سردار حاجی زاده: بعضی به امید روی کار آمدن دموکرات‌های آمریکا وعده‌های پی در پی می‌دهند

گروه سیاسی الف،   3980606218

فرمانده هوا فضای سپاه گفت: برخی‌ها دشمنی آمریکا را با ایران در حد دشمنی ترامپ پایین آورده‌اند و می‌گویند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک است و به امید روی کار آمدن دموکرات‌ها وعده های پی در پی می‌دهند.

سردار حاجی زاده: بعضی به امید روی کار آمدن دموکرات‌های آمریکا وعده‌های پی در پی می‌دهند

 


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هشتمین یادواره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم و مدافعان وطن اظهار داشت: اقدام و پروژه بزرگ شیطان بزرگ آمریکا که در ماه ها و سال های اخیر آن را آغاز کرد، الحمدالله به لطف الهی در طی ماه های اخیر با شکست مواجه شد و نه تنها به اهدافی که دنبال می کردند نرسیدند بلکه عقب رانده شدند و ما موفقیت های جدیدی بدست آوردیم.

وی افزود: قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ترامپ اعلام کرده بود که از برجام قرار است خارج شود و در شهریور سال ۹۶ با یک مقدمه چینی با یک اقدام عملیات رسانه ای و روانی گسترده آن را کلید زد و شاید می خواست نتیجه این اقدام گسترده آثاری بیش از آن مقداری که در صحنه واقعی انتظار داشتند حاصل شود.

سردار حاجی زاده اضافه کرد: بنابر این قبل از اینکه آثار فیزیکی خروج از برجام اتفاق بیفتد عملیات روانی صورت دادند که حاصل آن فتنه دی ماه ۹۶ را به وجود آوردند که مردم ما زود متوجه شدند و توطئه دشمن رو شد.

وی تصریح کرد: اما از اردیبهشت سال ۹۷ خروج از برجام رسما کلید خورد و آن ها فشارهای خود را زیاد کردند و آن ها به دنبال تنبیه ملت ایران و براندازی جمهوری اسلامی ایران بودند و به کمتر از آن هم راضی نبودند و مجموعه اقداماتی را انها طی یک پروژه صورت دادند که بین اجزای مختلف تقسیم شده بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خاطرنشان کرد؛ آمریکا در فواصل کوتاه با ضربات سنگین اقتصادی توام با عملیات روانی شروع به ضربه زدن به نظام و ملت ما کرد که از تحریم های مالی، نفتی،‌ خودرو و هواپیما شروع شد که این اواخر بعد از سرنگونی این هواپیما دیگر هیچ چیز نداشتند. چند نفر را هم تحریم کردند که از قبل هم تحریم بودند.

وی تصریح کرد: ضلع دوم اقدامات دشمن به اروپایی ها سپرده شد؛ اروپایی ها وظیفه حفظ ایران در برجام را عهده دار شدند یعنی ضلع دوم‌ دشمنی برعهده اروپایی‌ها بود و با ترفندهای مختلفی نیز آن را دنبال کردند و اکنون ۱۵ ماه است که وعده می دهند.

سردار حاجی زاده گفت: آمریکایی ها برای به نتیجه رساندن ضربات اقتصادی نیاز به زمان داشتند بنابراین قرار بود این خریدن زمان بر عهده اروپا باشد و وعده بدهند و ما را در برجام حفظ کنند. برخی ها دشمنی امریکای جهانخوار را کوچک کردند که این دشمنی ترامپ است و می‌گفتند انتخابات نزدیک است دموکرات ها روی کار می آیند و وعده های پی در پی که همه ما این روزها می شنویم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران افزود: آنچه که آنها اطمینان داشتند این بود که ما اقدام عملی علیه آنها نخواهیم داشت و پروژه آنها صبر راهبردی بود و این صبر ادامه پیدا می کند و آنها برای این کار آنگونه که طراحی کرده بودند این بود که وضعیت یا همانگونه ادامه پیدا می‌کند و ضربات پی در پی به ایران وارد و اغتشاش خیابانی انجام و فروپاشی می شود.

وی ادامه داد: آنها یک راه فرار به نام مسیر مذاکره گذاشته بودند که در واقع تسلیمی با اسم رمز مذاکره بود؛ آنها می گفتند ایران به احتمال زیاد زیر بار مذاکره بروند.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه آنها تصور نمی کردند که اغتشاشات مردم ادامه پیدا نکند گفت: انها دیدند نقشه ها آنگونه که می خواهند پیش نمی رود و از اردیبهشت سال ۹۸ موضوع دیگری همچون وقوع جنگ را هم اضافه و برای این قضیه هم خوب طراحی کرده بودند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران تصریح کرد: جان بولتون گفته بود که ما هواپیماهای ب ۵۷ و ناوهواپیما بر به خلیج فارس می فرستیم و از طرفی از طریق سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست پیغام می فرستادند که آمریکا قرار است به ایران حمله کند یک شب یکی از مسئولان با من تماس گرفت و گفت که پیغامی از طرف کشورهای دوست فرستادند که قرار است امشب امریکا به ما حمله کند و من به آنها گفتم این عملیلت روانی است.

