واکنش تند برخی نمایندگان به انتقاد پناهیان از مجلس/ احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی/ روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

گروه سیاسی الف،   3980617118 ۶۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

واکنش تند برخی نمایندگان به انتقاد پناهیان از مجلس/ احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی/ روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

انتقاد پناهیان از مجلس و واکنش تند برخی نمایندگان

به تازگی ویدئویی از سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان در انتقاد از عدم شفافیت مجلس منتشر شده است. در این ویدئو پناهیان از رای نیاوردن فوریت طرح‌های شفافیت آرا در مجلس انتقاد می‌کند و آن را مصداقی از استخفاف ملت می‌داند.

ببینید: انتقاد صریح پناهیان به عدم شفافیت آرای نمایندگان مجلس

اما سخنان پناهیان با واکنش تند برخی از نمایندگان مجلس روبه‌رو شد. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در توییتی نوشت: «شخصاً با مصاحبه های هر روزه ام هیچوقت رای پنهانی نداشته ام.اما باید به حال و روز مجلس ایران گریست که برخی منبرنشین های پاکتی اینگونه بی ادبانه به آن توهین کنند.کاش خودشان جهت روشنگری ملت شفاف بگویند برای پراکندن این عربده های غیر اخلاقی, پاکت های چند میلیونی دریافت میکنند؟»

علیرضا رحیمی، نماینده تهران در توییتر نوشت: «آقایی که از منبر امام حسین، توهین ترویج میکند وبه نام هیاتهای منسوب به رزمندگان وعظ مینماید آیا با بددهنی واهانت به مردم و مجلس همچنان شایسته عنوان واعظ است؟ از منبرحسینی باید ادب و کرامت حسین(ع) ترویج شود نه بی حرمتی واهانت. از ارکان نظام دم میزنند و هربار به یک رکن میتازند.»

در این زمینه باید گفت شفافیت آرای نمایندگان مجلس از ضروری‌ترین امور برای بهبود عملکرد مجلس است. علاوه بر تجربه موفق سایر کشورها در این زمینه، با توجه به عملکرد مجلس دهم به نظر می‌رسد خواست عمومی مردم هم شفافیت آرای نمایندگان است. این نکته از نظرات مردم در شبکه‌های اجتماعی هویداست.

ممکن است برخی مانند این نمایندگان مجلس به ادبیات پناهیان انتقاد داشته باشند و آن را توهین به مجلس قلمداد کنند؛ امااز قدیم هم گفته‌اند که حرمت امامزاده را متولی نگه می‌دارد. مجلسی که دو نوبت به فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان رای نمی‌دهد ناخواسته خود را در مظان اتهام قرار داده است.

***

احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی

روز شنبه خبری در رسانه‌ها دست‌به‌دست شد که حاکی از احکام سنگین برای متهمین پرونده هفت‌تپه بود. مطابق این خبر احکامی از شش سال تا هجده سال حبس برای این متهمین صادر شده است. انتشار این خبر با موج اعتراضی فعالان رسانه‌ای همراه شد.

عموم اعتراضات به سنگینی این احکام برمی‌گشت. به‌خصوص اینکه قبل از رسیدگی به تخلفات خصوصی‌سازی، رسیدگی سریع به این پرونده باعث سوالات بسیاری شد. حتی برخی از فعالان رسانه‌ای اصلاح‌طلب و اصولگرا در نامه مشترکی به رئیسی خواهان بازنگری در این احکام شدند.

در بخشی از این نامه آمده است:‌ «گویا بخش‌هایی از دستگاه تحت امر جنابعالی تلاش می‌کنند با این احکام، در هماهنگی کامل با مجریان واگذاری‌های ویرانگر سالیان اخیر، برای معترضان به فروش هپکوی اراک، کشت‌وصنعت مغان، ماشین‌سازی تبریز، آلومینیوم المهدی و دیگر کارخانجات و مجتمع‌های تولیدی کشور خط و نشان بکشند! و گویا دست‌هایی در پیش و پس پرده تلاش می‌کنند طعم شیرین عدالتخواهی از حلقوم خلق‌الله پایین نرود و ملت ارادۀ مبارزه با فساد در دستگاه قضا را باور نکند!

