جزئیات ورود بانوان به ورزشگاه در بازی ایران و کامبوج

گروه ورزشی الف،   3980623015 ۲۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

غلامحسین زمان آبادی توضیح می دهد که چطور خانم ها می توانند برای حضور در اولین دیدار تیم ملی در راه جام جهانی مقابل کامبوج در تاریخ 18 مهرماه به ورزشگاه آزادی بیایند.

جزئیات ورود بانوان به ورزشگاه در بازی ایران و کامبوج

به گزارش ورزش سه، طی روزهای اخیر و با خودسوزی سحر خدایاری که به دختر آبی ملقب شده، فشار زیادی بر مسئولان فدارسیون فوتبال برای فراهم کردن زیرساخت های لازم، برای حضور بانوان در استادیوم ها وارد شده است. البته که از پیش تر نیز، فدراسیون جهانی فوتبال، الزام خود برای ورود بانوان به بازی های ملی را اعلام کرده بود و با الزام فیفا بود که دولت، وزارت ورزش و جوانان و همینطور فدراسیون فوتبال خود را برای برگزاری بازی های ملی با حضور بانوان آماده کرده بودند و آنطور که زمان آبادی می گوید، بدون توجه به اتفاقات روزهای اخیر نیز، قرار بر این بوده که دیدار تیم ملی ایران برابر کامبوج با حضور بانوان برگزار شود.

در این رابطه با غلامحسین زمان آبادی رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال هم صحبت شدیم تا بیشتر در جریان کارهای فرهنگی ای که فدراسیون در این زمینه انجام داده و قرار است، انجام دهد، آشنا شویم تا هم ما و هم علاقمندان به فوتبال و به خصوص بانوان، بیشتر در جریان چگونگی ورود به استادیوم آزادی برای اولین دیدار ایران در مقدماتی جام جهانی برابر کامبوج که 18 مهرماه به میزبانی ایران برگزار می شود، قرار بگیریم.

حرف های رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون را که می توان آن را راهنمای ورود خانم ها به استادیوم دانست، را در ادامه می خوانید.

با توجه به اتفاقات اخیر و فشار فیفا قرار است تا بانوان در اولین دیدار تیم ملی ایران حاضر باشند. در این رابطه و همینطور کارهایی که برای سهولت ورود خانم ها به استادیوم در کمیته فرهنگی در جریان است، توضیح دهید.

ببینید در این زمینه ما در حال آماده کردن شرایط هستیم. یک بازدید میدانی داشتیم و حتی عده ای از خانم ها را با اتوبوس به ورزشگاه آزادی بردیم تا خودشان شرایط را از نزدیک ببینند تا مسائل را خودشان ارزیابی کنند. مثلا اینکه ورود و خروج چطور است تا اگر مشکلی وجود دارد، حل شود. متوجه شدیم از جهت فضاهای بهداشتی باید یک مقدار کار کنیم که این زیرساخت ها توسط خود مدیریت مجموعه ورزشی آزادی انجام شد.

دو تا سکو برای بانوان در نظر گرفتیم. پیش بینی می کنیم که بیش از 1600 نفر از خانم ها از این بازی استقبال کنند. چون مسابقه تیم ملی است. مسابقه تیم ملی، فرقش با مسابقه باشگاهی این است که آنهایی که علاقمند به فوتبال و البته تیم ملی هستند، درخواست بلیت می کنند.

آنجا الان فضا آماده شده است. برای اینکه خود خانم ها از جهت ورود، پارکینگ و سایر موارد با مشکلی روبرو نشوند، فعلا پیش بینی هشت ایستگاه در تهران برای بانوان کرده ایم. در این ایستگاه ها، اتوبوس هایی برای بانوان در نظر گرفته می شود. خانم ها می آینده به این ایستگاه ها. مثلا باشگاه پرسپولیس، ورزشگاه درفشی فر ایستگاهش است و در کرج هم به طور مثال یک ایستگاهی داریم. جایی که پارکینگ مناسبی برای خانم ها وجود داشته باشد و خانم ها بتوانند در آنجا ماشین هایشان را پارک کنند و با اتوبوس به پارکینگ شماره 2 استادیوم آزادی بیایند؛ در واقع تونل شماره 2. اتوبوس ها بانوان را سوار می کنند، به پارکینگ شماره 2 می آورند و سپس آنها از گیت هایی که گذاشته شده اند، عبور می کنند و سپس مستقر می شوند در محل هایی که برای آنها در نظر گرفته شده است.

