سرلشکر سلامی: ما به پیروزی نزدیک هستیم/ تنها راه حل ما مقاومت است

گروه سیاسی الف،   3980618035 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حل مشکلات به دست خودمان است زیرا هیچ‌گاه دشمن به دشمن راه حل نمی‌دهد

سرلشکر سلامی: ما به پیروزی نزدیک هستیم/ تنها راه حل ما مقاومت است

به گزارش مهر، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی شامگاه یکشنبه در جمع عزاداران حسینیه اعظم زنجان ضمن ابراز خرسندی از حضور در پایتخت شور و شعور حسینی، از زنجان به عنوان کانون مهر و محبت نسبت به اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) یاد کرد و افزود: بی‌تردید اگر بخواهیم باشکوه‌ترین رویداد هستی را نام ببریم، واژه‌ای جز عاشورا قادر به توصیف باشکوهی این روز نخواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز قرائن و شواهد گواه این مطلب است که عاشورا به جغرافیای کوچکی محدود نبوده و مدام در حال گسترش است، تصریح کرد: امروز واقعه عاشورا بیش از گذشته با گوش‌های درونی شنیده و احساس می‌شود و همین امر باعث شده است که محدوده جغرافیایی عاشورا افزایش پیدا کند، تا جایی که در قلب اروپا و آمریکا می‌توان نجوای عاشوراییان را شنید.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه اگر بخواهیم امام حسین (ع) را توصیف کنیم، باید معترف شد که همه فضائل و خوبی‌ها در وجود عزیز ایشان متجلی شده و به واسطه همین ویژگی است که سالار شهیدان را خلیفه الهی می‌نامند، ادامه داد: خداوند متعال به واسطه برخورداری امام حسین (ع) از این ویژگی‌ها است که ایشان و یاران و خاندان سالار شهیدان را در امتحانی سخت برای احیای دین پیامبر قرار می‌دهد.

سلامی با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های بارز امام حسین (ع) این بود که ایشان از هر فرصتی برای دعوت نزدیکان به خداوند و یکتاپرستی دعوت می‌کرد، اظهار کرد: اگر بخواهیم عظمت اسلام را در یک جمله برای همگان بیان کنیم، کاری که امام حسین (ع) با خود، خاندان و اصحابش کرد و باعث به وجود آمدن واقعه‌ای چون عاشورا شد، بیانگر این عظمت خواهد بود.

وی با بیان اینکه واقعه عاشورا یک حادثه نبود؛ چرا که امام حسین (ع) این راه را بر اساس منطق برگزیدند، بیان کرد: اسلام ناب محمدی به معنای واقعی کلمه بعد از واقعه عاشورا در اوج ماند؛ چرا که امام حسین (ع) با راهی که برگزیدند، کاری کردند که مبارزه در برابر ستمگران و جهاد واقعی مستضعفان بر روی زمین به تصویر کشیده شود و این تصویر بعد از چهارده قرن رنگ نباخته است.

سلامی با بیان اینکه  ایستادگی ما بر اساس منطق است؛ ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است، گفت:  حل مشکلات به دست خودمان است زیرا هیچ‌گاه دشمن به دشمن راه حل نمی‌دهد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه هر کس به دنبال رسیدن به سعادت و حیات انسانی است، می‌تواند عاشورا را به عنوان یک الگو در زندگی خود نهادینه کند، تاکید کرد: عاشورا را باید یک واقعه هنرمندانه دانست که توانسته است باشکوه‌ترین صحنه‌های ایثار و شهادت و پاسداری از دین را در دل خود جای دهد و مهم‌تر از همه اینکه امام حسین (ع) تا به انتها نظاره‌گر همه این صحنه‌های دردناک بودند.

سلامی  از حضرت ابوالفضل‌العباس به عنوان کسی که امروز همه شیعیان عاشقانه به خاطر غیرت و مردانگی ایشان در واقعه عاشورا، دست‌های خود را به آسمان بلند می‌کنند، یاد کرد و گفت: مرور آنچه که به واسطه اقدام حضرت ابوالفضل (ع) در کربلا در اذهان تداعی می‌کند، این است که راه رسیدن به سعادت، مقاومت و ایستادگی است و این نبرد در عصر حاضر نیز دنبال شده و لشکر دشمن در مقابل امام و امت خویش به صف شده‌اند.

وی  با یادآوری اینکه فراموشی تاریخ و تنها گذاشتن امام در میدان نبرد، کار بسیاری از انسان‌های سست‌ایمان است، افزود: امروز بیرق در دست نائب امام زمان (عج) است و اگر شاهد تکرار واقعه عاشورا در برهه کنونی نیستیم به این خاطر است که امت در زمان حاضر، امتی بیدار و آگاه بوده و هیچ‌گاه امام خود را تنها نخواهند گذاشت و اجازه نخواهند داد که عاشورایی دیگر خلق شود.