تصدیق می‌کنید که انگیزۀ سوء و سوابق بعضا غیر قابل دفاع برخی از متهمین نمی‌تواند توجیه‌گر آنچنان احکام سنگینی باشد که شائبه سرکوب مطالبات کارگران مستضعفی را القا کند که ماه‌ها حقوق عقب‌افتاده دارند. با عنایت به این توضیحات، انتظار می‌رود جنابعالی با ورود مستقیم به این پرونده، از تداوم صدور این گونه احکام ناامیدساز در دستگاه تحت امرتان جلوگیری کرده و در اسرع زمان مردم و هواداران انقلاب مستضعفین را از نتایج آن مطلع نمایید.»

پس از این اعتراضات، سیدابراهیم رئیسی دستور ویژه‌ای درباره این احکام را صادر کرد. در خبری که ابتدا به نقل از یک منبع آگاه در خبرگزاری‌ها منتشر شد آمده است: «رئیس قوه قضاییه در خصوص آرا صادره از سوی یکی از شعب دادگاه انقلاب در برخی از پرونده‌های اخیر دستور داد به سرعت و تحت نظارت رییس کل دادگستری تهران تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه صورت گیرد.»

متعاقب اعلام این خبر، سخنگوی قوه قضائیه گفت: «اولا به محض صدور رای، ریاست محترم قوه قضاییه دستور داده اند در مرحله تجدید نظر در اسرع وقت رسیدگی عادلانه و منصفانه صورت پذیرد. ثانیا رای صادره همانگونه که از دستور ریاست محترم قوه قضاییه استنباط میگردد غیر قطعی بوده و اظهار نظر و داوری باید پس از صدور حکم قطعی انجام شود. ثالثا: ادعای محکومیت برخی افراد به مجازات های هفده یا هجده سال حبس صحت نداشته و حداکثر مجازات متهمان اصلی پرونده هفت سال و برای برخی دیگر پنج سال است. رابعا، اقدامات مندرج در دادنامه در زمره اتهامات امنیتی است.»

بیشتر بخوانید:

سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: صدور قرار منع تعقیب برای ۴۱ نفر از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه

دستور امروز رئیسی جای تقدیر دارد اما به نظر می‌رد روند صدور چنین احکامی باید بازنگری شود. به‌خصوص احکامی که از جانب برخی قضات مشهور صادر می‌شود باید بررسی و در صورت احراز عدم صلاحیت، آن قضات از کار برکنار شوند.

***

پایان تعهدات فنی برجام

این روزها همه می‌دانند که عملا از برجام چیزی باقی نمانده است. از ابتدای اجرا شدن این توافقنامه، آمریکا و متحدان اروپایی‌اش، عملا آن را اجرا نکردند. یک سال پیش هم آمریکا رسما از این توافق خارج شد. اروپاییان هم بنا به گفته‌ ظریف هیچکدام از یازده تعهد خود در برجام را اجرایی نکردند. ایران هم پس از یک سال صبر، از اردیبهشت ماه تعهدات برجامی‌اش را گام‌ به گام کاهش می‌دهد و دیروز گام سوم را اجرایی کرد.

با اجرایی شدن گام سوم به تعبیر بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، برجام از منظر تعهدات فنی عملا پایان یافته است. کمالوندی گفت: عملا ما در حوزه فنی به انتهای کار رسیده‌ایم به جز موضوع فردو و مسائل سوخت مصرف شده چیز دیگری باقی نمی‌ماند.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: از اروپاییان قطع امید کردیم

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی هم پس از مذاکره با رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: برجام جاده یک طرفه نیست، اگر قرار است یک طرفه باشد ایران در زمان مناسب تصمیمات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد و در سه گام تا کنون این تصمیمات را انجام دادیم.

بیشتر بخوانید:

صالحی: برجام جاده یک طرفه نیست

***

بازداشت شبنم نعمت‌زاده

به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، یک مقام آگاه با اشاره به بازداشت شبنم نعمت زاده، اظهار کرد: برای وی قرار وثیقه صادر شده بود، این قرار به قرار بازداشت موقت تبدیل گردید و روانه زندان شد.

