وزیر اقتصاد: قوه قضائیه، برخی موسسات زیر نظر دفتر رهبری و صداوسیما اقدام به ثبت حقوق کارکنان خود نکرده‌اند

گروه اقتصادی الف،   3980611153 ۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیر اقتصاد: قوه قضائیه، برخی موسسات زیر نظر دفتر رهبری و صداوسیما اقدام به ثبت حقوق کارکنان خود نکرده‌اند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: همه دستگاه‌های اجرایی که تاکنون حقوق و مزایای کارکنان خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا درج نکرده اند موظفند حداکثر تا شهریور ماه در این زمینه اقدام کنند.

به گزارش مهر، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه علنی عصر امروز مجلس در پاسخ به سؤال محمدرضا صباغیان درباره علت عدم اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه درباره راه اندازی سامانه ثبت حقوق  و مزایای شاغلان دستگاه های اجرایی، گفت: بنده زمانی که این موضوع در برنامه ششم توسعه تدوین و در صحن علنی مجلس بررسی شد، به عنوان معاون سازمان برنامه و بودجه در مجلس بودم و به آن کاملا اشراف دارم.

وی ادامه داد: البته در دولت متولی ایجاد سامانه حقوق و دستمزد مسئولان، سازمان اداری و استخدامی است که آنان هم خوشبختانه توانسته اند در سال ۹۶ این سامانه را راه اندازی کنند وهمچنین طی بخشنامه های متعدد از دستگاه های اجرایی خواسته اند که مطابق با دستورالعمل ها نسبت به بارگذاری اطلاعات درخواستی و ارسال به این سامانه اقدام کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه از سال ۹۷ تاکنون این اقدام در حال انجام است، تصریح کرد: برخی از دستگاه ها برای ثبت حقوق و دستمزد کارکنان خود فرصت خواستند اما در قوه مجریه به صورت جدی و متمرکز در حال انجام است.

دژپسند بیان کرد: البته باید این موضوع هم در نظر گرفته شود که همه دستگاه ها تحت پوشش سازمان اداری و استخدامی و همچنین دولت نیستند و برخی از نهادهایی که این اقدام را انجام نداده اند، ذیل دولت قرار ندارند.

وی افزود: البته جمع آوری اطلاعات در یک مقیاس گسترده و در قالب یک سامانه مستلزم شرایط خاصی است به گونه ای که امکان بارگذاری اطلاعات توسط تک تک دستگاه ها وجود داشته باشد و از سوی دیگر نهادهای نظارتی هم بتوانند به دقت و تفسیر امکان نظارت بر آن اطلاعات را داشته باشند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سازمان اداری و استخدامی در سال ۹۶ این سامانه را ایجاد کرده است و دستگاه های اجرایی باید به این مصوبه قانونی توجه کنند، چرا که طبق قانون همه دستگاه ها مکلف شدند اطلاعات حقوقی خود را بارگذاری کنند اما برخی از دستگاه ها در انجام این کار مقاومت کردند.

در ادامه جلسه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به دژپسند، گفت: قوه مقننه و قوه مجریه اطلاعات حقوقی کارکنان خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا بارگذاری کرده اند و بهتر است شما بگویید کدامیک از دستگاه ها این اقدام را انجام نداده اند.

دژپسند بیان کرد: قوه قضائیه یکی از نهادهایی است که تاکنون این اطلاعات را در سامانه ثبت حقوق و  دستمزد بارگذاری نکرده است که تشخیص مدیریت قبلی این بود که این اقدام به پس از نقل و انتقال و تحول مدیریتی موکول شود.

وی ادامه داد: البته در سال جاری و طبق گفته وزیر دادگستری، رئیس جدید قوه قضائیه دستور داده است که در این زمینه اقدام شود اما هنوز این بارگذاری صورت نگرفته است، ولی دستگاه هایی چون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و روزنامه رسمی که ذیل قوه قضائیه هستند، اطلاعات خود را ثبت کرده اند.