وی ادامه داد: دیپلمات های رسمی پیغام می دادند که قرار است آمریکا حمله کند و ماها که در نیروهای مسلح بودیم می دانستیم این عملیات روانی است اما مسئولان سیاسی نگران شده بودند اما دشمن به دنبال برقراری ضلع چهارم بودند که عده ای می گفتند ما سریع برویم یعنی بگیرند وضع اقتصادی اینگونه است و قرار است جنگ هم شود و فرصتی هم نیست و باید برویم مذاکره کنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ما امروز نمی دانیم که آنها دیگر قرار است چرا تحریم کنند؟ با گذشت زمان بالاخره مسیر جدیدی را با تدبیر مقام معظم رهبری باز شد و آن مقاومت فعال بود و دو راهی که آنها پیش بینی می کردند با راه سوم مواجه شدند آنها می خواستند ما را از جنگ بترسانند و اقتصاد ما را فلج کنند.

حاجی‌زاده گفت: آنها دیدند ایران، ایران قدیم نیست و نقطه اوج این حرکت در زدن هواپیمای جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا در خلیج فارس بود. آمریکایی ها به منطقه آمدند و حضور هواپیمایی های آمریکا در منطقه زیاد شد ملاحظه هیچ چیز را نکرده و به هشدارها توجه نمی کردند. بنابراین تصمیم گرفتیم دانه درشت را انتخاب کنیم. ۴ بار به آنها هشدار دادیم و اول دوستان ما دنبال زدن هواپیمای با سرنشین آنها بودند اما ما گفتیم الان وقتش نیست و ما نامرد نیستیم.

وی تاکید کرد: پهپاد جاسوسی آمریکایی را در فاصله ۹۰ کیلومتری از خود با سامانه تمام ایرانی سوم خرداد که ساخت هوافضای سپاه بود با اولین تیر سرنگون کردیم.

سردار حاجی زاده گفت: با زدن این هواپیما مسائل زیادی رو شد و در آینده مسائل بیشتری رو می شود و مسائل به اینجا ختم نمی شود. این اقدام سایه جنگ و مسائل مربوط به وقوع جنگ را برای همیشه تاریخ به زباله دان برد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: ما همیشه می‌گفتیم از این ها نترسید چون ما باطن آنها را می دیدیم و مردم ایران نیز امروز به این حقیقت پی بردند.

وی تاکید کرد: برخی از کشورهای عربی وابسته به آمریکا این همه هزینه و پول خرج کردند اما آمریکا چه حمایتی از آنها کرد مگر ترامپ در تحقیر سعودی ها نمی گفت که اگر حمایت خود را برداریم ایران ظرف ۲ هفته شما را نابود می کند که من فکر می کنم اشتباه گفتند چون ظرف ۷۲ ساعت است. اما چرا آمریکا کاری نکرد؟

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: ما احتمال کمی می‌دادیم که امریکایی‌ها به این اقدام ما در زدن پهپاد آنها پاسخ دهند اما کار ما قانونی بود و کشورها از ما حمایت کردند چون آنها به حریم ما تجاوز کرده بودند.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران اظهار داشت: در صورت هرگونه حمله‌ای همه سیستم های افندی و موشکی ما آماده بود در لحظه ای که بمب آنها برخورد می کرد در همان لحظه جواب می دادیم و اگر درگیری صورت می گرفت تحمیل هزینه زیادی به آنها وارد می شد.

وی ادامه داد: برخی کشورهای عربی منطقه متوجه شدند که این همه سال کلاه گشادی سرشان رفته و بی خودی این همه پول خرج کردند. مسئولان به عدم وقوع جنگ یقین یافتند و این سایه جنگ که سال ها توسط عده ای در کشور مطرح می شد یک دروغ بزرگ است.

سردار حاجی زاده گفت: ما در نیروهای مسلح توسعه توان خود را هیچ گاه متوقف نکردیم و نخواهیم کرد؛ تولیدات موشک و تجهیزات نظامی ما نسبت به سنوات گذشته چندین برابر شده است چرا که دشمن را جدی گرفته‌ایم.

