سرنوشت تلخ این روزهای دانش‌آموزی که با "لگد معلم" از راه‌ رفتن محروم شد!

گروه اجتماعی الف،   3980621005 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

کمتر از دو هفته دیگر سال تحصیلی جدید آغاز می‌شود و حدود ۱۴ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور راهی مدارس می‌شوند اما "محمد سجاد" دانش‌آموز ۱۲ ساله‌ای که بر اثر لگد معلم دچار آسیب شد هنوز درگیر درمان است و بدون عصا قادر به راه رفتن نیست.

 

تسنیم نوشت: در آستانه بازگشایی مدارس، پدر "محمد سجاد رستمی" دانش‌آموز 12 ساله رودباری از شرایط فرزندش برایمان می‌گوید از اینکه بر اثر تنبیه‌بدنی معلم، مهر امسال پسرش توانایی گام برداشتن برای طی مسیر مدرسه را ندارد.

محمد‌سجاد 12 ساله کمتر از دو هفته دیگر باید همانند سایر دانش‌آموزان این سرزمین راهی مدرسه‌ شود همانجایی که قرار است او را برای موفقیت و رسیدن به فردایی بهتر آماده کند اما حالا نه تنها تمایلی به درس و مدرسه ندارد بلکه دیگر توانایی گام برداشتن در مسیر مدرسه را هم ندارد.

محمدسجاد رستمی همان دانش‌آموز رودباری است که سال تحصیلی گذشته با لگد یکی از معلمان مدرسه، عضلات پاهایش آسیب دیده است و حالا بدون عصا نمی‌تواند حرکت کند.

او در روایت روز حادثه می‌گوید" زنگ تفریح بود و بچه‌های کلاس سوم فوتبال بازی می‌کردند و من هم با دوستانم در حال سنگ‌بازی  بودم که ناگهان سنگ به سمت دروازه دانش‌آموزان کلاس سومی پرتاب و سر همین موضوع با یکی از بچه‌ها دعوایم شد که معلم آنها به سمتم آمد و با لگد چند ضربه به من زد همین باعث شد که لنگ لنگان قدم بردارم و بعد از آن هم پاهایم قفل شد."

از روز حادثه تا همین روز گذشته که با پدر محمدسجاد صحبت کردم،‌ این خانواده درگیر درمان فرزند خود هستند، از گرفتن نوار عضله تا عکس و مراجعه به پزشکی قانونی... و محمدسجاد هنوز هم بدون عصا نمی‌تواند راه برود.

پدر این دانش‌‌آموز می‌گوید:‌ "حدود 6 ماه است که پسرم از راه رفتن محروم است نه پول دارم نه حامی سیاسی دارم که بتوانم حق او را بگیرم؛ محمد سجاد دانش‌آموز کلاس ششم ابتدایی است که در تاریخ 25 اسفند 97 با لگد معلم مفاصل پای راستش شکست و فیلم دوربین مدار‌بسته مدرسه نیز ضرب و شتم را نشان می‌دهد.

6 ماه است که پای پسرم قفل کرده و خیلی از وسایل زندگی‌ام را فروخته‌ام تا بتوانم هزینه‌های درمانش را تأمین کنم؛ متأسفانه آموزش‌وپرورش به جای بیان حق و حمایت از پسرم، مسائل را منکر می‌شود و تا الان هیچ حمایتی نکرده‌اند بنابراین به ناچار دو ماه است که برای احقاق حق پسرم به تهران می‌آیم و از پزشکی قانونی تهران پیگیری می‌کنم.

به دنبال شکایتی که داشتم، پزشکی قانونی تهران، نامه‌ای به من داده و در آنجا نوشته است "اعلام نظر نیاز به بررسی بیشتر و تشکیل کمیسیون پزشکی دیگری با حضور دانش‌آموز دارد".

پدر این دانش‌آموز تاکید می‌کند: آموزش‌وپرورش حتی یک ریال برای تأمین هزینه‌های درمان به ما کمک نکرده است؛ از شما می‌خواهم یک نماینده بفرستید تا ببینند تمام زندگی‌ام را فروخته‌ام حتی زمین کشاورزی‌ام را! شغلم مسافرکشی بود و در این مدت به دلیل پیگیری کار پسرم حتی مسافرکشی هم نمی‌توانم انجام بدهم و در این مدت آموزش‌وپرورش فقط به مدت 8 جلسه دو معلم به خانه فرستادند امتحان دانش‌آموز را بگیرند."

