انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری/ معاون شهردار اسبق: حاضر به مناظره هستیم

گروه اجتماعی الف،   3980611092 ۷۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

اسناد بدهی‌های محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران به ریز منتشر شد. معاون مالی اقتصادی وقت شهرداری رقم بدهی‌ها را ۱۶ هزار میلیارد تومان عنوان و تأکید کرد که ۴۴ هزار و ۶۰۹ میلیارد تومان هم منابع قابل مصرف برای مدیریت جدید بر جا گذاشته‌ایم.

انتشار اسناد بدهی‌های قالیباف در شهرداری/ معاون شهردار اسبق: حاضر به مناظره هستیم

فارس نوشت: شورای پنجم شهر تهران معتقد است که مدیریت سابق شهرداری تهران بدهی 69 هزار میلیارد تومانی برای آنها به جا گذاشته است و به همین دلیل آنها نمی‌توانند بسیاری از کارها را در شهر انجام دهند و شهرداری وضعیت مالی خوبی ندارد. 

محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران یکی از منتقدین جدی به این موضوع است و بارها اعلام کرده است که شهرداری سابق بدهی هنگفتی روی دست مدیریت شهری گذاشته است. حتی در خصوص اظهارات میرلوحی محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران شکایت کرد و در دادگاه میرلوحی محکوم شد.

محمود میرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران روز گذشته به فارس اسناد بدهی‌های شهرداری را به صورت یک جدول 2 ستون و 4 ردیفی داد که فقط در آن کلیات بدهی شامل دیون و تعهدات ثبت شده، دیون و تعهدات بانک‌ها و اوراق مشارکت، بیمه و مالیات ثبت نشده و سایر دیون ثبت نشده ، که از سوی حناچی شهردار تهران در پی تذکرات متعدد شورایی ها ارسال شده بود، داد.

اما مدیریت سابق شهرداری اسناد تمامی بدهی‌ها را به ریز در اختیار این رسانه گذاشته است.

 قالیباف چقدر از بانک ها تسهیلات گرفت

در گزارش آخرین وضعیت تسهیلات ارزی و ریالی تا روز 16 مرداد 96   میزان بدهی شهرداری تهران به   بانک ملی، تجارت، ملت، سپه، شهر، سرمایه، صنعت و معدن، صادرات و سامان به ریز آمده است و حتی اعلام شده است که این تسهیلات برای پروژه صدر - نیایش، خطوط مترو، نوسازی بافت فرسوده، امام علی، خط 4 مترو، خرید واگن و سایر پروژه‌های شهری مورد استفاده قرار گرفته شده است.

دیون تفکیکی شهرداری تهران

همچنین مجموع کلی بدهی‌ها شامل دیون، تسهیلات بانکی شهرداری تهران طی 12 سال گذشته 15.511 میلیارد تومان است که به تفکیک دیون مناطق 22 گانه 6.351، سازمان‌ها و شرکت‌ها 2.168 و تسهیلات بانکی 6.992 بوده است. 

قالیباف چقدر برای مدیریت جدید شهری منابع گذاشت؟

قدرت‌الله گودرزی معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران در این باره، گفت: در دوران مدیریت محمدباقر قالیباف شهردار تهران، تا تاریخ 17 مرداد 96 کل بدهی‌ها 15 هزار و 511 میلیارد تومان بوده است وهمچنین تا تاریخ 17 مرداد 96، 44 هزار و 609 میلیارد تومان منابع قابل مصرف برای آقای نجفی از دوران قالیباف بر جای مانده است. 

به گفته گودرزی، مطالبات شهرداری از دولت از سال 86 تا پایان 95 به ارزش 19000، املاک قابل فروش تهاتر یا واگذاری به ارزش 10000، پروژه‌های مشارکتی آماده فروش سازمان سرمایه‌گذاری سهم شهرداری 9171، طلب از ارگان‌ها 3903.5، اصل و جریمه مطالبات شهرداری از افراد حقیقی و حقوقی تهران و جریمه بابت درآمدهای پایدار به ارزش 1500، چک‌های برگشتی به ارزش 750 و پروژه‌های مجتمع ایستگاهی قابل بهره‌برداری 400 میلیارد تومان بوده است و در جمع 44.609.5 میلیارد تومان برای مدیریت جدید منابع قابل مصرف بر جای مانده است.