وزیر امور اقتصادی و  دارایی گفت: همچنین شهرداری ها و برخی از بنیادها و مؤسسات با این اظهار که از نظر قانونی در زمره و تحت نظارت دفتر مقام معظم رهبری هستند و باید برای قرار دادن اطلاعات حقوقی و مزایا إذن خاص دریافت کنند، هنوز مبادرت به این کار نکرده اند.

دژپسند تصریح کرد: سازمان صدا و سیما یکی از این نهادهاست که هنوز اقدام به ثبت حقوق و دستمزد کارکنان خود نکرده است که سازمان اداری و استخدامی در حال پیگیری است که این اقدام صورت گیرد.

وی اظهارداشت: همچنین ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، قرارگاه های سازندگی و اشخاص حقوقی وابسته به آنها هم تاکنون هیچ اطلاعاتی را درباره حقوق و مزایای خود بارگذاری نکرده اند.

وزیر امور اقتصادی و  دارایی متذکر شد: البته این موضوع در دولت بررسی شد و در تاریخ ۲۲ تیر ۹۸ گزارش سازمان اداری و استخدامی در این زمینه به دولت ارائه شد که دولت هم مقرر کرد همه دستگاه های اجرایی که تاکنون اطلاعات خود را در این سامانه ثبت نکرده اند، حداکثر تا شهریورماه امسال اقدام به این کار کنند و همچنین دولت، سازمان اداری و استخدامی را مکلف کرد که در این زمینه پیگیری های دقیق را انجام دهد.

دژپسند گفت: دولت اراده جدی برای اجرای این مصوبه دارد و اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده و مقرر کرده در اجرای این قانون تسریع شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه ثبت حقوق و دستمزد به طور کلی و بدون هیچ محدودیتی تحت نظارت نهادهای نظارتی وجود دارد، گفت: درباره وزارت امور و اقتصادی و دارایی هم باید بگویم که صددرصد تکلیف قانونی مربوط به مدیران و مقامات این وزارتخانه انجام شده است و ما ذی حسابان را هم موظف به این کار کرده ایم و هیچ گونه کاستی در اجرای این مصوبه در وزارت اقتصاد وجود ندارد.

وزیر اقتصاد و دارایی بیان کرد: همچنین این موضوع در بحث حقوق شهروندی هم آمده است و نشان می دهد که دولت حداکثر تلاش خود را برای اجرای این قانون انجام داده است.

دژپسند تصریح کرد: البته از آنجایی که این اقدام برای اولین بار در حال انجام است، طبیعی است که برخی دستگاه ها و نهادها یا بر اساس عدم آمادگی و یا مقاومت، اطلاعات خود را بارگذاری نکنند که از این دو حالت خارج نیست اما به هر صورت آنان تا آخر شهریور ملزم به اجرای این قانون هستند.

آقای روحانی! راه اندازی سامانه ثبت حقوق ربطی به برجام و تحریم ندارد

در ادامه جلسه، محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق و مهریز در طرح سؤال خود از وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت از سال ۹۶ مکلف شده است که سامانه ثبت حقوق و دستمزد را راه اندازی کند و کلیه پرداختی های کارکنان دستگاه های اجرایی باید در آن سامانه ثبت شود.

وی ادامه داد: همچنین طبق قانون باید این سامانه در انظار عمومی قرار گیرد به گونه ای که مردم به طور دقیق بدانند مسئولان چقدر حقوق دریافت می کنند.

نماینده مردم بافق و مهریز تصریح کرد: این قانونی بود که مجلس دهم به تصویب رساند و باید به آن افتخار کند، چرا که این قانون فسادستیز است و همچنین مطالبه به حق مردم پس از حقوق های نجومی می باشد و قطعا اجرای آن منجر به شفافیت و کاهش اختلاف و مفاسد اقتصادی می شود.

