در گفتگو با الف مطرح شد فواد ایزدی: برخی از مقامات وسواس مذاکره پیدا کرده‌اند/ نباید با مطرح کردن مذاکره به غربی‌ها تنفس مصنوعی داد/ ترامپ دنبال دیدار است‌ نه مذاکره

گروه سیاسی الف،   3980609071 ۴۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
فواد ایزدی: برخی از مقامات وسواس مذاکره پیدا کرده‌اند/ نباید با مطرح کردن مذاکره به غربی‌ها تنفس مصنوعی داد/ ترامپ دنبال دیدار است‌ نه مذاکره

یک کارشناس مسایل سیاست خارجی معتقد است که متاسفانه برخی از مقامات کشورمان وسواس مذاکره پیدا کرده و مطرح می‌کنند که امکان دارد فرصت مذاکره را از دست بدهیم، در صورتیکه آمریکایی ها با مذاکره کردن به دنبال امتیازگیری بیشتر از ایران هستند و ما گام‌های بعدی خودمان در قبال رفتار آنها را با جدیت بیشتری برداریم.

به گزارش الف، چند ماهی است که تنش‌ها میان ایران و آمریکا بالاگرفته است و اروپایی‌ها به جای انجام تعهداتشان در برجام، هم اکنون به دنبال نوعی مصالحه آمریکایی - ایرانی هستند تا از این طریق بتوانند خود را از مخمصه‌ای که در آن گرفتار شده‌اند، نجات دهند. 

سفر غیر منتظره محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به بیاریتز فرانسه و نیز مواضع امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه در خصوص تلاش کاخ الیزه برای انجام دیدار احتمالی میان حسن روحانی رئیس جمهور ایران، موجب شده است که برخی جریان سازی‌های رسانه‌ای و سیاسی در این رابطه، علی رغم اعلام مواضع صریح تهران و عدم مذاکره با آمریکا، شدت بگیرد.

این در حالی است که تنها چند روز تا برداشتن گام سوم ایران باقی مانده است و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر اینکه ایران برای حفظ برجام نه با آمریکا بلکه با اروپا مسئله دارد، گفت که نیم ساعت رفتن به کاخ سفید مشکلات ایران را حل نمی‌کند و ایران ۱۵ شهریور گام سوم را برمی‌دارد.

در همین راستا، فواد ایزدی، کارشناس مسایل سیاست خارجی و آمریکا در گفتگو با خبرنگار سیاسی الف، در مورد اقدامات اروپایی‌ها در قبال برجام و گفتگوهای اخیر با ایران اظهار داشت: برجام توافق خوبی برای اروپا و آمریکا بود چراکه متاسفانه به صورت گسترده فعالیت‌های هسته‌ای ایران را متوقف کرد و نظارت‌هایی را بر کشورمان حاکم کرد که برای هیچ کشوری چنین موضوعی رخ نداد. آمریکایی‌ها همواره مطرح کردند که برجام هم محدودیت هسته‌ای و هم نظارت‌های زیادی را برای ایران به وجود آورده است اما با برجام نمی‌توان همه فعالیت‌های ایران را متوقف کرد لذا از برجام خارج شدند.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها اعتقاد داشتند که خروج از برجام می‌تواند ایرانی‌ها را به پای میز مذاکره کشاند، اما اروپایی‌ها با این موضوع مخالف بوده و به آمریکا تذکر می‌دادند که نباید از برجام خارج شد چراکه با پایبندی به برجام می‌توان امتیازهای جدید دیگری از ایران گرفت. تحولات دو سه ماه اخیر نشان می‌دهد که اکنون که ایران به سمت خروج از برجام رفته است، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به دنبال راهکارهایی می‌گردند که این اتفاق رخ ندهد چراکه در اینصورت نمی‌توانند امتیازات جدیدی از ایران بگیرند.

