احمد توکلی: مارمولک‌های فساد، اژدها شدند/ افراد فاسد در مجلس اجازه نمی‌دهند افراد سالم تصمیم درستی بگیرند

گروه سیاسی الف،   3980610086 ۲۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
احمد توکلی: مارمولک‌های فساد، اژدها شدند/ افراد فاسد در مجلس اجازه نمی‌دهند افراد سالم تصمیم درستی بگیرند

عضو مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه مبارزه جدی با فساد دیر پا گرفت و مارمولک‌ها، اژدها شدند گفت: اگر مجلس تصویب می‌کرد که حقوق نمایندگان منتشر شود، در نوع نگاه به مجلس بسیار تاثیرگذار بود، در حالی که نمایندگان این لایحه را رد کردند، معنی کارشان این است که یکسری افراد فاسد وجود دارد که اجازه نمی‌دهند افراد سالم نیز تصمیم درستی بگیرند.

به گزارش الف، احمد توکلی رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو گفت: مبارزه جدی با فساد دیر پا گرفت و به قول رهبری باعث شد مارمولک‌ها، اژدها شوند، اما به هر حال با مسیری که به ویژه در این دوره شروع شده، در حال پیشروی هستیم، اگرچه در دوره قبل نیز برخی تلاش‌ها صورت گرفت، اما امروز با جسارت و صراحت بیشتری به مبارزه با متخلفان از دارندگان قدرت سیاسی یا افرادی که نسبتی با مقام‌های سیاسی دارند، شروع شده و دستگاه قضا با هیچ کس تعارف ندارد و به شکل گسترده‌ای با فساد مبارزه می‌کند.

احمد توکلی افزود: در حال حاضر مبارزه با فساد از سوی جامعه به شدت دنبال می‌شود و این توقع را خود حجت الاسلام رئیسی ایجاد کرد و برای اینکه ادامه پیدا کند، شرطش آن است که قوه قضائیه همچنان بی‌طرفی خودش را در پرونده‌های فساد حفظ کند. همچنین در هنگام بررسی پرونده‌ها صداقت قضات آسیب نبیند و تبعیضی روی ندهد و با رعایت این نکات می‌توان اعتماد مردم به مبارزه جدی با فساد را جلب کرد. ضمن این‌که آنجا که باید با آن برخورد جدی کرد و حساسیت داشت، برخورد با سازمان قدرت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در اصل باید دید صاحبان قدرت و ثروت چگونه به این دو مهم دست یافتند، دو نگاه است یا آنها این دو را به ناحق به دست آوردند یا به عمد در پیشبرد فساد به کار بردند که باید با هر دو برخورد شود. در حال حاضر فساد مالی و فساد در سپردن مناصب وجود دارد که هر دو باید به طور دقیق بررسی شود که اکنون این دو طیف در کشور وجود دارند و فعالیت می‌کنند که قوه قضائیه با بخشی از آنها برخورد کرده که این برخوردها جای امیدواری دارد.

احمد توکلی گفت: حرمت امامزاده را متولی باید نگه دارد، اگر ما همان‌طور که رهبری فرمودند و تجربه بشری به آن رسیده است، کارهای‌مان شفاف باشد، متهم نمی‌شویم. اگر امروز مجلس تصویب می‌کرد که حقوق نمایندگان منتشر شود، در نوع نگاه به مجلس بسیار تاثیرگذار بود، در حالی که نمایندگان این لایحه را رد کردند، معنی کارشان این است که یکسری افراد فاسد وجود دارد که اجازه نمی‌دهند افراد سالم نیز تصمیم درستی بگیرند. وقتی نماینده مجلس اجازه نمی‌دهد که میزان حقوقش منتشر شود و در اذهان عمومی شفاف‌سازی شود، چگونه باید به نمایندگان مجلس اعتماد کرد و عزم آنها را برای مبارزه با فساد جدی گرفت.

