لاریجانی: فحش به مجلس جز خواسته اسرائیل است؟/ این چه وضعی است که به نمایندگان اتهامات دروغ می‌زنند

گروه سیاسی الف،   3980702044 ۲۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خیلی روشن است که در این شرایط حساس که ملت ایران با استقامت جلوی زیاده خواهی آمریکا و نوکرانش در منطقه ایستاده است، انتظار داشته باشیم که صاحبان تریبون ها و رسانه ها فهم درستی از شرایط سخت اقتصادی کشور داشته باشند. آیا فحش و توهین به مجلس به عنوان مهمترین رکن مردم سالاری نظام آیا جز خواسته آمریکا و اسرائیل است؟

لاریجانی: فحش به مجلس جز خواسته اسرائیل است؟/ این چه وضعی است که به نمایندگان اتهامات دروغ می‌زنند

به گزارش مهر، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: امیدوارم که سال جدید تحصیلی با حضور وزیر جدید آموزش و پرورش که اخیراً از مجلس رأی اعتماد گرفت، گام‌هایی بلند در تحقق سند تحول آموزش و پرورش برداشته شود و با روش علمی و زمانبندی مناسب، این اقدامات صورت عینی گیرد و لازم است کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از وزارت آموزش و پرورش این امر را مطالبه کند تا هم کیفیت کار وزارت آموزش و پرورش و هم کرامت معلمان و منزلت آنان، سامان دقیق‌تری یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هفته دفاع‌مقدس را به همه رزمندگان اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج تبریک و تهنیت می‌گویم، ادامه داد: این افراد با میراثی که از مجاهدت سرافرازانه دفاع‌مقدس دارند، امروز هم با سلحشوری از منافع و امنیت ملی کشور پاسداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی از تدبیر دولت در برداشتن گام سوم در موضوع هسته‌ای حمایت می‌کند، تصریح کرد: گرچه برخی از دول، حرف‌های نسنجیده‌ای زدند اما منطق ایران در این امر روشن است چرا که ما در توافق هسته‌ای، تعهداتی در مقابل تعهدات طرف مقابل داشتیم اما رئیس‌جمهور آمریکا این تعادل را به هم زد و دیگران هم تلاش درستی در ایجاد تعادل منظور در این توافق صورت ندادند بنابراین سیاست رعایت میزان تعهد در مقابل تعهد طرف مقابل، سیاست عادلانه‌ای است و درشت‌گویی در مقابل سخن عادلانه را هیچ‌کس نمی‌پذیرد.

لاریجانی ادامه داد: ناپسندی در کار کسانی است که به جای پذیرش حرف حق و پیشنهاد و راه‌حل، به سوی فرافکنی و غوغاسالاری در میدان دیگر می‌روند و دعوای طولانی مدت در منطقه و ماجرای جنگ یمن را به آوردگاه تبلیغاتی علیه ایران تبدیل می‌کنند.

وی گفت: آمریکا و عربستان که جنگ‌های منطقه را در چند دهه اخیر باعث شده‌اند و در اکثر کشورهای درگیر، ردپای آنان دیده می‌شود و در جنگ ناجوانمردانه با ملت مظلوم یمن به بن‌بست رسیده‌اند، نمی‌توانند سرریز ناتوانی خود را به صحنه اختلافات و درگیری هسته‌ای با ایران سوق دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر، اگر تصور می‌کنند که با ازدیاد نیرو در خلیج‌فارس به بهانه امنیت می‌توانند بر اراده پایدار ملت ایران تأثیر بگذارند، اشتباه می‌کنند چرا که این نیروها خود عامل ناامنی و اصطکاک امنیتی می‌گردند که مقصر آن، خودشان خواهند بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: این تئوری پیمان امنیت خلیج‌فارس، به سرنوشت معامله کثیف قرن دچار می‌شود و نیروهای مسلح و سلحشور جمهوری اسلامی ایران، وظیفه مهمی بر عهده دارند و به موقع از منافع و امنیت ملی کشور دفاع خواهند کرد. بنده از کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌خواهم که در اجرای درست گام سوم، از طریق سازمان انرژی اتمی پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

لاریجانی بیان کرد: خیلی روشن است که در این شرایط حساس که ملت ایران با استقامت جلوی زیاده خواهی آمریکا و نوکرانش در منطقه ایستاده است، انتظار داشته باشیم که صاحبان تریبون ها و رسانه ها فهم درستی از شرایط سخت اقتصادی کشور داشته باشند و این توقع حداقلی است که به وحدت ملی کشور لطمه وارد نکنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فحش و توهین به مجلس به عنوان مهمترین رکن مردم سالاری نظام آیا جز خواسته آمریکا و اسرائیل است؟ کسانی که این روش را برگزیده اند، دقیقا مخالفت صریح با نظریه امام راحل و مقام معظم رهبری کرده اند که مجلس را در رأس امور دانستند.