وی یادآور شد: موقعی که هواپیمای ایرباس ما را با ۲۹۰ نفر سرنگون کردند رییس جمهور آمریکا حاضر نشد از ما عذرخواهی کند امروز بابت اینکه هواپیمای با سرنشین آنها را نزدیم از ما تشکر و قدردانی می کنند پس بدانید در نیروهای مسلح خیلی کار شده است.

سردار حاجی زاده خاطرنشان کرد: جان بولتون گفته بود که ما ناو هواپیمابر به منطقه خلیج فارس اعزام نمی‌کنیم اما من به شما می‌گویم که آن ناو هواپیمابر هنوز بین ۵۰۰ الی ۷۰۰ کیلومتری سواحل مکران قرار دارد و اصلا نتوانسته وارد تنگه هرمز شود و آنها در منطقه بی آب و علف عمان پیاده می‌شوند و قدم می‌زنند و به مسئولان خود فحش بدهند. ما از داخل ناوهای آنها بی خبر نیستیم. آن ها می خواستند قشون کشی کنند، پس چه شد؟

وی با بیان اینکه سعودی ها در همپیمانی با امریکا علیه ملت ایران اقداماتی را صورت می دهند، گفت: به عنوان مثال سعودی ها در جبهه اقتصادی سهم ما را می فروشند و با ما می جنگیدند و در جبهه نظامی مردم یمن را می کشند ادامه این روند به نابودی رژیم آل سعود منتهی خواهد شد. ما در کنار ملت مردم مظلوم یمن تمام قد ایستادیم.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: امروز قدرت نظامی آمریکا به آنها کمکی نمی کند و اسلحه تحریم آمریکا خالی از فشنگ است و امیدواریم سران ماجراجو منطقه متوجه شوند و تا دیر نشده خطاهای خود را جبران کنند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 2. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 3. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 4. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 5. جایزه ۳ میلیون دلاری برای سر ترامپ

 6. چرا آمریکایی‌ها تلفات حمله موشکی به پایگاه عین الاسد را اعلام نمی‌کنند؟ + عکس

 7. کدام آقازاده‌ها در زندان هستند؟ + تصاویر

 8. روایت اقتصاددان مشهور آمریکایی از لاف‌زنی‌ها درباره موفقیت اقتصادی ترامپ

 9. رئیسی: مردم از رشوه و روابط ناسالم اداری گله‌مند هستند/ نباید اقتصادمان را شرطی کنیم که دیگران تصمیم بگیرند

 10. امسال کارکنان چقدر عیدی می‌گیرند؟ + جدول

 11. پایان خونین عشق پسر ۲۳ ساله به زن مطلقه

 12. یادداشت منتشر نشده از شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

 13. سردار سلیمانی با بالگرد به کدام شهر تحت محاصره رفت و محاصره را شکست؟!

 14. خیز دوباره قیمت، وام جدید مسکن را خنثی کرد

 15. اعتراض مردم مسلح آمریکا به قانون کنترل اسلحه

 16. پشت‌پرده آشوب‌های عراق چیست؟ تلاش گسترده آمریکایی‌ها برای جلوگیری از برگزاری تظاهرات سرنوشت‌ساز چهارم بهمن ماه + نقشه میدانی و عکس

 17. انتشار دومین گزارش مقدماتی بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی + جزییات پرواز و جدیدترین یافته‌ها

پربحث‌های هفته

 1. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 2. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 3. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 4. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 5. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 6. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 7. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 8. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 9. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

 10. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 11. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 12. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 13. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 14. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 15. دیدار سردار حاجی زاده با خانواده شهیده فاطمه محمودی

 16. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 17. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 18. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 19. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 20. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 21. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 22. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

 23. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 24. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

 25. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 2. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 3. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 4. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 5. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 6. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 7. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 8. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 9. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 10. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 11. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

 12. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 13. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 14. باید دوباره جبران کنیم

 15. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 16. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 17. انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟

 18. شورای نگهبان و چالش بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ شورا به ابهامات پاسخ دهد

 19. جایزه ۳ میلیون دلاری برای سر ترامپ

 20. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

 21. جبهه پایداری و انتخابات پیش رو    

 22. روایت کاربران «الف» از مهم ترین ویژگی شهید قاسم سلیمانی

 23. رهبر معظم انقلاب: باید قوی شویم/ دشمن از حادثه هواپیما خوشحال شد/ پاسخ موشکی سپاه و تشییع میلیونی سردار سلیمانی از ایام الله است

 24. حرکت اول تحول در گام دوم انقلاب 

 25. یک منبع آگاه در گفتگو با الف: انگلیس سفیرش را از تهران برای بازخواست فراخواند

آخرین عناوین