شد، بالای ۵۰۰ میلیون تومان و مجموع ارزش خودروی بیش از ۴۲ هزار خانوار بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان بود.

حذف یارانه مالکان خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان

به گزارش شبکه خبر، حسین میرزایی سخنگوی ستاد یارانه تبصره 14 درباره معیار تشخیص پردرآمدها برای حذف یارانه گفت: با هدف ترمیم قدرت خرید افراد یا خانوارهایی که درتلاطم اقتصادی و افزایش قیمت ها آسیب دیده اند یارانه داده می شود بنابراین یارانه ترمیم قدرت خرید مردم است نه اینکه حق همگانی.

میرزایی در ادامه گفت: از منظر کارشناسی، اگر فردی که درآمد بالایی داشته باشد بد نیست و ساختار کشور باید به سمتی برود که از کسی که امتیاز آفرین است حمایت کند اما برای اولویت بندی منابع باید افراد را بر اساس میزان درآمد طبقه بندی کرد و افراد کم درامد در اولویت باشند؛ مثلا مجموع ارزش خودروها و املاک خانوار، ارزش سهام، سفرهای خارجی، حقوق حکمی و هر اطلاعاتی که نشان دهد یک فرد درآمدی دارد و هزینه ای، که در مجموع تعداد شاخص ها به میزان توانانی افراد تقسیم می شود و اولویت بندی ها بر اساس مرکز آمار و بانک مرکزی انجام می شود و افراد را بر این اساس در سه دهک بالای جامعه قرار دادیم که یارانه انها را حذف کردیم. 

او افزود: بعضی بانک های اطلاعاتی مثل خودرو باید به روز باشند اما بانک های اطلاعاتی حقوق و صندوق های بازنشستگی به دلیل اینکه سالی یکبار  افزایش می یابد تا آخر سال نیاز به روزرسانی ندارد بنابراین اطلاعات تا سطحی که قابلیت اتکا داشته باشند به روزرسانی شده اند و جای نگرانی نیست.

او افزود: بیش از 15 هزار و 600 خانوار از  حدود 170 هزار خانواری که در این مرحله حذف شدند مجموع ارزش خودروی آنها بالای 500 میلیون تومان بود و بیش از 42 هزار خانوار مجموع ارزش خودروی آنها بین 200 تا 500  میلیون تومان بود که کل اطلاعات خودرو بر اساس آخرین آمار قیمت گذاری شده است. مسکن و معاملات مسکنی نیز به توان مالی برمی گردد، حقوقی که برای افراد ثبت شده است، رتبه فرد از نظر تمول مالی در حوزه سفر خارجی نیز در اولویت حذف یارانه است اما سفرهای زیارتی، مسکن استیجاری و اجاره بها نیز از اولویت کسر شده است. 

میرزایی گفت: همچنین شاخص بانک مرکزی می گوید اگر یک خانوار 4 نفره 8 میلیون تومان درآمد داشته باشد در سه دهک بالای درامدی قرار می گیرد که برای بررسی از تراکنش های بانکی نیز استفاده شده است.

او درباره اعتراض گفت: افراد با ارائه دلایل درست می توانند اعتراض کنند، اعتراضات از طریق سیستم و گزارش میدانی قابل بررسی است. 

سخنگوی ستاد یارانه تبصره 14 در ادامه درباره ارسال پیامک گفت: پیامک برای سرپرست خانوار در صورت قرار گرفتن در لیست حذف یارانه ارسال می شود که این پیام با سربرگ yaraneh ارسال می شود.

او افزود: برای ثبت اعتراض سرپرست خانوار در اولین قدم باید به صورت حضوری با کارت شناسایی معتبر به دفتر پیشخوان دولت مراجعه کند و بعد از آن با اجازه نامه کتبی امکان دسترسی حساب خود را به دولت می دهد 48 ساعت بعد از دریافت کد رهگیری بعد از آن باید با مراجعه به سامانه مراجعه اما در صورت اعتراض باید اعتراض و دلیل اعتراض ثبت شود.

او با بیان اینکه حذف یارانه در مراحل بعدی نیز ادامه خواهد داشت، گفت: از محل حذف سه دهک در سال 11 تا 14 هزار میلیارد تومان ذخیره سازی برای دولت انجام می شود و به خزانه برمی گردد اما این مرحله از حذف یارانه برای معلولان هزینه خواهد شد.

