مشاور عالی رهبر انقلاب: بازی ترامپ کمپین انتخاباتی است

گروه جهان الف،   3980628145

مشاور فرمانده معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی با بیان اینکه ایران تامین کننده امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و منطقه است گفت: استقبال جهانی از ارزشهای شهدا و انقلاب اسلامی شده است.

به گزارش مهر، سردار حسین دهقان عصر پنجشنبه در مراسم یادواره پانزدهمین یادواره ١١۴ تن از سرداران و شهدای حوزه مقاومت بسیج ثارالله (ع) بخش مرکزی شهرستان ساری در روستای زرین آباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت: شهدای انقلاب اسلامی همان راه امام حسین (ع) و شهدای کربلا را رفتند و رهبری ما همان هدف و آرمان سید الشهدا را دنبال می کند.

وی با اظهار اینکه شهدا زنده و مرزوق پیشگاه حق می دانیم افزود: امروز و هر روز برای اینکه زندگی معناداری و با هدف داشته باشیم به آرمان های شهدا نیاز داریم و باید این مفاهیم و ارزش ها را دنبال کنیم.

سردار دهقان، عمل صالح، مقاومت و مبارزه برابر هرنوع ستم و تجاوز که انسانیت انسان را مورد هجمه قرار می دهد، آگاهی و بصیرت، زمان شناسی، دشمن شناسی و تشخیص اولویت های جامعه را امری مهم برشمرد و گفت: جهاد، جاودانی و حیات جاودانه، انتخابگری از دیگر ارزش های والا در جامعه اسلامی است و قدرت انتخابگری شهدا را از دیگر افراد متمایز می کند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، با بیان اینکه باید ادامه دهنده مسیر شهدا باشیم گفت: جامعه همواره بصیرت و شناخت درست را نشان داده است و مسیر را با اعتقاد دنبال می کند و برگزاری یادواره های شهدا نشان می دهد که مردم به این ارزش ها پایبند هستند.

استقبال جهانی از ارزش های شهدا و انقلاب اسلامی

وی استقبال جهانیان از ارزش های شهدا و انقلاب را دلیل درستی مسیر و صحت راه شهدا دانست و تکریم مقام والای شهیدان را امری ضروری برشمرد و افزود: ایثارگری شهیدان سبب پیروزی جبهه حق بر باطل شده است.

سردار دهقان با تاکید برتداوم راه شهیدان ادامه داد: بشریت نیازمند شهید و شهادت است و اگر ملتی بخواهد از حیات طیبه بهره مند شود باید این مسیر را ادامه دهد.

وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه نظام اسلامی به مفهوم مردم و ملت معنی بخشیده است تصریح کرد: شهدای گرانقدری از همه اقشار مانند طلبه، دانش اموز، اعضای دولت و غیره تقدیم نظام اسلامی شده است.

تنها راه برون رفت از مشکلات بازگشت مردم به صحنه است

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد: در شرایط کنونی تنها راه برون رفت از مشکلات و غلبه بر مشکلات این است که مردم به صحنه بازگردند و مسئولان پشت سر مردم بایستند و آنان را حمایت کنند تا مسیر را درست طی کنیم.

سردار دهقان درباره مذاکره با آمریکا و ایجاد شرایط دوگانه در جامعه و اینکه برای عبور از شرایط سخت باید با آمریکا مذاکره کنیم گفت: دوگانه امنیت و آسایش یا تهدید و سختی را برخی ها به آن دامن می زنند اما باید بدانیم نظام اسلامی هیچ گاه با امر مذاکره و تعامل با دنیا مخالفتی نداشته است و در مقاطع مختلف روی موضوعات مختلف حتی با آمریکایی ها نیز مذاکره کرده و حتی ممکن است توافقاتی نیز داشته باشیم.

طرف مقابل از روز اول در اجرای برجام مشکل ایجاد کرده است

وی افزود: اما مقطع اخیر که از برجام شروع شده و تاکنون ادامه یافته است با کشورهای 1+5 به توافق هایی در زمینه برجام به توافقاتی رسیده بودیم و این توافق برای طرفین تعهداتی را تعریف کرده بوده و جمهوری اسلامی ایران به مقتضای اعتقادات خود به تعهدات وفادار ماند اما طرف مقابل از همان روز آغاز، توافقات را به نوعی زیرپا گذاشت و در اجرایی شدن برجام نیز مشکلات جدی ایجاد کرده است.

سردار دهقان یادآور شد: طرف مقابل بنا را بر آن گذاشت که ملت ایران از ان چیزی که برجام برای او به رسمیت شناخته است، بهره مند نشود و این وضعیت عدم ایفای تعهدات تا زمان ریاست جمهوری ترامپ ادامه داشت و ترامپ نیز معتقد بود اساسا این توافقنامه باید اصلاح شود.

