سرنوشت تلخ این روزهای دانش‌آموزی که با "لگد معلم" از راه‌ رفتن محروم شد!

گروه اجتماعی الف،   3980621005 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

کمتر از دو هفته دیگر سال تحصیلی جدید آغاز می‌شود و حدود ۱۴ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور راهی مدارس می‌شوند اما "محمد سجاد" دانش‌آموز ۱۲ ساله‌ای که بر اثر لگد معلم دچار آسیب شد هنوز درگیر درمان است و بدون عصا قادر به راه رفتن نیست.

 

تسنیم نوشت: در آستانه بازگشایی مدارس، پدر "محمد سجاد رستمی" دانش‌آموز 12 ساله رودباری از شرایط فرزندش برایمان می‌گوید از اینکه بر اثر تنبیه‌بدنی معلم، مهر امسال پسرش توانایی گام برداشتن برای طی مسیر مدرسه را ندارد.

محمد‌سجاد 12 ساله کمتر از دو هفته دیگر باید همانند سایر دانش‌آموزان این سرزمین راهی مدرسه‌ شود همانجایی که قرار است او را برای موفقیت و رسیدن به فردایی بهتر آماده کند اما حالا نه تنها تمایلی به درس و مدرسه ندارد بلکه دیگر توانایی گام برداشتن در مسیر مدرسه را هم ندارد.

محمدسجاد رستمی همان دانش‌آموز رودباری است که سال تحصیلی گذشته با لگد یکی از معلمان مدرسه، عضلات پاهایش آسیب دیده است و حالا بدون عصا نمی‌تواند حرکت کند.

او در روایت روز حادثه می‌گوید" زنگ تفریح بود و بچه‌های کلاس سوم فوتبال بازی می‌کردند و من هم با دوستانم در حال سنگ‌بازی  بودم که ناگهان سنگ به سمت دروازه دانش‌آموزان کلاس سومی پرتاب و سر همین موضوع با یکی از بچه‌ها دعوایم شد که معلم آنها به سمتم آمد و با لگد چند ضربه به من زد همین باعث شد که لنگ لنگان قدم بردارم و بعد از آن هم پاهایم قفل شد."

از روز حادثه تا همین روز گذشته که با پدر محمدسجاد صحبت کردم،‌ این خانواده درگیر درمان فرزند خود هستند، از گرفتن نوار عضله تا عکس و مراجعه به پزشکی قانونی... و محمدسجاد هنوز هم بدون عصا نمی‌تواند راه برود.

پدر این دانش‌‌آموز می‌گوید:‌ "حدود 6 ماه است که پسرم از راه رفتن محروم است نه پول دارم نه حامی سیاسی دارم که بتوانم حق او را بگیرم؛ محمد سجاد دانش‌آموز کلاس ششم ابتدایی است که در تاریخ 25 اسفند 97 با لگد معلم مفاصل پای راستش شکست و فیلم دوربین مدار‌بسته مدرسه نیز ضرب و شتم را نشان می‌دهد.

6 ماه است که پای پسرم قفل کرده و خیلی از وسایل زندگی‌ام را فروخته‌ام تا بتوانم هزینه‌های درمانش را تأمین کنم؛ متأسفانه آموزش‌وپرورش به جای بیان حق و حمایت از پسرم، مسائل را منکر می‌شود و تا الان هیچ حمایتی نکرده‌اند بنابراین به ناچار دو ماه است که برای احقاق حق پسرم به تهران می‌آیم و از پزشکی قانونی تهران پیگیری می‌کنم.

به دنبال شکایتی که داشتم، پزشکی قانونی تهران، نامه‌ای به من داده و در آنجا نوشته است "اعلام نظر نیاز به بررسی بیشتر و تشکیل کمیسیون پزشکی دیگری با حضور دانش‌آموز دارد".