میرزایی گفت: با توجه به اینکه تراکنش های کل افراد خانوار بررسی می شود توصیه می شود، در گام اول افراد فقط تراکنش های مربوط به خود را انجام دهند چون درصد بالای تراکنش ها نشان می دهد افراد باید به دنبال شفافیت مالی باشند، اعتراض ها نیز بررسی می شود و بعد از اصلاح و شفافیت مالی امکان بازگشت یارانه وجود دارد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۲۲۲۷۳۰۹:۰۷:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
من 5 تا پراید دارم ؟ آیا حذف میشوم از نقشه جفرافیا ؟
ناشناس۱۱۲۲۴۰۸۱۰:۳۶:۵۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
با 5 تا ارابه مرگی که داری خود به خود توی جاده ها محو میشی
ناشناس۱۱۲۲۴۲۴۱۰:۴۶:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
بفروش یک ماشین دویست ملیونی بخر
ناشناس۱۱۲۲۴۵۲۱۱:۰۳:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
واقعا یه سئوال برای بنده پیش اومده . این روحانی توی این 6 سال چه اقدام مفیدی کرد برای مردم ؟!
ناشناس۱۱۲۲۵۳۸۱۱:۴۶:۲۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اختصاص سبد کالا در همون سال اول ریاست با 4 کشته و 235 زخمی و 11 مفقود
ناشناس۱۱۲۲۵۴۲۱۱:۵۰:۰۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
تورم 145 % ی از جمله اقدامات دکتر !!! بود
ناشناس۱۱۲۲۵۷۹۱۲:۱۵:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
من سوال اساسی تر دارم تو این چهل سال گذشته این نئولیبرالهای که دولت را در دست داشتند که حتی یک شهید هم در خانواده و آشنایان اینها نیست چه کردند.
ناشناس۱۱۲۲۹۲۷۱۵:۵۷:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
شما هم به نظر فقط همین واژه ها را یاد گرفته اید.
ناشناس۱۱۲۲۵۸۲۱۲:۱۶:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
علی برکت الله
کریم۱۱۲۳۰۱۴۱۷:۰۰:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
جلو مکرون خندیده.شاید به این دلیل بوده که نتونسته انگلیسی جوابشو بده
ناشناس۱۱۲۲۵۰۸۱۱:۳۰:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
نه . پیشهاد میشود یارانه بیشتری به جنابعالی بپردازند تا بتونی پراید ششم را نیز احتکار کنی !
ناشناس۱۱۲۲۵۲۱۱۱:۳۸:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
باید یارانه همه قطع شود.
ناشناس۱۱۲۲۲۷۸۰۹:۱۰:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
درد و بلای محمود بخوره وسط فرق سر آقای بنفش
ناشناس۱۱۲۲۴۱۱۱۰:۳۸:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
شیخ حسن تمام دست آوردهای محمود رو به باد داد
ناشناس۱۱۲۲۵۶۰۱۲:۱۰:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
مثلا دستاورد احمدی چی بود جز افزایش تحریم تورم و نقدینگی؟
علی۱۱۲۲۷۵۲۱۴:۰۴:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
الان با چه رویی از تورم دوران احمدی‌نژاد حرف می‌زنید؟ بعد از آقای روحانی همه تورم‌های قبلی سوء تفاهم بود.
ناشناس۱۱۲۳۱۳۸۱۸:۵۴:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
نقدینگی احمدی نژاد از 350هزار میلیارد به 750 هزار میلیارد رساند، اما روحانی از 750 هزار میلیارد چند ماه پیش می گفتند بیش از 2000هزار میلیارد و 2 سال هم که مونده تا اتمام تدبیر واقعا انصاف ندارید
ناشناس۱۱۲۳۲۴۱۲۰:۵۱:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
خداوکیلی شما متوجه نیستی که اقدامات احمدی نژاد کشور را وسط تحریم انداخت و اگه همین روحانی و برجامش نبود سال ۹۳ به وضعیت اسفناک فعلی میرسیدیم. روحانی ۴ سال به اقتصاد فرصت تنفس نصفه نیمه داد.
ناشناس۱۱۲۲۵۱۲۱۱:۳۱:۳۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
