ترفند جدید پزشکان برای فرار از نصب کارتخوان: «نقد بدهید ۵۰ هزارتومان، کارت بکشید ۶۰ هزار تومان»

گروه اقتصادی الف،   3980701149 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

طبق اعلام مسئولان مربوطه، از امروز نداشتن کارتخوان در مطب پزشکان، مصداق فرار مالیاتی است و جرم محسوب می‌شود.

ترفند جدید پزشکان برای فرار از نصب کارتخوان: «نقد بدهید ۵۰ هزارتومان، کارت بکشید ۶۰ هزار تومان»

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، درآمدهای نجومی پزشکان و بی سر وسامانی دریافتی‌های آنان،‌در نهایت سیاستی به نام دستگاه کارتخوان را برای ساماندهی به این معضل به میان آورد. موضوعی که پزشکان باید از آن تمکین کنند اما گویی سایه سنگین پزشک سالاری در کشور بر اجرای این طرح پر سر و صدا هم سایه انداخته است و حالا عصیان برخی از پزشکان در اجرای این طرح مشهود است.

بعد از کشمکش بسیاری که برای اجرای این طرح وجود داشت؛ همچنان برخی پزشکان فرار را بر شفاف سازی مالی ترجیح می‌دهند و از دریافت یا کار با کارتخوان خودداری می‌کنند.

بر اساس مشاهدات میدانی از کلینیک‌ها و مطب پزشکان، با اینکه مهلت ثبت نام کارتخوان و اتصال آن‌ها به فروشگاه‌های آنلاین اینترنتی بعد از ۴ بار تمدید در تاریخ‌های" ۳۱ مرداد، یکم شهریور، ۱۵ شهریور و ۳۱ شهریور" تمدید شدند، اما متأسفانه در این مراکز درمانی، کارتخوانی وجود ندارد و همین مسئله باعث بروز مشکلاتی برای مراجعه کنندگان  به این مراکز شده است.

بیماران برای دریافت حق ویزیتشان باید پول نقد به همراه داشته باشند. در برخی موارد که دستگاه کارتخوان در مطب باشد بیمار را مجبور می‌کنند که مبلغی را از طریق کارتخوان و باقی را به صورت نقد پرداخت کند. برخی هم با ادبیاتی عجیب این طور عنوان کردند که" تا چوب بالای سرمان نباشد"، از کارتخوان استفاده نمی‌کنیم!.

متأسفانه تعداد محدودی از پزشکان، نه تنها کارتخوان در مطبشان موجود نیست، بلکه برای دریافت ویزیت، شماره کارت بانکی خود را به بیمار می‌دهند.

طبق اعلام مسئولان مربوطه؛ مهلت چهارم سازمان امور مالیاتی برای نصب کارتخوان و اتصال به فروشگاه اینترنتی آنلاین به پایان رسیده است و بر اساس قانون از امروز ( اول، مهر) نبود دستگاه کارتخوان در مراکز درمانی تخلف و اقدامی غیرقانونی است.

سازمان امور مالیاتی کشور بار‌ها از طریق تریبون‌های مختلف این موضوع را اعلام کرده است که وجود دستگاه کارتخوان هیچگونه ارتباطی با پرداخت مالیات ندارد.
 
بنابر نظر مسئولان سازمان امور مالیاتی کشور، پزشکان مشارکت پایینی در نصب کارتخوان داشته‌اند به طوری که آمار ثبت نام کنندگان کارتخوان و دریافت کد جهت اتصال به فروشگاه اینترنتی را در حدود ۲۰ درصد اعلام کرده‌اند؛ این در حالی است که پزشکان فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم جهت دریافت کد و اتصال به فروشگاه اینترنتی آنلاین را بار‌ها اعلام کرده‌اند و معتقدند که جهت اتصال به فروشگاه‌های اینترنتی، هماهنگی‌های لازم جهت ثبت نام وجود ندارد و آن‌ها برای دریافت کد مخصوص خود دچار مشکلات متعددی می‌شوند.

