واکنش تند برخی نمایندگان به انتقاد پناهیان از مجلس/ احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی/ روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

گروه سیاسی الف،   3980617118 ۶۶ نظر، ۳۳ در صف انتشار و ۶۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
واکنش تند برخی نمایندگان به انتقاد پناهیان از مجلس/ احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی/ روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

انتقاد پناهیان از مجلس و واکنش تند برخی نمایندگان

به تازگی ویدئویی از سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان در انتقاد از عدم شفافیت مجلس منتشر شده است. در این ویدئو پناهیان از رای نیاوردن فوریت طرح‌های شفافیت آرا در مجلس انتقاد می‌کند و آن را مصداقی از استخفاف ملت می‌داند.

ببینید: انتقاد صریح پناهیان به عدم شفافیت آرای نمایندگان مجلس

اما سخنان پناهیان با واکنش تند برخی از نمایندگان مجلس روبه‌رو شد. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در توییتی نوشت: «شخصاً با مصاحبه های هر روزه ام هیچوقت رای پنهانی نداشته ام.اما باید به حال و روز مجلس ایران گریست که برخی منبرنشین های پاکتی اینگونه بی ادبانه به آن توهین کنند.کاش خودشان جهت روشنگری ملت شفاف بگویند برای پراکندن این عربده های غیر اخلاقی, پاکت های چند میلیونی دریافت میکنند؟»

علیرضا رحیمی، نماینده تهران در توییتر نوشت: «آقایی که از منبر امام حسین، توهین ترویج میکند وبه نام هیاتهای منسوب به رزمندگان وعظ مینماید آیا با بددهنی واهانت به مردم و مجلس همچنان شایسته عنوان واعظ است؟ از منبرحسینی باید ادب و کرامت حسین(ع) ترویج شود نه بی حرمتی واهانت. از ارکان نظام دم میزنند و هربار به یک رکن میتازند.»

در این زمینه باید گفت شفافیت آرای نمایندگان مجلس از ضروری‌ترین امور برای بهبود عملکرد مجلس است. علاوه بر تجربه موفق سایر کشورها در این زمینه، با توجه به عملکرد مجلس دهم به نظر می‌رسد خواست عمومی مردم هم شفافیت آرای نمایندگان است. این نکته از نظرات مردم در شبکه‌های اجتماعی هویداست.

ممکن است برخی مانند این نمایندگان مجلس به ادبیات پناهیان انتقاد داشته باشند و آن را توهین به مجلس قلمداد کنند؛ امااز قدیم هم گفته‌اند که حرمت امامزاده را متولی نگه می‌دارد. مجلسی که دو نوبت به فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان رای نمی‌دهد ناخواسته خود را در مظان اتهام قرار داده است.

***

احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی

روز شنبه خبری در رسانه‌ها دست‌به‌دست شد که حاکی از احکام سنگین برای متهمین پرونده هفت‌تپه بود. مطابق این خبر احکامی از شش سال تا هجده سال حبس برای این متهمین صادر شده است. انتشار این خبر با موج اعتراضی فعالان رسانه‌ای همراه شد.

عموم اعتراضات به سنگینی این احکام برمی‌گشت. به‌خصوص اینکه قبل از رسیدگی به تخلفات خصوصی‌سازی، رسیدگی سریع به این پرونده باعث سوالات بسیاری شد. حتی برخی از فعالان رسانه‌ای اصلاح‌طلب و اصولگرا در نامه مشترکی به رئیسی خواهان بازنگری در این احکام شدند.

در بخشی از این نامه آمده است:‌ «گویا بخش‌هایی از دستگاه تحت امر جنابعالی تلاش می‌کنند با این احکام، در هماهنگی کامل با مجریان واگذاری‌های ویرانگر سالیان اخیر، برای معترضان به فروش هپکوی اراک، کشت‌وصنعت مغان، ماشین‌سازی تبریز، آلومینیوم المهدی و دیگر کارخانجات و مجتمع‌های تولیدی کشور خط و نشان بکشند! و گویا دست‌هایی در پیش و پس پرده تلاش می‌کنند طعم شیرین عدالتخواهی از حلقوم خلق‌الله پایین نرود و ملت ارادۀ مبارزه با فساد در دستگاه قضا را باور نکند!

