واعظی: روحانی امشب مهمان رئیسی است و طعنه‌ای به قوه قضائیه نزده/ علت انفجار سکوی ماهواره‌بر خرابکاری نیست

گروه سیاسی الف،   3980613092 ۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: رابطه دولت با قوه قضاییه رابطه خوبی است و روحانی امشب میهمان رئیسی است.

واعظی: روحانی امشب مهمان رئیسی است و طعنه‌ای به قوه قضائیه نزده/ علت انفجار سکوی ماهواره‌بر خرابکاری نیست

به گزارش ایرنا، محمود واعظی ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره تذکر ۱۵۵ نماینده به رییس جمهور درخصوص رعایت استقلال قوا و این که رییس جمهوری در سخنان خود گفته بودند با بگیر و به بند نمی شود موعظه کرد آیا این طعنه ای به قوه قضاییه نیست؟ گفت: صحبت رییس جمهور هیچ طعنه ای به قوه قضاییه نبوده است.

وی ادامه داد: برخلاف آنچه که برخی تبلیغ و فکر می کنند رابطه ما با قوه قضاییه رابطه خوبی است و کارهایی که مربوط به دولت و قوه قضاییه است خیلی روان در حال انجام است.

واعظی گفت: امشب هم رئیس جمهور میهمان آقای رییسی هستند بنابراین نشان می دهد که روابط دو قوه خیلی بهتر از آن چیزی است که در رسانه ها اعلام می شود. این که تا مطلبی را رییس جمهور صحبت می کند در رسانه ها به قوه قضاییه نسبت می دهند یا مطلبی را آقای رییسی صحبت می کند به دولت نسبت می دهند این طور نیست رسانه ها باید خود در این وحدت کمک کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری افزود: نمایندگان سر هر موضوعی از این گونه امضاها زیاد انجام می دهند که رسانه ها روی بعضی ازآنها حساس می شوند. تفکیک قوا قطعا باید انجام شود و جزو قانون اساسی و همه رعایت می کنند.

وی درباره نتیجه سفر عباس عراقچی به پاریس و این که آیا نتیجه این سفر تاثیری روی گام سوم کاهش تعهدات دارد؟ اظهار داشت: ما اعلام کردیم که سر زمان مشخص که آخر این هفته است اگر با مذاکراتی که با رئیس جمهور فرانسه داریم به توافق قطعی نرسیدیم گام سوم برداشته خواهد داشت.

وی ادامه داد: در مورد سفری که سید عباس عراقچی به همراه یک تیم اقتصادی داشتند گزارشی دریافت کردیم که نتیجه مذاکرات با توجه به پیچیدگی هایی که دارد، زمانبر است در مجموع پیشرفت‌هایی به وجود آمده است.

واعظی یادآور شد: قرار است هفته آینده نتیجه را به ما اطلاع دهند و ما منتظریم که ببینیم هماهنگی که در داخل اروپا و طرف های دیگر می شود چه خواهد شد و نتیجه آن به ما منعکس شود.

رئیس دفتر رییس جمهوری اضافه کرد: در مجموع گام هایی که تا الان برداشته شده در مقایسه با یک ماه قبل که این مذاکرات شروع شده پیشرفت های خوبی داشته است، اما تا زمانی که به جمع بندی نهایی نرسیدیم نمی‌توانیم چیزی را اعلام کنیم.

وی تاکید کرد: البته این به این معنی نیست که ما مردم را نامحرم می دانیم، ما چیزی را از مردم پنهان نداریم اما با توجه به این که با طرف خارجی مذاکره می کنیم نمی توانیم برداشت ذوق زدگی یا عجله از کار داشته باشیم.