بجای این شعار و دست گدائی دراز کردن کار کن .
ناشناس۱۱۲۲۵۲۳۱۱:۳۹:۱۵ ۱۳۹۸/۷/۱۵
یارانه بلایی بود که محمود بر اقتصاد کشور وارد کرد.
ناشناس۱۱۲۲۵۸۴۱۲:۱۶:۵۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
انشاا... پشیمانم که شما را تکرار کردیم. که فقط دستتان در جیب مردم بوده.
ناشناس۱۱۲۲۲۸۱۰۹:۱۳:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
الان یکی که گواهینامه نداره و اصلا بلد نیست ماشین سوار شه و ماشین نداره ؛ یارانه اش حذف نمیشه ؟!!!!
ناشناس۱۱۲۲۷۸۳۱۴:۱۹:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اخه چرا نمیخواید خبر رو بخونید بعد افاضه کنید!
ناظر بيطرف۱۱۲۲۲۸۲۰۹:۱۴:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
بسيار خوبست، فقط دولت لطف كند يارانه اي كه اين افراد "نمي گيرند" را از مالياتشون كم كند، مگر در فرض اصولي، همه ايراني ها در دريافت يارانه حق يكساني ندارند؟ (مسئله توزيع يكسان ثروت ملي)اگر قرار است مردم به يكديگر مالي را ببخشند كه راه هاي بسيار ديگري موجود است، نقش دولت چه مي تواند باشد؟: هم ماليات بگيرد و هم براي حذف سهم يك ايراني راساً اقدام نمايد؟ اين عدالت است؟!
مالک لکسوس 1 میلیاردی۱۱۲۲۲۹۰۰۹:۲۰:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
یارانه نقدی حق مسلم ماست
ناشناس۱۱۲۲۴۲۱۱۰:۴۴:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
مالک میلیاردر فقط انرژی هسنه ای مشمول حق مسلم شما میشود
ناشناس11۱۱۲۲۲۹۵۰۹:۲۶:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۱۵
روز به روز وضع مردم بدتر میشه و این به اصطلاح مدیران دارند برای جیب مردم نقشه می کشند - باعث تاسفه
ناشناس۱۱۲۲۴۴۶۱۰:۵۷:۲۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
معیشت ما داره خوب میشه
ناشناس۱۱۲۲۵۲۹۱۱:۴۰:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
روز به روز وضع مردم دارد بهتر می شود. یارانه اقتصاد را به نابودی کشانده است.
ناشناس۱۱۲۲۲۹۷۰۹:۲۷:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
پس اقلا یارانه اونهایی که موتور زیر 10 میلیون دارن و 4 نفره سوار میشن را زیاد کنید. فقط حذف کردن را بلدید؟!
ناشناس۱۱۲۲۳۰۴۰۹:۳۲:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
1- سال 86: ما یارانه ها را به هیچ وجه قطع نمی کنیم ولی الان طوری شده که هر که بیشتر مصرف می کند یارانه بیشتری می گیرد پس پول را بالسویه (مثل حضرت علی) به خود مردم می دهیم تا ظلمی نشود و مردم خودشان یارانه اشان را مدیریت کنند! 2- سال 98: یارانه حق همه مردم نیست. چه معنی دارد کسی که درآمد خوبی دارد یارانه بگیرد؟ دولت!!!!! که نمی تواند به همه پول بدهد! 3- سال 1400: اصلا یارانه برای چیست؟ چرا باید دولت از جیب خودش و از اموال خودش به کسی بدهد؟ این پول مال ماست و به کسی هم ربط ندارد چطور و کجا خرج می کنیم!!!
سعید۱۱۲۲۳۰۶۰۹:۳۳:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
وقتی میگن تراکنشها بررسی میشه، فرض کنین در تهران میخواین یه خونه 60 متری در مناطق مرکزی تهران اجاره کنید. باید 120 میلیون تومان پول رهن بدین. این تراکنش هم به حساب مالک منظور میشه و هم به حساب مستاجر
ناشناس۱۱۲۲۳۱۰۰۹:۳۵:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۱۵
یعنی دم اینها گرم خدایش صد رحمت به روباه مکار بهترین راه برای حذف یارانه ها یکشبه ماشین 40 میلیونی را به 200 میلیون رساندید بلافاصله با یک قانون اینچنینی نسخه یارانشون را پیچاندید!"!
ناشناس۱۱۲۳۱۲۶۱۸:۴۲:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
گدايی به نداشتن نيست به چشم تنگی است. شما حالا محتاج 45 تومانی؟!
عدالت۱۱۲۲۳۱۸۰۹:۳۸:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