این مقام آگاه، انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع را به عنوان جزییات پرونده این فرد عنوان کرد و گفت: این فرد به همراه آقای لشگری پور و شرکتی که توسعه دارویی بوده است در مظان اتهام هستند که محاکمه آن‌ها صورت خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، قاضی مسعودی مقام در پایان جلسه امروز پرونده بانک سرمایه، گفت: روز دوشنبه هفته آینده (۲۵ شهریور ماه) شبنم نعمت زاده محاکمه می‌شود.

***

روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

فائزه هاشمی درباره وزارت زنان گفت‌وگویی با شرق داشته است. در بخشی از این گفت‌وگو، خبرنگار از فائزه هاشمی درباره جسارت روحانی پرسش کرده است. هاشمی در پاسخ گفت: «به‌جای جسوربودن، غرور را از ایشان می‌شناسم. به نظر من وقتی در سیستمی هستی و در همان راستا کار را پیش می‌بری، دیگر اسمش جسارت نیست، چون اهداف همان سیستم را دنبال می‌کنی و همه‌جوره مورد تأیید هستی؛ اینکه فرد بتواند خارج از تفکر حاکم در هر سیستمی کاری را انجام بدهد، آن جسارت است.»

***

دولت به سوالات مجمع درباره FATF پاسخ نداده است

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از یک مرکز خیریه در زنجان با تاکید بر افزایش روند نظارت بر اداره کشور، یادآور شد: بعد از تشکیل هیئت عالی نظارت به دستور رهبری برای بررسی موضوعات بین‌المللی از جمله FATF وCFT و پالرمو نظارت در کشور افزایش یافته که در این زمینه مجمع تشخیص ۱۱ سوال از دولت مطرح کرده که هنوز پاسخی دریافت نشده است. نظارت بر سیاست‌های اصل ۴۴ و همچنین نظارت بر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از دیگر کارهای مهم مجمع است که با تنظیم گزارشات آن در ۶ ماه آینده هرگونه انحراف به مسئولین گوشزد خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