وی اظهارداشت: نگویید که ما انتقاد کردیم، چرا که این عبارات شما انتقاد از باب امر به معروف و نهی از منکر نبود، بلکه فحش و توهین بود. آیا در تاریخ انقلاب اسلامی هیچ سابقه ای برای چنین حرف هایی از جانب امام (ره) و رهبری بوده است؟ آیا در سنت اسلامی بزرگان دینی ما در مقام امر به معروف و نهی از منکر این روش ها را مذموم نمی دانستند؟

لاریجانی گفت: بنده وارد محتوای بحث نمی شوم. اما باید بگویم که این چه وضعی است که به یک نماینده یا تعدادی از آنان اتهامات دروغ می زنند و عده ای از سایت های خبری آن را منتشر می کنند و بعد معلوم می شود آغازگر آن یک سایت ضدانقلاب بوده است و سایت های خبری هم از منظر اختلاف نظر سیاسی با عجله به نشر آن پرداختند، سؤال بنده این است آیا شما قبول ندارید و در روایات ندیده اید که آبروی مؤمن حرمت کعبه را دارد؟

وی تصریح کرد: این افراد باید پاسخ دهند که در پیشگاه خداوند چه پاسخی خواهند داد؟ کسی با نقد نظر نماینده ای مخالفت نمی کند اما توهین و جعل دروغ از لحاظ موضوعی شأن متفاوتی دارد و بنده از کمیسیون اصل نود مجلس می خواهم که این مسائل را با جدیت مورد رسیدگی قرار دهد و هم به مجلس گزارش دهد و هم از طریق قوه قضائیه پیگیری های لازم را انجام دهد.

رئیس مجلس تأکید کرد: از ریاست محترم قوه قضائیه می خواهم که با این فساد سیاسی برخورد کند، چرا که اهمیت فساد سیاسی کمتر از فساد اقتصادی نیست. این یک وظیفه ملی و انقلابی است که در شرایط مصاف با دشمنان نظام، وحدت داخلی کشور حفظ شود و کسانی که این خواستِ ملی که در بیانات رهبر معظم انقلاب بارها تجلی داشته است که به حواشی نپردازید را رعایت نمی کنند و به عنوان مخلِ وحدت ملی کشور باید پاسخگوی اعمال خود باشند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه قضاوت های ناصحیحی درباره لایحه تجارت این روزها در رسانه ها مطرح شده است، اظهار داشت: امر عجیبی است که وقتی مجلس به یک قانون مادر در اقتصاد کشور ورود می‌کند برخی در رسانه‌ها سر و صدا راه می‌اندازند که چنین و چنان بوده بدون آنکه سوابق امر را بدانند اما وقتی مجلس در این زمینه‌ها ورود نمی کند، باز هم ماجرا درست می‌کنند که چرا در مسائل اقتصادی مجلس وارد نمی‌شود.

لاریجانی گفت: چند بار باید این مساله را گفت که این قانون به صورت لایحه در زمان دولت خاتمی به مجلس داده شد و در چند دوره در مجلس روی آن کار شد و اتفاقا زمان زیادی برای بررسی آن گذاشته شد و به هیچ وجه حرفی که می‌زنند مبنی بر اینکه با عجله انجام شد، درست نیست و اگر ایرادی وارد باشد این است که چرا این لایحه تا این حد به صورت طولانی در مجلس بررسی شد چرا که حدود ۱۶ سال در مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: این تصور غلطی است که همه کار روی یک لایحه باید در صحن مجلس انجام شود در حالی که کار اصلی در کمیسیون‌ها و با کمک متخصصان و مرکز پژوهش‌های مجلس و دولت باید صورت گیرد و اگر کار «منقح» انجام شد دلیلی ندارد در مجلس یک کار کارشناسی شده که مورد بررسی علمی قرار گرفته، معطل بماند.

