سفر هیئتی از پارلمان ایتالیا به سوریه و دیدار با بشار اسد

گروه جهان الف،   3980631184

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه روز یکشنبه در دیدار با یک هیات پارلمانی از ایتالیا، گفت که موضع کشورهای اروپایی در برابر سوریه تغییری نکرده و این کشورها همچنان در تلاش برای تحقق منافع آمریکا هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، شماری از سیاستمداران و نمایندگان ایتالیایی به ریاست پائولو رومانی عضو مجلس سنای این کشور در سفری به سوریه، با بشار اسد دیدار کردند.

براساس این گزارش، در این دیدار درباره  آخرین تحولات سوریه، روند سیاسی دراین کشور، بازسازی آن و اقدامات تحریک آمیز ترکیه و آمریکا در به راه انداختن جنگ و سنگ اندازی پیش رو نابودی کامل تروریسم گفت و گو صورت گرفت.

اسد در جریان این دیدار گفت که موضع بیشتر کشورهای اروپایی درباره تحولات سوریه از همان آغاز ارتباطی به واقعیت نداشت و با وجود ایجاد تغییرات بزرگ در سال های جنگ  موضع آنها تغییری نکرد و به جای تلاش برای تحقق منافع خود، تامین منافع آمریکا و لابی های آن را دنبال کردند.

وی تاکید کرد: سیاستمداران و احزاب اروپایی باید خود مواضع اروپا را آن گونه که مایل هستند بر اساس نقشی که برای خود می‌خواهند، تعیین کنند.

اسد ادامه داد: با وجود ادامه برخی کشورها به ویژه ترکیه و آمریکا و ابزارهای آنها به سیاست خود در برافروختن جنگ و قرار دادن موانع در راه از بین بردن کامل تروریسم و منع بازگشت آوارگان به کشور خود اما برخی پیشرفت های مثبت نیز صورت گرفته است.

از سوی دیگر، اعضای این هیات ایتالیایی نیز تاکید کردند به تدریج تاثیر اخبار غیر واقعی و تبلیغات رسانه ها از همان آغاز جنگ در سوریه بر افکار عمومی در حال نابودی هست. این موضوع درباره دولت های اروپایی نیز صدق می کند و آنها مسوول اتخاذ سیاست های جدید مبتنی بر واقعیت هستند و نه لزوما آنچه رسانه ها تبلیغ می کنند.

حموده صباغ رئیس پارلمان سوریه نیز در دیدار با هیات ایتالیایی تاکید کرد که پیروزی سوریه بر تروریسم باعث شد که دشمنان به محاصره اقتصادی این کشور روی بیاورند اما سوریه با اراده مردم و ارتش خود توانست همه توطئه ها را خنثی کند.

وی با تاکید بر ضرورت اهمیت سفر هیات ایتالیایی به سوریه گفت که این  هیات می تواند در سایه فضای سانسورآمیز و تبلیغات منفی رسانه ها علیه سوریه، واقعیت ها و تحولات جاری در کشور را به افکار عمومی در اروپا منتقل کند.

رئیس هیات  ایتالیایی نیز در ادامه تاکید کرد اروپا باید با تروریسم مبارزه کند و در کنار کشورهایی بایستد که به خاطر دفاع از کشورشان و جهان با این پدیده مقابله می کنند.

وی گفت: امروز برخی از کشورها سوریه را که با تروریسم جنگیده به جای تشویق و قدرانی، مواخذه و محاکمه می کنند.