محسنی اژه‌ای: دشمنان نظام به شکست خود اذعان کرده‌اند

گروه اجتماعی الف،   3980627134

معاون اول رییس قوه قضاییه گفت: آنهایی که مدعی بودند با تمام امکانات رسانه ای همه دنیا را تحت تاثیر و سیطره خود قرار می دهیم و می خواستند همه افکار نسل جدید را در دست بگیرند؛ کانون تبلیغاتی خود را جمهوری اسلامی قرار داده بودند و امروز به صراحت به شکست خود اذعان می کنند و شبکه های مجازی و رادیویی و تلویزیونی خود را که برای آنها میلیارد ها دلار خرج کرده بودند سرزنش می کنند.

محسنی اژه‌ای: دشمنان نظام به شکست خود اذعان کرده‌اند

به گزارش مهر غلامحسین اژه‌ای صبح امروز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه اظهار داشت:  مردم ما امروز واقف هستند که در چه شرایط جهانی قرار دارند.

وی افزود: آنهایی که داعیه داشتند که همه چیز تحت سیطره قدرت تبلیغاتی، اطلاعاتی و امنیتی آن ها است، می‌بینید که امروز چطور با حرکت تعدادی پهپاد و موشک که می روند و به آنها ضربه می زنند و سالم بر می گردند تمام تبلیغاتشان باطل می شود.

معاون اول رییس قوه قضاییه بیان داشت: آنهایی که ادعا می کردند همه چیز زیر چتر اطلاعاتی آنها هستند هنور نمی توانند این موضوع را درست تحلیل کنند و باطل بودن این ادعای قدرت اطلاعاتی را نشان می دهد.

دشمنان نظام اسلامی امروز به صراحت به شکست خود اذعان می کنند

وی عنوان کرد: آنهایی که مدعی بودند با تمام امکانات رسانه ای همه دنیا را تحت تاثیر و سیطره خود قرار می دهیم و می خواستند همه افکار نسل جدید را در دست بگیرند؛  کانون تبلیغاتی خود را جمهوری اسلامی قرار داده بودند و امروز به صراحت به شکست خود اذعان می کنند و شبکه های مجازی و رادیویی و تلویزیونی خود را که برای آنها میلیارد ها دلار خرج کرده بودند سرزنش می کنند.

حجت الاسلام اژه‌ای با بیان اینکه ستاره قدرت استکبار رو به افول است، تصریح کرد: آنها می دانند که با این همه اقداماتشان چطور انقلاب اسلامی ایران و جوانان ما پرشور تر و باغیرت تر از قبل هستند و هرسال مساجد و حسینیه ها و تکایای ما پرشورتر است.

وی با اشاره به اربعین حسینی نیز عنوان کرد: امروز یک پدیده جدید به برکت خون امام حسین (ع) و نظام جمهوری اسلامی و البته جبهه مقاومت شکل گرفته است که آنها از درک آن عاجز ماندند.

معاون اول رییس قوه قضاییه با بیان اینکه دشمنان ادعا می کردند در قدرت نظامی در مرحله ای هستیم که ما دستور می دهیم و بقیه باید بپذیرند ، ادامه داد: اگر اقتدار و ابتکار نیروهای مسلح ما با تیکه و اعتماد به خودشان نبود  امروز صد بار دشمن به ما حمله کرده بود و صد بار بیشتر مردم را تحت فشار قرار داده بود.

قدرت بازدارندگی امروز با تکیه بر ولایت فقیه و اتکای به مردم به دست آمده است

این مسئول خاطر نشان کرد: امروز می بینیم که چه کسی در منطقه حرف اول را می زند  و چه چیزی باعث شده  آنها قدرت این را نداشته باشند که در منطقه حرفی برای گفتن داشته باشند این قدرت بازدارندگی با تکیه بر ولایت فقیه و اتکای به مردم به دست آمده است.