صباغیان ضمن انتقاد از عملکرد دولت در اجرای این مصوبه قانونی گفت: آقای روحانی که علم شفافیت را به دوش کشیده اید و شعار آن را می دهید، پاسخ دهید که چرا پس از دو سال و نیم هنوز این قانون را اجرا نمی کنید.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه ثبت حقوق و دستمزدها ربطی به برجام و تحریم ندارد و کار سختی نیست که دولت هنوز آن را انجام نداده است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۷۶۷۹۹۱۶:۳۰:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۱
قوه قضائیه یکی از نهادهایی است که تاکنون این اطلاعات را در سامانه ثبت حقوق و دستمزد بارگذاری نکرده است که تشخیص مدیریت قبلی این بود که این اقدام به پس از نقل و انتقال و تحول مدیریتی موکول شود. !!!!! تشخیص مدیریت قبلی ؟؟؟؟؟؟؟ مگر مملکت قانون ندارد ؟ مگر تشخیص اجرای قانون با آقای جوادی آملی بوده که اجرا نمی کرده ؟؟ همین یک مورد برای ..مگر مملکت با تشخیص افراد هست ؟؟ ..
کاشفی۱۰۷۶۸۸۷۱۷:۳۰:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
جناب وزیر بسیاری از پرداختی ها به مدیران در خارج از سیستم حقوق و دستمزد صورت میگیرد برای این منافذ چه فکری کرده اید برای نمونه دریافتی های غیر مستمر مدیرات بانک .. را برای پایلوت و رسیدگی بررسی کنید در ضمن مدیران بازنشسته این بانک هنوز مناصب را ترک نکرده اند طبق قانون هرجا دولت سهام دارد قانون بازنشستگی شامل آنها هم میشده است
ناشناس۱۰۷۶۹۱۰۱۷:۴۶:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
واقعاً چرا بنیاد شهید و بنیاد مسکن باید حق .. به املاک و اراضی ملی را داشته باشند؟ چرا باید همین بنیادها بتوانند نوشابه قوطی چینی غیراستاندارد را بتوانند بدون مالیات و گمرکی وارد کنند؟ و به هیچکس هم پاسخگو نیستند؟ چرا..
ناشناس۱۰۷۶۹۳۷۱۸:۰۱:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
.. فقط شعار شفافیت
ناشناس۱۰۷۶۹۹۹۱۸:۳۸:۵۸ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بعضیا از شفاف سازی ضرر میکنن
ناشناس۱۰۷۷۰۰۴۱۸:۴۱:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۱۱
همشون رو وادار کنید به ثبت و اعلام حقوق و مزایاشون
ناشناس۱۰۷۷۰۰۷۱۸:۴۳:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بودجه اینا باید قطع شه

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 6. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 7. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 8. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 9. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 10. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 11. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 12. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 13. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 14. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 15. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 16. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 17. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 18. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 19. تردید دولت در سفر به نیویورک

 20. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 21. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 22. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 23. توانمندی‌های تسلیحاتی و موشکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  

 24. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 25. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 6. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 7. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 8. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 9. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 10. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 11. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 12. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 13. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 14. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 15. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 16. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 17. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 18. عکس جنجالی بازیکنان استقلال با پیراهن دختر آبی  

 19. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 20. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 21. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 22. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 23. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 24. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 25. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 15. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 16. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 17. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 18. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 19. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 20. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 21. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 22. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 23. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 24. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 25. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 3. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 4. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 5. جواب اعتراض کارگران برخورد تند نیست  

 6. پول صرفه‌جویی قبض برق کجا خرج می‌شود؟

 7. نوبخت: مطالبات گندم‌کاران پرداخت شد

 8. ماجرای قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین چیست؟

 9. ادغام صندوق ذخیره فرهنگیان در بانک فرهنگیان

 10. آش دوغ با رؤسای پیشین بانک مرکزی

 11. مطالبات ۱۶ هزار پیمانکار پرداخت شد

 12. راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار در کشور/قراردادهای کار شفاف‌ می‌شود

 13. فروش آنلاین ایرانسل باعث مزاحمت‌های تبلیغاتی شد

 14. بلژیک به اینستکس پیوست

 15. نرخ پیشنهادی خرید تضمینی گندم اعلام شد

 16. وزیر صمت: خودروسازان فروش اموال مازاد را جدی گرفته‌اند

 17. سقوط شاخص بورس از کانال ۳۰۰ هزار واحد

 18. آخرین قیمت انواع سکه در بازار + نرخ دلار

 19. لایحه حمایت از سهامداران خرد تصویب شد

 20. صدور ۱.۲ میلیون قبض پیامکی برق در تهران

 21. هزینه خرید وام مسکن به زیر ۱۰ میلیون برگشت

 22. زنگنه: نباید از نفت به عنوان سلاح استفاده کرد

 23. قیمت نفت کاهش یافت

 24. جدول/ آخرین قیمت دلار، پوند و یورو

 25. تخلفات میلیاردی سازمان هدفمندی یارانه‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. قیمت دفتر دانش‌آموزی اعلام شد