وی افزود: نمایندگان وکیل مردم در مجلس هستند، چرا در شرایط دشوار فعلی باید جیب نمایندگان انباشته شود. اگر همین مجلس شفاف عمل می‌کرد، در معرض اتهام قرار نمی‌گرفت. اگر دولت تکلیف ماده ۲۶ برنامه ششم را که اکنون دو سال است، معطل مانده، مشخص می‌کرد، امروز دریافتی تمام مدیران دولتی روشن می‌شد و همین مدیران نمی‌توانستند هر سال برای خودشان ۲۰۰ میلیون تومان پاداش بنویسند! لذا اگر شفافیت باشد، مردم اعتماد می‌کنند و اگر نباشد مردم به دولت و حکومت بی‌اعتماد می‌شوند.

نماینده سابق مجلس عنوان کرد: ما تلاش داریم آئین دادرسی کیفری بدون تبعیض اعمال شود و در همین زمینه مواردی را یادداشت کردیم که به حجت الاسلام رئیسی ارسال می‌کنیم که وقتی فردی در یک پرونده‌ای ۱۱ میلیون سوء‌استفاده داشته، در پرونده دیگر ۳، ۴ میلیون در میان بوده، هر دو در یک دادگاه محاکمه نشوند. به عبارتی اگر متهمان دادگاه سرمایه به دادگاه ویژه می‌روند، متهمان پرونده خصوصی‌سازی به دادگاه عادی نروند، بلکه با همه به شکل یکسان برخورد کنند. من اطمینان دارم که آقای رئیسی به تذکرات ما عنایت می‌کنند و آن زمان خبرهای خوشی می‌شنویم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۷۵۱۲۴۱۳:۰۴:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۱۰
یکی از روشهایی که الان بهش نیاز داریم، روش میتی کومانه که افرادی باید به صورت مامور مخفی و در قالب ارباب رجوع و با اختیارات گسترده به سازمانها و نهادها مراجعه کنند و مسئولان فاسد رو شناسایی و به قوه قضاییه معرفی کنند.
ناشناس۱۰۷۵۴۹۴۱۷:۰۳:۰۸ ۱۳۹۸/۶/۱۰
همین میتی کومانها عوامل اصلی فساد شده اند والا تا دلت بخواهد سازمان بازرسی و حراست و اطلاعات و .... سازمانهای موازی دیگر وجود دارند.
ناشناس۱۰۷۵۸۴۵۰۰:۵۲:۴۲ ۱۳۹۸/۶/۱۱
در این دوره از مجلس فقط عده‌ای که تعدادشان کمتر از انگشتان ۲ دست است سعی کرده‌اند روزی حلال خود را آلوده به آه و خون‌دل ملت و رشوه و خیانت نکنند _________________
000۱۰۷۵۹۳۳۰۷:۰۰:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۱
بياييد يه سري ميتي كومان ديگه از خارج وارد كنيم تا اين ميتي كومان هاي خودمون رو كنترل كنند تا اونها كار خودشان را درست انجام بدهند
ناشناس۱۰۷۵۵۱۵۱۷:۲۲:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۱۰
شاه عباس هم با لباس مبدل به میان رعیت میرفت و گاهی شب تا صبح را با انها در بیقوله ها و کوچه و بازار زندگی میکرد شب سمور گذشت لب تنور گذشت
ناشناس۱۰۷۵۵۸۶۱۸:۲۶:۵۲ ۱۳۹۸/۶/۱۰
هرچی توی مبارزه با بیکاری موفق بودید توی مبارزه با فساد موفق خواهید شد
ناشناس۱۰۷۵۷۲۸۲۱:۴۱:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۱۰
قوه قضائیه با چند فرمان و دستور العمل درست نمیشود در هر شعبه از منشی تا مدیر دفتر تا قاضی و دادیار و بازپرس هر کدام حکم خدایی دارند.
ناشناس۱۰۷۵۱۳۹۱۳:۱۰:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۱۰