تصدیق می‌کنید که انگیزۀ سوء و سوابق بعضا غیر قابل دفاع برخی از متهمین نمی‌تواند توجیه‌گر آنچنان احکام سنگینی باشد که شائبه سرکوب مطالبات کارگران مستضعفی را القا کند که ماه‌ها حقوق عقب‌افتاده دارند. با عنایت به این توضیحات، انتظار می‌رود جنابعالی با ورود مستقیم به این پرونده، از تداوم صدور این گونه احکام ناامیدساز در دستگاه تحت امرتان جلوگیری کرده و در اسرع زمان مردم و هواداران انقلاب مستضعفین را از نتایج آن مطلع نمایید.»

پس از این اعتراضات، سیدابراهیم رئیسی دستور ویژه‌ای درباره این احکام را صادر کرد. در خبری که ابتدا به نقل از یک منبع آگاه در خبرگزاری‌ها منتشر شد آمده است: «رئیس قوه قضاییه در خصوص آرا صادره از سوی یکی از شعب دادگاه انقلاب در برخی از پرونده‌های اخیر دستور داد به سرعت و تحت نظارت رییس کل دادگستری تهران تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه صورت گیرد.»

متعاقب اعلام این خبر، سخنگوی قوه قضائیه گفت: «اولا به محض صدور رای، ریاست محترم قوه قضاییه دستور داده اند در مرحله تجدید نظر در اسرع وقت رسیدگی عادلانه و منصفانه صورت پذیرد. ثانیا رای صادره همانگونه که از دستور ریاست محترم قوه قضاییه استنباط میگردد غیر قطعی بوده و اظهار نظر و داوری باید پس از صدور حکم قطعی انجام شود. ثالثا: ادعای محکومیت برخی افراد به مجازات های هفده یا هجده سال حبس صحت نداشته و حداکثر مجازات متهمان اصلی پرونده هفت سال و برای برخی دیگر پنج سال است. رابعا، اقدامات مندرج در دادنامه در زمره اتهامات امنیتی است.»

بیشتر بخوانید:

سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: صدور قرار منع تعقیب برای ۴۱ نفر از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه

دستور امروز رئیسی جای تقدیر دارد اما به نظر می‌رد روند صدور چنین احکامی باید بازنگری شود. به‌خصوص احکامی که از جانب برخی قضات مشهور صادر می‌شود باید بررسی و در صورت احراز عدم صلاحیت، آن قضات از کار برکنار شوند.

***

پایان تعهدات فنی برجام

این روزها همه می‌دانند که عملا از برجام چیزی باقی نمانده است. از ابتدای اجرا شدن این توافقنامه، آمریکا و متحدان اروپایی‌اش، عملا آن را اجرا نکردند. یک سال پیش هم آمریکا رسما از این توافق خارج شد. اروپاییان هم بنا به گفته‌ ظریف هیچکدام از یازده تعهد خود در برجام را اجرایی نکردند. ایران هم پس از یک سال صبر، از اردیبهشت ماه تعهدات برجامی‌اش را گام‌ به گام کاهش می‌دهد و دیروز گام سوم را اجرایی کرد.

با اجرایی شدن گام سوم به تعبیر بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، برجام از منظر تعهدات فنی عملا پایان یافته است. کمالوندی گفت: عملا ما در حوزه فنی به انتهای کار رسیده‌ایم به جز موضوع فردو و مسائل سوخت مصرف شده چیز دیگری باقی نمی‌ماند.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: از اروپاییان قطع امید کردیم

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی هم پس از مذاکره با رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: برجام جاده یک طرفه نیست، اگر قرار است یک طرفه باشد ایران در زمان مناسب تصمیمات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد و در سه گام تا کنون این تصمیمات را انجام دادیم.

