رضایی: آمریکا حداقل ۵۰ میلیارد دلار خسارت بدهد تا به برجام برگردیم/ آمریکایی‌ها خواب بازگشت به ایران را می‌بینند

گروه سیاسی الف،   3980707084 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکایی ها خواب بازگشت به ایران را می‌بینند. جنگ، کودتا و ترور و تحریم های ظالمانه در همین راستا است.

رضایی: آمریکا حداقل ۵۰ میلیارد دلار خسارت بدهد تا به برجام برگردیم/ آمریکایی‌ها خواب بازگشت به ایران را می‌بینند

به گزارش ایسنا، محسن رضایی در اولین جلسه کشوری برنامه ریزی مراسم حماسی یـوم الله ۱۳ آبـان مـاه که به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از نهادهای انقلابی است. در بسیاری از برهه‌های تاریخی نقش خاصی ایفا کرد، چه در دفاع مقدس و چه در بعدش با صلابت به کار ادامه داده است. امیدوارم در این جنگ نا برابر امریکا و استکبار همواه  در کنار ملت ایران باشید.

وی با اشاره به اهمیت روز ۱۳ آبان گفت: امام فرمودند انقلاب دومی آغاز شده است با تسخیر لانه جاسوسی؛ بنابراین فقط یادآوری یک واقعه نیست. در انقلاب اول نظام وابسته و نوکر امریکا و انگلیس ساقط شد. انقلاب دوم وابستگی به پشتوانه سلطه‌گری غرب و آمریکا از بین رفت. از آن زمان تا الان آمریکایی ها خواب بازگشت به ایران را می‌بینند. کودتا کردند، از صدام حسین حمایت مالی و نظامی کردند . اگر امروز از دست عراقی ها عصبانی هستند برای این است که بعد صدام ملت ما عراق را بخشید.

وی ادامه داد: تحریم های ظالمانه هم در همین راستا است. حتی بعضی تحریم ها را دوبار انجام می دهند مثل تحریم بانک مرکزی این نشان دهنده بغض آنان است.

رضایی گفت: در ۱۳ آبان سال گذشته ترامپ تحریم های حداکثری را علیه ایران آغاز کرد. در ۲۳ بهمن رهبری گام دوم انقلاب را اعلام کردند. چه ارتباطی بین  این دو اتفاق است؟ ترامپ و همراهانش به این نتیجه رسیدند باید سختی طاقت فرسا به مردم وارد کنیم تا خود مردم حمله کنند، لشگری از گرسنگان و بیکاران را هدایت می‌کنیم و بعد از گوشه ای ما هم وارد می شویم. کودتا و حمله نظامی که نمی توانیم بکنیم، پس درآمد دولت را کاهش می دهیم فشار را بر مردم زیاد می‌کنیم.

وی ادامه داد: یک روز بعد از ۲۲ بهمن سال گذشته گام دوم صادر شد. معنی اش چی است؟ اینکه یک دستور کار جدید داریم. یعنی ملت ایران جوانان ایران نخبگان ایران زنان و مردان ایرانی همان طور که آن انقلاب بزرگ را به ثمر رساندید آماده حرکت باشید که تمدن بزرگ اسلامی را می خواهیم به انجام برسانیم.

رضایی گفت: در ۱۳ آبان آنان مردم را می خواستند به خیابان علیه نظام بکشانند، در ۲۳ بهمن رهبر معظم انقلاب فراخان تمدن اسلامی را به ملت ایران دادند.

وی ادامه داد: خیلی ها می‌گویند ترامپ رای نمی آورد در دور دوم. اگر کسی هم مثل ترامپ بر سر کار بیاید دوباره معلوم نیست ما به برجام برگردیم. شرایطی فراتر از برجام می خواهیم. امریکایی ها اگر می خواهند ما به برجام برگردیم نه تنها خودشان باید برگردند که حداقل پنجاه میلیارد دلار باید خسارت تحریم ها به ما بدهند.

رضایی تصریح کرد: سیاست خارجی ما مقابل امریکایی‌ها باید در چارچوب گام دوم انقلاب تعریف شود. بله ما آماده همکاری همه کشورها در خلیج فارس هستیم . اما کدام کشورها. چه طور می شود با کشورهایی که تا دندان به امریکا وابسطه هستند همکاری کنیم. باید بخواهیم استقلال داشته باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نظر امریکایی ها از تحریم واردات و صادرات این بوده تا مبادلات تجاری ایران قطع شود و ایران در محاصر صد در صد قرار بگیرد تا خود به خود انفجاری در داخل ایجاد شود.

