موگرینی: اتحادیه اروپا در حال بررسی روش‌های جدید برای حفظ برجام است

گروه جهان الف،   3980611207 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باردیگر خواستار افزایش تلاش‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران شد و از تلاش این اتحادیه برای بکارگیری روش‌های جدید جهت حفظ برجام خبر داد.

موگرینی: اتحادیه اروپا در حال بررسی روش‌های جدید برای حفظ برجام است

به گزارش مهر به نقل از وبگاه اتحادیه اروپا، «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان نشست سالانه سفرای این اتحادیه، ضمن تاکید بر تلاش برای حفظ برجام، اعلام کرد که بروکسل در حال بررسی روش‌های جدید و همکاری با سازمان ملل متحد برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران است.

موگرینی همچنین با اشاره به نزدیک شدن به دوران پایان تصدی خود به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود که طی پنج سال گذشته بیشترین تلاش را برای حفظ صلح در مناطق مختلف جهان از جمله موزامبیک، لیبی، سوریه، اوکراین اشاره کرد و این تلاش‌ها را تاثیرگذار عنوان کرد.

در این نشست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین پیشنهاد ارائه شده درباره تشکیل ناوگان دریایی اتحادیه اروپا را در حال بررسی عنوان کرد و علاوه بر این افزود اتحادیه اروپا در تلاش برای افزایش سرمایه‌گذاری و توانایی‌های خود در بخش دفاعی است.

لازم به ذکر است که دوره تصدی فدریکا موگرینی به عنوان مسئول سیاس خارجی اتحادیه اروپا در حال پایان است و پس از وی جوزل بورل به عنوان نامزد سمت مسئول سیاست خارجی این اتحادیه معرفی شده است.