بیشتر بخوانید:

صالحی: برجام جاده یک طرفه نیست

***

بازداشت شبنم نعمت‌زاده

به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، یک مقام آگاه با اشاره به بازداشت شبنم نعمت زاده، اظهار کرد: برای وی قرار وثیقه صادر شده بود، این قرار به قرار بازداشت موقت تبدیل گردید و روانه زندان شد.

این مقام آگاه، انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع را به عنوان جزییات پرونده این فرد عنوان کرد و گفت: این فرد به همراه آقای لشگری پور و شرکتی که توسعه دارویی بوده است در مظان اتهام هستند که محاکمه آن‌ها صورت خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، قاضی مسعودی مقام در پایان جلسه امروز پرونده بانک سرمایه، گفت: روز دوشنبه هفته آینده (۲۵ شهریور ماه) شبنم نعمت زاده محاکمه می‌شود.

***

روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

فائزه هاشمی درباره وزارت زنان گفت‌وگویی با شرق داشته است. در بخشی از این گفت‌وگو، خبرنگار از فائزه هاشمی درباره جسارت روحانی پرسش کرده است. هاشمی در پاسخ گفت: «به‌جای جسوربودن، غرور را از ایشان می‌شناسم. به نظر من وقتی در سیستمی هستی و در همان راستا کار را پیش می‌بری، دیگر اسمش جسارت نیست، چون اهداف همان سیستم را دنبال می‌کنی و همه‌جوره مورد تأیید هستی؛ اینکه فرد بتواند خارج از تفکر حاکم در هر سیستمی کاری را انجام بدهد، آن جسارت است.»

***

دولت به سوالات مجمع درباره FATF پاسخ نداده است

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از یک مرکز خیریه در زنجان با تاکید بر افزایش روند نظارت بر اداره کشور، یادآور شد: بعد از تشکیل هیئت عالی نظارت به دستور رهبری برای بررسی موضوعات بین‌المللی از جمله FATF وCFT و پالرمو نظارت در کشور افزایش یافته که در این زمینه مجمع تشخیص ۱۱ سوال از دولت مطرح کرده که هنوز پاسخی دریافت نشده است. نظارت بر سیاست‌های اصل ۴۴ و همچنین نظارت بر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از دیگر کارهای مهم مجمع است که با تنظیم گزارشات آن در ۶ ماه آینده هرگونه انحراف به مسئولین گوشزد خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