دولت چقدر به شهرداری بده کار است؟

وی به جدول فوق اشاره کرد و گفت: مبلغ 1080 میلیارد تومان ارزش املاک خام است که بارگذاری ارزش این املاک قریب به 10000 میلیارد تومان است مبنای محاسبه قرار گرفته است. اگر مبلغ 16000 میلیارد تومان بدهی شهرداری در دوران مدیریت قبلی را از منابع قابل مصرف به جا مانده برای شهردار جدید کسر کنیم باز مبلغ 33326 میلیارد تومان منابع قابل مصرف از دوره قالیباف برای آقای نجفی شهردار جدید تهران بر جا مانده بود. 

بر اساس این گزارش، مطالبات ریالی شهرداری تهران از دولت طی سال‌های 84 تا 96 به ریز اعلام شد.عوارض مستمر در مناطق 22‌گانه 320، عوارض مستمر در مالیات بر ارزش افزوده 1000، عوارض ویژه ساختمان استانداری تهران 65، آرای کمیسیون ماده 100، ماده 77 و سایر دعاوی حقوقی 1273، سهم دولت در تخفیفات بافت فرسوده 50 درصد 575، سهم دولت در تملک و ساخت‌وساز ایستگاه‌های مترو 50 درصد 3128، سهم دولت در یارانه بلیط اتوبوسرانی تهران (یک سوم بهای تمام شده) 1381، سهم دولت در یارانه بلیط شرکت بهره‌برداری مترو تهران (یک سوم بهای تمام شده) 714، سهم شهرداری از محل تخلفات رانندگی وصول شده شهر تهران 60 درصد 972، سهم دولت در شرکت مترو مخارج طراحی و تجهیز 50 درصد 5710 بوده است که جمع آن 15138 میلیارد تومان است.

دولت یک میلیارد دلار توسعه مترو را نداد

همچنین بر اساس قانون توسعه حمل‌ونقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مصوب سال 1385 و بر اساس ماده واحده ذیل آن دولت مکلف بود مبلغ یک میلیارد دلار بابت تأمین تجهیزات و احداث خطوط مترو از محل حساب ذخیره ارزی به شهرداری تهران پرداخت کنند که این امر رخ نداد.

بر اساس این گزارش منابع قابل حصول از پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری مشخص است و همچنین نام پروژه، منطقه، ارزش کل، قدرالسهم شهرداری و ارزش برآوردی قدرالسهم شهرداری تهران (میلیارد تومان) به تفکیک در جدول زیر آمده است.

بر اساس این گزارش، منابع قابل حصول از مجتمع‌های ایستگاهی مترو به تفکیک آمده است.

3 برابر بدهی منابع گذاشته ایم

بر اساس گزارش، با توجه به بدهی شهرداری و منابع بر جای مانده بیش از 3 برابر بدهی‌های، منابع قابل مصرف برای مدیران جدید بر جای مانده است. 

حاضر به مناظره هستیم

همچنین گودرزی معاون قالیباف از مدیران شهری خواست که اگر سوءتفاهمی دارند حاضر به پاسخگویی است و همچنین می‌تواند به صورت مناظره پاسخ آنها را با سند و مدرک بدهد.