تصویر نظر پزشکی قانونی تهران درباره وضعیت این دانش‌آموز

صحبت‌های پدر این دانش‌آموز در حالی است که نادر جهان‌آرای؛ مدیرکل آموزش‌وپرورش  استان گیلان می‌گوید: "دانش آموز روباری که از معلم کتک خورده بود فلج نشده است. برای کامل شدن تحقیقات، پزشکی قانونی و پزشک متخصص این دانش‌آموز را دوباره معاینه خواهند کرد؛ 25 اسفند ماه پارسال در یکی از مدارس ابتدایی شهر رستم‌آباد رودبار معلمی در ساعت زنگ ورزش یکی از دانش‌آموزان پسر پایه ششم را با لگد زد که این کار باعث شکستکی خفیف در ناحیه پای او شد و پزشکی قانونی به وی 2 ماه طول درمان داد."

وی درباره پرداخت هزینه‌‌های این دانش‌آموز مدعی شده که: آموزش و پرورش گیلان تا سلامتی کامل این دانش‌آموز تمام هزینه‌های پزشکی وی را پرداخت می‌کند و در این راه مضایقه نمی‌کند! اداره کل آموزش و پرورش گیلان تاکنون نیز بخشی از هزینه‌های پزشکی را به خانواده دانش‌آموز رودباری پرداخت کرده است با توجه به اینکه این حادثه در روزهای پایانی سال گذشته اتفاق افتاده بود آموزش و پرورش برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموز 12 جلسه معلم خصوصی به منزل وی فرستاد تا عقب ماندگی‌های تحصیلی جبران شود که همین امر باعث شد تا دانش‌آموز در امتحانات نهایی قبول شود."

آنچه در پرونده این دانش‌آموز یک بار دیگر سرباز کرد، زخم کهنه تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان است که تا به امروز بخشنامه‌های مختلف آموزش‌وپرورش مبنی بر ممنوعیت آن کارساز نبوده است.

