قانونگذار آمریکایی: امتناع دموکرات‌ها از استیضاح ترامپ یک فساد ملی است

گروه جهان الف،   3980631150

جوانترین نماینده دموکرات کنگره ضمن انتقاد از ناتوانی حزب خود در استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد که قانون‌شکنی ترامپ در حال حاضر مسئله نیست بلکه امتناع دموکرات‌ها برای استیضاح وی یک فساد ملی بزرگ به حساب می‌آید.

به گزارش فارس، «الکساندریا اوکاسیو-کورتز» جوان‌ترین نماینده کنگره از حزب دموکرات روز گذشته (شنبه) در یک پیام توییتری ضمن انتقاد از ناکامی و ناتوانی حزب خود در آغاز فرایند استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا فشار آورد تا اجازه پیشبرد فرایند استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا را بدهد.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل»، وی در این پیام توییتری نوشت: «در این نقطه از زمان، فساد ملی بزرگتر، قانون‌شکنی رئیس‌جمهور نیست بلکه امتناع حزب دموکرات از استیضاح وی است».

در جدیدترین جنجال‌ها برای استیضاح ترامپ، دموکرات‌ها به شدت از اقدام اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در وادار کردن رئیس‌جمهور اوکراین به تحقیق درباره پسر «جو بایدن» نامزد پیشرو دموکرات‌ها در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا انتقاد کرده اند.

اخیراً گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه، ترامپ از قدرت خود بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا برای اعمال فشار به رئیس‌جمهور اوکراین استفاده کرده و او را وادار کرده تا درباره پسر بایدن که مدیریت یک شرکت اوکراینی را در دوران معاونت ریاست‌جمهوری پدرش برعهده داشته است، تحقیقاتی را صورت دهد.

بایدن بعد از افشای این فساد ترامپ در یک کمپین انتخاباتی در آیووا گفت که این اقدام ترامپ، سوء استفاده از قدرت بوده است زیرا اوکراین به کمک آمریکا نیاز داشته و ترامپ سعی کرده از قدرت خود از این مسئله برای وادار کردن اوکراین به تحقیق درباره بایدن سوء استفاده کند.

از طرف دیگر، ترامپ مدعی شده است که بایدن با تهدید به قطع کمک‌ آمریکا به اوکراین، دولت این کشور را وادار به ترک تحقیقات در اینباره کرده است.

اتهاماتی که ترامپ اخیراً علیه بایدن مطرح کرده است، انگیزه نمایندگان دموکرات برای اغاز فرایند استیضاح ترامپ را افزایش داده است.

«بتو اورورک» از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا نیز  در اینباره گفت: «کنگره منتظر چیست؟ احمقانه است. اگر الان اقدامی انجام ندهیم، شاهد پایان دموکراسی آمریکا خواهیم بود».

با اینحال بایدن با موضعی محتاطانه روز گذشته گفت که بسته به نتایج تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا، احتمال استیضاح ترامپ وجود دارد.

روز 19 شهریور ماه، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با دستورالعملی که برای تحقیقات استیضاح رئیس جمهور آمریکا مورد نیاز است موافقت کرد که این اقدام مهمترین گامی به شمار می‌آید که دموکرات‌ها تا کنون در زمینه استیضاح ترامپ اتخاذ کرده‌اند.

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 8. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 9. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 10. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 11. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 12. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 22. غیزانیه از نمای نزدیک

 23. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

 24. دست کارگران کوتاه و سبد معیشت بر نخیل !

 25. جزئیات عملکرد شبکه فساد خودرویی با مشارکت ۲ نماینده مجلس و مدیرعامل وقت سایپا

آخرین عناوین