روایتی از دریافت ربا توسط شبنم نعمت‌زاده

گروه اجتماعی الف،   3980625096

نماینده دادستان گفت: در مواجهه حضوری با یکی از شکات به نام زرگر، نعمت‌زاده گفته است بدهی را قبول دارد و این بدهی به صورت ربا بوده است و گفته است به دلیل اضطرار مالی مجبور به این کار شده است.

روایتی از دریافت ربا توسط شبنم نعمت‌زاده

به گزارش تسنیم، نیازآبادی در ادامه نخستین جلسه شبنم نعمت‌زاده که در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی اخلالگران برگزار شد اظهار کرد: در مورخ 25 شهریور سال 97 شبنم نعمت‌زاده به شعبه بازپرسی احضار و گفته است که تخصصی در حوزه دارو نداشتم و به همین خاطر به لشکری‌پور اعتماد کردم.

نماینده دادستان همچنین به تسهیلات بانکی اخذ شده برای شرکت توسعه دارویی رسا اشاره کرد و گفت: طبق اظهارات متهمه 4 میلیارد تومان از بانک ملت، 4 میلیارد تومان از بانک شهر برای شرکت توسعه دارویی رسا و 4.5 میلیارد تومان از بانک ملت و 6 میلیارد تومان از بانک سینا برای شرکت دارویی رسافارمد تسهیلات اخذ شده است که به گفته متهمه 6 میلیارد تومان بانک سینا از محل تبدیل ال‌سی در سال 96 بوده است.

نیازآبادی ادامه داد: متهمه گفته است که دست راست پدرش بوده و  در شرکتهای توسعه و تجارت نعمت و توسعه و تجارت هرمزان فعالیت می‌کرده است.

نماینده دادستان همچنین درباره توقیف انبار متعلقه به متهمه افزود: متهمه گفته است در تاریخ 12 خرداد سال 97 انبار جدید را در راستای اخذ مجوز به اداره غذا و دارو معرفی کردم اما به خاطر سوءتفاهم ایجاد شده اداره غذا و دارو از پاسخگویی خودداری کرد و در نهایت تعزیرات به زعم کالای قاچاق اقدام به توقیف اموال کرد.

وی همچنین به گزارش مورخ 25 شهریور 97 وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت: طبق این گزارش متهمه اواخر سال 95 در جریان تخلفات و اعطای جوایز (مجوز) بی‌حساب و کتاب در شرکت رسا قرار می‌گیرد اما به مدیرعامل اعتماد می‌کند.

نیازآبادی افزود: همچنین طبق این گزارش، متهمه کنترل تمام صورتهای مالی شرکت را داشته و امضای چک‌ها توسط خود او بوده است و بنابراین، این ادعا که لشکری‌پور او را دور زده به نظر بی‌اساس است.

وی بیان کرد: براساس گزارش وزارت اطلاعات متهم قصد داشته بدهی خود را از محل منابع سایر شرکتهای دارویی که عمدتا دولتی بودند پرداخت کند.

نماینده دادستان در اظهارات عباس حیدرزاده به عنوان مطلع و مشاور شبنم نعمت‌زاده اشاره کرد و گفت: حیدرزاده گفته است شبنم نعمت‌زاده در شرکت رسا حضور بسیار پررنگی داشته و از صبح تا شب در شرکت فعالیت می‌کرده است.

به گفته نیازآبادی، حیدرزاده علت بروز مشکلات در شرکت رسا را تعدد زیرمجموعه‌های این شرکت، تامین منابع مالی سایر فعالیتهای مربوط به شبنم نعمت‌زاده از محل شرکت رسا و ریخت و پاش‌های بی‌حساب و کتاب و خارج از عرف عنوان کرده است.

نماینده دادستان افزود: در بازپرسی از حیدرزاده در خصوص ارائه تخفیفات دارویی به داروخاانه‌ها سوال شده که پاسخ داده است این تخفیفات با مجوز هیئت مدیره و با اطلاع نعمت‌زاده بوده است.

وی گفت: حیدرزاده همچنین در خصوص برداشت از منابع شرکت رسا برای تامین سایر فعالیتهای شبنم نعمت زاده گفته است که این مسئله اواخر مورد اعتراض جدی لشکری‌پور بود و با دخالت مهندس نعمت‌زاده پدر خانم نعمت‌زاده قرار شد مدیران طرفین این اختلاف حسابها را بررسی کنند.

نیازآبادی توضیح داد: طبق گزارش مورخ 26 شهریور 97 وزارت اطلاعات ارائه تخفیف‌ها به داروخانه‌ها از سال 93 تا 96 تا 48 درصد قیمت دارو بوده و در مجموع 164 میلیارد تومان تخفیف داده شده است.

یه گفته وی شبنم نعمت‌زاده 12 حساب شخصی با گردش 122 میلیارد تومان و 42 حساب مشترک با گردش مالی 108 میلیارد تومان داشته است.

نماینده دادستان در ادامه به مواجهه حضور با یکی از طلبکارانش اشاره کرد و گفت: در مواجهه حضوری با یکی از شکات به نام زرگر، نعمت‌زاده گفته است بدهی را قبول دارد و این بدهی به صورت ربا بوده است و گفته است به دلیل اضطرار مالی مجبور به این کار شده است.

وی در ادامه قراردادها را پوششی برای ربا خواند و گفت: نعمت‌زاده بدهی 4 میلیاردی به شرکت استراژن را قبول کرده و علت آن را هم سوء مدیریت و خیانت لشکری‌پور دانسته است.

نیازآبادی ادامه داد: شرکتهای طلبکار ادعا می‌کنند 350 میلیارد تومان از شبنم نعمت‌زاده طلب دارند اما نعمت‌زاده فقط 200 میلیارد تومان را قبول دارد.