همتی: اگر نرخ ارز کنترل نشود اقتصاد نامتعادل می‌شود/ به دنبال افزایش رفاه مردم هستیم

گروه اقتصادی الف،   3980706006 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

همتی با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای طبقات متوسط و ضعیف جامعه بر اثر تحریم گفت: بانک مرکزی به دنبال ثبات و برنامه ریزی برای افزایش رفاه مردم است.

همتی: اگر نرخ ارز کنترل نشود اقتصاد نامتعادل می‌شود/ به دنبال افزایش رفاه مردم هستیم

به گزارش الف به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در نشست با فعالان اقتصادی منطقه آزاد کیش با اشاره به کاهش درآمدهای ارزی ناشی از فروش نفت کشور در شرایط تحریم گفت: خوشبختانه دشمنان به هدف اصلی خود یعنی فروپاشی اقتصادی کشور نرسیدند.

وی افزود: در حال حاضر ثبات بر اقتصاد کشور حاکم و امکان برنامه ریزی برای بهبود شرایط و رشد و توسعه اقتصادی فراهم شده است.

همتی تصریح کرد: در نیمه اول سال علیرغم کاهش درآمدهای نفتی، به منظور واردات کالاها به کشور ، بیش از 19 میلیارد دلار تامین ارز انجام شده که از این میزان حدود 11 میلیارد دلار مربوط به صادرات غیرنفتی است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: همچنین حدود 8 میلیارد دلار نیز برای واردات دارو و کالاهای اساسی توسط بانک مرکزی تامین شده است.

همتی با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای طبقات متوسط و ضعیف جامعه بر اثر تحریم گفت: بانک مرکزی به دنبال ثبات و برنامه ریزی برای افزایش رفاه مردم است.

همتی ادامه داد: با توجه به حساسیت نرخ ارز در کشور اگر نرخ ارز کنترل نشود اقتصاد کشور نامتعادل می‌شود.

رئیس شورای پول و اعتبار با اشاره به بازدید خود از واحدهای تولیدی منطقه آزاد کیش گفت: فعالیت حدود 300 واحد تولیدی در این منطقه نشان دهنده زحمات صنعتگران و تولیدکنندگان منطقه است و بحمدالله نسبت به گذشته  تحولات مثبت زیادی در کیش رخ داده است.

وی افزود: تا آنجا که در توان بانک مرکزی است از فعالیت های تولیدی، صنعتی و تجاری در مناطق آزاد حمایت و تلاش می‌کنیم در نیمه دوم امسال ارز مورد نیاز واحدهای تولیدی تجاری مناطق را تامین کنیم.

همتی گفت: پذیرش پروانه های کسب و کار مناطق آزاد توسط بانک‌ها، تامین ارز گروه‌های کالایی 1 و 2 براساس ثبت سفارش و هماهنگی انجام شده توسط دبیرخانه مناطق آزاد، تسهیل نحوه رفع تعهد ارزی مناطق آزاد، حل مشکل ترانزیت بین مناطق آزاد و ایجاد واحد مختص مناطق آزاد به منظور پیگیری مشکلات فعالان اقتصادی این مناطق در معاونت ارزی بانک مرکزی با هدف حمایت از توسعه مناطق آزاد در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد.

وی تصریح کرد: همه هدف ما حمایت از تولید و تسهیل تجارت در مناطق آزاد است و در این مسیر با توجه به شرایط اقتصادی کشور و محدودیت های موجود تمام تلاش خود را انجام می دهیم.

