واکنش تند برخی نمایندگان به انتقاد پناهیان از مجلس/ احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی/ روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

گروه سیاسی الف،   3980617118 ۶۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

واکنش تند برخی نمایندگان به انتقاد پناهیان از مجلس/ احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی/ روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

انتقاد پناهیان از مجلس و واکنش تند برخی نمایندگان

به تازگی ویدئویی از سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان در انتقاد از عدم شفافیت مجلس منتشر شده است. در این ویدئو پناهیان از رای نیاوردن فوریت طرح‌های شفافیت آرا در مجلس انتقاد می‌کند و آن را مصداقی از استخفاف ملت می‌داند.

ببینید: انتقاد صریح پناهیان به عدم شفافیت آرای نمایندگان مجلس

اما سخنان پناهیان با واکنش تند برخی از نمایندگان مجلس روبه‌رو شد. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در توییتی نوشت: «شخصاً با مصاحبه های هر روزه ام هیچوقت رای پنهانی نداشته ام.اما باید به حال و روز مجلس ایران گریست که برخی منبرنشین های پاکتی اینگونه بی ادبانه به آن توهین کنند.کاش خودشان جهت روشنگری ملت شفاف بگویند برای پراکندن این عربده های غیر اخلاقی, پاکت های چند میلیونی دریافت میکنند؟»

علیرضا رحیمی، نماینده تهران در توییتر نوشت: «آقایی که از منبر امام حسین، توهین ترویج میکند وبه نام هیاتهای منسوب به رزمندگان وعظ مینماید آیا با بددهنی واهانت به مردم و مجلس همچنان شایسته عنوان واعظ است؟ از منبرحسینی باید ادب و کرامت حسین(ع) ترویج شود نه بی حرمتی واهانت. از ارکان نظام دم میزنند و هربار به یک رکن میتازند.»

در این زمینه باید گفت شفافیت آرای نمایندگان مجلس از ضروری‌ترین امور برای بهبود عملکرد مجلس است. علاوه بر تجربه موفق سایر کشورها در این زمینه، با توجه به عملکرد مجلس دهم به نظر می‌رسد خواست عمومی مردم هم شفافیت آرای نمایندگان است. این نکته از نظرات مردم در شبکه‌های اجتماعی هویداست.

ممکن است برخی مانند این نمایندگان مجلس به ادبیات پناهیان انتقاد داشته باشند و آن را توهین به مجلس قلمداد کنند؛ امااز قدیم هم گفته‌اند که حرمت امامزاده را متولی نگه می‌دارد. مجلسی که دو نوبت به فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان رای نمی‌دهد ناخواسته خود را در مظان اتهام قرار داده است.

***

احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی

روز شنبه خبری در رسانه‌ها دست‌به‌دست شد که حاکی از احکام سنگین برای متهمین پرونده هفت‌تپه بود. مطابق این خبر احکامی از شش سال تا هجده سال حبس برای این متهمین صادر شده است. انتشار این خبر با موج اعتراضی فعالان رسانه‌ای همراه شد.

عموم اعتراضات به سنگینی این احکام برمی‌گشت. به‌خصوص اینکه قبل از رسیدگی به تخلفات خصوصی‌سازی، رسیدگی سریع به این پرونده باعث سوالات بسیاری شد. حتی برخی از فعالان رسانه‌ای اصلاح‌طلب و اصولگرا در نامه مشترکی به رئیسی خواهان بازنگری در این احکام شدند.

در بخشی از این نامه آمده است:‌ «گویا بخش‌هایی از دستگاه تحت امر جنابعالی تلاش می‌کنند با این احکام، در هماهنگی کامل با مجریان واگذاری‌های ویرانگر سالیان اخیر، برای معترضان به فروش هپکوی اراک، کشت‌وصنعت مغان، ماشین‌سازی تبریز، آلومینیوم المهدی و دیگر کارخانجات و مجتمع‌های تولیدی کشور خط و نشان بکشند! و گویا دست‌هایی در پیش و پس پرده تلاش می‌کنند طعم شیرین عدالتخواهی از حلقوم خلق‌الله پایین نرود و ملت ارادۀ مبارزه با فساد در دستگاه قضا را باور نکند!