ایزدی با بیان اینکه ایران باید گام بعدی را با سرعت بیشتری بر دارد، تاکید کرد: باتوجه به اقدامات کارشکنانه آمریکایی‌ها و وقت‌کشی اروپا، ایران باید گام بعدی را به سرعت بیشتری بردارد چراکه غربی‌ها تا به الان به دلیل حرکت لاک‌پشتی ایران، اقدامات ما را خیلی جدی نمی‌گرفتند ولی الان که اروپایی‌ها از اقدامات ایران احساس خطر کرده به تکاپو افتاده و به دنبال راهکارهای جدید هستند.

این کارشناس مسایل آمریکا ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران، در حال حاضر حرکت جدی‌تر را برای خروج از برجام آغاز کرده است، اما اینکه آیا با اروپا به توافق رسیده و آنها چه تصمیمی خواهند گرفت بستگی به اقدامات ما دارد، همانطور که گفتم حرکت لاک‌پشتی ما فایده ندارد، بلکه باید اقدام سوم را بسیار جدی و عملیاتی‌تر بر داشت، چراکه اگر آنها احساس کنند که اقدامات ما جدی است، آن زمان امکان دارد که کارهای جدی‌تری انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه یک سال و نیم است که برخی از مقامات دولتی همواره مطرح می‌کنند که صبر راهبردی را در دستور کار قرار داده و منتظر اقدامات اروپایی‌ها هستند، در صورتی که این وقت تلف کردن اشتباه بود.

ایزدی در پاسخ به این سوال که آیا مذاکره‌ای با حضور آمریکا به وقوع خواهد پیوست، گفت: بین مذاکره و دیدار فرق بسیار است، در دیدار تنها عکس یادگاری می‌گیرند اما مذاکره‌ای نیست. آمریکایی‌ها هم به نظر می‌رسد که به دنبال دیدار هستند، نه مذاکره.چراکه ترامپ سال دیگر، انتخابات ریاست‌جمهوری را پیش‌رو دارد و تاکنون در هیچ کدام از پروژه‌های سیاست خارجی‌اش هم موفق نبوده است، لذا نیاز دارد به یک موفقیتی با ایران دست پیدا کند. قطعا دیدار با ترامپ به نفع ما نیست و به نفع خود ترامپ خواهد بود.

این کارشناس مسایل سیاست خارجی با بیان اینکه قبل از سفر دوم ظریف به فرانسه، ترامپ علاقه‌مند به مذاکره با ایران بود، اظهار داشت: قبل از سفر دوم ظریف به فرانسه و دیدار با مکرون، ترامپ همواره مطرح می‌کرد که به دنبال مذاکره با ایران است ولی زمانیکه دولتمردان ایرانی به این موضوع علاقه نشان دادند، ترامپ از مذاکره خود عقب‌نشینی کرده و دوباره بحث مذاکره موشکی با ایران را مطرح کرد. باید دقت شود که هر زمانی که ایران از مذاکره با آمریکا صحبت می‌کند، تنفس مصنوعی را برای آنها ایجاد می‌کند و آنها تصور می کنند که سیاست فشار بر روی ایران جواب داده است.