در ماجرای تبیه‌بدنی "محمد سجاد" آنچه بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد و باید از سوی آموزش‌وپرورش به جدّ مورد توجه باشد، حفظ حقوق دانش‌آموز و به دست آوردن مجدد سلامتی اوست که این امر مستلزم اعمال حمایت‌های لازم از این دانش‌آموز تا به دست آوردن سلامتی کامل از سوی اداره کل آموزش‌وپرورش استان گیلان است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۸۸۸۷۷۰۸:۰۲:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۲۱
یعنی معلمه بابت همچین خشونتی هیچ مجازاتی نشد
ناشناس۱۰۸۸۹۵۰۰۹:۰۹:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۲۱
طبق معمول مسوول دروغ می گوید و دست قربانی به هیچ جا بند نیست.
علی۱۰۸۸۹۸۷۰۹:۳۶:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۲۱
با احترام و ادب تا کی سعی دارید به طرق مختلف فرهنگیان را ملامت کنید آیا تابه حال توانسته اید قطره ای از مشکلات را کم کنید
اكبر۱۰۸۹۰۴۴۱۰:۰۶:۱۸ ۱۳۹۸/۶/۲۱
بلافاصله بايد در محكمه قضايي شكايت تنظيم و دستور تعقيب كيفري ضارب صادر شود. ضمناً بيمه تحصيلي دانش آموز بايد كل هزينه را بدهد . اداره آموزش و پرورش هم براي اين مورد رديف مالي ندارد احتمالاً از همان معلم ضارب گرفته يا همكارانشان صدقه سري داده اند. از بيمه اخذ هزينه ها درخواست شود. كارشناسان پزشكي قانوني هم اعمال نفوذ كرده و تقصير دارند.
ناشناس۱۰۸۹۰۵۵۱۰:۱۵:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۲۱
معلم ولگدپرانی؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۰۸۹۰۶۵۱۰:۲۱:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
معلم رو دار بزنید
ناشناس۱۰۸۹۱۰۴۱۰:۴۷:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
تو جامعه ی ما در حال حاضر روابط بین معلم و دانش آموز نیازمند یک باز نگری است آموزش حرفه ای معلمان مطابق مسایل پیش روی جامعه بروز نیست و دانش آموزان هر مقطع توجیه نیستند که باید چگونه با معلم رابطه داشته باشنددر نتیجه یا معلم قربانی خشم شاگرد می شود و یا شاگرد قربانی خشم معلم اما اینکه برخی جریانات همیشه سعی در تخریب وجه اکثریت فرهنگیان را دارند
حمیدرضا۱۰۸۹۱۸۰۱۱:۳۳:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
بازم دم الف گرم که پیگیری کرد. تو رو خدا اونقدر پیگیری کنین تا مشکل این خانواده حل بشه. خیلی دوست دارم بدونم قانون چه تنبیهی برای معلم خطاکار درنظر گرفته
ناشناس۱۰۸۹۳۱۲۱۲:۳۴:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۲۱
این است نتیجه ی نیرو های شرکتی و سرباز معلم و کلاس های 45 نفری و یک درصد شدن بودجه آ پ از تولید ناخالص داخلی و لغو استخدام و کرایه کشی معلم تا ساعت 2 شب .
ناشناس۱۰۸۹۳۲۶۱۲:۴۱:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
یعنی به قدری اعمال نظر و غرض عادی شده که یه پزشک یه چیزی میگه یکی دیگه یه چیز دیگه احتمالا یکیشون همشهری معلمه بوده. کلا قضاوتها همه همینطوری شده پلیس جریمه میکنه میری اعتراض میکنی بدون توجه به هیچ چیزی کارشو تأیید میکنن میگن چون همکارمونه. خطای پزشکی همینطور میگن اینا بر علیه همکارشون کاری نمیکن
ناشناس۱۰۸۹۵۶۱۱۵:۱۳:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۲۱
به دادش برسید خب .
ناشناس۱۰۸۹۶۲۱۱۶:۰۰:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۲۱
این معلم خشن .. تشویق باید بشود
ناشناس۱۰۸۹۶۹۲۱۷:۳۲:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۲۱
در ضوابط گزينش معلمين..آزمايش سلامت رواني وعاطفي وبررسي دوران كودكي آموزگاران را مورد توجه قرار دهيد گرچه بين اين همه معلم وجود چند انسان نماي نا بهنجار امري طبيعي به نظر مي رسد بيچاره اين كودك وخانواده اش
حامد۱۰۸۹۶۹۵۱۷:۴۲:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
تو رو خدا این قدر با یک حادثه صدها هزار معلم زحمت کش که از دانش آموز و اولیا و دولت و مردم سیلی خورده اند را متهم نکنید. هزاران معلم هر روز تدریس می کنند و تلاش می کنند . آیا همه آنها دانش آموزان را فلج می کنند ؟ مشکل رو گردن معلم نیندازید. همین سنگ بازی دانش آموزان رو دست کم نگیرید با سنگ بازی دندان ها شکسته چشم ها از بین رفته! معلم با دیدن سنگ بازی و درگیری عصبانی شده برای ادب کردن لگدی زده و از قضا جای بدی خورده. مقصر است. اما تنها مقصر نیست. خود دانش آموز و پدرش و مادرش و کل آموزش و پرورش و دولت هم مقصر هستند. برای مثال اگر مدرسه امکانات ورزشی و سالن ورزشی داشت نه سنگی بود نه درگیری و دانش آموز فوق در قسمت دیگر سالن یا زمین فوتبال و والیبال و وزنه برداری و تنیس و .. بازی می کرد! اگر در مدرسه روان شناس و مشاور خوبی وجود داشت، معاون و مدیر خوبی بود شاید این طور نمی شد. شاید پدر و مادر خوب فرزند خود را تربیت نکردند که در زنگ ورزش سنگ بازی نکند و دیگر دانش آموزان را کتک نزند. کتک بزنی ممکن است فلج بشوی پسر جان! هم معلم بیچاره می شود هم خودت. آن معلم اگر مقصر باشد قطعا مجازات می شود. زیاد نگران نباشید. اون زمانی که معلمان ما را در مدرسه بیگناه کتک می زدند کسی ازحق ما دفاع نمی کرد. الان که معلم شدیم و کتک نمی زنیم این دفعه از اولیا و دانش آموز کتک می خوریم. دو سه سال پیش بود که معلم فیزیک به دست دانش آموز کشته شد. اما نشنیدم معلمی دانش آموزی را با چاقو بکشد.
حسین۱۰۸۹۷۱۳۱۷:۵۷:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
لعنت به تنبیه بدنی !
ناشناس۱۰۸۹۸۵۴۲۰:۵۹:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۲۱
خوشحالم دیگر دانش آموز نیستم و دوران وحشت آور و پر از کتک مدرسه آموزش پرورش تمام شده است از اینکه در اخبار میبینم معلمان معیشت درستی ندارند خوشحالم
ناشناس۱۰۸۹۸۹۹۲۲:۱۴:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۲۱
قصاص .
ناشناس۱۰۸۹۹۹۳۲۳:۵۹:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۲۱
تمام دانش آموزان در مدرسه تحت بیمه حوادث قرار دارند که به هنگام صدمه بیمه باید تمام مخارج بیمارستان را تامین نماید
معلم۱۰۹۰۴۴۸۱۳:۲۱:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۲۲
وقتی معلم تأمین نباشه همین میشه وقتی معلم مشکل مالی داشته باشه همه آسیب میبینه ،من خودم معلمم تجربه کردم که باتأمین معیشت معلم هیچ دانش آموزی آسیب نخواهددیددرحالیکه الآن با این وضعیت نه تنها دانش آموزان بلکه خانواده ها وبه دنبال آن جامعه درمعرض خطر هست مگه رفاه دوسه میلیون سرانه میتونه آرامش و سلامت جامعه رو تأمین کنه ؟ولی جامعه معلمین چون با کل خانواده ها در ارتباط هستن رفتار وگفتارشان وبرخوردشان تأثیر مستقیم در شکل گیری جامعه داره پس دولتمردان مجبورن اگر مردمی هستن با تأمین معلما برای ساختن جامعه ای سالم تلاش کنن

