نظر الله‌کرم درباره آزادی‌های اجتماعی/ آیت‌الله جنتی: مدیران جوان و انقلابی جایگزین مدیران کنونی شوند/ تذکر نماینده تهران به رئیس‌جمهور درباره پرونده مازیار ابراهیمی

گروه سیاسی الف،   3980702169 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

نظر الله‌کرم درباره آزادی‌های اجتماعی/ آیت‌الله جنتی: مدیران جوان و انقلابی جایگزین مدیران کنونی شوند/ تذکر نماینده تهران به رئیس‌جمهور درباره پرونده مازیار ابراهیمی

حمله لاریجانی به منتقدان مجلس

علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: فحش و توهین به مجلس به عنوان مهمترین رکن مردم سالاری نظام آیا جز خواسته آمریکا و اسرائیل است؟ کسانی که این روش را برگزیده اند، دقیقا مخالفت صریح با نظریه امام راحل و مقام معظم رهبری کرده اند که مجلس را در رأس امور دانستند.

وی اظهارداشت: نگویید که ما انتقاد کردیم، چرا که این عبارات شما انتقاد از باب امر به معروف و نهی از منکر نبود، بلکه فحش و توهین بود. آیا در تاریخ انقلاب اسلامی هیچ سابقه ای برای چنین حرف هایی از جانب امام (ره) و رهبری بوده است؟ آیا در سنت اسلامی بزرگان دینی ما در مقام امر به معروف و نهی از منکر این روش ها را مذموم نمی دانستند؟

بیشتر بخوانید:

لاریجانی: فحش به مجلس جز خواسته اسرائیل است؟/ این چه وضعی است که به نمایندگان اتهامات دروغ می‌زنند

***

آیت‌الله جنتی: مدیران جوان و انقلابی جایگزین مدیران کنونی شوند

آیت‌الله احمد جنتی طی سخنانی در مراسم افتتاحیه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پولدارها و پولخوارها و غارتگرها در داخل و خارج تلاش می کنند تا مردم مستمند باشند و علیه نظام شورش کنند، تصریح کرد: دشمنان به دنبال این هستند که مردم به نظام آسیب بزنند و به عنوان عاملی در جهت تحقق اهداف دشمن مورد استفاده قرار گیرند، اما امسال سال رونق تولید است و ما باید نیازهای مردم را تامین کنیم ولی جای این سیاست در ایران امروز خالی است.

جنتی تاکید کرد: برخی نمی خواهند این امر تحقق یابد تا جایی که سال گذشته هجده میلیارد دلار به جیب دلالان ریخته شده است و اروپایی‌ها نیز وعده سر خرمن به ما می دهند و کمکی به ما نمی کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اما مردم نباید بی تفاوت باشند و نباید اجازه دهیم که ناامید شوند. مردم باید مطالبه گر باشند؛ چرا که اگر ایستادند و مطالبه گری کردند دیگران مجبور می شوند به حرفشان گوش دهند، هر چند که بی تعارف من به مدیران فعلی هیچ امیدی ندارم. ما برای روزی کار می کنیم که اینها با مدیران جوان و انقلابی جایگزین شوند تا از این خفت و گرفتاری که دچارش شده ایم رها شویم.

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله جنتی: پولدارها و غارتگرها تلاش می‌کنند تا مردم علیه نظام شورش کنند/ به مدیران فعلی امیدی ندارم

***

پیش‌بینی صادق زیباکلام از مشارکت مردم در انتخابات

صادق زیباکلام با بیان اینکه چه ۴۰ درصد چه ۷۰ درصد در انتخابات شرکت کنند، هیچ تاثیری بر رابطه‌ی ما با اروپا و آمریکا ندارد، به انصاف نیوز گفت: «اگر مثلا ۷۵ درصد در انتخابات شرکت کنند، آقای ترامپ نمی‌گوید که «ایران را رها کنیم تا هرکاری خواست انجام دهد، حریف اینها نمی‌شویم و مردم به آن‌ها خیلی علاقه دارند.» یا اگر عدد مشارکت در انتخابات خیلی بالا نباشد «اروپا بگوید اینستکس را محدود کنیم»؛ این قضیه هیچ تاثیری بر رابطه‌ی ما با غرب و آمریکا نمی‎گذارد. و اینگونه نیست اگر مشارکت پایین باشد نظام کوتاه بیاید و بیشتر تسلیم آمریکا ‌شویم، کندتر پیش برویم. اگر برعکس این قضیه هم پیش بیاید و تعداد شرکت‌کننده‌ها زیاد باشد؛ نظام نمی‌گوید دیگر قاطع‌تر باید در برابر آمریکا و اروپا ایستاد.