تصدیق می‌کنید که انگیزۀ سوء و سوابق بعضا غیر قابل دفاع برخی از متهمین نمی‌تواند توجیه‌گر آنچنان احکام سنگینی باشد که شائبه سرکوب مطالبات کارگران مستضعفی را القا کند که ماه‌ها حقوق عقب‌افتاده دارند. با عنایت به این توضیحات، انتظار می‌رود جنابعالی با ورود مستقیم به این پرونده، از تداوم صدور این گونه احکام ناامیدساز در دستگاه تحت امرتان جلوگیری کرده و در اسرع زمان مردم و هواداران انقلاب مستضعفین را از نتایج آن مطلع نمایید.»

پس از این اعتراضات، سیدابراهیم رئیسی دستور ویژه‌ای درباره این احکام را صادر کرد. در خبری که ابتدا به نقل از یک منبع آگاه در خبرگزاری‌ها منتشر شد آمده است: «رئیس قوه قضاییه در خصوص آرا صادره از سوی یکی از شعب دادگاه انقلاب در برخی از پرونده‌های اخیر دستور داد به سرعت و تحت نظارت رییس کل دادگستری تهران تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه صورت گیرد.»

متعاقب اعلام این خبر، سخنگوی قوه قضائیه گفت: «اولا به محض صدور رای، ریاست محترم قوه قضاییه دستور داده اند در مرحله تجدید نظر در اسرع وقت رسیدگی عادلانه و منصفانه صورت پذیرد. ثانیا رای صادره همانگونه که از دستور ریاست محترم قوه قضاییه استنباط میگردد غیر قطعی بوده و اظهار نظر و داوری باید پس از صدور حکم قطعی انجام شود. ثالثا: ادعای محکومیت برخی افراد به مجازات های هفده یا هجده سال حبس صحت نداشته و حداکثر مجازات متهمان اصلی پرونده هفت سال و برای برخی دیگر پنج سال است. رابعا، اقدامات مندرج در دادنامه در زمره اتهامات امنیتی است.»

بیشتر بخوانید:

سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: صدور قرار منع تعقیب برای ۴۱ نفر از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه

دستور امروز رئیسی جای تقدیر دارد اما به نظر می‌رد روند صدور چنین احکامی باید بازنگری شود. به‌خصوص احکامی که از جانب برخی قضات مشهور صادر می‌شود باید بررسی و در صورت احراز عدم صلاحیت، آن قضات از کار برکنار شوند.

***

پایان تعهدات فنی برجام

این روزها همه می‌دانند که عملا از برجام چیزی باقی نمانده است. از ابتدای اجرا شدن این توافقنامه، آمریکا و متحدان اروپایی‌اش، عملا آن را اجرا نکردند. یک سال پیش هم آمریکا رسما از این توافق خارج شد. اروپاییان هم بنا به گفته‌ ظریف هیچکدام از یازده تعهد خود در برجام را اجرایی نکردند. ایران هم پس از یک سال صبر، از اردیبهشت ماه تعهدات برجامی‌اش را گام‌ به گام کاهش می‌دهد و دیروز گام سوم را اجرایی کرد.

با اجرایی شدن گام سوم به تعبیر بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، برجام از منظر تعهدات فنی عملا پایان یافته است. کمالوندی گفت: عملا ما در حوزه فنی به انتهای کار رسیده‌ایم به جز موضوع فردو و مسائل سوخت مصرف شده چیز دیگری باقی نمی‌ماند.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: از اروپاییان قطع امید کردیم

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی هم پس از مذاکره با رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: برجام جاده یک طرفه نیست، اگر قرار است یک طرفه باشد ایران در زمان مناسب تصمیمات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد و در سه گام تا کنون این تصمیمات را انجام دادیم.

بیشتر بخوانید:

صالحی: برجام جاده یک طرفه نیست

***

بازداشت شبنم نعمت‌زاده

به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، یک مقام آگاه با اشاره به بازداشت شبنم نعمت زاده، اظهار کرد: برای وی قرار وثیقه صادر شده بود، این قرار به قرار بازداشت موقت تبدیل گردید و روانه زندان شد.

این مقام آگاه، انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع را به عنوان جزییات پرونده این فرد عنوان کرد و گفت: این فرد به همراه آقای لشگری پور و شرکتی که توسعه دارویی بوده است در مظان اتهام هستند که محاکمه آن‌ها صورت خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، قاضی مسعودی مقام در پایان جلسه امروز پرونده بانک سرمایه، گفت: روز دوشنبه هفته آینده (۲۵ شهریور ماه) شبنم نعمت زاده محاکمه می‌شود.

