آیت‌الله خاتمی: ایران اسلامی نیازی به مذاکره با آمریکا در هیچ عرصه‌ای ندارد

گروه جهان الف،   3980713198

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز در گردنه خطرناکی قرار داریم و راه فقط و فقط امتثال امر رهبری است گفت: دشمن به دنبال این است تا دوباره بر ایران مسلط شود اما ایران اسلامی هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا در هیچ عرصه‌ای ندارد.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله سیداحمد خاتمی شامگاه شنبه در جمع عزاداران حسینی در شهر زنگی‌آباد کرمان با تسلیت ایام اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: در مورد امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در کتب اهل شیعه و سنت روایات زیادی است.

وی با بیان اینکه امشب به روایتی شب شهادت امام حسن مجتبی(ع) است گفت: پیامبر(ص) در روایتی فرمود حسن(ع) و حسین(ع) هر دو امام هستند و امام حسن(ع) و امام حسین(ع) هر دو قیام و قعود داشتند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه شرایط به‌گونه‌ای شد که راهی جز نرمش قهرمانانه برای امام مجتبی(ع) نماند بیان کرد: امام حسن(ع) یارانی وفادار نداشت و می‌دانست اگر با این یاران قیام کند با شکست روبه‌رو خواهد شد.

وی با بیان اینکه بعد از شهادت امام مجتبی(ع) برادرش امام حسین(ع) به امامت رسید افزود: مدت امامت امام حسین(ع) 10 سال بود که نه سال و نیم آن به قعود گذشت و همان نرمش قهرمانانه را ادامه داد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه در 15 رجب سال 60 معاویه مرد و یزید بر سر کار آمد و زمینه قیام فراهم شد گفت: کمتر از شش ماه از عمر امامت امام حسین(ع) به قیام گذشت.

وی با بیان اینکه نکته قابل توجه این است که چگونه تشخیص بدهیم که چه زمانی باید قیام و چه زمانی باید قعود کنیم افزود: تشخیص این کار با امام زمان است و قیام امام حسین(ع) عزت‌بخش بود و اسلام را نجات داد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه همان منشی که در سالار شهیدان بود امام حسن مجتبی(ع) هم داشت گفت: فعالیت این دو امام یک پروژه بود که بخشی از آن را امام حسن(ع) انجام داد و بخشی را امام حسین(ع) به نتیجه رساند.

وی با بیان اینکه سئوال این است که در زمان ما تشخیص اینکه قیام کنیم یا مقاومت داشته باشیم، مذاکره کنیم یا نه با چه کسی است افزود: در زمان ما تعیین‌کننده جانشین حضرت ولی‌عصر(عج) امام خامنه‌ای است و او باید بگوید چه موضعی باید بگیریم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای دو جمله دارد و تکلیف امروز ما را مقاومت و ایستادگی در مقابل دنیای استکبار تعیین کرده است گفت: ایشان فرمودند مذاکره نداریم و هیچ یک از مسئولان در هر سطحی از رئیس جمهور تا پایین‌تر حق مذاکره با ترامپ را ندارند.

وی با بیان اینکه آمریکا در پی مذاکره نیست تصریح کرد: در مذاکره دو طرف میز هر کدام نظر و موضع خود را دارند اما آمریکائی‌ها فقط می‌خواهند نظر خود را بدهند و می‌گویند هر چه ما می‌گوئیم شما چشم بگوئید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ملت عاشورایی اهل ذلت‌پذیری نیست و شعار آنها "هیهات من الذله" است گفت: آمریکا روحیه سلطه‌گری دارد و می‌خواهد بر ما مسلط شود.

وی با بیان اینکه آمریکا در پی آن است که به دنیا بگوید فشار حداکثری ما و تحریم‌ها اثر کرد و بعد از چهل سال ایران را پای میز مذاکره آوردیم افزود: ایران اسلامی امروز پرچمدار مقاومت و ایستادگی است و می‌خواهد با مذاکره این پرچم را به زیر بکشد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه آمریکا این آرزو را به گور خواهد برد که ببیند تحریم‌ها بر ما اثر کرده است بیان کرد: اگر این توطئه آمریکا اثر کند ایران دیگر روی آرامش را نخواهد دید و از این به بعد زورگویی آنها بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز در گردنه خطرناکی قرار داریم و راه فقط و فقط امتثال امر رهبری است گفت: دشمن در پی سلطه بر ایران است تا بعد از چهل سال دوباره بر ایران مسلط شود اما ایران اسلامی هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا در هیچ عرصه‌ای ندارد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه زدن پهباد جاسوسی آمریکا کار بزرگی در عرصه نظامی بود و ما هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا نداریم افزود: ترامپ به مذاکره با ما نیاز دارد و در انتخابات برای او تعیین کننده است که لحظه‌ای کنار رئیس جمهور ایران بنشیند و عکس یادگاری بگیرد.