مدیریت فعلی شهری بارها و بارها کم‌کاری‌های خود را بر گردن مدیران سابق انداخته است و معتقد هستند که به دلیل انباشت بدهی‌ها، شهرداری قفل شده است. این در حالی است که مدیران قبلی این موضوع را رد می‌کنند و با سند اعلام می‌کنند که صحبت‌های آنها کذب است البته محمدباقر قالیباف شهردار تهران در یک برنامه تلویزیونی تمامی موضوعات را رد کرد و گفت که این حرف ها فقط یک دروغ بزرگ است و وقتی شورای چهارم تمام شد ما گزارش‌های بدهی‌ها و اموال شهرداری را ارائه کردیم و این موضوع به صورت مصوبه شورا در آمده است و در نهایت این مصوبه به شورای پنجم ارائه و در حال حاضر نیز اسناد آن موجود است و در آن مصوبه میزان بدهی‌ها 16 هزار میلیارد تومان بود که رقم 14 هزار میلیارد آن مربوط به طلب شهرداری از دولت است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۷۶۲۷۶۱۱:۴۱:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
چرا قالیباف محاکمه نمی شود.
ناشناس۱۰۷۶۴۵۳۱۳:۱۵:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
جناب قالیباف باید به جرم خدمت محاکمه و نجفی به جرم قتل آزاد شود - این شیوه و شعور اصلاح طلبهاست
جواد۱۰۷۷۵۷۶۰۹:۰۱:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۱۲
زمانی که با لابی گری جلوی تحقیق و تفحص از شهرداری را گرفتن مشخص شد که این نهاد هم مانند اکثر نهادهای دیگر .. در فساد است
محمد۱۲۳۱۰۷۶۴۸۱۱۳:۲۵:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
خوب این حضرات شکایت کنند از قالیباف دستشون خالیه
ناشناس۱۰۷۶۵۰۱۱۳:۳۴:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۱۱
مگه دزدی کرده؟ قرض گرفته شهر رو آباد کرده مثل حالا کارهای عمرانی تعطیل باشه خوبه؟
ناشناس۱۰۷۶۹۲۱۱۷:۵۱:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بخاطر زمین های نجومی باید محاکمه بشه
ناشناس۱۰۷۷۳۲۲۰۰:۱۷:۰۶ ۱۳۹۸/۶/۱۲
اونم لابد خرج آبادانی تهران شده اگه اینو نداشتید چی داشتید بگید
ناشناس۱۰۷۶۵۴۸۱۳:۵۹:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
اونکه بایدمحاکمه بشه قالیباف نیست... بلکه کذابون هستند.
ناشناس۱۰۷۶۵۴۹۱۳:۵۹:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۱۱
به چه دلیل ؟سو مدیریت ؟ هر وقت آقای جهانگیری بابت سو مدیریت در مورد دلار ۴۲۰۰ تومنی و دادنش به افراد ناصالح و آقایان دولتی برای ۳ برابر شدن اجناس و ... محاکمه شدند حالا شما بگوئید قالیباف بد عمل کرد.
ناشناس۱۰۷۶۵۷۸۱۴:۱۱:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
قوه قضاییه باید پاسخگو باشد . همچنین پرونده زمین های نجومی
ناشناس۱۰۷۶۸۹۱۱۷:۳۲:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۱۱
عزیز برادر این نجومی برای از یادبردن اون نجومی اولیه مطرح شد، چرا گول عوام فریبی رو میخورید؟
ناشناس۱۰۷۷۳۶۹۰۱:۲۰:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۱۲
عزيز برادر! يعنی آقای توکلی عوامفريبی کردند؟! ايشون بنا به خواست آقای قاليباف، موضوع را بررسی کردندو در چند مورد ايشان را مقصر دانستند. چرا عمل نادرست يکی را در مقابل عمل نادرست ديگری عوام فريبی قلمداد ميکنيم؟! هر دو نجومی نادرست بودند. و خلاف قانون.
ناشناس۱۰۷۶۶۰۱۱۴:۲۶:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
لا اقل متن رو بخونین بعد نظر بدبن
ناشناس۱۰۷۶۶۳۷۱۴:۴۴:۰۸ ۱۳۹۸/۶/۱۱