امیدواریم با حذف این افراد, یارانه افراد با درآمد پایین متناسب با تورم بعد از ده سال افزایش پیدا کند, نه اینکه دوباره همان یارانه ای که از ثروتمندان حذف شده مجددا به صورت غیرمستقیم به جیب آنها واریز شود.
مازندرانی۱۱۲۲۳۸۵۱۰:۱۹:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
نرخ خودرو را با نرخ روز محاسبه میکنید یا سه سال قبل.من سه سال پیش خودرو خریدم 135 میلیون الان شده 480 میلیون
ناشناس۱۱۲۲۴۳۶۱۰:۵۲:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اینکار رو باید از اول میکردین
ناشناس۱۱۲۲۴۳۷۱۰:۵۳:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۱۵
200 میلیون قدیم یا جدید؟ همین ماشین ۲۰۰ تومنی، یه سال قبل زیر ۱۰۰ تومن بود. عمدا گرونی به وجود اوردین که با نرخ‌های جدید همه مردم رو تو دسته ثروتمندا بذارید؟
ناشناس۱۱۲۲۶۱۹۱۲:۴۲:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
طرف ماشین 200 میلیونی داره باز میخواد یارانه بگیره . بابا شماها خیلی رو دارید
ناشناس۱۱۲۲۴۳۸۱۰:۵۴:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
من با يه پرايد مدل 87 و بدون حساب بانكي آنچناني الان دو ساله يارانم قطع شده دو بارم پيگيري كردم كه جوابش اين بود چون بيماري لاعلاج ندارين يارانه به شما تعلق نميگيره
ناشناس۱۱۲۲۴۶۵۱۱:۱۰:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
شما دلار برگردونيد به قبل قيمت ماشين مياد زير 200 ميليون! بعدش هم اگر ماشين داشته باشه ولي خونه نداشته باشه تكليف چيست چون خيلي ها وقتي نتوانستن خانه بخرند رفتن حداقل يك خودرو بخرند تا از زندگي حداقل لذت را ببرند!
ناشناس۱۱۲۲۵۷۴۱۲:۱۴:۴۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
شما الان نیازمندی یارانه 4 دلار هستی؟ :) از زندگی لذت ببر.
ناشناس۱۱۲۲۸۴۵۱۴:۵۷:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
دقیقا پس انداز خونه ای که نشد بخریم دادیم ماشین که دوسال پیش زیر صد تومن بود الان بخاطر همون پس انداز انصافه یارانه قطع بشه
ناشناس۱۱۲۲۵۱۰۱۱:۳۰:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۱۵
یک دیوانه سنگی به ته چاه می اندازدکه.......... هزار عاقل نمی توانند در بیاورند
ناشناس۱۱۲۲۵۶۵۱۲:۱۱:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
یارانه حقوق بگیران دولتی بالا تر از حداقل یارانه مضاف دولتی است ومیتواند حذف شود
ناشناس۱۱۲۲۵۷۲۱۲:۱۳:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
یارانه همه باید قطع بشه. یارانه فقط باعث ایجاد نقدینگی میلیاردی و تورم میشه. خدا باعث و بانیشد لعنت کنه
ناشناس۱۱۲۲۵۷۸۱۲:۱۵:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
مردم در سوئیس به یارانه ها نه گفتند چون می دونستن باعث چاپ زیاد پول و تورم میشه ولی مردم ایران هیچ درکی از اقتصاد ندارند. واقعا متاسفم
مهدی۱۱۲۲۸۷۷۱۵:۱۹:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۱۵
ما ایرانیها دوست نداریم بهمون ماهیگیری یاد بدند دوست داریم همیشه مفتکی بهمون ماهی‌ بدند
ناشناس۱۱۲۲۹۴۳۱۶:۰۸:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
یارانه دادن از اول اشتباهی بزرگ بود به هر شکل ممکن باید در یک دوره چند ساله، بساطش را جمع کرد.
کریم۱۱۲۳۰۲۳۱۷:۰۸:۱۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اگر مردم تو سوئیس به یارانه نه گفتند، دلیلش این بود که به دولتشان اعتماد داشتند ومیدانستند که اون پول در جهت مردم خرج می شود .
ناشناس۱۱۲۳۳۶۴۲۳:۵۷:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
کاش دولتمردان توضیح می دادن چرا ماشین 100 میلیونی شده 300 میلیون...چرا ارز 4200 تومانی شده 11500

