در گفت و گو با الف: فلاحت‌پیشه: روحانی ضعیف‌ترین کارنامه اقتصادی را در دولت های بعد از انقلاب دارد

گروه سیاسی الف،   3980605130 ۴۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

حشمت الله فلاحت پیشه در ارزیابی کارنامه دولت گفت: در دو سال گذشته دولت آقای روحانی در حوزه اقتصاد و معیشت دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و نمی توان در زمینه مدیریت مشکلات مردم به دولت نمره خوبی داد. مردم در دو سال گذشته فشارها و سختی های زیادی را تحمل کرده اند.

فلاحت‌پیشه: روحانی ضعیف‌ترین کارنامه اقتصادی را در دولت های بعد از انقلاب دارد

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌گو با الف در بررسی کارنامه اقتصادی دولت افزود: دولتمردان بخشی از مشکلات بوجود آمده در عرصه اقتصادی را به موضوع بازگشت تحریم ها از زمانی که دونالد ترامپ برجام را کنار گذاشت مرتبط می کنند که منجر به افزایش نرخ ارز و فشار به مردم شده است. اما در حال حاضر که نرخ ارز تثبیت شده مشاهده می کنیم هیچ تغییری در زندگی مردم رخ نداده، آنها از آسایش و امنیت ذهنی برخوردار نیستند و پاسخ جدی برای آن از سوی دولتمردان داده نمی شود.  لذا می بینیم تورم 42 درصدی شده و تنها شاخص اقتصادی که دولت روحانی در دوره اول به آن افتخار می کرد که تک نرخی است در حال حاضر دو رقمی شده و این گونه رشد پیدا کرده است.

فلاحت پیشه در ادامه گفت: با این توضیحات باید گفت کارنامه اقتصادی دولت روحانی به هیچ وجه قابل دفاع نیست و نقطه ضعف اصلی دولت به حساب می آید. به عبارتی حتی یکی از ضعیف ترین عملکرد دولت های بعد از انقلاب به دولت روحانی می رسد و تغییر و تحولاتی هم که در این باره صورت گرفته  موجب تحول و اثر محسوسی نشده است.

حشمت الله فلاحت پیشه در بررسی محور دوم کارنامه اقتصادی دولت یعنی در موضوع عمرانی گفت: در بخش سازندگی نیز باید گفت بودجه پروژه های عمرانی تخصیص پیدا نمی کنند، عملاً تعطیل شده اند و رکود عمرانی شکل گرفته است. از این نظر هم می باید عنوان کرد تعطیلی و رکود پروژه های عمرانی در تمامی دولت هایی که بعد از انقلاب اسلامی بر سرکار آمده اند به غیر از دولت زمان جنگ که انجام چنین پروژه هایی بدلیل شرایط خاص کمتر مورد توجه بوده سابقه نداشته است.

فلاحت پیشه در بررسی محور سوم کارنامه اقتصادی دولت به شاخص های توسعه اشاره کرد و گفت: بحث دیگر در زمینه توسعه است که می توان ذیل آن شاخص های مختلفی را بررسی کرد. یکی از آن شاخص ها، اشتغال و رفع بیکاری است که متاسفانه در این حوزه نیز دولت کارنامه قابل قبولی ندارد و هنوز هم بیکاری،  مهمترین دغدغه خانواده های ایرانی است. به طور کلی باید گفت در بررسی و سرجمع این سه محور باید گفت دولت در حوزه اقتصادی ضعف جدی دارد و به هیچ وجه کارنامه دولت قابل دفاع نیست.

برخی پروژه های اقتصادی که تحریم ناپذیرند اجرایی نمی شوند

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: برخی پروژه های اقتصادی به طرز مشکوکی اجرایی نمی شوند، طرح هایی که هم برای کشور به صرفه است و هم اینکه زمینه های اجرای آن ها فراهم بوده است. به عنوان مثال می توان به طرح های پتروشیمی و پالایشگاهی که تحریم ناپذیرند اشاره کرد.