رد و بدل بحث‌های بین سازمان امور مالیاتی و جامعه پزشکی نه تنها به نفع هر دو گروه نیست، بلکه باعث کاهش اعتماد مردم به پزشکان می‌شود و این مسئله باعث کم شدن سرمایه اجتماعی جامعه می‌شود.

آخرین جزئیات تجهیز مطب پزشکان به کارتخوان

علی رستم پور، مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان امور مالیاتی کشور در تشریح آخرین جزئیات تجهیز مطب پزشکان به کارتخوان اظهار کرد: تعداد ۷۳ هزار پزشک، پیراپزشک، دامپزشک و دندان پزشک مشمول فراخوان سازمان امور مالیاتی برای ثبت نام در طرح کارتخوان‌های بانکی هستند. در روز اول بالغ بر ۳۰۰ پزشک به صورت خودکار تشکیل پرونده داده و درخواست خود مبنی بر دریافت کارتخوان را ثبت کردند.

او بیان کرد: طبق آخرین آمار بیش از ۲۲ هزار و ۵۷۰ پزشک نسبت به ثبت نام در سامانه مذکور اقدام کردند که بیانگر شرکت ۳۱ تا ۳۵ درصدی جامعه پزشکی در این طرح است.

رستم پور بیان کرد: در  روز‌های پایانی فراخوان، استقبال خوبی صورت گرفت، به طوریکه از ساعات اولیه صبح تا ۱۲ ظهر بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از پزشکان برای دریافت کارتخوان ثبت نام کردند. پیش بینی می‌شود در ساعت‌های باقی مانده سرعت ثبت افزایش پیدا کند و پزشکان بیشتری به این سیستم متصل شوند.

این مقام مسئول تاکید کرد: اطلاعات تراکنش‌های تمام کارتخوان‌ها در اختیار سازمان امور مالیاتی است، ولی وجه تمایز برخی از این دستگاه‌ها در این است که بسیاری از کارتخوان ها، متعلق به افراد حقیقی و حقوقی مشغول به کار نیست؛ بنابراین تلاش کردیم که با ثبت حرفه به صورت دقیق، صنوف از جمله پزشکان و تراکنش‌های بانکی را رصد کنیم البته سازمان امور مالیاتی برای سایر حرفه‌ها نیز این حساسیت را به خرج می‌دهد.

او تصریح کرد: باید مشخص شود کارکرد کارتخوان‌ها مختص حرفه‌ای است که کارتخوان به آن تخصیص داده شده است. از پزشکان هم درخواست کردیم حساب معرفی شده برای دریافت کارتخوان نیز تنها حساب بانکی مورد اشتغال پزشکان باشد تا با سایر درآمد‌ها مخلوط نشود.

رستم پور بیان کرد: اینکه از قبل اطلاعات تراکنش‌های بانکی را در دست داشتیم، ولی اقدامی نمی‌کردیم به تبصره ۵ ماده ۱۶۰ قانون مالیات‌های مستقیم بر می‌گردد؛ چرا که این تبصره اجازه بررسی ۴ جز اطلاعات حساب بانکی را به سازمان امور مالیاتی می‌دهد تمام این اطلاعات در سال‌های ۹۵-۹۶-۹۸ در اختیار ما نیز قرار گرفته است.

او ادامه داد: قرار نیست ماهیت پلیسی به خود بگیریم بلکه با فرهنگسازی صحیح به دنبال به دنبال افزایش سطح تمکین مودیان به نظام مالیاتی هستیم تا خود مودی به صورت صادقانه اظهارنامه سالیانه خود را تکمیل کند. عملکرد سازمان امور مالیاتی و اخذ مالیات از سال ۹۸ بر مبنا اظهارنامه خود مودی است مگر اینکه سندی این اظهارنامه را تکذیب کند.

مشارکت ۲۷ درصدی پزشکان در ثبت نام کارتخوان 

جواد مولایی، عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی اظهار کرد: دیروز مهلت ثبت نام کارتخوان پزشکان توسط سازمان امور مالیاتی کشور به پایان رسید اما به دلیل اینکه جامعه پزشکی دچار مشغله‌های شخصی بوده و اکثرا در مسافرت به سر می‌بردند، سایت سازمان نظام پزشکی کماکان جهت ثبت نام کارتخوان و دریافت کد باز است.