سلامی با تاکید بر اینکه  ملت‌ها برای رشید شدن به منابع هویت پایدار نیاز دارند و محور قدرت یک ملت، کرامت و هویت اوست افزود: در جهان امروز این معانی به زیبایی عمل می‌کند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه وجود هزاران شهید در ایران اسلامی، خود گواه بر بصیرت‌مندی مردمان این سرزمین است که همواره در میدان مقاومت حضور داشته و امام خود را تنها نگذاشتند، ادامه داد: جوانان این مرز و بوم کاری کردند که دشمن به شکست خود در همه زمینه‌ها اعتراف کند و امروز ما به وضوح مشاهده می‌کنیم که قدرت‌های شیطانی بر این شکست معترف‌اند.

سلامی با اشاره به اینکه حرکت رو به جلوی جوانان مسلمان این سرزمین، همواره دشمنان را زمین‌گیر کرده و آن‌ها مجبور به عقب‌نشینی هستند، تصریح کرد: تدابیر بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب ازیک‌طرف و آگاهی و بیداری ملت ایران از سوی دیگر باعث شده است که دشمنان این انقلاب بیش‌ازپیش احساس حقارت و شکست داشته باشند.

وی  بابیان اینکه همین تدابیر و هدایت‌های پیامبرگونه امام راحل و رهبر معظم انقلاب باعث شده است که ترسی از قدرت‌های بزرگ نداشته باشیم، خاطرنشان کرد: امروز آنچه که برای همه از اهمیت به‌سزایی برخوردار است، حرکت به سمت جلو و رفع مشکلات در بخش‌های مختلف ازجمله فرهنگی است، بنابراین تسلیم و سازش در قاموس ما جایی نداشته و نخواهد داشت.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۸۵۶۶۳۰۵:۴۸:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۸
چقدر نزديكيم وچقدر تا پيروزي مونده؟
ناشناس۱۰۸۵۷۰۱۰۸:۰۶:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
با مقاوت موافقم ولی به شرطی که همه مسئولین در صف اول مقاومت باشند، حقوق همه مسئولین حداکثر 3 ملیون شود بدون اضافه کار و پاداش و بیمه تکمیلی، کاملا مثل مردم عادی در صف بیمارستان ها بایستند پشت میز اداره ها گردن کج کنند و... در این صورت همه مردم مطمئن باشید تا صد سال دیگر هم مقاومت میکنند.
ناشناس۱۰۸۶۱۰۴۱۶:۰۴:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
من نمی دانم این پیروزی که همه زندگی من فدایش شد کی بالاخره سهم شما می شود تا ما نفسی بکشیم! حق کودکی و نوجوانی و جوانی و مسکن و ازدواج و فرزند دار شدن من با امر شما و دوستان صرف مقاومت شد، بی زحمت زود تر پیروز شوید تا به گرسنگی و پابرهنگی و آوارگی نیافتاده ایم!

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 2. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 3. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 4. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 5. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 6. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 7. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 8. ابتلای ۹۵ نفر به بیماری کرونا در کشور / فوتی‌ها ۱۵ نفر شدند

 9. کدام کشورها اجازه پرواز به هواپیما‌های ایرانی را نمی‌دهند؟

 10. واکنش دبیر شورای عالی امنیت ملی به اظهارات امیرآبادی فراهانی

 11. محققان چینی واکسن خوراکی برای کرونا ساختند

 12. حریرچی: من هم کرونایی شدم/ کرونا را شکست می‌دهیم

 13. جدول/ سکه ارزان شد

 14. روحانی: حرکت به سمت کنترل ویروس کرونا است

 15. توزیع‌ ماسک در داروخانه های قم

 16. روحانی: ایران به دشمن التماس نخواهد کرد/ همه درآمدهای کسب شده از قطعه یک آزادراه تهران-شمال، صرف ساخت قطعه دوم خواهد شد/ ما نسبت به زندگی سالم و شادی مردم متعهدیم

 17. نتیجه تست کرونای آیت‌الله شبیری زنجانی اعلام شد

 18. تست کرونا «محمود صادقی» مثبت اعلام شد

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 8. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 9. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 10. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 11. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 12. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 13. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 14. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 15. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 16. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 17. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 18. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 19. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 20. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 21. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 22. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 23. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 24. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 25. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 5. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 6. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 7. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 8. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 9. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 10. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 11. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 12. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 13. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 14. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 15. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 16. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 17. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 18. حسین شریعتمداری: با تفنگ خالی FATF تهدید نکنید

 19. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

 20. ادعای جنجالی امیرآبادی درباره کرونا/ نقش قالیباف در آینده جریان اصولگرا/ زیباکلام: زمام مجلس یازدهم در اختیار طرفداران احمدی‌نژاد است

 21. انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر کشور/موسوی در پاسخ به الف: پس از پایان انتخابات و آغاز شمارش، میزان مشارکت به تدریج اعلام میشود/در حال بروز رسانی+ تصاویر و حاشیه ها

 22. کوتاهی وزارت کشور در اعلام نام انصرافی‌ها

 23. اعلام نتایج انتخابات در برخی حوزه‌ها / شهرهای بزرگ روز یکشنبه

 24. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

 25. چرا لیست کامل؟

آخرین عناوین