در گفت و گو با الف: فلاحت‌پیشه: روحانی ضعیف‌ترین کارنامه اقتصادی را در دولت های بعد از انقلاب دارد

گروه سیاسی الف،   3980605130 ۴۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
فلاحت‌پیشه: روحانی ضعیف‌ترین کارنامه اقتصادی را در دولت های بعد از انقلاب دارد

حشمت الله فلاحت پیشه در ارزیابی کارنامه دولت گفت: در دو سال گذشته دولت آقای روحانی در حوزه اقتصاد و معیشت دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و نمی توان در زمینه مدیریت مشکلات مردم به دولت نمره خوبی داد. مردم در دو سال گذشته فشارها و سختی های زیادی را تحمل کرده اند.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌گو با الف در بررسی کارنامه اقتصادی دولت افزود: دولتمردان بخشی از مشکلات بوجود آمده در عرصه اقتصادی را به موضوع بازگشت تحریم ها از زمانی که دونالد ترامپ برجام را کنار گذاشت مرتبط می کنند که منجر به افزایش نرخ ارز و فشار به مردم شده است. اما در حال حاضر که نرخ ارز تثبیت شده مشاهده می کنیم هیچ تغییری در زندگی مردم رخ نداده، آنها از آسایش و امنیت ذهنی برخوردار نیستند و پاسخ جدی برای آن از سوی دولتمردان داده نمی شود.  لذا می بینیم تورم 42 درصدی شده و تنها شاخص اقتصادی که دولت روحانی در دوره اول به آن افتخار می کرد که تک نرخی است در حال حاضر دو رقمی شده و این گونه رشد پیدا کرده است.

فلاحت پیشه در ادامه گفت: با این توضیحات باید گفت کارنامه اقتصادی دولت روحانی به هیچ وجه قابل دفاع نیست و نقطه ضعف اصلی دولت به حساب می آید. به عبارتی حتی یکی از ضعیف ترین عملکرد دولت های بعد از انقلاب به دولت روحانی می رسد و تغییر و تحولاتی هم که در این باره صورت گرفته  موجب تحول و اثر محسوسی نشده است.

حشمت الله فلاحت پیشه در بررسی محور دوم کارنامه اقتصادی دولت یعنی در موضوع عمرانی گفت: در بخش سازندگی نیز باید گفت بودجه پروژه های عمرانی تخصیص پیدا نمی کنند، عملاً تعطیل شده اند و رکود عمرانی شکل گرفته است. از این نظر هم می باید عنوان کرد تعطیلی و رکود پروژه های عمرانی در تمامی دولت هایی که بعد از انقلاب اسلامی بر سرکار آمده اند به غیر از دولت زمان جنگ که انجام چنین پروژه هایی بدلیل شرایط خاص کمتر مورد توجه بوده سابقه نداشته است.

فلاحت پیشه در بررسی محور سوم کارنامه اقتصادی دولت به شاخص های توسعه اشاره کرد و گفت: بحث دیگر در زمینه توسعه است که می توان ذیل آن شاخص های مختلفی را بررسی کرد. یکی از آن شاخص ها، اشتغال و رفع بیکاری است که متاسفانه در این حوزه نیز دولت کارنامه قابل قبولی ندارد و هنوز هم بیکاری،  مهمترین دغدغه خانواده های ایرانی است. به طور کلی باید گفت در بررسی و سرجمع این سه محور باید گفت دولت در حوزه اقتصادی ضعف جدی دارد و به هیچ وجه کارنامه دولت قابل دفاع نیست.

برخی پروژه های اقتصادی که تحریم ناپذیرند اجرایی نمی شوند

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: برخی پروژه های اقتصادی به طرز مشکوکی اجرایی نمی شوند، طرح هایی که هم برای کشور به صرفه است و هم اینکه زمینه های اجرای آن ها فراهم بوده است. به عنوان مثال می توان به طرح های پتروشیمی و پالایشگاهی که تحریم ناپذیرند اشاره کرد.

