بازخوانی تبلیغ انتخاباتی روحانی - رئیسی و قضاوت به وقت امروز

هاشم زمانی ثانی، گروه تعاملی الف،   3980715017 ۴۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازخوانی تبلیغ انتخاباتی روحانی - رئیسی و قضاوت به وقت امروز

ره‌آورد رییس دستگاه قضا با محوریت استقرار استانداردهای نظام مدرن حقوقی دربطن نهاد قضایی کشور نشانگر آغاز تحول و نوآوری‌های شگرف دراین حوزه است. بازتاب گسترده این تغییرات، آنقدر جلوه نمود که نگارنده را بر آن داشت تاگریزی بزند برقضاوت خود در انتخابات ریاست جمهوری 1394، زمانی‌ که آقای رییسی به مصاف حریف خود آقای روحانی رفت.

نگارنده متاثر از تبلیغات روزهای انتخابات و از جایی‌ که حامی سینه چاک و بی چون و چرای روحانی بود، حالا وجدانش را وامدار قضاوت‌های زودهنگام و ناصحیح خود و پارادوکس شعار تا عمل وی می‌داند و بر آن شد با نگاشتن این عبارات، تاحدی درد خود را التیام بخشیده و درضمن قصد جمع بستن ذهنیات خود با افکار عمومی جامعه را نیز ندارد.

عطش و حرارت برخواسته از مناظرات انتخابات ریاست جمهوری و جدال آقای روحانی با رقیب خود آقای رییسی را همگان بخوبی بیاد دارند و از یادها پاک نمی‌شود طعنه‌های درشت رییس جمهور به رقیبش، آنگاه که در میتینگ انتخاباتی خود فریاد برآورد: مردم بین قاضی و وکیل انتخاب کنند، قاضی حکم صادر می‌کند وکیل از مردم دفاع می‌کند. و امثال همین فضاسازی انتخاباتی و درنهایت تزریق این فکر به جامعه بود که اگر رییسی بیاید ناامنی ناشی از مخاطرات جنگ احتمالی بر اثر تغییر روابط خارجی و نیز از بین رفتن آزادی‌های مدنی، اجتماعی وسیاسی برایران چیره خواهد شد.

همین تبلیغات بود که طبقات اجتماعی مختلف حتی ناراضیان دولت یازدهم را بین 2 گزینه بد و بدتر گزارد تا روحانی را ارجح شمرده و دگربار او را بر کرسی قدرت بنشانند. ظهور غیرقابل پیش‌بینی آرای 15 درصدی 1 هفته آخر انتخابات طبق نظرسنجی‌ها مهر تاییدی است بر این ادعای نگارنده.

دو سال از آن روزها گذشته و اکنون نمایی دیگر از دستاوردهای 2 نامزد انتخاباتی، یکی بر مسند قوه مجریه و دیگری بر مسند قوه قضاییه آشکار شد. اگر از دایره انصاف خارج نشویم بخشی از دیپلماسی و سیاست خارجه رییس جمهور با هجمه شدید تحریم‌های بین‌المللی در پی خروج آمریکا از برجام مواجه شد و این مانعی بزرگ بود برای جامه عمل پوشاندن به برخی شعارهای تبلیغاتی اش. اماگذشته ازتمامی چالش‌ها و پنجه‌ی فشارهای خارجی بر گلوی اقتصاد، انعکاس عملکرد رییس جمهور اما در تحقق اهداف دولتش درحوزه داخلی آنقدر تیره و تار گشت که اگر بگوییم چندی است نفس اقتصاد کشور و بدتر از این حتی، نفس مردم به شماره افتاده، مبالغه نیست. رییس جمهوری که اکنون بر ناکارآمدی دولتش در حل مشکلات اقتصادی صحه گذاشته و ضعف ایشان و دولتمردانش در اداره کشور پدیدار است.