***

روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

فائزه هاشمی درباره وزارت زنان گفت‌وگویی با شرق داشته است. در بخشی از این گفت‌وگو، خبرنگار از فائزه هاشمی درباره جسارت روحانی پرسش کرده است. هاشمی در پاسخ گفت: «به‌جای جسوربودن، غرور را از ایشان می‌شناسم. به نظر من وقتی در سیستمی هستی و در همان راستا کار را پیش می‌بری، دیگر اسمش جسارت نیست، چون اهداف همان سیستم را دنبال می‌کنی و همه‌جوره مورد تأیید هستی؛ اینکه فرد بتواند خارج از تفکر حاکم در هر سیستمی کاری را انجام بدهد، آن جسارت است.»

***

دولت به سوالات مجمع درباره FATF پاسخ نداده است

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از یک مرکز خیریه در زنجان با تاکید بر افزایش روند نظارت بر اداره کشور، یادآور شد: بعد از تشکیل هیئت عالی نظارت به دستور رهبری برای بررسی موضوعات بین‌المللی از جمله FATF وCFT و پالرمو نظارت در کشور افزایش یافته که در این زمینه مجمع تشخیص ۱۱ سوال از دولت مطرح کرده که هنوز پاسخی دریافت نشده است. نظارت بر سیاست‌های اصل ۴۴ و همچنین نظارت بر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از دیگر کارهای مهم مجمع است که با تنظیم گزارشات آن در ۶ ماه آینده هرگونه انحراف به مسئولین گوشزد خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