پربحث‌های امروز

 1. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 2. ادعای کریستین امان‌پور به نقل از ظریف؛ شرط روحانی برای دیدار با ترامپ

 3. بانوان، حضور در ورزشگاه‌ها، باید یا نباید

 4. شورای روابط خارجی آمریکا: ترامپ در بن بست گیر کرده است !

 5. حقوق معوقه کارگران و پاداش های آنچنانی ؛ این تناقض‌ها آزاردهنده است

 6. خانم مهناز افشار؛ از کسی طلبکار نباش

 7. سه‌ گام بلندی که آموزش و پرورش برای تحول باید بردارد

 8. روحانی: حقوق معلمان چهار برابر افزایش یافته است

 9. صدور عجیب‌ترین حکم فوتبالی؛ حساب‌های فدارسیون فوتبال و سازمان لیگ مسدود شد!

 10. شهرداری تهران برای ترافیک مهرماه چه تمهیداتی دارد؟

 11. مومیایی ۳۴۰۰ ساله در موزه قاهره  

 12. یادداشت تازه اینستاگرامی رئیس بانک مرکزی

 13. موسوی: حقوق‌بشر برای ما الزام شرعی و قانونی است

 14. اعلام تعداد بانوانی که می‌توانند به ورزشگاه آزادی بروند

 15. چیپست Huawei Kirin 990 5G در آزمون هوش مصنوعی رقبا را پشت سر گذاشت

 16. نگاهی به عملکرد شبکه ضدایرانی ایران‌اینترنشنال

 17. پرداخت دیه و آزادی مقصران مرگ عماد ۶ ساله

 18. از طریق شناسایی 114 استارتاپ و همکاری با 70 کسب‌وکار نوپا صورت گرفت/ حمایت از حضور استارتاپ‌ها در تلویزیون توسط توسکا

 19. طلا در ۲ راهی کاهش یا افزایش قیمت

 20. پیامک قطع یارانه دهک‌های بالای درآمدی ارسال شد

 21. دوره و کارگاه‌ های آموزشی فین تک برگزار خواهد شد

 22. ربیعی: رئیس‌جمهور برای سفر به نیویورک تردید داشت/ آمریکا از هر زمان دیگری تنهاتر است

 23. مقامات ایرانی در سازمان ملل ؛ از تصویر ماندگار شهید رجایی و سخنرانی رهبری تا حضور جنجالی احمدی نژاد

 24. مقایسه ایمپلنت دندان و بریج

 25. عکس یادگاری قالیباف با نوه کلاس اولی‌اش  

پربحث‌های دیروز

 1. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 2. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 3. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 4. روایت یک نشریه آمریکایی از سلاح‌های ایرانی که آمریکا باید از آن‌ها بترسد

 5. آزادی «غیریواشکی» در شورای شهر شیراز

 6. رازهای «شرمن» از روزهای مذاکره؛ توییت روحانی دست ایران را رو کرد/ ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟

 7. دومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده‌/ لشگری‌پور: نعمت‌زاده برایم ویزای اسپانیا و تولد گرفت و آیفون هدیه داد

 8. صندلی فروشی به سبک مافیای کنکور پزشکی + تصاویر

 9. فروش صندلی رشته پزشکی در دانشگاه ؛ شایعه یا افشای حقایق تلخ؟!

 10. تایم: ترامپ به دنبال صحنه سازی برای دیدار با روحانی بود !