وی تاکید کرد: متاسفانه برخی از مقامات کشورمان وسواس مذاکره پیدا کرده و مطرح میکنند که امکان دارد فرصت مذاکره را از دست بدهیم، در صورتیکه آمریکایی ها با مذاکره کردن به دنبال امتیازگیری بیشتر از ایران هستند و ما گام‌های بعدی خودمان در قبال رفتار آنها با جدیت بیشتری برداریم و به جای فرصت‌های شصت روزه باید شش روز به آنها فرصت داد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۷۴۷۶۳۰۹:۳۴:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۱۰
من شنونده تحلیلهای آقای ایزدی در تلویزیون بوده ام تمام نظرات ایشان در مورد برجام به واقعیت پیوست و نکاتی را اشاره فرمودند که مسئله را بروشنی توضیح می داد .
راد۱۰۷۴۹۰۲۱۰:۵۰:۵۸ ۱۳۹۸/۶/۱۰
ظریف۹۴ خطاب به ایزدی: امکان ندارد رییس جمهور بعدی از برجام خارج شود! اما پیش بینی منطقی ایزدی به تحقق پیوست و ترامپ خارج شد! چرا دوباره ما را با مذاکره بازی میدهند؟ آیا آقای ظریف و‌ دولت اکنون پاسخگوی این خسارتها و امتیازات یکطرفه همراه با طعم رانت و گرانی انفجاری هستند؟
فرهاد۱۰۷۵۵۶۵۱۷:۵۷:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۰
سلام دوست عزيز .سالهاي قبل ايشان به دفعات در مصاحبه هاي تلويزيوني اظهار مي فرمودند كه آمريكا هيچوقت از برجام خارج نخواهد شد چون خيلي به نفع آنهاست .
ناشناس۱۰۷۴۷۷۲۰۹:۳۹:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۱۰
او بدنبال دیدار و تحقیر افراد است.
ناشناس۱۰۷۴۷۷۳۰۹:۳۹:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۱۰
مذاکره به معنی تسلیم نیست. آدم عاقل اول مذاکره می کند بعدا" جنگ.
ناشناس۱۰۷۴۸۷۸۱۰:۴۱:۲۷ ۱۳۹۸/۶/۱۰
جایگزین عدم مذاکره جنگ نبوده و نخواهد بود.
ناشناس۱۰۷۴۸۹۲۱۰:۴۶:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱۰
مگه تا الان داشتین چی کار می کردید به جز مذاکره؟!!! در ضمن مذاکره نخواهیم کرد جنگ هم نخواهد شد
ناشناس۱۰۷۴۹۳۷۱۱:۰۸:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۱۰
برجام حاصل "مذاکره" چند آدم "عاقل" از چند کشور مختلف بود و به همین راحتی توسط یک "دیوانه" کنار گذاشته شد حاصل مذاکره ای که شما به آن فرمایش می فزمایید کدام ضمانت اجرایی را دارد که برجام نداشت ؟ اینها عملکرد نقد می خواهند و قول نسیه می دهند مثلا وقتی نقاط قوت شما را معامله کردند و ازدستان گرفتند دوباره زیر میز مذاکره خواهند زد و روزی نو و روزی از نو
ناشناس۱۰۷۵۱۴۵۱۳:۱۳:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۱۰
خب با استدلال شما با توجه به اینکه ما کلی برای برجام مذاکره کردیم و به نتیجه نرسید پس الان وقت جنگه! اما ..... اما یه راه سومی هم وجود داره: جنگ نخواهد شد, مذاکره نخواهیم کرد!
حسین بن علی۱۰۷۵۴۱۲۱۶:۰۳:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۰
با آدم عاقل میتوانیم کشور را اداره کنیم و میتوانیم قبول کنیم که میشود مذاکره کرد! اما با موجوداتی به شدت ریاکار و متظاهر و دروغگو نمیتوان مطمئن بود که مذاکره به نفع ملت و کشور باشد و همه چیز برعکس است!
ناشناس۱۰۷۶۲۷۱۱۱:۳۷:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۱۱
مضحک است این همه وقاحت واقعا جای تعجب دارد توجیه گری امثال ترامپ برای چه؟؟
ناشناس۱۰۷۴۷۷۷۰۹:۴۰:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۱۰
کسی که از جنگ نمی ترسد از مذاکره هم نباید بترسد.
ناشناس۱۰۷۴۸۹۳۱۰:۴۶:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۱۰
