سردار رحیمی: اجازه نمی‌دهیم پایتخت فضای امنی برای مجرمین باشد

گروه اجتماعی الف،   3980713173

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه برخورد با مجرمین و مزاحمین نوامیس بطور جد در دستور کار پلیس است ، گفت: ما اجازه نخواهیم داد که شهر تهران و پایتخت، فضای امنی برای مجرمین و مزاحمین نوامیس باشد.

به گزارش فارس سردار حسین رحیمی در برنامه تهران ۲۰ به همراهی و همکاری خانواده‌های ماموران پلیس اشاره و اظهار داشت: اگر همراهی و همکاری خانواده‌های ماموران پلیس نبود ما نمی‌توانستیم موفقیت داشته باشیم.

وی به تلاش مأموران پلیس در ایجاد نظم و انضباط ترافیکی در حوزه پلیس راهور اشاره و بیان داشت: تلاش کردیم در روزهای اول مهر وضعیت ترافیکی را تسهیل بخشیم و خوشبختانه در بحث نظم و انضباط و ترافیک وضعیت خوبی را داشتیم.

سردار رحیمی افزود: در حوزه سوانح و حوادث ترافیکی نیز با ۴۰ نفر کاهش کشته وضعیت خوبی را در پایتخت دارا هستیم؛ همچنین امکانات جدید همچون هلی شات به کمک مرکز کنترل ترافیک پایتخت امده است.

فرمانده انتظامی پایتخت به برخورد جدی پلیس با مجرمین و سارقین اشاره و اعلام کرد :افزایش ۵ درصدی کشف جرائم را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته‌ایم یعنی کشف جرایم ما از ۶۵ درصد به 70 درصد افزایش داشته است.

سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این مطلب که پلیس نمی‌گذارد که شهر تهران و پایتخت فضای امنی برای مجرمین و مزاحمین نوامیس باشد به برخورد جدی پلیس با این دسته از افراد اشاره کرد.

رییس پلیس پایتخت گفت: برخورد با واحدهای صنفی متخلف نیز در دستور کار است اگرچه پلیس خود را حامی کسبه و اصناف می‌داند اما تخلف در واحدهای صنفی را بر نمی تابد و با همکاری خوب اصناف این اتفاق رقم خورده است.

 فرمانده انتظامی پایتخت گفت: حدود ۱۲ تن انواع موادمخدر در ۶ ماهه امسال تا به امروز کشف شده است، ۲۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش کشف موادمخدر را شاهد هستیم.

وی با بیان این مطلب که خانواده‌ها و جوانان باید مراقب باشند تا در دام اعتیاد گرفتار نشوند به طرح پاکسازی پلیس در برخی مناطق تهران اشاره و بیان کرد: امروز مناطق شوش، مولوی و هرندی با وسعت ۲۶ کیلومتری و جمعیت ۳۰۰ هزار نفری از وجود معتادان متجاهر پاکسازی شده است.

وی گفت: فرآیند بازپروری و نگهداری معتادان دچار ایراد است، یک معتاد با ۳ و ۶ ماه بازپروری بازهم به حالت سابق خود برمی‌گردد، در تلاش هستیم که این زمان را بیشتر کنیم، مسوولان در بحث بازپروری دقت و تلاش بیشتری را به خرج دهند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه ۱۵ تا ۲۰ هزار معتاد متجاهر در تهران داریم، اعلام کرد:برای نگهداری این افراد باید یک بازه زمانی دوساله را در نظر بگیریم تا به جامعه برگردند، تیم‌های ما در منطقه فرحزاد و رودخانه جاجرود در حال پاکسازی محیط از وجود معتادان متجاهر هستند.

رییس پلیس پایتخت از مردم خواست تا موارد را به پلیس اعلام و گزارش کنند تا با موادفروشان برخورد شود و معتادان متجاهر جمع آوری شوند.

سردار رحیمی ادامه داد: مسوولان در بهزیستی و وزارت بهداشت در حال تلاش هستند اما باید در مسیر درست گام برداریم، مرکز سروش مهر در حوزه اختیارات ما نبود، اما با این حال پای کار آمدیم و در راستای بازپروی معتادان در حال اقدام هستیم.

 سردار رحیمی به اقدامات پلیس در فضای مجازی پرداخت وگفت: پلیس سایبری یک پلیس نوپا است و گام‌های بلندی برای مبارزه با جرایم در فضای مجازی برداشته است چرا که بسیاری از مجرمان به فضای مجازی کوچ کردند.

وی تصریح کرد: در شش ماهه امسال ۱۳۰ درصد افزایش وقوع جرایم در فضای مجازی داشته و همچنین ۱۳۰ درصد افزایش دستگیری مجرمان سایبری داشتیم؛ ۶۷ درصد جرایم مجازی تخلفات اقتصادی، ۱۷ درصد جرایم اخلاقی و ۱۶ درصد مسائل اجتماعی است.

وی گفت: امروز واحد رصد فضای مجازی در پلیس آگاهی، پلیس امنیت اخلاقی و پلیس مبارزه با موادمخدر فعال است.

سردار رحیمی در خصوص بی حرمتی‌ها به پلیس در فضای مجازی مانند حادثه پارک پلیس و چهار راه ولیعصر عج اظهار داشت: تمام فعالیت‌های پلیس آفندی است، هیچ سازمان و نهادی به اندازه پلیس در منظر و دید مردم نیست، وقوع این‌ اتفاقات طبیعی است؛ البته باید گفت که تاکید فرماندهان ناجا حمایت از ماموران پلیس و برخورد با مجرمان و هتاکان است. 