محسن رضایی: ایالت‌های اقتصادی در کشور ایجاد شود/ دولت به ۱۱ سوال مجمع پاسخ نداده

عناوین مرتبط

۲۷ شهریور ۱۳۹۸روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟
۲۶ شهریور ۱۳۹۸تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی
۲۵ شهریور ۱۳۹۸توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد
۲۴ شهریور ۱۳۹۸اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما
۲۳ شهریور ۱۳۹۸آیا نقد اعضای دفتر رهبری امکان‌پذیراست؟/ نظر کواکبیان درباره نظارت استصوابی/ ابهامات استعفای فاضل لاریجانی
۲۰ شهریور ۱۳۹۸نظر متناقض دولت درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها/ درخواست یک تشکل دانشجویی درباره برادران صدرالساداتی/ سعید مرتضوی چگونه آزاد شد؟
۱۶ شهریور ۱۳۹۸نظر زیباکلام درباره دولت پنهان/ عباس عبدی: چرا دادگاه‌های سیاسی علنی برگزار نمی‌شود؟/ «داستان اتم»؛ گاندوی دوم یا عامل جدید دوقطبی‌سازی؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۸۵۲۸۹۲۰:۳۵:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
امام راحل(ره) رسانه ملی را به مثابه دانشگاه عمومی تلقی کردند پخش سریال‌های بی‌محتوا و بعضا بدآموز مثل «بوی باران و ....» در این دانشگاه قرار است چه چیزی به دانشجویانش عرضه کند؟
ناشناس۱۰۸۵۲۹۷۲۰:۴۱:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
چقدر زورشون اومده از حرف حق پناهیان
ناشناس۱۰۸۵۵۱۹۲۳:۵۸:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۱۷
حرف حق را ميتواند زيبا و مودب و بجا و با منطق و هوشمندانه بزند ، داد زيبنده يك روحاني نيست
ناشناس۱۰۸۶۰۲۳۱۴:۱۰:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
کار این مجلس از داد گذشته
ناشناس۱۰۸۶۰۶۳۱۵:۰۲:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
گل پسر دیگه کارد به استخوان رسیده
ناشناس۱۰۸۶۰۸۳۱۵:۳۶:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۸
گاهی مجبوری ...
سعید۱۰۸۶۰۹۸۱۵:۵۴:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
سالهاست بدون داد زدن گفته میشه ولی گوش شنوا نیست همه را کلافه کرده اند با این عدم شفافیتشان مجلس هم زمان دوقانون را باید تصویب کند شفافیت ارای نمایندگان و منع بلوا و هیاهو بخاطر رای نماینده که بدون ترس از هیاهو و جنجال که همیشه عده ای مترصد ان هستند رایشان علنی باشد مردم حوزه هر نماینده با بررسی ارای نماینده شان اگر خواستند دیگر به او رای نمیدهند یا برعکس
ناشناس۱۰۸۶۳۰۵۲۲:۵۴:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شما واقعا" مودب هستی یا ...
منصور۱۰۸۶۴۶۸۰۹:۳۰:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۹
اتفاقا رای مخفی برای این تصویب شده که نماینده ها تحت فشار اصحاب ثروت و قدرت یا همان زر و زور و تزویر قرار نگیرن و بتونن نظرشون رو آزادانه در قالب رای براحتی ابراز کنند
ناشناس۱۰۸۶۴۸۹۰۹:۵۶:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۹
حرف ایشان نه حق است نه مودبانه
ناشناس۱۰۸۵۵۷۰۰۰:۵۶:۵۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
خداوند سرنوشت هیچ قومی را تا مردمش نخواهند تغییر نخواهد داد حتی الامکان سعی شود در مجلس اینده از هیچکدام از نمایندگان فعلی استفاده نشود در یک کلام مردم به نمایندگان قبلی رای ندهند به هیچ وجه
ناشناس۱۰۸۶۰۷۲۱۵:۲۴:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۸
الان اینجا مقصر کار نمایندگان نبودن صحبت های اشتباه یک روحانی بوده
ناشناس۱۰۸۵۶۴۰۰۳:۱۵:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۱۸