بعد از موضوع هسته ای که با برجام حل و فصل شد چیزی برای مذاکره باقی نمانده است بحث موشکی بحث امنیت ملی ماست و قابل مذاکره نیست .
ناشناس۱۰۷۵۱۴۸۱۳:۱۵:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۱۰
ما از مذاکره نمیترسیم بلکه از بدعهدی طرف مذاکره میترسیم. راستش رو بخوای خیلی دلواپسیم!
مهران۱۰۷۶۵۶۶۱۴:۰۷:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۱۱
انصافا وقتی روحانی و ظریف برن مذاکره ادم باید ترسید تو برجام هسته ای رو نیمه تعطیل کردیم تحریم ها هم چند برابر شد تو مذاکره جدید چی روتعطیل میکنند و در عوض تحریم ها چند برابر خواهد شد خدا میدونه؟
ناشناس۱۰۷۴۷۸۱۰۹:۴۲:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۱۰
شرایط نه جنگ و نه صلح، شرایط بلاتکلیفی است. بلاتکلیفی بدتر از مرگ است.
ناشناس۱۰۷۴۹۵۴۱۱:۱۷:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱۰
نگاه صفر و صدی داشتن بدتر از جنگ هست نه وضعیت الان
ناشناس۱۰۷۴۷۸۵۰۹:۴۲:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۰
مذاکره چیز بدی نیست خودش یک روش مقابله محسوب می شود برای حفظ دستاوردهایمان و ثروت مادی و معنوی کشورمان باید دست به هر کاری بزنیم
ناشناس۱۰۷۴۸۸۵۱۰:۴۳:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۱۰
مذاکره باعث از دست رفتن دستاوردهایمان می شود مثل برجام که دستاوردهای دانشمندان شهید هسته ای را برباد داد و نتیجه اش تقریبا"هیچ شد !
ناشناس۱۰۷۵۱۶۰۱۳:۲۰:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۱۰
دوتا از دستاوردها رو بگویید: 1- قیمت مسکن 2-تورم 3-بیکاری جوانان ...
ناشناس۱۰۷۶۳۰۲۱۱:۵۳:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۱۱
تورم و بیکاری و غیره سیب و گلابی برجام است !
علی۱۰۷۵۲۵۹۱۴:۲۹:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۱۰
من کاملا با مذاکره موافقم. اما معقتدم: - گفتگو با کسی که خودش رو به هیچ توافقی پایبند نمی‌دونه اسمش مذاکره نیست. - امنیت دفاعی یک طرف نمی‌تونه موضوع مذاکره باشه. - توافق ثبت شده باید طوری باشه که هر کدام از دوطرف توافق نتونند زیرش بزنند نه اینکه به هم زدنش برای یک طرف هزینه داشته باشه و برای طرف دیگه نه!
هنر۱۰۷۵۲۹۳۱۴:۴۴:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۱۰
البته دادا مهمش اینه که مذاکره کننده کی باشه بله در حالت کلی مذاکره بمعنی لزوما دادن امتیاز نیست. بحث اصلی و مهم اینه که به این دولت و مذاکره کننده هاش اعتماد و امیدی دیگر نداریم
ناشناس۱۰۷۶۰۲۸۰۸:۵۶:۱۵ ۱۳۹۸/۶/۱۱
اون وقت دست به هر کاری بزنیم دست اوردهای معنوی که اشاره کردید حفظ خواهد شد ؟ خودتون هم نمیدونید چی میگید.
ناشناس۱۰۷۴۷۹۲۰۹:۴۶:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۱۰
امید است مذاکرات رو در رو با آمریکا در سفر قریب الوقوع رییس جمهور به نیویورک کلید بخورد.
ناشناس۱۰۷۴۸۸۷۱۰:۴۴:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۰
با دشمن بدعهد و پیمان شکن مذاکره نمی کنیم انسان زیرک و باهوش از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود.
ناشناس۱۰۷۵۲۴۴۱۴:۱۷:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۰
زیرکی و باهوشی رو تعریف کن!!
علی۱۰۷۵۲۶۳۱۴:۳۱:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۱۰
این‌هایی که منفی دادن دقیقا منظورشون چیه؟!: - آیا آمریکا بدعهد نیست؟ - یا اشکال ندارد آدم اشتباه بزرگش رو دوباره تکرار کنه؟
