پنج حادثه پرتکرار تهران در سال ۹۷

گروه حوادث الف،   3980706151

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به تشریح اقدامات این سازمان در یک سال گذشته پرداخت.

به گزارش مهر، مهدی داوری در تشریح عملکرد سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در سال ۹۷ با اشاره به آمار ساختمان های بلند مرتبه آموزش داده شده (طرح ۹۹۹ برج) در سال ۹۷ اظهار کرد: به دنبال اجرای این طرح در ۸ منطقه عملیاتی، در منطقه یک (۲۶ برج)، منطقه ۲ (۱۲برج)، منطقه ۳ (۱۰ برج)، منطقه ۴ (۷ برج)، منطقه ۵ (۱۰ برج)، منطقه ۶ (۱۱برج)، منطقه ۷ (۶ برج) و منطقه ۸ (۸ برج) تحت آموزش قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه در مجموع ساکنان ۹۰ برج تحت آموزش قرار گرفته اند، عنوان کرد: این آموزش ها به ۹ هزار و ۱۱۶ نفر از ساکنان برج های مناطق ۲۲ گانه شهرداری ارائه شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به بازدید ایمنی از کلیه مدارس شهر تهران و نظارت بر رفع موارد ناایمن تصریح کرد: تکمیل سیاهه بازدید ایمنی در برابر حریق در مدارس،  توضیح موارد ناایمن و ارائه دستورالعمل ایمنی،  تعیین مهلت برای رفع موارد ناایمن و انجام مکاتبات لازم از طریق معاونت پیشگیری سازمان از جمله اقداماتی است که در بازدید اولیه از سوی سازمان آتش نشانی انجام می شود.

داوری با تاکید بر حصول اطمینان از رفع موارد ناایمنی پیشین در بازدیدهای ثانویه به نمونه هایی از موارد ناایمنی در مدارس اشاره کرد و گفت: لوله کشی غیر استاندارد گاز، برق کشی نامناسب و دپوی ضایعات قابل اشتعال،  سیم کشی تابلوی برق اصلی،  عدم وجود سه راهی مناسب،  انبارداری نامناسب و ارتفاع کم جان پناه پشت بام از جمله موارد ناایمنی در مدارس بود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به آموزش نکات ایمنی به کادر اداری و آموزشی مدارس افزود: آشنایی با خاموش کننده های دستی، آشنایی با خطرات ناشی از برق، آشنایی با روش های خروج اضطراری و ایمنی مسیرهای تخلیه، مخاطرات لوازم گرمایشی شعله مستقیم، آموزش نحوه صحیح نصب و استقرار دودکش و نکات ایمنی موتورخانه ها از جمله مواردی بود که به کادر اداری و آموزشی مدارس آموزش داده شد.

به گفته داوری در سال ۹۷ و در دو هفته آموزشی در ۸ منطقه عملیاتی؛ هفته اول هزار و ۴۹۸ مدرسه و در هفته دوم هزار و ۲۹۸ مدرسه تحت آموزش قرار گرفته اند و در همین راستا دو هزار و ۴۳۱ دستورالعمل صادر شده است.

وی با اشاره به احداث و بهره برداری ایستگاه های آتش نشانی در سال ۱۳۹۷ اظهار کرد: ایستگاه ۱۳۱ آتش نشانی (سوهانک)،  ایستگاه ۱۲۹ آتش نشانی (آزادگان) و ایستگاه ۱۱۰ آتش نشانی (عباس آباد) از جمله مواردی بودند که در این سال احداث شدند و مورد بهره برداری قرار گرفتند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در تشریح آمار حریق، حوادث و خدمات ایمنی شهر تهران در سال ۱۳۹۷ نیز توضیح داد: در مجموع یک میلیون و ۳۶۲ هزار و ۴۹۵ تماس با سامانه ۱۲۵ در این سال انجام شده و آتش نشانان در پی تماس با این سامانه ۷۰ هزار و ۶۷۵ فقره عملیات انجام داده اند.

داوری ادامه داد: از بین تماس های برقرار شده با آتش نشانی تهران ۳۱ درصد (۲۱ هزار و ۶۲۳ مورد) درباره حریق، ۱۶ درصد (۱۱ هزار و ۶۰۳ مورد) در خصوص حادثه و ۵۳ درصد (۳۷ هزار و ۵۶۹ مورد) در بحث مرتبط با خدمات ایمنی بوده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین زمان رسیدن به محل حریق ۴ دقیقه و ۱۳ ثانیه بوده است، عنوان کرد: زمان رسیدن به محل حریق ۲ ثانیه جلوتر از هدف کمی مقرر در برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران (۴ دقیقه و ۱۵ ثانیه) است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به ۵ حادثه پر تکرار شهر تهران در سال ۹۷ توضیح داد: تصادف یا واژگونی خودرو، نشت مایع (بنزین، گازوییل و ...)، سقوط درختان، نشت گاز، اجسام معلق و در حال سقوط  و آب گرفتگی بیشترین حوادث پرتکرار در شهر تهران بوده است.

داوری با اشاره به ۵ خدمت ایمنی پرتکرار شهر تهران در سال ۹۷ تصریح کرد: محبوس شدن در آسانسور، مشاهده حیوانات، محبوس شدن افراد، بسته شدن درب (بدون محبوسی)، محبوس شدن حیوانات و نشت آب از جمله خدمات ایمنی ارایه شده پرتکرار بوده است.

