سرنوشت تلخ این روزهای دانش‌آموزی که با "لگد معلم" از راه‌ رفتن محروم شد!

گروه اجتماعی الف،   3980621005 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

کمتر از دو هفته دیگر سال تحصیلی جدید آغاز می‌شود و حدود ۱۴ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور راهی مدارس می‌شوند اما "محمد سجاد" دانش‌آموز ۱۲ ساله‌ای که بر اثر لگد معلم دچار آسیب شد هنوز درگیر درمان است و بدون عصا قادر به راه رفتن نیست.

 

تسنیم نوشت: در آستانه بازگشایی مدارس، پدر "محمد سجاد رستمی" دانش‌آموز 12 ساله رودباری از شرایط فرزندش برایمان می‌گوید از اینکه بر اثر تنبیه‌بدنی معلم، مهر امسال پسرش توانایی گام برداشتن برای طی مسیر مدرسه را ندارد.

محمد‌سجاد 12 ساله کمتر از دو هفته دیگر باید همانند سایر دانش‌آموزان این سرزمین راهی مدرسه‌ شود همانجایی که قرار است او را برای موفقیت و رسیدن به فردایی بهتر آماده کند اما حالا نه تنها تمایلی به درس و مدرسه ندارد بلکه دیگر توانایی گام برداشتن در مسیر مدرسه را هم ندارد.

محمدسجاد رستمی همان دانش‌آموز رودباری است که سال تحصیلی گذشته با لگد یکی از معلمان مدرسه، عضلات پاهایش آسیب دیده است و حالا بدون عصا نمی‌تواند حرکت کند.

او در روایت روز حادثه می‌گوید" زنگ تفریح بود و بچه‌های کلاس سوم فوتبال بازی می‌کردند و من هم با دوستانم در حال سنگ‌بازی  بودم که ناگهان سنگ به سمت دروازه دانش‌آموزان کلاس سومی پرتاب و سر همین موضوع با یکی از بچه‌ها دعوایم شد که معلم آنها به سمتم آمد و با لگد چند ضربه به من زد همین باعث شد که لنگ لنگان قدم بردارم و بعد از آن هم پاهایم قفل شد."

از روز حادثه تا همین روز گذشته که با پدر محمدسجاد صحبت کردم،‌ این خانواده درگیر درمان فرزند خود هستند، از گرفتن نوار عضله تا عکس و مراجعه به پزشکی قانونی... و محمدسجاد هنوز هم بدون عصا نمی‌تواند راه برود.

پدر این دانش‌‌آموز می‌گوید:‌ "حدود 6 ماه است که پسرم از راه رفتن محروم است نه پول دارم نه حامی سیاسی دارم که بتوانم حق او را بگیرم؛ محمد سجاد دانش‌آموز کلاس ششم ابتدایی است که در تاریخ 25 اسفند 97 با لگد معلم مفاصل پای راستش شکست و فیلم دوربین مدار‌بسته مدرسه نیز ضرب و شتم را نشان می‌دهد.

6 ماه است که پای پسرم قفل کرده و خیلی از وسایل زندگی‌ام را فروخته‌ام تا بتوانم هزینه‌های درمانش را تأمین کنم؛ متأسفانه آموزش‌وپرورش به جای بیان حق و حمایت از پسرم، مسائل را منکر می‌شود و تا الان هیچ حمایتی نکرده‌اند بنابراین به ناچار دو ماه است که برای احقاق حق پسرم به تهران می‌آیم و از پزشکی قانونی تهران پیگیری می‌کنم.

به دنبال شکایتی که داشتم، پزشکی قانونی تهران، نامه‌ای به من داده و در آنجا نوشته است "اعلام نظر نیاز به بررسی بیشتر و تشکیل کمیسیون پزشکی دیگری با حضور دانش‌آموز دارد".