آقای رییسی رقیب شکست خورده رییس جمهور فعلی بنا به حکم رهبرانقلاب، بر مسند قوه قضاییه تکیه زده است. فارغ از شائبه‌های موجود مبنی بر هدفمند بودن خیز بلند وی و تحرکات سیاسی فزاینده‌اش برای نیل به منصبی فراتر و ابهام در تفکرات و اتهامات دهه 60 ایشان و یا گزارش سازمان عفو بین‌الملل درخصوص وضعیت نقض حقوق بشر در ایران که پرداختن بدان در این مجال نمی‌گنجد اما در ظاهر حرکت آرمان خواهانه و مردمی شدن قوه قضاییه، حاکی از آن است که آقای رییسی از مبانی نظری کارا و نیروی آلترناتیو منسجم تری در حل مسایل و مشکلات اصلی این نهاد برخوردار بوده و موفق شده با تدابیر مناسب، توانمندی خود در این حوزه را در کوتاه مدت به رخ مخالفانش بکشد. بررسی تاریخچه روسای قبلی قوه قضاییه و مقایسه با رییس فعلی‌اش، به تنهایی گواهی است برایجاد تغییرات بنیادین در بدنه قوه قضاییه و بکارگرفتن تمامی ظرفیت‌های موجود در سامان بخشیدن به این رکن مهم نظام. گفتمان نصفه و نیمه رییسی از عدالت که در انتخابات نتوانست جذب آرا کند و منجر به شکست او شد حالا با جای گرفتن در راس رکن سوم دموکراسی بیش از پیش به گوش می‌رسد و از او چهره‌ای کاریزما حول یک گفتمان قوی پدید آورده.

در واقع می‌توان گفت با روی کار آمدن رییسی دوره پوست اندازی و فسادستیزی بطور جدی آغاز شده است. اقداماتی نظیر ابلاغ دستورالعمل حفظ کرامت، انتخاب قضات با وجدان، رسیدگی به مفاسد اقتصادی مقامات، ابلاغ آیین‌نامه ثبت اموال مسئولان، کاهش فشارهای سیاسی در احکام، صیانت از آزادی‌های اجتماعی، ارائه لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت و عدم اجبار متهمان زن برای چادرداشتن در محاکم و بسیاری از موارد دیگر که نویددهنده آینده‌ای روشن برای حقوق مدنی جامعه محسوب خواهد شد وهمه این‌ها، نشان از آن دارد که آقای رییسی که زمانی از او بعنوان پرچمدار جریان منتقد دولت یاد می‌شد، حالا با بکارگیری تمامی پتانسیل‌های موجود گام‌های موثری را در حل مشکلات این قوه برداشته و با این روند می‌تواند از یک سو ذهنیت منفی مربوط به دوره نامزدی ریاست جمهوری‌اش که ناشی از فقدان کاراکترهای اقتصادی و مدیریتی مشخصی بود را از اذهان پاک نموده و از سویی دیگر به گونه‌ای عمل کند که مردم با کلیت نظام نیز احساس قرابت بیشتری نمایند.

شکی نیست در کارزار امروز و وجود بحران در اوضاع نابسامان داخلی، بازخورد اقدامات رییسی توانسته مقبول جامعه افتد، اقداماتی که حتی مورد اقبال مخالفان خود نیز قرار گرفته است. بزعم نگارنده اگر قوه قضاییه حتی در کوتاه مدت به تعالی سازمانی دست یابد قطعا همه مشکلات کشور رفع نمی‌شود اما با مشخص شدن نقشه راه آینده این نهاد و بازگشت حقیقی عدالت و با درنظر گرفتن این اصل که قوت یک کشور را باید در عنصر هبستگی اجتماعی آن جست، بی اغراق می‌توان ابراز داشت که اقدامات رییسی حتی فرصتی مغتنم می‌تواند انگاشته شود برای کمک به مسیر روحانی و پیشبرد اهداف او از باقیمانده عمر دولتش در راستای بازستاندن اعتمادعمومی و ایجاد پیوند دوباره بین مردم و حاکمیت.

با اشاره به اظهارات نیشدار رییس دولت اصلاحات، همان یار غار و رفیق گرمابه و گلستان روحانی که اخیرا" برخلاف توقع عمومی اینطور گفته که; دولت باید درمورد خلف وعده‌ها و کاستی‌ها به مردم گزارش دهد، من نیز پیامی برای رییس‌جمهور محترم دارم. آقای روحانی! آن‌همه تبلیغات "ویژه" و پر زرق و برق تان را که آن‌روزها برای تاثیرگزاری هرچه بیشتر، از رسانه ملی نیز بهره جستید، بیاد آورید. وعده‌هایی را که بدان دستاویز شدید، خود را استوارتر از قبل ناجی مردم معرفی کردید! و با تجربه دولت یازدهم وعلی‌رغم داشتن علم به ساز و کار غیر استاندارد و هزارتوی پیچیده تعارضات و زد و بندهای درون حاکمیت، باز از شگردهای تبلیغاتی تان نردبانی ساختید برای ماندن در قدرت.