او ادامه داد: در اواخر شهریور جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس سازمان نظام پزشکی، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رئیس شورای عالی نظام پزشکی و رئیس مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران و همچنین معاون کل وزارت بهداشت در سازمان نظام پزشکی برای موضوع نصب کارتخوان و دریافت کد تشکیل شده است و مسائل مختلف بررسی شد.

مولایی تأکید کرد: تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی صورت گرفته است که بر اساس آن از وقوع کارهای تهدیدآمیز پیشگیری و به سمت عدالت و شفافیت بیشتر حرکت شود.

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی اضافه کرد: بر اساس این تفاهم نامه قرار شده است که درآمدها و تعرفه‌ها همچنین هزینه‌ها به صورت دقیق بررسی شود.

او بیان کرد: در حال حاضر ۲۷ درصد از پزشکان در ثبت نام کارتخوان مشارکت داشته‌اند و امیدوارم با فراهم شدن زیرساخت‌های بهتر، برخی از مشکلات برطرف شود.

حال باید دید که  پس از انجام توافق بین سازمان امور مالیاتی و دیگر سازمان های ذی‌ربط، چه زمانی این گروکشی ها به پایان می رسد و در این کش و قوس بین پزشکان و سازمان امور مالیاتی کشور چه ترتیبی اتخاذ می شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۰۵۰۱۶۱۷:۱۱:۵۱ ۱۳۹۸/۷/۱
این جماعت شایسته زور و دگنک .. است فرار مالیاتی جرمی نابخشودنیست البته نه در کشور ما
ناشناس۱۱۰۵۰۲۰۱۷:۱۵:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۱
باید مثل سابق دکتر هندی بیارن بلکم اینها ..
ناشناس۱۱۰۵۰۴۰۱۷:۲۵:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۱
خدایی چک کنید ببینید در اقتصادهای آزاد دنیا نحوه ارائه خدمات پزشکی چطوره؟ هیچ جای دنیا سلامت مردم محل سوداگری عده‌ای تاجر که لباس پزشک را پوشیده‌اند نیست.
ناشناس۱۱۰۵۰۴۷۱۷:۳۰:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۱
آنچه سبب کاهش اعتماد می شود عملکرد مغرضانه شماست اگر راست می گویید از امروز 50 صنف دیگر هم باید همین کار را بکنند ببینیم پیگیری شمارا ؟
ناشناس۱۱۰۵۰۵۴۱۷:۳۹:۱۷ ۱۳۹۸/۷/۱
حرام خوری که وارد خون بدن انسان بشه، دیگه عقل تعقل و انصاف و چشم بینایی و وجدان کارش را انجام نخواهد داد. پناه بر خدا تا به کی و برای چه؟؟؟؟
محمد.س۱۱۰۵۰۶۶۱۷:۴۵:۳۸ ۱۳۹۸/۷/۱
در کشورهای پیشرفته دنیا بویژه کشورهای اسکاندیناوی ؛ دولتها هرگز اجازه نمی دهند که یک عده خاص ( اعم از پزشکان و ...) به شدت ثروتمند شوند . آنها بدرستی می دانند که ایجاد شکاف طبقاتی چه معضلات بزرگی رو به بار میاره. بهترین راهکاری که اجرا می کنن و به شدت جواب داده گرفتن مالیات متناسب از صاحبان درآمدهای بالاست . مثلآ کسی که در ماه 10 میلیون درآمد داره بایستی 40تا 60 درصد اون رو مالیات بده. یعنی 4 تا 6 میلیون. و کسی که درآمدش 2 میلیون هست , حدود 6تا 10 درصد مالیات میده. یعنی حدود 120 تا 200 هزار . به این ترتیب هیچگاه فاصله در آمدی دهکهای جامعه ؛ زیاد نمی شه و این یعنی عدالت اجتماعی در باب درآمد.
ناشناس۱۱۰۵۰۷۶۱۷:۵۶:۲۱ ۱۳۹۸/۷/۱