همه جا صحبت از این است آقای رئیسی در قوه قضاییه کولاک کرده با مفسدین برخورد میکند قوه قضائیه داره پاکسازی میشه و پاکسازی میکنه خوب یک سوال مطرح هست که جوابی برایش نیست اگه قبلا قوه قضائیه داری اشکالاتی بود و نمی توانست در برابر فساد مقابله کنه حتی بعضا اعضا داخل قوه نیز فسادی مرتکب میشدن مثل زمین خواری در اراضی قزوین توسط پرسنل دادگستری قزوین که در رسانه ها منعکس گردید
ناشناس۱۰۷۵۱۶۹۱۳:۲۴:۲۴ ۱۳۹۸/۶/۱۰
قبلا سالم وارد مجلس می شدند و افعی خارج الان افعی وارد و خداکند فقط اژدها خارج شوند .
سیروس مهدوی۱۰۷۵۳۶۲۱۵:۲۴:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۰
چه افعی باشند چه اژدها کافیست با قانون حمایت از افشاکنندگان فساد رسوایشان کنید آنوقت خواهید دید فقط می توانند کرم خاکی باشند . این من و شما هستیم که با سکوتمان از این کرمهای خاکی افعی و اژدها ساختیم . باید فساد را فریاد زد فریاد زد فریاد زد .
mostaf.kamali95@yahoo.com۱۰۷۵۵۰۴۱۷:۱۱:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۰
وقتی جناب دکتر فرمودند مارمولک های فساد اژدها شدند یاد آن جوک افتادم که که یکی در خوزستان به مارمولکی خیره میشه مارمولکه بحرف میاد میگه چیه کا بد جوری نگاه میکنی بچه سوسمار تا حالا ندیدی اگر قوه قضاییه چند تا از این به اصطلاح اژدهای فساد را به دار مجازات اویزان کند تمامشون به صف میشن پول های بیت المال را باز گردانند و برونند در سوراخ هایی که مارمولک ها میرن پنهان بشن زندگی زیر زمینی بکنندداز ترس ابرو
بیگی29۱۰۷۵۶۶۷۲۰:۲۶:۳۴ ۱۳۹۸/۶/۱۰
آقای توکلی مگر در کتاب های شما حکایت،تخم مرغ دزد شتر دزد میشود نبود؟اینها نتیجه کوتاهی های مکرر گذشته است.نتیجه دوست بازی ها و رانت ها است.وقتی رابطه جای ضابطه را میگیرد،انتظار دیگری دارید؟
ناشناس۱۰۷۵۹۲۹۰۶:۲۵:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
اینا اضافه بر ضرب المثل شتر را باربارش برده و میبرند
ناشناس۱۰۷۵۱۷۸۱۳:۳۰:۱۶ ۱۳۹۸/۶/۱۰
زاکانی: تنها در یک مورد فردی زمین با کاربری سبز را به بهای ٣٧ میلیارد تومان از بنیاد شهید خریده و سپس با تغییر کاربری نیمی از مساحت این زمین آن را به ویلاسازی در قطعات ٢۰۰۰ مترمربعی اختصاص داده و سود چند صد میلیاردی کسب کرده است. وی سپس با کسب این درآمد نامشروع ۴۰ درصد از سهام یکی از پتروشیمی های کشور را خریداری کرد و ظرف چند ماه پس از خرید وی، بهای سهام شرکت یک مرتبه چند ١۰ برابر شده است. به این ترتیب فرد صاحب سرمایه ای در حدود ٩۰ تا ١۰۰هزار میلیارد تومان شده؛ رقمی که با بازگشت آن به بیت المال می توان تمام بی خانمان های کشور را خانه دار کرد.
سیروس مهدوی۱۰۷۵۱۸۲۱۳:۳۰:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۱۰
همانطور که دستگاه قضایی پاکسازی مفسدین را از خودش شروع کرد در مجلس هم می بایست ریاستی حاکم شود که به پاکسازی مجلس از درون خودش بپردازد . و البته تا زمانی که این دو قوه از فساد مبری نشوند هرگز دولت که خودش عامل تولید فساد است اصلاح نمی شود . رانت و یقه سفیدی و اختلاس و غارت و دزدی همه از درون دولت شروع شده است . دولت خودش را اصلاح نمی کند مگر آنکه قوانین مقتدرانه و ضد فساد از مجلس و بعد دستگاه قضایی دولت را نظارت و اصلاح نماید. تا زمانیکه