وزیر اقتصاد: قوه قضائیه، برخی موسسات زیر نظر دفتر رهبری و صداوسیما اقدام به ثبت حقوق کارکنان خود نکرده‌اند

گروه اقتصادی الف،   3980611153 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: همه دستگاه‌های اجرایی که تاکنون حقوق و مزایای کارکنان خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا درج نکرده اند موظفند حداکثر تا شهریور ماه در این زمینه اقدام کنند.

وزیر اقتصاد: قوه قضائیه، برخی موسسات زیر نظر دفتر رهبری و صداوسیما اقدام به ثبت حقوق کارکنان خود نکرده‌اند

به گزارش مهر، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه علنی عصر امروز مجلس در پاسخ به سؤال محمدرضا صباغیان درباره علت عدم اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه درباره راه اندازی سامانه ثبت حقوق  و مزایای شاغلان دستگاه های اجرایی، گفت: بنده زمانی که این موضوع در برنامه ششم توسعه تدوین و در صحن علنی مجلس بررسی شد، به عنوان معاون سازمان برنامه و بودجه در مجلس بودم و به آن کاملا اشراف دارم.

وی ادامه داد: البته در دولت متولی ایجاد سامانه حقوق و دستمزد مسئولان، سازمان اداری و استخدامی است که آنان هم خوشبختانه توانسته اند در سال ۹۶ این سامانه را راه اندازی کنند وهمچنین طی بخشنامه های متعدد از دستگاه های اجرایی خواسته اند که مطابق با دستورالعمل ها نسبت به بارگذاری اطلاعات درخواستی و ارسال به این سامانه اقدام کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه از سال ۹۷ تاکنون این اقدام در حال انجام است، تصریح کرد: برخی از دستگاه ها برای ثبت حقوق و دستمزد کارکنان خود فرصت خواستند اما در قوه مجریه به صورت جدی و متمرکز در حال انجام است.

دژپسند بیان کرد: البته باید این موضوع هم در نظر گرفته شود که همه دستگاه ها تحت پوشش سازمان اداری و استخدامی و همچنین دولت نیستند و برخی از نهادهایی که این اقدام را انجام نداده اند، ذیل دولت قرار ندارند.

وی افزود: البته جمع آوری اطلاعات در یک مقیاس گسترده و در قالب یک سامانه مستلزم شرایط خاصی است به گونه ای که امکان بارگذاری اطلاعات توسط تک تک دستگاه ها وجود داشته باشد و از سوی دیگر نهادهای نظارتی هم بتوانند به دقت و تفسیر امکان نظارت بر آن اطلاعات را داشته باشند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سازمان اداری و استخدامی در سال ۹۶ این سامانه را ایجاد کرده است و دستگاه های اجرایی باید به این مصوبه قانونی توجه کنند، چرا که طبق قانون همه دستگاه ها مکلف شدند اطلاعات حقوقی خود را بارگذاری کنند اما برخی از دستگاه ها در انجام این کار مقاومت کردند.

در ادامه جلسه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به دژپسند، گفت: قوه مقننه و قوه مجریه اطلاعات حقوقی کارکنان خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا بارگذاری کرده اند و بهتر است شما بگویید کدامیک از دستگاه ها این اقدام را انجام نداده اند.

دژپسند بیان کرد: قوه قضائیه یکی از نهادهایی است که تاکنون این اطلاعات را در سامانه ثبت حقوق و  دستمزد بارگذاری نکرده است که تشخیص مدیریت قبلی این بود که این اقدام به پس از نقل و انتقال و تحول مدیریتی موکول شود.

وی ادامه داد: البته در سال جاری و طبق گفته وزیر دادگستری، رئیس جدید قوه قضائیه دستور داده است که در این زمینه اقدام شود اما هنوز این بارگذاری صورت نگرفته است، ولی دستگاه هایی چون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و روزنامه رسمی که ذیل قوه قضائیه هستند، اطلاعات خود را ثبت کرده اند.

وزیر امور اقتصادی و  دارایی گفت: همچنین شهرداری ها و برخی از بنیادها و مؤسسات با این اظهار که از نظر قانونی در زمره و تحت نظارت دفتر مقام معظم رهبری هستند و باید برای قرار دادن اطلاعات حقوقی و مزایا إذن خاص دریافت کنند، هنوز مبادرت به این کار نکرده اند.

دژپسند تصریح کرد: سازمان صدا و سیما یکی از این نهادهاست که هنوز اقدام به ثبت حقوق و دستمزد کارکنان خود نکرده است که سازمان اداری و استخدامی در حال پیگیری است که این اقدام صورت گیرد.

وی اظهارداشت: همچنین ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، قرارگاه های سازندگی و اشخاص حقوقی وابسته به آنها هم تاکنون هیچ اطلاعاتی را درباره حقوق و مزایای خود بارگذاری نکرده اند.