پدر این دانش‌آموز تاکید می‌کند: آموزش‌وپرورش حتی یک ریال برای تأمین هزینه‌های درمان به ما کمک نکرده است؛ از شما می‌خواهم یک نماینده بفرستید تا ببینند تمام زندگی‌ام را فروخته‌ام حتی زمین کشاورزی‌ام را! شغلم مسافرکشی بود و در این مدت به دلیل پیگیری کار پسرم حتی مسافرکشی هم نمی‌توانم انجام بدهم و در این مدت آموزش‌وپرورش فقط به مدت 8 جلسه دو معلم به خانه فرستادند امتحان دانش‌آموز را بگیرند."

تصویر نظر پزشکی قانونی تهران درباره وضعیت این دانش‌آموز

صحبت‌های پدر این دانش‌آموز در حالی است که نادر جهان‌آرای؛ مدیرکل آموزش‌وپرورش  استان گیلان می‌گوید: "دانش آموز روباری که از معلم کتک خورده بود فلج نشده است. برای کامل شدن تحقیقات، پزشکی قانونی و پزشک متخصص این دانش‌آموز را دوباره معاینه خواهند کرد؛ 25 اسفند ماه پارسال در یکی از مدارس ابتدایی شهر رستم‌آباد رودبار معلمی در ساعت زنگ ورزش یکی از دانش‌آموزان پسر پایه ششم را با لگد زد که این کار باعث شکستکی خفیف در ناحیه پای او شد و پزشکی قانونی به وی 2 ماه طول درمان داد."

وی درباره پرداخت هزینه‌‌های این دانش‌آموز مدعی شده که: آموزش و پرورش گیلان تا سلامتی کامل این دانش‌آموز تمام هزینه‌های پزشکی وی را پرداخت می‌کند و در این راه مضایقه نمی‌کند! اداره کل آموزش و پرورش گیلان تاکنون نیز بخشی از هزینه‌های پزشکی را به خانواده دانش‌آموز رودباری پرداخت کرده است با توجه به اینکه این حادثه در روزهای پایانی سال گذشته اتفاق افتاده بود آموزش و پرورش برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموز 12 جلسه معلم خصوصی به منزل وی فرستاد تا عقب ماندگی‌های تحصیلی جبران شود که همین امر باعث شد تا دانش‌آموز در امتحانات نهایی قبول شود."

آنچه در پرونده این دانش‌آموز یک بار دیگر سرباز کرد، زخم کهنه تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان است که تا به امروز بخشنامه‌های مختلف آموزش‌وپرورش مبنی بر ممنوعیت آن کارساز نبوده است.