چرا باید بشه؟ بخاطر کار کردن که این همه عمران کرد؟ بدهیش هم که با توجه به این سندها بنظر میرسه بیشتر بخاطر دولت بوده و از جاهای دیگه، منابعی برای رفع بدهی بوده
ناشناس۱۰۷۷۱۴۵۲۱:۱۰:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
همین قدر السهم شهرداری از پروژه های مختلف که اکثرا" تجاری هستند و حداقل سه برابر شدند را حساب کنید فکر کنم کل بدهی تصفیه می شود .
علی۱۰۷۶۲۷۹۱۱:۴۲:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۱۱
متاسفانه قالیباف هم تو زرد از آب در اومد.
ناشناس۱۰۷۶۴۴۱۱۳:۰۹:۴۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
آن که تو زرد درآمد فرقه و دروغ های شما بود
ناشناس۱۰۷۶۵۵۳۱۴:۰۱:۰۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
شرط می بندم یه نگاه کوچیک هم به متن ننداختی....
ناشناس۱۰۷۶۵۸۱۱۴:۱۳:۴۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
اینو از کجا استنباط کردین میشه توضیح بدین
ناشناس۱۰۷۶۶۴۱۱۴:۴۵:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
اصلا درست خوندی تو متن چی نوشته؟ براساس متن بنظر میرسه نه تنها منابع برای رفع بدهی بوده که این بدهی خیلی کمتر از اونی که یک عده گفتن بوده و اکثریت هم طلب از دولت هست که اینطرف بدهی شده
ناشناس۱۰۷۶۷۰۱۱۵:۲۰:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۱۱
شرط می بندم یه خط از خبر بالا رو هم نخوندی و نظر نوشتی
ناشناس۱۰۷۶۷۳۰۱۵:۴۳:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۱۱
داره نظرش رو راجع به قالیباف میگه نه متن. متن هرچی نوشته. از کجا معلوم متن راست ننوشته. هم حزبی هست بالاخره
علی 671۱۰۷۶۲۹۱۱۱:۴۷:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
همه می دانند البته آگاهان که این ها همش بهانه است در آستانه انتخابات و خراب کردن انسان های پاک و مومن نظیر قالیباف که تیرشان به سنگ می خورد .شما اصلاح طلبان بهتر است که فکر اختلاس ها های خودتان باشید .نمی توانید با جو سازی آبروی مومنی مسلمان و کاردان را ببرید .و اگر خدا بخواهد همچون نجفی رسوای خلق و عام می شوید .فرمایش امام حسین (ع) است که اگر دین ندارید لا اقال مردباشید و با دروغ و تهمت دیگران را بد نام نکنید و برای وجود نحس خودتان شریک درست نکنید .که آخر و عاقبت خوشی ندارد .
ناشناس۱۰۷۷۴۲۶۰۴:۵۶:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۱۲
نگو که دلم آتیش گرفت متن سخنرانی نوشتی..
ناشناس۱۰۷۶۲۹۳۱۱:۴۸:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
وقتي مدارك منتشر شده ديگه مناظره براي چيست
ناشناس۱۰۷۶۳۰۴۱۱:۵۶:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
من نمی دونن الان دادستان کل که توی هر موضوعی اظهار نظر می کنه االان کجا تشریف دارن ، حالا که دوست شما جناب سرهنگ مشکل داره الف مقاله می نویسه نه بابا هیچ مشکلی نیست اشتباه شده، جناب سرهنگ پول آورده چیزی نبرده..
ناشناس۱۰۷۶۳۰۶۱۱:۵۷:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
آقای قالیباف درست می فرمایند.
ناشناس۱۰۷۶۵۴۷۱۳:۵۷:۰۵ ۱۳۹۸/۶/۱۱
قانون مقدم لر هر چیز است
ناشناس۱۰۷۶۳۱۸۱۲:۰۲:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
