پزشکان همچنان قانون را دور می‌زنند

گروه اجتماعی الف،   3980706009 ۴۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

از نصب خودپرداز در مطب و دادن شماره‌حساب به بهانه نوبت‌دهی‌های طلایی تا اخذ وجوه بالاتر از بیمارانی که می‌خواهند از طریق کارتخوان حق ویزیت بپردازند؛ این‌ها بخشی از ترفندهایی است که معدودی از پزشکان برای دور زدن قانون نصب کارتخوان پیش گرفته‌اند. البته سازمان امور مالیاتی اعلام کرده که مردم تخلفات کارتخوانی را به سامانه ۱۵۲۶ اعلام کنند تا با متخلفین برخورد شود.

پزشکان همچنان قانون را دور می‌زنند

به گزارش ایسنا، بر اساس قانون مجلسی‌ها پزشکان در سال ۱۳۹۸ ملزم شدند که در مطب‌هایشان از پایانه فروشگاهی یا همان کارتخوان استفاده کنند. قانونی که از همان ابتدا اما و اگرهای زیادی را به دنبال داشت؛ به‌طوریکه برخی وضع این قانون را سدی در برابر گریزگاه‌های مالیاتی پزشکان دانسته و معتقد بودند که پزشکانی هرچند معدود با درآمدهای میلیاردی، فرار مالیاتی کلان دارند که باید از آن جلوگیری شود.

طرح همین مسائل نیز دستمایه تشکیل کمپینی با هشتگ «پزشک -فراری- از -مالیات -و – کارتخوان» در فضای مجازی شد. از طرفی اما مخالفان این قانون که آن را تبعیضی برای جامعه پزشکی عنوان می‌کردند، اعتقاد داشتند که این قانون به نوعی فرار رو به جلو در برابر مطالبات معوق پزشکان بوده و نوعی هجمه به قشر فرهیخته پزشکی است. آنها اعلام می‌کردند که اگر قرار است شفافیتی در زمینه درآمدها و پرداخت مالیات در کشور ایجاد شود، باید این کار برای تمام اقشار و اصناف پردرآمد از جمله طلافروشان و ... باشد، نه فقط پزشکان. هرچند که در پاسخ به این انتقاد اعلام شد که نصب کارتخوان برای همه صنوف الزامی است، ‌اما از آنجایی که الزام آن در صنف پزشکان حواشی را به دنبال داشت، مساله پررنگ‌تر شد.

به هر حال با وجود همه اما و اگرها و حواشی ایجاد شده، به پزشکان تا اول مهر ماه سال ۱۳۹۸ فرصت داده شد تا اقدام به نصب کارتخوان در مطب‌هایشان کنند و سازمان امور مالیاتی هم اعلام کرد که در صورت عدم اجرای قانون از سوی پزشکان، مجازات‌هایی را در نظر گرفته است؛ به‌طوری که علی رستم‌پور - مدیر کل دفتر تنظیم مقررات و برون سپاری سازمان امور مالیاتی - در گفت‌وگوی اخیر خود با ایسنا، با بیان اینکه طبق قانون با پزشکانی که به قوانین مالیاتی تمکین نکنند برخورد می‌شود، گفت: بر اساس قانون، کسانی که مکلف به نصب پایانه فروش یا صندوق مکانیزه فروش هستند، اگر این کار را انجام ندهند دو درصد از مجموع وجوه دریافتی‌ آنها مشمول جریمه می‌شود.