وزیر امور اقتصادی و  دارایی متذکر شد: البته این موضوع در دولت بررسی شد و در تاریخ ۲۲ تیر ۹۸ گزارش سازمان اداری و استخدامی در این زمینه به دولت ارائه شد که دولت هم مقرر کرد همه دستگاه های اجرایی که تاکنون اطلاعات خود را در این سامانه ثبت نکرده اند، حداکثر تا شهریورماه امسال اقدام به این کار کنند و همچنین دولت، سازمان اداری و استخدامی را مکلف کرد که در این زمینه پیگیری های دقیق را انجام دهد.

دژپسند گفت: دولت اراده جدی برای اجرای این مصوبه دارد و اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده و مقرر کرده در اجرای این قانون تسریع شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه ثبت حقوق و دستمزد به طور کلی و بدون هیچ محدودیتی تحت نظارت نهادهای نظارتی وجود دارد، گفت: درباره وزارت امور و اقتصادی و دارایی هم باید بگویم که صددرصد تکلیف قانونی مربوط به مدیران و مقامات این وزارتخانه انجام شده است و ما ذی حسابان را هم موظف به این کار کرده ایم و هیچ گونه کاستی در اجرای این مصوبه در وزارت اقتصاد وجود ندارد.

وزیر اقتصاد و دارایی بیان کرد: همچنین این موضوع در بحث حقوق شهروندی هم آمده است و نشان می دهد که دولت حداکثر تلاش خود را برای اجرای این قانون انجام داده است.

دژپسند تصریح کرد: البته از آنجایی که این اقدام برای اولین بار در حال انجام است، طبیعی است که برخی دستگاه ها و نهادها یا بر اساس عدم آمادگی و یا مقاومت، اطلاعات خود را بارگذاری نکنند که از این دو حالت خارج نیست اما به هر صورت آنان تا آخر شهریور ملزم به اجرای این قانون هستند.

آقای روحانی! راه اندازی سامانه ثبت حقوق ربطی به برجام و تحریم ندارد

در ادامه جلسه، محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق و مهریز در طرح سؤال خود از وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت از سال ۹۶ مکلف شده است که سامانه ثبت حقوق و دستمزد را راه اندازی کند و کلیه پرداختی های کارکنان دستگاه های اجرایی باید در آن سامانه ثبت شود.

وی ادامه داد: همچنین طبق قانون باید این سامانه در انظار عمومی قرار گیرد به گونه ای که مردم به طور دقیق بدانند مسئولان چقدر حقوق دریافت می کنند.

نماینده مردم بافق و مهریز تصریح کرد: این قانونی بود که مجلس دهم به تصویب رساند و باید به آن افتخار کند، چرا که این قانون فسادستیز است و همچنین مطالبه به حق مردم پس از حقوق های نجومی می باشد و قطعا اجرای آن منجر به شفافیت و کاهش اختلاف و مفاسد اقتصادی می شود.

صباغیان ضمن انتقاد از عملکرد دولت در اجرای این مصوبه قانونی گفت: آقای روحانی که علم شفافیت را به دوش کشیده اید و شعار آن را می دهید، پاسخ دهید که چرا پس از دو سال و نیم هنوز این قانون را اجرا نمی کنید.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه ثبت حقوق و دستمزدها ربطی به برجام و تحریم ندارد و کار سختی نیست که دولت هنوز آن را انجام نداده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۷۶۷۹۹۱۶:۳۰:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۱
قوه قضائیه یکی از نهادهایی است که تاکنون این اطلاعات را در سامانه ثبت حقوق و دستمزد بارگذاری نکرده است که تشخیص مدیریت قبلی این بود که این اقدام به پس از نقل و انتقال و تحول مدیریتی موکول شود. !!!!! تشخیص مدیریت قبلی ؟؟؟؟؟؟؟ مگر مملکت قانون ندارد ؟ مگر تشخیص اجرای قانون با آقای جوادی آملی بوده که اجرا نمی کرده ؟؟ همین یک مورد برای ..مگر مملکت با تشخیص افراد هست ؟؟ ..
کاشفی۱۰۷۶۸۸۷۱۷:۳۰:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
جناب وزیر بسیاری از پرداختی ها به مدیران در خارج از سیستم حقوق و دستمزد صورت میگیرد برای این منافذ چه فکری کرده اید برای نمونه دریافتی های غیر مستمر مدیرات بانک .. را برای پایلوت و رسیدگی بررسی کنید در ضمن مدیران بازنشسته این بانک هنوز مناصب را ترک نکرده اند طبق قانون هرجا دولت سهام دارد قانون بازنشستگی شامل آنها هم میشده است
ناشناس۱۰۷۶۹۱۰۱۷:۴۶:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
واقعاً چرا بنیاد شهید و بنیاد مسکن باید حق .. به املاک و اراضی ملی را داشته باشند؟ چرا باید همین بنیادها بتوانند نوشابه قوطی چینی غیراستاندارد را بتوانند بدون مالیات و گمرکی وارد کنند؟ و به هیچکس هم پاسخگو نیستند؟ چرا..
ناشناس۱۰۷۶۹۳۷۱۸:۰۱:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
.. فقط شعار شفافیت
ناشناس۱۰۷۶۹۹۹۱۸:۳۸:۵۸ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بعضیا از شفاف سازی ضرر میکنن
ناشناس۱۰۷۷۰۰۴۱۸:۴۱:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۱۱
همشون رو وادار کنید به ثبت و اعلام حقوق و مزایاشون
ناشناس۱۰۷۷۰۰۷۱۸:۴۳:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بودجه اینا باید قطع شه