آقای روحانی! بیاد دارید روزی که با افتخار گفتید: هم چرخ سانتریفوژها باید بچرخد و هم چرخ زندگی مردم! بدانید ضربه‌ای که وارد شده، اینقدر کاری است که صدای له شدن مردم زیر چرخ‌های سنگین و ناهموار زندگی به لطف سایه چتر دولت شما حالا بسادگی بگوش می‌رسد. شما که درسخنرانی‌های خود اظهار می‌کردید: من سرهنگ نیستم، حقوقدان هستم. شما که خود را وکیل بازپس گرفتن حق حقه‌ی مردم می‌دانستید، به هوش باشید که مردم به وعده‌ها رآی دادند نه ادعاها. وقت رو به پایان است.

شما مانده اید و آوار مطالبات بی پاسخ مردم. بسیاری از وعده‌هایتان بی‌نتیجه مانده و چیزی نمانده امیدی که از آن هردم، دم می‌زدید امروز شرمنده تک تک مردمی شود که بشما اعتماد کردند و به "کلید"دولتتان دل بستند. در واپسین سال پایان دولتتان اجازه ندهید که حس تلخ و ناخوشایند فریب خوردن هوادارانتان درانتخابات، برای همیشه ی تاریخ در دل وذهن آنان باقی بماند. زودتر صدای مردم رابشنوید و کاری بکنید.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