قوانین تعارض منافع و حمایت از افشاکنندگان فساد و شفافیت به خواست و مطالبه ملت و رهبر به اجرا در نیایید دستگاه قضایی در مبارزه با فساد اقتدار نمی یابد . اقتدار دستگاه قضایی در همنوا شدن با مردم و اعتماد به نظارت مردمی می باشد که آقای رئیسی عالم به این موضوع می باشند . باید مردم ایران با حمایت رهبر ایران یکپارچه مطالبه گر قوانین ضد فساد شوند و عناصر فاسد را از قوای سه گانه بیرون بریزند و برای همیشه به این وضع خاتمه دهند که در غیر اینصورت این مارمولک فساد برای همیشه اژدهای هفت سر فساد باقی خواهد ماند و خون ملت را همچنان می مکد.
ناشناس۱۰۷۵۱۹۸۱۳:۴۷:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۱۰
معیارهای مردم برای انتخابات مجلس که در پایان سال انجام میشود باید با معیارهای گذشتع تفاوت داشته باشد مجلس بعدی باید از افراد کاردان و غیر وابسته به اصول گرا و اصلاح طلب پر شود
ناشناس۱۰۷۵۳۹۴۱۵:۵۳:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۰
جناب توكلى شما با ذكر نام و ميزان فساد افراد شفاف سازى كنيد بياييد شما جلودار باشيد و اصلى هارو به محاكمه بكشانيد
هادی۱۰۷۵۴۵۳۱۶:۳۲:۴۰ ۱۳۹۸/۶/۱۰
پس اگر راست میگویید.نگذارید افراد دون پایه وارد مجلس شوند.حالا که شدند و مخل نظام اقتصادی کشور هستند کار برخود با مفاسد اقتصادی را از مجلس شروع کنید .نگذارید " خانه ملت " بیش از این آلوده شود .
ناشناس۱۰۷۵۵۰۶۱۷:۱۳:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۰
مثل کشور چین باید با شدت برخورد کردن با مفاسد اداری حکومت رو از مفسدین پاکسازی کرد!وگرنه با خواهش وتمنا جلیتر میشوند!وحشت از مجازات است که وسوسه سؤاستفاده از قدرت رو میگیره!
ناشناس۱۰۷۵۶۵۴۲۰:۰۹:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۱۰
با جایزه گذاشتن برای سر اژدها ها میشود با آنها مبارزه کرد!:)
ناشناس۱۰۷۵۶۵۹۲۰:۱۷:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۱۰
چه کسی باید بر ناظران نظارت کند
ناشناس۱۰۷۶۱۵۷۱۰:۲۶:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
موضوع شفافیت یعنی نظارت همه به همه!که موجب وحشت ریگ بکفش داران میشود!
سینا۱۰۷۵۷۶۰۲۲:۱۷:۱۷ ۱۳۹۸/۶/۱۰
من یه چیز بگم توکلی دمت گرم
ناشناس۱۰۷۵۸۱۹۰۰:۰۳:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۱۱
یکی از انواع فساد بورسیه شدن برای تحصیل در فرنگ به هزینه بیت المال است.
ناشناس۱۰۷۵۸۸۰۰۱:۴۲:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۱
دیده بان شفافیت وعدالت چرا می ترسی شفاف افراد فاسد مجلس را معرفی کنی اگر شفافیت بخور و نمیر است اسم نمایندگان سالم را بگو ما با یک جمع و تفریق ساده افراد فاسد را احصا می کنیم
فردانش۱۰۷۵۸۹۹۰۲:۳۹:۵۱ ۱۳۹۸/۶/۱۱
دفاع بی دریغ رئیس مجلس از دو نماینده خطا کار نمایانگر خیلی از اماها و اگرها در خصوص رفتار نمایندگان خواهد بود که مردم آنرا کاملا درک میکنند.
فرهنگ۱۰۷۶۰۰۳۰۸:۲۶:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
افراد فاسد در مجلس اجازه نمی‌دهند افراد سالم تصمیم درستی بگیرند!!!!!!!! خوشبحالمون با این مملکت