همتی در پایان ضمن تشکر از همه فعالین اقتصادی و تجار مناطق آزاد تجاری تصریح کرد: دلیل تأخیر من در خصوص سفر فعلی، این بود که با اطمینان از مسائل دیگر اقتصادی، با دقت نظر کافی به مسائل مناطق آزاد رسیدگی کنم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۱۰۷۷۳۰۸:۴۰:۳۹ ۱۳۹۸/۷/۶
بانک مرکزی به دنبال ثبات و برنامه ریزی برای افزایش رفاه مردم است.?????????????? واقعا///////////////////////////////////////////
ناشناس۱۱۱۱۳۴۱۱۴:۲۲:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۶
افزایش رفاه! رو که نیست ..! بیچاره ..
ناشناس۱۱۱۰۷۷۶۰۸:۴۱:۵۴ ۱۳۹۸/۷/۶
همتی: اگر نرخ ارز کنترل نشود اقتصاد نامتعادل می‌شود/ به دنبال افزایش رفاه مردم هستیم البته با چاپ اسکناس بدون پشتوانه که نرخ تورم را به 50 درصد رسانده است
ناشناس۱۱۱۰۷۷۹۰۸:۴۳:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۶
شما همانطور بدنبال رفاه مردم باشد اگر رسیدی ما را هم خبر کن
ناشناس۱۱۱۰۷۸۱۰۸:۴۳:۳۹ ۱۳۹۸/۷/۶
اگر در مملکت اختلاس نباشد بدون صادرات نفت هم کشور اداره می شود. اما متاسفانه جیب عده ای پر شدنی نیست
ناشناس۱۱۱۰۷۸۷۰۸:۴۶:۱۵ ۱۳۹۸/۷/۶
البته منظور ایشان از کنترل بالا بردن و بالا نگه داشتن قیمت ارز توسط بانک مرکزی هست.
شاگرد اقتصاد۱۱۱۰۸۰۴۰۸:۵۸:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۶
متاسفانه همه مقامات برای حرف خود و توانمندی های ساختگی تمام تلاش خود را میکنند. آقای همتی" مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید" , آقای همتی امیدوارم منبعد به شعور نخبگان اقتصادی احترام بگذارید
ناشناس۱۱۱۰۸۴۷۰۹:۱۶:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۶
میشه بفرمایید اگر همین الان تمام تحریم ها برداشته شود دلار چند میشه؟ بعید می‌دانم دولت و بانکها به کمتر از ده تومان راضی شوند. ؟! هی روزگار
ناشناس۱۱۱۰۸۵۱۰۹:۱۹:۲۷ ۱۳۹۸/۷/۶
شما جیب ما رو نزن نمیخواد نگران رفاه مردم باشی
ناشناس۱۱۱۰۸۸۱۰۹:۳۰:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۶
آقای همتی بهتر است با مردم صادق باشی مشکل دلار هیچ ربطی به تحریم نداره دلیلشم براتون توضیح میدم خواهشا وقت بزارید بخونید ممنون میشم اقتصاد ایران از قبل انقلاب تا کنون با مشکلات بسیاری روبرو بوده و لطمات جبران ناپذیری به اقشار متوسط و پایین جامعه زده است این پروسه بدیل رفتارهای پوپولیستی و تماما به یک نتیجه منجر گردیده است بحران اقتصادی در کشور ما متاسفنه تولید هر روز پیکر نحیفی پیدا کرده و حتی سنگ اندازی ها در جلوی پای فعالان اقتصادی منجر به تعطیلی بنگاهها گشته است از این رو توان تولید و صادرات غیر نفتی بشدت پایین مانده و همین امر در ترازهای مالی گمرک منعکس گردیده در طی لوپ های اقتصادی در کشور ابتدا پرداخت سودهای کاذب به سپرده ها بیش از سود تسهیلات بوده اختلاس ها نیز مشکلات عدیده برای بانک ها ایجاد کرده ودر کنار این دولت با تزریق بیش از اندازه منابع ارزی بشکل کاذب سعی کرده قیمت ارز را پایین بیاورد بعد از طی چند سال بانک ها به ورطه ورشکستگی نزدیک شده چاپ پول بدون پشتوانه و افزایش نقدینگی سر به فلک گذاشته و فنر دلار جمع میگردد و صرفا دولت و بانک برای بی ارزش کردن پول اقدام به ایجاد تورم و افزایش نرخ دلار میکند این چرخه معمولا 12 ما به طول می انجامد بعد از این اتفاق سرمایه ها وارد بورس میشوند و معمولا پس از چندین ماه که رشد هیجانی را بازار تجربه کرد با سقوط روبرو شده و سرمایه ها بلوکه میشوند بعد از این جریانات اقتصاد وارد رکود میگردد با توجه به چنین شرایطی نوسانات هیجانی بازار نیاز به گذر زمان و افزایش نقدینگی سر گردان می باشد که میتواند چند سال بطول بیانجامد
ناشناس۱۱۱۰۹۰۴۰۹:۴۴:۳۱ ۱۳۹۸/۷/۶
وقتی می گویید افزایش رفاه , یعنی الان مرفه هستند می خواهیم رفاه را بیشتر کنیم . البته شاید هم منظور ایشان افزایش شعب فروشگاه های زنجیره ای رفاه بوده .
ناشناس۱۱۱۰۹۷۱۱۰:۳۹:۵۹ ۱۳۹۸/۷/۶