محسن رضایی: ایالت‌های اقتصادی در کشور ایجاد شود/ دولت به ۱۱ سوال مجمع پاسخ نداده

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۸۵۲۸۹۲۰:۳۵:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
امام راحل(ره) رسانه ملی را به مثابه دانشگاه عمومی تلقی کردند پخش سریال‌های بی‌محتوا و بعضا بدآموز مثل «بوی باران و ....» در این دانشگاه قرار است چه چیزی به دانشجویانش عرضه کند؟
ناشناس۱۰۸۵۲۹۷۲۰:۴۱:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
چقدر زورشون اومده از حرف حق پناهیان
ناشناس۱۰۸۵۵۱۹۲۳:۵۸:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۱۷
حرف حق را ميتواند زيبا و مودب و بجا و با منطق و هوشمندانه بزند ، داد زيبنده يك روحاني نيست
ناشناس۱۰۸۶۰۲۳۱۴:۱۰:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
کار این مجلس از داد گذشته
ناشناس۱۰۸۶۰۶۳۱۵:۰۲:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
گل پسر دیگه کارد به استخوان رسیده
ناشناس۱۰۸۶۰۸۳۱۵:۳۶:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۸
گاهی مجبوری ...
سعید۱۰۸۶۰۹۸۱۵:۵۴:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
سالهاست بدون داد زدن گفته میشه ولی گوش شنوا نیست همه را کلافه کرده اند با این عدم شفافیتشان مجلس هم زمان دوقانون را باید تصویب کند شفافیت ارای نمایندگان و منع بلوا و هیاهو بخاطر رای نماینده که بدون ترس از هیاهو و جنجال که همیشه عده ای مترصد ان هستند رایشان علنی باشد مردم حوزه هر نماینده با بررسی ارای نماینده شان اگر خواستند دیگر به او رای نمیدهند یا برعکس
ناشناس۱۰۸۶۳۰۵۲۲:۵۴:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شما واقعا" مودب هستی یا ...
منصور۱۰۸۶۴۶۸۰۹:۳۰:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۹
اتفاقا رای مخفی برای این تصویب شده که نماینده ها تحت فشار اصحاب ثروت و قدرت یا همان زر و زور و تزویر قرار نگیرن و بتونن نظرشون رو آزادانه در قالب رای براحتی ابراز کنند
ناشناس۱۰۸۶۴۸۹۰۹:۵۶:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۹
حرف ایشان نه حق است نه مودبانه
ناشناس۱۰۸۵۵۷۰۰۰:۵۶:۵۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
خداوند سرنوشت هیچ قومی را تا مردمش نخواهند تغییر نخواهد داد حتی الامکان سعی شود در مجلس اینده از هیچکدام از نمایندگان فعلی استفاده نشود در یک کلام مردم به نمایندگان قبلی رای ندهند به هیچ وجه
ناشناس۱۰۸۶۰۷۲۱۵:۲۴:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۸
الان اینجا مقصر کار نمایندگان نبودن صحبت های اشتباه یک روحانی بوده
ناشناس۱۰۸۵۶۴۰۰۳:۱۵:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۱۸
نمایندگان محترم مجلس ما هیچ هتاکی از جناب آقای پناهیان سخنرانی ایشان مشاهده نکردیم. ایشان خیلی منطقی اما با صلابت و محکم فرمودند معنا ندارد نظر کارشناسی نمایندگان مخفی باشد. لطفا از انتقادها استقبال کنید و به درک مردم ایران که سخنرانی آقای پناهیان را شنیدند احترام بگذارید. با تشکر
فرهاد۱۰۸۵۷۶۳۰۹:۲۹:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حرف حق همیشه تلخ هست. این مجلس فعلی برای مردم چه کرده است؟
ناشناس۱۰۸۵۲۹۹۲۰:۴۳:۵۵ ۱۳۹۸/۶/۱۷
شفافیت مانع فساد می شود چرا مجلس به شفافیت رای نداد ؟! انتقاد آقای پناهیان کاملا"به حق است.
ناشناس۱۰۸۵۶۶۷۰۶:۱۶:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شفافیت مثل شمشیر دو لبه است . یعنی به همان اندازه که خو ب است بد هم هطت . گاهی همین شفافیت باعث می شود نماینده نتواند برخلاف هم جناحی هاوحتی تفکر رای دهندگانش رای دهد چون مورد هجوم آنها قرار می گیرد .
محسن۱۰۸۶۰۱۱۱۴:۰۳:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
کسی که اینقدر شهامت نداره که به اون چیزی که فکر میکنه درسته رای بده بهتره اصلا نماینده نشه.
ناشناس۱۰۸۶۰۳۱۱۴:۱۷:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۸
عجب استدلالی !!! اگر اینطور باشه که اب خوردن هم میشه شمشیر دو لبه که ...
ناشناس۱۰۸۶۱۲۷۱۶:۵۵:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
پس چرا عراق و افغانستان و اتحادیه اروپا و آمریکا اجرا کردند اتفاقی نیوفتاد؟
ناشناس۱۰۸۶۱۳۸۱۷:۳۲:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
کار درست همینه حداقل میزان وابستگی افراد به شخصیت خود یا نظر حزب مشخص می شود.
ناشناس۱۰۸۵۳۰۳۲۰:۴۶:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۱۷
منتظر برخورد قاطعانه قوه قضاییه با شبنم نعمت زاده و سایر آقازاده ها و خانوم زاده های مفسد هستیم.
ناشناس۱۰۸۵۳۰۵۲۰:۴۹:۰۶ ۱۳۹۸/۶/۱۷
مجلس به شفافیت مجلس رای نداد ! البته مجلس اصلاح طلب بهتر از این نمیشه !