در ماجرای تبیه‌بدنی "محمد سجاد" آنچه بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد و باید از سوی آموزش‌وپرورش به جدّ مورد توجه باشد، حفظ حقوق دانش‌آموز و به دست آوردن مجدد سلامتی اوست که این امر مستلزم اعمال حمایت‌های لازم از این دانش‌آموز تا به دست آوردن سلامتی کامل از سوی اداره کل آموزش‌وپرورش استان گیلان است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۸۸۸۷۷۰۸:۰۲:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۲۱
یعنی معلمه بابت همچین خشونتی هیچ مجازاتی نشد
ناشناس۱۰۸۸۹۵۰۰۹:۰۹:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۲۱
طبق معمول مسوول دروغ می گوید و دست قربانی به هیچ جا بند نیست.
علی۱۰۸۸۹۸۷۰۹:۳۶:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۲۱
با احترام و ادب تا کی سعی دارید به طرق مختلف فرهنگیان را ملامت کنید آیا تابه حال توانسته اید قطره ای از مشکلات را کم کنید
اكبر۱۰۸۹۰۴۴۱۰:۰۶:۱۸ ۱۳۹۸/۶/۲۱
بلافاصله بايد در محكمه قضايي شكايت تنظيم و دستور تعقيب كيفري ضارب صادر شود. ضمناً بيمه تحصيلي دانش آموز بايد كل هزينه را بدهد . اداره آموزش و پرورش هم براي اين مورد رديف مالي ندارد احتمالاً از همان معلم ضارب گرفته يا همكارانشان صدقه سري داده اند. از بيمه اخذ هزينه ها درخواست شود. كارشناسان پزشكي قانوني هم اعمال نفوذ كرده و تقصير دارند.
ناشناس۱۰۸۹۰۵۵۱۰:۱۵:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۲۱
معلم ولگدپرانی؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۰۸۹۰۶۵۱۰:۲۱:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
معلم رو دار بزنید
ناشناس۱۰۸۹۱۰۴۱۰:۴۷:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
تو جامعه ی ما در حال حاضر روابط بین معلم و دانش آموز نیازمند یک باز نگری است آموزش حرفه ای معلمان مطابق مسایل پیش روی جامعه بروز نیست و دانش آموزان هر مقطع توجیه نیستند که باید چگونه با معلم رابطه داشته باشنددر نتیجه یا معلم قربانی خشم شاگرد می شود و یا شاگرد قربانی خشم معلم اما اینکه برخی جریانات همیشه سعی در تخریب وجه اکثریت فرهنگیان را دارند
حمیدرضا۱۰۸۹۱۸۰۱۱:۳۳:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
بازم دم الف گرم که پیگیری کرد. تو رو خدا اونقدر پیگیری کنین تا مشکل این خانواده حل بشه. خیلی دوست دارم بدونم قانون چه تنبیهی برای معلم خطاکار درنظر گرفته
ناشناس۱۰۸۹۳۱۲۱۲:۳۴:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۲۱
این است نتیجه ی نیرو های شرکتی و سرباز معلم و کلاس های 45 نفری و یک درصد شدن بودجه آ پ از تولید ناخالص داخلی و لغو استخدام و کرایه کشی معلم تا ساعت 2 شب .
ناشناس۱۰۸۹۳۲۶۱۲:۴۱:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
یعنی به قدری اعمال نظر و غرض عادی شده که یه پزشک یه چیزی میگه یکی دیگه یه چیز دیگه احتمالا یکیشون همشهری معلمه بوده. کلا قضاوتها همه همینطوری شده پلیس جریمه میکنه میری اعتراض میکنی بدون توجه به هیچ چیزی کارشو تأیید میکنن میگن چون همکارمونه. خطای پزشکی همینطور میگن اینا بر علیه همکارشون کاری نمیکن
ناشناس۱۰۸۹۵۶۱۱۵:۱۳:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۲۱
به دادش برسید خب .
ناشناس۱۰۸۹۶۲۱۱۶:۰۰:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۲۱
این معلم خشن .. تشویق باید بشود
ناشناس۱۰۸۹۶۹۲۱۷:۳۲:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۲۱
در ضوابط گزينش معلمين..آزمايش سلامت رواني وعاطفي وبررسي دوران كودكي آموزگاران را مورد توجه قرار دهيد گرچه بين اين همه معلم وجود چند انسان نماي نا بهنجار امري طبيعي به نظر مي رسد بيچاره اين كودك وخانواده اش
حامد۱۰۸۹۶۹۵۱۷:۴۲:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
تو رو خدا این قدر با یک حادثه صدها هزار معلم زحمت کش که از دانش آموز و اولیا و دولت و مردم سیلی خورده اند را متهم نکنید. هزاران معلم هر روز تدریس می کنند و تلاش می کنند . آیا همه آنها دانش آموزان را فلج می کنند ؟ مشکل رو گردن معلم نیندازید. همین سنگ بازی دانش آموزان رو دست کم نگیرید با سنگ بازی دندان ها شکسته چشم ها از بین رفته! معلم با دیدن سنگ بازی و درگیری عصبانی شده برای ادب کردن لگدی زده و از قضا جای بدی خورده. مقصر است. اما تنها مقصر نیست. خود دانش آموز و پدرش و مادرش و کل آموزش و پرورش و دولت هم مقصر هستند. برای مثال اگر مدرسه امکانات ورزشی و سالن ورزشی داشت نه سنگی بود نه درگیری و دانش آموز فوق در قسمت دیگر سالن یا زمین فوتبال و والیبال و وزنه برداری و تنیس و .. بازی می کرد! اگر در مدرسه روان شناس و مشاور خوبی وجود داشت، معاون و مدیر خوبی بود شاید این طور نمی شد. شاید پدر و مادر خوب فرزند خود را تربیت نکردند که در زنگ ورزش سنگ بازی نکند و دیگر دانش آموزان را کتک نزند. کتک بزنی ممکن است فلج بشوی پسر جان! هم معلم بیچاره می شود هم خودت. آن معلم اگر مقصر باشد قطعا مجازات می شود. زیاد نگران نباشید. اون زمانی که معلمان ما را در مدرسه بیگناه کتک می زدند کسی ازحق ما دفاع نمی کرد. الان که معلم شدیم و کتک نمی زنیم این دفعه از اولیا و دانش آموز کتک می خوریم. دو سه سال پیش بود که معلم فیزیک به دست دانش آموز کشته شد. اما نشنیدم معلمی دانش آموزی را با چاقو بکشد.
حسین۱۰۸۹۷۱۳۱۷:۵۷:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
لعنت به تنبیه بدنی !
ناشناس۱۰۸۹۸۵۴۲۰:۵۹:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۲۱
خوشحالم دیگر دانش آموز نیستم و دوران وحشت آور و پر از کتک مدرسه آموزش پرورش تمام شده است از اینکه در اخبار میبینم معلمان معیشت درستی ندارند خوشحالم
ناشناس۱۰۸۹۸۹۹۲۲:۱۴:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۲۱
قصاص .
ناشناس۱۰۸۹۹۹۳۲۳:۵۹:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۲۱
تمام دانش آموزان در مدرسه تحت بیمه حوادث قرار دارند که به هنگام صدمه بیمه باید تمام مخارج بیمارستان را تامین نماید
معلم۱۰۹۰۴۴۸۱۳:۲۱:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۲۲
وقتی معلم تأمین نباشه همین میشه وقتی معلم مشکل مالی داشته باشه همه آسیب میبینه ،من خودم معلمم تجربه کردم که باتأمین معیشت معلم هیچ دانش آموزی آسیب نخواهددیددرحالیکه الآن با این وضعیت نه تنها دانش آموزان بلکه خانواده ها وبه دنبال آن جامعه درمعرض خطر هست مگه رفاه دوسه میلیون سرانه میتونه آرامش و سلامت جامعه رو تأمین کنه ؟ولی جامعه معلمین چون با کل خانواده ها در ارتباط هستن رفتار وگفتارشان وبرخوردشان تأثیر مستقیم در شکل گیری جامعه داره پس دولتمردان مجبورن اگر مردمی هستن با تأمین معلما برای ساختن جامعه ای سالم تلاش کنن