وقتی مستقر شدند، یک سری برنامه های فرهنگی هم برای بانوان در نظر گرفتیم که اجرا می شود؛ مثل طرح موزائیکی که پرچم ایران را آماده می کنند؛ شعارهایی در رابطه با حمایت از تیم ملی ایران وجود خواهد داشت. در واقع همان کارهایی که به طور معمول در ورزشگاه ها وجود دارد.

بعضی از خانم ها پیام هایی آماده کرده اند با این مضامین؛ مثل اینکه ما آمدیم تا استادیوم را تبدیل به یک خانواده بکنیم؛ یا آمدیم در کنار برادرانمان از فوتبال لذت ببریم؛ یا آمدیم آسیب هایی که میان برادران گهگاهی دیده می شود، این ها را سامان بدهیم. در هر صورت پیام های اینچنینی هم خانم ها گفته اند که آماده کرده ایم. شاید هم به صورت یک اطلاعیه از طرف آنها خوانده شود.

در هر صورت تلاش می کنیم، فضای فرهنگی مناسبی بر استادیوم حاکم باشد. کار هم دست خود خانم ها است که در محل های تجمع، انتقال، استقرار در سکوها و سایر موارد، اداره با خود خانم ها است. این پیش بینی ها شده است.

ما جلساتی هم طی این هفته داریم که بتوانیم این ها را اجرایی کنیم. شرایط مناسب است. قبلا هم پیش بینی کرده بودیم که در مسابقه ایران و کامبوج که 18 مهرماه (1398) است، خانم ها حضور داشته باشند.

ما در فدراسیون فوتبال آماده هستیم. چون می دانید، جریان هایی که پیش آمده، برخورد باشگاهی بوده و مربوط به استقلال بوده است. در سطح ملی و بازی های تیم ملی اما ما مشکلی از بابت پذیرش خانم ها نداریم. حالا هم توکل به خدا و امیدواریم، بتوانیم به خوبی این کارها را انجام دهیم.

اینکه می گویید، خانم ها باید به ایستگاه هایی بروند تا با اتوبوس به ورزشگاه بیایند، شائبات گزینشی بودن برای ورود را شاید بیشتر کند. در این زمینه بیشتر توضیح می دهید.

ببینید ما که نمی دانیم چه کسانی ثبت نام می کنند. هر فردی می تواند خودش وارد شود و ثبت نام کند. خب آن‌هایی که بلیت تهیه می‌کنند ما باید یک پیش‌بینی پارکینگ هم برای خانم‌ها داشته باشیم. در استادیوم آزادی ما آن پارکینگ جدا و منحصر به خانم‌ها را نداریم؛ یعنی هر قسمتی را بررسی کردیم، برای حدود ده درصد نتوانستیم چنین فضایی را بیابیم. در خصوص عدد ده هم باید بگویم چون ما احتمال می‌دهیم بازی‌های تیم ملی که همیشه 100 هزار نفر که نمی‌آیند یعنی ما برای بازی ایران و کامبوج بعید می‌دانیم که استقبال خیلی بالایی از بازی بشود و من فکر می‌کنم 10 درصد رقم معقولی باشد.

ضمن اینکه جایگاه‌های ما در آزادی 800 نفری است و دو جایگاه برای خانم‌ها احتمالاً کفایت می‌کند و ما این جایگاه‌ها را آماده کردیم. بلیت‌فروشی هم که اینترنتی است و هرکسی می‌تواند با ورود به سامانه بلیت برای خودش تهیه کند و ما اصلاً نمی‌گویم چه کسی بیاید و ثبت‌نام کند.