محسن رضایی: ایالت‌های اقتصادی در کشور ایجاد شود/ دولت به ۱۱ سوال مجمع پاسخ نداده

عناوین مرتبط

۲۹ آبان ۱۳۹۸صدا‌وسیما به معترضان فرصت دهد/ مشاجره ازغدی و روحانی درباره بنزین/ انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبان
۲۸ آبان ۱۳۹۸توکلی: راه اعتراض مسالمت‌آمیز را باز کنید/ اگر مقدمات موردنظر رئیسی درباره طرح بنزین اجرا می‌شد شاهد حوادث اخیر نبودیم/ افروغ: اتفاقات دولت هاشمی در حال تکرار است
۲۷ آبان ۱۳۹۸ادامه واکنش‌ها به طرح افزایش قیمت بنزین: چگونه اعتراضات آرام، خشونت‌آمیز می‌شود؟/ مطهری: مجلس دهم درباره مشکل بنزین تعلل کرد/ روایت زاکانی از دلایل حمایت رهبری از طرح سران قوا
۲۶ آبان ۱۳۹۸نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین
۲۵ آبان ۱۳۹۸واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸رفع توقیف «خانه پدری» با دستور رئیسی؟/ توضیحات عجیب واعظی درباره سخنان روحانی/ انتقاد عباس عبدی از انتشار گزینشی نظرسنجی‌ها/ پاسخ وزیر کشور به آیت‌الله جنتی
۲۱ آبان ۱۳۹۸نظر رهبر انقلاب درباره چند همسری/ حاشیه‌های مستند «مظنونین همیشگی»/آیا شیب افول محبوبیت روحانی بسیار تند است؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۸۵۲۸۹۲۰:۳۵:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
امام راحل(ره) رسانه ملی را به مثابه دانشگاه عمومی تلقی کردند پخش سریال‌های بی‌محتوا و بعضا بدآموز مثل «بوی باران و ....» در این دانشگاه قرار است چه چیزی به دانشجویانش عرضه کند؟
ناشناس۱۰۸۵۲۹۷۲۰:۴۱:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
چقدر زورشون اومده از حرف حق پناهیان
ناشناس۱۰۸۵۵۱۹۲۳:۵۸:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۱۷
حرف حق را ميتواند زيبا و مودب و بجا و با منطق و هوشمندانه بزند ، داد زيبنده يك روحاني نيست
ناشناس۱۰۸۶۰۲۳۱۴:۱۰:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
کار این مجلس از داد گذشته
ناشناس۱۰۸۶۰۶۳۱۵:۰۲:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
گل پسر دیگه کارد به استخوان رسیده
ناشناس۱۰۸۶۰۸۳۱۵:۳۶:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۸
گاهی مجبوری ...
سعید۱۰۸۶۰۹۸۱۵:۵۴:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
سالهاست بدون داد زدن گفته میشه ولی گوش شنوا نیست همه را کلافه کرده اند با این عدم شفافیتشان مجلس هم زمان دوقانون را باید تصویب کند شفافیت ارای نمایندگان و منع بلوا و هیاهو بخاطر رای نماینده که بدون ترس از هیاهو و جنجال که همیشه عده ای مترصد ان هستند رایشان علنی باشد مردم حوزه هر نماینده با بررسی ارای نماینده شان اگر خواستند دیگر به او رای نمیدهند یا برعکس
ناشناس۱۰۸۶۳۰۵۲۲:۵۴:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شما واقعا" مودب هستی یا ...
منصور۱۰۸۶۴۶۸۰۹:۳۰:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۹
اتفاقا رای مخفی برای این تصویب شده که نماینده ها تحت فشار اصحاب ثروت و قدرت یا همان زر و زور و تزویر قرار نگیرن و بتونن نظرشون رو آزادانه در قالب رای براحتی ابراز کنند
ناشناس۱۰۸۶۴۸۹۰۹:۵۶:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۹
حرف ایشان نه حق است نه مودبانه
ناشناس۱۰۸۵۵۷۰۰۰:۵۶:۵۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
خداوند سرنوشت هیچ قومی را تا مردمش نخواهند تغییر نخواهد داد حتی الامکان سعی شود در مجلس اینده از هیچکدام از نمایندگان فعلی استفاده نشود در یک کلام مردم به نمایندگان قبلی رای ندهند به هیچ وجه
ناشناس۱۰۸۶۰۷۲۱۵:۲۴:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۸
الان اینجا مقصر کار نمایندگان نبودن صحبت های اشتباه یک روحانی بوده
ناشناس۱۰۸۵۶۴۰۰۳:۱۵:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۱۸
نمایندگان محترم مجلس ما هیچ هتاکی از جناب آقای پناهیان سخنرانی ایشان مشاهده نکردیم. ایشان خیلی منطقی اما با صلابت و محکم فرمودند معنا ندارد نظر کارشناسی نمایندگان مخفی باشد. لطفا از انتقادها استقبال کنید و به درک مردم ایران که سخنرانی آقای پناهیان را شنیدند احترام بگذارید. با تشکر
فرهاد۱۰۸۵۷۶۳۰۹:۲۹:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حرف حق همیشه تلخ هست. این مجلس فعلی برای مردم چه کرده است؟
ناشناس۱۰۸۵۲۹۹۲۰:۴۳:۵۵ ۱۳۹۸/۶/۱۷
شفافیت مانع فساد می شود چرا مجلس به شفافیت رای نداد ؟! انتقاد آقای پناهیان کاملا"به حق است.
ناشناس۱۰۸۵۶۶۷۰۶:۱۶:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شفافیت مثل شمشیر دو لبه است . یعنی به همان اندازه که خو ب است بد هم هطت . گاهی همین شفافیت باعث می شود نماینده نتواند برخلاف هم جناحی هاوحتی تفکر رای دهندگانش رای دهد چون مورد هجوم آنها قرار می گیرد .
محسن۱۰۸۶۰۱۱۱۴:۰۳:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
کسی که اینقدر شهامت نداره که به اون چیزی که فکر میکنه درسته رای بده بهتره اصلا نماینده نشه.
ناشناس۱۰۸۶۰۳۱۱۴:۱۷:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۸