ناشناس۱۰۸۶۳۹۱۰۱:۳۸:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۹
خدا کمی عقل بده اصلاح طلب و اصولگرا و...همه سر یک سفره نشستن و اینجا رای به عدم شفافیت دادن
ناشناس۱۰۸۵۳۰۶۲۰:۵۰:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۱۷
حق با حجت الاسلام پناهیان است آراء نمایندگان مجلس باید شفاف باشد.
ناشناس۱۰۸۵۳۰۷۲۰:۵۲:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۷
برجام از اول هم جاده یکطرفه بود زیرا ما تعهدات خود را نقدا" اجرا کردیم اما طرف مقابل از اجرای تعهداتش و لغو تحریمها امتناع کرد.
ناشناس۱۰۸۵۳۱۳۲۰:۵۶:۰۶ ۱۳۹۸/۶/۱۷
فائزه هاشمی و سایر اصلاح طلبان باید درباره تورم 400 درصدی و مشکلات اقتصادی و معیشتی شدید مردم پاسخگو باشند و با انتقاد از روحانی جا خالی ندهند.
ناشناس۱۰۸۶۰۳۶۱۴:۲۳:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۸
با این دولتشون خواستن یاد دولت مرحوم را براب دهه هفتادیها زنده کنند
ناشناس۱۰۸۵۳۱۶۲۰:۵۸:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۷
جالبه که نماینده ها جواب پناهیان رو ندادن... فقط حاشیه رفتن... اینم اصلاحات شفافیت طلب
ناشناس۱۰۸۵۳۸۴۲۱:۵۰:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
آقای پناهیان درست میفرمایند، ملت ایران خواستار مجلس و رئیس مجلسی در شأن این انقلاب میباشد.اگر ما یک مجلس درست میداشتیم، شاهد یک دولت لیبرالیست،غربگرا با عملکردی ضعیف نمیبودیم.
ناشناس۱۰۸۵۴۱۱۲۲:۱۰:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
این حق منه که بدونم نماینده ای که به مجلس فرستادم به کی رای داده
هموطن۱۰۸۵۴۲۸۲۲:۲۱:۴۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
یکی از قوانین الهی این است که هر کار نیک و شر به انجام دهنده آن بر می گردد ، قضات عادل باید بدانند که حاصل قضاوت های نیک اشان به خانه و خانواده و جسم و وروح خودشان برمی گردد.
ناشناس۱۰۸۵۴۳۴۲۲:۲۴:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۱۷
این مطلب که برای شناختن نماینده باید نظرات و آرا او روشن باشد، کاملا درست است. کسی تردید نکند.
ناشناس۱۰۸۵۴۴۶۲۲:۳۳:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۱۷
تندترین حرف آقای پناهیا این بود: مجلس شورای اسلامی آدم باش حالا این نماینده جز ناسزا و تهمت و توهین حرفی زدند؟ خجالت آور است متاسفیم که نماینده مجلس شده اید برای خودمان متاسفیم
امیر حسین سلطان/تهران۱۰۸۵۶۸۶۰۷:۳۷:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
آقای پناهیان! واقعا فقط این مجلس است که باید به آن خطاب کنیدآدم باش! ضمن اینکه قبل از همه خود واعظ این خطابه باید حرمت ها را نگهدارد و با لحن مناسبی وعظ نماید(ذره ای تردید نکنید
ناشناس۱۰۸۵۴۶۹۲۲:۵۳:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
حرف حق جواب نداره
ناشناس۱۰۸۵۴۷۹۲۳:۰۲:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۱۷
اقای فلاحت پیشه از خیلی قبل ترها باید به حال این مجلسی که نمایندگانش رانتی و تجاوز به عنف دارند باید میگریست قطعا بدانید نمایندگان فعلی در مجلس اینده جایی ندارند و خیلی از انها پس پایان دوره باید به دست عدالت بیفتند
حسن۱۰۸۵۴۸۵۲۳:۰۹:۰۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
پناهیان درست می گوید
محمد۱۰۸۵۴۹۳۲۳:۲۳:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۱۷
مردم حقشون هست بدونن منتخب شان چه رایی به لواح و طرحها می دهد(جز کوچکترین حقوق)
ناشناس۱۰۸۵۶۷۳۰۶:۲۵:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
بله مردم حق دارند بدانند نماینده آنها به چه کس یا چیز رای داده اما در صورت شفافیت آیا همین مردم به نماینده شان حق واجازه می دهند گاهی برخلاف میل آنها اگر به حق باشد رای دهد ؟
ناشناش۱۰۸۵۵۱۰۲۳:۴۸:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
توهین به جایگاه مجلس ونمایندگان ملت به حکم حرمت مجلس پذیرفته نیست هرچند که به رغم فرموده امام خمینی ره امروز مجلس در راس امور هم نباشد که نیست .....
کامران۱۰۸۵۵۲۵۰۰:۱۰:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حرف حق زده ، نمایندگان وکیل ملت نیستند
اکبری۱۰۸۵۵۴۵۰۰:۳۱:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۱۸
من رای ندادم که الان بخوام حرف مفت بشنوم . کاری هم به صحبت پناهیان ندارم ولی رای نماینده ها باید آشکار باشه . این طرح شفافیت آرا باید تصویب بشه
روح الله۱۰۸۵۵۷۷۰۱:۰۳:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
.دم پناهیان گرم ( هرچند من باهاش میانه ای ندارم ولی تواین موردحرف حق زده )ازاین حرفاهرکی بزنه خودم مرید و محافظش هستم
ناشناس۱۰۸۵۵۷۹۰۱:۰۶:۱۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