پربحث‌های دیروز

 1. نگاهی به قتل فجیع نوجوان عراقی در بغداد

 2. دستمزد مهناز افشار از شبکه ماهواره‌ای چقدر است؟

 3. یک عکس، یک شرح | نان، پست نمی‌شود...

 4. تصویر دیده نشده از لحظه دستگیری صدام

 5. براندازی و استدلال‌های متناقض

 6. قدرتمندترین ناوگان دریایی جهان

 7. چرا استیضاح ترامپ را باید جدی گرفت؟

 8. جزئیات استیضاح وزیر کشور درباره حوادث بعد از گرانی بنزین + اسامی استیضاح‌کنندگان

 9. صادق زیبا کلام: احمد توکلی را اینگونه شناختم

 10. پاسخ‌های تامل برانگیز کودکان شمال و جنوب شهر

 11. کاسبی در اغتشاشات؛ شکستن هر شیشه ۱۰۰ هزارتومان/ جزئیات حوادث بنزینی در تهران‌نو

 12. ادعای زن ویلموتس که تاج را شاکی کرد

 13. برایان هوک: تحریم‌های ایران برای تضمین امنیت ملی آمریکاست/ آماده‌ایم روابط دیپلماتیک را از سر بگیریم

 14. حذف ۱۸ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی از بودجه ۹۹ توسط دولت

 15. احتمال تک نرخی شدن بنزین در بودجه سال آینده

 16. وزیر صمت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان افزایش پیدا نکرده/ افزایش نرخ بنزین به صورت طبیعی بر همه چیز اثر گذاشته