فلاحت پیشه عنوان کرد: قبل از 3 آذر 1393 که موافقتنامه ژنو بدست آمد و زمینه ساز برجام شد تحریم های جدی علیه ایران وجود داشت اما بعد از آن به یکباره میلیاردها دلار یورو وارد کشور شد و زمینه برای فاینانس فراهم شد. لذا انتظار ایجاد شده بود که دولت یک کار راهبردی انجام دهد و این که طرح های پالایشگاهی و پتروشمی یا به عبارتی طرح های تحریم ناپذیر را اجرایی کند ولی ما می بینیم دولت در این زمینه ضعف نشان داده و اجرای همین طرح ها با کارشکنی مواجه می شود. در مواردی نیز مشاهده می شود برای گرفتن یک مجوز زیست محیطی دولت مردان یک سال کارشکنی و وقت کشی می کردند و طرح هایی که توجیه اقتصادی ندارد، هزینه بر است و منابع کشور را می بلعند اجرایی می شود.

 حشمت الله فلاحت پیشه با بیان این که همیشه تلاش کرده در حوزه اقتصادی مصاحبه نکند چرا که نومیدانه ترین موضع گیری ها را داشته گفت: شاخص های اقتصادی دولت به هیچ وجه قابل دفاع نیست و متاسفانه هم عزمی نیز در دولت برای حل مشکلات شکل نگرفته است.

جای مناسبات دوجانبه در سیاست خارجی خالی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ارزیابی کارنامه سیاست خارجی دولت گفت: در دو سال اخیر دولت قدری واقع گرایانه تر و وحدت گرایانه تر عمل کرده است. در واقع دولت سعی کرده مواضع واقعی در مقابل دشمنان کشور اتخاذ نماید، برخلاف دوره اول که پیکان حملات دولت به سمت منتقدان داخلی بود. در این راستا یک همسویی بین مواضع دولت و نیروهای مختلف کشور به رغم اختلاف نظرات بوجود آمد و دولت به نوعی سردمدار وحدت در سیاست خارجی شد و اتفاقاً همین عامل موجب شده راهبرد مقاومت دولت در مقابل دشمنان و تحریم های آمریکا جواب دهد.

فلاحت پیشه در ادامه با اشاره به مسائل منطقه ای گفت: البته هنوز هم دولت یک ضعف اساسی در سیاست خارجی دارد و جای مناسبات دوجانبه در سیاست خارجی خالی است. به عنوان مثال باید به  تیم B اشاره کرد که آقای ظریف از آن صحبت می کند. این گروه متشکل از آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات است البته  تفاوت هایی در مواضع امارات با عربستان، ریاض با آمریکا و رژیم صهیونیستی وجود دارد و فضا مهیا است که ایران در عرصه منطقه ای سیاست تنش زدایی را پیگیری کند بویژه با بازیگرانی مثل امارات متحده عربی و از این روش برای مقابله با سیاست های خصم اصلی کشور یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی استفاده کند.

 دولت به انتخابات نگاهی مقطعی داشت

فلاحت پیشه در حوزه سیاست داخلی و ارتباط دولت با جریانات مختلف سیاسی نیز گفت: نگاه مقطعی دولت به انتخابات موجب شد که روحانی بخصوص در دوره دوم هزینه و زمان زیادی را صرف پاسخ دهی به وعده های انتخاباتی کند. آقای روحانی برای جذب آرای سبد اصلاح طلبان، خیلی به آنها نزدیک شد و عدم عمل به این وعده ها موجب شد که در حال حاضر مهمترین چالش دولت در عرصه داخلی همین نومیدی طرفداران اصلاح طلب دولت و شکل گیری اختلا بین این طیف و دولتمردان باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه گفت: البته روحانی تلاش کرد با یارگیری از اصلاح طلبان و بکارگیری آنها در برخی از مناصب وزارتی و مدیریتی میانی بخشی از اختلافات را کاهش دهد اما بخش عمده اختلافات بین آنها موضوعی بوده است. یعنی  خواسته برخی از اصلاح طلبان این بود که روحانی به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی با از خودگذشتگی و جسارت بیشتری نوعی ریسک و خطر بیشتری را پذیرا باشد تا بتواند مشکلاتی را حل کند اما روحانی در همه مسائل مربوط به شورای عالی امنیت ملی به شدت محافظه کارانه عمل کرد.