اقدامات آمریکا همانند تیری به سنگ خورده است

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با طرح این پرسش که برخی ها عنوان می کنند چرا از روز اول به درخواست مذاکره ترامپ پاسخ داده نشده است، این ابهام را شیطنت آمیز دانست و گفت: روز اولی که تقاضای مذاکره کرده بود دنبال دریافت امتیازات جدی تر برای آمریکا بود و می خواست محدودیت های جدی تری برای ما ایجاد کند ولی امروز اگر ادعای درخواست مذاکره دارد به این دلیل است که تمامی اقداماتش تا امروز همانند تیری به سنگ خورده است.

سردار حسین دهقان گفت: با این حال در چنین شرایطی ترامپ دنبال مذاکره برابر نیست و معتقد است تحریم های سنگین سبب شده تا ایران توان مقاومت را از دست دهد و امروز می خواهد هم امتیاز بگیرد و هم تحریم و تهدید کند.

وی ادامه داد: امروز در سایه انقلاب اسلامی وضعیتی به وجود آمده که نه تنها آمریکایی ها بلکه دیگران در موضع ضعف و ناتوانی قرار گرفته اند و حمله مجاهدین یمنی به مجموعه آرامکو سبب سرگشتگی و سرگردانی شده و بخش عظیم توانمندی سعودی ها برای صادرات نفت از بین رفته است.

یمنی ها هیمنه آمریکا را شکستند

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا یادآور شد:آمریکایی در چند سال گذشته میزان قابل توجهی سلاح به منطقه ارسال کردند و با همه هزینه ها نتوانسته مسائل را حل و کنترل کند و یمنی هایی که هیچ تکنولوژی ندارند این هیمنه را درهم شکسته اند.

وی افزود: بازی کردن با دم شیر خطر جدی برای آمریکایی ها دارد و در عین حال با صراحت اعلام کردیم از یمنی ها حمایت می کنیم و این بیان قدرت و نفوذ ما است ولی ما مذاکره نخواهیم کرد و با این حال از جنگ استقبال نمی کنیم.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: اگر آمریکایی ها توبه کنند و به برجام برگردند و به تعهدات درچارچوب آن عمل کنند، تحریم ها را برگردانند، اعلام دشمنی را از جامعه و ملت بردارند و از منطقه خارج شوند می تواند وضعیت منطقه را تغییر دهد.

بازی سیاسی ترامپ کمپین انتخاباتی است

وی با بیان اینکه امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز را ایران در طول تاریخ از جمله پس از پیروزی انقلاب تامین کرده است گفت: ناامنی در منطقه به دلیل وجود آمریکایی ها است و اگر در منطقه نباشند آرامش در منطقه برقرار است و کشورهای مرتجع خلیج فارس اگر عقل دارند بدانند که آمریکا قابل اعتماد نیست زیرا در بدترین شرایط حاضر نیست کمترین قدم را به نفع آنان بردارد.

سردار حسین دهقان، با بیان اینکه بازی سیاسی که ترامپ به راه انداخته یک کمپین انتخاباتی است گفت: امروز وضعیت به گونه ای است که آمریکایی ها در هرجایی جز ایران هرکاری که می خواهند انجام می دهند و تنها جایی که جرات انجام کاری را ندارند حوزه مقاومت جمهوری اسلامی بوده که محصول خون شهدا و ایثارگری های ایثارگران است.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. وزیر صنعت: رئیس بانک مرکزی باید ثابت کند خودروسازان فشل هستند

 2. داماد رئیس‌جمهور: روحانی مردم را بسیار دوست دارد/ ایشان گفت زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند نمی‌تواند راحت بخوابد/ ماجرای واسطه ازدواج با دختر رئیس‌جمهور

 3. از بیکار شدن برادرم شش ماه گذشت

 4. رفيقمان حال کار نداشت

 5. مهدی ترابی: من عاشق مبارزه با صهیونیست هستم

 6. نوبخت: ۴۵۵ هزار نفر از جمعیت بیکار کاسته شده/ برخی از کاهش نرخ تورم خوششان نمی‌آید

 7. مومنی: اقتصاد اسلامی را عقیم و دانشگاه را کمپانی تولید مقاله کرده‌ایم/ نباید حرف های هپروتی بزنیم/ راه نجات ایران توسعه عادلانه است/ دلبستگی به رانت، ویژگی دولتهای روحانی و احمدی نژاد

 8. جهانگیری: ارز ۴۲۰۰ تومانی مورد تایید همه ارکان نظام بود/ از قوه قضائیه در برخورد با مفسدان حمایت می‌کنیم

 9. ترامپ: عربستان به‌جز پول، چیز دیگری ندارد/ اگر کسی جای من بود به ایران حمله می‌کرد!