وی ادامه داد: ما از اول گفتیم این اقدامات بی جواب نخواهد ماند. دوستان ما در منطقه کارهایی انجام دادند. می خواهند بگویند کار ما است. ما گفته ایم دوستانمان قدرت مند شده اند. به رئیس جمهور در نیویویرک گفتند آرامکو تقصیر شما است. روحانی گفت سندتان کو؟ گفتند ما می دانیم ولیکن قدرتش را نداریم. روحانی گفت، کو سند و مدرک و عکس شما؟ یک نفر هم کشته نشده است. اگر بگویند انصارالله این کار را کرده آبرویشان می رود می خواهند بگویند کار یک کشور بزرگ در منطقه بوده است.
 رضایی همچنین گفت: مردم گرسنه و پا برهنه یمن را صبح تا شب بمباران می‌کنید حق ندارند واکنش نشان دهند؟ این سه تیپی که دیروز به محاصره یمنی ها درآمده‌اند را چه می گویید؟ این ها را هم می خواهید بگویید کار پاسداران ایران است؟ مشکل شما این است که قدرت اسلام و شهادت طلبی و دست خدا را نمی دانید.

رضایی در ادامه خاطرنشان کرد: آخرین امید امریکایی ها را باید ۱۳ آبان امسال به قلب توطئه کران بزنیم و آن زمانی است که مردم با شکوه به صحنه بیایند.

وی ادامه داد: باید روزانه یک میلیون بشکه نفت وارد کنیم تا تولیدات را ارائه دهیم ؛ اگر صنعت و کشاورزی ما راه افتد چنین می شود. ما انتظار اقتصاد مقاومتی از مجلس و دولت داریم که سیاست هایش پنج سال پیش ارائه شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حضور مردم در ۱۳ آبان امسال بسیار تعیین کننده است، گفت: گفته اند آرزویشان این است مردم با تحریم ها و فشارهای آنان به صحنه بیایند و علیه نظام شعار دهند. اگر ۱۳ آبان مردم برای شعار دادن به استکبار به صحنه بیایند اطرافیان خود ترامپ هم نا امید می شوند.

وی گفت: نفت قابل توجهی از عربستان با حادثه آرامکو قطع شده است. اگر ذخایر نفتی امریکا و عربستان نبود الان نفت از ۱۰۰ دلار هم بیش تر می شد. ماجرای پهباد امریکایی که ایجاد شد هند که می خواست پهیاد امریکایی بخرد منصرف شد. عده ای مثل بولتون می‌گفتند امشب باید به ایران حمله کنیم رئیس ستاد مشترکشان می گفت مصلحت نیست ایران به همه پایگاه های ما در منطقه حمله می کند.

رضایی گفت: سال گذشته ایشان در ۱۳ آبان تحریم ها را تثبیت کرد ؛ یک سال می گذرد از این واقعه، ملت ایران اگر به صحنه بیایند نشان می دهند در این اتفاق پشت سر نظام و مقابل استکبار ایستاده اند. این اتفاق در همه جای دنیا تحلیل می شود، اعتبار ملت ایران بالا می رود اعتبار امریکا شکسته می شود. دستاورد حضور وسیع ملت ایران می تواند پیام بسیاری داشته باشد. روی اقتصاد ما اثر می گذارد. شرکت هایی که به خاطر امریکا از ایران رفتند بر می گردند. خیلی از ملت ها و دولت ها تغییر جهت می دهد.

وی ادامه داد: مخالفین ما به نفع ما امروز برگشتند. مشارکت مردم در تولد ملی و روابط اقتصادی و ارتباطی ما تاثیر دارد.

رضایی گفت: سال گذشته جمعی از دوستان را جمع کردم و افول امریکایی را مطرح کردم و در فرمایشات مقام معظم رهبری هم منعکس شد. سال گذشته ابتکارات خوبی مطرح شد. خواهش می کنیم امسال هم با ابتکارات جدید به سمت ۱۳ آبان برویم.