ما فعلاً برای اینکه برای خانم‌ها بخواهیم تسهیلاتی قائل شویم که خدایی ‌نکرده مشکلی برای آن‌ها پیش نیاید. آمدیم 8 نقطه از تهران و یک نقطه از کرج را در نظر گرفتیم که هرکسی که بلیت را تهیه کرد به آنجا بیاید. مثلاً برای طرفداران پرسپولیس می‌گوییم به ورزشگاه درفشی فر بیایند و سوار اتوبوس شوند یعنی با همان بلیتی که ثبت‌نام کردند، سوار اتوبوس می‌شوند و در استادیوم پیاده شوند.

آیا در بازی مثلاً مقابل عراق که استقبال بیشتر است آیا ظرفیت جایگاه خانم‌ها تغییری خواهد یافت؟

ببینید این ظرفیت را که من گفتم قطعی نیست و ما فعلاً در این بازی پیش رو پیش‌بینی دو تا جایگاه 800 نفری را کردیم و اگر بیشتر شدند مسئولین ما می‌توانند تغییر دهند. همان‌طور که اگر کمتر شدند وضعیت به همین منوال است و در کل بستگی به استقبال مردم دارد.

حتی ما به‌زودی قصد داریم کانون هواداران بانوان را راه‌اندازی کنیم، که این کانون از همه طرفداران خانم تیم ملی ثبت‌نام می‌کند؛ یعنی آن‌کسی که در سیستان و بلوچستان هم به تیم ملی علاقه‌مند‌ است، بتواند ثبت‌نام کند. ما 18 تیم ملی داریم و می خواهیم کانون هواداران بانوی تیم ملی را راه اندازی کنیم. به‌این‌ترتیب تمام خانم‌هایی که علاقه‌مند به تیم ملی هستند برای آن‌ها ثبت‌نام انجام می‌شود و انشاء الله با کمک یکی از بانک‌ها کارت هواداری صادر خواهد شد. آن‌ها رسماً هواداران تیم ملی خواهند شد و ما برای این عده تسهیلاتی قائل خواهیم شد. مثلاً تخفیف بلیت استفاده از مترو را در نظر بگیریم. یک کارت چندمنظوره که بتوانند مسائل بانکی خودشان را با آن‌هم حل کنند. در واقع کارت با عکس خودشان به عنوان هوادار تیم ملی.

یک سری از رسانه‌های خارجی در خبری مدعی شدند که هیئت سه نفره ای از فیفا برای بررسی شرایط به تهران سفر می‌کنند. این خبر درست است؟

