برگزاری مراسم معرفی دبیرکل جدید مجمع جهانی اهل‌بیت

گروه فرهنگی الف،   3980609125 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
برگزاری مراسم معرفی دبیرکل جدید مجمع جهانی اهل‌بیت

آیین تکریم حجت‌الاسلام و المسلمین اختری- دبیرکل سابق مجمع جهانی اهل بیت (ع) - و معارفه حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانی – دبیرکل جدید مجمع جهانی اهل بیت (ع) - با حضور سید عباس صالحی-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آشنا -مسئول دفتر رئیس جمهور، آیت‌الله رشاد -رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران و جمعی از اساتید، مدیران و مسئولان فرهنگی و اعضای شورای مجمع جهانی اهل بیت (ع) برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین نواب- دبیر شورای اهل بیت (ع) - با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های حجت‌الاسلام اختری گفت: راه‌اندازی حزب‌الله لبنان از مهمترین اقدامات ایشان بوده است. شاید حزب‌الله لبنان قبل از ایشان راه اندازی شده باشد اما کارآمد کردن آن و این که پلی بین امام و انقلاب باشد از اقدامات وی است و در مدت اقامت در سوریه خدمات ارزشمندی را برای نظام و انقلاب به همراه داشتند. امروز که با انتخاب مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانی دبیر کل مجمع حهانی اهل بیت شدند ایشان نیز از یاران خدوم و با سابقه انقلاب هستند. امیدواریم از این پس نیز شاهد فعالیت وافزایش اقدامات مجمع جهانی اهل بیت (ع) در سطح جهان باشیم.

در ادامه، شیخ معطول – عضو کویتی مجمع جهانی اهل بیت (ع) - با تقدیر از تلاش‌های حجت الاسلام اختری و با تاکید بر این که حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانی تجربه طولانی در زمینه تبلیغ و ترویج دین داشتند و این شخصیت در امتداد شخصیت شهید بهشتی هستند گفت: از رهبر معظم انقلاب تشکر می‌کنم و آرزوی طول عمر برای ایشان دارم. در راستای فعالیت مجمع جهانی اهل بیت (ع) چند نکته را باید مد نظر داشته باشیم. یکی این که نیروهای مولد از موازی کاری پرهیز کنند و در صدد باشیم که در این مجمع به بیان چهره‌ اهل بیت (ع) برای جهانیان بپردازد و امیدواریم که مجمع جهانی (ع) بتواند بیشتر و بهتر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهد.

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری - رئیس عالی شورای مجمع جهانی اهل بیت(ع) - با تاکید بر این موضوع که یکی از پرخاصیت‌ترین موجودات این عالم نور است، گفت: ما نور معنوی همچون قرآن و عترت را داریم. در زیارت جامعه کبیره بیش از هفت تا هشت مورد درباره انوار و نور اهل بیت (ع) سخن گفته شده است. در اثر نور قیام امام حسین (ع) بود که جامعه رشد و تعالی پیدا کرد.

وی با اشاره به شخصیت‌های دبیرکل سابق و جدید مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: هر دوی بزرگواران عزیز و محترم هستند و اقدامات حجت‌الاسلام و المسلمین اختری در سوریه و لبنان قابل تقدیر است. آقای رمضانی هم فعالیت‌های متعددی در هامبورگ  داشته‌اند و در آنجا که مشغول فعالیت بودند با شیعیان بسیار زیادی در ارتباط  داشته‌اند. امیدواریم این امر عامل وحدت باشد. امیدواریم در مدیریت جدید بیشتر از گذشته در  فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و دانشگاه‌ها فعالیت داشته باشیم.

در ادامه، آیت‌الله تسخیری – مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام - با قرائت حکم مقام معظم رهبری خطاب به حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانی گفت: خود مکتب اهل بیت (ع) مکتب عظیمی است و راه نجات بشریت را ارائه می‌دهد. عظمت این مکتب به طور طبیعی بسیار زیاد است و عظمت این مسئولیت نیز همین گونه است. مسئولیتی که رهبری بر عهده این مجمع گذاشتند با رویکرد تحول گرایی است. به دلیل جایگاه مهم و حساس اهل بیت (ع) در جهان این مسئولیت بر عهده این مجمع نهاده شده است و از مسئولان اتنظار می‌رود که پیروان اهل بیت (ع) از تمام جهان در این مجمع حضور داشته باشند. پیروان اهل بیت (ع) در صد کشور جهان حضور دارند و همواره موفق هستند و می‌خواهند که مجمع پشتیبان آنها باشند و مدافع حقوقشان. دشمنان همواره نسبت به این مکتب فعالیت زیادی داشتند و بخصوص شاهد فعالیت‌های وهابی، نیز در زمینه خنثی کردن اقدامات اهل بیت (ع) هستیم. خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امکانات تشیع بسیار عظیم‌تر شده است.

در ادامه، حجت‌الاسلام و المسلمین اختری – دبیر کل سابق مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: در این ۱۵ سال مجمع اقدامات بسیار زیادی داشت که در طول این چند دقیقه نمی‌توانیم این فعالیت‌ها را مطرح کنم. از جمله اهداف مجمع ساماندهی و سازماندهی به وضعیت شیعیان و نشر معارف اهل بیت (ع) بر اساس وحدت و تعامل و تعاون با مسلمانان با حتی غیر مسلمانان است و در این امر تلاش‌های زیادی صورت گرفته شده است و جای تلاش بیشتری هم دارد. امروز شیعیان از ما انتظار دارند که حامی و یاور آنها باشیم و این نیازمند امکاناتی است که باید در تمام ظرفیت‌ها بهره ببریم.