 10. منشی زن برای مدیران یک نهاد دولتی رسما ممنوع شد

 11. پیام نظامی آمریکا به روسیه

 12. به نام ایران، به کام لندنی‌ها!

پربحث‌های هفته

 1. شادی پس از گل متفاوت مهدی ترابی/ تنها راه نجات کشور=اطاعت از رهبری

 2. وزیر صنعت: رئیس بانک مرکزی باید ثابت کند خودروسازان فشل هستند

 3. حسین فریدون زندان نرفته به مرخصی رفت!

 4. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 5. واعظی: رئیس‌جمهور تا ۱۱ شب سرکار است و به کارهای کشور می‌رسد

 6. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

 7. انتقال آب خزر به سمنان از انفجار چرنوبیل خطرناک‌تر است

 8. انتقاد صریح دکتر حسن سبحانی از بی توجهی به اقتصاد اسلامی، قانون اساسی و نحوه اجرای بانکداری بدون ربا 

 9. باز هم اختیارات رئیس جمهور/پیشنهاد فراخوان برای تفسیر اصل ۱۱۳

 10. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

 11. روحانی: امسال چهارده برابر دولت های قبل زائر برای شرکت در مراسم اربعین حضور پیدا کرد

 12. سبحانی: اثری از اقتصاد اسلامی در برنامه ریزی ها نمانده/ بانکداری بدون ربا را درست نفهمیده ایم/ فکر می کردند بانک مثل قلک است!/ قانون اساسی، فانوس دریایی ماست

 13. انتشار گزارشی عجیب درباره کنسرت گلزار در آمریکا

 14. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

 15. داماد رئیس‌جمهور: روحانی مردم را بسیار دوست دارد/ ایشان گفت زمانی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند نمی‌تواند راحت بخوابد/ ماجرای واسطه ازدواج با دختر رئیس‌جمهور

 16. از بیکار شدن برادرم شش ماه گذشت

 17. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

 18. رفيقمان حال کار نداشت

 19. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

 20. آخرین دفاعیات شبنم نعمت‌زاده: پدرم پدر خوبی نبود ولی برای مملکت مدیر خوبی بود/ لشگری‌پور حرف‌های راستی می‌زند و آدم را یاد بی‌بی‌سی می‌اندازد

 21. پاسخ مجلس به گزارش مهر / پرواز اختصاصی بود اما ۳۰۰ میلیون صرفه جویی شد

 22. مهدی ترابی را ببینید و شرم کنید...

 23. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

 24. درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندان

 25. عکسی از آقای وزیر و خانواده‌اش در راهپیمایی اربعین

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

  2. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

  3. یادآوری نشریه آمریکایی از پیروزی ایران بر آمریکا در یک جنگ شبیه‌سازی شده با رمز الله اکبر !

  4. حملات شیمیایی ترکیه به رأس العین

  5. ادعای الجبیر: حمله به آرامکو کار ایران بود

  6. ترامپ: عربستان به‌جز پول، چیز دیگری ندارد/ اگر کسی جای من بود به ایران حمله می‌کرد!

  7. مرکل و مکرون در مورد برجام بیانیه مشترک صادر کردند

  8. ترامپ: ایران به دردسر افتاده است

  9. فارین پالیسی: گروه های نیابتی ایران قوی تر از هر زمان دیگر

  10. هشدار نسبت به توطئه علیه جنبش اسلامی نیجریه در اربعین

  11. برایان هوک: دنبال درگیری با ایران نیستیم/توافق جامع می‌خواهیم

  12. دروغ‌های پینوکیویی ترامپ به روایت «حقیقت سنج» واشنگتن پست

  13. سی ان ان: سلاح های آمریکایی علیه متحدان واشنگتن در یمن

  14. میدل‌ایست‌آی: اردوغان و پنس بر سر آتش‌بس‌ موقت در سوریه موافقت کردند

  15. اعتراضات در لبنان؛ به نام مردم، به کام پرده نشینان سیاست

  16. دارایی فردی مردم در کدام کشور دنیا بالاتر است؟

  17. فضاسازی پمپئو درباره انقضای تحریم تسلیحاتی ایران

  18. تکذیب ارتباط و یا دیدار روح‌الله زم با آیت‌الله سیستانی

  19. درآمد میلیاردی کردهای عراق از کجاست؟

  20. پاریس: روح‌الله زم در فرانسه پناهنده بود/ اطلاعات دقیقی درباره محل فعلی او نداریم

  آخرین عناوین