آقای عضو شورای شهر پنجم از چی دردت گرفته؟ از پرکاری قالیباف؟ از کم کاری خودتون؟ از آبرویی که ازتون رفته؟ خب به جای اینکه بگردید و نقص های دیگران رو پیدا کنید و باهاش نقص های خودتون رو بپوشونید یه کم کار کنید نه مثل قالیباف هاااا هزارتا مثل شما تَکراری ها نمیتونید یه روز مثل قالیباف کار کنید اما سعی کنید یه ذره مثل قالیباف بشید بابا از وقتی تیر و طایفه شما ها اومده روی کار تهران تعطیل شده
ناشناس۱۰۷۶۳۵۰۱۲:۱۶:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
ای کاش قالیباف شهردار شهر ما بشه
ناشناس۱۰۷۶۵۶۹۱۴:۰۹:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بدیهی دوست داری نه ؟
ناشناس۱۰۷۶۷۹۶۱۶:۲۶:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
.. بدهی نه بدیهی ؛ ثانیا" برای رفع نیازها خانواده خودت تا حالا وام نگرفتی ؛ در حالیکه این شهر بزرگی مثل تهرانه
ناشناس۱۰۷۶۳۶۸۱۲:۲۶:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
با این مدیریت فشل کم کم مردم دارن قدر قالیباف رو می دونن
ناشناس۱۰۷۶۹۴۱۱۸:۰۴:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۱
به همین تعداد منفی ها نگاه کنید همه با چشم می بینیم زمان قالیباف چه قدر بهتر بود اما از بس سیاست زده هستیم منفی می دهیم
ناشناس۱۰۷۶۳۸۰۱۲:۳۲:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
مناظره، بدهی ها را جبران ميکند؟!
ناشناس۱۰۷۶۴۵۷۱۳:۱۷:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
نخیر اما دروغگو را رسوا میکند
ناشناس۱۰۷۶۵۸۴۱۴:۱۵:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بدهی را جبران نمی کند ولی ماهیت تهمت زنندگان رو افشا خواهد کرد
ناشناس۱۰۷۶۶۴۲۱۴:۴۶:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بنظر میرسه مناظره دروغی که یک عده گفتن را مشخص میتونه بکنه و اینکه منابع بیشتری نسبت به بدهی بوده که میشده بدهی پرداخت بشه
ناشناس۱۰۷۶۳۹۳۱۲:۳۹:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۱
شرمنده ولی من نفهمیدم . اثبات صحت اسناد مالی نیاز به بررسی کارشناسان خبره دارد یا مناظره در جمع عوام بی تخصص مثل من. ؟؟؟
ناشناس۱۰۷۷۳۲۷۰۰:۲۴:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۱۲
هردوتاش
ناشناس۱۰۷۶۴۲۴۱۳:۰۰:۰۷ ۱۳۹۸/۶/۱۱
قالی سند میاره 16 تریلیون و حنا سند میاره 69 تریلیون. چرا مردم را مسخره کردید؟! کسی نیست اسناد اینا را رسیدگی کند؟ مگه شهر هرت است؟
حمید۱۰۷۶۴۳۱۱۳:۰۴:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۱۱
شورا و شهردار جدید برای کم کاری و نتوانستن های خودشون باید به این جور فرافکنی ها روی بیارند! بعد از 2 سال کار نکردن تازه یادشون افتاده که چقدر شهرداری بدهی داشته!!!
ناشناس۱۰۷۶۴۴۰۱۳:۰۹:۱۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
حق با قالیباف است
ناشناس۱۰۷۶۴۴۴۱۳:۱۰:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۱۱
لطفا دادستان ورود کند تا مشخص شود جریان اسلاحتلب با 55 هزار میلیارد اختلاف بیان شده چه کردند
خادم۱۰۷۶۴۴۵۱۳:۱۱:۰۸ ۱۳۹۸/۶/۱۱
عيسي شريفي چي شد ؟
ناشناس۱۰۷۶۴۴۸۱۳:۱۱:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۱۱
چک برگشتی، منبع مالی قابل مصرف است؟؟؟
ناشناس۱۰۷۶۴۴۹۱۳:۱۲:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۱
این شیوه قماش 2خردادی است- زمان خاتمی هم و قتی بهشون گفته می شد چرا کار انجام نمی دید می گفتن داریم بدهی دولت قبل رو می دیم!