لاریجانی اظهار داشت: اگر به خاطر داشته باشید در آیین نامه قبلی مجلس روش اینگونه بود که در طرح ها و لوایح صرفا در مواردی که نظری نمایندگان ارائه می کردند، در صحن مجلس بررسی می شد و سپس یکجا در مورد آن رای گیری می شد که البته این مساله در این مجلس تغییر کرد.

وی با اشاره به اینکه ادعایی مطرح شده که بخش های اقتصادی در بررسی لایحه تجارت حضور نداشتند اظهار داشت: این حرف کاملا ناصحیح است و ادعایی که در صدا و سیما و رسانه ها مطرح گردید که حقوقدانان در این لایحه نظر دادند و اقتصاددانان مشارکت نداشتند حرف درستی نیست چراکه اتاق بازرگانی و دولت در بخش اقتصادی مشارکت داشتند و متن اصلی لایحه را دولت ارائه کرده است که با حضور کارشناسان اقتصادی تدوین شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بنده خود از جلسات مستمری که کمیسیون با حضور اتاق بازرگانی در مجلس قبل داشتند، مطلع بودم و حتی در اجلاسی که در مجلس قبل به طور مداوم در یک هفته در مشهد برقرار شده بود، شرکت کردم و نمایندگان همه دستگاه های اقتصادی دولت و اتاق بازرگانی وقت در آن جلسات حضور داشتند. ماده به ماده این لایحه خوانده می شد و بحث روی آن صورت می گرفت.

لاریجانی تصریح کرد: ما حتی در صحن مجلس از مسئولان اتاق بازرگانی دعوت کردیم و آقایان نظر کتبی خود را به ما ارائه دادند و در چند مورد نظر داشتند که ما با آنها گفتگو کردیم و برخی را قبول کردند که مصلحت نیست و برخی را اصلاح کردیم و در مورد پیشنهادات هم در صحن مجلس نظر آنان اتخاذ می شد و حتی برخی مواد جهت اصلاحات و رفع ابهام به کمک ارجاع شد.

وی گفت: بحث درباره محتوای لایحه تجارت می تواند متفاوت باشد کما اینکه در کمیسیون هم نظرات مختلف بود اما اینکه در رادیو و تلویزیون یک مرتبه و بدون توجه به سوابق راه افتاده اند و طوری موضوع را مطرح می کنند که انگار این لایحه یک روزه به مجلس آمد و با عجله تصویب شد اقدام ناصواب، ناعادلانه و غلطی است که توصیه بنده به آنان این است که لااقل زحمت بکشید و ابعاد مساله بفهمید و سپس وارد کار شوید.