راهش این نیست درست اش اینه که از طریق دفترچه بیمه این مالیات اخذ بشه افرادی که شاغل اند و دفترچه بیمه دارند که هیچ اما افرادی که بیمه نیستند باید تحت پوشش بیمه سلامت دفترچه براشون صادر بشه و مبلغی از ویزیت و دارو را بیمه تقبل کنه تا جذابیت داشته باشه اینطوری مریض دیگه بدون دفترچه دکتر نمیره و دکتر هم مجبوره که ویزیت مصوب را ثبت کنه و عمر هر دفترچه را هم میتوانند ۱۰ ماه اعلام کنند که در پایان سال مالی بتوانند تخمین مالیات بزنند.
ناشناس۱۱۰۵۰۸۳۱۸:۰۰:۴۳ ۱۳۹۸/۷/۱
درآمد نجومی فقط مختص وابستگان .. هست و بس
ناشناس۱۱۰۵۱۰۳۱۸:۱۱:۴۰ ۱۳۹۸/۷/۱
در تاریخ باید بنویسند . خاک بر ..هر کسی که می تواند این وضع را درست کند و درست نمی کند .
ناشناس۱۱۰۵۱۱۲۱۸:۲۲:۰۴ ۱۳۹۸/۷/۱
اگر تونستید از پزشکان مالیات بگیرید اونوقت میتونید از سایر اصناف نیز مالیات اخذ کنید.
استاد دانشگاه۱۱۰۵۱۱۷۱۸:۲۴:۳۳ ۱۳۹۸/۷/۱
موارد زیر را انجام دهید: 1.کنترل نامحسوس و دوره ای با حضور در مطبها 2.بررسی حساب های دیگر پزشک و اعضای خانواده 3.استعلام معاملات خودرو و ملکی پزشکان از اداره ثبت 4.بررسی سفرهای خارجی این افراد 5.ایجاد سامانه گزارش تخلف با قابلیت پیگیری نتیجه 6.افزایش ظرفیت تخصص و ایجاد رقابت
نوید۱۱۰۵۱۲۳۱۸:۲۷:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۱
امور مالیاتی زورش فقط به کارمند کسبه خرده فروش و بچه یتیم میرسه
مهران۱۱۰۵۱۴۹۱۸:۵۱:۱۵ ۱۳۹۸/۷/۱
میگن مدرک، درک و شعور نمی آورد یعنی این البته حساب اون دکترهایی که واقعا اهل خدمت هستند و پولکی نیستن از اون دکترهای سو ء استفاده گر جداست
آریو سوئد۱۱۰۵۱۵۳۱۸:۵۶:۴۲ ۱۳۹۸/۷/۱
سیستم مالیاتی کشور سوئد با این همه دقت وسختگیری هنوز توان گرفتن مالیات کامل از پزشکان ایرانی را نداره. بیشترشون از دادن مالیات کامل فرار میکنند. سیستم مالیاتی ایران که اصلا .. باید از قوه قهریه استفاده بشه مثلا زندان.
ناشناس۱۱۰۵۱۵۶۱۹:۰۰:۴۷ ۱۳۹۸/۷/۱
وقتی مجلس با شفافیت آراء مخالفت میکند از پزشکان چه انتظاری دارید که درآمد نجومی خود را رو کنند.ضمنا یک قسمت از درآمد پزشکان در مطب است و چهار قسمتش در اتاقهای عمل بیمارستانهای مختلف است.اون قسمت را چیکار میکنی؟؟؟؟
ناشناس۱۱۰۵۱۹۴۱۹:۳۸:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۱
این پزشکان از دیسیپلین زدن کراوات رو فقط بلدند. فرار مالیاتی کاری بسیار ناپسند و زشت هست که بسیاری از اینها به صورت آشکار انجام می دهند
مجتبی۱۱۰۵۲۱۶۲۰:۰۹:۲۹ ۱۳۹۸/۷/۱
بهترین راه حل افزایش ظرفیت پذیرش تخصص است. مطب ها خلوت میشن و اکثر پزشکان میرن استخدام بیمارستانها میشن.
ناشناس۱۱۰۵۳۰۰۲۱:۴۴:۴۵ ۱۳۹۸/۷/۱
خدا به این -ناطبیبان- رحم کند
ملت۱۱۰۵۳۵۳۲۲:۴۱:۴۳ ۱۳۹۸/۷/۱
واقعا که آبرویی برای خودشون باقی نزاشتن
مجید۱۱۰۵۳۵۴۲۲:۴۳:۱۳ ۱۳۹۸/۷/۱
با مشاهده کوچکترین تخلف باید پروانه طبابت را یکسال تعلیق کرد.
ناشناس۱۱۰۵۳۵۵۲۲:۴۳:۱۶ ۱۳۹۸/۷/۱
خلافکاران همیشه شگرد دارند حتی اگر پزشک باشند.
ناشناس۱۱۰۵۳۵۷۲۲:۴۴:۴۶ ۱۳۹۸/۷/۱
در واقع می خواهند مالیات متعلقه خود را از جیب مردم تیغ بزنند.
ناشناس۱۱۰۵۳۵۹۲۲:۵۰:۰۶ ۱۳۹۸/۷/۱
من هفته گذشته مطب یک آنکولوژیست زنان در .. بودم، اکثر مراجعان نیاز به نمونه برداری داشتند، هزینه نمونه برداری 370بود که منشی به بیماران می گفت: 220 از عابر بانک پایین ساختمان وجه نقد بگیرید و 150 کارت بکشید.

