تجلیل ابرآروان از مدال آوران مسابقات Worldskills 2019

گروه فناوری الف،   3980613140

چهل و پنجمین دوره مسابقات Worldskill 2019 روسیه در بین ۶۳ کشور برگزار شد و ایران با یک مدال نقره، دو مدال برنز و دو دیپلم افتخار توانسته در این رقابت‌های فناورانه افتخار آفرینی کند. «پارسا یوسفی» و «مهیار جباری» و «حسین مکتوبیان» از جمله افتخار آفرینان ایرانی این مسابقات بودند که امروز در شرکت ابر آروان از آنها تقدیر و تشکر به عمل آمد.

تجلیل ابرآروان از مدال آوران مسابقات Worldskills 2019

به گزارش الف، سه نخبهٔ IT در چهل و پنجمین دوره مسابقات مهارت تحت عنوان Worldskills روسیه بین ۶۳ کشور حاضر در این رقابت‌ها، یک مدال نقره، دو برنز و دو دیپلم افتخار کسب کردند. وقتی از آن‌ها درباره مقصد بعدی‌شان برای کار می‌پرسیم همه از شرکت‌های خارجی بزرگ می‌گویند. چرا که معتقدند غیر از ابرآروان، شرکت‌های خصوصی دیگر نه آن‌ها را می‌شناسند نه به آن‌ها پیشنهاد کاری می‌دهند.

این سه نخبهٔ حوزهٔ IT تقریبا ۲۲ ساله هستند. «پارسا یوسفی» چهار پروژه که ۳ برند مطرح دنیا در حوزه شبکه آن را طراحی کرده‌اند را به مرحله نهایی رساند و توانست مدال نقره رشته مدیریت سیستم‌های تحت شبکه را به دست آورد. او می‌گوید: سناریویی که برای من تعریف شد، واقعی بود و آن را در کمتر از ۵ ساعت پیاده‌سازی کردم.

مسابقات جهانی مهارت worldskills، بزرگترین رویداد آموزش حرفه‌ای است که هر دو سال یک بار در کشورهای مختلفی برگزار می‌شود. رقابت‌کنندگان در رشته‌های مختلفی با استانداردهای جهانی آزمایش می‌شوند.

ایران در سال ۲۰۱۷ رتبهٔ ۳۸ و در سال ۲۰۱۹ رتبهٔ ۱۵ را در مسابقه Worldskills کسب کرده است. شرکت کنندگان ایران نمره‌ای بالاتر از نمره میانگین را در این مسابقات بدست آوردند. این مسابقات برای همه کشور‌ها اهمیت بالایی دارد. مهارت همه جا حرف اول را می‌زند و ما باید این را دریابیم.

مجموعه ابرآروان در راهی کردن نخبگان کشور به این مسابقات نقش اسپانسر را برعهده گرفت. «پویا پیرحسینلو» مدیرعامل مجموعه ابرآروان که خودش جزو کسانی است که در دوره‌های گذشتهٔ مسابقات مهارت توانسته مدال طلا کسب کند، می‌گوید: ما در ایران به شکل هر ساله این مسابقات را برگزار و نفرات برتر را انتخاب می‌کنیم تا به مسابقات جهانی بروند. این مسابقات طی چهار روز برگزار شد، اما نزدیک به یک سال کار و تلاش سخت، پشت آن وجود دارد. شرکت‌کنندگان در این رویداد بزرگ جهانی توانستند رتبه ایران را ۲۴ پله بالاتر ببرند و در رنکینگ مربوط به میانگین امتیازها، رتبه پانزدهم را کسب کنند.