مهندس جنت شهری۱۱۲۲۱۵۸۰۷:۲۴:۵۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
قیاسی مع الفارغ نموده اید...قیاس قوه مجریه و قضاییه که ابزارهای مختلفی در دست دارند از اصل اشتباه است...صد البته که جناب رییسی در جایگاه قضا موفق شود چونکه برخاسته از این قوه میباشد ولی در قوه مجریه با سر به زمین میخورد نشانه ان هم دیدار ایشان با تتلو بود..
ناشناس۱۱۲۲۳۵۳۱۰:۰۲:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۱۵
تا کی می خواهید همه چیز را به نفع چیزی که توی ذهن دارید توجیه کنید رئیس وقتی به حرم رضوی رفتند، کلا همه چیز را دگرگون کردند و تحول عجیبی در نحوه اداره نذورات و درامد حرم رضوی ایجاد کردند عزیز، شاید یک شخص خیلی موثر نباشد ، تمام هنر و اهمیت یک شخص این است که چه کسانی دور او جمع می شوند و کارها را به دست می گیرند، متاسفانه دور رئیس جمهور پر شده از افراد منفعت گرا و ... طوری که رئیسی وقتی شروع به گرفتن مفسیدین کرد رئیس جمهور احساس کرد اغلب دور واطرافیانش در خطرند و داد زد که جناحی عمل می کنی در حالی که بواقع اغلب کسانی که جناح ایشان در مناصب تشکیل می داند از رانت خوارها و .... هستند خود رئیس جمهور به عنوان یک شخص متخصص در یک زیمنه مهم نیست مهم این است که چه کسانی دور رئیس جمهور ر امی گیرند و مناصب را به عهده می گیرند
ناشناس۱۱۲۲۴۱۸۱۰:۴۲:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اقای روحانی برخاسته از کجا بود؟مگه حقوقدان نبود؟ استدلال ابکی نکنید لطفا مملکت باید دست اقتصاد دان ها و مهندسین واقعی باشد
ناشناس۱۱۲۲۴۵۶۱۱:۰۴:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
روحانی نماد اصلاحات اصلاح‌ناپذیر است این دولت نتیجه‌ی اعتماد غلط رای دهندگان به دولت امپراتور فاجعه‌سازی و ویرانیست وقتی انتخاب را جدی نمیگیریم و سرنوشت یک ملت را به بزن‌وبرقص گره میزنیم همین میشود که میبینیم
ناشناس۱۱۲۲۴۶۳۱۱:۰۶:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۱۵
نشان از پنانسیل هاست ایشان اگر در قوه مجریه می آمد قطعا اوضاع به بدی امروز نبود
ناشناس۱۱۲۲۷۲۹۱۳:۵۳:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
دیدار با کری ونوشابه وفالوده خوردن ظریف وروحانی را هم دیدیم که اخرش چه شد وملت به باد فنارفتند.خانه متری12 پراید50سکه4 میلیون گوشت100اجاره خانه و پوشک هزاران گرانی دیگرو......
ناشناس۱۱۲۲۸۴۷۱۴:۵۸:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
دوست عزیز در هر دو انتخابات گذشته از طرفداران روحانی بودم و به ایشان رای دادم ولی الان باور دارم آقای رییسی از ایشان شایستگی بیشتری داشتند حتی اگر ایده آل نبودند
ناشناس۱۱۲۳۰۱۹۱۷:۰۵:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۱۵
رئیسی بهتر از روحانی بود اشتباه کردیم
ناشناس۱۱۲۲۲۳۵۰۸:۴۱:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
فکر میکنید اگر جناب رئیسی رئیس جمهور میشدند ، الان وضعیت گل و بلبل بود ؟ اگر شخصی بخواهد در دستگاه قضا کار کند ، دستش باز است و اختیارات فراوان ... ولی اداره کشور با وضعیت تحریم بسیار سخت . چرا ایندو را با هم مقایسه میکنید ؟
علی۱۱۲۲۸۳۲۱۴:۵۲:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
- تحریم برای همه است و نه فقط برای دولت - اختیارات قوه مجریه به مراتب بیشتر از قوه قضائیه است - معتقدم اگر آقای رئیسی رئیس جمهور می‌شدند اوضاع هرچه که بود به بدی امروز نبود. لااقل دلمون خوش بود که دروغ نمی‌شنویم.
ناشناس۱۱۲۳۰۲۶۱۷:۰۹:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
شما اول شرح وظایف این دو قوه را بخوان سپس اظهار نظر بفرما . در قوه مجریه اگر مدیر فاسدی باشد وظیفه بازداشت و محاکمه او به عهده قوه قضائیه است . اصلا این قوه قضائیه است که هم میتواند و هم مسئول پیگیری فسادها در قوای دیگر و خودش میباشد در صورتیکه قوای دیگر از جمله قوه مجریه این اختیار را ندارند . افتاد؟
ناشناس۱۱۲۳۲۰۱۲۰:۲۱:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
این تحریم ها شدیدتر ش زمان دولت سابق هم بود وبا این تفکر قدرت مال خودتان کردید
ناشناس۱۱۲۲۲۳۷۰۸:۴۳:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
هر کس غیر از روحانی باشد حتی پوتین! هم نمی تواند کاری کند موسوی، رفسنجانی، خاتمی، احمدی‌نژاد، روحانی همه دوست داشتن موفق باشند ولی چرا نتوانستن؟ زیرا تدارکاتچی هستند د
مهران۱۱۲۲۷۰۸۱۳:۳۶:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
پس لطفا دیگه برای رای اوردن یه تدارکات چی نریزید توخیابون و بزنید و برقصید و به رقیب تهمت بزنید و ...
ناشناس۱۱۲۲۹۵۱۱۶:۱۸:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
معروف است که کفش کهنه در بیابان نعمت است.
علی۱۱۲۲۸۹۶۱۵:۳۳:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
بعضی‌ها چقدر برای تدارکاتچی شدن دست و پا می‌زنند و حتی حاضرند میلیاردی خرج کنند و دروغ هم بگویند.
ناشناس۱۱۲۲۲۵۴۰۸:۵۴:۳۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
برادر مگه شک داری که اگر اصول گرایان می آمدن به جای برجام، دهها قطع نامه شورای امنیت و انزوا ی مطلق را بر کشور تحمیل می کردند؟ اگر واقع بین باشیم همین خروج امریکا از برجام هم نتیجه ی کارهای آنها است.
ناشناس۱۱۲۲۲۸۰۰۹:۱۳:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
از بد و بدتر چه انتظاری هست
ناشناس۱۱۲۲۲۸۷۰۹:۱۸:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۱۵
درود بر رییسی امان از دست دولت
ناشناس۱۱۲۲۴۴۹۱۱:۰۱:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۱۵
بجای شعار دادن در مقطعی که هنوز هیچی معلوم نیست ، دعا کن رئیسی بتواند در ریشه کنی فساد موفق بشود زیرا اوضاع اصلا خوب نیست
ناشناس۱۱۲۲۴۷۱۱۱:۱۲:۲۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