ناشناس۱۰۷۶۴۵۱۱۳:۱۳:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بدهی دولت به کلان شهرها رو که نمیشه به حساب بستانکاری شهرداری گذاشت !! طبق اسناد شهرداری دوران قالیباف 69 هزار میلیارد بدهی به جاهای مختلف داره حالا اینکه سالانه دولت باید به کلان شهرها مبلغی رو بده ( که به هیچ کلان شهری نداده ) چه ربطی به بدهی شهرداری به پیمانکاران و بانکها داره !؟؟
ناشناس۱۰۷۶۴۵۹۱۳:۱۷:۵۵ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بنده به اصغر 10 م بدهی کارم ولی از علی 5 م طلب دارم !! این بدین معنی نیست که من به اصغر بدهکار نباشم !!!! بجای فرافکنی و کشیدن پای دولت در ماجرا ، مشخص کنید این همه بدهی برای چیست ؟
ناشناس۱۰۷۶۴۶۰۱۳:۱۸:۲۷ ۱۳۹۸/۶/۱۱
گماشته های خاتمی برید با نام کوچه و خیابون ها بازی کنید - شما در حد و شان آقای قالیباف نیستید
محسن۱۰۷۶۴۶۳۱۳:۱۹:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۱۱
به نظر بنده بهترین اقدام همینه که شهرداری ها منابع بانکی رو صرف آبادانی شهرها بکنن و سپس از طرق اخذ عوارض از شهروندان دوباره منابع به بانکها برگرده در غیر اینصورت انباشت منابع در بانک ها باعث ایجاد فساد مانند بانک سرمایه و صادرات میشه یا اینکه بانکها میرن به سمت بنگاه داری.
ناشناس۱۰۷۶۴۹۲۱۳:۳۰:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۱۱
خدا ازتون نگذره که ما رو بیچاره کردین حدود 4 میلیارد طلب داریم از شهرداری که 4 ساله پول ما رو نمیدن بعد میان میگن بدهی نداریم
محمد قاسمی۱۰۷۶۹۸۹۱۸:۳۲:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۱
تو تا دیروز که برجام امضا نشده بود یه پدر سرطانی در خانه داشتی که به دلیل تحریم فوت شده حالا دیدی برجام نونی نداشته شدی طلبکار شهرداری تهران؟؟؟ عجب از این کامنت های سازمان یافته
مهران۱۰۷۶۵۵۴۱۴:۰۱:۰۷ ۱۳۹۸/۶/۱۱
اولا بدهی شهرداری هست اینهمه اتوبان و جاده و بوستان و پارک و پل ساخته طبیعتا بدهی هم ممکن است ایجاد شود ثانیا قالیباف این کار ها رو کرد هزینه داشت این شورای شهر و شهرداری که فقط بلدن مجسمه هنرمندان رو بسازن
ناشناس۱۰۷۶۵۶۷۱۴:۰۸:۱۵ ۱۳۹۸/۶/۱۱
آمریکا هم 22 تریلیون دلار به صندوق بین المللی پول بدهکاره.این معنیش اینه که اقتصاد آمریکا در حال فروپاشیه؟ هرگز این نشون میده کاملا صنعت آمریکا در حال چرخشه... و بازگشت سرمایه قطعی است. باید دید بدهی بابت چه مساله ای است، طبق اسناد منتشر شده توسط معاون سابق قالیباف رقم بدهی 16 هزار میلیاردی که 14 هزار میلیاردش بصورت طلب از دولت است اصلا مفهوم بدی ندارد. یکم انصاف داشته باشید و کم کاری خودتون رو با دروغسازی گردن دیگران نندازید.
ناشناس۱۰۷۶۵۷۵۱۴:۱۱:۰۸ ۱۳۹۸/۶/۱۱
کارهای قالیباف همش نمایشی و برای انتخابات بود برای همین بودجه 10 سال آینده شهر رو خرج کرده و بدیهی درست کرد
ناشناس۱۰۷۷۲۸۵۲۳:۱۸:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۱
خرج پدرش که نکرده برای تو نوعی ساخت و ساز کرده
ناشناس۱۰۷۶۵۸۰۱۴:۱۳:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
قالیباف باید توضیح بده با این حجم پول دقیقا چی کار کرده ؟ با این پول میشه کل کشور رو از نو ساخت
مهشید۱۰۷۶۵۹۰۱۴:۱۹:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
روش اصلاح طلبان همین است وقتی بلد نیستند کار کنند یک چیزی را علم می کنند و تمامی تقصیرها رو گردن قبلی ها می اندازند مهم شهروندان تهرانی هستن که تفاوت دو مدیریت رو کاملا دارن حس می کنند.
ناشناس۱۰۷۶۶۴۴۱۴:۴۷:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