این سخنان زیباکلام در حالی است که فیض‌الله عرب‌سرخی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب مشارکت مردم در انتخابات را در وضعیت بین‌المللی کشور بسیار موثر دانسته است. عرب‌سرخی با تاکید بر اینکه براساس تجربه‌ هربار که یک انتخابات با مشارکت گسترده‌ی مردم برگزار شده، تهدیدات بیرونی ضعیف شده است، به انصاف نیوز گفت: «حوالی سال ۷۶ پیش از جریانات انتخابات ریاست جمهوری، یک سری اتفاق‌ها افتاد که به تبع آن مشکلاتی با اروپا به وجود آمد.»

عرب سرخی توضیح داد: «در آن سال‌ها مسایلی درباره‌ی اروپا مطرح شد، مثل موضوع دادگاه میکونوس، محکومیت ایران و رفتن سفیر‌ها از ایران و تهدیدات نظامی‌ای که درباره‌ی ایران وجود داشت؛ اما برگزاری انتخابات سال ۷۶ با مشارکت تقریبا ۸۰ درصدی باعث شد که فضای بین‌المللی به طور کلی عوض شود.»

***

دستور رئیسی درباره هفت‌تپه به کجا رسید؟

کامبیز نوروزی در شرق نوشت: 12 روز از خبر دستور آقای رئیسی مبنی بر اینکه «...آرای صادره از سوی یکی از شعب دادگاه انقلاب در برخی از پرونده‌های اخیر... به‌سرعت و تحت نظارت رئیس‌کل دادگستری تهران تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه صورت گیرد» می‌گذرد. البته می‌دانیم که کارهای قضائی آنی نیستند و تشریفاتی در آنها وجود دارد که زمان‌بر است. اما توقع این بود که در همین 12 روز لااقل اخباری که حکایت از شروع به اجرای این دستور باشد، منتشر شود...

در مدتی که گذشته، آیا مشخص شده است چه پرونده‌هایی مورد نظر‌ند که باید طبق دستور صادره به‌سرعت درباره آنها تجدیدنظر شده و به آنها رسیدگی منصفانه شود؟...

بعد از دستور آقای رئیسی، افکار عمومی، فعالان سیاسی و مدنی و برخی مقامات رسمی نسبت به آن واکنش مثبتی داشتند و طبیعی است که منتظر نتایج آن باشند. به نظر می‌رسد این مدت برای ارائه یک گزارش مقدماتی دقیق و مستدل درباره کیفیت کارهایی که برای اجرای دستور شروع شده‌اند، کافی باشد.‌آنچه مهم است و بر اذهان عام و خاص اثر می‌گذارد، نتیجه عملی دستور رئیس قوه قضائیه است»

***

طرح جدید مجلس برای شفافیت

از زمانی که حجت‌الاسلام پناهیان از عدم شفافیت آرا در مجلس انتقاد کرد فشار مضاعفی از جانب افکار عمومی به نمایندگان مجلس وارد شد تا این طرح را تصویب کنند. نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس در این مدت مدام بر این موضوع تاکید می‌کردند که مدافعان کنونی شفافیت اهداف سیاسی دارند و چرا به‌دنبال شفافیت در بقیه دستگاه‌ها نیستند. ایشان در راستای همین خط سیاسی و رسانه‌ای طرح جدیدی برای شفافیت در همه دستگاه‌ها آماده کرده‌اند.

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ما طرحی را با هدف تعمیم شفافیت آرا تدوین کردیم که براساس ماده واحده آن تمامی شوراها، مجامع و نهادهای موثر در فرآیند قانون‌گذاری و نهادهای تصمیم‌گیرنده که صلاحیت سیاست‌گذاری یا وضع قانون و مقررات دارند از جمله مجلس شورای اسلامی، هیات وزیران، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی، شوراهای شهر، روستا، خبرگان رهبری و شورای نگهبان موظف به علنی سازی رای اعضا و انتشار آن و همچنین علنی‌سازی مذاکرات در درگاه اینترنتی خود هستند.

به گفته وی طبق تبصره ماده واحده این طرح در مورد مصوبات شورای عالی امنیت ملی این اقدام پس از رفع مراحل طبقه‌بندی قابل اجراست.

وکیلی با بیان این‌که این طرح به امضای حدود ۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی رسیده، اظهار کرد: امضاکنندگان از همه فراکسیون‌های سیاسی مجلس شورای اسلامی بوده‌اند.

