آمار دختران بازمانده از تحصیل به کمتر از 4 درصد رسید/ زنان جویای کار2 برابر مردان جویای کار

گروه اقتصادی الف،   3980604176

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: آمار دختران بازمانده از تحصیل از 38 درصد در دوران شاهنشاهی به زیر 4 درصد در جمهوری اسلامی رسیده اما حتی یک نفر بازمانده از تحصیل نیز زیاد است.

به گزارش فارس، معصومه ابتکار بعد از ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی بانوان تأثیرگذار استان اصفهان اظهار کرد: تحولات امروز جامعه، تروریسم اقتصادی و عملیات روانی که دشمنان ایران اعمال می‌کند برای به زانو درآوردن تجربه مردم‌سالاری دینی است که با تدابیر رهبری و همراهی مردم خنثی خواهد شد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: تمام تلاش دولت بر این است که نیازهای معیشتی مردم را رفته و رشد تورم را کنترل کند، سقوط ارزش پول ملی که پیش‌بینی‌شده بود غلط از آب درآمد و با وجود مشکلات واحدهای تولیدی امید در جامعه شکل گرفته است.

وی تأکید کرد: تجربه اجرایی و نگاه علمی استاندار اصفهان در کنار مدیران خوب اصفهان فرصتی برای این استان است تا با بسیج سرمایه انسانی و زیست‌محیطی این استان مشکلات اقتصادی و اجتماعی را پشت سر بگذارد.

ابتکار بیان کرد: نگاه دولت به عدالت جنسیتی است و معتقدیم که زنان و مردان باید زمینه توان‌افزایی فعالیت اقتصادی، سیاسی و حقوقی را داشته باشند، عدالت جنسیتی از آموزه‌های اسلام است چراکه زنان و مردان فرقی ندارند مگر در تقرب به خداوند و این محور فعالیت‌ها در معاونت زنان و خانواده است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: امام خمینی در برابر نگاه غربی به زن که بازمانده دوران شاهنشاهی بود ایستاد و با تفکر واپس‌گرایانه که مانع حضور زن در عرصه‌های اجتماعی می‌شد مقابله کرد.

وی اضافه کرد: آمار دختران بازمانده از تحصیل از 38 درصد در دوران شاهنشاهی به زیر 4 درصد در جمهوری اسلامی رسیده اما حتی یک نفر بازمانده از تحصیل نیز زیاد است.

ابتکار تصریح کرد: با توجه به اعتقاد به اصل حجاب باید فضاهای ورزشی برای زنان بسیار بیشتر از مردان گسترش یابد تا زنان و دختران این جامعه دچار بیماری‌های جسمی و روحی نشوند و در این مسیر نیاز است تا شهرداری‌ها به آموزش و پرورش کمک کنند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده افزود: نمونه‌های بسیاری در کشور داریم که با مناسب‌سازی شرایط مدرسه دختران در محلی که نامحرم حضور ندارد حجاب ندارند.

وی یادآور شد: آمار زنان تحصیل‌کرده جویای کار دو تا سه برابر پسران تحصیل‌کرده است و وزارت کار رفاه و تأمین اجتماعی در کنار جهاد دانشگاهی موضوع مشاغل خانگی را دنبال می‌کنند که محور اصلی این اشتغال استفاده از ظرفیت‌های دنیای دیجیتال است.

ابتکار خاطرنشان کرد: برای توان‌افزایی سازمان‌های مردم‌نهاد برنامه‌هایی در فرهنگ کشور و استان اصفهان اجرا شده و این ظرفیت را داریم تا با همراهی استانداری و سازمان‌های مردم‌نهاد آموزش‌ها را ادامه دهیم.

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 6. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 7. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 8. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

 9. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

 10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

 17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

 21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

 22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

 24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

 25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

پربحث‌های اخیر

  آخرین عناوین