ماجرای منصرف شدن آمریکا از حمله نظامی به ایران بعد از ساقط کردن پهپاد

گروه سیاسی الف،   3980604047 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده ولی فقیه در سپاه: زدن پهپاد کار خدا بود و ما ابزار بودیم زیرا این موشک در آزمایش چند ماه گذشته خود بُرد ۳۵۰۰ پا را توانست به دست آورد در حالی که پهپاد آمریکایی در ارتفاع ۵۵۰۰ پایی در حال پرواز بود. اگر ما توان موشکی نداشتیم اسرائیل و آمریکا در پی حمله به ایران بودند و آمریکا قصد داشت به نقاطی از ایران حمله کند ولی اسرائیل و عربستان اعلام کردند که ایران به دنبال فرصتی است تا نقاط راهبردی ما را بزند.

ماجرای منصرف شدن آمریکا از حمله نظامی به ایران بعد از ساقط کردن پهپاد

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توافق با شیطان منطقی نیست زیرا شیطان و استکبار در همان جلسه ای که با آنها توافق می کنید خیانت می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین  عبدالله حاجی صادقی  شامگاه یکشنبه در جمع اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان خراسان رضوی افزود:دشمن می بیند که ما در حال نابودی او هستیم و از اصول خود دست برنخواهیم داشت به همین دلیل مهم است که هر حمله دشمن را شناسایی کرده و برای آن طرحی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در روزهای مذاکره برجام بازار دلار نوسان داشت ولی در روزی که سپاه پهپاد آمریکا را سرنگون می کند دلار کاهش قیمت دارد.

دانشیار مجتمع عالی شهید محلاتی گفت: زدن پهپاد کار خدا بود و ما ابزار بودیم زیرا این موشک در  آزمایشچند ماه گذشته خود بُرد ۳۵۰۰ پا را توانست به دست آورد در حالی که پهپاد آمریکایی در ارتفاع ۵۵۰۰ پایی در حال پرواز بود.

حاجی صادقی افزود: همچنین در آن محدوده ۲۰ هواپیمای دیگر نیز در حال پرواز بودند و شخصی که شلیک را انجام داد می گفت حدود دو ساعت در حال رصد بودم و در موقعیت مناسب فقط سه دقیقه فرصت شلیک داشتم.

وی ادامه داد: این در حالی است که پهپاد ایرانی سه ساعت و ۴۰ دقیقه بر فراز ناو آمریکا در حال پرواز بود و آنها جرات زدن آن را نداشتند و  به سلامت در قشم به زمین نشست. نماینده ولی فقیه در سپاه پاسدان گفت: آمریکا به عنوان سمبل قدرت در میان بعضی از کشورهاست اما  وقتی رئیس جمهوری آمریکا در مقابل رسانه ها می گوید پهپاد ایرانی را زده اند به دلیل اینکه سندی ندارد مورد تمسخر قرار می گیرد. 

حاجی صادقی افزود: اگر ما توان موشکی نداشتیم اسرائیل و آمریکا در پی حمله به ایران بودند و بعد از ساقط کردن پهپاد، آمریکا قصد داشت به نقاطی از ایران حمله کند ولی اسرائیل و عربستان به آمریکا اعلام کردند که  ایران به دنبال فرصتی است تا نقاط راهبردی ما را بزند و اگر این اتفاق بیفتد نابودی ما حتمی است.  

وی ادامه داد:دشمن به دنبال تضعیف ولایت و اقتدارزدایی از رهبری است، آنها به دنبال تبدیل تقابل اعتقادی و مبنایی به تقابل استراتژیک و راهبردی هستند.

او اضافه کرد: آنها در پی تضعیف اقتدار و عزت ملی با دو قطبی سازی های دروغین مانند علم یا ایمان و حق یا تکلیف  هستند. همچنین اغفال شدگان سعی می کنند از کلمه انقلاب نیز انقلابی زدایی کنند و وقتی که درجمع مردم در میدان آزدی گفته می شود، ما امروز آمده ایم زبان انقلاب را به روز کنیم یعنی انقلاب اهل درگیری نیست. 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: سپاه وارد خدمات رسانی شده است زیرا بزرگترین مبارزه با استعمار خدمت به مردم است.

حاجی صادقی  افزود: دانشگاهیان باید اهل مطالبه گری باشند و بدانید بعضی از مدیران نقش اپوزیسیون را بازی می کنند تا در مقابل اشتباهات خود مورد حمله قرار نگیرند. 

وی ادامه داد: در طول تاریخ سابقه ندارد که حاکمیت دین خدا ۴۰ سال عمر کرده باشد و استکبار نیز این مطلب را متوجه شده که اگر ۴۰ سال دوم نیز شکل بگیرد دیگر جایی در دنیا نخواهد داشت و به همین دلیل باید گفت مهم ترین عرصه بصیرت درک واقعیت های بیرونی است.

او اضافه کرد: این انقلاب چون زنده است دشمن دارد و اگر انقلاب حیاتی نداشت و اثرگذار نبود استکبار با آن دشمنی پایان ناپذیر نمی کرد و حتی با گفت و گو نیز قابل حل شدن نیست، زیرا این دعوا بر سر جغرافیا نیست بلکه بر سر موجودیت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه  گفت: آمریکا به صراحت بیش از ۱۰ بار اعلام کرده است پیشرفت انقلاب اسلامی به معنی مرگ تدریجی ماست و خودش را از سال ۵۷ تا کنون با ما مقایسه می کند و آن چیزی که می بیند جان گرفتن آهسته ایران است و پیش بینی امام در حال محقق شدن است که می گفت ما سنگر های کلیدی جهان را یکی پس از دیگری فتح می کنیم و آن سنگر قلب ها و افکار ملّت هاست.