فلاحت پیشه عنوان کرد: قبل از 3 آذر 1393 که موافقتنامه ژنو بدست آمد و زمینه ساز برجام شد تحریم های جدی علیه ایران وجود داشت اما بعد از آن به یکباره میلیاردها دلار یورو وارد کشور شد و زمینه برای فاینانس فراهم شد. لذا انتظار ایجاد شده بود که دولت یک کار راهبردی انجام دهد و این که طرح های پالایشگاهی و پتروشمی یا به عبارتی طرح های تحریم ناپذیر را اجرایی کند ولی ما می بینیم دولت در این زمینه ضعف نشان داده و اجرای همین طرح ها با کارشکنی مواجه می شود. در مواردی نیز مشاهده می شود برای گرفتن یک مجوز زیست محیطی دولت مردان یک سال کارشکنی و وقت کشی می کردند و طرح هایی که توجیه اقتصادی ندارد، هزینه بر است و منابع کشور را می بلعند اجرایی می شود.

 حشمت الله فلاحت پیشه با بیان این که همیشه تلاش کرده در حوزه اقتصادی مصاحبه نکند چرا که نومیدانه ترین موضع گیری ها را داشته گفت: شاخص های اقتصادی دولت به هیچ وجه قابل دفاع نیست و متاسفانه هم عزمی نیز در دولت برای حل مشکلات شکل نگرفته است.

جای مناسبات دوجانبه در سیاست خارجی خالی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ارزیابی کارنامه سیاست خارجی دولت گفت: در دو سال اخیر دولت قدری واقع گرایانه تر و وحدت گرایانه تر عمل کرده است. در واقع دولت سعی کرده مواضع واقعی در مقابل دشمنان کشور اتخاذ نماید، برخلاف دوره اول که پیکان حملات دولت به سمت منتقدان داخلی بود. در این راستا یک همسویی بین مواضع دولت و نیروهای مختلف کشور به رغم اختلاف نظرات بوجود آمد و دولت به نوعی سردمدار وحدت در سیاست خارجی شد و اتفاقاً همین عامل موجب شده راهبرد مقاومت دولت در مقابل دشمنان و تحریم های آمریکا جواب دهد.

فلاحت پیشه در ادامه با اشاره به مسائل منطقه ای گفت: البته هنوز هم دولت یک ضعف اساسی در سیاست خارجی دارد و جای مناسبات دوجانبه در سیاست خارجی خالی است. به عنوان مثال باید به  تیم B اشاره کرد که آقای ظریف از آن صحبت می کند. این گروه متشکل از آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات است البته  تفاوت هایی در مواضع امارات با عربستان، ریاض با آمریکا و رژیم صهیونیستی وجود دارد و فضا مهیا است که ایران در عرصه منطقه ای سیاست تنش زدایی را پیگیری کند بویژه با بازیگرانی مثل امارات متحده عربی و از این روش برای مقابله با سیاست های خصم اصلی کشور یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی استفاده کند.

 دولت به انتخابات نگاهی مقطعی داشت

فلاحت پیشه در حوزه سیاست داخلی و ارتباط دولت با جریانات مختلف سیاسی نیز گفت: نگاه مقطعی دولت به انتخابات موجب شد که روحانی بخصوص در دوره دوم هزینه و زمان زیادی را صرف پاسخ دهی به وعده های انتخاباتی کند. آقای روحانی برای جذب آرای سبد اصلاح طلبان، خیلی به آنها نزدیک شد و عدم عمل به این وعده ها موجب شد که در حال حاضر مهمترین چالش دولت در عرصه داخلی همین نومیدی طرفداران اصلاح طلب دولت و شکل گیری اختلا بین این طیف و دولتمردان باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه گفت: البته روحانی تلاش کرد با یارگیری از اصلاح طلبان و بکارگیری آنها در برخی از مناصب وزارتی و مدیریتی میانی بخشی از اختلافات را کاهش دهد اما بخش عمده اختلافات بین آنها موضوعی بوده است. یعنی  خواسته برخی از اصلاح طلبان این بود که روحانی به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی با از خودگذشتگی و جسارت بیشتری نوعی ریسک و خطر بیشتری را پذیرا باشد تا بتواند مشکلاتی را حل کند اما روحانی در همه مسائل مربوط به شورای عالی امنیت ملی به شدت محافظه کارانه عمل کرد.

فلاحت پیشه گفت: در حال حاضر اصلاح طلبان تصور می کنند بخشی از سبد آرای خود را برای انتخابات آینده از دست داده اند و آقای روحانی این تصور را دارد مشکل ارتباط با اصلاح طلبان را به عنوان یک دغدغه همیشگی با خود در آینده به همراه خواهد داشت.