پدر این دانش‌آموز تاکید می‌کند: آموزش‌وپرورش حتی یک ریال برای تأمین هزینه‌های درمان به ما کمک نکرده است؛ از شما می‌خواهم یک نماینده بفرستید تا ببینند تمام زندگی‌ام را فروخته‌ام حتی زمین کشاورزی‌ام را! شغلم مسافرکشی بود و در این مدت به دلیل پیگیری کار پسرم حتی مسافرکشی هم نمی‌توانم انجام بدهم و در این مدت آموزش‌وپرورش فقط به مدت 8 جلسه دو معلم به خانه فرستادند امتحان دانش‌آموز را بگیرند."

تصویر نظر پزشکی قانونی تهران درباره وضعیت این دانش‌آموز

صحبت‌های پدر این دانش‌آموز در حالی است که نادر جهان‌آرای؛ مدیرکل آموزش‌وپرورش  استان گیلان می‌گوید: "دانش آموز روباری که از معلم کتک خورده بود فلج نشده است. برای کامل شدن تحقیقات، پزشکی قانونی و پزشک متخصص این دانش‌آموز را دوباره معاینه خواهند کرد؛ 25 اسفند ماه پارسال در یکی از مدارس ابتدایی شهر رستم‌آباد رودبار معلمی در ساعت زنگ ورزش یکی از دانش‌آموزان پسر پایه ششم را با لگد زد که این کار باعث شکستکی خفیف در ناحیه پای او شد و پزشکی قانونی به وی 2 ماه طول درمان داد."

وی درباره پرداخت هزینه‌‌های این دانش‌آموز مدعی شده که: آموزش و پرورش گیلان تا سلامتی کامل این دانش‌آموز تمام هزینه‌های پزشکی وی را پرداخت می‌کند و در این راه مضایقه نمی‌کند! اداره کل آموزش و پرورش گیلان تاکنون نیز بخشی از هزینه‌های پزشکی را به خانواده دانش‌آموز رودباری پرداخت کرده است با توجه به اینکه این حادثه در روزهای پایانی سال گذشته اتفاق افتاده بود آموزش و پرورش برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموز 12 جلسه معلم خصوصی به منزل وی فرستاد تا عقب ماندگی‌های تحصیلی جبران شود که همین امر باعث شد تا دانش‌آموز در امتحانات نهایی قبول شود."

آنچه در پرونده این دانش‌آموز یک بار دیگر سرباز کرد، زخم کهنه تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان است که تا به امروز بخشنامه‌های مختلف آموزش‌وپرورش مبنی بر ممنوعیت آن کارساز نبوده است.

