واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

گروه اجتماعی الف،   3980626013 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر بهداشت درباره مباحثی که تحت عنوان فرار مالیاتی پزشکان مطرح می‌شود، گفت: همانطور که فرار مالیاتی ممکن است در بسیاری از اقشار وجود داشته باشد، درصدی هم در جامعه پزشکی وجود دارد، اما نباید به بهانه‌های مختلف پزشکان را بکوبیم.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه چهل و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس کشور درباره استخدام سه هزار نیروی جدید در سازمان اورژانس کشور گفت: برای رفع کمبود کادر خدماتی اورژانس به ویژه در زمینه تکنیسین‌های اورژانس حدود سه هزار مجوز جدید را در دو نوبت ارائه کرده‌ایم که در نوبت اول ۱۰۰۰ نفر و در نوبت دوم هم دو هزار نفر به کارگیری می‌شوند. با پیوستن این سه هزار نیرو، تعداد نیروهای اورژانس از ۱۷ هزار نفر به ۲۰ هزار نفر خواهد رسید و امیدواریم کمبود کادر نیروی اورژانس کشور به حداقل برسد.

وی افزود: در عین حال نیازمان به نیروی انسانی با هوشمند‌سازی اورژانس و استفاده از روش‌های تله مدیسین یا کنترل از راه دور و وصل شدن آنها به سامانه‌های هوشمند به حداقل خواهد رسید. از طرفی برای اولین بار در نظر داریم که تکنسین فوریت‌های پزشکی زن را در کشور تربیت کنیم که مجوز این اقدام صادر شده است.

نمکی درباره میزان داروهایی که به کشور وارد می‌شوند، گفت: در حال حاضر سه درصد از داروهایمان وارداتی است. ما با حمایت از تولید داخل، تشویق و ترغیب تولید کننده‌های داخلی، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان که حدود ۱۲۰۰ شرکت دانش بنیان در این عرصه فعالیت می‌کنند و با استفاده از انتقال دانش فنی، امیدواریم که این سه درصد را در دو سال آینده به یک درصد تقلیل دهیم. تقریباً در همه کشورهای جهان هم شاهدیم که ۱۰۰ درصد نیازهای دارویی‌شان را خودشان تامین نمی‌کنند چراکه این کار مقرون به صرفه نیست.

 نمکی تاکید کرد: به هرحال تولیدکنندگان داخلی هم باید بتوانند استانداردهای ما را پاس کنند و در حد استانداردهای جهانی تلاش کنند تا قدرت صادرات داروها را داشته باشند. از طرفی تولیدکنندگان داخل باید ضوابط و استانداردها را رعایت کنند.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درباره بحث مالیات پزشکان، گفت: بارها اعلام کرده‌ام که باید از قانون تمکین کنیم. من همواره همکارانم را به تمکین از قانون تشویق کرده‌ام.  از طرفی بارها عرض کرده‌ام که جامعه پزشکی کشور را به بهانه‌های مختلف نکوبیم.

وی ادامه داد: جامعه پزشکی همان جامعه پزشکی است که در دوران جنگ و دفاع مقدس وضعیت را اداره کرد و در سیل زلزله و همه سختی‌ها در کنار مردم بوده است. تردید ندارم که همانطور که فرار مالیاتی ممکن است در بسیاری از اقشار وجود داشته باشد، درصدی هم در جامعه پزشکی وجود دارد. در عین حال باید توجه کرد که درصد عمده فعالیت پزشکی‌مان در بخش دولتی است که در پایان هر ماه ما کل مالیات را از پزشکان کسر می‌کنیم و به حساب دولت می‌ریزیم. در بخش خصوصی هم واقعاً آن ارقام نجومی که برخی اعلام می‌کنند، وجود ندارد، اما این طور هم نیست که بگوییم هیچ گونه فرار مالیاتی وجود ندارد.

 نمکی تاکید کرد: ما هم از همکاران طبیب و کادر پزشکی‌مان‌ تقاضا داریم که از قانون و مصوبات مجلس تمکین کنند و در عین حال از صدا و سیما، رسانه‌ها و غیره هم تقاضا داریم که باعث تخریب سرمایه اجتماعی سنگینی به نام نیروی پزشکی کشور نشوند.
انتهای پیام