۷۰ درصد پزشکان برای نصب کارتخوان اقدام نکرده‌اند 

البته این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که ضرب‌الاجل سازمان امور مالیاتی برای نصب کارتخوان در مطب پزشکان به پایان رسیده و طبق گفته مسئولان سازمان امور مالیاتی تنها ۳۰ درصد از پزشکان مشمول در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند و ۷۰ درصدشان از قانون تمکین نکرده‌اند. با این حال در روزهای آخر شهریور ماه نشستی در سازمان نظام پزشکی با حضور رییس کل  سازمان امور مالیاتی و معاونین، رییس کل سازمان نظام پزشکی، معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی، معاون کل وزارت بهداشت، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، رییس شورای عالی نظام پزشکی و رییس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران و جامعه جراحان کشور برای بررسی آخرین وضعیت نصب کارتخوان در مطب پزشکان برگزار شد و طرفین ماجرا توافق کردند که در کمیته‌ای مشترک و با حضور نمایندگان تام‌الاختیار، راهکارهای مناسب درباره بحث نصب کارتخوان و مالیات پزشکان بررسی شده و درباره حل مشکلات مالیاتی جامعه پزشکی، در فضایی کارشناسانه، بدون تنش، تهدید و  با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور بحث و اطلاع‌رسانی شود.

البته این اقدامات در شرایطی است که متاسفانه برخی پزشکان ترفندهایی را برای دور زدن کارتخوان‌ها در پیش گرفته‌اند تا به لطایف‌الحیل زیر بار استفاده از کارتخوان نروند؛ از نصب خودپرداز در مطب گرفته تا اخذ وجوه بالاتر از بیمارانی که می‌خواهند از طریق کارتخوان حق ویزیت پزشک را بپردازند. ترفندهایی که نه‌تنها قانون را دور می‌زند، بلکه بیشتر سبب سلب اعتماد از بیماران می‌شود و آنها را به زحمت می‌اندازد.

در خواست ۲۰ میلیون پول نقد

فاطمه یکی از افرادی است که از برخورد یکی از پزشکانی که به او مراجعه کرده، گلایه دارد و به ایسنا، می‌گوید: برای جراحی زیبایی بینی خواهرم به یک پزشک معروف مراجعه کردیم. او قبل از عمل به ما گفت که باید تمام هزینه عمل را که حدود ۲۰ میلیون تومان می‌شد، به صورت نقدی برایش به بیمارستان ببریم و در غیر این صورت جراحی را انجام نمی‌دهد.

او می‌افزاید: از آنجایی که کارش را قبول داشتیم و می‌خواستیم حتما جراحی را این پزشک انجام دهد، قبول کردیم و با هزار مکافات ۲۰ میلیون تومان پول نقد را در ساک گذاشته و برای پزشک بردیم. اما مگر اعمال جراحی، چه زیبایی باشد چه غیره، تعرفه مشخص ندارد؟ چرا یک پزشک باید از اعتماد بیمار و البته شهرت خود سوء استفاده کند و خارج از تعرفه مشخص پول بگیرد؟

کارتخوان به نوبت!

مژگان نیز که برای بیماری غدد خود به یک پزشک متخصص غدد مراجعه کرده، در تماس با ایسنا می‌گوید:" هر زمان که به مطب آقای پزشک می‌روم، منشی سه تا در میون اجازه می‌دهد که بیماران حق ویزیت را با کارتخوان بپردازند. زمانی هم که می‌گویم من می‌خواهم با کارتخوان هزینه را بدهم، منشی می‌گوید نوبت شما نیست که با کارتخوان هزینه را بپردازید. یا نقدی پول دهید و یا به خودپرداز کنار مطب رفته و پول نقد بیاورید. "

سولماز نیز به ایسنا می‌گوید که "منشی فلان پزشک از بیمارانی که می‌خواهند با کارتخوان حق ویزیت را بپردازند، مبلغ بالاتری می‌گیرد تا بیماران را ترغیب کند، نقدا حساب کنند. "

برخی شواهد نیز حاکی از آن است که حتی برخی پزشکان تا جایی پیش رفته‌اند که به جای نصب کارتخوان، خودپرداز به مطب‌هایشان آورده‌اند. بسیاری از گزارش‌های مردمی ارسالی برای ایسنا حاکی از آن است که برخی پزشکان در کنار مطب یا موسسه پزشکی خود خودپرداز آورده‌اند و به بیماران می‌گویند که کارتخوان ندارند. در نتیجه بیمار مجبور می‌شود برای پرداخت هزینه‌های ویزیت به خودپرداز مراجعه کرده و پول نقد برای پزشک بیاورد.