حجت الاسلام اژه ای تصریح کرد: امروز دشمنان ما برای بر هم زدن امنیت اجتماعی چه نقشه ها که نکشیدند و چه پول هایی که خرج نکردند ولی به اعتراف دوست و دشمن و همت نیروهای امنیتی و روحیه با ایمان مردم ما، کشور با آن همه توطئه ها در بهترین وضعیت امنیتی در بین اکثر کشورهای دنیا قرار دارد.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان تمام مراحل را طی کردند و به این نتیجه رسیدند و  مکرر اعلام می کنند که از بعد اقتصادی و معیشت به مردم ما فشار می آورند و می گویند که آنها را از این ناحیه تحت فشار قرار می دهیم زهی خیال باطل.

وی ادامه داد: با هدایت ولی امر مسلمین و همت مردم و مسئولان از این مرحله نیز عبور خواهیم کرد.

توجه به دسیسه های دشمن در داخل و خارج از کشور

معاون اول رییس قوه قضاییه بیان داشت: آنها فکر می کنند اگر نفت را از ما بگیرند فلج می شویم اما ما به آنها می گوییم نفت را  بگیرند، ما به غیر از نفت متکی می شویم همان گونه که با گرفتن چند اسلحه رده پایین ما را تحریم کردند و امروز ما از تجهیزات به روز استفاده می کنیم.

این مسئول عنوان کرد: ما راه هایی را پیدا می کنیم که هم نفت را بفروشیم و هم  به درآمدهای غیر نفتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی به دنبال آن بودند، دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه تلاش دشمن این بود تا با فشار حداکثری بر اقتصاد کشور صبر مردم را لبریز کنند و شکاف و اختلاف میان مردم ایجاد کند، گفت:  دشمن قصد داشت تا مردم را نسبت به نظام بدبین کند تا خواسته هایی که در جنگ نظامی و تحریم ها به دست نیامد با این فشار به دست آورد.

حجت الاسلام اژه ای تاکید کرد: در مرحله اول باید هوشیار باشیم و به نقشه هایی که در داخل کشور طراحی می کنیم توجه داشته باشیم.

این مسئول عنوان کرد: شیطان بزرگ دارای جنود است و از جنود خود در داخل کشور برای تضعیف روحیه مردم و ایجاد شکاف و نفاق استفاده می کند که نباید از آنها غافل باشیم.

وی بر  توجه به دسیسه های دشمن در داخل کشور و خارج تاکید کرد و گفت: هم اکنون که دشمن جنگ اقتصادی را شروع کرده و با این حربه به میدان آمده است باید تمرکزمان را روی آن بگذاریم.

معاون اول رییس قوه قضاییه تصریح کرد: اگر می خواهیم بر این موضوع تمرکز کنیم باید از همه ظرفیت ها استفاده کنیم و به صنایع داخلی بها دهیم.

در برنامه تحول به تظلم خواهی مردم و مشکلات قضایی سریع‌تر رسیدگی می‌ شود

این مسئول تصریح کرد: قوه قضاییه امروز با یک برنامه که در دوره جدید به خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز ارسال شده و مورد موافقت قرار گرفته است تحت عنوان برنامه تحول رو به رو است که زیر فصل های این برنامه در حال تدوین است.

وی گفت: در این برنامه تحول، به تظلم خواهی مردم و مشکلات قضایی سریعتر رسیدگی می‌ شود و در آن اطاله دادرسی را کوتاه می‌کنیم.

حجت الاسلام اژه ای تصریح کرد: دست استمداد خود را  به سمت نخبگان و مردم برای کمک در اجرای بهتر این طرح دراز می کنیم.

همت قوه قضاییه بیشتر بر پیشگیری و صلح و سازش است 

معاون اول رییس قوه قضاییه تاکید کرد: باید تلاش کنیم ورودی پرونده ها را کم کنیم و همت ما بیشتر برای پیشگیری و صلح و سازش باشد.