در این زمینه باید گفت اتفاقا این طرح جدید، بسیار طرح مناسبی است و شفافیت در همه دستگاه‌هایی که نام برده شده ضروری است. امیدواریم فوریت این طرح در مجلس رای بیاورد و به سرنوشت دو طرح قبلی دچار نشود.

***

نظر الله‌کرم درباره توجه به آزادی‌های اجتماعی

حسین الله‌کرم، دبیرکل سابق انصار حزب‌الله به خبرآنلاین گفت: «به هر حال هر دوره‌ای خواست جامعه بر اساس نیاز روز آن خواهد بود. به نظر بنده نیاز آینده جامعه بر مبنای عدالتخواهی است البته نه به معنای برابری بلکه به مفهوم اینکه طبقات پایین‌تر و متوسط بتوانند خود را ارتقا دهند، پیش خواهد رفت. دراین وضعیت آزادیهای اجتماعی نیز به سمت آزادیهای اجتماعی-اسلامی شیفت می کند.براین اساس ما بار دیگر به سمت عدالتخواهی وآزادیهای اسلامی سوق پیدا می‌کنیم لذا آنچه تحت عنوان آزادی‌های اجتمای-لیبرالی مطرح می‌شود به نظر بنده در مقابل عدالت‌اجتماعی جای خود را به آزادیهای اسلامی می دهد.»

***

تذکر نماینده تهران به رئیس‌جمهور درباره پرونده مازیار ابراهیمی

به گزارش ایسنا، غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری به رییس‌جمهور بیان کرد: بر پایه اصل کرامت انسانی که همواره بر اخلاق و معارف اسلامی تاکید شده و بر اساس اصل 38 قانون اساسی ضروری است در سیستم کشف جرم از متهمان امنیتی و سیاسی تجدیدنظر جدی صورت گیرد.

وی افزود: بر اساس اظهارات وزیر اطلاعات در ابتدای کارشان در وزارتخانه پس از بررسی‌های دقیق اعلام کرد کسانی که به عنوان متهم ترور دانشمندان هسته‌ای به اعتراف واداشته شده بودند، بی گناه بوده و با پیگیری وزیر آزاد شدند؛ لذا ضمن تشکر از ایشان باید پرسید آن بازجو و یا کارشناس چگونه خطا کرده و در این اشتباهات حق الناس چه می شود؟ نقض صریح قانون اساسی و ضربه به اعتماد عمومی چه می‌شود؟