فلاحت پیشه درباره دلیل پیش آمدن چنین مشکلاتی در عرصه سیاسی و تبعات آن گفت: من معتقدم این مشکلات بخاطرعدم نظام حزبی در ایران است؛ چرا که احزاب وارث و ضامن وعده های سیاسی انتخاباتی هستند. در غیاب احزاب، سیاستمداران به راحتی وعده های خود را نادیده می گیرند که نتیجه آن یک گسست تازه بین جریانات و نخبگان سیاسی است که معمولا در مجلس و بویژه در ریاست جمهوری شکل می گیرد و نوعی فضای بی اعتمادی در جامعه بوجود می آید. با شرایط فعلی که پیش آمده اصلاح طلبان چاره ای ندارند جز این که دوباره یک یارگیری جدیدی را انجام دهند تا برای برای انتخابات آینده آماده شوند. اقای روحانی هم که اصولاً در پی حذف کل صورت مساله است و خود را بی نیاز از این می بیند که دیگر به اصلاح طلبان جواب دهد، چرا که دیگر نیازمند رای نیست.

                                                                      

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۷۱۹۵۹۰۰:۱۸:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۸
ضعیف ترین دولت احمدی نژاد بود
ناشناس۱۰۷۱۹۸۱۰۰:۴۰:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۸
شما نمایندگان هم،هم.
ناشناس۱۰۷۱۹۹۰۰۰:۵۴:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۸
البته برای وابستگان و خودی های این دولت ، قوی ترین دوران اقتصادی عمرشان بوده است .
ناشناس۱۰۷۲۰۰۰۰۱:۱۶:۰۸ ۱۳۹۸/۶/۸
کسی که با یک کلید رای بیاورود از این بهتر هم نباید باشد
ناشناس۱۰۷۲۰۰۹۰۱:۳۰:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۸
چشم و دل خودش و دولتش در این 6 سال در پی کدخدا و ناخدا بوده تا از اثرات برجام استفاده کند تکیه بر خدا و داشته های کشور را پشت سرش هشته بیده
ناشناس۱۰۷۲۰۱۳۰۱:۳۸:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۸
یه مصاحبه درست و حسابی دیدیم تو الف
معلم۱۰۷۲۰۵۶۰۵:۵۹:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۸
مثل اینکه یادتان رفته تحریم هستیم. با اقتصاد وابسته به نفت کار روحانی در این شرایط عالی است. انهایی که با تحریم اشنا هستند ارزش کار روحانی را می دانند.روحانی بدون عوام فریبی و با حفظ مصالح نظام کار خود را انجام می دهد.
کریم۱۰۷۲۰۶۱۰۶:۱۵:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۸
بدترین دولت تاریخ ایران
ناشناس۱۰۷۲۱۰۲۰۸:۱۲:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۸
راستی مگه هفته دولت نیست?! قبلا که هفته دولت بود روزی چند صدتا پروژه عمرانی در کشور افتتاح میشد چرا امسال روبانی قیچی نشد!؟!؟
دانشجوی پشیمان۱۰۷۲۱۳۸۰۹:۲۲:۰۷ ۱۳۹۸/۶/۸
تو که حامی اش بودی
ناشناس۱۰۷۲۱۷۷۱۰:۰۹:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۸
و البته قوی ترین تیم عملیات روانی ..
ناشناس۱۰۷۲۱۹۳۱۰:۲۲:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۸
ایشان باید این مسئله را در نظر بگیرند که این دولت تحت شدیدترین فشارهای خارجی و داخلی قرار دارند. در خارج توسط آمریکا و در داخل توسط دولت پنهان
ناشناس۱۰۷۲۲۱۱۱۰:۴۵:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۸
البته کارنامه درخشانی داره!در حمایت از قشر سرمایه دار خودی!اقتصاد بدون عدالت افتخار ندارد!
ناشناس۱۰۷۲۲۱۳۱۰:۴۶:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۸
مثلا فرهنگیش بهتره یا سیاست خارجیش یا علمیش؟ امسال برای اولین بار بدترین نتایج المپیاد جهانی رو بدست آوردیم. بهتر بود میگفتین ضعیف ترین دولت نه تنها بعد از انقلاب که تاریخ ایران
ناشناس۱۰۷۲۲۲۰۱۰:۵۲:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۸
دولت روحانی کپی برابر با اصل دولت حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی است در آنزمان هم قیمت دلار و سکه و مسکن و بنزین و غیره چندین برابر شد و نرخ تورم 50 درصد بود.
ناشناس۱۰۷۲۲۲۳۱۰:۵۳:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۸
این روزهای سخت می گذرد اما روسیاهیش برای اصلاح طلبان غربگدا باقی می ماند.
حسنعلی سبد سبد گل یاس۱۰۷۲۲۳۲۱۱:۰۲:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۸
افتضاس(افتضاحس)
ناشناس۱۰۷۲۲۳۷۱۱:۰۶:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۸
روحانی اصلا کارنامه ای نداره
الله داد۱۰۷۲۲۶۵۱۱:۲۴:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۸
حواسمان هست که اسفندماه انتخابات مجلس است.از این دست اظهارات شدیدتر یا ضعیف تر قابل پیش بینی است.
پورامینی۱۰۷۲۳۰۰۱۱:۴۴:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۸
صاحب نظران اقتصادی که هنوز هم راه حل هایی ارایه کرده وایده پردازی می کنندمعتقدند مسیله فعلی اقتصاد راه حل دارد ولی چون موضوع چند وجهی وتقریبا پیچیده است به تحلیل های چند وجهی وچند جانبه نیاز داریم
ناشناس۱۰۷۲۳۱۰۱۱:۵۲:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۸
