ماجرای درخواست آل‌هاشم از آتش‌نشانی تبریز

گروه اجتماعی الف،   3980707205

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از آتش نشانان خواست مجتمع‌های تجاری که سال ساخت آنها بسیار قدیمی است باید از نظر ایمنی تذکرات و نظارت های مستمر داشته باشند.

به گزارش فارس از تبریز حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم امروز در دیدار جمعی از آتش نشانان تبریز با تبریک روز آتش نشان و بیان اینکه آتش نشانان مردان آهنینی هستند که در روزهای حساس آرامش را به شهروندان هدیه می‌دهند اظهار داشت: آموزش مستمر و تجهیزات به روز، باعث می‌شود آتش نشانان برای خلق آرامش و امنیت شهروندان در صحنه مختلف و حساس نقشی موثرتر داشته باشند.

امام جمعه تبریز پیشگیری برای بروز حوادث را ضروری خواند و افزود: آموزش شهروندان و تعیین استانداردهای ایمنی برای مجتمع‌های مسکونی، تجاری و اداری یکی از وظایف سازمان آتش نشانی است که میتواند با نظارت دقیق کارشناسان مجرب به این موضوع از بروز حوادث جلوگیری کند.

وی همچنین از آتش نشانان خواست  مجتمع‌های تجاری که سال ساخت آنها بسیار قدیمی است باید از نظر ایمنی تذکرات و نظارت های مستمر داشته باشند.

آل هاشم با بیان اینکه خدمات ایمنی آتش نشانان منحصر به اطفای آتش سوزی نیست ادامه داد: نجات افراد محبوس در زیر آوار، آسانسورها، تصادفات، چاه‌ها و کانال‌ها، مقابله با حیوانات وحشی، از دیگر وظایف آتش نشانان در جامعه هست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با یادآوری بزرگ‌ترین چالش آتش نشانی و مزاحمت‌های تلفنی به این سازمان گفت: لازم است به شهروندان آموزش‌های لازم در این خصوص داده شود تا فرهنگ تماس با آتش نشانی نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه وسعت ۱۷۸۰ کیلومتری تبریز نیازمند ۴۰ ایستگاه آتش‌نشانی است گفت: در حال حاضر ۲۳ ایستگاه با نیروهای مجرب و آموزش دیده و تجهیزات لازم خدمات آتش نشانی انجام می‌دهند اما این تعداد ایستگاه جوابگوی نیازها نیست.

 آل هاشم تاکید کرد: برای ارتقا سطح خدمات ایمنی در شهر تبریز شورای اسلامی و شهرداری  باید به همکاری هم علاوه بر افزایش تعداد ایستگاه‌ها و آموزش های مستمر برای آتش نشانان و شهروندان باید نسبت به خرید تجهیزات جدید و پیشرفته همکاری و اقدام موثر داشته باشند.