لاریجانی: دولت و اتاق بازرگانی درباره لایحه تجارت متفق‌النظر هستند

گروه سیاسی الف،   3980610045

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که بر روی لایحه تجارت، کار کارشناسی در دوره‌ طولانی انجام شده است، گفت: لایحه تجارت اکنون یک لایحه پخته است و چندین دولت بر روی آن کار کارشناسی انجام دادند.

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس در جریان بررسی مواد لایحه تجارت بیان کرد: اکنون که لایحه تجارت در مجلس در حال بررسی و تصویب مواد آن است نیاز است تا یک فرد از سوی مجلس در فضای رسانه ای توضیحات لازم را ارائه کند. عده‌ای حتی نمی‌دانند که این لایحه از سوی دولت به مجلس ارائه شده است و گمان دارند که این طرحی از سوی مجلس بوده و اکنون در حال تصویب است.

وی در ادامه اظهار کرد: واقعیت این است که این لایحه حدودا در ۴ دولت بررسی شده و اکنون به مجلس آمده است. از سوی دیگر علی رغم حضور نمایندگان اتاق بازرگانی و دولت و موافقت آنها با تمامی مواد شاهد هستیم که برخی از مسئولان در فضای رسانه‌ای اظهاراتی دیگر دارند.

نماینده مردم شاهین شهر در مجس تصریح کرد:‌ بنده شخصا چندی پیش شاهد بودم که یک فرد از اتاق بازرگانی اظهار داشت که افرادی که در مجلس از سوی ما حضور یافته‌اند از ما نیستند و ما مخالف هستیم. در صورتی که این موضوع اشتباه بوده و مجلس هم از دولت و هم از اتاق بازرگانی دعوت کرده و آنها می‌توانند نظر خود را در جلسه بیان کنند.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی بیان کرد: بنده چندین بار عرض کردم که این لایحه از سوی دولت ارائه شده و در چندین دولت، بر روی آن کار انجام شده است. این لایحه از دولت آقای خاتمی کلید خورده و سپس در مرکز پژوهش‌های مجلس کار  کارشناسی انجام شده و بعد از کارشدن در سایر دولت‌ها اکنون به مجلس رسیده است. در خصوص این لایحه دولت و اتاق بازرگانی متفق هستند و دلیل آن که مجلس با سرعت مواد آن را تصویب می‌کند این است که کار کارشناسی لازم بر روی آن انجام شده و یک لایحه پخته است.