راست میگه بقیه کارنامه شون ٢٠بود.تورم صفر،رشد اقتصادی ١٠٠٪‏بود
ناشناس۱۰۷۲۳۲۲۱۲:۰۵:۴۰ ۱۳۹۸/۶/۸
وظیفه این دولت ویرانی کشور است
ناشناس۱۰۷۲۳۲۸۱۲:۱۱:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۸
حشمت الله خان دفاع شمااز کارنامه دولت در مذاکرات برجامی فراموش ناشدنی است آدم خوبه با داشتن مسئولیت منتقد باشه.
ناشناس۱۰۷۲۳۴۴۱۲:۳۵:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۸
هرکه بغیر خدا(کدخدا) امید ببندد ناامید خواهد شد و این یک سنت الهی است .
ناشناس۱۰۷۲۳۶۵۱۲:۵۸:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۸
هیچکدام از دولتها عملکرد قوی نداشتند و ضعیف رو به پایین بودند. باید مسئولین و دولتمردان را مجبور کرد بیشتر در بین مردم زندگی کنند. مسئولین ما برج عاج نشین شده اند.
یک ایرانی فهیم ( شغل : کارگر ساده )۱۰۷۲۳۷۶۱۳:۰۷:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۸
خداشاهده من که اصلا حاضر نیستم که روحانی در کنار بنده عکس یادگاری بندازه . مگر که خودش فتوشاپ کنه .
ناشناس۱۰۷۲۳۹۱۱۳:۲۴:۰۰ ۱۳۹۸/۶/۸
دولت روحانی در زمینه اقتصاد اصلا چه کاری کرده تا کارنامه ای داشته باشد. واقعا اگر دولتی وجود نداشت به جایی بدتر از وضعیت کنونی میرسیدیم؟!
ناشناس۱۰۷۲۴۳۲۱۴:۰۴:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۸
خود شماها هم به واسطه حضور همین دولت ضیعف تونستید قدرت پیدا کنید
ناشناس۱۰۷۲۴۳۳۱۴:۰۶:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۸
امان از نزدیک شدن به انتخابات و ترس از رد صلاحیت شدن ها.
ناشناس۱۰۷۲۴۸۱۱۴:۵۰:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۸
این سه گروه اصولگرا و اصلاح طلب و کارگزاران امتحان خود را پس دادند و دیگه باید جوانان بیان روحانی هم بسیار بد مدیریت کرد و در واقع تبخیر امید بود
ناشناس۱۰۷۲۴۸۸۱۵:۰۱:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۸
روحانی مرد میدان اجرا نیست. رای دهندگان ایشان، اگر سابقه کار اجرایی از وی سراغ دارند، اعلام فرمایند. در سخنرانی ها معمولا به سمت اجرا نمیروند، یا از برجام و مذاکره سخن میگویند، یا از مقوله آزادی و ۰۰۰۰۰۰
سروش۱۰۷۲۴۹۹۱۵:۱۲:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۸
میانگین رشد دو سه درصدی آخه شد کارنامه دولت ها که بخوایم این دولت رو مقایسه کنیم اونا بدتر بودن این دولت یکم بدتر از اونا
ناشناس۱۰۷۲۵۳۶۱۵:۵۱:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۸
واقعیت زندگی مردم بدبختی فقر بیکاری گرسنگی چیزی نیست و در شدیدترین شرایط بسر میبرند تنها مسولان بیدرد مولتی میلیاردر از تحریمها سود میبرند
بیگی29۱۰۷۲۵۴۵۱۶:۰۰:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۸
هیچ یک از دولت ها کارنامه قابل قبولی نداشته اند.
پرویز۱۰۷۲۵۷۳۱۶:۴۶:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۸
کدومتون راه کار ارائه دادین از هر دو طرف.
ناشناس۱۰۷۲۶۳۳۱۷:۳۵:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۸
فقط اقتصاد پس حوزه فرهنگ که کشف حجابها مراسمهای رقص و مواردبسیار و مشکلات ساخت وساز مسکن که تقریباً متوقف شد و...
ناشناس۱۰۷۲۶۴۷۱۸:۰۳:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۸
در هر زمینه ای دولت ایشون ضعیف عمل کرد و واقعا نمره ی مطلقی که به دولت روحانی در مجموع میشه داد صفره هیچ توجه و نگاهی به نخبگان در این دولت نشد و سهم نخبگان از تصدی گری مناصب مهم و اثرگذار ناچیزه
ناشناس۱۰۷۲۶۹۸۱۸:۵۷:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۸
نشستن به امید ورود سرمایه گذاران خارجی بزرگترین خصارت را به اقتصاد زد!
ناشناس۱۰۷۲۷۲۴۱۹:۵۴:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۸
بنظر میرسه اصلا نیاز به سیستم حزبی نداریم. بلکه باید بصیرت مردم را بالا برد. نخبگان و روشنفکران متعهد و مسئولیت پذیر بشن تا حقایق برای مردم باز بشن
ناشناس۱۰۷۲۷۵۸۲۱:۰۱:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۸
الان دیگه نون افتاد توی روغن انتقاد از روحانی؟
ناشناس۱۰۷۲۸۳۰۲۳:۱۳:۰۵ ۱۳۹۸/۶/۸
آقای روحانی ، رئیس جمهور محترم تا حالا خاک چند گلدان خانه اش را با بیلچه تعویض کرده و یا حتی یک شب تا صبح برای کاری بیدار مانده است ؟
ناشناس۱۰۷۲۸۳۱۲۳:۱۵:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۸
بهانه های واهی و داستان های حاشیه ای راه های فرار خوبی برای دولت جهت عدم پاسخگوئی به مطالبات مردم در مورد سوء مدیریت و غارت بیشتر ثروت آنها است .
ناشناس۱۰۷۲۸۶۳۰۰:۰۳:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۹
بیرون گود نشستن و نظر دادن راحت هست.
ناشناس۱۰۷۳۲۱۲۱۰:۰۸:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۹
آقای فلاحت دولت مقصر فقط؟ اسامی اصلی اختلاسیونو دولت باید معرفی کنه؟