عجب استدلالی !!! اگر اینطور باشه که اب خوردن هم میشه شمشیر دو لبه که ...
ناشناس۱۰۸۶۱۲۷۱۶:۵۵:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
پس چرا عراق و افغانستان و اتحادیه اروپا و آمریکا اجرا کردند اتفاقی نیوفتاد؟
ناشناس۱۰۸۶۱۳۸۱۷:۳۲:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
کار درست همینه حداقل میزان وابستگی افراد به شخصیت خود یا نظر حزب مشخص می شود.
ناشناس۱۰۸۵۳۰۳۲۰:۴۶:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۱۷
منتظر برخورد قاطعانه قوه قضاییه با شبنم نعمت زاده و سایر آقازاده ها و خانوم زاده های مفسد هستیم.
ناشناس۱۰۸۵۳۰۵۲۰:۴۹:۰۶ ۱۳۹۸/۶/۱۷
مجلس به شفافیت مجلس رای نداد ! البته مجلس اصلاح طلب بهتر از این نمیشه !
ناشناس۱۰۸۶۳۹۱۰۱:۳۸:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۹
خدا کمی عقل بده اصلاح طلب و اصولگرا و...همه سر یک سفره نشستن و اینجا رای به عدم شفافیت دادن
ناشناس۱۰۸۵۳۰۶۲۰:۵۰:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۱۷
حق با حجت الاسلام پناهیان است آراء نمایندگان مجلس باید شفاف باشد.
ناشناس۱۰۸۵۳۰۷۲۰:۵۲:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۷
برجام از اول هم جاده یکطرفه بود زیرا ما تعهدات خود را نقدا" اجرا کردیم اما طرف مقابل از اجرای تعهداتش و لغو تحریمها امتناع کرد.
ناشناس۱۰۸۵۳۱۳۲۰:۵۶:۰۶ ۱۳۹۸/۶/۱۷
فائزه هاشمی و سایر اصلاح طلبان باید درباره تورم 400 درصدی و مشکلات اقتصادی و معیشتی شدید مردم پاسخگو باشند و با انتقاد از روحانی جا خالی ندهند.
ناشناس۱۰۸۶۰۳۶۱۴:۲۳:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۸
با این دولتشون خواستن یاد دولت مرحوم را براب دهه هفتادیها زنده کنند
ناشناس۱۰۸۵۳۱۶۲۰:۵۸:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۷
جالبه که نماینده ها جواب پناهیان رو ندادن... فقط حاشیه رفتن... اینم اصلاحات شفافیت طلب
ناشناس۱۰۸۵۳۸۴۲۱:۵۰:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
آقای پناهیان درست میفرمایند، ملت ایران خواستار مجلس و رئیس مجلسی در شأن این انقلاب میباشد.اگر ما یک مجلس درست میداشتیم، شاهد یک دولت لیبرالیست،غربگرا با عملکردی ضعیف نمیبودیم.
ناشناس۱۰۸۵۴۱۱۲۲:۱۰:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
این حق منه که بدونم نماینده ای که به مجلس فرستادم به کی رای داده
هموطن۱۰۸۵۴۲۸۲۲:۲۱:۴۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
یکی از قوانین الهی این است که هر کار نیک و شر به انجام دهنده آن بر می گردد ، قضات عادل باید بدانند که حاصل قضاوت های نیک اشان به خانه و خانواده و جسم و وروح خودشان برمی گردد.
ناشناس۱۰۸۵۴۳۴۲۲:۲۴:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۱۷
این مطلب که برای شناختن نماینده باید نظرات و آرا او روشن باشد، کاملا درست است. کسی تردید نکند.
ناشناس۱۰۸۵۴۴۶۲۲:۳۳:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۱۷
تندترین حرف آقای پناهیا این بود: مجلس شورای اسلامی آدم باش حالا این نماینده جز ناسزا و تهمت و توهین حرفی زدند؟ خجالت آور است متاسفیم که نماینده مجلس شده اید برای خودمان متاسفیم
امیر حسین سلطان/تهران۱۰۸۵۶۸۶۰۷:۳۷:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
آقای پناهیان! واقعا فقط این مجلس است که باید به آن خطاب کنیدآدم باش! ضمن اینکه قبل از همه خود واعظ این خطابه باید حرمت ها را نگهدارد و با لحن مناسبی وعظ نماید(ذره ای تردید نکنید
ناشناس۱۰۸۵۴۶۹۲۲:۵۳:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
حرف حق جواب نداره
ناشناس۱۰۸۵۴۷۹۲۳:۰۲:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۱۷
اقای فلاحت پیشه از خیلی قبل ترها باید به حال این مجلسی که نمایندگانش رانتی و تجاوز به عنف دارند باید میگریست قطعا بدانید نمایندگان فعلی در مجلس اینده جایی ندارند و خیلی از انها پس پایان دوره باید به دست عدالت بیفتند
حسن۱۰۸۵۴۸۵۲۳:۰۹:۰۰ ۱۳۹۸/۶/۱۷
پناهیان درست می گوید
محمد۱۰۸۵۴۹۳۲۳:۲۳:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۱۷
مردم حقشون هست بدونن منتخب شان چه رایی به لواح و طرحها می دهد(جز کوچکترین حقوق)
ناشناس۱۰۸۵۶۷۳۰۶:۲۵:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
بله مردم حق دارند بدانند نماینده آنها به چه کس یا چیز رای داده اما در صورت شفافیت آیا همین مردم به نماینده شان حق واجازه می دهند گاهی برخلاف میل آنها اگر به حق باشد رای دهد ؟
ناشناش۱۰۸۵۵۱۰۲۳:۴۸:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۱۷
توهین به جایگاه مجلس ونمایندگان ملت به حکم حرمت مجلس پذیرفته نیست هرچند که به رغم فرموده امام خمینی ره امروز مجلس در راس امور هم نباشد که نیست .....
کامران۱۰۸۵۵۲۵۰۰:۱۰:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حرف حق زده ، نمایندگان وکیل ملت نیستند
اکبری۱۰۸۵۵۴۵۰۰:۳۱:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۱۸