فلاحت پیشه گفت: در حال حاضر اصلاح طلبان تصور می کنند بخشی از سبد آرای خود را برای انتخابات آینده از دست داده اند و آقای روحانی این تصور را دارد مشکل ارتباط با اصلاح طلبان را به عنوان یک دغدغه همیشگی با خود در آینده به همراه خواهد داشت.

فلاحت پیشه درباره دلیل پیش آمدن چنین مشکلاتی در عرصه سیاسی و تبعات آن گفت: من معتقدم این مشکلات بخاطرعدم نظام حزبی در ایران است؛ چرا که احزاب وارث و ضامن وعده های سیاسی انتخاباتی هستند. در غیاب احزاب، سیاستمداران به راحتی وعده های خود را نادیده می گیرند که نتیجه آن یک گسست تازه بین جریانات و نخبگان سیاسی است که معمولا در مجلس و بویژه در ریاست جمهوری شکل می گیرد و نوعی فضای بی اعتمادی در جامعه بوجود می آید. با شرایط فعلی که پیش آمده اصلاح طلبان چاره ای ندارند جز این که دوباره یک یارگیری جدیدی را انجام دهند تا برای برای انتخابات آینده آماده شوند. اقای روحانی هم که اصولاً در پی حذف کل صورت مساله است و خود را بی نیاز از این می بیند که دیگر به اصلاح طلبان جواب دهد، چرا که دیگر نیازمند رای نیست.

                                                                      