پربحث‌های دیروز

 1. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 2. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 3. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 4. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

 5. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

 6. اردوغان مغرور و خشکاندن چشمه صلح / از متهم شدن ترکیه به حمایت از داعش تا حمله به سوریه ...

 7. وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان

 8. رحم کن، تا به تو رحم شود

 9. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

 10. واکنش شهرداری تهران به اعتراض کارمندان مترو

 11. سخنگوی هیات رئیس مجلس: محرمانگی اطلاعات مالی شامل همه مسئولان است

 12. طرح فروش اقساطی ۳ محصول سایپا + جدول

 13. فرزندان سردار نقدی کجا هستند؟

 14. جزئیات جدید از ۳ اقدام هسته‌ای ایران در ۳ هفته آینده

 15. سخنگوی قوه قضائیه: با قصور دستگاه‌ها در انجام وظایف خود برخورد میکنیم

 16. تغییر در سیاست خارجی آمریکا، اسرائیل را در برابر ایران تنها گذاشته است

 17. توضیحات دادستانی درباره بستن سایت‌های دانلود فیلم

 18. مقام نیروهای دموکراتیک سوریه: نگهداری از اعضای داعش دیگر اولویت کردها نیست/ فرار خانواده‌های داعشی از یک اردوگاه

 19. پیامک جالب پلیس برای عضو شورای شهر

 20. هالیوود زنان را چهار برابر عریان‌تر از مردان نشان می‌دهد

 21. واکنش مدیرعامل شرکت مترو به اعتراضات کارکنان: کارگران باید تابع قانون باشند/ نیرویی را تعدیل نمی‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛ یک شرح | زخم‌های تبر ‌درمان هم می‌خواهد ...

 2. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 3. جایگاه بانوان آزادی حفاظ کشی شد (عکس)

 4. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 5. انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم

 6. بی‌بی‌سی: ایران یک‌میلیون و 300 هزار «برده» دارد!

 7. چالش انتظار در مطب پزشکان/چرا مردم اینقدر نسبت به حقوق خود بی‌تفاوتند؟

 8. یک عکس؛‌ یک شرح | آفریدگار کماندار و تیرهایی رو به آینده! ...

 9. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 10. طرح نمایندگان برای حذف زبان انگلیسی از برنامه مدارس

 11. حذف یارانه مالکان خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان

 12. بازخوانی تبلیغ انتخاباتی روحانی - رئیسی و قضاوت به وقت امروز

 13. شوخی کاربران فضای مجازی با پراید

 14. بانوان پرشور، ملی‌پوشان قدردان و تلاش ناکام برای فتنه‌گری

 15. آفساید پرکن های وطنی! نگاهی به حادثه لردگان

 16. انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ/ اطلاعیه شرکت ملی نفتکش/ هیچ حریقی رخ نداده و خدمه همگی سالم‌اند

 17. سبد معاش از ۸ میلیون تومان گذشت + نمودار

 18. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 19. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 20. تصویری از نمای ویلای شبنم نعمت‌زاده

 21. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 22. دیوار انحصار وکالت ترک برداشت

 23. جهانگیری: دغدغه ‌معیشتی مردم ‌را برطرف می‌کنیم

 24. آقای ظریف! اروپایی ها «ماشه» را چکانده اند اما بی صدا/ تاریخ نباید دوباره تکرار شود

 25. تهدید رئیس موساد به ترور حسن نصرالله و سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است

آخرین عناوین