من رای ندادم که الان بخوام حرف مفت بشنوم . کاری هم به صحبت پناهیان ندارم ولی رای نماینده ها باید آشکار باشه . این طرح شفافیت آرا باید تصویب بشه
روح الله۱۰۸۵۵۷۷۰۱:۰۳:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
.دم پناهیان گرم ( هرچند من باهاش میانه ای ندارم ولی تواین موردحرف حق زده )ازاین حرفاهرکی بزنه خودم مرید و محافظش هستم
ناشناس۱۰۸۵۵۷۹۰۱:۰۶:۱۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
چه نماینده های داریم خجالت داره
نجیب۱۰۸۵۵۸۱۰۱:۱۱:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شما مجلسی ها بهتر است بروید با همان موگرینی عکس سلفی بگیرید!
ناشناس۱۰۸۶۰۴۵۱۴:۳۸:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
اول از ظریف باید اجازه بگیرید با ایشون نداره موگرینی
ناشناس۱۰۸۵۵۸۷۰۱:۲۱:۳۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
وهمچنين مردم حق دارند بدانند اقاي پناهيان براي هر منبر چقدر ميگيرد؟
ناشناس۱۰۸۵۶۷۷۰۶:۴۱:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۸
مجلس کارکردش را از دست داده است.
ناشناس۱۰۸۵۷۱۶۰۸:۳۹:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شفافیت آرا و اموال حق مردمه متاسفم که این چنین نمایندگانی داریم
ناشناس۱۰۸۵۷۶۰۰۹:۲۷:۱۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
اگر مشخص باشد که چه نماینده ای به چه طرحی رای داد و رای نداد سنگ روی سنگ بند نمی شود. اگر بنا به این باشد که رای هر نماینده مشخص باشد رای گیری معنی ندارد . باید رای اعضای کمیسیون ها مشخص باشد نه تک تک اعضای مجلس
مهدی۱۰۸۵۷۶۲۰۹:۲۹:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۸
شفاف شدن آرا برای نماینده براش درد سره، خودشون اینو خوب میدونن.نماینده باید برای رایی که داده دلیل کارشناسی باید داشته باشه، که خیلیشو ندارن.
مطهری - گیلان۱۰۸۵۷۸۲۰۹:۵۵:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۸
ای کاش آقای پناهیان درخصوص خرید و فروش آراء در زمان انتخابات مجلس توسط برخی از نمایندگان فعلی مجلس هم افشاگری می نمود تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد ....
ناشناس۱۰۸۵۸۲۲۱۰:۳۵:۰۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
استاد پناهیان درست میفرمایند آراء نمایندگان باید شفاف باشد.
ناشناس۱۰۸۶۴۹۳۱۰:۰۴:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۱۹
ایشان دقیقا استاد چی هستند؟!
ناشناس۱۰۸۵۸۶۰۱۱:۰۷:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
اهانت به ملت رو کسانی میکنن که مخالف شفافیت هستند نه اقای پناهیان
ناشناس۱۰۸۵۹۱۷۱۲:۰۱:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حاج اقا پناهیان تنها نیست. ایشان حرف دل مردم را زدن.
ناشناس۱۰۸۶۲۷۷۲۱:۴۳:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حرف دل من نیست. افشای نظر نماینده یعنی بستن دست او در نظر آزادانه دادن .
ناشناس۱۰۸۶۰۴۱۱۴:۳۶:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۸
درود خدا بر آقای پناهیان خدا حفظشان کند
ناشناس۱۰۸۶۰۷۶۱۵:۳۰:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
حاج آقا پناهیان حرف دل 80میلیون نفر را زد.
ناشناس۱۰۸۶۰۹۰۱۵:۴۵:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۱۸
آقای پناهیان توهین نکردند .یک منبری بلندگوی مردم هست و درد مردم را بیان میکند.اصلا فکر کردید چرا اینقدر صحبتهای آقای پناهیان منتشر شد ؟چون مطالبه به حق مردم است.پس آقایون نماینده,آقای رحیمی و... فرافکنی نکنید.تا حالا در راستای بهبود معیشت مردم چه کردید که انتظار تقدیر و احترام دارید؟!
ناشناس۱۰۸۶۱۶۹۱۸:۴۱:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۸
من اگر به جای شورای نگهبان بودم, به تمام این ۲۹۰ تا نماینده فعلی حق شرکت در انتخابات بعدی را نمی دادم تا افراد کاردان و جوان جایگزین شوند
ناشناس۱۰۸۶۲۰۴۲۰:۰۳:۵۱ ۱۳۹۸/۶/۱۸
چه فائزه هاشمی , چه اصولگرا , چه اصلاح طلب , و چه هر حزبی, وقتی صداقتشون مشخص میشود که از "خودی " انتقاد کنند. که ماشالله هیچ کدامشون هم نمیکنند . فائزه هاشمی هم هر وقت از پدرش انتقاد کرد ( که وقعا هم جای انتقاد دارد) آن وقت صداقتش مشخص میشود .
ناشناس۱۰۸۶۲۶۴۲۱:۲۶:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی از طرفین برجام خواست تا به تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران ملحق شوند.
امید۱۰۸۶۲۸۲۲۱:۵۲:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۱۸
بدترین توهین مخفی کردن رای ونظر و عملکرد وکیل از موکل خود می باشد شاید چیزی بدتر از توهین
ناشناس۱۰۸۶۳۲۹۲۳:۳۲:۳۶ ۱۳۹۸/۶/۱۸
واقعا نمایندگان عالانه برخورد میکنند واقها چرا از شفافیت واهمه دارند اگر ریگی به کفش ندارند موافقت کرده وشفاف سازی کنند
ناشناس۱۰۸۶۴۴۸۰۸:۵۲:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۹
آقای فلاحت پیشه آبروی خود و مجلس را برد و غیر از توهین حرف دیگری نداشت مجلسی که معلوم نباشد برای چه چیزی و چه کسی رای میدهد بهتر همان که آقای پناهیان آنرا به توپ ببندد و مردم هم به موشک