بجای احساسی عمل کردن عاقل باش . ما به نقطه ای رسیده ایم که نیاز مبرم و حیاتی به موفقیت رئیسی داریم لذا تا رسیدن به نتیجه مطلوب وظیفه داریم از شعارهای توخالی و تشویق های بیهوده دوری نمائیم . مطمئن باش هر چقدر ما مطالبه بیشتری داشته باشیم ایشان موفق تر عمل خواهد نمود .
ناشناس۱۱۲۲۸۱۶۱۴:۳۹:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
آفرین حرفتون واقعا منطقی است آدم باید در هر شرایطی عاقلانه برخورد کنه نه احساساتی و متعصب..
ناشناس۱۱۲۲۴۷۹۱۱:۱۶:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
در این مقطع فقط منافقین و انجمن حجتیه هستند که با کف و سوت بیهوده و تو خالی سعی میکنند رئیسی را از خود بیخود نمایند تا از شدت عمل خود بکاهد !
ناشناس۱۱۲۲۴۸۵۱۱:۱۸:۳۹ ۱۳۹۸/۷/۱۵
منافقانه شعار نده لطفا . در این مقطع حساس ما نیاز مبرم به موفقیت هر دو قوه داریم .
ناشناس۱۱۲۲۵۱۹۱۱:۳۷:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
امان از دست نافهمی ها و احساسی عمل کردن ما ! اگر از پایگاه منافقین کامنت نمیگذاری و دلت شور کشورت رو داره بدان زمانی ما پیروزیم که هر دو قوه موفق باشند .
ناشناس۱۱۲۲۲۹۲۰۹:۲۰:۵۷ ۱۳۹۸/۷/۱۵
بهتر است «نگارنده متاثر از تبلیغات روزهای» امروز نباشد و صبر کند و جوجه رو آخر پاییز بشمارد!
ناشناس۱۱۲۳۱۵۸۱۹:۱۷:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۱۵
از سال ۹۲ تا الان آخر ۶ پاییز را دیدیم ولی فرجی از انتخاب ۲۴ میلیونی هم وطنانم حاصل نشد
یک شهروند ایرانی۱۱۲۲۳۴۵۰۹:۵۸:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
مردم همیشه قربانی نیستند گاهی شریک جرم نیز هستند
حسین۱۱۲۲۳۶۳۱۰:۰۸:۱۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
متأسفانه مردم در تشخیص اصلح دچار اشتباه محاسباتی شدند. باید در هر دوره به دنبال اصلح بود نه صالح
ناشناس۱۱۲۲۳۸۳۱۰:۱۹:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اقای رییسی باید در مورد واگذاری هایی که شبهه دارند هم از جمله لاستیک دنا و کارخانه های شکر و واردات ان و املاک شهرداری و ....با قاطعیت برخورد کنند تا اعتماد مردم را جلب کنند.
ناشناس۱۱۲۳۱۵۷۱۹:۱۵:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
دولت هم باید وایسه فقط نگاه کنه و لایحه هایی تصویب کنه که فساد قانونی بشه
ناشناس۱۱۲۲۳۹۵۱۰:۲۸:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۱۵
این متن هم شعاری و برای نان بود آقای زمانی
ناشناس۱۱۲۲۴۰۰۱۰:۳۱:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
ایشان در مقام قضاوت بهتر عمل می کنند کار باید دست کاردان باشد به امید برچیده شدن همه مفسدان و اعدام مفسدان اقتصادی و فی الارض.
حسن۱۱۲۲۴۱۰۱۰:۳۷:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
نگارنده چرا نوشته ۹۴؟ ۹۴ انتخابات مجلس بوده! انتخابات ریاست جمهوری مگه ۹۶ نبوده؟
ناشناس۱۱۲۲۴۱۶۱۰:۴۰:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
سبد معاش 3.3 نفر 8 میلیون شد.علی برکت ا...
ناشناس۱۱۲۲۶۵۹۱۳:۰۲:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
اینهایی که منفی دادند فازتون چیه؟ خدا شفابده
ناشناس۱۱۲۲۷۷۵۱۴:۱۳:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
خدا نگارنده ودلواپسان را شفابدهد .
احمد۱۱۲۲۴۲۶۱۰:۴۸:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
الف عزیز شمام دراین وضعیت ملت بابت حمایت از روحانی شریکید!امان از روشنفکرنماها
ناشناس۱۱۲۲۵۰۰۱۱:۲۵:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۱۵
مقابله با افراد دانه درشت و قدرتمند و وجود بعضی قضات فاسد کار در قوه قضاییه رو سخت کرده برای اقای رییسی
ناشناس۱۱۲۲۵۲۵۱۱:۳۹:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۱۵
روحانی وا قعا مظلوم واقع شده است درود بر روحانی
ناشناس۱۱۲۲۶۲۹۱۲:۴۷:۳۵ ۱۳۹۸/۷/۱۵
منافقین این روزها کارشون شده در سایتها یکسره گاهی با درود به این و گاهی درود به آن مردم را از آگاهی در باره وضعیت حساس کشور دور نگهدارند . اصل قضیه اینه که ما نباید به اینجا می رسیدیم و رسیده ایم . عاقلانه اینه که کمک کنیم هر دو قوه موفق شوند تا به اهداف انقلاب دست پیدا کنیم .
ناشناس۱۱۲۲۶۴۴۱۲:۵۳:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
متاسفانه کسانیکه توسط مردم انتخاب میشوند همیشه در حقشان ظلم میشود .
ناشناس۱۱۲۲۶۰۶۱۲:۳۵:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۱۵
چطور نمی تواند کاری کند چطور احمدی نژاد 4 میلیون مسکن ساخت 5 میلیون شغال ایجادکرد سهام عدالت داد رونق اقتصادی داد یارانه داد وام وتسهیلات داد ببینید روحانی چه کرد دروغ تزویر ریا توهین به ملت رکود پارتی بازی خویشاوند گرایی فقط در یک مورد 800 میلیون دلار معادل چند هزار میلیارد ارز را به پدر دامادش حسین بهشتی داده که موز وارد کند ایا این انسان به فکر ملت است یا جیب خودش
ناشناس۱۱۲۲۶۱۷۱۲:۴۲:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
متاسفانه عملکرد بد و مستکبرانه ی برخی از اصول گرا ها به آقای رییسی ضربه زد و گر نه روحانی توان رقابت با رییسی رو نداشت
ناشناس۱۱۲۲۶۲۶۱۲:۴۶:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۱۵
به نظرم «نگارنده متاثر از تبلیغات روزهای» اخیر است.
مهران۱۱۲۲۷۱۲۱۳:۴۱:۰۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
کسانی که به حسن روحانی رای دادن دو گروه هستند گروه اول که درد نان و اقتصاد نداشتن و به قول خودشان دنبال ازادی های اجتماعی بودن و گروه دوم که تقریبا اکثریت رای دهنده ها به روحانی بودن کسانی بودن که به خاطر تهمتهای رئیسی به روحانی از جنگ میشه تا دلار میشه 5 تومن و ... از ترس به روحانی رای دادن
ناشناس۱۱۲۳۳۴۹۲۳:۳۱:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۱۵
با این که به اقدامات آقای رییسی در قوه قضا امیدوارم ولی اگه کاندید ریاست جمهوری شود اشتباه است