چه نماینده های داریم خجالت داره
نجیب۱۰۸۵۵۸۱۰۱:۱۱:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شما مجلسی ها بهتر است بروید با همان موگرینی عکس سلفی بگیرید!
ناشناس۱۰۸۶۰۴۵۱۴:۳۸:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
اول از ظریف باید اجازه بگیرید با ایشون نداره موگرینی
ناشناس۱۰۸۵۵۸۷۰۱:۲۱:۳۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
وهمچنين مردم حق دارند بدانند اقاي پناهيان براي هر منبر چقدر ميگيرد؟
ناشناس۱۰۸۵۶۷۷۰۶:۴۱:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۸
مجلس کارکردش را از دست داده است.
ناشناس۱۰۸۵۷۱۶۰۸:۳۹:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شفافیت آرا و اموال حق مردمه متاسفم که این چنین نمایندگانی داریم
ناشناس۱۰۸۵۷۶۰۰۹:۲۷:۱۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
اگر مشخص باشد که چه نماینده ای به چه طرحی رای داد و رای نداد سنگ روی سنگ بند نمی شود. اگر بنا به این باشد که رای هر نماینده مشخص باشد رای گیری معنی ندارد . باید رای اعضای کمیسیون ها مشخص باشد نه تک تک اعضای مجلس
مهدی۱۰۸۵۷۶۲۰۹:۲۹:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شفاف شدن آرا برای نماینده براش درد سره، خودشون اینو خوب میدونن.نماینده باید برای رایی که داده دلیل کارشناسی باید داشته باشه، که خیلیشو ندارن.
مطهری - گیلان۱۰۸۵۷۸۲۰۹:۵۵:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
ای کاش آقای پناهیان درخصوص خرید و فروش آراء در زمان انتخابات مجلس توسط برخی از نمایندگان فعلی مجلس هم افشاگری می نمود تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد ....
ناشناس۱۰۸۵۸۲۲۱۰:۳۵:۰۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
استاد پناهیان درست میفرمایند آراء نمایندگان باید شفاف باشد.
ناشناس۱۰۸۶۴۹۳۱۰:۰۴:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۱۹
ایشان دقیقا استاد چی هستند؟!
ناشناس۱۰۸۵۸۶۰۱۱:۰۷:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
اهانت به ملت رو کسانی میکنن که مخالف شفافیت هستند نه اقای پناهیان
ناشناس۱۰۸۵۹۱۷۱۲:۰۱:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حاج اقا پناهیان تنها نیست. ایشان حرف دل مردم را زدن.
ناشناس۱۰۸۶۲۷۷۲۱:۴۳:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حرف دل من نیست. افشای نظر نماینده یعنی بستن دست او در نظر آزادانه دادن .
ناشناس۱۰۸۶۰۴۱۱۴:۳۶:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
درود خدا بر آقای پناهیان خدا حفظشان کند
ناشناس۱۰۸۶۰۷۶۱۵:۳۰:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حاج آقا پناهیان حرف دل 80میلیون نفر را زد.
ناشناس۱۰۸۶۰۹۰۱۵:۴۵:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
آقای پناهیان توهین نکردند .یک منبری بلندگوی مردم هست و درد مردم را بیان میکند.اصلا فکر کردید چرا اینقدر صحبتهای آقای پناهیان منتشر شد ؟چون مطالبه به حق مردم است.پس آقایون نماینده,آقای رحیمی و... فرافکنی نکنید.تا حالا در راستای بهبود معیشت مردم چه کردید که انتظار تقدیر و احترام دارید؟!
ناشناس۱۰۸۶۱۶۹۱۸:۴۱:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
من اگر به جای شورای نگهبان بودم, به تمام این ۲۹۰ تا نماینده فعلی حق شرکت در انتخابات بعدی را نمی دادم تا افراد کاردان و جوان جایگزین شوند
ناشناس۱۰۸۶۲۰۴۲۰:۰۳:۵۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
چه فائزه هاشمی , چه اصولگرا , چه اصلاح طلب , و چه هر حزبی, وقتی صداقتشون مشخص میشود که از "خودی " انتقاد کنند. که ماشالله هیچ کدامشون هم نمیکنند . فائزه هاشمی هم هر وقت از پدرش انتقاد کرد ( که وقعا هم جای انتقاد دارد) آن وقت صداقتش مشخص میشود .
ناشناس۱۰۸۶۲۶۴۲۱:۲۶:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی از طرفین برجام خواست تا به تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران ملحق شوند.
امید۱۰۸۶۲۸۲۲۱:۵۲:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۱۸
بدترین توهین مخفی کردن رای ونظر و عملکرد وکیل از موکل خود می باشد شاید چیزی بدتر از توهین
ناشناس۱۰۸۶۳۲۹۲۳:۳۲:۳۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
واقعا نمایندگان عالانه برخورد میکنند واقها چرا از شفافیت واهمه دارند اگر ریگی به کفش ندارند موافقت کرده وشفاف سازی کنند
ناشناس۱۰۸۶۴۴۸۰۸:۵۲:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۹
آقای فلاحت پیشه آبروی خود و مجلس را برد و غیر از توهین حرف دیگری نداشت مجلسی که معلوم نباشد برای چه چیزی و چه کسی رای میدهد بهتر همان که آقای پناهیان آنرا به توپ ببندد و مردم هم به موشک