نمایندگان محترم مجلس ما هیچ هتاکی از جناب آقای پناهیان سخنرانی ایشان مشاهده نکردیم. ایشان خیلی منطقی اما با صلابت و محکم فرمودند معنا ندارد نظر کارشناسی نمایندگان مخفی باشد. لطفا از انتقادها استقبال کنید و به درک مردم ایران که سخنرانی آقای پناهیان را شنیدند احترام بگذارید. با تشکر
فرهاد۱۰۸۵۷۶۳۰۹:۲۹:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حرف حق همیشه تلخ هست. این مجلس فعلی برای مردم چه کرده است؟
ناشناس۱۰۸۵۲۹۹۲۰:۴۳:۵۵ ۱۳۹۸/۶/۱۷
شفافیت مانع فساد می شود چرا مجلس به شفافیت رای نداد ؟! انتقاد آقای پناهیان کاملا"به حق است.
ناشناس۱۰۸۵۶۶۷۰۶:۱۶:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شفافیت مثل شمشیر دو لبه است . یعنی به همان اندازه که خو ب است بد هم هطت . گاهی همین شفافیت باعث می شود نماینده نتواند برخلاف هم جناحی هاوحتی تفکر رای دهندگانش رای دهد چون مورد هجوم آنها قرار می گیرد .
محسن۱۰۸۶۰۱۱۱۴:۰۳:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
کسی که اینقدر شهامت نداره که به اون چیزی که فکر میکنه درسته رای بده بهتره اصلا نماینده نشه.
ناشناس۱۰۸۶۰۳۱۱۴:۱۷:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۸
عجب استدلالی !!! اگر اینطور باشه که اب خوردن هم میشه شمشیر دو لبه که ...
ناشناس۱۰۸۶۱۲۷۱۶:۵۵:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
پس چرا عراق و افغانستان و اتحادیه اروپا و آمریکا اجرا کردند اتفاقی نیوفتاد؟
ناشناس۱۰۸۶۱۳۸۱۷:۳۲:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
کار درست همینه حداقل میزان وابستگی افراد به شخصیت خود یا نظر حزب مشخص می شود.
ناشناس۱۰۸۵۳۰۳۲۰:۴۶:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۱۷
منتظر برخورد قاطعانه قوه قضاییه با شبنم نعمت زاده و سایر آقازاده ها و خانوم زاده های مفسد هستیم.
ناشناس۱۰۸۵۳۰۵۲۰:۴۹:۰۶ ۱۳۹۸/۶/۱۷
مجلس به شفافیت مجلس رای نداد ! البته مجلس اصلاح طلب بهتر از این نمیشه !
ناشناس۱۰۸۶۳۹۱۰۱:۳۸:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۹
خدا کمی عقل بده اصلاح طلب و اصولگرا و...همه سر یک سفره نشستن و اینجا رای به عدم شفافیت دادن
ناشناس۱۰۸۵۳۰۶۲۰:۵۰:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۱۷
حق با حجت الاسلام پناهیان است آراء نمایندگان مجلس باید شفاف باشد.
ناشناس۱۰۸۵۳۰۷۲۰:۵۲:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۷
برجام از اول هم جاده یکطرفه بود زیرا ما تعهدات خود را نقدا" اجرا کردیم اما طرف مقابل از اجرای تعهداتش و لغو تحریمها امتناع کرد.
ناشناس۱۰۸۵۳۱۳۲۰:۵۶:۰۶ ۱۳۹۸/۶/۱۷
فائزه هاشمی و سایر اصلاح طلبان باید درباره تورم 400 درصدی و مشکلات اقتصادی و معیشتی شدید مردم پاسخگو باشند و با انتقاد از روحانی جا خالی ندهند.
ناشناس۱۰۸۶۰۳۶۱۴:۲۳:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۸
با این دولتشون خواستن یاد دولت مرحوم را براب دهه هفتادیها زنده کنند
ناشناس۱۰۸۵۳۱۶۲۰:۵۸:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۷
جالبه که نماینده ها جواب پناهیان رو ندادن... فقط حاشیه رفتن... اینم اصلاحات شفافیت طلب
ناشناس۱۰۸۵۳۸۴۲۱:۵۰:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
آقای پناهیان درست میفرمایند، ملت ایران خواستار مجلس و رئیس مجلسی در شأن این انقلاب میباشد.اگر ما یک مجلس درست میداشتیم، شاهد یک دولت لیبرالیست،غربگرا با عملکردی ضعیف نمیبودیم.
ناشناس۱۰۸۵۴۱۱۲۲:۱۰:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
این حق منه که بدونم نماینده ای که به مجلس فرستادم به کی رای داده
هموطن۱۰۸۵۴۲۸۲۲:۲۱:۴۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
یکی از قوانین الهی این است که هر کار نیک و شر به انجام دهنده آن بر می گردد ، قضات عادل باید بدانند که حاصل قضاوت های نیک اشان به خانه و خانواده و جسم و وروح خودشان برمی گردد.