وی تصریح کرد: احکام متخلفان چهارراه ولیعصر و پارک پلیس را دستگاه قضایی صادر کرده است. وی با تاکید بر این مطلب که باید نیروی پلیس مقتدری داشته باشیم تا امنیت جامعه را تامین کند درخصوص موارد و افرادی که مردم را در فضای مجازی تحریک به بی حجابی می کنند، اعلام کرد: کسانی که این موارد را از داخل کشور به خارج از کشور منعکس می کنند مجرم هستند؛ دستگیری‌هایی را نیز در این زمینه داشتیم.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. وزیر صنعت: رئیس بانک مرکزی باید ثابت کند خودروسازان فشل هستند

 2. داماد رئیس‌جمهور: روحانی مردم را بسیار دوست دارد/ ایشان گفت زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند نمی‌تواند راحت بخوابد/ ماجرای واسطه ازدواج با دختر رئیس‌جمهور

 3. از بیکار شدن برادرم شش ماه گذشت

 4. رفيقمان حال کار نداشت

 5. منشی زن برای مدیران یک نهاد دولتی رسما ممنوع شد

 6. مهدی ترابی: من عاشق مبارزه با صهیونیست هستم

 7. نوبخت: ۴۵۵ هزار نفر از جمعیت بیکار کاسته شده/ برخی از کاهش نرخ تورم خوششان نمی‌آید

 8. مومنی: اقتصاد اسلامی را عقیم و دانشگاه را کمپانی تولید مقاله کرده‌ایم/ نباید حرف های هپروتی بزنیم/ راه نجات ایران توسعه عادلانه است/ دلبستگی به رانت، ویژگی دولتهای روحانی و احمدی نژاد

 9. جهانگیری: ارز ۴۲۰۰ تومانی مورد تایید همه ارکان نظام بود/ از قوه قضائیه در برخورد با مفسدان حمایت می‌کنیم

 10. واکنش یک مقام اقتصادی آستان قدس به ادعای سهم بزرگ این سازمان در اقتصاد ایران

 11. داستان شاخ شدن «سحر تبر» در اینستاگرام از زبان خودش

 12. ترامپ: عربستان به‌جز پول، چیز دیگری ندارد/ اگر کسی جای من بود به ایران حمله می‌کرد!

 13. پیشنهادی برای مرتبطین با روح‌الله‌ زم/نظر کدخدایی درباره نامزدهای احراز صلاحیت‌شده/ داماد رئیس‌جمهور: روحانی زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند نمی‌تواند راحت بخوابد

 14. پیام نظامی آمریکا به روسیه

 15. مخالفت آیت الله سبحانی با تعطیلی پنجشنبه‌ها

 16. به نام ایران، به کام لندنی‌ها!

پربحث‌های هفته

 1. شادی پس از گل متفاوت مهدی ترابی/ تنها راه نجات کشور=اطاعت از رهبری

 2. وزیر صنعت: رئیس بانک مرکزی باید ثابت کند خودروسازان فشل هستند

 3. حسین فریدون زندان نرفته به مرخصی رفت!

 4. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 5. واعظی: رئیس‌جمهور تا ۱۱ شب سرکار است و به کارهای کشور می‌رسد

 6. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

 7. انتقال آب خزر به سمنان از انفجار چرنوبیل خطرناک‌تر است

 8. انتقاد صریح دکتر حسن سبحانی از بی توجهی به اقتصاد اسلامی، قانون اساسی و نحوه اجرای بانکداری بدون ربا 

 9. باز هم اختیارات رئیس جمهور/پیشنهاد فراخوان برای تفسیر اصل ۱۱۳

 10. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

 11. روحانی: امسال چهارده برابر دولت های قبل زائر برای شرکت در مراسم اربعین حضور پیدا کرد

 12. سبحانی: اثری از اقتصاد اسلامی در برنامه ریزی ها نمانده/ بانکداری بدون ربا را درست نفهمیده ایم/ فکر می کردند بانک مثل قلک است!/ قانون اساسی، فانوس دریایی ماست

 13. انتشار گزارشی عجیب درباره کنسرت گلزار در آمریکا

 14. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

 15. داماد رئیس‌جمهور: روحانی مردم را بسیار دوست دارد/ ایشان گفت زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند نمی‌تواند راحت بخوابد/ ماجرای واسطه ازدواج با دختر رئیس‌جمهور

 16. از بیکار شدن برادرم شش ماه گذشت

 17. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

 18. رفيقمان حال کار نداشت

 19. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

 20. آخرین دفاعیات شبنم نعمت‌زاده: پدرم پدر خوبی نبود ولی برای مملکت مدیر خوبی بود/ لشگری‌پور حرف‌های راستی می‌زند و آدم را یاد بی‌بی‌سی می‌اندازد

 21. پاسخ مجلس به گزارش مهر / پرواز اختصاصی بود اما ۳۰۰ میلیون صرفه جویی شد

 22. مهدی ترابی را ببینید و شرم کنید...

 23. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

 24. درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندان

 25. عکسی از آقای وزیر و خانواده‌اش در راهپیمایی اربعین

آخرین عناوین