ببینید ما مشکلی با تیم‌های ملی نداریم و فیفا هم نظرش بر روی تیم ملی و بین المللی باشگاهی است. مثل بازی پرسپولیس و کاشیما. دیدید که خانم‌ها آمدند و مشکلی در این زمینه نداریم. فعلا برای بازی با کامبوج و عراق فضا را برای حضور بانوان آماده می‌کنیم. کما اینکه در سه بازی قبلی نیز خانم‌ها آمدند ولی ساختارها آماده نبودند. حالا با نظر جناب وزیر زیر ساختار ها آماده است و فردا صبح جلسه ای پیرامون این موضوع خواهیم داشت تا تمام تسهیلات در اختیار بانوان قرار بگیرد، تا آن‌ها با سرافرازی بیایند و از فوتبال لذت ببرند. در فکر تسهیلات برای بانوان مثل در اختیار قرار دادن مترو و باقی امکانات هم برای آن‌ها هستیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۹۱۲۳۹۰۹:۰۳:۰۸ ۱۳۹۸/۶/۲۳
چرا اینقدر موضوع رو پیچیده جلوه میدین ؟!
عمار۱۰۹۱۴۶۸۱۱:۱۲:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۲۳
دوست عزیز مگر نمیدونید که ایران اولین کشوری هست که میخواد این حق رو به زنها بده؟ ... درباره چیزی اطلاع ندارید نظر ندید.
ناشناس۱۰۹۱۲۵۹۰۹:۱۳:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۲۳
البته اگه سايت باز باشه برای خانوما
ناشناس۱۰۹۲۶۹۲۲۳:۲۱:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۲۳
اگر استارت حضور بانوان(البته بانو که چه عرض کنم) کلید خورد مانند بدحجابی و بی حجابی بوجود آمده دیگر اینکار را هم نمیشود جمعش کرد بهتر است چند سالی درب فوتبال را گل گرفت آنهم با مخلوط خاک سرخ و خاک رس
ناشناس۱۰۹۱۲۷۲۰۹:۲۱:۴۲ ۱۳۹۸/۶/۲۳
غلامحسین زمان آبادی توضیح می دهد که چطور خانم ها می توانند برای حضور در اولین دیدار تیم ملی در راه جام جهانی مقابل کامبوج در تاریخ 18 مهرماه به ورزشگاه آزادی بیایند. درغیر اینصورت یا باید زندان بروند یا ..!
بهنام۱۰۹۱۲۷۸۰۹:۲۶:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۲۳
جالبه ما از عهده این کار ساده بر نیومدیم حالا میخوایم مسائل اقتصادی و دیگر کارها رو حل کنیم فاتحه مملکت خونده با این کار کردنمون
ناشناس۱۰۹۱۲۸۹۰۹:۴۰:۱۸ ۱۳۹۸/۶/۲۳
ایران کشور جهان چهارمی و عقب افتاده
عمار۱۰۹۱۳۱۲۰۹:۵۴:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۲۳
بعد از فوت سحر ورزشگاه که میبینم حالم بد میشه.
ناشناس۱۰۹۱۸۵۰۱۳:۵۲:۲۷ ۱۳۹۸/۶/۲۳
من از همه ورزش زده شدم
ناشناس۱۰۹۱۳۲۲۰۹:۵۹:۱۷ ۱۳۹۸/۶/۲۳
این که همه اش شد " ببینید ببینید ببینید " مگه کسی نمی بینه ! متاسفم برای این سواد..
امیر حسین سلطان/تهران۱۰۹۱۴۳۶۱۰:۵۸:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۲۳
ببینید در ابتدای کلام یعنی دقت کنید ، توجه کنید و تاکیدی است بر توجه به آنچه می خواهد بگوید و توضیح بدهد. دیدن فقط دیدن بصری با چشمان نیست و دیدن مفهومی فراتر از این دیدن ظاهری است(متاسفانه آنچه که شما تعبیر کرده اید و به ایشان خرده گرفته اید!) و دیدن به مفهوم دانستن و آگاه شدن هم به نوعی دلالت می کند.
امیر حسین سلطان/تهران۱۰۹۲۴۲۵۱۹:۳۵:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۲۳
مملکت خیلی مشکل دارد و خیلی مسئله اما اینها نباید باعث شود همینطور چشم و گوش بسته شروع کنیم به بد و بیراه گفتن به هر مسئولی اعم از اینکه بشناسیم و یا نشناسیم و حتی تا جایی پیش برویم که با ایراد گرفتن های بنی اسرائیلی احتمالا کم دقتی و بی دقتی خودمان را(کم سوادی مان را نمی گویم!!!) را به حساب مشکل دار بودن سواد یک مقام مسئول بگذاریم. صریحا عرض می کنم کاربران گرامی که به کامنت(نظر) بنده منفی داده اند دقیقا در زمره همین افراد کم دقت و بی دقت می باشند. اگر بنا بر انجام یک مناظره هم باشد ثابت می کنم آنچه در دیدگاه هموطن گرامی درباره آقای زمان آبادی قضاوت شده است مطلقا درباره شخصیت ایشان صادق نیست و شما هم که با این هموطن همراهی می کنید برای تان بسیار متاسفم و امیدوارم دست از عناد و لجاجت بردارید و دو کلمه حرف حساب(از سوی هر کسی خواه مسئول و خواه غیرمسئول) را بپذیرید و خدا وکیلی همه را با یک چوب نرانید. والله اعلم.