 2. قرارداد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین شایعه بود؟

 3. افزایش جزئی قیمت سکه در بازار / دلار ۱۱۴۰۰ تومان شد

 4. فاصله زیاد حداقل دستمزد با معیشت کارگران

 5. چه کسانی باید منتظر حذف یارانه‌ها باشند؟

 6. قیمت سبد نفتی اوپک به مرز ۶۷ دلار رسید

 7. مشاغلی که باید سامانه صندوق فروش نصب کنند؛ از وکلا و دفاتر استاد تا مشاوران

 8. مرغ چقدر قیمت خورد؟

 9. معاون بانک مرکزی برکنار شد

 10. راه حل وزیر نیرو برای تامین آب صنعت

 11. تلاش هند برای افزایش واردات نفت از روسیه

 12. قیمت خودروهای سایپا در بازار

 13. قیمت محصولات ایران‌خودرو در بازار

 14. موافقت رهبری با برداشت ۳۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای راه‌آهن زاهدان

 15. جدول/ قیمت خودرو‌های پرفروش بازار  

 16. شاخص بورس ۳۸۳۴ واحد افت کرد

 17. از طرح ساماندهی بازار خودرو چه خبر؟!

 18. تغییرات جدید در نحوه خرید بنزین در راه است

 19. راه‌اندازی خط اعتباری ۴۰۰میلیارد دلاری ایران و چین

 20. اقتصاد دنیا بدون نفت خلیج فارس چقدر دوام می‌آورد؟

 21. صادرات نفت سبک عربستان متوقف شد

 22. قیمت دلار و یورو در صرافی‌ها + جدول

 23. فریب پیامک‌های کارت سوخت را نخورید

 24. کاهش ۷ درصدی واردات در ۵ ماهه امسال

 25. یارانه‌ها امشب واریز می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. نامه زاکانی به رئیس قوه قضائیه؛ سیاست های غلط دولت بیشتر ذخایر ارزی را بر باد داد/ برای ده ها میلیارد دلار دادخواهی کنید

 4. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 5. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 6. درآمد روزانه صد هزارتومانی جوان لیسانسه از فروش سبزی با فرغون

 7. جزئیات انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی کشور

 8. جزئیات واردات کالا‌های اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی/ ارزی که مشکل ساز شد!

 9. چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

 10. با ۳۰۰ میلیون می‌توان در تهران خانه‌ خرید؟ / آینده بازار مسکن چگونه است؟

 11. برای خانه‌های ۳۰ متری در تهران تقاضا وجود دارد؟

 12. پیشنهاد افزایش ۱۰۰ درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک!

 13. فروش سیمان صادراتی ۷۰ دلاری به قیمت ۲۰ دلار

 14. ورود ۳ خودروی جدید به بازار تا پایان سال؛ وعده‌ای که عملی می‌شود؟

 15. واردات برنج همچنان ممنوع است

 16. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 17. ریزش سراسری معاملات مسکن/ آرامش بازار مشروط است

 18. آنچه باید درباره آرامکوی عربستان، بزرگترین شرکت نفت جهان بدانید

 19. جبل طارق: ایران تعهدات خود درباره کشتی آدریان‌دریا را نقض نکرده است

 20. اعلام شرایط فروش نقدی ۴ محصول سایپا

 21. سندی دیگر برای اثبات شکست تحریم‌های آمریکا

 22. سهم کارت سوخت جایگاهداران باز هم کم می‌شود؟

 23. جریان انحرافی در بازار مسکن

 24. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 25. قیمت دفتر دانش‌آموزی اعلام شد

آخرین عناوین