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۹۶۳۸۷۰۸:۰۷:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۲۶
استدلال وزیر پزشکان:دلالها، کلاهبردارها، دزدها هم فرار مالیاتی دارند فقط به پزشکان گیر ندهید!!!
ناشناس۱۰۹۶۴۵۱۰۹:۰۹:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۲۶
در صدی از پزشکان.طبق آمار خودتان فقط 20 در صد مالیات می دهند.این یعنی در صدی..چرا این قشر اینقدر بی رحم و نامرد هستند..
ناشناس۱۰۹۶۴۹۸۰۹:۳۹:۰۰ ۱۳۹۸/۶/۲۶
از زیر میزی هم مالیات میگیرید؟
ناشناس۱۰۹۶۵۱۴۰۹:۵۱:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۲۶
جناب وزیر یه سامانه به روز و با کاربری آسون طراحی کنید تا مردم بتونن شکایت ها و گزارش هاشون رو از پزشک ها و دریافتی هاشون و نحوه برخوردشون با بیمار و تضییع حقوق مراجعین ارایه کنن تا متوجه بشید عمق فاجعه رو. یه قلم از قانونی که اجرا نمیشه، دعوای بین رادیولوژیست ها و متخصصین زنانه، که متخصصین زنان نباید برای سونو هزینه دریافت کنن. آیا واقعا دریافت نمیشه؟ اصلا بندگان خدا از این قانون اطلاعی ندارن که بخوان تخلفی رو گزارش کنن. خانم ها تا حالا شده به پزشک زنانی مراجعه کرده باشید و بدون هزینه براتون سونو انجام شده باشه؟
محسن۱۰۹۶۵۴۶۱۰:۱۴:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۲۶
پزشک متخصص در مناطق محروم پیدا نمیشه، آقای نمکی چرا بفکر نیستید؟
کاویانی۱۰۹۶۶۷۶۱۱:۲۴:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۲۶
داری روز روشن دروغ میگی مطمئنم که اصلا مناطق محروم پات رو نذاشتی خواهر من متخصص اطفال است و در منطقه محروم گیلانغرب خدمت میکنه
بی نمکی۱۰۹۶۵۹۶۱۰:۴۷:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۲۶
ظاهراً اقای نمکی خبر از فرار مالیاتی نداره. فقط 20درصد پزشکان برا کارتخوان ثبت نام کردند. به نقل از اخبار همین سایت. این قشر مستضعف را باید کمک کرد واقعا. مالیات را باید از هندونه فروش مستکبر لب جاده که نه مالیات میده نه اجاره باید بگیرند.
اشکان۱۰۹۶۶۶۲۱۱:۱۸:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۲۶
جناب آقای نمکی با توجه به اینکه شما از سازمان برنامه و بودجه تشریف آوردید و کلیه اعداد و ارقام رو خوب می دونید بفرمائید در سال قبل پزشکان چقدر درآمد داشته اند و چقدر مالیات پرداخت کردند تا دیگر نیازی به کوبیدن و یا خدایی نکرده سیاه نمایی پزشکان نباشد.
ناشناس۱۰۹۶۶۹۴۱۱:۳۰:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۲۶
آقای وزیر لابد میدونن که طبق آخرین خبر سازمان امورمالیاتی این " درصدی" که میفرمایند 81% است!!! براساس آمار ارایه شده درصد پزشکان محترمی که تمکین کرده اندفقط 19% هستد! خیلی زشت است که در جامعه می بینیم یک سبزی فروش ساده یا یک وانت هندوانه فروش روی تکه مقوایی نوشته است کارتخوان موجود است. اما در مطب یک پزشک فوق تخصص می گویند کارتخوان نداریم پول نقد بده. این فاجعه است که یک پزشک در روز 50 مریض ویزیت می کند و حداقل چهار میلیون در روز فقط درآمد ویزیت دارد اما نمی خواهد مالیاتش را بپردازد در ضمن مریضها را هم برای تهیه پول نقد آلاخون بالاخون می کند. هم 81% پزشکان ازنصب کارتخوان خودداری کرده اند. نصف روزهای سال هم که درمسافرتهای تفریحی خارج تشریف دارند.
ناشناس۱۰۹۶۷۱۲۱۱:۴۲:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۲۶
مطب های خصوصی را ببندید .همه برن درمانگاه دولتی.
ناشناس۱۰۹۶۷۵۰۱۲:۰۶:۵۵ ۱۳۹۸/۶/۲۶
پزشکان زمان جنگ هندی و پاکستانی بودن.دروغ گناه بزرگی است جناب وزیر.
محمد۱۰۹۶۷۶۷۱۲:۱۳:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۲۶
بعضی از وکلا فقط به دنبال لقمه های درشت و اختلافات ملکی و .. هستند و بابت حق وکالت مبالغ بسیار هنگفت میگیرند یکی از دوستان برای جراحی قلب پدرش چهل میلیون هزینه کرد که شامل دستمزد پزشک و بیمارستان بود دو سال بعد که ایشان فوت کرد برای حل اختلاف ملکی صد وپنجاه میلیون به وکیل دادند
مسعود۱۰۹۶۸۴۲۱۲:۴۶:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۲۶
پزشکانی که کارتخوان ندارند مصداق بارز دزدان بیت المال هستند ، دزدی که به خاطر احتیاجاتا خانواده اش در خیابان جیب مردم را می زند با شرفتر از پزشک به اصطلاح متمدن و بااخلاقی است که مالیات نمی دهد .
ناشناس۱۰۹۶۹۸۵۱۳:۵۷:۰۸ ۱۳۹۸/۶/۲۶
هیچ کس خونش از بقیه رنگین تر نیست اگر کارگر با حقوق کم مالیات میدهد چرا پژشکان نباید مالیات پرداخت کنند و همینطور مشاغل دیگر .

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 3. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 6. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 7. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 8. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 9. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 11. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 12. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 15. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 16. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 17. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 18. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 19. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

 20. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 21. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 22. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

 23. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 24. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

 25. چرا «سریال دل» به دل کسی ننشست؟

ابر آروان

آخرین عناوین