حیدری معتقد است: در خصوص بازداشتی‌های محیط زیست نیز همچنین است، وزارت اطلاعات می گوید که آنها را جاسوس نمی دانیم اما این افراد هنوز آزاد نشده‌اند. تقاضا می کنیم با کمک قوه قضائیه و استمداد از رهبر معظم انقلاب نگذاریم اعتماد عمومی ضربه خورد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۰۶۶۲۶۲۰:۱۵:۳۷ ۱۳۹۸/۷/۲
علی مطهری و علی لاریجانی چرا مخالف شفافیت مجلس هستند ؟!
هادی۱۱۰۷۱۷۹۰۹:۴۸:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۳
ما شاید ندانیم امر به معروف کردن نمایندگان مجلس اسرائیل را خوشحال میکنه یا ناراحت ولی قطعا میدونیم خواسته مردم شفافیت مجلس هست .
ناشناس۱۱۰۶۶۳۰۲۰:۱۸:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۲
افرادی که 18 میلیارد دلار رو به جیب دلالان ریختن باید محاکمه و مجازات بشوند.
ناشناس۱۱۰۶۶۸۴۲۰:۵۴:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۲
مشکلات هفت تپه باید تپه به تپه حل شود
س.علی۱۱۰۶۷۱۷۲۱:۳۲:۰۱ ۱۳۹۸/۷/۲
ایکاش مدیران جوان و متخصص جایگزین بشن نه فقط بخاطر اینکه انقلابی هستن.
ناشناس۱۱۰۶۸۰۲۲۳:۳۷:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۲
آزادی های اسلامی دیگه چیه؟ کاش چند تا مثال به جز آزادی در چند همسری و صیغه و ریا و اختلاس میزد.
ناشناس۱۱۰۶۹۱۸۰۵:۳۶:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۳
جناب جنتي مديران جوان جايگزين چه كساني شوند؟
ناشناس۱۱۰۷۰۰۱۰۸:۰۳:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۳
منظور جناب الله کرم از آزادی اسلامی را متوجه نشدم !
ناشناس۱۱۰۷۲۷۰۱۰:۳۴:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۳
شاید منظورشون آزادی هایی است که کشورهای مسلمان دیگه دارند و ما نداریم !
پارس اباد۱۱۰۷۰۲۱۰۸:۱۹:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۳
دیگه با شعار نمیشه مجلس را در راس امور قرارش داد آقای دکتر مجلس ما در این چند سال هیچ نشانی از مجلسی که امام (ره) ان را در راس امور دانست ندارد . انصافا این مجلس نمیتواند در راس امور باشند تا زمانی که یک عده در راس امور مجلس هستند .
ناشناس۱۱۰۷۰۲۴۰۸:۲۳:۱۱ ۱۳۹۸/۷/۳
آقای الله اکرم شما بر مبنای کدام تحقیقات میدانی به این نتیجه جامعه شناختی رسیدید جامعه به سمت آزادی اجتماعی اسلامی هست؟ میشه بفرمائید آزادی اسلامی یعنی چه؟
بانام۱۱۰۷۰۳۸۰۸:۳۵:۲۰ ۱۳۹۸/۷/۳
الف؛ انتخاب شما در نشر نظرات الله کرم به عنوان استاد مسلم جامعه شناسی جای تقدیر وتشکر دارد. تالیفات ایشان را در رسانه های بسیار شنیده ایم که نشان از مطالعه دقیق و تحقیق و بررسی جامعه ایرانی از سالیان دور دارد ایشان ماکس وبر ایران هستند باور کنید
ناشناس۱۱۰۷۲۶۷۱۰:۳۳:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۳
ممطئنم ماکس وبر از تشبیه خود به الله کرم بسیار خوشنود می شود چون سطح برادرکرم چند طبقه بالاتر است
ناشناس۱۱۰۷۴۸۸۱۲:۰۶:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۳
باشه باور کردیم ماکس وبر ایران هست منتهی برای شما
ناشناس۱۱۰۷۷۲۶۱۳:۵۰:۳۶ ۱۳۹۸/۷/۳
شوخيه يا جدي ؟!!!
ناشناس۱۱۰۷۸۹۰۱۵:۱۲:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۳
در مورد کی حرف میزنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
صمصام۱۱۰۷۳۴۲۱۱:۰۳:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۳
ازادی اسلامی -اجتماعی یعنی چی؟؟ نمیفهمم ؟ یعنی تا الان در کشور ما این نوع آزادی نبوده؟؟؟؟ خدایااااا

پربحث‌های دیروز

 1. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 2. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 3. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 4. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 5. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

 6. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 7. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

 8. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 9. عقب‌نشینی جدید واشنگتن در برابر تهران/ حذف ۳۰ پاراگراف از قطعنامه ضدایرانی

 10. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

 11. دولت در مورد لغو تعلیق کنکور به مردم پاسخگو باشد

 12. محسن هاشمی: لغو طرح ترافیک تهران در مقابله با کرونا موثر نیست

 13. بایدن، «کملا هریس» را به عنوان معاون خود انتخاب کرد

 14. غارنشینی یک خانواده فلسطینی

 15. دوربین مخفی: هجوم مردم برای خرید تیشرت‌های عجیب و غریب

 16. چرا روحانی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مجلس نرفت؟

 17. مزیت‌های طرح گشایش اقتصادی از زبان روحانی

 18. کشف دومین اسکلت بانوی اشکانی در اصفهان

 19. روح‌الامینی: بنده و برخی نمایندگان تهران ودیعه مسکن نگرفته‌ایم

 20. درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا

 21. آیت الله فاطمی نیا دوباره در بیمارستان بستری شد

 22. در آینده نزدیک سامانه گزارشگران فساد راه‌اندازی می‌شود

 23. معاون رئیس جمهور: «استخدام» اعتماد به نفس و نوآوری فرزندان‌مان را از بین می‌برد

 24. افشای راز واکسن روسی کرونا

 25. طرح بته‌جقه ایرانی در لباس منچسترسیتی

پربحث‌های هفته

 1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 2. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 8. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 9. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 10. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 11. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 12. صحنه آهسته انفجار بیروت

 13. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 16. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 17. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 18. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 19. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 20. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 21. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 22. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 25. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 5. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 6. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 7. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 8. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 9. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 10. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 11. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 12. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 13. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 14. انتقاد حسین شریعتمداری از فتاح/مخالفت با حضور روحانی در مجلس/پذیرش اعاده دادرسی مرتضوی/ پاسخ آذری‌جهرمی به یک شایعه/ احمدی‌نژاد به تاریخ پیوسته است

 15. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 16. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 17. بازی با اعصاب مردم!

 18. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

 19. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 20. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 21. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 22. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 23. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 24. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

 25. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

آخرین عناوین