محکومیت زن آرایشگر به اتهام جراحی

گروه حوادث الف،   3980612058 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

زن آرایشگر که با جراحی غبغب یکی از مشتریانش باعث نقص عضو او شده بود از سوی دادگاه جرایم پزشکی به پرداخت دیه محکوم شد.

زن جوان که برای شکایت به دادسرا مراجعه کرده بود به قاضی پرونده گفت: از سال‌ها قبل به خاطر داشتن غبغب بزرگ ناراحت بودم. زیر چانه‌ام به شکلی بود که در همان نگاه اول باعث جلب توجه اطرافیان می‌شد و من از این نگاه‌های تمسخرآمیز بشدت آزرده می‌شدم. خیلی تلاش کردم با ورزش و رژیم غذایی از شر این برآمدگی آزاردهنده زیر چانه‌ام خلاص شوم اما فایده‌ای نداشت تا اینکه در آستانه چهل سالگی تصمیم گرفتم برای مشاوره پیش چند پزشک بروم اما هزینه‌های جراحی بشدت بالا بود و از عهده آنها برنمی آمدم. هر روز ساعت‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی به‌دنبال مرکز جراحی خوب با قیمت مناسب می‌گشتم. این شرایط ادامه داشت تا اینکه آگهی وسوسه‌کننده‌ای در یکی از کانال‌های مجازی توجهم را جلب کرد. مشاهده تصاویر قبل و بعد از جراحی‌های زیبایی جالب توجه بود. از طرفی وقتی نظرات کاربران را می‌خواندم همه از هزینه کم جراحی‌ها گفته بودند و از نتیجه کار رضایت داشتند. بلافاصله با شماره مورد نظر تماس گرفتم.

زن جوانی از آن سوی خط تلفن، پاسخ داد و با ارائه توضیحاتی، وقت مشاوره حضوری تعیین کرد. همه شرایط عالی به نظر می‌رسید اما فقط یک موضوع مرا دچار تردید کرده بود آن هم مکان انجام عمل جراحی بود، چرا که متوجه شدم این زن جراحی را در خانه‌اش انجام می‌دهد.

روز مشاوره، به خانه آن زن رفتم و از نزدیک اتاق و تجهیزات جراحی اش را دیدم. روی یکی از دیوارها چند مدرک به زبان انگلیسی به چشم می‌خورد. شرایط آن اتاق هیچ شباهتی به یک کلینیک جراحی نداشت اما زن میانسال آنقدر با اطمینان از کارش صحبت می‌کرد که بالاخره به انجام جراحی در آن اتاق متقاعد شدم. سیما در ادامه ماجرا گفت: طبق گفته زن میانسال قرار بود جراحی بدون برش و با ساکشن انجام شود اما وقتی کار شروع شد و داروی بی‌حسی را تزریق کردند او تیغ جراحی را برداشت و برش عمیقی زیر گردنم زد. نمی‌توانستم واکنشی نشان دهم. حدود دو ساعت بعد با گردن باندپیچی شده سوار آژانس شده و به خانه رفتم. احساس درد و ناراحتی زیادی داشتم فکر می‌کردم چند روز بعد بهتر می‌شوم اما هر چه می‌گذشت جای جراحی نه تنها خوب نشد بلکه مدام خونریزی و درد داشت.

شکایت از زن آرایشگر
خانواده «سیما» وقتی متوجه انجام این جراحی غیراصولی شدند سراغ زن میانسال رفته و او را تهدید به شکایت کردند.

یک ماه پس از این جراحی، جای جراحتی عمیق و بد شکل زیر گردن سیما خودنمایی می‌کرد. بنابراین با اصرار خانواده‌اش به دادسرای ناحیه 19(جرایم پزشکی و دارویی) تهران رفت و علیه زن میانسال شکایت کرد.

در نخستین جلسه بازپرسی زن میانسال، اظهارات شاکی را تکذیب کرد و گفت: «من آرایشگرم و یکی از اتاق‌های خانه‌ام را هم به همین کار اختصاص داده ام. این خانم - سیما- چند وقت پیش با گردن باندپیچی شده برای خرید دستگاه تتو پیش من آمد اما معامله‌مان نشد. فکر می‌کنم او برای تسویه حساب با من، این داستان را ساخته و من موضوع جراحی را قبول ندارم.»

