جزئیات جدید از مذاکرات آمریکا و فرانسه درباره بسته پیشنهادی به ایران

گروه جهان الف،   3980613222

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفته که اجرایی شدن بسته پیشنهادی این کشور به ایران مستلزم حل و فصل «مسائل زیادی» با آمریکا است.

به گزارش فارس، یک سخنگوی وزارت خارجه فرانسه امروز چهارشنبه درباره مذاکرات این کشور با آمریکا درباره بسته پیشنهادی پاریس اظهارنظر کرد. 

به نوشته رویترز، یک سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در پاسخ به اینکه جواب آمریکا به طرح فرانسه برای پایبند نگاه داشتن ایران به برجام چه بوده گفت: «هنوز مسائل زیادی هستند که باید حل شوند.»

رویترز به نقل از مقام‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نوشته دولت این کشور  به طرح فرانسه برای اعطای یک خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران بدگمان است.  

یک مقام ارشد دولت ترامپ در یک کنفرانس تلفنی به خبرنگاران گفت: «ما نسبت به این طرح بسیار بدگمان هستیم.»

این خبر در حالی منتشر شده که شامگاه سه شنبه (دیشب) منابع غربی و ایرانی به «رویترز» گفتند، پیشنهاد فرانسه برای اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران منوط به اجازه آمریکا است. 

مقام آمریکایی گفت: «ما هنوز شاهد طرح ملموسی که با تحریم‌ها و سایر اقدامات ما هماهنگ باشد نبوده‌ایم بنابراین قضاوت بسیار دشوار است.»

وی اضافه کرد: «ترامپ در حال همکاری نزدیک با شریکان و متحدانمان است و به ایده‌های آنها گوش می‌کند اما ما شاهد چیزی نبوده‌ایم که احتمال واقعی‌شدن آن بیشتر از طرح‌های دیگری باشد که ظرف سال گذشته پیشنهاد شده‌اند.