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۷۱۹۵۹۰۰:۱۸:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۸
ضعیف ترین دولت احمدی نژاد بود
ناشناس۱۰۷۱۹۸۱۰۰:۴۰:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۸
شما نمایندگان هم،هم.
ناشناس۱۰۷۱۹۹۰۰۰:۵۴:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۸
البته برای وابستگان و خودی های این دولت ، قوی ترین دوران اقتصادی عمرشان بوده است .
ناشناس۱۰۷۲۰۰۰۰۱:۱۶:۰۸ ۱۳۹۸/۶/۸
کسی که با یک کلید رای بیاورود از این بهتر هم نباید باشد
ناشناس۱۰۷۲۰۰۹۰۱:۳۰:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۸
چشم و دل خودش و دولتش در این 6 سال در پی کدخدا و ناخدا بوده تا از اثرات برجام استفاده کند تکیه بر خدا و داشته های کشور را پشت سرش هشته بیده
ناشناس۱۰۷۲۰۱۳۰۱:۳۸:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۸
یه مصاحبه درست و حسابی دیدیم تو الف
معلم۱۰۷۲۰۵۶۰۵:۵۹:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۸
مثل اینکه یادتان رفته تحریم هستیم. با اقتصاد وابسته به نفت کار روحانی در این شرایط عالی است. انهایی که با تحریم اشنا هستند ارزش کار روحانی را می دانند.روحانی بدون عوام فریبی و با حفظ مصالح نظام کار خود را انجام می دهد.
کریم۱۰۷۲۰۶۱۰۶:۱۵:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۸
بدترین دولت تاریخ ایران
ناشناس۱۰۷۲۱۰۲۰۸:۱۲:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۸
راستی مگه هفته دولت نیست?! قبلا که هفته دولت بود روزی چند صدتا پروژه عمرانی در کشور افتتاح میشد چرا امسال روبانی قیچی نشد!؟!؟
دانشجوی پشیمان۱۰۷۲۱۳۸۰۹:۲۲:۰۷ ۱۳۹۸/۶/۸
تو که حامی اش بودی
ناشناس۱۰۷۲۱۷۷۱۰:۰۹:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۸
و البته قوی ترین تیم عملیات روانی ..
ناشناس۱۰۷۲۱۹۳۱۰:۲۲:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۸
ایشان باید این مسئله را در نظر بگیرند که این دولت تحت شدیدترین فشارهای خارجی و داخلی قرار دارند. در خارج توسط آمریکا و در داخل توسط دولت پنهان
ناشناس۱۰۷۲۲۱۱۱۰:۴۵:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۸
البته کارنامه درخشانی داره!در حمایت از قشر سرمایه دار خودی!اقتصاد بدون عدالت افتخار ندارد!
ناشناس۱۰۷۲۲۱۳۱۰:۴۶:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۸
مثلا فرهنگیش بهتره یا سیاست خارجیش یا علمیش؟ امسال برای اولین بار بدترین نتایج المپیاد جهانی رو بدست آوردیم. بهتر بود میگفتین ضعیف ترین دولت نه تنها بعد از انقلاب که تاریخ ایران
ناشناس۱۰۷۲۲۲۰۱۰:۵۲:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۸
دولت روحانی کپی برابر با اصل دولت حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی است در آنزمان هم قیمت دلار و سکه و مسکن و بنزین و غیره چندین برابر شد و نرخ تورم 50 درصد بود.
ناشناس۱۰۷۲۲۲۳۱۰:۵۳:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۸
این روزهای سخت می گذرد اما روسیاهیش برای اصلاح طلبان غربگدا باقی می ماند.
حسنعلی سبد سبد گل یاس۱۰۷۲۲۳۲۱۱:۰۲:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۸
افتضاس(افتضاحس)
ناشناس۱۰۷۲۲۳۷۱۱:۰۶:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۸
روحانی اصلا کارنامه ای نداره
الله داد۱۰۷۲۲۶۵۱۱:۲۴:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۸
حواسمان هست که اسفندماه انتخابات مجلس است.از این دست اظهارات شدیدتر یا ضعیف تر قابل پیش بینی است.
پورامینی۱۰۷۲۳۰۰۱۱:۴۴:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۸
صاحب نظران اقتصادی که هنوز هم راه حل هایی ارایه کرده وایده پردازی می کنندمعتقدند مسیله فعلی اقتصاد راه حل دارد ولی چون موضوع چند وجهی وتقریبا پیچیده است به تحلیل های چند وجهی وچند جانبه نیاز داریم
ناشناس۱۰۷۲۳۱۰۱۱:۵۲:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۸
راست میگه بقیه کارنامه شون ٢٠بود.تورم صفر،رشد اقتصادی ١٠٠٪‏بود
ناشناس۱۰۷۲۳۲۲۱۲:۰۵:۴۰ ۱۳۹۸/۶/۸
وظیفه این دولت ویرانی کشور است
ناشناس۱۰۷۲۳۲۸۱۲:۱۱:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۸
حشمت الله خان دفاع شمااز کارنامه دولت در مذاکرات برجامی فراموش ناشدنی است آدم خوبه با داشتن مسئولیت منتقد باشه.
ناشناس۱۰۷۲۳۴۴۱۲:۳۵:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۸
هرکه بغیر خدا(کدخدا) امید ببندد ناامید خواهد شد و این یک سنت الهی است .
ناشناس۱۰۷۲۳۶۵۱۲:۵۸:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۸
هیچکدام از دولتها عملکرد قوی نداشتند و ضعیف رو به پایین بودند. باید مسئولین و دولتمردان را مجبور کرد بیشتر در بین مردم زندگی کنند. مسئولین ما برج عاج نشین شده اند.
یک ایرانی فهیم ( شغل : کارگر ساده )۱۰۷۲۳۷۶۱۳:۰۷:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۸
خداشاهده من که اصلا حاضر نیستم که روحانی در کنار بنده عکس یادگاری بندازه . مگر که خودش فتوشاپ کنه .
ناشناس۱۰۷۲۳۹۱۱۳:۲۴:۰۰ ۱۳۹۸/۶/۸
دولت روحانی در زمینه اقتصاد اصلا چه کاری کرده تا کارنامه ای داشته باشد. واقعا اگر دولتی وجود نداشت به جایی بدتر از وضعیت کنونی میرسیدیم؟!
ناشناس۱۰۷۲۴۳۲۱۴:۰۴:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۸
خود شماها هم به واسطه حضور همین دولت ضیعف تونستید قدرت پیدا کنید
ناشناس۱۰۷۲۴۳۳۱۴:۰۶:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۸
امان از نزدیک شدن به انتخابات و ترس از رد صلاحیت شدن ها.
ناشناس۱۰۷۲۴۸۱۱۴:۵۰:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۸
این سه گروه اصولگرا و اصلاح طلب و کارگزاران امتحان خود را پس دادند و دیگه باید جوانان بیان روحانی هم بسیار بد مدیریت کرد و در واقع تبخیر امید بود
ناشناس۱۰۷۲۴۸۸۱۵:۰۱:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۸
روحانی مرد میدان اجرا نیست. رای دهندگان ایشان، اگر سابقه کار اجرایی از وی سراغ دارند، اعلام فرمایند. در سخنرانی ها معمولا به سمت اجرا نمیروند، یا از برجام و مذاکره سخن میگویند، یا از مقوله آزادی و ۰۰۰۰۰۰
سروش۱۰۷۲۴۹۹۱۵:۱۲:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۸
میانگین رشد دو سه درصدی آخه شد کارنامه دولت ها که بخوایم این دولت رو مقایسه کنیم اونا بدتر بودن این دولت یکم بدتر از اونا
ناشناس۱۰۷۲۵۳۶۱۵:۵۱:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۸
واقعیت زندگی مردم بدبختی فقر بیکاری گرسنگی چیزی نیست و در شدیدترین شرایط بسر میبرند تنها مسولان بیدرد مولتی میلیاردر از تحریمها سود میبرند
بیگی29۱۰۷۲۵۴۵۱۶:۰۰:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۸
هیچ یک از دولت ها کارنامه قابل قبولی نداشته اند.
پرویز۱۰۷۲۵۷۳۱۶:۴۶:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۸
کدومتون راه کار ارائه دادین از هر دو طرف.
ناشناس۱۰۷۲۶۳۳۱۷:۳۵:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۸
فقط اقتصاد پس حوزه فرهنگ که کشف حجابها مراسمهای رقص و مواردبسیار و مشکلات ساخت وساز مسکن که تقریباً متوقف شد و...
ناشناس۱۰۷۲۶۴۷۱۸:۰۳:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۸
در هر زمینه ای دولت ایشون ضعیف عمل کرد و واقعا نمره ی مطلقی که به دولت روحانی در مجموع میشه داد صفره هیچ توجه و نگاهی به نخبگان در این دولت نشد و سهم نخبگان از تصدی گری مناصب مهم و اثرگذار ناچیزه
ناشناس۱۰۷۲۶۹۸۱۸:۵۷:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۸
نشستن به امید ورود سرمایه گذاران خارجی بزرگترین خصارت را به اقتصاد زد!
ناشناس۱۰۷۲۷۲۴۱۹:۵۴:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۸
بنظر میرسه اصلا نیاز به سیستم حزبی نداریم. بلکه باید بصیرت مردم را بالا برد. نخبگان و روشنفکران متعهد و مسئولیت پذیر بشن تا حقایق برای مردم باز بشن
ناشناس۱۰۷۲۷۵۸۲۱:۰۱:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۸
الان دیگه نون افتاد توی روغن انتقاد از روحانی؟
ناشناس۱۰۷۲۸۳۰۲۳:۱۳:۰۵ ۱۳۹۸/۶/۸
آقای روحانی ، رئیس جمهور محترم تا حالا خاک چند گلدان خانه اش را با بیلچه تعویض کرده و یا حتی یک شب تا صبح برای کاری بیدار مانده است ؟
ناشناس۱۰۷۲۸۳۱۲۳:۱۵:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۸
بهانه های واهی و داستان های حاشیه ای راه های فرار خوبی برای دولت جهت عدم پاسخگوئی به مطالبات مردم در مورد سوء مدیریت و غارت بیشتر ثروت آنها است .
ناشناس۱۰۷۲۸۶۳۰۰:۰۳:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۹
بیرون گود نشستن و نظر دادن راحت هست.
ناشناس۱۰۷۳۲۱۲۱۰:۰۸:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۹
آقای فلاحت دولت مقصر فقط؟ اسامی اصلی اختلاسیونو دولت باید معرفی کنه؟