پربحث‌های امروز

 1. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 6. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 7. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 8. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 9. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 10. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 11. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 12. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 13. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 14. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 15. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 16. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 17. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 18. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 19. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 20. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 21. تردید دولت در سفر به نیویورک

 22. گالری تتوهای رنگی در حصار پلیس + تصاویر

 23. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 24. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 25. پامپئو در جده: در تلاش برای تشکیل ائتلاف علیه ایران هستیم

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 5. دستگیری اراذل و اوباش شهر تهران  

 6. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 7. پنکه حسن روحانی در ترکیه  

 8. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 9. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 10. کارنامه امیدبخش قوه قضائیه در ۲۰۰ روز اخیر

 11. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 12. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 13. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 14. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 15. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 16. واکنش وزیر بهداشت به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 17. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 18. عکس جنجالی بازیکنان استقلال با پیراهن دختر آبی  

 19. شکاف میان مردم و دولت آمریکا / رویای «لینکلن» تعبیر نشد

 20. واکنش نمکی به موضوع «فرار مالیاتی» پزشکان

 21. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 22. دادستان تهران: بیش از ۱۰۰ هزار خودرو سایپا و ایران‌خودرو نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌ها بلاتکلیف مانده

 23. مرگ یک پسر بچه‌ ساله در ورزشگاه آزادی بر اثر برق‌گرفتگی/ "مقصر" کیست؟

 24. اسلحه عجیب اراذل و اوباش تهرانی!  