ناشناس۱۰۷۵۲۶۵۱۴:۳۱:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۱۰
چین و روسیه همیشه در حال گفتگو اقتصادی با امریکا هستن مثل ما قهر نکردن !
ناشناس۱۰۷۴۸۰۴۰۹:۵۲:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۰
وسواس مذاکره ؟؟ دارند خودشان را به در و دیوار می کوبند تا عرض ارادت بکننند به کدخدا
ناشناس۱۰۷۴۸۹۱۱۰:۴۵:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۱۰
نباید با مطرح کردن مذاکره به غربی‌ها تنفس مصنوعی داد/
ناشناس۱۰۷۴۸۹۵۱۰:۴۷:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۱۰
مذاکره در این شرایط به معنای پاس گل دادن به ترامپ برای برنده شدن در انتخابات 2020 است .
ناشناس۱۰۷۴۹۱۲۱۰:۵۶:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۱۰
یعنی الان آمریکا با نفس مصنوعی زنده است و اقتصاد ما سرحال است.
ناشناس۱۰۷۴۹۷۴۱۱:۳۲:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۱۰
چه ربطی دارد ؟ موضوع را نخوانده ای
ناشناس۱۰۷۴۹۴۱۱۱:۱۰:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۱۰
دیدگاه های آقای ایزدی نشون میده ایشون به مرگ ما و تب غربیها بسیار علاقه مندند
ناشناس۱۰۷۴۹۶۵۱۱:۲۷:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۰
خستمون کردین همتون چه مذاکره کنندگان چه مذاکره نکنندگان
ناشناس۱۰۷۴۹۸۰۱۱:۳۴:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۱۰
مذاکره خیلی وقت پیش انجام شد و نتیجه اش برجام بود حالا زمان وفای بعهد اروپایی هاس نه مذاکره مجدد
ناشناس۱۰۷۵۰۵۱۱۲:۱۳:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۱۰
سیاست یعنی مذاکره و چانه زدن والا اگر قرار بر جنگ باشد سیاست لازم نیست یا سیاه یا سفید
ناشناس۱۰۷۵۱۴۰۱۳:۱۰:۱۹ ۱۳۹۸/۶/۱۰
برجام فرصت سوزی بزرگی بود که 6 سال از فرصت طلایی کشور را هدر داد و نه تنها باعث لغو تحریم ها نشد بلکه باعث تشدید تحریم ها شد.
ناشناس۱۰۷۵۳۲۰۱۵:۰۶:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۱۰
8 سال طلایی شما رو هم دیدیم !!
علی۱۰۷۷۰۹۵۲۰:۳۱:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۱
چرا فکر می‌کنی هر کی از وضعیت الان انتقاد می‌کنه طرفدار دولت قبله؟! البته این دولت کاری کرده که مخالفان دولت قبل هم الان می‌گن: احمدی‌نژاد کجایی؟!
ناشناس۱۰۷۵۱۵۹۱۳:۱۹:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۱۰
خیلی دوست دارم روحانی این بار که رفت نیویورک با ترامپ دیدار کنه و کلی هم از هم تعریف کنن تا یه عده ببینن که این هم راه حلش نیست اما بیشتر که فکر میکنم میبینم خب اگر قرار بود این عده نظرشون عوض بشه که با برجام شده بود!!!!
ناشناس۱۰۷۵۳۲۳۱۵:۰۷:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱۰
کسانی که از مذاکره می ترسن ریگی به کفش دارند شک نکنید
علی۱۰۷۵۶۴۹۲۰:۰۰:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۱۰
شاید! شاید هم ریگی به کفش مذاکره‌کنندگان دیدند!
ناشناس۱۰۷۵۷۲۷۲۱:۴۱:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۰
اینکه تحریمها برداشته بشه و بعد از یکی دو سال دوباره گذاشته بشه ضررش از اینکه تحریم باشیم بیشتره. چون نوسان اقتصادی خودش ضربه بزرگی به مردم و اقتصاد میزنه و مخصوصا ضربه میزنه به تولید
ناشناس۱۰۷۷۰۶۲۱۹:۵۰:۳۶ ۱۳۹۸/۶/۱۱
عجب
رضا۱۰۷۷۰۵۳۱۹:۴۱:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۱۱
تحریم ها صفر هم بشه ایرانی ها موجوداتی هستند که به هم رحم نمیکنند پس خودتونو خسته نکنید از ماست که بر ماست تحریم کجا بود