وی با اشاره به اقدامات بهبودمحور در کاهش حریق های مرتبط با نگهداشت شهر، از کاهش نرخ رشد این نوع حریق ها در سطح مناطق شهرداری تهران در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ خبر داد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده در معاونت خدمات شهری و محیط زیست و همراهی و مشارکت مناطق و نواحی شهرداری تهران در سال  ۱۳۹۷ کاهش ۲۷ درصدی حریق های مرتبط با خدمات شهری (حریق سطل های زباله ۲۹درصد کاهش، حریق معابر و گذرگاه ها ۲۳ درصد کاهش و حریق فضای سبز ۳۱ درصد کاهش) را شاهد بوده ایم.

به گفته داوری، همه مناطق شهرداری تهران در سال ۱۳۹۷ در مقایسه با سال قبل از آن با کاهش وقوع حریق های مرتبط با نگهداشت شهر روبرو بوده اند.

وی با اشاره به خرید نردبان و بالابر آتش نشانی عنوان کرد: خرید ۵ دستگاه نردبان ۶۴ متری،  ۴ دستگاه نردبان ۵۶ متری،  ۶ دستگاه نردبان ۳۲ متری،  ۴ دستگاه نردبان ۳۰ متری و ۲ دستگاه بالابر ۵۵ متری از جمله دیگر اقدامات انجام شده در سال ۹۷ بوده است.

پربحث‌های دیروز

 1. شادی پس از گل متفاوت مهدی ترابی/ تنها راه نجات کشور=اطاعت از رهبری

 2. حسین فریدون زندان نرفته به مرخصی رفت!

 3. انتقال آب خزر به سمنان از انفجار چرنوبیل خطرناک‌تر است

 4. روحانی: امسال چهارده برابر دولت های قبل زائر برای شرکت در مراسم اربعین حضور پیدا کرد

 5. سبحانی: اثری از اقتصاد اسلامی در برنامه ریزی ها نمانده/ بانکداری بدون ربا را درست نفهمیده ایم/ فکر می کردند بانک مثل قلک است!/ قانون اساسی، فانوس دریایی ماست

 6. انتشار گزارشی عجیب درباره کنسرت گلزار در آمریکا

 7. آخرین خبر از حضور قالیباف در انتخابات مجلس/ عارف در سودای ریاست‌جمهوری/ حسین فریدون در زندان است

 8. تصویری از فرزند سیدحسن نصرالله در موکب اربعین

 9. علیفر دوباره جنجالی شد/سوتی‌های مکرر آقای گزارشگر!

 10. سازمان زندان ها: "فریدون" در زندان است

 11. پخش سرود ایران در سایت فدراسیون فوتبال بحرین

 12. چگونه ۱۸ میلیارد دلار ذخایر ارزی کشور بر باد رفت؟

 13. ذوالنور: ظریف را تحریم کردند زیرا دیگر برایشان فایده‌ای نداشت/ ماجرای چندین جلسه گفتگو با مهدی کروبی

 14. دلایل ۸۰درصد معترضان قطع یارانه قانع کننده نبود/ آمادگی برای حذف میلیونی یارانه بگیران غیرنیازمند

 15. آيا اربعين تقاضاي عمومي براي تحقق عدالت است؟

 16. حضور قالیباف در راهپیمایی اربعین

 17. درآمد میلیاردی کردهای عراق از کجاست؟

پربحث‌های هفته

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. شادی پس از گل متفاوت مهدی ترابی/ تنها راه نجات کشور=اطاعت از رهبری

 3. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 4. حسین فریدون زندان نرفته به مرخصی رفت!

 5. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 6. قوانین نباید مردم را مجرم کند

 7. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

 8. واعظی: رئیس‌جمهور تا ۱۱ شب سرکار است و به کارهای کشور می‌رسد

 9. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

 10. انتقال آب خزر به سمنان از انفجار چرنوبیل خطرناک‌تر است

 11. انتقاد صریح دکتر حسن سبحانی از بی توجهی به اقتصاد اسلامی، قانون اساسی و نحوه اجرای بانکداری بدون ربا 

 12. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 13. باز هم اختیارات رئیس جمهور/پیشنهاد فراخوان برای تفسیر اصل ۱۱۳

 14. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

 15. روحانی: امسال چهارده برابر دولت های قبل زائر برای شرکت در مراسم اربعین حضور پیدا کرد

 16. سبحانی: اثری از اقتصاد اسلامی در برنامه ریزی ها نمانده/ بانکداری بدون ربا را درست نفهمیده ایم/ فکر می کردند بانک مثل قلک است!/ قانون اساسی، فانوس دریایی ماست

 17. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

 18. انتشار گزارشی عجیب درباره کنسرت گلزار در آمریکا

 19. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

 20. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

 21. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

 22. حذف بازیگر زن سینما بعد از سفر اربعین!

 23. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

 24. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

 25. آخرین دفاعیات شبنم نعمت‌زاده: پدرم پدر خوبی نبود ولی برای مملکت مدیر خوبی بود/ لشگری‌پور حرف‌های راستی می‌زند و آدم را یاد بی‌بی‌سی می‌اندازد

آخرین عناوین