وی افزود: تاسف آورتر این است برخی مجری ها در شبکه های تلویزیونی «هزل‌گویی» می کنند که هیئت نظارت بر صدا و سیما باید به این مساله رسیدگی کند و همه باید بدانند قانون‌گذاری کار جدی حکومت است و صدا و سیما موظف است فرهنگ قانونی را در جامعه رشد دهد نه با سخنان تمسخرآمیز که مثلا «مجلس رکورد زد» حرف های وهن آمیز و غلط مطرح کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حکمرانی در سطح قانون گذاری از امور فکاهی نیست که دستاویز یک مجری کم اطلاع شود و آن را وسیله هجوگویی قرار دهد و هر و کر راه بیندازد. متاسفانه برخی همکاران هم در این زمینه شأن مجلس را رعایت نکردند که بنده از رئیس سازمان صداوسیما می خواهم که به این وضع نابسامان شخصا رسیدگی کند چرا که وظیفه صداوسیما در حکمرانی خوب این است که زمینه تحقق قانون را فراهم کند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: ضمنا آقایانی که در دولت و اتاق بازرگانی در بخش های مختلف اقتصادی صاحب نظر هستند، اگر نظری در مابقی مواد لایحه تجارت دارند به کمیسیون مراجعه کنند و نظرشان را اعلام کنند و دوباره مساله ایجاد نکنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۰۵۷۰۴۰۹:۴۶:۲۴ ۱۳۹۸/۷/۲
مجلس شورای اسلامی آدم باش، و شجاعت اعلام نظر خود در پیشگاه مردم را داشته باش.
ناشناس۱۱۰۵۹۷۵۱۲:۲۶:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۲
هرجا کم میارند یک دشمن فرضی هست بندازند گردنش
ناشناس۱۱۰۶۰۳۳۱۲:۵۱:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۲
لاریجانی استاد فلسفه است
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۱۰۶۱۱۴۱۳:۳۷:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۲
چرا چندین سال جلوی طرخ تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را گرفتید و حالا که طرح در مجلس تصویب شده چرا اجازه نداده اید این تحقیق و تفحص عملیاتی و اجرایی شود
ناشناس۱۱۰۵۷۱۳۰۹:۵۳:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۲
پروژه منحرف کردن خواسته های مردم شروع شد. آقای لاریجانی هنوز رئیس جمهور نشدی که اینجوری داری میتازی! در ضمن کسانی که به خانم سلحشوری تهمت زدن، خودشون نماینده های همون مجلس بودن!
ناشناس۱۱۰۶۲۲۴۱۴:۵۵:۲۳ ۱۳۹۸/۷/۲
رییس کل بانک مرکزی و معاون نظارتی و معاوت ارزی ایشان را هرچه سریعتر محاکمه علنی کنید
ناشناس۱۱۰۵۷۱۸۰۹:۵۵:۴۹ ۱۳۹۸/۷/۲
ریاست محترم مجلس: سؤال بنده این است آیا شما قبول ندارید و در روایات ندیده اید که آبروی مؤمن حرمت کعبه را دارد؟ سوال بنده هم این است: مجلسی که در برابر تمام زشت کاری ها و دروغ های دروازه‌ی تمام قد از او دفاع کرد، اصلا چیزی به نام آبرو می شناسد که مدعی حرمت کعبه می شود؟ بگذار به ما تهمت اسرائیلی بودن بزنند، باکی نیست!
بهرام۱۱۰۵۷۴۵۱۰:۱۷:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۲
اقای لاریجانی ما مردم ایران تا کنون هر چه فحش و توهین شنیدیم از طرف مسئولان بود
ناشناس۱۱۰۵۷۶۵۱۰:۲۴:۰۰ ۱۳۹۸/۷/۲
فقط بگویید و پاسخ دهید آقای سخنران : از این مجلس با این مخارج سنگینش برای مبارزه با فساد چه قانونی استخراج شد . چه نظارتی انجام گرفت . طلبکار هم هستید
ناشناس۱۱۰۵۷۶۸۱۰:۲۵:۱۲ ۱۳۹۸/۷/۲
مجلسیها خودشون احترام خودشون رو نگهدارند ، انصافا شما آقای رئیس اگر کسی تخطی میکنه به اشد برخورد کن تا هم خاطی پرو نشه هم بقیه حساب کار دستشون بیاد ، مادامی که هر کار غلطی که میکنند شما بی دلیل پشتشون هستی انتظار بدتر داشته باش (، حالا در هر کس هر فکری میخواد بکنه)
رسول۱۱۰۵۸۱۴۱۰:۴۹:۱۵ ۱۳۹۸/۷/۲
اقای لاریجانی نتیجه بیش از ده سال ریاست شما بر مجلس را اگر در کفه ترازو بگذاریم جز توهین به ملت بوده!
ناشناس۱۱۰۵۸۲۲۱۰:۵۲:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۲
جناب دکتر ولی به نظر میرسد در راس بعضی امور اختلاس گران ورانت خواران قرار دارند
ناشناس۱۱۰۵۸۲۹۱۰:۵۸:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۲
این اشکال داره اما وقتی یه نماینده میاد و در مورد دختر آبی جامعه را با دروغ به هم می ریزد اشکال نداره. نظارت بر رفتار نمایندگان هم با ماست مالی جنابعالی حل و فصل می‌شود.
ناشناس۱۱۰۵۸۶۴۱۱:۱۵:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۲
با اینکه من به آقای لاریجانی هم انتقادهایی دارم اما در این مورد حق را به ایشان می دهم برخی آدمها برای دیده شدن از مراسم عزاداری و منبر و لباس روحانیت برای هدف شوم خود سوء استفاده کردند و با بدزبانی روح ملت را آزار دادند
ناشناس۱۱۰۵۹۰۷۱۱:۴۱:۰۵ ۱۳۹۸/۷/۲
سلام نه اینکه نماینده ها خیلی زحمت می کشند جون عمه شون مردم دارن زیر بار تورم خرد میشوند اینا هم بیخال دنبال کار خودشون هستندمجلس را باید به توپ بست با این وضع واوضاع مملکت