واعظی درباره این که آیا محور مذاکرات ۱۱ تعهد بر زمین مانده اروپایی ها در برجام  است، گفت: هم اکنون در این مرحله بحث برجام را باز نکردیم که بخواهیم وارد مسائل ریز شویم، از ۱۸ اردیبهشت یک سیاست جدیدی اتخاذ کردیم که هر دو ماه اقداماتی را در خصوص کاهش تعهدات برجام برداریم، روز پنجشنبه یا جمعه مرحله دوم تمام می شود و مرحله سوم شروع می شود.

وی افزود: نتیجه این سیاست جدید این شد که اروپایی ها و مشخصا رئیس جمهور فرانسه در این خصوص مذاکراتی با ما داشته باشند که به شرایط قبل برگردیم که البته ما شرایطی داریم آنها هم مباحثی دارند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: در رابطه با کلیات صحبت می کنیم که بعد از آن اگر شرایط طبیعی شد قطعا در خصوص آن یازده بند هم صحبت خواهد شد،   الان بحث این است که اگر قرار است به شرایط قبل برگردیم در مورد یکسری حقوق ما در ارتباط با موضوع نفت و بانک و تامین نیازمندی های ایران از کشورهای مختلف به نتیجه برسیم که پیشرفت های خوبی داشتیم اما تا به نتیجه قطعی و نهایی نرسیم نمی توانیم اعلام کنیم که این توافق انجام شده است. پیش بینی من این است که در یکی دو هفته آینده نکات روشن تری را در این زمینه اعلام کنیم.

وی درباره تعیین دبیر هیات دولت گفت: گزینه هایی بررسی شده است که امیدوارم تا هفته آینده قطعی شود، تا زمانی که مجلس رای اعتماد نمی داد نمی توانستیم دنبال دبیر جدید باشیم بنابراین وقتی مجلس رای داد ما هم گزینه ها را بررسی کردیم. امروز اولین جلسه ای است که بدون دبیر بود البته شاهد بودیم که حاجی میرزایی که هم وزیر و هم دبیر بودند.

واعظی درباره احتمال خرابکاری در پرتاب ماهواره بر  گفت: آخرین گزارشی که ما دریافت کردیم چیزی به عنوان خرابکاری نبوده است. هر کاری که برای پرتاب انجام می شود قبل از آن آزمایش هایی صورت می گیرد که اشکالات آن تا زمان پرتاب نهایی مشخص شود اما در زمانی که تنظیم می کردند آنجا مشکلی پیش آمده که منجر به انفجار شده است.

وی تاکید کرد: تا الان مشکلی که گفته شده مشکل فنی است و خرابکاری نیست. به حال در حال بررسی هستند که دلایل این انفجار چه بوده است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره این که رهبری درجلسه با اعضای هیات دولت گفتند که دستگاه های نظارتی طوری عمل نکنند که از رفتار آنها برداشت تبعیض آمیز نشود گفت: همیشه باید دولت با دستگاه های نظارتی تعامل داشته باشد به خصوص این دولت که از ابتدا روی دو معیار و شاخص قانونگرایی و شفافیت تاکید داشته است.

وی افزود: ما با فساد و تبعیض به هر شکلش مخالفیم. اعتقاد ما این است که مسوولین دستگاه های دولتی خود دقت و نظارت کنند که در زیرمجموعه خود فسادی به وجود نیاید.

واعظی ادامه داد: دولت به این اعتقاد دارد که با دستگاه های نظارتی همکاری کنیم و مشکلی ندارد اما رییس جمهور در صحبت های خود اشاره کردند برخی دستگاه های نظارتی آن قدر ماموریت خود را موثق تعریف می کنند که به اجرا نزدیک می شوند یعنی نوع رفتارشان طوری می شود که مانع از اجرا می شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: بنابراین این مطلبی که رهبر معظم انقلاب فرمودند این بود که خط کشی ها مشخص شود. ما هم آمادگی داریم دستگاه های نظارتی نظارت خود را انجام دهند ولی اجازه دهند مدیر آزادانه درخصوص منافع ملی تصمیم بگیرد اگر اشکالی هست بعد از تصمیم گیری سوال کنند و جواب داده شود.