ما باید به تعداد (١٠١) راه منابع درآمد ارزی داشته باشیم که آمریکا و انگليس نتوانند تحریم کنند و یا خللی در کسب آنها پدید بیاورند وگرنه باید مانند شخصی که با دهان باز از پائین به دهان ترامپِ ایستاده در بالکن نگاه می کند بی صبرانه منتظر اجازه او برای صادرات تعداد محدود بشکه نفت به ژاپن، کره جنوبی یا هند باشیم.
ناشناس۱۱۱۰۹۸۵۱۰:۴۹:۱۲ ۱۳۹۸/۷/۶
«افزایش» رفاه مردم؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۱۱۰۴۳۱۱:۳۷:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۶
"به دنبال افزایش رفاه مردم هستیم" باید بفرمایید "به دنبال کاهش رنج مردم هستیم"، وقتی ظرف 8 سال ارزش پول ملی 11 برابر سقوط می کند و افزایش حقوق ها 3 برابر است (در همان دوره)، برای سالیان هر کس ذره ای انصاف داشته باشد و البته صداقت و ایمان، تنها باید از تلاش برای کاهش دردهای مردم سخن بگوید!
ناشناس۱۱۱۱۰۵۳۱۱:۴۳:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۶
بزک نمیر بهار می آد .. تنها چیزی که .. مهم نیست رفاه ملت هست. سرانه آموزش و پرورش و وضع کلاس های درسی خود گویای عمق فاجعه هست.
ناشناس۱۱۱۱۱۱۸۱۲:۱۳:۵۲ ۱۳۹۸/۷/۶
همینکه بدنبالش میگردید خوب است . شما دلار را 4200 کردید حالا بدنبال رفاه و حل مشکل یک جماعتی را سر کار گذاشتید ؟ کار اشتباه را اصلاح کنید حواشی از بین میرود . واردات کالاها با ارز 4200 مثل موبایل توسط تامین اجتماعی تا واردات آب پنیر و .. به اتمام رسید دلار را برگردانید . خدایی کارتون حرف نداره .
ناشناس۱۱۱۱۱۵۲۱۲:۳۲:۱۴ ۱۳۹۸/۷/۶
پس هنوز هم نرخ ارز كنترلي است واي كه از كنترل خارج شود كاش روزي همه چيز به عرضه وتقاضا واگذار ونقش قيموميت دولت ها بر زندگي مردم پايان پذيرد
ناشناس۱۱۱۱۲۵۵۱۳:۳۵:۵۵ ۱۳۹۸/۷/۶
جدی نگیرید طنز فرمودند.
سعیدروشن کرمانشاهی۱۱۱۱۲۵۷۱۳:۳۶:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۶
رفاه مردم بالای شهرومدیران و آقازاده ها وخانواده های مرتبط با دولت منظورایشان هست والا درپایین شهرباید از فقر بیشتر جلوگیری کنند.
ناشناس۱۱۱۱۶۵۰۱۸:۲۵:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۶
شما بفرمایید کی اجازه واگذاری شرکت ملی انفورماتیک بانک مرکزی رو شرکت خصوصی داده؟ فاجعه از این بدتر می خواین؟ زیرساخت تمام مبادلات بانکی کشور از طریق خدمات انجام میشه بعد دارین میدین به شرکت خصوصی؟؟؟؟

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 2. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 3. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 4. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 5. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 8. ابتلای ۹۵ نفر به بیماری کرونا در کشور / فوتی‌ها ۱۵ نفر شدند

 9. کدام کشورها اجازه پرواز به هواپیما‌های ایرانی را نمی‌دهند؟

 10. واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به اظهارات امیرآبادی فراهانی

 11. محققان چینی واکسن خوراکی برای کرونا ساختند

 12. حریرچی: من هم کرونایی شدم/ کرونا را شکست می‌دهیم

 13. جدول/ سکه ارزان شد

 14. روحانی: حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است

 15. توزیع‌ ماسک در داروخانه های قم

 16. روحانی: ایران به دشمن التماس نخواهد کرد/ همه درآمدهای کسب شده از قطعه یک آزادراه تهران-شمال، صرف ساخت قطعه دوم خواهد شد/ ما نسبت به زندگی سالم و شادی مردم متعهدیم

 17. تست کرونا «محمود صادقی» مثبت اعلام شد

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 7. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 11. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 12. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 20. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 21. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 22. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 23. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 24. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 25. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

آخرین عناوین