پربحث‌های اخیر

 1. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 2. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 3. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 4. توکلی: مسیر تصمیم‌گیری و اعلام قیمت بنزین بسیار بد طی شد/ کنار گذاشتن کارت سوخت خیانت بود

 5. سخنگوی هیات رئیسه مجلس: همه موظفند از افزایش قیمت بنزین حمایت کنند

 6. آخرین وضعیت اعتراضات بنزینی در کشور/ افزایش خشونت در برخی استانها + فیلم و عکس

 7. معاون سازمان برنامه و بودجه: تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین زیر ۲ درصد است

 8. راه‌های رفته و نرفته اصلاح قیمت بنزین به روایت کارشناسان اقتصادی

 9. ناجا: مماشاتی با برهم زنندگان نظم و امنیت نداریم/ شناسایی و برخورد با سرکردگان

 10. واکنش سفیر ایران در انگلیس به گرانی بنزین

 11. گام‌های لرزان پیرمردها و بازیگران جوان سیاست

 12. دیلی اکسپرس: اشتباهات ترامپ چگونه خاورمیانه را به ایران و روسیه واگذار کرد

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 2. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 3. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 4. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 5. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

 6. ربیعی: مصرف بنزین در کشور، دچار انحراف است/ دولت می‌خواهد به‌صورت مستقیم به مردم کمک کند!