وی ادامه داد: مراسم اربعین هم که دو هفته قبل از ۱۳ آبان است فرصت خوبی است اگر خوراک در اختیار خطبا قرار بگیرد می توانند مردم را توجیح کنند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۱۲۴۵۱۱۲:۲۴:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۷
این همه ادعا بدون ذکر شاخص ها خوبیت ندارد برای مهمترین سرمایه یعنی اعتماد.
ناشناس۱۱۱۳۵۰۸۰۰:۳۸:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۸
آقاي رضايي آنچه كه به كشور ما ضربه و صدمه زده است ، و مردم را به سيستم بي اعتماد و بدبين ساخته است به والله كه امريكا نيست ، بلكه دزدي مشتي مفسد اقتصادي است كه با رانت خواري خود و فرزندانشان ثروت اين كشور و فرصتهاي عادلانه را بر باد داده اند .
ناشناس۱۱۱۲۴۶۲۱۲:۲۸:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۷
ان وقت دولتی ها می روند در سازمان ملل با حرف های ضد کشوری از نقض برجام و برجام های دیگر صحبت می کنند
ناشناس۱۱۱۳۲۵۶۲۰:۳۱:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۷
رضایی این عدد رو از کجا اوورده ؟
ناشناس۱۱۱۲۵۰۸۱۳:۰۸:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۷
الهم الا جعل عواقب امورنا خیرا
ناشناس۱۱۱۲۵۱۶۱۳:۱۲:۰۵ ۱۳۹۸/۷/۷
آنها منتظر شماره حساب از سوی ایران هستند!
ناشناس۱۱۱۳۲۵۳۲۰:۳۰:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۷
یکی نیست بگه حاجی پول خودمون رو نمیدن، 50 میلیارد دلار هم میذارن روش ؟!!
ناشناس۱۱۱۳۵۰۲۰۰:۳۳:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۸
چه اشکالی داره!؟ ترامپ شماره تلفن داد منتظر تماس ایرانه ما هم شماره حساب بدیم منتظر واریز باشیم؟ این به اون در! بالاخره هزینه تماس بین المللی زیاده.
ناشناس۱۱۱۲۵۱۸۱۳:۱۲:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۷
آقای رضایی جلوی همین دله دزدیهای خودیها را بگیرید غنیمت از دشمن باشه پیشکش
کریم۱۱۱۲۵۹۲۱۳:۴۰:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۷
خدا رو شکر میکنم که آقای رضائی رئیس جمهور نشد.
ناشناس۱۱۱۲۷۰۳۱۴:۵۳:۱۴ ۱۳۹۸/۷/۷
ایشون بهترین ها در زمینه اقتصادی است و اگر امده بود وضعتون اینقدر ناجور نبود
ناشناس۱۱۱۳۱۷۲۱۹:۱۷:۱۸ ۱۳۹۸/۷/۷
با سند و مدرک ادعا کنید.
ناشناس۱۱۱۳۲۴۴۲۰:۲۵:۳۴ ۱۳۹۸/۷/۷
شاید ایشون بهترین باشد در پادگان
ناشناس۱۱۱۳۲۴۷۲۰:۲۷:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۷
من مطمئنم اگه جناب سرهنگ رئیس جمهور بود ؛ الان تورم کشور 783 % بود و باید پراید 111 رو 203 میلیون میخریدیم الان .
ناشناس۱۱۱۳۰۸۳۱۸:۰۹:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۷
دیگه دلار تا 19000 بالا نمیرفت که هر کی میشد به غیر روحانی وضعیتمون بهتر بود
ناشناس۱۱۱۳۲۶۹۲۰:۴۱:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۷
یعنی بقیه بهتر از رضایی بودن همه شان در یک سطح و ردیف هستند
ناشناس۱۱۱۲۶۲۲۱۳:۵۶:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۷
گفته اند باید یک میلیو ن بشکه نفت وارد کنیم ؟ چرا؟ خودمان مگه نفت نداریم ؟
ناشناس۱۱۱۲۶۵۳۱۴:۱۳:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۷
چین هم نفت دارد ولی به خاطر صنعت به نفت بیشتری نیاز دارد
ناشناس۱۱۱۲۷۱۵۱۴:۵۹:۱۴ ۱۳۹۸/۷/۷
چون مسئولین ما به غیر از درآمدزایی از پول نفت بلد نیستند از کارهای دیگه درآمدزایی کنند.
ناشناس۱۱۱۲۷۶۸۱۵:۱۷:۵۸ ۱۳۹۸/۷/۷
نفت در اعماق زمین داریم اما تکنولوژی استحصالش رو نداریم
ناشناس۱۱۱۲۷۰۰۱۴:۴۷:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۷
آمریکا حداقل 50 میلیارد دلار خسارت بدهد!!!! حاجی یه کم تخفیف بده.
ناشناس۱۱۱۳۰۸۴۱۸:۱۰:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۷
حاجی آکریکا 50 ترلیون دلار بدهی داره
ناشناس۱۱۱۳۳۳۲۲۱:۵۴:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۷
چرا تخفیف؟ بیش از هفت تریلیون دلار آمریکا از مناقشات خاور میانه سود کرده.
ناشناس۱۱۱۲۹۹۷۱۷:۰۱:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۷
اقا ی محسن رضایی شما پول های بلوکه شده ایران رو ازاد کن خسارت گرفتن پیش کش
ناشناس۱۱۱۳۱۵۶۱۹:۰۲:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۷
در خبرها آمده که دزد به خانه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس زده و 250 هزار یورو و 400 میلیون پول نقد رو دزدیده. شما همین داخلی ها رو جمع کنید بیشتر از 50 میلیارد جمع میشه
ناشناس۱۱۱۳۲۱۲۱۹:۵۱:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۷
راستی چقدر خسارت جنگ هشت ساله رو از عراق گرفتید ؟!