پربحث‌های دیروز

 1. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 2. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 3. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 4. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 5. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 6. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 7. جهانگیری: مردم سهام عدالت خود را نفروشند/ دردی از جامعه را حل کنیم/ به مشکلات معیشتی آگاه هستیم

 8. روزنامه انگلیسی: ترامپ ضربه سختی در موضوع تحریم تسلیحاتی ایران خورد

 9. توهین به آیت‌الله سیستانی، حلقه جدید زنجیره فتنه‌‌انگیزی ریاض در عراق

 10. رئیس کل بانک مرکزی: روند تامین ارز متحول خواهد شد

 11. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 12. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

 13. طرح «سوال از روحانی» به ۱۰۰ امضا رسید

 14. دولت در انتظار معجزه ماسک ؟!

 15. بودجه معاونت برون مرزی به یک سوم کاهش پیدا کرده است/ مسئولین با شفافیت بودجه ارزی صدا و سیما را اعلام کنند

 16. نماینده مجلس: دلار ۲۰ هزار تومانی، همان گلابی‌هایی است که به مردم وعده دادید!

 17. قالیباف: مجلس اجازه نخواهد داد آژانس بدون محدودیت کاری را انجام دهد

 18. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

 19. مدیری، قاسم‌خانی و رامبد دست‌به‌کار شدند

پربحث‌های هفته

 1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 2. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 3. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 4. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 5. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 6. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 7. به چه قیمت؟

 8. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 9. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 10. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 11. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 12. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 15. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 19. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 20. سیروس گرجستانی درگذشت

 21. پایان داستان غم انگیز زم

 22. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 23. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 24. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 25. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 2. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 3. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 4. به چه قیمت؟

 5. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 6. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 7. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 8. پایان داستان غم انگیز زم

 9. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 10. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 11. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 13. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

 14. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 15. دوای درد کارگران هفت‌تپه چیست؟

 16. احیای چپ رادیکال به روایت قوچانی/سناریوی جدید درباره مرگ قاضی منصوری/محسن رضایی نامزد انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟

 17. حل مشکلات حمل‌ونقل عمومی تهران با «هل دادن»مدیران شهری!

 18. طرح «سوال از رئیس‌جمهور» آماده شد / یکشنبه ۱۵ تیر، این طرح را به جریان می‌اندازیم

 19. درخواست تاجگردون از هیئت رئیسه مجلس/افزایش عجیب قیمت سکه/ انتقادات تند کرباسچی از اصلاح‌طلبان/ پشت‌بام‌خوابی واقعاً وجود دارد؟

 20. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

 21. روایت رئیس‌جمهور از آشنایی با یک بیمار کرونایی/اعتراض توکلی به استخدام داماد روحانی در وزارت نفت/ صف‌آرایی اصلاح‌طلبان علیه عارف/ عمر سیاسی لاریجانی تمام شده است؟

 22. محسن رضایی: سیاست‌های لیبرالی این دولت، پول ملی را از خاصیت انداخته/ خوئینی‌ها، آدرس غلط داده است

 23. عبدی: موضوع تحول خواهی ساختارها هستند نه افراد / سه نهاد در خط مقدم برای ایجاد تحول

 24. سخنگوی قوه قضائیه: روح‌الله زم به اعدام محکوم شد/ دریافت تصویر منتسب به جنازه قاضی منصوری/ حسن رعیت بازداشت است

 25. دعوت یک پژوهشگر تاریخ از موسوی خوئینی‌ها به مناظره

آخرین عناوین