دادستان کشور: ریشه بخشی از فساد کنونی در برنامه‌ریزی دشمن از آن سوی مرزها است

گروه اجتماعی الف،   3980703055 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

حجت‌الاسلام منتظری گفت: ریشه بخشی از این فسادی که اکنون وجود دارد در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است، هدف دشمن هم صرفا ایجاد نارضایتی در بین مردم است و می خواهد القا کند که نظام ما ناکارآمد است و نمی تواند مشکلات مردم را حل کند.

دادستان کشور: ریشه بخشی از فساد کنونی در برنامه‌ریزی دشمن از آن سوی مرزها است

به گزارش الف به نقل از  دادستانی کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد در حسینیه اعظم فرحزاد اظهار کرد: امشب به روایتی شب شهادت چهارمین امام شیعیان حضرت امام سجاد (ع) است. ایشان از طرف مادر بزرگوارشان که به این آب و خاک تعلق دارد افتخاری برای ما ایرانیان هستند.

وی گفت: امام سجاد (ع) سه سال از عمر شریف خود را در دوران جد بزرگوارشان حضرت علی (ع) ده سال را در دوران امامت امام حسن مجتبی (ع) و ده سال از عمرشان را در کنار پدر بزرگوارشان حضرت سید الشهدا (ع) سپری کردند و در سال 95 هجری قمری در سن 57 سالگی توسط یکی از خبیث ترین خلفای بنی امیه به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: این امام (ع) در واقعه کربلا بنا به تدبیر الهی دچار بیماری بودند و تب شدیدی بر ایشان عارض شده بود و یک نوع تکلیف بود تا وظیفه دفاع از حریم امام حسین (ع) از آن حضرت برداشته شود.

وی ادامه داد: شرایط جسمانی این امام بزرگوار از عصر روز عاشورا به بهبودی رفت و بخش دوم نهضت امام حسین (ع) به رهبری این امام بزرگوار و با همراهی حضرت زینب (س) آغاز شد.

دادستان کل کشور گفت: در آغاز نهضت امام حسین (ع) که از شهر مدینه شروع شد، وقتی سیدالشهدا (ع)  خطر بزرگ را برای جهان اسلام دید حرکت الهی خود را از مدینه شروع کرد و عزیزترین افراد خانواده‌اش را در این سفر با خود همراه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: هزینه این قیام، جان عزیز امام حسین (ع) و فرزندان و اصحاب باوفایش و نیز اسارت زن و بچه اش بوده است و این هزینه را خداوند باید قرار می داد تا اسلام که دین نجات بخش بشریت است، باقی بماند.

وی گفت: بخش اول نهضت امام حسین (ع) ازصبح عاشورا تا عصر عاشورا بود و بخش دوم آن از عصر عاشورا و با رهبری امام سجاد (ع) شکل گرفت. البته امام حسین (ع) می توانست با قدرت غیر قابل تصور برای ما پیروز این میدان باشد؛ اما خداوند مقدر کرده بود که مسیر طبیعی طی شود و دین اسلام با خون امام حسین و یارانش آبیاری گردد. چون اگر قیام امام حسین (ع) در عصرعاشورا به پایان می رسید قطعا بنی امیه می توانست آثار و تبعات نهضت را به گونه ای هدایت کند که دیگر هیچ نشانی از قیام امام حسین (ع) باقی نماند.

دادستان کل کشور افزود: از عصرروز عاشورا تا برگشتن این قافله داغدیده به کربلا در اربعین و سپس ورود ایشان به مدینه، حرکتی حماسی بوده که از سوی خاندان امام حسین (ع) شکل گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: خطبه های بسیاری از خاندان اهل بیت (ع) وجود دارد که نسبت به این قیام الهی روشنگری می کرده اند و امام سجاد (ع) در هر فرصتی که پیدا می شد در بین مردم حاضر و به روشنگری در مورد این قیام الهی می پرداخت و در این خطبه ها توانستند فلسفه قیام امام حسین (ع) را برای مردم تبیین کنند.

وی بیان کرد: امام سجاد (ع) در مسیر برگشت خود از شام به مدینه مسیر را به گونه ای انتخاب کردند که از کربلا عبور کنند و این زیارت اولین پیاده روی اربعین است و حالا ببینید که اربعین و زیارت اربعین به چه جایگاه بلند و رفیعی رسیده است و مردم چه ارادتی به امام حسین (ع) پیدا کرده اند.

دادستان کل کشور گفت: اربعین امروز دیگر مختص عراق و یا ایران نیست بلکه یک حرکت جهانی شده است و نه تنها شیعیان بلکه حتی مسیحیان هم در ایام اربعین به زیارت امام حسین (ع) می روند و برای آن ارزش قائل هستند.