وی با بیان اینکه ترامپ یک دیوانه است که بر سر کار آمده و باید به زمین کوبیده شود نه اینکه با مذاکره به اهداف شیطانی خودش برسد گفت: ایستادن در مقابل آمریکا البته هزینه دارد و بخشی از هزینه‌های آن مشکلات اقتصادی کشور است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه بخشی از این مشکلات، هزینه ایستادگی در مقابل استکبار جهانی است افزود: ترامپ گفته که در 100 سال گذشته تحریم بی‌نظیر علیه ایران ایجاد کردیم.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات ما هم ناشی از سوءمدیریت‌ها و ناشی از عدم برنامه‌ریزی‌هاست گفت: برای عزت کشور باید صبوری پیشه کنیم و رهبری نظارت کامل بر کشور دارد و می‌داند بر مردم چه می‌گذرد و تمام توان خود را گذاشتند تا آلام مردم کاهش پیدا کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه آنچه امروز در عراق می‌گذرد آرزوی دشمن است تا در ایران هم ایجاد شود بیان کرد: صهیونیست‌ها و صعودی‌ها به‌دنبال آن هستند تا آشوبی ایجاد شود و آنها سوار بر موج شوند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی دشمن را در فتنه‌های مختلف از جمله فتنه 88 ناکام گذاشت و به یاری خداوند باز هم ناکام خواهد گذاشت افزود: دشمنان می‌خواهند مردم را خسته نشان داده و بگویند ملت از مقاومت و مبارزه با آمریکا خسته شدند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه مردم ایران تا جان در بدن دارند شعار "مرگ بر آمریکا" را سر خواهند داد و تا آمریکا خوی استکباری دارد خسته نمی‌شوند گفت: دشمن می‌خواهد ملت بزرگ ایران را ناکام کرده و پمپاژ ناامیدی را در برنامه دارد.

وی با بیان اینکه عناصر امید در ایران آن قدر زیاد است که جای ناامیدی را نمی‌گذارد افزود:عنایات خداوند در طول چهل سال انقلاب برای ما آنقدر بوده است که جایی برای ناامیدی وجود ندارد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ما در چهل سال انقلاب شش کودتای دشمنان را شکست دادیم و در جنگ تحمیلی پیروز شدیم گفت: ملت ایران وفادار هستند و با این ملت و رهبری هوشیار، بیدار و دوراندیش جایی برای ناامیدی نیست.

وی با بیان اینکه ما جوانانی با نشاط داریم و در هیئت‌های مذهبی در ایام عزاداری حسینی فراوان از آنها دیدیم که آماده‌اند تا شهید حججی شوند افزود: ما نیروهای مسلح آماده و موشک با برد هزار و 500 کیلومتر در دست داریم که واکنش به عمل خصمانه دشمن را به ثانیه نخواهیم گذاشت.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه دشمن در فضای مجازی آلوده مدام به ناامیدی می‌دمد که اصلا جایی برای این ناامیدی وجود ندارد گفت: دشمن به‌شدت از راهپیمایی اربعین آسیب دیده است.

وی با بیان اینکه 20 میلیون نفر مسیر نجف تا کربلا را با یک مدیریت مردمی طی می‌کنند و دستآوردهای بزرگی برای مسلمانان داشته است افزود: عراقی‌ها کریمانه از زائران پذیرائی می‌کنند و تردید نداشته باشید این حرکت اخیر اصل راهپیمایی اربعین را هدف قرار داده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه نسخه شفابخش مقاومت است که قرآن دستور داده «ای مومنین در مقابل دشمنان خود ایستادگی کنید و همراهان خود را به مقاومت دعوت کنید» یادآور شد: در جنگ تحمیلی نیز با مقاومت به پیروزی رسیدیم.

وی با بیان اینکه صدامی که قرار بود سه روزه ایران را بگیرد مردم ایران هشت سال مقاومت کردند گفت: مقاومت هشت ساله ملت ایران کشور را برای همیشه خود در مقابل جنگ سخت نظامی بیمه کرد.

