بهترین مدل طراحی دکوراسیون داخلی منزل + عکس

گزارش بازرگانی،   3980612117

چیدمان داخلی منازل کار بسیار جذابی است زیرا شما می توانید تمام فانتزی های ذهن خودتان را با خرید وسایل مناسب و قرار دادن آنها در جایگاه مناسب پیاده سازی کنید و چیزی که در این راه نیاز دارید داشتن آگاهی در مورد قوانین چیدمان و دکوراسیون دکوراسیون داخلی است.

ابتدا هدف خودتان را تعیین کنید و مشخص کنید که تمایل دارید خانه شما و دکوراسیون شما چه سبکی داشته باشد بعد از اینکه سبک مورد نظر را انتخاب کردید خرید وسیله ها را متناسب با آن انجام می دهید.

طراحی دکوراسیون خانه های کوچک

ساکنین منازل کوچک همیشه به دنبال یافتن راهی برای چیدمان بهتر وسایل در خانه خود هستند و چیدمان دکوراسیون داخلی منازل با متراژ پایین همیشه برای صاحبخانه ها کار نسبتاً دشواری بوده است زیرا می خواهند در یک فضای محدود همه وسایلی که مورد نیازشان است را جا بدهند. برای این که بتوان این کار را به درستی انجام داد باید در اولین گام خرید وسایل را به درستی انجام دهند تا متناسب با فضایی باشد که در اختیار آن ها قرار دارد.

اگر خانه کوچکی دارید قرار دادن مبل های کلاسیک و استیل در آن کار چندان مناسبی نیست زیرا این گونه مبل ها متناسب فضاهای بزرگتر می باشد و برای خانه های کوچک تر بهتر است از مبل های راحتی و مدرن استفاده کنید و در مورد رنگ دیوارها و پرده و همچنین طرح فرشی که انتخاب می کنید باید طوری باشد که به بزرگتر به نظر رسیدن فضا کمک کند و معمولاً رنگ های روشن و خنثی این کار را برای شما انجام می دهند.

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی خانه ها تاثیر زیادی در انرژی موجود در خانه دارد و اگر این کار به درستی انجام شود باعث می شود که حس و حال خوبی در خانه برقرار باشد و انرژی مثبت در فضا پخش شود. سعی کنید وسایلی که برای چیدمان دکوراسیون خریداری می‌کنید در تناسب با یکدیگر باشند و از یک سبک مشخص پیروی ‌کنند. به طور مثال اگر مبل های خانه را در سبک مدرن خریداری کرده‌اید نمی‌توانید پرده ها را در سبک کلاسیک و اشرافی خریداری کنید زیرا این عدم تناسب باعث می‌شود که دکوراسیون زیبا بنظر نرسد.

 

 دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها یکی دیگر از مواردی است که در زیبایی خانه ها تاثیر زیادی دارد و معمولا خانم های خانه دار که وقت زیادی را در این جا سپری می کنند تمایل دارند که برای چیدمان دکوراسیون آشپزخانه سنگ تمام بگذارند و کابینت ها و یخچال و نوع چیدمان میز ناهارخوری در ظاهر آشپزخانه تاثیرگذار است. مخصوصاً خانه های امروزی که معمولا آشپزخانه های اپن دارند و تمام ظاهر آشپزخانه از قسمت پذیرایی هم قابل مشاهده است.

دکوراسیون اتاق خواب

 معمولاً اتاق خواب ها به قسمتی از خانه معروف هستند که برای استراحت و آرامش به آنجا پناه میبرید و اتاق خواب مثل سرویس خواب و تختخواب باید طوری باشد که این آسایش و آرامش را برای شما فراهم کند. بهتر است با توجه به فضایی که در اختیار دارید تختخواب مناسب را انتخاب کنید و پیشنهاد میکنیم از قوانین فنگ شویی برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید تا انرژی مثبت بیشتری در گردش باشد و حس و حال بهتری با قرار گرفتن در اتاق خواب به شما دست دهد.

 علاوه بر سرویس خواب، پرده ها و فرش هایی که در اتاق خواب قرار دارند می توانند تاثیر زیادی در روحیه شما داشته باشند همچنین رنگ و طرح دیوار ها و سقف در این زیبایی نقش مهمی دارند.

اگر بخواهیم به طور کلی در مورد دکوراسیون داخلی محیط های اداری و منازل صحبت کنیم باید بگوییم که در اولین گام شما باید هدف خود را از چیدمان مشخص کنید و متناسب با محیطی که در اختیار دارید سبک و نوع چیدمان را تعیین کنید.

 چنانچه تمایل دارید در منزل خود دکوراسیون کلاسیک و یا مجلل و اشرافی داشته باشید باید همه وسایلی که خریداری می کنید در این راستا باشند و علاوه بر سبک در طرح و رنگ نیز با هم هارمونی داشته باشند.

 به طور مثال اگر برای قسمت پذیرایی و نشیمن مبل های کلاسیک یا استیل خریداری کردید باید از فرش ها و پرده های سنگین استفاده کنید که ظاهر مجلل و اشرافی پذیرایی حفظ شود و در کنار آن از فرش های پر نقش و نگار دستباف ایرانی می توانید استفاده کنید و این جذابیت را چند برابر کنید.