ناشناس۱۱۰۵۹۲۸۱۱:۵۰:۴۸ ۱۳۹۸/۷/۲
آقای لاریجانی چرا تهمت می زنی لطفا ادب را رعایت کنید.
ناشناس۱۱۰۵۹۴۹۱۲:۰۴:۱۲ ۱۳۹۸/۷/۲
کدومش دروغ بوده؟ نماینده ای که به مردم فحش می داد نماینده ای که باعث مرگ اون دختر شد؟ نمایندهایی که بنگاه راهه انداختن؟و...
ناشناس۱۱۰۵۹۵۷۱۲:۱۰:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۲
دکتر احمدی‌نژاد همین‌ روحیه‌ی متکبرانه و دیکتاتور مآبانه رو فریاد کرد و لرزه بر اندام انداخت در حال حاضر فقط ایشون میتونه بشوره و کنار بگذاره‌
ناشناس۱۱۰۵۹۵۹۱۲:۱۰:۴۱ ۱۳۹۸/۷/۲
مجلس شورای اسلامی نظرات مردم رو بپرسین اون وقت می فهمین پناهیان ازتون تعریفم کرده
محسن۱۱۰۶۰۰۵۱۲:۳۷:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۲
آقای لاریجانی اگر چیزی در چنته دارید از خود و مجلس دفاع کنید .پشت اسراییل پنهان نشوید
ناشناس۱۱۰۶۰۲۱۱۲:۴۵:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۲
ببخشید آقای دکتر دیگه تکرار نمیشه.
مهدی۱۱۰۶۰۶۲۱۳:۰۳:۳۲ ۱۳۹۸/۷/۲
زمانه عوض شده دوره ی نمایندگی و رای مخفی گذشته الان زمان شفافیت هست تعارف رو کنار بگذاریم آدم زنده وکیل و وصی نمی خواد مجلس به این شکل سنتی هدر دادن وقت و پول هست
ناشناس۱۱۰۶۲۶۲۱۵:۲۴:۰۲ ۱۳۹۸/۷/۲
از نماینده متجاوز ملکان و نمایندکان رانتی خودرویی چه خبر ماست مالی شد رفت
ناشناس۱۱۰۶۱۰۲۱۳:۳۱:۱۴ ۱۳۹۸/۷/۲
گهی پشت به زینو گهی زین به پشت, یادمون نرفته برنامه‌های تلویزیون در زمان مدیریت شمارو
ناشناس۱۱۰۶۱۲۲۱۳:۴۲:۱۹ ۱۳۹۸/۷/۲
هرکسی انتقاد کرد نچسبانیدش به اسراییل هر چند که این روش شماست وبهش عادت دارید اما نکنید این کار رو
ناشناس۱۱۰۶۱۴۶۱۳:۵۷:۲۸ ۱۳۹۸/۷/۲
مجلسی که از شفاف بودن در مقابل موکلانشان ترس دارندهمان بهتر که تعطیل شود.
الف ر۱۱۰۶۱۸۱۱۴:۲۹:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۲
نماینده ای که اولین کارش انتقال خودش از آموزش و پرورش به شرکت نفت آیا مجلسی با این نماینده قابل اعتماد است این گوشه ای از استفاده از موقعیت نمایندگی است یعنی سیستم ها ی نظارتی نمیدونند
ناشناس۱۱۰۶۱۹۶۱۴:۳۶:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۲
کسانی که به خانم سلحشوری تهمت زدن، خودشون نماینده های همون مجلس بودن
ناشناس۱۱۰۶۳۱۴۱۵:۵۳:۰۷ ۱۳۹۸/۷/۲
تهمت نزدن سلحشوری در معرض اتهامات که نه ، جرم‌های زیادی مرتکب شده لاریجانی بخاطر خودش داره از سلحشوری دم میزنه

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 13. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 14. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 15. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 16. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 17. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 18. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 19. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 20. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 21. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 22. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 23. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 24. درخواست رئیس مجلس از وزیران بهداشت و آموزش و پرورش درباره کرونا

 25. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 5. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 6. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 7. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 8. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 9. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 10. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 11. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 12. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 13. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

 14. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 15. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

 16. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

 17. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

 18. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 19. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

 20. چرا لیست کامل؟

 21. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 22. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 23. روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

 24. ربیعی: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل می‌شود

 25. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

آخرین عناوین