ناشناس۱۰۸۵۴۳۴۲۲:۲۴:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۱۷
این مطلب که برای شناختن نماینده باید نظرات و آرا او روشن باشد، کاملا درست است. کسی تردید نکند.
ناشناس۱۰۸۵۴۴۶۲۲:۳۳:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۱۷
تندترین حرف آقای پناهیا این بود: مجلس شورای اسلامی آدم باش حالا این نماینده جز ناسزا و تهمت و توهین حرفی زدند؟ خجالت آور است متاسفیم که نماینده مجلس شده اید برای خودمان متاسفیم
امیر حسین سلطان/تهران۱۰۸۵۶۸۶۰۷:۳۷:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
آقای پناهیان! واقعا فقط این مجلس است که باید به آن خطاب کنیدآدم باش! ضمن اینکه قبل از همه خود واعظ این خطابه باید حرمت ها را نگهدارد و با لحن مناسبی وعظ نماید(ذره ای تردید نکنید
ناشناس۱۰۸۵۴۶۹۲۲:۵۳:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
حرف حق جواب نداره
ناشناس۱۰۸۵۴۷۹۲۳:۰۲:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۱۷
اقای فلاحت پیشه از خیلی قبل ترها باید به حال این مجلسی که نمایندگانش رانتی و تجاوز به عنف دارند باید میگریست قطعا بدانید نمایندگان فعلی در مجلس اینده جایی ندارند و خیلی از انها پس پایان دوره باید به دست عدالت بیفتند
حسن۱۰۸۵۴۸۵۲۳:۰۹:۰۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
پناهیان درست می گوید
محمد۱۰۸۵۴۹۳۲۳:۲۳:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۱۷
مردم حقشون هست بدونن منتخب شان چه رایی به لواح و طرحها می دهد(جز کوچکترین حقوق)
ناشناس۱۰۸۵۶۷۳۰۶:۲۵:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
بله مردم حق دارند بدانند نماینده آنها به چه کس یا چیز رای داده اما در صورت شفافیت آیا همین مردم به نماینده شان حق واجازه می دهند گاهی برخلاف میل آنها اگر به حق باشد رای دهد ؟
ناشناش۱۰۸۵۵۱۰۲۳:۴۸:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
توهین به جایگاه مجلس ونمایندگان ملت به حکم حرمت مجلس پذیرفته نیست هرچند که به رغم فرموده امام خمینی ره امروز مجلس در راس امور هم نباشد که نیست .....
کامران۱۰۸۵۵۲۵۰۰:۱۰:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حرف حق زده ، نمایندگان وکیل ملت نیستند
اکبری۱۰۸۵۵۴۵۰۰:۳۱:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۱۸
من رای ندادم که الان بخوام حرف مفت بشنوم . کاری هم به صحبت پناهیان ندارم ولی رای نماینده ها باید آشکار باشه . این طرح شفافیت آرا باید تصویب بشه
روح الله۱۰۸۵۵۷۷۰۱:۰۳:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
.دم پناهیان گرم ( هرچند من باهاش میانه ای ندارم ولی تواین موردحرف حق زده )ازاین حرفاهرکی بزنه خودم مرید و محافظش هستم
ناشناس۱۰۸۵۵۷۹۰۱:۰۶:۱۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
چه نماینده های داریم خجالت داره
نجیب۱۰۸۵۵۸۱۰۱:۱۱:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شما مجلسی ها بهتر است بروید با همان موگرینی عکس سلفی بگیرید!
ناشناس۱۰۸۶۰۴۵۱۴:۳۸:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
اول از ظریف باید اجازه بگیرید با ایشون نداره موگرینی
ناشناس۱۰۸۵۵۸۷۰۱:۲۱:۳۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
وهمچنين مردم حق دارند بدانند اقاي پناهيان براي هر منبر چقدر ميگيرد؟
ناشناس۱۰۸۵۶۷۷۰۶:۴۱:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۸
مجلس کارکردش را از دست داده است.
ناشناس۱۰۸۵۷۱۶۰۸:۳۹:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شفافیت آرا و اموال حق مردمه متاسفم که این چنین نمایندگانی داریم
ناشناس۱۰۸۵۷۶۰۰۹:۲۷:۱۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