پربحث‌های اخیر

 1. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 2. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 3. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 4. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 5. حادثه تالار عروسی سقز ۱۱ کشته و ۴۲ مصدوم برجا گذاشت/ اعلام عزای عمومی در کرستان

 6. همتی: بانک مرکزی برای بازگرداندن ثبات به بازار ارز تلاش می‌کند

 7. کرایه اتوبوس‌های جدید DRT در پایتخت چقدر است

 8. آیت الله علوی گرگانی: طرح جدید بانکداری باید به نظر رهبر انقلاب و بعضی از کارشناسان خبره در بحث اقتصاد و فقه برسد

 9. «اعزام به زندان تا تأمین قرار وثیقه و کفالت» ممنوع شد

 10. جزئیات درگیری اشرار در افسریه تهران/ نزاع خیابانی با شمشیر، کلت کمری و کلاشینکف

 11. حمله بی‌سابقه تاج به نمایندگان مجلس

 12. مدودف: قطع دسترسی روسیه به سوئیفت اعلام جنگ است

 13. ماهیت واقعی FATF چیست؟/ وقتی اندیشکده انگلیسی هم ادعاهای FATF را زیر سوال می‌برد

 14. فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

 15. روایت شاهدان عینی از حادثه سقز/ خبری از انفجار گاز نبود

 16. خجسته: کینه‌ سیاسی دولت عامل حذف کارت سوخت بود

 17. رویترز: اروپایی‌ها در جلسه برجام، ایران را به اِعمال «مکانیسم ماشه» تهدید می‌کنند

پربحث‌های دیروز

 1. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 2. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 3. مسئولین در ماجرای بنزین، مردم را آدم حساب نکردند

 4. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 5. پنجمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس تهران

 6. چرا وزیر کشور باید پاسخگو باشد؟

 7. ادعاهای مزدک میرزایی درباره کوچ ناگهانی از ایران/آرشیوی از صدا و سیما خارج نکردم

 8. نامه مصباحی‌مقدم به آیت‌الله نوری همدانی: اگر طرح مجلس مسکوت بماند، بانک‌های خصوصی جشن خواهند گرفت

 9. دلایل ناکارآمدی موتورهای جست‌وجوی بومی در زمان قطع اینترنت

 10. تولد دریاچه جوان در کلوت کویری

 11. حکم تعجب‌برانگیز برای ضاربین خرس سوادکوهی

 12. پلوسی رسما دستور استیضاح ترامپ را صادر کرد

 13. نامه توکلی به عارف: اتهام نابخشودنی برخی سیاسیون اصلاح‌طلب به نظام/ اصلاح‌طلبان برائت نجویند مهر ابطال بر شناسنامه سیاسی خود می‌نهند

 14. انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از طرح جدید بانکداری: طرح جدید بانکداری به ربا رسمیت می بخشد