پربحث‌های دیروز

 1. نیروگاه هسته‌ای امارات

 2. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 3. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 4. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 5. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

 6. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

 7. اظهارات جنجالی ابطحی، رئیس دفتر خاتمی

 8. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

 9. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

 10. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

 11. جوان دیگری در سوریه پر کشید + عکس

 12. استقبال جریان‌های سیاسی مختلف از امضای تعهدنامه مجلس شفاف / اسامی نامزدها تکمیل می شود

 13. آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار + جدول

 14. رهبر انقلاب: مجلسی می‌خواهیم که با وضع قوانین لازم، کشور را از توطئه‌ها مصونیّت ببخشد/ آمریکا در حال حرکت به سمت فروپاشی از درون است و غرق خواهد شد

 15. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

 16. گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان گران شد

 17. ترکیه: اگر دولت سوریه عقب‌نشینی نکند، به زور متوسل می‌شویم

 18. پژو ۴۰۵ به مرز ۱۱۵ میلیون رسید؛ فاصله ۳۰۰ میلیونی پژو ۲۰۰۸ از کارخانه تا بازار

 19. ایران تا ۱۴۰۲ به مدار بالای هزار کیلومتر می‌رود

 20. عارف: عاجزانه از مردم می‌خواهم به کاندیداهای اصلاح‌طلب رأی بدهند

 21. روایتی از ترس تشکیلات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از ایران

 22. جمع‌آوری بیش از ۳۰ هزار معتاد متجاهر در شوش و هرندی

 23. قیمت دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید

 24. پوستر مرگ بر شاه

 25. حکم متهمان پرونده جاسوسان محیط‌زیستی قطعی شد + جزئیات اسامی و آرای حکم

پربحث‌های هفته

 1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

 2. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

 3. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

 4. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

 5. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

 6. نیروگاه هسته‌ای امارات

 7. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

 8. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

 9. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

 10. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

 11. چرا تتلو را به ایران تحویل ندادند؟

 12. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

 13. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

 14. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

 15. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

 16. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

 17. آخرین پیام انقلاب ایران به حاج قاسم دل ها

 18. سنگ جدید آرامگاه سردار سلیمانی که فردا رونمایی می‌شود

 19. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

 20. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

 21. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

 22. نیروهای پیشمرگه کرد

 23. آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

 24. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

 25. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

  2. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

  3. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

  4. زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است

  5. آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

  6. حسین‌زاده: میزان افزایش حقوق کارمندان در لایحه بودجه ۹۹ خلاف قانون است

  7. دولت به دنبال مالیات از معاملات خودرو

  8. استفاده از اسکنر وارداتی درحالی که خودمان صادر کننده‌ایم!

  9. آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار + جدول

  10. آغاز پیش فروش ۷ محصول ایران‌خودرو از «فردا»

  11. خروج از ایران برای رنو فرانسه گران تمام شد!

  12. وضعیت بازار خودرو در شب عید چگونه است؟/ پراید و پژو با چه قیمتی معامله خواهد شد؟

  13. درآمد افراد طبقه مرفه چقدر است؟

  14. گوشت گوسفندی ۱۰ هزار تومان گران شد

  15. علت قطعی برق در برخی مناطق تهران مشخص شد

  16. بورس تهران یک جوان لهستانی را پولدار کرد

  17. پژو ۴۰۵ به مرز ۱۱۵ میلیون رسید؛ فاصله ۳۰۰ میلیونی پژو ۲۰۰۸ از کارخانه تا بازار

  18. ایران تا ۱۴۰۲ به مدار بالای هزار کیلومتر می‌رود

  19. قیمت دلار به ۱۴۲۰۰ تومان رسید

  20. آخرین قیمت خودروهای داخلی

  21. مالیات بر عایدی سرمایه چه اثری بر کاهش فاصله طبقاتی دارد؟

  22. سقف زمانی برای دائمی شدن قرارداد کارگران اعلام شد

  23. یارانه نقدی در سال ۹۹ چقدر است؟

  آخرین عناوین