این مسئول با بیان اینکه بالا بودن پرونده های ورودی مشکلاتی را برای دستگاه قضا به دنبال دارد، گفت: یکی از موضوعات، مشکلات خانوادگی از جمله بحث مهریه، نفقه و تعهدات مالی است که عدد بسیار بزرگی را دارد و باید تلاش کنیم که مسائل خانوادگی از طریق غیر دادگاه حل و فصل کنیم و به مردم آموزش دهیم که خیری که در صلح و سازش وجود دارد در حکم دادگاه نیست.

حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت: در برخی از دادسراها حکم 70 درصد از پرونده ها قرار منع تعقیب خورده است و این یک اشکال از ناحیه شکایتی است که ثبت کردیم لذا باید پیگیری کنیم تا چنین پرونده هایی از ابتدا ثبت نشوند.

وی ضمن تقدیر از تلاش های چشمگیر عدالتخواه رئیس پیشین دادگستری استان کرمانشاه گفت: وی مدیر موفقی بود و به پاس همین موفقیت ها به سمت مدیرکل استان دیگری منصوب کردیم.

معاون اول رییس قوه قضاییه همچنین خطاب به توسلی زاده گفت: توفیق بر چند امر استوار است استعانت از خدا، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، مشورت در امورات، صیانت از زیرمجموعه که باید نسبت به آنها اهتمام ویژه داشته باشید و اگر در زمینه کاری با کمبود قاضی یا نیرو مواجه هستید ما کمک می کنیم.

حجت الاسلام محسنی اژه ای ابراز داشت: اجازه ندهید شیطان و شیطان صفتان در مجموعه رخنه پیدا کنند و متوجه باشید اگر کمترین ناخالصی در قوه قضاییه پیدا شود خود را نشان می دهد.

وی افزود: با درستکاری و صداقت جلوی کجی ها و انحرافات را بگیرد و در خدمتگزاری به مردم هیچگونه کوتاهی نداشته باشید.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 3. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 7. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 8. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 9. کرونا و برخوردهای جناحی

 10. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 11. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 12. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 13. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 14. کرونا و اشک کباب! ...

 15. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 16. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

 17. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

 18. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 19. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

 20. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

 21. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 22. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

 23. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

 24. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

 25. وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

  2. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

  3. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

  4. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

  5. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

  6. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

  7. نمکی: طرح فاصله‌گذاری هوشمند به‌زودی اجرا می‌شود

  8. واکنش وزیر ارتباطات به یک طرفه شدن تلفن مجری صداوسیما

  9. دومین محموله ماسک N۹۵ توسط آستان قدس رضوی وارد ایران شد

  10. سردار غلامرضا سلیمانی: به‌زودی شاهد مهار کامل کرونا خواهیم بود

  11. واعظی: طرح فاصله گذاری اجتماعی مطمئن تر از قرنطینه سنتی است

  12. مدرسه مجازی و کارکردهای تربیتی

  13. ۸ توصیه‌ آیت‌الله وحید خراسانی برای رهایی از کرونا به روایت یکی از شاگردان

  14. دل‌های پُر تاکسی‌رانان در روزهای کرونایی شیراز

  15. دلیل آشوب‌های اخیر در زندان‌های کشور

  16. فرمانده مقابله با کرونا در تهران: ریشه‌کنی زودتر، مداخلات جدی‌تر می‌خواهد

  17. دفاع مسیح مهاجری از نقدهایش به سریال پایتخت

  18. متوسط عمر ازدواج‌هایی که در ایران به طلاق ختم شدند

  19. عبرتهای کرونا

  20. استاندار تهران: بررسی توقف فعالیت مترو در جلسه فردا ستاد ملی مقابله با کرونا

  21. زالی: در شرایط اپیدمی برخورد قهری ضروری است/ همه مناطق تهران آلوده است

  22. برخورد شدید با ضاربان مامور نیروی انتظامی در «دهلران»

  23. مخالفت ستاد ملی کرونا با پیشنهاد تعطیلی مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران

  24. مبتلایان به کرونا در گیلان ۸۰ درصد کمتر از سال گذشته

  25. محمدرضا خاتمی مبتلا به کرونا شد

  آخرین عناوین