 15. ترکان: زمان و شیوه سهمیه‌بندی بنزین مناسب نبود/ اقدام رهبری در مدیریت اوضاع کشور در حافظه‌ها بماند

 16. انگلیس در اخراج کارکنان بخش تولیدی رکورد زد

 17. جزئیات درگذشت دو دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز

 18. ابهام در وام ۵ میلیارد دلاری روسیه به ایران

 19. نمایشگاه توانمندی های سازمان صنایع دفاع

 20. آخرین قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

 21. به مدیران جهادی نیاز داریم نه پشت میز نشین‌ها 

 22. پیام محرمانه رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره می خواهیم آرژانتین و مکزیک باشیم یا سوئد و سنگاپور!؟

 2. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 3. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 4. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 5. شوخی گریه‌دار با کودک کار

 6. رئیس جمهور افغانستان را در این تصویر پیدا کنید!

 7. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 8. انتقاد به رئیس جمهور در فضای مجازی با یک نماهنگ

 9. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 10. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 11. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 15. ثبت نام کنندگانی که هیج اطلاعاتی از مجلس شورای اسلامی ندارند!!

 16. نظرات برگزیده مخاطبین الف: مردم درد دارند و قدرت خریدشان یک سوم شده/روحانی و نوبخت باید پاسخگو باشند/ در مورد افزایش قیمت بنزین چرا فقط از رئیس جمهور انتقاد می‌کنید؟

 17. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 20. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 21. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 22. کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند

 23. 《جوکر》؛ تحریف عدالت طلبی و ترویج بی تفاوتی در برابر اسطوره سرمایه داری

 24. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 25. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 3. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 4. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 5. آیا فقط گرانی بنزین «عدالت» را بر قرار می‌کند؟!

 6. ثبت ۵۸ هزار اعتراض در سایت عدم دریافت یارانه

 7. طرح مجلس برای اعطای مشوق صرفه‌جویی در مصرف بنزین

 8. نقدی بر طرح جدید بانکداری/ دکتر مسعود درخشان :بانکهایی که ما داریم تجلیگاه و مظهر قدرت سرمایه اند

 9. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 10. جدیدترین خودروی خارجی ناوگان پلیس را بیشتر بشناسید

 11. عقب‌نشینی دولت از یک شعار پوپولیستی و ضرر هزاران میلیاردی

 12. همتی: بانک مرکزی برای بازگرداندن ثبات به بازار ارز تلاش می‌کند

 13. چند درصد یارانه‌بگیران «حمایت معیشتی» دریافت نکردند؟ + جدول

 14. ریزش مشترکان دامن ایرانسل و رایتل را گرفت

 15. جهانگیری: نفت را به روش‌های دیگر می‌فروشیم/ کشورهای دوست جرات اینکه از ما نفت بخرند را تقریبا ندارند

 16. وکلا و پزشکان فرار مالیاتی گسترده‌ای دارند/ درخواست وزیر ارشاد درباره معافیت مالیاتی هنرمندان عجیب است

 17. خودرو خانوارهای ایرانی چقدر می‌ارزد؟ / میزان هزینه یک ماه خانوارها

 18. نامه مصباحی‌مقدم به آیت‌الله نوری همدانی: اگر طرح مجلس مسکوت بماند، بانک‌های خصوصی جشن خواهند گرفت

 19. آخرین مهلت مراجعه به سایت حمایت معیشتی اعلام شد

 20. دستور فوری نوبخت برای معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی هنرمندان در لایحه بودجه ۹۹

 21. آیت الله علوی گرگانی: طرح جدید بانکداری باید به نظر رهبر انقلاب و بعضی از کارشناسان خبره در بحث اقتصاد و فقه برسد

 22. سالار عقیلی: از شنیدن خبر معافیت مالیاتی هنرمندان خوشحال شدم/ هیچ حمایتی از هنرمندان نمی‌شود

 23. اعلام نتیجه ثبت‌نام برای کمک هزینه معیشتی تا سه هفته آینده

 24. احتمال کشف یک مخزن جدید نفتی در خوزستان

 25. تأکید نوبخت بر مخالفت با «حذف معافیت مالیاتی هنرمندان»

آخرین عناوین