اگر مشخص باشد که چه نماینده ای به چه طرحی رای داد و رای نداد سنگ روی سنگ بند نمی شود. اگر بنا به این باشد که رای هر نماینده مشخص باشد رای گیری معنی ندارد . باید رای اعضای کمیسیون ها مشخص باشد نه تک تک اعضای مجلس
مهدی۱۰۸۵۷۶۲۰۹:۲۹:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شفاف شدن آرا برای نماینده براش درد سره، خودشون اینو خوب میدونن.نماینده باید برای رایی که داده دلیل کارشناسی باید داشته باشه، که خیلیشو ندارن.
مطهری - گیلان۱۰۸۵۷۸۲۰۹:۵۵:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
ای کاش آقای پناهیان درخصوص خرید و فروش آراء در زمان انتخابات مجلس توسط برخی از نمایندگان فعلی مجلس هم افشاگری می نمود تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد ....
ناشناس۱۰۸۵۸۲۲۱۰:۳۵:۰۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
استاد پناهیان درست میفرمایند آراء نمایندگان باید شفاف باشد.
ناشناس۱۰۸۶۴۹۳۱۰:۰۴:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۱۹
ایشان دقیقا استاد چی هستند؟!
ناشناس۱۰۸۵۸۶۰۱۱:۰۷:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
اهانت به ملت رو کسانی میکنن که مخالف شفافیت هستند نه اقای پناهیان
ناشناس۱۰۸۵۹۱۷۱۲:۰۱:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حاج اقا پناهیان تنها نیست. ایشان حرف دل مردم را زدن.
ناشناس۱۰۸۶۲۷۷۲۱:۴۳:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حرف دل من نیست. افشای نظر نماینده یعنی بستن دست او در نظر آزادانه دادن .
ناشناس۱۰۸۶۰۴۱۱۴:۳۶:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
درود خدا بر آقای پناهیان خدا حفظشان کند
ناشناس۱۰۸۶۰۷۶۱۵:۳۰:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حاج آقا پناهیان حرف دل 80میلیون نفر را زد.
ناشناس۱۰۸۶۰۹۰۱۵:۴۵:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
آقای پناهیان توهین نکردند .یک منبری بلندگوی مردم هست و درد مردم را بیان میکند.اصلا فکر کردید چرا اینقدر صحبتهای آقای پناهیان منتشر شد ؟چون مطالبه به حق مردم است.پس آقایون نماینده,آقای رحیمی و... فرافکنی نکنید.تا حالا در راستای بهبود معیشت مردم چه کردید که انتظار تقدیر و احترام دارید؟!
ناشناس۱۰۸۶۱۶۹۱۸:۴۱:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
من اگر به جای شورای نگهبان بودم, به تمام این ۲۹۰ تا نماینده فعلی حق شرکت در انتخابات بعدی را نمی دادم تا افراد کاردان و جوان جایگزین شوند
ناشناس۱۰۸۶۲۰۴۲۰:۰۳:۵۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
چه فائزه هاشمی , چه اصولگرا , چه اصلاح طلب , و چه هر حزبی, وقتی صداقتشون مشخص میشود که از "خودی " انتقاد کنند. که ماشالله هیچ کدامشون هم نمیکنند . فائزه هاشمی هم هر وقت از پدرش انتقاد کرد ( که وقعا هم جای انتقاد دارد) آن وقت صداقتش مشخص میشود .
ناشناس۱۰۸۶۲۶۴۲۱:۲۶:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی از طرفین برجام خواست تا به تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران ملحق شوند.
امید۱۰۸۶۲۸۲۲۱:۵۲:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۱۸
بدترین توهین مخفی کردن رای ونظر و عملکرد وکیل از موکل خود می باشد شاید چیزی بدتر از توهین
ناشناس۱۰۸۶۳۲۹۲۳:۳۲:۳۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
واقعا نمایندگان عالانه برخورد میکنند واقها چرا از شفافیت واهمه دارند اگر ریگی به کفش ندارند موافقت کرده وشفاف سازی کنند
ناشناس۱۰۸۶۴۴۸۰۸:۵۲:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۹
آقای فلاحت پیشه آبروی خود و مجلس را برد و غیر از توهین حرف دیگری نداشت مجلسی که معلوم نباشد برای چه چیزی و چه کسی رای میدهد بهتر همان که آقای پناهیان آنرا به توپ ببندد و مردم هم به موشک