مزدوران توجه کنند که میرلوحی در دادگاه محکوم شد
JJ۱۰۷۶۶۷۳۱۵:۰۵:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
حق شما تهرانیها همین شهردارهای اصلاح طلب هستند که آجر روی آجر نمیتونن بزارن فقط ادعا میکنین کاری که قالیباف برای شما کرده را 10 دولت دیگه اصلاحات چی هم نمیتونن انجام بدن شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت.. هر چی منابع کشوریه برای شما خرج میکنن اونوقت توی شهرستان ما ی پل هوایی میخان بزنن 10 ساله که فقط دارن بررسی میکنن.کل خرجش هم به 5 میلیاردد نمیرسه.
ناشناس۱۰۷۶۶۹۲۱۵:۱۵:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۱۱
3 تا شهردار بعد از قالیباف اومده هنوز یک هزارم او کار نکردند.
ناشناس۱۰۷۶۷۰۰۱۵:۲۰:۱۶ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بنده خدا داخل كارتش فقط 2 ميليون داره. تو رو خدا اذيتش نكنيد/
ناشناس۱۰۷۶۷۹۳۱۶:۲۴:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
اين بنده خدا ٤ ميليون تو حساب ش داشت!! بعد يه چيزي كه عزيزان اصن بهش نمي پردازن اينه كه مثلا اگر مي گن ١٠٠٠٠ ميليارد شهرداري بدهكار بوده نمي گن كه مثلا سال ٩٠ اين مقدار بدهي داشتند و تسويه نكردند و با تورم شديد ديگه الان بعد ٨ سال شرعا نمي تونن الان ١٠٠٠٠ ميليارد به اون طلبكار برگردونن اگر نرخ ارز يا قيمت پرايد رو نظر بگيريد بايد الان ٦-٧ برابر برگردونن مثل اين مي مونه كه يكي از دولتهاي دهه ٦٠ بياد بگه ميزان بدهي دولت وقتي من مسئول بودم به عنوان مثال يه ميليارد بوده و من چقدر مدير خوبي بودم در قياس با مدير الان كه بدهي ش چند هزار ميليارده يه ميليارد دهه ٦٠ و دلار ٧ تومني كجا و يه ميليارد الان و دلار ١١٠٠٠ تومني كجا..
ناشناس۱۰۷۶۷۳۷۱۵:۴۶:۵۸ ۱۳۹۸/۶/۱۱
جالبه که "الف" بیشتر از خود خبر، به پاسخ به خبر پرداخته!
ناشناس۱۰۷۶۷۷۶۱۶:۰۹:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۱۱
برای همین است که شهرداری با هر طرحی دنبال پول گرفتن از مردم است. به طور مثال طرح کاهش آلودگی هوا را باید طرح جبران بخشی از بدهی های شهرداری! چون نه تنها به کاهش آلودگی کمکی نکرده بلکه شهر شلوغ تر و آلوده تر شده است. چون هر کس پول بدهد می تواند وارد شود و به آلوده تر شدن شهر و جیب شهرداری کمک کند.
ناشناس۱۰۷۶۸۰۲۱۶:۳۳:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
کارنامه قوی قالیباف و بی عرضگی شهرداری و شورای فعلی، موجب حسادت و پرونده سازی می شود.
ناشناس۱۰۷۶۹۵۰۱۸:۱۱:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
کارهای شورا و شهرداری بعد از قالیباف خیلی محدود و عمدتا تغییر نام چند بزرگراه و خیابان است.خدمات قالیباف قابل تقدیر است. از ایشان واقعا متشکرم. البته چون 6 ماه آینده انتخابات مجلس است، اصلاح طلبان که میدانند دستشان خالی است دست به شایعه و شبهه سازی می زنند تا شاید دوباره با دروغ و دغل بتوانند رای بیاورند. باید منتظر شایعه و شبهه های بزرگتر هم باشیم.
ناشناس۱۰۷۷۲۳۸۲۲:۳۴:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۱۱
هیچ فرقی نمیکنه. همشون دنبال منافع خودشونند..
پیمان۱۰۷۷۳۷۱۰۱:۲۶:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۲
یه شهردار خوب اومده تو شهر شاهرود کارش واقعا عالیه کل شهر رو تو یه مدت خیلی کوتاه آباد کرده. چند انسان مثل ایشون داشتیم اروپا امروز حسرت ایران رو میخورد.