پربحث‌های اخیر

 1. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 2. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 3. سخنگوی دولت: گفته بودم اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت

 4. تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشوربرای قطع اینترنت

 5. روحانی: مردم نخواهند گذاشت آب به آسیاب دشمن ریخته شود/ یک جمع کوچک ضد منافع ملی اقدام کردند

 6. امکانات ویژه اغتشاشگران برای ایجاد ناامنی در کشور

 7. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 8. زندگی خاص به سبک ولیعهد دبی

 9. سلیمی‌نمین: احزاب و تشکل‌های موجود باید منعکس‌کننده نظرات واقعی جامعه باشند/ مردم باید به راحتی مطالبه خود را بیان کنند

 10. همتی: افزایش قیمت بنزین در یک سال ۴ درصد در تورم تاثیر دارد/ بازار ارز کنترل شده

 11. آذری‌جهرمی: اینترنت به‌زودی وصل می‌شود

 12. افزایش قیمت پراید در بازار

 13. وزیر راه: سهمیه‌بندی بنزین تاثیری بر افزایش کرایه‌ها ندارد

 14. این شازده، فرمانده اغتشاشات کشور است + عکس

 15. آیت‌الله جنتی: اگر افزایش قیمت بنزین فشار جدیدی وارد کند، صحیح نیست/ حساب معترضان از اشرار جداست