در ماجرای تبیه‌بدنی "محمد سجاد" آنچه بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد و باید از سوی آموزش‌وپرورش به جدّ مورد توجه باشد، حفظ حقوق دانش‌آموز و به دست آوردن مجدد سلامتی اوست که این امر مستلزم اعمال حمایت‌های لازم از این دانش‌آموز تا به دست آوردن سلامتی کامل از سوی اداره کل آموزش‌وپرورش استان گیلان است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۸۸۸۷۷۰۸:۰۲:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۲۱
یعنی معلمه بابت همچین خشونتی هیچ مجازاتی نشد
ناشناس۱۰۸۸۹۵۰۰۹:۰۹:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۲۱
طبق معمول مسوول دروغ می گوید و دست قربانی به هیچ جا بند نیست.
علی۱۰۸۸۹۸۷۰۹:۳۶:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۲۱
با احترام و ادب تا کی سعی دارید به طرق مختلف فرهنگیان را ملامت کنید آیا تابه حال توانسته اید قطره ای از مشکلات را کم کنید
اكبر۱۰۸۹۰۴۴۱۰:۰۶:۱۸ ۱۳۹۸/۶/۲۱
بلافاصله بايد در محكمه قضايي شكايت تنظيم و دستور تعقيب كيفري ضارب صادر شود. ضمناً بيمه تحصيلي دانش آموز بايد كل هزينه را بدهد . اداره آموزش و پرورش هم براي اين مورد رديف مالي ندارد احتمالاً از همان معلم ضارب گرفته يا همكارانشان صدقه سري داده اند. از بيمه اخذ هزينه ها درخواست شود. كارشناسان پزشكي قانوني هم اعمال نفوذ كرده و تقصير دارند.
ناشناس۱۰۸۹۰۵۵۱۰:۱۵:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۲۱
معلم ولگدپرانی؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۰۸۹۰۶۵۱۰:۲۱:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
معلم رو دار بزنید
ناشناس۱۰۸۹۱۰۴۱۰:۴۷:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
تو جامعه ی ما در حال حاضر روابط بین معلم و دانش آموز نیازمند یک باز نگری است آموزش حرفه ای معلمان مطابق مسایل پیش روی جامعه بروز نیست و دانش آموزان هر مقطع توجیه نیستند که باید چگونه با معلم رابطه داشته باشنددر نتیجه یا معلم قربانی خشم شاگرد می شود و یا شاگرد قربانی خشم معلم اما اینکه برخی جریانات همیشه سعی در تخریب وجه اکثریت فرهنگیان را دارند
حمیدرضا۱۰۸۹۱۸۰۱۱:۳۳:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
بازم دم الف گرم که پیگیری کرد. تو رو خدا اونقدر پیگیری کنین تا مشکل این خانواده حل بشه. خیلی دوست دارم بدونم قانون چه تنبیهی برای معلم خطاکار درنظر گرفته
ناشناس۱۰۸۹۳۱۲۱۲:۳۴:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۲۱
این است نتیجه ی نیرو های شرکتی و سرباز معلم و کلاس های 45 نفری و یک درصد شدن بودجه آ پ از تولید ناخالص داخلی و لغو استخدام و کرایه کشی معلم تا ساعت 2 شب .
ناشناس۱۰۸۹۳۲۶۱۲:۴۱:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
یعنی به قدری اعمال نظر و غرض عادی شده که یه پزشک یه چیزی میگه یکی دیگه یه چیز دیگه احتمالا یکیشون همشهری معلمه بوده. کلا قضاوتها همه همینطوری شده پلیس جریمه میکنه میری اعتراض میکنی بدون توجه به هیچ چیزی کارشو تأیید میکنن میگن چون همکارمونه. خطای پزشکی همینطور میگن اینا بر علیه همکارشون کاری نمیکن
ناشناس۱۰۸۹۵۶۱۱۵:۱۳:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۲۱
به دادش برسید خب .
ناشناس۱۰۸۹۶۲۱۱۶:۰۰:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۲۱
این معلم خشن .. تشویق باید بشود
ناشناس۱۰۸۹۶۹۲۱۷:۳۲:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۲۱
در ضوابط گزينش معلمين..آزمايش سلامت رواني وعاطفي وبررسي دوران كودكي آموزگاران را مورد توجه قرار دهيد گرچه بين اين همه معلم وجود چند انسان نماي نا بهنجار امري طبيعي به نظر مي رسد بيچاره اين كودك وخانواده اش
حامد۱۰۸۹۶۹۵۱۷:۴۲:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
تو رو خدا این قدر با یک حادثه صدها هزار معلم زحمت کش که از دانش آموز و اولیا و دولت و مردم سیلی خورده اند را متهم نکنید. هزاران معلم هر روز تدریس می کنند و تلاش می کنند . آیا همه آنها دانش آموزان را فلج می کنند ؟ مشکل رو گردن معلم نیندازید. همین سنگ بازی دانش آموزان رو دست کم نگیرید با سنگ بازی دندان ها شکسته چشم ها از بین رفته! معلم با دیدن سنگ بازی و درگیری عصبانی شده برای ادب کردن لگدی زده و از قضا جای بدی خورده. مقصر است. اما تنها مقصر نیست. خود دانش آموز و پدرش و مادرش و کل آموزش و پرورش و دولت هم مقصر هستند. برای مثال اگر مدرسه امکانات ورزشی و سالن ورزشی داشت نه سنگی بود نه درگیری و دانش آموز فوق در قسمت دیگر سالن یا زمین فوتبال و والیبال و وزنه برداری و تنیس و .. بازی می کرد! اگر در مدرسه روان شناس و مشاور خوبی وجود داشت، معاون و مدیر خوبی بود شاید این طور نمی شد. شاید پدر و مادر خوب فرزند خود را تربیت نکردند که در زنگ ورزش سنگ بازی نکند و دیگر دانش آموزان را کتک نزند. کتک بزنی ممکن است فلج بشوی پسر جان! هم معلم بیچاره می شود هم خودت. آن معلم اگر مقصر باشد قطعا مجازات می شود. زیاد نگران نباشید. اون زمانی که معلمان ما را در مدرسه بیگناه کتک می زدند کسی ازحق ما دفاع نمی کرد. الان که معلم شدیم و کتک نمی زنیم این دفعه از اولیا و دانش آموز کتک می خوریم. دو سه سال پیش بود که معلم فیزیک به دست دانش آموز کشته شد. اما نشنیدم معلمی دانش آموزی را با چاقو بکشد.
حسین۱۰۸۹۷۱۳۱۷:۵۷:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۲۱
لعنت به تنبیه بدنی !
ناشناس۱۰۸۹۸۵۴۲۰:۵۹:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۲۱
خوشحالم دیگر دانش آموز نیستم و دوران وحشت آور و پر از کتک مدرسه آموزش پرورش تمام شده است از اینکه در اخبار میبینم معلمان معیشت درستی ندارند خوشحالم
ناشناس۱۰۸۹۸۹۹۲۲:۱۴:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۲۱
قصاص .
ناشناس۱۰۸۹۹۹۳۲۳:۵۹:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۲۱
تمام دانش آموزان در مدرسه تحت بیمه حوادث قرار دارند که به هنگام صدمه بیمه باید تمام مخارج بیمارستان را تامین نماید
معلم۱۰۹۰۴۴۸۱۳:۲۱:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۲۲
وقتی معلم تأمین نباشه همین میشه وقتی معلم مشکل مالی داشته باشه همه آسیب میبینه ،من خودم معلمم تجربه کردم که باتأمین معیشت معلم هیچ دانش آموزی آسیب نخواهددیددرحالیکه الآن با این وضعیت نه تنها دانش آموزان بلکه خانواده ها وبه دنبال آن جامعه درمعرض خطر هست مگه رفاه دوسه میلیون سرانه میتونه آرامش و سلامت جامعه رو تأمین کنه ؟ولی جامعه معلمین چون با کل خانواده ها در ارتباط هستن رفتار وگفتارشان وبرخوردشان تأثیر مستقیم در شکل گیری جامعه داره پس دولتمردان مجبورن اگر مردمی هستن با تأمین معلما برای ساختن جامعه ای سالم تلاش کنن