نوبت‌های طلایی

برخی از پزشکان هم پا را از این فراتر گذاشته و برای پرداخت هزینه‌ها از سوی منشی مطب شماره حساب پزشک یا شخص دیگری به بیمار ارایه می‌شود. سهیلا یکی از افرادی که تجربه این اتفاق را داشته است و می‌گوید: "یکبار با مطب یک متخصص پوست و مو تماس گرفتم و درخواست نوبت مراجعه داشتم. منشی به من گفت شماره حسابی را به شما می‌دهم. اول هزینه ویزیت را بپردازید تا بعد به شما نوبت بدهیم. تعجب کردم و منشی باز به من گفت اگر همین الان پول را واریز کنید، بهترین ساعت به شما نوبت می‌دهم. "

معصومه یکی دیگر از افرادی است که تجربه اینچنینی را داشته و می‌گوید: پدرم به دلیل مشکل قلبی‌اش باید عمل می‌شد و پزشک در کمال تعجب به ما گفت ابتدا پول عمل را به حسابم واریز کنید. وقتی اعتراض کردیم، پزشک گفت اگر همین امروز پول را واریز کنید، صبح اول وقت و اولین نفر پدر شما را عمل می‌کنم.

البته قطعا چنین تخلفاتی فقط از تعداد معدودی از پزشکان سر می‌زند و انصافا اکثریت جامعه پزشکی کشور با تمام توان در راه خدمت‌رسانی به بیماران بدون ذره‌ای سوءاستفاده مالی یا مالیاتی کار می‌کنند. بی‌تردید اذهان عموم ایثارگری‌های پزشکان در جبهه‌های جنگ و همچنین اقدامات خیرخواهانه پزشکان در بحران‌ها و حوادثی همچون سیل و زلزله و یا پزشکان جهادگری که با حضور در اردوهای جهادی در مناطق محروم حضور می‌یابند را فراموش نخواهد کرد. اما در عین حال باید سازوکاری هم برای برخورد با معدود پزشکان متخلف در این حوزه تعریف شود که واقعا عملیاتی باشد، نه‌اینکه همچنان طبیبان واقعی قانون را اجرا کنند و برخی هم در حاشیه‌ای امن به تخلفات‌شان ادامه دهند.

هدیه تولد نوزاد برای خانم دکتر

حتی در برخی موارد با وجود تاکید وزارت بهداشتی‌ها بر جمع‌آوری زیرمیزی و برخودرهای شدید با پزشکان زیرمیزی بگیر، باز هم در برخی موارد شاهد زیرمیزی‌گرفتن‌ها با عناوین فریبنده‌ای همچون «هدیه تولد نوزاد به پزشک» و... هستیم؛ در همین راستا معصومه که در دوران بارداری‌اش به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده می‌گوید: وقتی می‌خواستم برای آخرین معاینه قبل از زایمان، به پزشکم مراجعه کنم، منشی با من تماس گرفت و گفت وقتی برای آخرین معاینه می‌آیید ۲.۵ میلیون تومان پول نقد هم به همراه داشته باشید.

وی اما زیر بار پرداخت این وجه نمی‌رود و زمانیکه به منشی اعتراض می‌کند، منشی اعلام می‌کند که این وجه را باید به عنوان «هدیه تولد» به پزشک بپردازد. هرچند که مادر مذکور باز هم زیر بار پرداخت این مبلغ نرفت و پزشکش را تغییر داد، اما هستند بیمارانی که مجبور می‌شوند چنین مبالغی را پرداخت کنند.