ناشناس۱۰۹۱۳۵۸۱۰:۲۰:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۲۳
مسائل پیش پا افتاده در کل جهان برای ما مشکل پیچیده ای شده. ژاپن اسلامی که نشدیم. کاش ..
ناشناس۱۰۹۱۴۱۵۱۰:۴۸:۵۸ ۱۳۹۸/۶/۲۳
یا امام زمان چقدر موضوع رو پیچیده کردن! انگار میخوان آپولو بفرستن فضا
ناشناس۱۰۹۱۴۲۲۱۰:۵۱:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۲۳
زنان افغانی ها راحت میرن ورزشگاه! یعنی شما اندازه افغانستان هم عرضه ندارید؟!
ناشناس۱۰۹۱۶۶۷۱۲:۵۸:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۲۳
اگر کفایت داشتند که مسئله به این سادگی 22 سال طول نمی کشید
ناشناس۱۰۹۱۴۲۴۱۰:۵۲:۲۷ ۱۳۹۸/۶/۲۳
طبق معمول هم موقع ثبت نام اینترنتی، اگر گزینه خانم را انتخاب کنند، سیستم یا هنگ میکند یا پیغام میدهد ارتباط برقرار نشد دوباره سعی کنید یا پیغام میدهد ظرفیت تکمیل شده است و ...
ناشناس۱۰۹۱۴۵۹۱۱:۱۰:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۲۳
حتما باید فاجعه رخ بده تا کاری بکنین؟
ناشناس۱۰۹۱۶۶۰۱۲:۵۶:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۲۳
ان شاالله اوضاع طوری پیش بره بعضی عقده ای ها برن ورزشگاه ببینم براشون میشه نون و آب .کل خبر مملکت شده ورزشگاه رفتن اینا
ناشناس۱۰۹۲۳۳۹۱۷:۵۹:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۲۳
بزرگترین خبر مملکت رفع تدریجی دهها تبعیض جنسیتی بزرگ و کوچک خواهد بود انشالله. استادیوم فقط یکی از آنهاست. شما هم بیشتر از این عقده گشایی نکن. برای سلامتیت خوب نیست.
ناشناس۱۰۹۲۳۷۹۱۸:۴۰:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۲۳
خودت بدو بدو اومدی اینجا این خبر رو بخونی خب میرفتی اخبار اقتصادی رو میخوندی ضمنا دغدغه نان و آب را ح... هم دارند یه مقدار سطح فکرت رو ببر بالاتر
ناشناس۱۰۹۲۶۰۷۲۲:۲۰:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۲۳
نیفتی از اون سطح بالا ..
ناشناس۱۰۹۲۳۸۹۱۸:۵۶:۱۷ ۱۳۹۸/۶/۲۳
.. صحبت اقلی حق انتخاب و احترام به حقوق افراد در جامعه است تماشای فوتبال هم یکی از آن حقوق ..
فربد۱۰۹۲۵۰۵۲۰:۵۷:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۲۳
مگه نظر دادن برای تو آب و نون میشه؟
ناشناس۱۰۹۱۶۷۱۱۳:۰۰:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۲۳
همچین میگه تمهیدات برای حضور بانوان، انگار میخوان فینال جام جهانی رو برگزار کنن. خدا رو شکر مدیریت جهان دست ماها نیفتاده.
ناشناس۱۰۹۱۸۱۴۱۳:۴۰:۰۵ ۱۳۹۸/۶/۲۳
مگر اینکه جامعه جهانی شما را وادار به تمکین... بکند.
ناشناس۱۰۹۲۰۰۹۱۴:۵۵:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۲۳
.. مگس همیشه روی زخم می نشیند بنابراین برای پیشگیری از سوءاستفاده دشمنان باید محرومیت ها رو بر طرف کرد چه می شد در دوره ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد نیرو های انقلابی بستر های فنی و خدماتی را برای حضور زنان در ورزشگاه ها آماده می کردند تا کسانی از زنان که تمایل به تماشای ورزش آقایون دارند در امنیت کامل بروند تا اینگونه شاهد موج سواری اصلاح طلبان از مطالبه درصد ناچیزی از زنان کشور بحران سازی نکنند بنده یقین دارم اگر شرایط ایده آلی هم فراهم شود نهایت به طور متوسط زیر صد نفر در ورزشگاهها حضور خواهند داشت . درباره دغدغه مراجع و علما هم عرض کنم که کسانی که مشتاق حضور در ورزشگاهها با چنان جو زننده و غیر اخلاقی هستند اکثریت زنان غیر معتقد و سست مذهبند بنابراین مراجع بزرگوار توقع تبعیت از فرمایشاتشون رو از این جماعت نداشته باشند یقینا" خانواده های با فرهنگ و معتقد هرگز راضی به حضور زنان و دخترانشان در چنین فضا هایی نیستند .
ناشناس۱۰۹۲۳۰۵۱۷:۴۱:۰۵ ۱۳۹۸/۶/۲۳
همیشه باید زور مراجع بین المللی.. باشد.
ناشناس۱۰۹۲۵۸۴۲۲:۰۸:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۲۳
دیگه واقعا داره حالم بد میشه !!!! انتقال موشک هسته ای از وسط شهر آنقدر تمهیدات امنیتی نمی خواست که انتقال خانوم ها به استادیوم آنقدر برای شما حساس و پیچیدست ..