واعظی درباره چهارچوب تعیین شده برای تیم مذاکره کننده گفت: این چیزهایی که مطرح می شود گمانه زنی هایی است که رسانه های خارجی انجام می دهند ما در ارتباط با بحث موشکی و توان نظامی و دفاعی کشور نه تنها با فرانسه بلکه با هیچ کشوری مذاکره نمی کنیم.

وی افزود: مذاکرات قطعا در ارتباط با برجام و حقوقی که در برجام و روش هایی که ما را به این هدف رساند است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: اگر به سخنان رئیس جمهوری توجه کنید بیان کرد ما هر دوماه اقداماتی در رابطه با کاهش تعهدات انجام می دهیم البته این اقدام قابل برگشت است زمانی که اروپایی ها به تعهدات خود عمل کنند و ما بتوانیم به اهداف خود برسیم بنابراین ما خودمان به آنها پیشنهاد دادیم و در آن چارچوب هم حرکت می کنیم.

واعظی یادآور شد: تیم اقتصادی مذاکره کنند که روز دوشنبه رفت، برای روشن شدن اقدامات اروپایی ها است که اگر ما نفتی را پیش فروش می کنیم و اعتباری را در نظر می گیریم از هر لحاظ اطمینان داشته باشیم با این اعتبار می توانیم نیازمندی هایمان را برطرف کنیم.

وی درباره برخی مستندات پخش شده در رسانه ملی درباره برجام گفت: رابطه ما و بیشتر اعضای دولت با رئیس سازمان صدا و سیما رابطه خوب و نزدیکی است؛ هر موضوع و مساله ای که به او منتقل می کنیم را دنبال می کند و پر تلاش و صادقانه کار می کند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری افزود: مستندی که اخیرا پخش می شود را هنوز ندیدم و قضاوتی هم در حال حاضر ندارم. وقتی با یک هجمه گسترده خارجی و جنگ اقتصادی از سوی آمریکا مواجه هستیم، باید به گونه ای رفتار کنیم که آدرس اشتباه به دشمن ندهیم، پیامی که از ایران به دنیا منتقل می شود باید پیام وحدت، همفکری و انسجام باشد.

واعظی با تاکید بر لزوم وحدت و همکاری میان همه دستگاه اظهار داشت: روز گذشته در جلسه رای اعتماد به دو وزیر پیشنهادی حق مجلس بود که سوابق ایشان را بررسی کند دیروز مجلس و دولت به وظایف خود کاملا عمل کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید بر حفظ انسجام و وحدت میان همه قوا و صدا وسیما و سایر دستگاه ها در شرایط کنونی، تصریح کرد: نتیجه رای اعتماد به مونسان و حاجی میرزایی پیام مثبت همبستگی و اتحاد دولت و مجلس و در کل اقتدار نظام بود و به دشمنان نشان داد که در داخل کشور ما نمی توانند اختلاف ایجاد کنند تا به اهداف خود برسند.

واعظی درباره منوط شدن اجرای توافق خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به معافیت های تحریمی از سوی آمریکایی ها، تاکید کرد: این موضوع به بخش بانکی مربوط می شود و با توجه به اینکه اکثر بانک های بزرگ دنیا یا سهامدار آمریکایی دارند و یا اینکه با درصد بالایی از دلار استفاده می کنند و این مبلغ هم رقم بالایی است، لازم دارند که هماهنگی هایی بین خودشان انجام دهند که خود آنها مربوط می شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۷۹۴۳۵۱۳:۱۰:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۱۳
همین که به آنها اعلام میکنید نشان از ترس دولت از آنهاست.
ناشناس۱۰۷۹۵۸۰۱۴:۳۱:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۳
اشکالات فنی در اثر خرابکاری هم پیش میاید . وقتی بررسی نشده چگونه با اطمینان می گویید خرابکاری نیست ؟
ناشناس۱۰۷۹۸۱۷۱۷:۰۶:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۱۳
ای کاش رییس جمهورمان رییسی می شد.......
ناشناس۱۰۷۹۸۴۲۱۷:۲۸:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۳
نمایندگان پوپولیست