تخلفات کارتخوانی را به ۱۵۲۶ اعلام کنید

در هر حال، هرچند که سازمان امور مالیاتی اعلام کرده که مردم تخلفات کارتخوانی را به سامانه ۱۵۲۶ اعلام کنند تا با متخلفین برخورد شود و وزارت بهداشت هم بارها و بارها اعلام کرده که مردم بویژه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی خارج از صورتحساب بیمارستان، وجهی را پرداخت نکنند و در عین حال هم تخلفات تعرفه‌ای را به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند، اما برخی بیماران برای اطمینان از حصول نتیجه، ناچار تن به تخلف این پزشکان می‌دهند. بنابراین به نظر می‌رسد نظام سلامت با کمک نظام اقتصادی کشور باید راهکاری اساسی‌تر و نظارتی‌ دقیق‌تر را برای شناسایی متخلفین در نظر بگیرد؛ آن هم زمانیکه برخی از این متخلفین پزشکان معروفی هستند که به هر دلیلی برای خود اسم و رسمی هم به هم زده‌اند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۱۰۸۰۶۰۸:۵۹:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۶
باید ستاد تعزیرات به اینگونه مسایل زسیدگی کند
ناشناس۱۱۱۰۸۲۵۰۹:۰۷:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۶
اگر ميخواهيد قانون توسط همه مردم رعايت شود ومحترم شمرده شود اول از خودتان شروع كنيد اكنون كه گند اختلاس ودزدي ورشوه گيري برخی مديران ومسئولان وآقازاده ها و آقا دامادها همه كشور را فرگرفته نمي توانيد انتظار قانون مداري توسط مردم ويا گروه خاصي را داشته باشيد همين الان خود شما حاضر نيستيد سامانه شفافيت حقوق مديران را راه اندازي كنيد همين الان نماينده ها براي راي خود به وزيران قيمت تعيين مي كنند وامتياز ميگيرند لذا انتظار شما از مردم بايد چه باشد
چوپان راستگو مستقر در سلسله جبال زاگرس مرکزی۱۱۱۰۸۵۰۰۹:۱۸:۵۲ ۱۳۹۸/۷/۶
بسم الله الرحمن الرحیم به راحتی نمیتوان سر پزشکان را شیره مالید . پزشک باید بداند ؛ پول مالیاتی که پرداخت میکند ؛ کجا خرج میشود . صدق الله العلی العظیم
ناشناس۱۱۱۱۰۸۹۱۲:۰۰:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۶
جو گرفتت با زور ازش ميگيرن خواهي ديد
حسن۱۱۱۱۱۴۶۱۲:۲۴:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۶
آره به جان شما اصلا مساله پولش نیست.
ناشناس۱۱۱۱۲۰۲۱۳:۰۶:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۶
با ژستی مثلا مذهبی نمی توان سر قانون شیره مالید. مگر حقوق بگیر ناچیز که قبل از دریافت حقوق مالیاتش کسر می شود می پرسند این مالیات کجا خرج میشود.
ناشناس۱۱۱۰۸۷۳۰۹:۲۶:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۶
اکنون معلوم ميشه که اين گروه فرهيخته ساليان درازی است که فرار مالياتی داشته است.
رضوی۱۱۱۰۸۸۴۰۹:۳۲:۳۷ ۱۳۹۸/۷/۶
با این گزارش تمام راههای دور زدن قانون را اموزش دادید!
علی۱۱۱۰۹۲۱۰۹:۵۷:۵۲ ۱۳۹۸/۷/۶
اتفاقا برای عمل لگن مادربزرگم یک دکتر ارتوپد با دیدن عکس های رادیولوژی بلافاصله یه کاغذ برداشت و شماره حساب نوشت و گفت 12 میلیون بریز تا عملش کنم. دکتر "ر" در ایلام.
حمید۱۱۱۰۹۵۴۱۰:۲۶:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۶
چهارتا مجوز طبابت رو بابت کلاهبرداری و فرار از مالیات رو لغو کنید تا بقیه حساب دستشون بیاد. تا دیر نشده ظرفیت های پزشکی رو زیاد کنید تا تجار وارد شغل پزشکی نشن
استاد دانشگاه۱۱۱۰۹۸۹۱۰:۵۰:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۶
تنها راه حل مسایل پزشکان اعم از مالیات، زیرمیزی، تعرفه بالا، درآمد نجومی و... افزایش ظرفیت عمومی و تخصص است. تمامی راه های دیگر فقط در کوتاه مدت جواب خواهند داد.