 16. نگرانی فعالان سعودی از سرنوشت قربانیان "تبانی" توییتر با دولت عربستان 

پربحث‌های دیروز

 1. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 2. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 3. لارگانی: حمایت رهبر انقلاب از اصلاح قیمت بنزین لطفی بود که در حق دولت صورت گرفت/ لاریجانی توپ را به زمین کمیسیون اقتصادی نیندازد

 4. احمد توکلی: اگر اعتراض سازنده ممکن نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند

 5. راهپیمایی مردم زنجان علیه اغتشاشگران

 6. راهپیمایی مردم تبریز علیه اغتشاشگران

 7. کارشناس بی‌‌بی‌‌سی: اعتراضات، سازمان‌دهی شده و فرمانده میدانی دارد

 8. توکلی: راه اعتراض مسالمت‌آمیز را باز کنید/ اگر مقدمات موردنظر رئیسی درباره طرح بنزین اجرا می‌شد شاهد حوادث اخیر نبودیم/ افروغ: اتفاقات دولت هاشمی در حال تکرار است

 9. فرصت ۶۰ هزار میلیاردی صادرات بنزین

 10. بازرسی رهبر کره شمالی از کشورش

 11. روایتی از اغتشاشات: با قمه مجبورمان کردند ماشین را خاموش و ترافیک بسازیم

 12. اولین مرحله واریز سبد حمایتی معیشت خانوار واریز شد

 13. یک کلاغ ، چهل کلاغ فساد در وزارت بهداشت

 14. ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» از تنگه هرمز عبور کرد

 15. یک مدل آمریکایی از رابطه ویژه اش با جانسون خبر داد/عکس

 16. نقوی‌حسینی: ما مردم را رها کرده‌ایم/ لاریجانی: نظارت بر قیمت‌ کالاها در سطح سران قوا پیگیری می‌شود

 17. «سام» و «جی پلاس» جایگزین سامسونگ و ال‌جی می‌شوند

 18. اسماعیلی: کسانی که برای شبکه‌های خارجی فیلم می‌گرفتند دستگیر شدند/ آخرین خبر از پرونده زم، حسن رعیت و دانیال‌زاده

 19. نیسان آشوبگران بیگانه در تهران متوقف شد

 20. آرامش پس از ۳ روز شرارت/ تحرکات نافرجام در چهار استان

 21. لیلاز: دولت ۲ سال برای بنزین مشغول رایزنی بود/ نباید تصور کنیم که این دعواها صرفا بر سر بنزین است

 22. فرض کنید رهبری نیامده بود!

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 3. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 9. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 10. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 11. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 12. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 13. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 14. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 15. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 16. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 17. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 18. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 19. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 20. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 21. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 22. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 23. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 24. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 25. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

پربحث‌های هفته

 1. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 4. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 5. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 6. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 7. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 8. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 9. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 10. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 11. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 12. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 13. فاصله ما و رهبری در این روزها

 14. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 15. سخنگوی دولت: روحانی خود را فدای مصالح کرد/ احتمال وصل شدن اینترنت برخی استان‌ها/ در عربده کشی‌ها صدای به حق مردم کمتر شنیده می‌شود

 16. لارگانی: حمایت رهبر انقلاب از اصلاح قیمت بنزین لطفی بود که در حق دولت صورت گرفت/ لاریجانی توپ را به زمین کمیسیون اقتصادی نیندازد

 17. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 18. احمد توکلی: اگر اعتراض سازنده ممکن نباشد، مردم به سمت اعتراض مخرب کشیده می‌شوند

 19. محمود صادقی از نمایندگی مجلس استعفا می‌کند

 20. لاریجانی: مابه‌التفاوت حاصل افزایش قیمت بنزین سریع‌تر به حساب مردم واریز شود/ دغدغه نمایندگان برداشتن فشار از دوش مردم است

 21. سخنگوی دولت: گفته بودم اغتشاشات بیش از دو روز دوام نخواهد داشت

 22. شهادت یک بسیجی در ملارد/ آخرین وضعیت شهرهای مختلف

 23. روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست

 24. تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشوربرای قطع اینترنت

 25. رئیسی: صف مردم از صف اشرار و اخلالگران جدا است/ انتقاد از شیوه اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

آخرین عناوین