 11. زنگنه: نقشی در وضعیت امروز هپکو نداشته‌ام/ اگر دروغ گفتن مالیات داشت؛ دولت درآمد بیشتری داشت!

 12. شلیک همزمان چندین آتش‌بار سنگین روسیه  

 13. دانشجوی قلابی یا صندلی پولی؟  

 14. حمله دوباره "اینستاگرام" به میثم مطیعی

 15. روایت لیلاز از دزدی و فساد تاریخی در اقتصاد ایران/ توضیح درباره پرونده نجفی/ چرا هپکو با دستور روحانی نجات پیدا نمی‌کند؟

 16. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 17. کری: این آمریکا بود که علیه ایران جنگ اقتصادی به راه انداخت

 18. روحانی: وزارت آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه کشور است

 19. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 20. اینفوگرافی/ میزان خسارت ایران در جنگ تحمیلی  

 21. اشک‌ها و شادی‌های کلاس اولی‌ها  

 22. درخواست زیاده‌خواهانه عادل الجبیر از اروپا علیه ایران

 23. بیانیه فیفا: به زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها داده شود

 24. رییس فیفا: ایران برای حضور زنان در ورزشگاه ها اطمینان داده است

 25. واکنش طالبان به اظهارات ترامپ: جنگ ادامه دارد

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 3. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 4. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 5. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 6. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 7. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 8. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 9. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 10. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 11. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 12. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 13. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 14. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 15. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 16. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 17. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 18. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 19. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 20. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 21. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 22. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 23. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 24. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 25. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

پربحث‌های اخیر

 1. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 2. روحانی: وزارت آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه کشور است

 3. سه‌ گام بلندی که آموزش و پرورش برای تحول باید بردارد

 4. روحانی: حقوق معلمان چهار برابر افزایش یافته است

 5. رییس فیفا: ایران برای حضور زنان در ورزشگاه ها اطمینان داده است

 6. قانون سهمیه های کنکور را اصلاح کنید

 7. شهرداری تهران برای ترافیک مهرماه چه تمهیداتی دارد؟

 8. دوره و کارگاه‌ های آموزشی فین تک برگزار خواهد شد

 9. آیا امکان افزایش یا کاهش مدت زمان "خدمت سربازی" وجود دارد؟

 10. شهردار تهران: اقتدار و شرافت امروز را مدیون شهدا هستیم

 11. جهانگیری: راه اقتدار، از مدرسه و دانشگاه می‌گذرد  

 12. «راه ابریشم» متعلق به جهان نیازمند اندیشه است

 13. سخنگوی قوه قضائیه خطاب به دانش‌آموزان: عدالت یادتان نرود

 14. هوای تهران در اولین روز مهر آلوده شد

 15. بارش پراکنده باران در شمال کشور

 16. آمارهایی از دانش‌آموزان و مدارس در ایران  

 17. کاهش ترافیک صبح اول مهر ماه

 18. جزئیات آزمون استخدامی اعلام شد

 19. روحانی زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را نواخت

 20. استفاده از هلی‌شات برای رصد ترافیک پایتخت

 21. مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها مشهد فردا تعطیل شد

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 3. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 4. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 5. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 6. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 7. ادغام آموزش پزشکی در وزارت بهداشت به زیان مردم تمام شد/ پزشکی تهاجمی و جراح محور در مدل ایرانی نظام سلامت

 8. آزادی «غیریواشکی» در شورای شهر شیراز

 9. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 10. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 11. حکم اعدام محمدعلی نجفی باطل شد

 12. دومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده‌/ لشگری‌پور: نعمت‌زاده برایم ویزای اسپانیا و تولد گرفت و آیفون هدیه داد

 13. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 14. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 15. صندلی فروشی به سبک مافیای کنکور پزشکی + تصاویر

 16. نوآوری‌های دستورالعمل رئیسی/ آیا جمعیت زندانیان کاهش می‌یابد؟

 17. فروش صندلی رشته پزشکی در دانشگاه ؛ شایعه یا افشای حقایق تلخ؟!

 18. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 19. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 20. اعمال سهمیه‌های کنکور ارشد98 با دستور مجلس/ بازنگری در سهمیه‌ها منوط به نظر مجلس است

 21. روحانی: وزارت آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه کشور است

 22. سه‌ گام بلندی که آموزش و پرورش برای تحول باید بردارد

 23. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 24. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 25. یک مصوبه ؛ یک اطلاعیه و چند پر سش از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

آخرین عناوین