ناشناس۱۱۱۱۲۸۷۱۳:۵۳:۳۰ ۱۳۹۸/۷/۶
ظرفیت پزشکی را صدبرابر کنید تا از این به بعد بجای نفرات نخبه و برتر از این نوع کلاهبردارا با رانت و عزیزان با رتبه های 200 300 هزار وارد پزشکی شوند و البته با سهمیه منطقه 2 و 3 با رتبه 500 600 هزار!! ببینیم نتیجه اش ضرربه خود مردم است یا پزشک،چه بخواهید چه نخواهید پزشکان ایرانی جزو نخبگان کشور هستند و درحال حاضر تعداد بسیاریشان در حال تحصیل تخصص در آمریکا و با مدرک ایران ،پزشکی را لطفا مثل هندوستان کنید که پزشکان نخبه همه فراری به آمریکا شدند و پزشکان با مدرک لیسانس در مطب آپاندیس سرپایی جراحی میکنند و سرانه پزشکشان بیشتر از ایران است اما سرانه ها وشاخص های سلامتش مثل تعداد مرگ مادر باردار و بیماریهای واگیر و.. یک دهم ایران
ناشناس۱۱۱۱۹۲۶۲۳:۵۰:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۶
عزیزم تعریف نخبه بسیار پیچیده تر از خواندن درس حفظی پزشکی است نخبه به کسی میگن که تولید کننده علم یا فکر باشه شما پزشکان ایرانی چی تولید کردین تا حالا؟ حتی دستگاههایی که استفاده میکنین رو مهندسین میسازند
مجید۱۱۱۱۰۱۱۱۱:۰۴:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۶
الان در شهرستانها متخصص پیدا نمیشه لذا بیماران میان تهران و صف طولانی و مجبورن زیر میزی بدن، باید تعداد متخصصان در شهرستانها زیاد شود.
سیما۱۱۱۱۰۱۴۱۱:۱۰:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۶
در شهر اسلام آباد غرب با 100 هزار جمعیت باید حداقل 200 متخصص مقیم داشته باشیم ولی زیر ده نفر هستن، چه کسی پاسخگوست؟
ناشناس۱۱۱۱۰۶۷۱۱:۵۱:۵۸ ۱۳۹۸/۷/۶
دوست عزیز کلا حدود 17000 متخصص داریم البته بر اساس آمار وزارت بهداشت و انشالله به شرط صداقت. اونوقت شما میگی در شهر 100 هزار نفری اسلام آباد 200 متخصص باشه با این پیشنهاد شما باید 160000 متخصص در سراسر کشورداشته باشیم.
ناشناس۱۱۱۱۳۰۸۱۴:۰۲:۵۳ ۱۳۹۸/۷/۶
شما 10 تا آمپول زن تو شهرتون دارین که 200 تا متخصص مقیم میخواین ؟ مراجعه به متخصص تو همه دنیا محدوده نه مثل ایران که طرف هروقت دلش خواست راه میوفته تو یه روز 10 تا متخصص از یه نوعشو میره برای درد ساده معده ،نوبت دهی متخصص تو آمریکا حداقل یک ماه طول میکشه اونم تازه به تشخیص پزشک عمومی ،اگرم کسی بخواد این روال رو دور بزنه باید حداقل 700 دلار ویزیت مشاوره متخصص بده نه مثل ایران که با 2 دلار ویزیت تخصصی میشن تو انگلستان کلا 20 تا دستگاه MRIوجود داره اونوقت تو ایران تو هرشهرستان نماینده هاش مجبور کردن وزارت بهداشتو یه mri بخره بزاره چون توقعات درمانی مسخره ایجاد شده نمونه ش همون نمایش مسخره اون نماینده و گردوندن mri با وانت تو شهر متاسفانه بجای محرومیت زدایی زیرساختی و ایجاد شغل ،مسئولان مناطق محروم مانورشون رو ساخت بیمارستان و.. تعداد پزشک و..میدن درحالیکه مثلا اون شهر حتی آب تصفیه شده نداره
ناشناس۱۱۱۱۰۱۸۱۱:۱۵:۵۲ ۱۳۹۸/۷/۶
از برخی انسانهای شریف و فرهیخته و موارد استثناء در این صنف که بگذریم، واقعاً "پول پرستان پزشک نما" گندش را درآورده اند. در همان کشورهایی که بهشت موعود این جماعت هستند، وای به حال پزشکی که بخواهد فرار مالیاتی داشته باشد . چوب در آستین و عبرت روزگارش می کنند!
ناشناس۱۱۱۱۰۴۱۱۱:۳۶:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۶
چرا وزارت بهداشت خودش بازرسی و ارزیابی نمی کند؟؟؟؟ چرا مردم باید تخلفات را اطلاع دهند؟ وزارت بهداشت خودش بازرس بفرستد!