اما در مقابل این اظهارات، شاکی مدارکی از جمله پرینت پیامک‌هایی که بین او و زن آرایشگر ردو بدل شده ، رسید پولی که واریز شده بود و مدارک مراجعه به بیمارستان را ارائه داد و قصور زن آرایشگر را ثابت کرد. به این ترتیب پرونده برای تعیین دقیق میزان قصور به پزشکی قانونی فرستاده شد و اعضای کمیسیون سه نفره برش غیراصولی روی گردن به طول حدود 7 سانتیمتر را تأیید کردند و زن آرایشگر به‌دلیل انتخاب روش درمانی و تکنیک نادرست و ایجاد جراحتی جبران‌ناپذیر برای بیمار به میزان 15 درصد مقصر شناخته شد. همچنین پرونده این زن به‌دلیل مداخله او در امر پزشکی از جنبه کیفری نیز مورد بررسی قرار گرفت که بزودی اعلام نتیجه خواهد شد.

پس از صدورکیفرخواست با موضوع ایراد صدمه بدنی غیرعمدی و دخالت در امور پزشکی، پرونده برای رسیدگی به شعبه 1043 دادگاه کیفری 2(مجتمع شهید قدوسی) به ریاست قاضی محبوب افراسیاب ارسال شد. قاضی پس از بررسی شواهد و مدارک، شنیدن اظهارات طرفین و نظریه پزشکی قانونی، زن آرایشگر را به پرداخت 15 درصد دیه کامل انسان محکوم کرد. تحقیقات در این پرونده برای اثبات دخالت این زن در امور پزشکی همچنان ادامه دارد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۷۸۱۲۵۱۴:۰۳:۱۸ ۱۳۹۸/۶/۱۲
به نظر من مقصر آنهایی هستند که با واردات بی رویه دستگاهای که لازمه یک متخصص پوست است یابرای رشته های دیگر است همه را به شکلی وارد این کارها کردند مگر تعداد پزشکانی که این کارهارا انجام می دهند مشخص نیست وقتی که دستگاها زیادشدو هر کسی را بایک دوره چند روزه گواهی می دهند چه در اینجا وچه بدتر در خارج از کشور که بیایند ودستگاهارا بخرند حالا از ماما گرفته تا پرستار تا زن آرایش کن ومشاغل دیگر اجازه به خود می دهند که بوتاکس بزنند تاتوی ابرو بکنند ژل بزنند لیزر انجام می دهند واین یکی هم که خیلی شاهکار کرده که غبغب هم برداشته است وقت آن رسیده که وزارت بهداشت با تما قوا جلو این افرادی که به شکلی در حوضه پزشکی مداخله می کنند از کسانی که داروی علفی می دهند تا حجامت زالو درمانی انرژی درمانی وهر کاری دیگر که در حیطه کاری آنها نیست جلو گیری بعمل اورند مردم ساده هستند و زود گول اینهارا می خورند ومشکلات بعدی آن برای پزشکان است که کارهای خراب اینهارا وصله پینه کنند
ناشناس۱۰۷۸۷۴۴۲۲:۴۲:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۲
به نظر من اگر کسی در اتاق خانه تن به عمل جراحی داد، درست همانطور که رشوه دهنده و رشوه گیرنده هر دو دستگیر می شوند، باید خودش نیز تنبیه شده و آن دیه در حق بیت المال پرداخت شود، تا این بازار های مسموم کم مشتری تر شوند.
آریابان۱۰۷۸۴۳۰۱۷:۱۶:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۱۲
این از شگفتی هاست : فردی غیر مسئول (یک آرایشگر !!!!!) مبادرت به انجام عمل جراحی !!!!! بر روی فرد دیگری کرده و پرونده برای تعیین میزان قصور (نه تقصیر !!!!!) به پزشکی قانونی فرستاده شده و "اعضای کمیسیون سه نفره بدلیل برش غیراصولی ..... و ایجاد جراحتی جبران‌ناپذیر !!!!!! برای بیمار" فرد آرایشگر را به میزان 15 درصد !!!!!!! مقصر شناختند. پس برای 85 درصد بقیه تقصیر-کار چه کسی می باشد ؟!؟!؟!؟!؟ اطرافیان بیمار ، خود غبغب یا پرتقال فروش ؟!؟!؟!؟!؟

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. نیروگاه هسته‌ای امارات

 3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 4. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

 5. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 6. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 7. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 8. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

 9. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

 10. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 11. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 12. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 13. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 14. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 15. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 16. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

 17. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

 18. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 19. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

 20. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 21. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 22. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 23. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 24. درخواست رئیس مجلس از وزیران بهداشت و آموزش و پرورش درباره کرونا

 25. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

آخرین عناوین