منتظری گفت: ما هر چقدر در مسیر امام حسین (ع) حرکت کنیم و پیرو مکتب اهل بیت (ع) بوده و شیعه ولایت علی (ع) باشیم در زندگی موفق تر خواهیم بود.

وی اظهار کرد: تکلیف اکنون ما ادامه این نهضت بزرگ است، مردم زمان امام حسین (ع) را اگر ببینیم باید متوجه شویم که چه شد که این حادثه عظیم آفریده شد، چون همه کسانی که به جنگ با امام حسین (ع) آمدند تماما مسلمان بودند اما پس از 20 سال از شهادت امام علی (ع) این مردم عوض شدند و به جنگ فرزندش رفتند و علت این کار هم فاصله گرفتن آنها از ولایت و قطع تبعیت از ولایت است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: امروز برای ما قیام امام حسین (ع) و حرکت امام سجاد (ع) یک درس بزرگ است که باید به آن بیشتر توجه کنیم؛ چراکه اکنون هم تقابل بین حق و باطل وجود دارد. ملت ایران در طی 40 سال گذشته به ندای ولی فقیه جواب مثبت داده و توانسته است سربلند و موفق باشد و وقتی که ملت ایران به ندای ولی فقیه زمان لبیک گفت دشمنی ها هم با این ملت شروع گردید، به طوری که جنگ هشت ساله را به کشور ما تحمیل کردند و اکنون هم جنگ اقتصادی را با شدت بیشتری به ما تحمیل می کنند.

منتظری گفت: بخشی از مشکلات اقتصادی کنونی ما به خاطر این جنگ دشمن خارجی است و بخشی هم به خاطر سوءمدیریت ها و بخشی هم به خاطر خرابکاری های عده ای از افراد فاسد است. افرادی که یا صرفا منافع خود را می بینند و یا مامور مستقیم دشمن هستند.

دادستان کل کشور افزود: ریشه  بخشی از این فسادی که اکنون وجود دارد در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است، هدف دشمن هم صرفا ایجاد نارضایتی در بین مردم است و می خواهد القا کند که نظام ما ناکارآمد است و نمی تواند مشکلات مردم را حل کند.

 منتظری گفت: اتاق فکر و اندیشه های زیادی را به کار بسته اند و از باز بودن بستر بی در و پیکر فضای مجازی سوءاستفاده می کنند تا مردم را دچار یاس و ناامیدی کنند، البته ه گز به این هدفشان که ناامیدی مردم است نخواهند رسید.

وی افزود: اگر ابتدای جنگ تحمیلی را ببینیم خواهیم دید که مردم با دست خالی به جنگ با دشمنِ تا دندان مسلح، رفتند و با اینکه فشنگ و گلوله ای نداشتند اما در مقابل تهاجم دشمن ایستادگی کردند. اکنون نتیچه این مقاومتها این شده است که کشور ما در میان کشورهای منطقه و حتی دنیا سرآمد و سربلند است.

منتظری بیان کرد: اکنون باید ببینیم که چگونه دشمن اسلام، در یمن زمین گیر شده است و نمی تواند کارش را پیش ببرد به طوری که در ابتدای جنگ می گفت سه روزه پیروز خواهیم شد؛ اما اکنون چهار و نیم  سال است که در یمن گرفتارو تحقیر شده است.

وی تاکید کرد: مردم یمن مردمی هستند که ولایتمدار هستند و عاشورا و ولایت علی ابن ابیطالب (ع) را تابلوی مسیر خود قرار داده اند. نمونه های مختلف مقاومت در فلسطین، عراق ، لبنان و یمن را اکنون می توانیم مشاهده کنیم که منشاء همه آنها قیام امام حسین (ع) است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه وظیفه سنگین ما اکنون حفاظت از این نهضت است، به عزم جدی دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: اگرچه یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است؛ اما اینگونه نیست و باید بدانید که نظام ما بحمداله سالم است.

منتظری افزود: تا زمانی که نهضت امام حسین (ع) و اربعین وجود دارد ما از توطئه‌های دشمن هراسی نداریم.