پربحث‌های دیروز

 1. مشکل آمریکا فقط جمهوری اسلامی نیست، با مصدق هم مشکل داشتند/ مذاکره یعنی بازی در زمین تندروهای آمریکایی/ این آمریکاست که ما را نمی‌خواهد/ غرب اندیشی کشور را معطل کرده است 

 2. زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ سهمیه‌بندی بنزین تاثیری در قاچاق ندارد

 3. اردوگاه زندانیان آمریکایی در کره شمالی: درسی برای ما

 4. نشانی‌های غلط دادن به دولت؛ نوشداروهای بعد از مرگ سهراب...

 5. رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

 6. بودجه صداوسیما نصف بودجه یک فیلم هالیوود

 7. دلیل شکست حزب کارگر در یک نظرسنجی به روایت دیلی میرور

 8. عضو هیأت رئیسه مجلس: قدرت خرید حقوق‌بگیران در سال آینده ۲۰درصد کاهش می‌یابد

 9. دروغ رسانه‌های دولت درباره مالیات نهادهای انقلابی

 10. پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی درباره تورم و بازار ارز

 11. تابلوی بلوار ناصر حجازی در غرب تهران نصب شد

 12. پروژه استعفای روحانی، از کدام اتاق فکر درآمده؟

 13. صادق خرازی: روحانی در ماجرای بنزین به شعور جامعه ریشخند زد / بیانیه ۷۷ اصلاح‌طلب عقده گشایی با اصل نظام بود

 14. روحانی در جریان «زمان دقیق» اجرای طرح بنزینی بود

 15. حباب قیمتی در بازار مسکن شکسته شد

 16. محسن هاشمی: مترو بعد از گرانی بنزین فوق العاده شلوغ‌تر شده است

 17. یکی از بزرگترین کشتارهای حیوانات در جهان

 18. بدون تعارف با دانشمند تازه آزاد شده از زندان‌های آمریکا

 19. شناسایی ۴ کانون احتمالی منشاء بوی بد در تهران

 20. واکنش‌ها به پیشنهاد استعفای روحانی/ کرباسچی: باید صادقانه به اشتباهمان اعتراف کنیم/ روایت مجید انصاری از رایزنی با شورای نگهبان

 21. شبکه ملی باعث محدودیت در اینترنت خارج کشور می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. حقوق کارگران و کارمندان در سال ۹۹ چقدر باید افزایش پیدا کند؟

 3. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 4. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 5. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 6. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 7. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 8. دستمزد مهناز افشار از شبکه ماهواره‌ای چقدر است؟

 9. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 10. مشکل آمریکا فقط جمهوری اسلامی نیست، با مصدق هم مشکل داشتند/ مذاکره یعنی بازی در زمین تندروهای آمریکایی/ این آمریکاست که ما را نمی‌خواهد/ غرب اندیشی کشور را معطل کرده است 

 11. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 12. زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ سهمیه‌بندی بنزین تاثیری در قاچاق ندارد

 13. نگاهی به قتل فجیع نوجوان عراقی در بغداد

 14. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 15. یک عکس، یک شرح | نان، پست نمی‌شود...

 16. ناراحتی مردم رشت از رویکرد سریال تلویزیونی وارش

 17. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 18. نقش پزشکان بهارستان در معافیات مالیاتی همکاران! / یک جلسه تاریخی از تعارض منافع+فیلم

 19. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 20. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 21. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 22. «سورپرایز» آذری جهرمی معرفی شد

 23. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

 24. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 25. مالیات پزشکان آمریکایی سه برابر صادرات نفت ایران/ پزشکان ایرانی چقدر مالیات می‌دهند؟

آخرین عناوین