ناشناس۱۱۱۱۰۴۸۱۱:۴۰:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۶
حالا فرض کنیم مالیات هم دادند. البته باید مالیات بر درآمد پرداخت کنند. ولی چون نظارتی نیست تمام این مالیات ها در دولت توسط مدیران نالایق حیف و میل می شوند. یک نگاه به سرانه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش در کشور خود گویای وضع اسفناک کشور هست که با دادن مالیات فقط یک عده جیب خودشان را پر می کنند. دو درصد مالیات فروش نفت که باید خرج استان‌های نفت خیز می شد چه دردی از مردم این استان‌ها دوا کرده که مالیات های دیگر. این سیستم مالیات نا کارآمد هست. منابع بانک جهانی را هم اگر داشته باشد چیزی درست نمی شود. سیستم باید اصلاح شود.
ناشناس۱۱۱۱۰۶۳۱۱:۵۰:۲۶ ۱۳۹۸/۷/۶
هر وقت از پس پزشکان که مثلا گروه نخبه مملکت هم هستند بر آمدیم آنوقت حتما از پس آمریکا و اسرائیل هم بر میاییم
ناشناس۱۱۱۱۰۷۱۱۱:۵۳:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۶
واقعا پزشکان این همه پول را چکار میکنند؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۱۱۹۸۳۰۱:۱۵:۲۵ ۱۳۹۸/۷/۷
.. چال می کنند!
ناشناس۱۱۱۱۱۰۶۱۲:۰۷:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۶
باید پزشکان ممنوع الخروج شوند سقف کنترل سرمایه حاکم شود سرمایه پزشکان وخانوادها آنها بالاتر از سقف نباشد قطعا هزاران میلیارد مالیات جامعه از این بابت درآمد حاصل می کند جدیدن داران سرمایه‌گذاری در خارج از کشور می کنند تا پولها .. را از کشور خارج بکنند و مالیات ندهند
ناشناس۱۱۱۱۱۲۸۱۲:۱۶:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۶
بعضی پزشکان بدش را درآورده اند قشر از خود راضی دولت و قانون باید آنها را سرجایشان بنشاند این قشر باید تفهیم شوند که هیچ برتری ذهنی نسبت به سایر دکترای تخصصی ندارند وباید متناسب با آنها درآمد داشته باشند
ناشناس۱۱۱۱۱۵۳۱۲:۳۲:۳۲ ۱۳۹۸/۷/۶
اخذ مالیات مستقیم باعث فرار سرمایه انسانی و فن آوری و مالی و.. می شود و کشور را تبدیل به بیابانی خالی از سکنه می نماید. دولت ما به ازای مالیات محقق شده به تنخواه تشریفات مسئولین و بریزو بپاش و سفرهای خارجی می افزاید .البته برای حذف مالیات مستقیم باید ابتدا ربا ریشه کن رانت ها حذف و دستگاه های چاپ اسکناس بانک مرکزی معدوم گردد.
ناشناس۱۱۱۱۱۵۵۱۲:۳۵:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۶
هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک. انحصار و بی قانونی در جامعه پزشکی بیداد می کند باید رابطه مالی پزشک و بیمار به کلی قطع بشه.و پزشکان زیرمیزی بگیر به شدت جریمه شوند .زیر میزی یعنی حرف زور،قانع نبودن به حق خود اجحاف در حق بیچاره گان. به نظرم برای رسیدگی به این بیداد باید مدعی العموم وارد ماجرا بشه
ناشناس۱۱۱۱۱۶۸۱۲:۴۴:۲۷ ۱۳۹۸/۷/۶
اگر بیماری خطرناکی بگیرم هیچوقت به این .. مراجعه نمی کنم! چون هم پولم را میگیرن و هم به دلیل بیسوادی زودتر می کشندم! برای اینکه از دو سر ضرر نکنم اینجوری بهتره چون هم بیشتر زنده میمونم و هم اقلا یک پس اندازی که قراره بره .. سیری ناپذیر این .. ها میرسه به خانواده ام تا هم پدرشون را از دست نداده باشند و هم ثروت شان را!!!!
ناشناس۱۱۱۱۱۷۱۱۲:۴۶:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۶
جالب برخی از این دکترها همه را پیچوندند به گونه ای که سیاستمداران هم عاشق این هستند که کلمه دکتر قبل اسمشان بیاید این یعنی فاجعه یعنی با اسم دکتر پول زیاد گرفتن و چاپیدن اصل پیچ همینجاست