پربحث‌های امروز

 1. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 2. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 3. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 4. توضیح وزیر بهداشت درباه فروش صندلی در دانشگاههای پزشکی

 5. مبارزه مرگبار مار کبرا با عقاب   

 6. جانشین بولتون درباره برجام چه می گوید؟

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 9. انتقاد تند بولتون از ترامپ

 10. قیمت سکه و ارز + جدول

 11. گاس هیدینک از تیم ملی امید چین اخراج شد

 12. افول هژمونی دلار!؟

 13. کمک ۱۶ هزار میلیاردی به پولدارها!

 14. قوه قضاییه: آنان که رفتند، آنان که آمدند

 15. «ایدز» کسی را نمی‌کشد

 16. افزایش ناهنجاری‌های بدنی در بین مردم

 17. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 18. رالی دلار در بازارهای جهانی

 19. پمپئو، سهواً به نقش مخرب ترامپ در تنش‌ با ایران اعتراف کرد

 20. آب گل آلود و صیادی به اسم ترامپ

 21. جدول فروش سینما؛ ادامه صدرنشینی «ایده اصلی»/ «قصر شیرین» ۳ میلیارد تومانی شد

 22. دشمن شماره یک اسرائیل به روایت هافینگتون پست

 23. ظریف: بقایای تیم بی در حال فریب دادن ترامپ است

 24. چرا ترامپ جنگ نمی‌خواهد؟

 25. پیامدهای حمله به آرامکو؛ افشاگری جدید درباره بن‌ سلمان

پربحث‌های دیروز

 1. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 6. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 7. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 8. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 9. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 10. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 11. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 12. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 13. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 14. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 15. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 16. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 17. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 18. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 19. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 20. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 21. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 22. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 23. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

 24. تردید دولت در سفر به نیویورک

 25. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 10. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 11. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 12. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 13. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 16. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 17. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 18. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 19. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 20. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 21. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 22. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 23. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 24. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 25. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

پربحث‌های دیروز

 1. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 4. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 5. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 6. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 7. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 8. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 9. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 10. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 11. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 12. تردید دولت در سفر به نیویورک

 13. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 14. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 15. رئیس سازمان بسیج: افزایش گردان سایبری سبب رسیدن صدای انقلاب به دنیا می شود

 16. قاضی‌زاده: اعتراض علی مطهری برای حضور در تلویزیون منتفی است

 17. سفیر جدید سوئد در تهران رونوشت استوار نامه خود را تقدیم ظریف کرد

 18. توضیحاتی در خصوص آزادی سعید مرتضوی

 19. صفار هرندی: اصلاح‌طلبان از رای‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند

 20. امیرعبداللهیان: عربستان پاسخ کوبنده‌ای دریافت کرد

 21. اختصاص تسهیلات برای تکمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان

 22. دو اشتباه بزرگ آقای ناطق نوری در انتخابات سال 1376/برخی کارها نیاز به دستور صریح رهبری ندارد

 23. آیت‌الله نوری همدانی: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای برخی مشکلات کشور بدانیم

 24. ظریف: ترامپ حتی برای امضایش هم ارزشی قائل نیست

 25. ماجرای وثیقه ۲۰ میلیاردی یک دهه هفتادی برای شبنم نعمت‌زاده

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 5. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 6. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 7. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 8. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 9. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 10. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 11. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 12. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 13. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 14. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 15. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 16. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 17. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 18. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 19. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 20. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 21. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 22. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 23. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 25. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

آخرین عناوین