 17. پادرمیانی‌ها برای بازگشت «نود» ادامه دارد

 18. عارف: درباره عملکرد دولت سیاه‌نمایی شده است/ آذری جهرمی جوانگرایی را مبتذل کرده است/ انتقاد عباس عبدی از سردار جعفری

 19. شهید بهشتی: تا وقتی سیرها و گرسنه‌ها با هم در جامعه ما دیده می‌شوند، جامعه ما اسلامی نیست

 20. واکنش مازیار ناظمی به حرف‌های بیرانوند

 21. ترامپ: استیضاح من برای کشور غم‌انگیز است/ دموکرات‌ها دارند خودشان را مضحکه می‌کنند

 22. تعطیلی مدارس تهران در روز یکشنبه؛ فردا طرح زوج و فرد از در منازل اجرا می‌شود

 23. کیک‌های مشکوک همچنان در پرده ابهام

 24. سلیمی‌نمین: شاکله مجلس دهم بر بازی سیاسی شکل گرفت/ مجلس یازدهم نظریه‌پرداز نمی‌خواهد / دولت و مجلس کنونی با هم مماشات داشتند

 25. سفرهای غیرضروری در دولت ممنوع شد

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. حقوق کارگران و کارمندان در سال ۹۹ چقدر باید افزایش پیدا کند؟

 3. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 4. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 5. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 6. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 7. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 8. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 9. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 10. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 11. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 12. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 13. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 14. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 15. ناراحتی مردم رشت از رویکرد سریال تلویزیونی وارش

 16. نگاهی به قتل فجیع نوجوان عراقی در بغداد

 17. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 18. نقش پزشکان بهارستان در معافیات مالیاتی همکاران! / یک جلسه تاریخی از تعارض منافع+فیلم

 19. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 20. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 21. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 22. «سورپرایز» آذری جهرمی معرفی شد

 23. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

 24. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 25. دستمزد مهناز افشار از شبکه ماهواره‌ای چقدر است؟

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 3. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 4. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 5. ناراحتی مردم رشت از رویکرد سریال تلویزیونی وارش

 6. «سورپرایز» آذری جهرمی معرفی شد

 7. زن خواننده در ابیانه به خارج از کشور گریخته است

 8. یک عکس، یک شرح | نان، پست نمی‌شود...

 9. رئیسی: مردم باید در زمینه فسادستیزی پای کار باشند/ تصمیم دستگاه قضا برای برخورد جدی با مفسدان اقتصادی‌

 10. توزیع هدایای ویژه بین برخی اعضای شورای عالی استان‌ها در مهمانی حناچی

 11. هوای حسابتان را داشته باشید/ رمز یکبار مصرف و کاهش آمار برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی

 12. صف کاندیداها برای تصاحب ریاست جمعیت هلال احمر؛ از استانداران تا معاونان وزرا

 13. انتقاد حجت الاسلام قرائتی به تعطیلی ۵شنبه‌ها

 14. فردی که نصف اندازه اقتصاد کشورش ثروت دارد!

 15. آقا ایرج، آزاد مرد ۵۰۰ میلیون تومانی!

 16. گزارشی تکان‌دهنده از کانکس‌نشینی در مناطق زلزله‌زده: دو سال پس از زلزله کرمانشاه، هنوز در کانکس زندگی می‌کنیم

 17. کاسبی در اغتشاشات؛ شکستن هر شیشه ۱۰۰ هزارتومان/ جزئیات حوادث بنزینی در تهران‌نو

 18. واکنش وکیل «نجفی» به رای اخیر/ شانس زیادی برای نقض رای داریم  

 19. رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

 20. ماجرای وجود قرص در کیک‌ها چیست؟

 21. خواننده موسیقی پاپ ایران در گذشت

 22. درد دل مردم | در خواست از نیرو‌های انقلابی برای نجات ایران/ ترافیک جاده چالوس/ قاچاق سازمان یافته

 23. آخرین وضعیت مصوبه «تعیین محل تجمعات»

 24. تعطیلی مدارس تهران در روز یکشنبه؛ فردا طرح زوج و فرد از در منازل اجرا می‌شود

 25. کیک‌های مشکوک همچنان در پرده ابهام

آخرین عناوین