ناشناس۱۱۱۱۱۸۰۱۲:۵۱:۳۲ ۱۳۹۸/۷/۶
سازمان بازرسی کل کشور به همراه سازمان تعزیرات و سازمان امور مالیاتی باید دقیقا به این قضیه ورود داشته باشند. از هموطنان خواهش میکنم این جور موارد را به سازمان بازرسی یا سازمان امور مالیاتی(شماره تلفن 1526) اطلاع دهند.
ناشناس۱۱۱۱۱۹۸۱۳:۰۴:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۶
دزد چون با چراغ آید گزیده تر برد کالا. حالا حکایت بعضی از این پزشکان دور زن قانون.
ناشناس۱۱۱۱۲۷۲۱۳:۴۴:۳۹ ۱۳۹۸/۷/۶
جالب نیست که دلار فروشای قاچاق تو اربیل و استانبول کارتخوان ایرانی دارن و بدون نگرانی از مالیات از کارتخوان استفاده میکنن مثل هزاران بنگاه و دلال تو کشور و هیچکدوم به سامانه مالیاتی متصل نیست اما قانون تنها صنف پزشکان رو مجبور به اتصال کارتخوان به سامانه مالیاتی میکنه و بقیه رو موکول میکنه به سال 99!!!.،خب مشخصه هدف منحرف کردن افکار عمومی از میلیاردها تومان پولشویی و فساد در همین کارتخوانهاست یه سوال دیگه ؟دستفروش چطور بدون پروانه کسب میتونه کارتخوان داشته باشه ؟این مصداق پولشویی و ورود پول بدون منبع به شبکه بانکی نیست؟خرید و فروش غیر قانونی دلار تو میدون فردوسی هم با همین کارتخوانه و با ترکنشهای میلیاردی کنار خیابون صورت میگیره اما بدون ریالی مالیات پس هدف کارتخوان پزشک چیز دیگه ایه نه مالیات
ناشناس۱۱۱۱۳۰۵۱۴:۰۱:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۶
در ایران کسی حریف مافیای پزشکی نمی شود.
ناشناس۱۱۱۱۳۷۹۱۴:۴۴:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۶
مجوز چهارتا پزشک متخلف لغو شود حساب کار می آید دستشان. بعد هم ظرفیت ها باید افزایش پیدا کند. البته این مدیران .. مال این حرفها نیستند.
ناشناس۱۱۱۱۴۰۹۱۵:۱۲:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۶
دزدی از طبقات فرهیخته غیر قابل قبول است حتی اندکشان را هم باید محاکمه کرد.
ناشناس۱۱۱۱۴۵۷۱۵:۴۵:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۶
مردم بد عادتشون کردن. آقایی که نوشتن برای عمل لگن دکتر ۱۲ میلیون خواسته خب .برین بیمارستان دولتی. پول مفت هم ندین دکتر.اگه کار ایشون رو ترجیح می دین بحث جداست پس دارین باهاش کنار میاین وتجربه شو با ۱۲ میلیون می خرین.خودتون اینجوری می خواهین .حالا اعتراضتون چیه؟
محسن۱۱۱۱۴۹۶۱۶:۱۷:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۶
80درصدپزشکان کشورازهمین الان دست ازکاربکشند تاآخرعمربخورند وبخوابند تازه1درصدازپولشون رفته.اصلاهیچ نظارتی وجودنداره.خودعلوم پزشکیم ازخودشان هستند
ناشناس۱۱۱۱۵۴۱۱۷:۰۰:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۶
قوه قضائیه با پزشکان متخلف برخورد کند.
ناشناس۱۱۱۱۵۴۵۱۷:۰۳:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۶
اصلا چرا باید سیستم به نوعی باشد که به جای انتخاب آدمهای ایثارگر وعلاقمند به خدمت به مردم یک مشت تاجر به عنوان دکتر در دانشگاهها درس بخوانند وبا بوجود آمدن کمترین امکانی به راحتی به کشور و مردم خیانت کنند و به خارج از کشور بروند . سرمایه کشور را صرف آموزش انسانهای شریف و متعهد بکنید ونتیجه اش را ببینید .
ناشناس۱۱۱۱۵۸۱۱۷:۲۳:۳۲ ۱۳۹۸/۷/۶
از یه طرف میگن فقط ۲۵درصد پزشکان کارتخوان دارن.حالت میگید که پزشکان میگن اگه کارت بکشی باید بیشتر ویزیت بدین.بالاخره چی شد؟کارتخوان دارن یا ندارن؟