پربحث‌های اخیر

 1. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 2. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 3. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 4. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 5. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 6. نوبخت: پرداخت حمایت معیشتی دهم و یارانه ۲۰ هر ماه/ وعده ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال آینده

 7. نوبخت: آمریکا اجازه واردات بنزین به ایران را نمی‌داد/ حذف یارانه به استرس آن برای مردم نمی‌ارزد

 8. هوای حسابتان را داشته باشید/ رمز یکبار مصرف و کاهش آمار برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانکی

 9. چرا روسیه از سایت فردو کنار کشید؟

 10. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

 11. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 12. سخنگوی دولت: درباره آمار کشته‌شدگان حوادث اخیر نمی‌توانیم مثل آمریکا آمار فله‌ای بدهیم

 13. استراماچونی در هواپیما هنگام ترک ایران

 14. پاسخ ضرغامی به روحانی ! گزارش دقیق ۹۴۷ میلیون دلار در بانک مرکزی است از آنها بخواهید+فیلم

 15. وزارت ورزش: پیگیر بازگشت و ادامه فعالیت استراماچونی هستیم

 16. روحانی:‌ چه زمانی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنیم؟/ برجام نه مقدس است و نه لعنتی/ مذاکره کار انقلابی است

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 2. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 3. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 4. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

 5. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 6. جایگزین موگرینی کارش را با دخالت در امور ایران آغاز کرد

 7. طرح «استیضاح» و «محاکمه» همزمان زنگنه در مجلس و دادگاه

 8. گزارش نیویورک تایمز از نقاشی های یک زندانی شکنجه‌ شده در گوانتانامو

 9. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 10. هدیه خداحافظی آمریکا به دانشمند ایرانی

 11. انبارلویی: فکری برای ارزش پول ملی بکنید

 12. وزیر ارتباطات در دوره دانشجویی/عکس

 13. بهترین زمان خرید مسکن چه موقع است؟/ پیش‌بینی قیمت مسکن در ادامه سال ۹۸

 14. دو اقدام لازم قضایی که نیازمند دستور رئیسی است      

 15. تبانی برخی بانک‌های خصوصی برای ارائه تسهیلات ۷ هزار میلیاردی به شرکت‌های صوری

 16. اسرائیل: علیه ایران به گزینه نظامی متوسل می شویم

 17. بودجه سال ۹۹ صداوسیما ۱۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت

 18. بزرگداشت سالروز درگذشت مولانا در ترکیه

 19. محدودیت جدید صرافی‌ها برای فروش دلار

 20. کمترین و بیشترین بودجه ۹۹ به کدام استان‌ها تعلق گرفت + جدول

 21. ولایت فقیه در عراق

 22. آخرین قیمت طلا، دلار و سکه + جدول

 23. آخرین وضعیت مصوبه «تعیین محل تجمعات»

 24. خشم هواداران از جدایی آندره آ استراماچونی

 25. نحوه افزایش حقوق بگیران مشخص شد

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 5. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 6. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 7. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 8. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 9. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 10. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 11. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 12. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 13. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 14. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 15. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 16. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 17. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 18. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 19. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 20. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 21. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 22. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 23. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 24. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 25. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 5. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 6. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 7. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 8. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 9. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 10. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 11. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 12. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 13. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

 14. آقای جهانگیری! تجربه دوران هاشمی را فراموش نکنید...

 15. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 16. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

 17. اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

 18. مطهری: استیضاح روحانی به صلاح نیست/ شفافیت آرا فعلا مضر است/ بیانیه اخیر موسوی را نپسندیدم

 19. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 20. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 21. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 22. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 23. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 24. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

 25. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

آخرین عناوین