ناگفته‌هایی در مورد برج 315 متری میلاد

گزارش بازرگانی،   3980623013 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

اگر از دسته افرادی هستید که قبل از مراجعه به مناطق دیدنی تهران و ایران از طریق منابع اطلاعاتی مانند وبسایت نابرو در مورد مکان دیدنی مورد نظرتان تحقیق می‌کنید باید به شما تبریک بگوییم. زیرا این کار چند حسن دارد. اول اینکه این منابع اطلاعاتی معمولا راه‌های دسترسی به مکان مورد نظر را به شما ارائه می‌دهند و شما می‌توانید بهترین مسیر را برای رسیدن به آنها انتخاب کنید. از طرفی تحقیق در مورد این مکان‌های دیدنی یک دید کلی به شما می‌دهد و شما می‌توانید بازدید از جاهایی که ممکن است از دید تورلیدر جا ماند را گوشزد کنید. پس چه قصد دیدن مکان‌های تفریحی در تهران را دارید و چه می‌خواهید به شهرهای دیگر سفر کنید، توصیه ما به شما بررسی این مکان‌ها از طریق وبسایت‌های مطرح است. مثلا اگر قصد دارید به برج میلاد سری بزنید و شهر زیبای تهران را از فراز این برج ببینید، بهتر است نگاهی به وبسایت‌هایی مانند نابرو بیندازید و با دیدی کلی به این مکان مراجعه کنید.

در مورد این برج باید بگوییم که در میان جاهای دیدنی تهران، برج میلاد یکی از اماکن تفریحی معروف و زیبای ایران است که در جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر (گیشا) در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد. قصد داریم در این مطلب اطلاعاتی به شما در مورد این برج بدهیم که ممکن است ندانید.

  • برج میلاد بیستمین بلند نامتکی (سازه‌هایی که بدون هیچ نگه‌دارنده‌ای همانند سیم و دکل سرپا هستند) جهان است.
  • زیربنای این برج در حدود ۱۳ هزار متر است و از نظر وسعت کاربری سازه رأس، در میان تمام برج‌های مخابراتی دنیا رتبه اول را دارد.
  • ارتفاع این برج، ۳۱۵ متر از روی زمین طبیعی با مقطع حجره‌ای (سلولار) است.
  • در ساخت این برج از حدود 33 هزار مترمکعب بتن استفاده شده است.
  • نگهداری از برج ميلاد ماهانه ۸۰۰ ميليون تا يک میلیارد تومان هزينه دارد.
  • رستوران گردان برج ميلاد، بزرگ‌ترین رستوران گردان جهان محسوب می‌شود.