پربحث‌های دیروز

 1. اوج بدسلیقه‌گی! / به بهانه ساخت تندیس‌هایی از سردار دلها

 2. این حق مردم است 

 3. هشدار حریرچی؛ موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

 4. می خواهم زنده بمانم!

 5. وضعیت ۱۵ کاندیدای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ / از «ضرغامی» و «جلیلی» تا «لاریجانی» و «ظریف»

 6. جنجال علیه مجلس با اسم رمز واکسن و دناپلاس

 7. کدامیک از این گرانی‌ها به‌خاطر آمریکا است؟ + جدول

 8. لعنت بر واشنگتن اما مقصر شمایید

 9. چگونه رئیس ستاد انتخاباتی روحانی چوب حراج به «کشت و صنعت مغان‌» ایران زد؟

 10. علت رایگان نشدن هزینه اینترنت «شبکه شاد»

 11. سقف وام مسکن جوانان ۴۰۰ میلیون تومان شد

 12. تفریح در روز‌های سیاه کرونایی قم

 13. کنایه حجت الاسلام حسینی قمی به دریافت دنا پلاس توسط نمایندگان

 14. شیب تند شیوع کرونا در تهران/ بیشترین آلودگی در کدام مناطق است؟!

 15. مونتاژ قطعات پهپاد ساقط‌شده «گلوبال‌هاوک» آمریکا

 16. خوب و بد تزریق پول به بورس

 17. بیمه بیکاری با کدام تعریف: قانون یا تأمین اجتماعی؟!

 18. کدخدا را نفرین کنیم آقای روحانی؟!

 19. برخورد خشن پلیس‌انگلیس با معترضان

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 3. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 4. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 5. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 6. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 7. سرقت وحشیانه ۳ مرد مسلح از یک زن در دزفول

 8. چرا مسکن ارزان نمی شود

 9. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 10. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 11. انتقال پایتخت؛ تهران پیر همچنان مقاومت می کند

 12. آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

 13. به فکر معیشت این «ملت پیروز» باشید

 14. اوج بدسلیقه‌گی! / به بهانه ساخت تندیس‌هایی از سردار دلها

 15. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 16. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 17. این حق مردم است 

 18. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 19. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 20. هشدار حریرچی؛ موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

 21. آدرس روحانی برای فرستادن لعن و نفرین در خصوص مشکلات کشور

 22. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: در پی رسیدن به توافقی جدید با ایران هستیم

 23. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 24. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 25. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

ابر آروان

آخرین عناوین