تداوم ۴۰ روز هوای سالم در تهران

گروه اجتماعی الف،   3980626135

هوای تهران طی ۴۰ روز اخیر در وضعیت قرار داشته است و تا روز آینده نیز دمای هوا دو درجه گرم‌تر خواهد شد.

تداوم ۴۰ روز هوای سالم در تهران

به گزارش تسنیم، کیفیت هوای تهران با شاخص 56 در وضعیت سالم قرار دارد. این در حالی است که طی 40 روز گذشته این وضعیت تداوم داشته و طبق پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا، تهران فردا نیز هوای سالمی خواهد داشت.

همچنین پیش‌بینی می‌شود، با افزایش دما و رشد ناپایداری‌های جوی، همچنین افزایش سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر انتظار می‌رود از بیشینه غلظت آلاینده ازن نسبت به روز قبل کاسته شده و وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق پایتخت از لحاظ این آلاینده در شرایط مطلوب قرار داشته باشد. با کاهش میزان ناپایداری جوی و افزایش حجم ترافیک در اواخر وقت سه‌شنبه، تجمع ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

در صبح روز چهارشنبه (27 شهریور 98) نیز آغاز تردد خودروها سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها شده، هرچند افزایش نسبی سرعت باد در نخستین ساعات این روز، بهبود کیفیت هوا نسبت به روز قبل را به دنبال خواهد داشت. در طی روز با افزایش دما و مهیا بودن شرایط لازم جهت شکل‌گیری آلاینده ازن، روند افزایشی در غلظت این آلاینده پیش‌بینی می‌شود. در ساعات پایانی چهارشنبه نیز افزایش ناگهانی سرعت باد و ایجاد شرایط ناپایدار جوی سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری شرایط مطلوب در اکثر مناطق خواهد شد.

هم اکنون دمای هوای تهران 29 درجه است و کمینه هوا در روز آینده 25 درجه و بیشینه هوا 33 درجه خواهد بود.