وی در پایان گفت: برای حفظ نظام اسلامی باید کمی این مشکلات را تحمل کنیم چون اکنون کشور ما مانند یک ستاره ای است که در منطقه می درخشد و ملتهای منطقه در حال الگوگرفتن از آن هستند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۰۷۲۳۲۱۰:۱۴:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۳
فقط مانده بود فساد را به آن ور مرز نسبت بدهید!
ناشناس۱۱۰۷۶۸۲۱۳:۲۶:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۳
واقعا خنده دار
ناشناس۱۱۰۷۸۴۷۱۴:۴۳:۴۳ ۱۳۹۸/۷/۳
منظور ایشان اینستکه وسوسه مستغلات و سرمایه گزاری آنطرف مرزها زمینه سازی این تخلفات است اگر با پول دزدی نشود کاری کرد کسی بدنبالش نمیرود . امید وارم روشن شده باشید .
علی 671۱۱۰۷۲۵۰۱۰:۲۰:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۳
آقای دادستان چرا خودتان را گول می زنید .تمام مشکلات ما از مار هایی است که در آستین داریم و ریشه اش در خود ماست .داخل را جستجو کنید .در خارج چیزی دست ما را نمی گیرد .تمامش داخلی و خودی هستند .چشم باز کنیم آنها را می بینیم اگر بخواهیم .
ناشناس۱۱۰۷۲۶۸۱۰:۳۴:۰۴ ۱۳۹۸/۷/۳
مردم خودشون فهم و شعور ندارند ...تو شبکه های اجتماعی میگن و مردم هم قبول می کنند .‌‌ماشالله که دولت و دستگاه ها بسیار کارآمدند و مردم مشکل اقتصادی مسکن و بیکاری اصلا ندارند‌
ناشناس۱۱۰۷۲۹۰۱۰:۴۱:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۳
بی عرضه گی خودمان را برای رفع مسولیت گردن دشمن فرضی نیاندازیم .باند بازی فامیل بازی ومافیای قدرت و ثروت جوابگو نبودن هیچکس در هیچ مقامی و در آخر سینه پر از اسرار رییس قوه قضائیه مشکل اینهاست .
ناشناس۱۱۰۷۳۰۴۱۰:۴۸:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۳
بله ایشون درست می گن در اون طرف مرزها آقازاده ها پول نیاز دارن و بابا هاشون مجبور می شن دزدی کنن
ناشناس۱۱۰۷۳۱۸۱۰:۵۲:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۳
ياد سريال شبهاي برره افتادم كه از دشمن فرضي شكست خوردن .
ناشناس۱۱۰۷۴۰۸۱۱:۳۵:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۳
متاسفانه ریشه در خودمان دارد.
ناشناس۱۱۰۷۴۱۸۱۱:۴۱:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۳
فساد در داخل سیستم دولتی نفوذ کرده است، رانت خواری در بین دولتی ها رواج دارد. و البته نفوذی ها در وزارت مسکن و وزارت صمت بشدت با بهبود اقتصاد و معیشت مردم مقابله می کنند.
ناشناس۱۱۰۷۴۷۴۱۱:۵۹:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۳
ریشه تمام فساد های موجود کشور را باید در تقسیم کردن ملت به دو دسته ( خودی ها و غیر خودی ها ) جستجو کرد ..
ناشناس۱۱۰۷۴۹۳۱۲:۱۲:۰۵ ۱۳۹۸/۷/۳
هر جا خراب میکنند مقصر دشمن خارجی است دیگر این حرف ها کاربردش را از دست داده
ناشناس۱۱۰۷۵۱۴۱۲:۱۷:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۳
دشمن کارش دشمنیه ولی اونی که ما رو زمین گیر کرده دشمن نیست دوست نادان هست
ناشناس۱۱۰۸۱۲۸۱۷:۴۰:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۳
دوست نمای فاسد و دوست نادان
ناشناس۱۱۰۷۵۳۵۱۲:۲۶:۰۸ ۱۳۹۸/۷/۳
مسئولان و مدیران از فیلترهای زیادی عبور می کنند به دشمن چه ربطی داره. وقتی مدیرعامل بانک ملی اختلاس می کند و به جای آنکه دستگیر شود با ماموریت اداری به کانادا فرار می کند. کدام عامل خارجی در آن نقش دارد. وقتی بابک زنجانی نفت می فروشد و پولش را نمی دهد کار امریکاست.!!!! چرا..
ناشناس۱۱۰۷۵۷۱۱۲:۴۶:۰۹ ۱۳۹۸/۷/۳
این کلمه دشمن و از شما بگیرین هیچ حرفی برای گفتن ندارین طرف با چفیه و مهر جای پیشونی میلیاردها خورده رفته هنو درگیر دشمن هستین
سلیمانخانی۱۱۰۷۶۱۴۱۲:۵۸:۰۳ ۱۳۹۸/۷/۳
دچار توهم دشمن هستید .دشمن مسولین و منسوبینی هستند که با رانت و هزار نیرنگ دیگر از بیت المال برداشت می کنند و ملک و سهام و شرکت برای خود و فرزندانشان در فرنگ، سرزمین دشمن میخرند
سیروس مهدوی۱۱۰۷۶۲۳۱۳:۰۱:۳۷ ۱۳۹۸/۷/۳
جناب دادستان ریشه فساد دلار 4200 تومانی هم که ملت را به فقر کشاند آنسوی مرزها بود ؟؟؟؟؟ ریشه فرارهای کلان مالیاتی مدیران فاسد شرکت .. هم آن سوی مرزها بود ؟؟؟؟؟ ریشه کدامیک از فسادهایی که در دادگاههای شما هنوز به سرانجام نرسیده آن سوی مرزهاست ؟؟؟؟؟؟ ..
بانام۱۱۰۷۷۳۰۱۳:۵۱:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۳
پول داخل ایران دزد داخل ایران غارتگر پول داخل ایران علت دزدی آن سوی مرزهای ایران از این بهتر دیگه نمیشه توجیه کرد باور بفرمائید نمیشه
ناشناس۱۱۰۷۸۸۳۱۵:۰۷:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۳
بخشی از ریشه فساد از اون ور مرزهاست! !!!!!!!!! حاج آقا ریشه فساد همش از اون ور مرزهاست. حالا خوب شد؟
علی کریمی۱۱۰۷۹۶۳۱۵:۴۱:۴۴ ۱۳۹۸/۷/۳
کسی را که خوابیده می شود بیدار کرد ولی کسی را که خود را به خواب زده به هیچ طریقی نمی شود بیدار کرد.