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 6. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 7. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 8. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 9. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 10. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 11. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 12. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 13. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 14. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 15. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 16. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 17. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 18. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 19. تردید دولت در سفر به نیویورک

 20. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 21. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 22. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 23. توانمندی‌های تسلیحاتی و موشکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  

 24. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 25. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 6. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 7. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 8. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 9. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 10. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 11. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 12. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 13. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 14. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 15. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 16. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 17. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 18. عکس جنجالی بازیکنان استقلال با پیراهن دختر آبی  

 19. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 20. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 21. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 22. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 23. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 24. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 25. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 15. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 16. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 17. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 18. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 19. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 20. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 21. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 22. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 23. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 24. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 25. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

پربحث‌های امروز

 1. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 2. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 3. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 4. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 5. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 6. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 7. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 8. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 9. تردید دولت در سفر به نیویورک

 10. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 11. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 12. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 13. قاضی‌زاده: اعتراض علی مطهری برای حضور در تلویزیون منتفی است

 14. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 15. سفیر جدید سوئد در تهران رونوشت استوار نامه خود را تقدیم ظریف کرد

 16. توضیحاتی در خصوص آزادی سعید مرتضوی

 17. صفار هرندی: اصلاح‌طلبان از رای‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند

 18. امیرعبداللهیان: عربستان پاسخ کوبنده‌ای دریافت کرد

 19. اختصاص تسهیلات برای تکمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان

 20. دو اشتباه بزرگ آقای ناطق نوری در انتخابات سال 1376/برخی کارها نیاز به دستور صریح رهبری ندارد

 21. آیت‌الله نوری همدانی: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای برخی مشکلات کشور بدانیم

 22. ظریف: ترامپ حتی برای امضایش هم ارزشی قائل نیست

 23. ماجرای وثیقه ۲۰ میلیاردی یک دهه هفتادی برای شبنم نعمت‌زاده

 24. شمخانی: سیاست ایران کاهش تنش و اجتناب از درگیری است

 25. آیت‌الله جنتی: حمله پهپادی یمن پاسخی کوبنده به تجاوزگری و جنایت عربستان بود

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 5. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 6. یک اصلاح‌طلب: به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

 7. سخنگوی وزارت خارجه: هیئت سیاسی طالبان با مقامات ایران گفتگو کردند

 8. رئیسی لیست اموال خود را به رهبر انقلاب اعلام کرد

 9. وزارت دادگستری: دولت کانادا عذرخواهی رسمی و استرداد اموال کند

 10. بازدید کمیته هسته ای مجلس از فردو و نطنز

 11. مترجم سابق سازمان منافقین: مسعود رجوی در عربستان مُرده است

 12. حجت الاسلام درویشان رئیس سازمان بازرسی کل کشور شد

 13. واعظی: ایران محدودیتی در همکاری‌ با ترکیه ندارد

 14. هیچ صنعتی به اندازه حوزه نوآوری و فناوری برای کشور درآمد ندارد

 15. جزئیات هفتمین اجلاس خبرگان اعلام شد

 16. دبیر جدید هیئت دولت کیست؟ + سوابق

 17. «سیمایی‌صراف» دبیر هیئت دولت شد

 18. دادگاه عالی انگلیس محکومیت ایران به پرداخت خسارت به آمریکا را رد کرد

 19. توئیت آشنا از دستاوردهای اجلاس سه‌جانبه آنکارا  

 20. سلیمی‌نمین: تناقض گویی‌های رئیس جمهور درباره مبارزه با فساد طبیعی است

 21. روحانی به تهران بازگشت

 22. درآمدی بر شكل‌گيری ائتلاف

 23. اعلام آمادگی برخی نمایندگان برای اعلام شفاف آراء در مجلس

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 5. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 6. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 7. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 8. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 9. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 10. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 11. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 12. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 13. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 14. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 15. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 16. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 17. حقوق بشر فیروزه‌ای؛ یک سازمان و هزاران تناقض

 18. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 19. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 20. نظر متناقض دولت درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها/ درخواست یک تشکل دانشجویی درباره برادران صدرالساداتی/ سعید مرتضوی چگونه آزاد شد؟

 21. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 22. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 23. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 25. طرح جدید مجلس برای الزام دولت به شکایت علیه "هالیوود"

آخرین عناوین