 مراسم عزاداری در شهر زنگی‌آباد که با حضور محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و سخنرانی آیت‌الله سیداحمد خاتمی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد با عزاداری هیئت‌های مذهبی و نوحه‌خوانی و سینه‌زنی همراه بود.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 2. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 3. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 4. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 5. جایزه ۳ میلیون دلاری برای سر ترامپ

 6. چرا آمریکایی‌ها تلفات حمله موشکی به پایگاه عین الاسد را اعلام نمی‌کنند؟ + عکس

 7. کدام آقازاده‌ها در زندان هستند؟ + تصاویر

 8. روایت اقتصاددان مشهور آمریکایی از لاف‌زنی‌ها درباره موفقیت اقتصادی ترامپ

 9. رئیسی: مردم از رشوه و روابط ناسالم اداری گله‌مند هستند/ نباید اقتصادمان را شرطی کنیم که دیگران تصمیم بگیرند

 10. امسال کارکنان چقدر عیدی می‌گیرند؟ + جدول

 11. پایان خونین عشق پسر ۲۳ ساله به زن مطلقه

 12. یادداشت منتشر نشده از شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

 13. سردار سلیمانی با بالگرد به کدام شهر تحت محاصره رفت و محاصره را شکست؟!

 14. خیز دوباره قیمت، وام جدید مسکن را خنثی کرد

 15. اعتراض مردم مسلح آمریکا به قانون کنترل اسلحه

 16. پشت‌پرده آشوب‌های عراق چیست؟ تلاش گسترده آمریکایی‌ها برای جلوگیری از برگزاری تظاهرات سرنوشت‌ساز چهارم بهمن ماه + نقشه میدانی و عکس

 17. انتشار دومین گزارش مقدماتی بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی + جزییات پرواز و جدیدترین یافته‌ها

پربحث‌های هفته

 1. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 2. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 3. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 4. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 5. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 6. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 7. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 8. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 9. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 10. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 11. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 12. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 13. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 14. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 15. دیدار سردار حاجی زاده با خانواده شهیده فاطمه محمودی

 16. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 17. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 18. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 19. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 20. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 21. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 22. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 23. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 24. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 25. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 2. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 3. ترامپ: قاسم سلیمانی را کشتیم چون او حرف‌های بدی درباره کشور ما (آمریکا) می‌زد

 4. نشنال اینترست: ایران برنده نظامی خاورمیانه 

 5. ۱۱ سنگ بزرگ پیش پای ایران و چین برای همکاری اقتصادی

 6. پدربزرگ ترامپ چه کاره بوده است؟ / عکس

 7. چرا آمریکایی‌ها تلفات حمله موشکی به پایگاه عین الاسد را اعلام نمی‌کنند؟ + عکس

 8. نیویورک تایمز: ابلیس ترامپ واگیر است

 9. ویژگی‌های توافق مورد نظر ترامپ بجای برجام تشریح شد

 10. دفنس وان: ۱۱ آمریکایی در حمله ایران به عین الأسد ضربه مغزی شدند

 11. نقطه زن بودن موشک‌ها دیگر در سیطره آمریکا نیست/ دقت موشک‌های سپاه واقعی و بالا است

 12. روایت اقتصاددان مشهور آمریکایی از لاف‌زنی‌ها درباره موفقیت اقتصادی ترامپ

 13. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

 14. بازتاب جهانی سخنان رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران

 15. تاکید کانادا بر ارسال جعبه‌ سیاه هواپیمای اوکراینی به اوکراین یا فرانسه

 16. راهپیمایی زنان آمریکایی به تظاهرات علیه ترامپ تبدیل شد + تصاویر

 17. بازداشت مفتی داعش و بردارش در موصل + عکس

 18. مکانیسم ماشه، تیر آخر به سوی برجام؟ 

 19. ادعای پمپئو: ترور سلیمانی قطعا قانونی بوده!

 20. جو سنگین علیه ترامپ بعد از دروغگویی درباره تلفات انتقام موشکی ایران

 21. پشت‌پرده آشوب‌های عراق چیست؟ تلاش گسترده آمریکایی‌ها برای جلوگیری از برگزاری تظاهرات سرنوشت‌ساز چهارم بهمن ماه + نقشه میدانی و عکس

 22. پذیرش تلفات از نوع آمریکایی؛ واشنگتن اندک‌اندک تلفات عین‌الاسد را می‌پذیرد

آخرین عناوین