برای آشپزخانه و اتاق خواب هم چیدمان دکوراسیون را طوری انتخاب کنید که هماهنگی در همه بخش‌های خانه وجود داشته باشد. اگر تصمیم گرفته اید از یک رنگ مشخص به عنوان تم اصلی دکوراسیون استفاده کنید پیشنهاد می کنیم که در کنار آن از رنگ های مکمل آن نیز برای بعضی از وسایل خاص استفاده کنید و از یک رنگ تک و به خصوص در کل خانه استفاده نکنید زیرا این یکنواختی باعث می شود که فضا خیلی زیبا به نظر نرسد. به طور مثال اگر رنگ کرمی را برای کل خانه انتخاب کردید پیشنهاد می کنیم کوسن های مبل را از رنگ قهوه ای یا رنگ زرشکی استفاده کنید که این یکنواختی را بشکند و باعث زیباتر شدن فضا بشود.

یکی دیگر از مواردی که می تواند در چیدمان دکوراسیون داخلی تاثیر بگذارد و باید به آن توجه کنید دکوراسیون داخلی با توجه به تغییر فصل ها است. شما می توانید با توجه به تغییر فصل و یا نو شدن سال وسایل را مطابق با فصلی که می آید تعویض کنید تا حس و حال درونی منزل شما با فصل هایی که وجود دارند مطابقت داشته باشد.

 در کنار تمام این موارد گذاشتن گلدان ها و گل های زینتی در خانه علاوه بر اینکه حس و حال طبیعت و انرژی آن را در خانه شما برقرار می‌کند می‌تواند باعث زیباتر شدن فضای خانه شما شود.

 

 تزیین دکوراسیون داخلی منازل

استفاده از قاب عکس ها و وسایل دکوری در دکوراسیون داخلی خانه ها تاثیر بسیار زیادی در زیباتر شدن فضا خواهد داشت مخصوصا اگر این وسایل و اکسسوری ها با آگاهی کامل و سلیقه شما انتخاب شده باشد و هر کدام در جایگاه مناسب خود قرار بگیرد.

 به این نکته توجه داشته باشید که ویژگی اصلی سبک مدرن خلوت بودن و ساده بودن سبک مدرن است و پیشنهاد می کنیم خیلی از وسیله های تزیینی و شلوغ در این سبک استفاده نکنید زیرا این وسایل علاوه بر این که قیمت بالایی دارند باعث می شوند سبک مدرن از قاعد خارج شود.

 در نظر داشته باشید که انتخاب فرش و پرده برای قسمت آشپزخانه و پذیرایی و نشیمن و همچنین قسمت اتاق خواب امر بسیار مهمی است اگر میز غذاخوری شما در آشپزخانه به شکل مستطیل است باید فرشی که انتخاب می‌کنید نیز از همین شکل تبعیت کند و اگر میز پذیرایی شما گرد است از فرش های گرد استفاده کنید و در همه قسمت های خانه این هماهنگی را حفظ کنید.

چیزی که تکمیل کننده این زیبایی برای دکوراسیون منزل شما است نورپردازی مناسب در قسمت‌های مختلف خانه است. اگر شما بتوانید برای خانه نورپردازی های خاص خودش را انجام دهید این زیبایی را چند برابر می کنید. اگر تابلو های قابل توجه و یا ارزشمندی در خانه دارید می‌توانید با یک نورپردازی ساده زیبایی و جلوه آن را چند برابر کنید.

مجله دکوراسیون آف دکور

مجله آف دکور offdecor.com/decormag برای راحتی افراد امکانی را فراهم کرده تا آن‌ها بتوانند آخرین مطالب دکوراسیون را از طریق مجله آف دکور مطالعه کنند و بتوانند در خرید خود هوشمندانه عمل کنند و خرید بهتری را تجربه کنند

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 2. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 3. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 4. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 5. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

 6. همتی: تلاش بانک مرکزی "تأمین ثبات و آرامش بازارهای پول و ارز" است

 7. روحانی: کرونا نباید به سلاح دشمنان برای به تعطیلی کشاندن کار و تولید تبدیل شود/ آمریکا به فکر هزاران کشته آنفلوآنزا در کشور خودشان باشد/ هیچ تصمیمی برای قرنطینه مطرح نیست

 8. بیانیه دولت و ادامه ماجرای FATF/ امیدواری کرباسچی به نمایندگان جوان مجلس یازدهم/ برنامه اصولگرایان برای تعامل با دولت در مجلس آینده چیست؟

 9. ترکیه در سوریه چه می خواهد؟

 10. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۳۹ نفر افزایش یافت/ شمار فوت‌شدگان به ۱۹ نفر رسید

 11. ربیعی: علائم کرونا ندارم؛ برای احتیاط تست دادم

 12. ضدعفونی شهر ووهان چین با امکانات ویژه

 13. کمبود امکانات برای مقابله با کرونا در امریکا 

 14. نشریه محافظه کاران آمریکایی: دروغ گویی بولتون ایران وآمریکا را در آستانه جنگ قرار داد

 15. نامه میرسلیم به نمایندگان مجلس: بی‌برنامگی و زدوبند در مجلس یازدهم جایی نخواهد داشت

 16. بیانیه دولت درباره تصمیم FATF در مورد ایران

 17. ما و کسانی که به مجلس می‌فرستیم...

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 8. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 9. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 10. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 11. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 12. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 20. کمترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس مربوط به کدام دولت‌هاست؟

 21. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 22. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 23. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 24. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 25. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

آخرین عناوین