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. «پناهیان» و راه سومی در میانه تخریب و تطهیر 

   2. حکم قصاص نوید افکاری اجرا شد

   3. خواجه در بند نقش ایوان است!..

   4. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

   5. آیت‌الله صانعی دارفانی را وداع گفت

   6. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

   7. سپاه پاسداران: اقدام آل‌خلیفه پاسخ‌ درخور را دریافت خواهد کرد

   8. توافق‌های سریالی با تل‌آویو؛ به نام اعراب به کام ترامپ و نتانیاهو

   9. فرود دیدنی F۳۵ روی یک ناو در دریا

   10. یک عکس خاص از حاج محمود کریمی که ماندگار شد

   11. رای پرونده اکبر طبری صادر شد/ ۳۱ سال زندان و رد اموال

   12. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

   13. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

   14. همه پسران سید حسن نصرالله در یک قاب

   15. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

   16. سکه از ۱۲ میلیون تومان رد شد/ افزایش قیمت دلار

   17. آمریکای آشفته؛ میراث ترامپ برای رئیس جمهور بعدی

   18. آیت‌الله رئیسی: دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال اخلال در جامعه است

   19. استراتژی ظریف برای رسیدن به پاستور/فهرست اموال ضبط‌شده از طبری/فعالیت کدام نامزدهای انتخاباتی شروع شده است؟/روحانی: امسال می‌تواند سال بدی باشد

   20. شیخ حسین انصاریان پس از ابتلا به کرونا بستری شد

   21. چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟

   22. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

   23. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

   24. دپوی جدید خودروسازها؛ احتکار یا نقص فنی؟

   25. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

   ابر آروان

   آخرین عناوین