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 6. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 7. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 8. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 9. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 10. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 11. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 12. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 13. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 14. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 15. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 16. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 17. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 18. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 19. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 20. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 21. تردید دولت در سفر به نیویورک

 22. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 23. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 24. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 25. پامپئو در جده: در تلاش برای تشکیل ائتلاف علیه ایران هستیم

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 6. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 7. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 8. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 9. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 10. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 11. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 12. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 13. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 14. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 15. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 16. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 17. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 18. عکس جنجالی بازیکنان استقلال با پیراهن دختر آبی  

 19. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 20. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 21. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 22. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 23. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 24. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 25. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 15. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 16. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 17. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 18. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 19. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 20. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 21. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 22. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 23. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 24. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 25. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

پربحث‌های امروز

 1. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 2. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 3. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 4. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 5. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 6. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 7. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 8. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 9. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 10. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 11. تردید دولت در سفر به نیویورک

 12. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 13. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 14. قاضی‌زاده: اعتراض علی مطهری برای حضور در تلویزیون منتفی است

 15. سفیر جدید سوئد در تهران رونوشت استوار نامه خود را تقدیم ظریف کرد

 16. توضیحاتی در خصوص آزادی سعید مرتضوی

 17. صفار هرندی: اصلاح‌طلبان از رای‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند

 18. امیرعبداللهیان: عربستان پاسخ کوبنده‌ای دریافت کرد

 19. اختصاص تسهیلات برای تکمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان

 20. دو اشتباه بزرگ آقای ناطق نوری در انتخابات سال 1376/برخی کارها نیاز به دستور صریح رهبری ندارد

 21. آیت‌الله نوری همدانی: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای برخی مشکلات کشور بدانیم

 22. ظریف: ترامپ حتی برای امضایش هم ارزشی قائل نیست

 23. ماجرای وثیقه ۲۰ میلیاردی یک دهه هفتادی برای شبنم نعمت‌زاده

 24. شمخانی: سیاست ایران کاهش تنش و اجتناب از درگیری است

 25. آیت‌الله جنتی: حمله پهپادی یمن پاسخی کوبنده به تجاوزگری و جنایت عربستان بود

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 5. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 6. یک اصلاح‌طلب: به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

 7. سخنگوی وزارت خارجه: هیئت سیاسی طالبان با مقامات ایران گفتگو کردند

 8. رئیسی لیست اموال خود را به رهبر انقلاب اعلام کرد

 9. وزارت دادگستری: دولت کانادا عذرخواهی رسمی و استرداد اموال کند

 10. بازدید کمیته هسته ای مجلس از فردو و نطنز

 11. مترجم سابق سازمان منافقین: مسعود رجوی در عربستان مُرده است

 12. حجت الاسلام درویشان رئیس سازمان بازرسی کل کشور شد

 13. واعظی: ایران محدودیتی در همکاری‌ با ترکیه ندارد

 14. هیچ صنعتی به اندازه حوزه نوآوری و فناوری برای کشور درآمد ندارد

 15. جزئیات هفتمین اجلاس خبرگان اعلام شد

 16. دبیر جدید هیئت دولت کیست؟ + سوابق

 17. «سیمایی‌صراف» دبیر هیئت دولت شد

 18. دادگاه عالی انگلیس محکومیت ایران به پرداخت خسارت به آمریکا را رد کرد

 19. توئیت آشنا از دستاوردهای اجلاس سه‌جانبه آنکارا  

 20. سلیمی‌نمین: تناقض گویی‌های رئیس جمهور درباره مبارزه با فساد طبیعی است

 21. روحانی به تهران بازگشت

 22. درآمدی بر شكل‌گيری ائتلاف

 23. اعلام آمادگی برخی نمایندگان برای اعلام شفاف آراء در مجلس

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 5. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 6. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 7. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 8. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 9. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 10. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 11. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 12. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 13. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 14. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 15. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 16. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 17. حقوق بشر فیروزه‌ای؛ یک سازمان و هزاران تناقض

 18. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 19. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 20. نظر متناقض دولت درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها/ درخواست یک تشکل دانشجویی درباره برادران صدرالساداتی/ سعید مرتضوی چگونه آزاد شد؟

 21. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 22. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 23. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 25. طرح جدید مجلس برای الزام دولت به شکایت علیه "هالیوود"

آخرین عناوین