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 2. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 3. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 4. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 5. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 8. ابتلای ۹۵ نفر به بیماری کرونا در کشور / فوتی‌ها ۱۵ نفر شدند

 9. کدام کشورها اجازه پرواز به هواپیما‌های ایرانی را نمی‌دهند؟

 10. واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به اظهارات امیرآبادی فراهانی

 11. محققان چینی واکسن خوراکی برای کرونا ساختند

 12. حریرچی: من هم کرونایی شدم/ کرونا را شکست می‌دهیم

 13. جدول/ سکه ارزان شد

 14. روحانی: حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است

 15. توزیع‌ ماسک در داروخانه های قم

 16. روحانی: ایران به دشمن التماس نخواهد کرد/ همه درآمدهای کسب شده از قطعه یک آزادراه تهران-شمال، صرف ساخت قطعه دوم خواهد شد/ ما نسبت به زندگی سالم و شادی مردم متعهدیم

 17. تست کرونا «محمود صادقی» مثبت اعلام شد

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 7. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 11. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 12. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 20. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 21. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 22. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 23. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 24. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 25. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

  2. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

  3. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

  4. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

  5. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

  6. بوسیدن و لمس ضریح مطهر در شرایط کنونی

  7. وزیر بهداشت: کانون آلودگی کرونا در داخل کشور است

  8. درخواست رئیس مجلس از وزیران بهداشت و آموزش و پرورش درباره کرونا

  9. پیک چرخه کرونا و تلاش های کم اثر وزارت بهداشت/ پیشگیری بهترین راه حل است اما اقدامات کافی نیست

  10. ابتلای ۲۸ نفر به کرونا در کشور/ ۵ نفر جان باختند

  11. ابتلای ۹۵ نفر به بیماری کرونا در کشور / فوتی‌ها ۱۵ نفر شدند

  12. ربیعی: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل می‌شود

  13. واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به اظهارات امیرآبادی فراهانی

  14. مداح معروف به دلیل ابتلا به کرونا در دوبی بستری شد

  15. ماسک سیاست بر چهره رفتارهای زشت اجتماعی

  16. روح‌الله زم: اعلام زمان و مکان عملیات‌های سوریه به ویژه تردد‌های حاج قاسم جزء ماموریتم بود/ افسر سرویس جاسوسی گفت از جایگاه آمدنیوز لذت می‌برم

  17. افزایش شمار مبتلایان ایرانی ویروس کرونا به ۴۳ نفر / ۸ نفر جان باختند

  18. محسن هاشمی خود را قرنطینه کرد

  19. زاکانی: گمانه‌زنی‌های کرونایی در کشور آسیب‌زاست/ فقط ۹ مورد فوتی‌های قم کرونا مثبت بوده‌اند

  20. وزیر بهداشت: هیچ آمار مثبتی از کرونا را از مردم پنهان نمی‌کنیم

  21. توضیح وزارت بهداشت درباره انتقال ۵ بیمار مشکوک به کرونا از قم به تهران

  آخرین عناوین