پربحث‌های دیروز

 1. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 2. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 3. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

 4. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 5. آرامش و خنده کودک خردسال در آغوش سردار شهید قاسم سلیمانی

 6. شورای نگهبان و چالش بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ شورا به ابهامات پاسخ دهد

 7. بستن خیابان‌های بغداد توسط خشونت‌طلبان

 8. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 9. تاکید کانادا بر ارسال جعبه‌ سیاه هواپیمای اوکراینی به اوکراین یا فرانسه

 10. تشییع ۱۱ جان‌باخته اوکراینی سقوط هواپیما در کی‌یف

 11. دعوای سیاست در زمین ورزش؛ فدراسیون فوتبال ایران تسلیم تصمیم عجیب AFC نشد

 12. نقدی بر نگاه روحانی به اثر روابط خارجی بر اقتصاد/ مذاکره وقتی گرفتار سرگیجه استراتژیک هستید توصیه پذیر نیست

 13. آمار نگران کننده مصرف شیر در کشور / آفلاتوکسین؛ ادعایی بی‌اساس

 14. ایستادگی تمام‌قد، بهترین تصمیم است

 15. حکم نهایی AFC به فدراسیون ایران ابلاغ شد

 16. رئیس قوه قضائیه: لازمه قوی شدن کشور اجرای قاطع عدالت و مبارزه بی‌امان با فساد است/ اعتماد به غرب، دستاوردی جز خسارت ندارد

 17. ظریف: در صورت ارسال پرونده ایران به شورای امنیت از NPT خارج می‌شویم

 18. پروین: ایران امن‌ترین کشور در جهان است/ کشورهایی که ناامنی زیادی دارند، بهانه تراشی می‌کنند

پربحث‌های هفته

 1. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 2. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 3. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 4. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 5. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 6. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 7. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 8. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 9. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 10. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 11. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 12. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 13. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 14. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 15. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 16. دیدار سردار حاجی زاده با خانواده شهیده فاطمه محمودی

 17. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 18. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 19. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 20. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 21. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 22. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 23. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 24. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

 25. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

آخرین عناوین