 25. بازتاب بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در رسانه‌های خارجی

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. اظهارات پدر ٰ«سحر خدایاری»/ اجازه سو استفاده به دیگران نمی‌دهم

 10. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 11. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 12. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 13. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 14. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 15. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 16. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 17. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 18. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 19. دستور بازداشت هنرپیشه هتاک صادر شد

 20. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 21. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 22. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 23. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 24. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 25. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

پربحث‌های امروز

 1. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 2. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 3. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 4. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 5. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 6. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 7. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 8. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 9. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 10. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 11. تردید دولت در سفر به نیویورک

 12. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 13. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 14. قاضی‌زاده: اعتراض علی مطهری برای حضور در تلویزیون منتفی است

 15. سفیر جدید سوئد در تهران رونوشت استوار نامه خود را تقدیم ظریف کرد

 16. توضیحاتی در خصوص آزادی سعید مرتضوی

 17. صفار هرندی: اصلاح‌طلبان از رای‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند

 18. امیرعبداللهیان: عربستان پاسخ کوبنده‌ای دریافت کرد

 19. اختصاص تسهیلات برای تکمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان

 20. دو اشتباه بزرگ آقای ناطق نوری در انتخابات سال 1376/برخی کارها نیاز به دستور صریح رهبری ندارد

 21. آیت‌الله نوری همدانی: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای برخی مشکلات کشور بدانیم

 22. ظریف: ترامپ حتی برای امضایش هم ارزشی قائل نیست

 23. ماجرای وثیقه ۲۰ میلیاردی یک دهه هفتادی برای شبنم نعمت‌زاده

 24. شمخانی: سیاست ایران کاهش تنش و اجتناب از درگیری است

 25. آیت‌الله جنتی: حمله پهپادی یمن پاسخی کوبنده به تجاوزگری و جنایت عربستان بود

پربحث‌های دیروز

 1. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 2. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 3. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 4. محسن رضایی: روزی می‌رسد که ترامپ را محاکمه می‌کنیم/ روحانی نباید به ترامپ جز با مشت گره کرده نگاه کند

 5. تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی

 6. یک اصلاح‌طلب: به جای روحانی بودم، استعفا می‌دادم

 7. سخنگوی وزارت خارجه: هیئت سیاسی طالبان با مقامات ایران گفتگو کردند

 8. رئیسی لیست اموال خود را به رهبر انقلاب اعلام کرد

 9. وزارت دادگستری: دولت کانادا عذرخواهی رسمی و استرداد اموال کند

 10. بازدید کمیته هسته ای مجلس از فردو و نطنز

 11. مترجم سابق سازمان منافقین: مسعود رجوی در عربستان مُرده است

 12. حجت الاسلام درویشان رئیس سازمان بازرسی کل کشور شد

 13. واعظی: ایران محدودیتی در همکاری‌ با ترکیه ندارد

 14. هیچ صنعتی به اندازه حوزه نوآوری و فناوری برای کشور درآمد ندارد

 15. جزئیات هفتمین اجلاس خبرگان اعلام شد

 16. دبیر جدید هیئت دولت کیست؟ + سوابق

 17. «سیمایی‌صراف» دبیر هیئت دولت شد

 18. دادگاه عالی انگلیس محکومیت ایران به پرداخت خسارت به آمریکا را رد کرد

 19. توئیت آشنا از دستاوردهای اجلاس سه‌جانبه آنکارا  

 20. سلیمی‌نمین: تناقض گویی‌های رئیس جمهور درباره مبارزه با فساد طبیعی است

 21. روحانی به تهران بازگشت

 22. درآمدی بر شكل‌گيری ائتلاف

 23. اعلام آمادگی برخی نمایندگان برای اعلام شفاف آراء در مجلس

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 5. پزشکیان: پناهیان وجناحش در مطالبه شفافیت دنبال بهره برداری سیاسی اند

 6. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 7. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 8. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 9. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 10. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 11. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 12. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 13. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 14. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 15. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 16. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 17. حقوق بشر فیروزه‌ای؛ یک سازمان و هزاران تناقض

 18. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 19. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 20. نظر متناقض دولت درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها/ درخواست یک تشکل دانشجویی درباره برادران صدرالساداتی/ سعید مرتضوی چگونه آزاد شد؟

 21. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 22. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 23. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 25. طرح جدید مجلس برای الزام دولت به شکایت علیه "هالیوود"

آخرین عناوین