وی با تبریک به حجت‌الاسلام رمضانی گفت: امیدواریم اقدامات مجمع با سرعت بیشتری به پیش برود تشکیلات متعددی از جمله مجمع جوانان، پزشکان بدون مرز، بانوان، دانشگاه جهانی اهل بیت (ع) و... راه‌اندازی و ساماندهی شده است. همچنین درفضای مجازی نیز قدم‌های خوبی برداشته شده است اما فضای مجازی نیازمند تولید و بهره‌وری است و امیدواریم از این پس نیز این فعالیت‌ها بیشتر از گذشته ادامه داشته باشد.

او توضیح داد: خبرگزاری اهل بیت (ع) با ۲۵ زبان در دنیا فعالیت دارد. ویکی شیعه نیز با ۱۰ زبان فعال است و جای گستردگی بیشتری دارد. در زمینه تشکل‌های تجاری ما اقداماتی داشته‌ایم اما کافی نیست و نیازمند تلاش‌های بیشتری است. ۱۵ میلیون صهیونیست در جهان وجود دارد که در تمام مراکز بزرگ دنیا در عرصه‌های اقتصادی،فرهنگی، سیاسی و... حضور دارند. به برکت انقلاب نیز بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مسلمان داریم و امیدواریم تعداد آنها نیز بیشتر از این‌ها شود. برخی فکر می‌کنند ما می‌خواهیم اهل بیت (ع) را تبلیغ کنیم اما هدف ما این نیست  ما نمی‌خواهیم تمام مردم جهان را شیعه کنیم اما وقتی آنها نور و ایستادگی اهل بیت (ع) را می‌بینند خود به این سمت می‌آیند. در سه سال گذشته  کتاب‌های اهل بیت (ع) را به ۵۸ زبان ترجمه کردیم و اگر پیگیری‌های شورای عالی مجمع و سایر دوستان نبود، نمی‌توانستیم کاری از پیش ببریم. امیدواریم از این پس نیز این فعالیت‌ها ادامه داشته باشد که انشاء الله همینطور است.

راهبرد مجمع جهانی اهل بیت (ع) بر محور عقلانیت، معنویت، عدالت خواهی، بیداری و ترویج نهضت مقاومت است

در ادامه، حجت‌الاسلام رمضانی- دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) - با تشکر از حسن اعتماد مقام معظم رهبری گفت: آنچه که مهم است این است که تلاش کنیم همواره در این مسیر گامی ارزشمند برای اجرای سنت اهل بیت (ع) برداریم.

وی گفت: راهبرد مجمع همان گونه که در سخنان رهبری  به آن اشاره شده و تاکنون نیز اعمال شده است بر اساس عقلانیت و معنویت و عدالت خواهی، بیداری و ترویج نهضت مقاومت است. کارهای گذشته باید ادامه پیدا کند و بر توسعه کمی و کیفی آن نیز افزوده شود.

در این مراسم توسط آیت الله تسخیری-مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام- حکم مقام معظم رهبری به حجت‌الاسلام والمسلمین رمضانی اعطا و از زحمات حجت‌الاسلام والمسلیمن اختری نیز  تقدیر و تشکر شد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 3. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 4. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 5. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 6. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 7. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 8. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 9. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 10. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 11. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 12. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 13. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 14. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 15. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 16. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 17. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 18. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 19. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 20. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

 21. تردید دولت در سفر به نیویورک

 22. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 23. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 24. ترامپ: گزینه‌های زیادی درباره ایران داریم/تحریمشان می‌کنیم

 25. پامپئو در جده: در تلاش برای تشکیل ائتلاف علیه ایران هستیم

پربحث‌های دیروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 6. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 7. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 8. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 9. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 10. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 11. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 12. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 13. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 14. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 15. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 16. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 17. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 18. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 19. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 20. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 21. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 22. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

 23. تردید دولت در سفر به نیویورک

 24. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 25. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 10. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 11. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 12. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 13. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 14. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 15. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 16. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 17. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 18. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 19. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 20. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 21. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 22. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 23. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 24. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 25. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 5. استاد ایرانی مقیم آمریکا: ۸۰ سال است هر روز زیارت عاشورا می‌خوانم

 6. پیشانی پینه بسته‌ها در برابر کدام عمل امام حسین ایستادند؟!

 7. گفت‌وگوی دوستانه با سپر و شمشیر!

 8. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 9. توضیحات تهیه‌کننده «ستایش» درباره گریم نرگس محمدی

 10. «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟  

 11. ناگفته‌هایی در مورد برج 315 متری میلاد

 12. شبکه‌های برون مرزی بازوی جمهوری اسلامی هستند/ بودجه رسانه‌های برون مرزی ایران نباید تحت‌الشعاع تصمیمات دولت‌ها قرار گیرد

 13. پشت‌پرده انتشار مطالب توهین‌آمیز برخی سلبریتی‌ها چیست؟

 14. کارگردان فیلم رستاخیز: مسئولان را به دادگاه الهی حواله داده‌ایم

 15. راز جوان‌تر شدن ستایش در فصل سوم چیست؟

 16. امام سجاد(ع) چگونه یزید را رسوا کرد

 17. واکنش کارگردان «رستاخیز» به انتشار فیلمش در اینترنت

 18. امروز بلیت سینماها نیم‌بهاست

 19. واکنش وزیر ارشاد به درخواست کارگردان رستاخیز

 20. تیزر «ماجرای نیمروز: رد خون» منتشر شد  

 21. چرایی تقدیر رهبر انقلاب از ابتکار یک مداح

 22. فرزند پرویز پرستویی بازیگر شد

 23. تلاش فوق‌لیسانسه‌ها برای رسیدن به آنتن ۹۸

 24. تردد بیش از ۲ میلیون زائر از مرز مهران

 25. بهنام تشکر مجری تلویزیون شد

آخرین عناوین