پربحث‌های دیروز

 1. ترس از سوال !

 2. خاندوزی: طرح مالیات بر خانه‌های خالی افزایش قیمت مسکن را متوقف می‌کند/ تعداد خانه‌ها از جمعیت کشور بیشتر است!

 3. ضریب هوشی «مریم میرزاخانی» چقدر بود؟

 4. چرا برای بی بی سی فارسی، تاجگردون متفاوت از طبری است!؟

 5. ارائه طرحی برای کاهش محسوس قیمت ماشین/ دارندگان چند خودرو ملزم به پرداخت مالیات می‌شوند

 6. روحانی: دولت مصمم است برای رفع مشکلات با همراهی دو قوه دیگر تلاش کند

 7. سقف ذخیره کارت سوخت تعیین شد + جزئیات

 8. انتقاد شدید آیت‌الله مکارم از خونسردی مسئولان/ تمجید نماینده زن مجلس دهم از رئیسی و احمدی‌نژاد در مقابل روحانی/ کلمه کلیدی در متن برجام که ظریف ندید!

 9. آمار کرونا در ایران: شمار جان‌باختگان از ۱۳ هزار نفر گذشت/ شناسایی ۲۳۴۹ مبتلای جدید

 10. آقامحمدی: سند راهبردی ایران و چین شکست بی نظیری را برای آمریکا رقم خواهد زد

 11. دلار در بازار ۲۳ هزار تومان شد

 12. همکاری ۲۵ساله؛ بازی برد و باخت

 13. آتش سوزی در ناو «بونهام ریچارد»/ مجروح شدن ۲۱ ملوان آمریکایی + تصاویر

 14. بیانیه مکارم شیرازی در خصوص گرانی

 15. دفن قربانیان کرونا در بندر امام خمینی (ره)

 16. تصویری از هیات ایرانی مذاکره کننده درباره قطعنامه ۵۹۸

 17. چین: توسعه روابط دوستانه با ایران برایمان اهمیت دارد

پربحث‌های هفته

 1. با نارضایتی عمومی درباره حجاب چه باید کرد؟

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 4. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 7. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

 8. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 9. ترس از سوال !

 10. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 11. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 12. خاندوزی: طرح مالیات بر خانه‌های خالی افزایش قیمت مسکن را متوقف می‌کند/ تعداد خانه‌ها از جمعیت کشور بیشتر است!

 13. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 14. ضریب هوشی «مریم میرزاخانی» چقدر بود؟

 15. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 16. چرا برای بی بی سی فارسی، تاجگردون متفاوت از طبری است!؟

 17. صادرکنندگانی که زور دولت هم به آنها نمی رسد !

 18. ارائه طرحی برای کاهش محسوس قیمت ماشین/ دارندگان چند خودرو ملزم به پرداخت مالیات می‌شوند

 19. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 20. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 21. جوابیه سید میعاد صالحی بر بیانیه دیوان محاسبات

 22. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 23. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 24. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 25. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

  2. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

  3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

  4. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

  5. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

  6. ترس از سوال !

  7. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

  8. چرا برای بی بی سی فارسی، تاجگردون متفاوت از طبری است!؟

  9. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

  10. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

  11. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

  12. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

  13. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

  14. ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی منطقه است

  15. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

  16. شکایت دیده‌بان شفافیت و عدالت از تاجگردون به شعبه ۷ ارجاع شد

  17. رهبر انقلاب: نباید به وزرا توهین و یا تهمتی زده شود/ دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند/ موضوع مسکن از مسائل اصلی کشور است

  18. وقتی اقوام ایرانی از نمایندگانشان جلوترند...

  19. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

  20. جناب دادستان! قوه قضاییه از افشاگری مستند رسانه‌ها استقبال کند

  21. پاسخ ظریف به ادعای فروش کیش/ حمایت کارگزاران از بهزاد نبوی مقابل عبدالله نوری/ادعای روزنامه اصلاح‌طلب درباره قاليباف/یار کمکی روحانی کجاست؟

  22. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

  23. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

  24. توئیت سعید جلیلی درباره برخی مدیران دائمی کشور

  25. ضرغامی: آملی لاریجانی نمی‎تواند بگوید فساد طبری به من ربطی ندارد/ احمدی‌نژاد از نظر محبوبیت جزء دو سه نفر اول کشور است/ دوران خلع لباس یک روحانی به خاطر اندیشه‌اش گذشته

  آخرین عناوین