پربحث‌های دیروز

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 3. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 4. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 5. حكايت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی‌خواند

 6. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 7. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 8. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 9. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 10. تل آویو و انفجار بیروت؛ دلیل خشم اسرائیلی‌ها از اظهارات ترامپ چیست؟

 11. نخستین تظاهرات ضددولتی پس از انفجار بیروت/ معترضان و نیروهای امنیتی زخمی شدند

 12. وزارت دفاع روسیه: به هرگونه حمله موشکی، پاسخ اتمی خواهیم داد

 13. ماه‌چهره خلیلی درگذشت

 14. افزایش آمار کشته‌های انفجار بیروت به ۱۴۵ تن/ ماکرون: کمک‌ها به دست‌های فاسد نخواهد رسید

 15. زیباترین عکس جهان

 16. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تهیه مسکن وظیفه نماینده است و تا این کار نشود درکی از زجر مردم ندارد/ وقتی از مردم مالیات می گیرید آنها تعیین می‌کنند صرف چه می‌شود/ کرونا را نباید سیاسی کرد

 17. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 6. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 7. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 8. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 9. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 10. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 11. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 12. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 13. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 14. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 15. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 16. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 17. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 18. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 19. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 22. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 23. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 24. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 25. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

ابر آروان

آخرین عناوین