 7. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 8. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 9. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 10. شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد

 11. آخرین وضعیت اعتراضات بنزینی در کشور/ افزایش خشونت در برخی استانها + فیلم و عکس

 12. تهیه یک طرح دو فوریتی برای مخالفت با گران شدن بنزین در مجلس

 13. واکنش روزنامه‌های اصلاح‌طلب به گرانی بنزین

 14. واکنش‌ها به غافلگیری دوباره شهرداری تهران در برف

 15. اعتراض آیت‌الله صافی گلپایگانی به افزایش قیمت بنزین: از مجلس می‌خواهم که لغو این طرح را اعلام کند

 16. پای داماد نعمت‌زاده هم به دادگاه مفاسد باز شد

 17. برخی نمایندگان مجلس: لیست اموالمان را در سامانه ثنا ثبت نمی‌کنیم

 18. معاون وزیر صنعت: اثر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالا ناچیز است

 19. واکنش حناچی به وضعیت تهران بعد از بارش برف

 20. بازگشت به تصمیم بنزینی دولت قبل/ حذف کارت سوخت در دولت روحانی چقدر برای کشور هزینه داشته؟

 21. اطلاعیه استانداری درباره وضعیت تعطیلی مدارس تهران

 22. سهمیه سوخت سواری‌های عمومی بین شهری مشخص شد/ ۴۵۰ لیتر دوگانه سوز و ۷۵۰ لیتر برای تک‌سوز

 23. واکنش دادستان کشور به اعتراضات درباره افزایش قیمت بنزین

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. چرا روحانی عصبانی است؟

 4. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 5. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 6. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 7. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 8. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 9. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 10. شعار اعتراضی مردم یزد: روحانی حیا کن آمریکا رو رها کن

 11. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 12. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 13. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 14. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 15. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 16. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 17. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 18. جرم حداد عادل چیست؟

 19. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 20. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

 21. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

 22. ربیعی: مصرف بنزین در کشور، دچار انحراف است/ دولت می‌خواهد به‌صورت مستقیم به مردم کمک کند!

 23. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 24. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 25. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

پربحث‌های هفته

 1. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 2. چرا روحانی عصبانی است؟

 3. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 4. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 5. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 6. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 7. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 8. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 9. جرم حداد عادل چیست؟

 10. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 11. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 12. واکنش‌ها به افزایش قیمت بنزین/ پگاه آهنگرانی در فهرست عفو رئیسی/ چرا روحانی استعفا نمی‌دهد؟

 13. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 14. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

 15. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

 16. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 17. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

 18. طرح سوال از رئیس جمهور در پنچ محور

 19. جمعه‌های فرصت ساز برای فرصت طلبان / سخنی با آیت الله علم‌الهدی 

 20. روحانی: هر کسی که به فساد آلوده است باید با او برخورد شود/ در این دولت یک ریال یا یک دلار گم نخواهد شد

 21. نظر علی مطهری درباره چندهمسری/ واکنش سرد رئیسی به سخنان روحانی/ آیا کاظم جلالی به ظریف تحمیل شده است؟

 22. پاسخ ۱۲ روز قبل رئیسی به اظهارات امروز روحانی: با سیاسی‌کاری و دوقطبی‌سازی مبارزه با فساد را ترک نمی‌کنیم

 23. حسین شریعتمداری: مگر چند نفر مُرده‌اند؟!

 24. محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

 25. آخرین خبر درباره حضور قالیباف و حدادعادل در انتخابات مجلس/ سخنرانی پرحاشیه روحانی در یزد/ قوچانی: طرح اصلاح‌طلبان مانند بنگاه‌های دوست‌یابی است

آخرین عناوین