حاجی صادقی ادامه داد :دشمنان جبهه ای با چهار ویژگی شامل عظمت، وسعت، نامتناجس بودن همراه با قدرت رسانه ای و تبلیغاتی بالا ایجاد کرده اند و ما طبق گفته رهبر انقلاب باید در برابر دشمن نامتجانس جبهه ای دارای تنوع ایجاد کنیم.

وی افزود: آنها در حال راه اندازی جریان نفاق جدیدی هستند تا در داخل  گروه ها را به جان انقلاب بیندازند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: جبهه استکبار در حال حاضر ناکام مانده است ولی نا امید نیست زیرا ناامیدی یعنی دست از کار کشیدن و می خواهند ارکان انقلاب را مورد تهدید قرار دهند.

حاجی صادقی افزود: آنها به دنبال این هستند که ریشه اسلام را به وسیله مسلمانان از بین ببرند همان گونه که در صدر اسلام از این روش می خواستند سود ببرند و اگر حضرت زهرا(س) نبود از اسلام چیزی به جای نمی ماند و ایشان بود که نگذاشت اسلام از بین برود.

او ادامه داد: دشمن برای این که بتواند نیروهای انقلابی را بشکند و همچنین یک انحراف در افکار و عمل آنها ایجاد کند به دنبال این است که استقامت فکری و عملی را در جامعه از ببین ببرد لذا دست به کارهایی زده است از جمله تغییر در ذائقه مردم بدین گونه که خواست و مطالبات مردم دنیایی و بر محور دنیا باشد.

حاجی صادقی گفت: دشمن همچنین به دنبال تغییر در ذائقه سیاسی نخبگان و مسئولین است و به جای گفتمان مقاومت طرح گفتمان سازش را مطرح می کنند که در طول سالهای گذشته رهبری با این تفکر مقابله کرده اند و پیروزی رهبری در این است که همان افرد اکنون می گویند تمام اتکای ما به داخل کشور است و همه افتخار ما به مقاومت است. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۶۵۳۹۳۱۰:۱۹:۱۵ ۱۳۹۸/۶/۴
خدا را شکر ما در ستاد ارتش آمریکا هم نماینده داریم که ریز اطلاعات را به ما میرسانند
ناشناس۱۰۶۵۴۰۹۱۰:۲۵:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۴
چرا برد سامانه خرداد را 3500 پا (حدود 1200 متر ) اعلام میکنید ؟ برد این سیستم از 25 تا 75 کیلومتر است !!!
ناشناس۱۰۶۵۷۳۴۱۲:۵۶:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۴
خود آنها گفته اند این هواپیما در 35000 پایی پرواز می کرده یعنی خیلی پایین تر از سقف پرواز توان این هواپیما متاسفانه ایشان مسئولیتی دارند که در آن هیچ دانشی ندارند !
ناشناس۱۰۶۵۵۱۳۱۱:۲۰:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۴
برد 3500 پا میشه 1000 متر:)
ناشناس۱۰۶۵۵۸۱۱۱:۵۶:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۴
"دانشیار مجتمع عالی شهید محلاتی گفت: زدن پهپاد کار خدا بود و ما ابزار بودیم زیرا این موشک در آزمایشچند ماه گذشته خود بُرد ۳۵۰۰ پا را توانست به دست آورد در حالی که پهپاد آمریکایی در ارتفاع ۵۵۰۰ پایی در حال پرواز بود" - آقای دانشیار دانشگاه! درست است که زدن پهپاد کار خدا بود و هرچه هست از اوست لیکن این چه حرفی است که موشک در برد 3500 پایی تست شده بود ولی برای برد 5500 پایی شلیک شد و موفق عمل کرد!!! چرا وانمود می کنید که نیروی های متخصص و دلاور ما بدون آزمایش در بردهای بالا اقدام به شلیک برای پهپاد در 5500 پایی کرده اند؟ این چه نوع تعریفی است؟ لطفا مسایل تخصصی را بگذارید مدیران این بخش اگر صلاح دونستند اعلام کنند نه جنابعالی.
کیان۱۰۶۵۶۴۸۱۲:۲۶:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۴
امریکا خر کیه! به فکر معیشت مردم باشید. !! هر روز گیر دادین به امریکا وفلان ..فلان...!! چه وضعیته درست کردین برای ملت!! از اون طرف هم ..
عباس۱۰۶۵۸۰۹۱۳:۳۰:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۴
متاسفانه وقتی کسیکه اطلاعی از موضوعی ندارد و در آن مورد صحبت و اظهار نظر میکند، بهتر از این نمیشه. آخه چرا از موضوعات دینی صحبت نمیکنید؟ مگر رشته تحصیلی شما آن نیست.
ناشناس۱۰۶۵۸۶۳۱۴:۰۴:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۴
بهتر است دچار غرور نشویم و مراقب دشمن باشیم.
ناشناس۱۰۶۵۸۶۶۱۴:۰۴:۴۰ ۱۳۹۸/۶/۴
.. برای جایگاهی که در آن قرار دارید احترام قائل باشید
ناشناس۱۰۶۵۹۳۹۱۴:۳۴:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۴
وقتی مقیاس ها را نمیدونیم کمتر حرف بزنیم

پربحث‌های دیروز

 1. نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود

 2. اوج بدسلیقه‌گی! / به بهانه ساخت تندیس‌هایی از سردار دلها

 3. این حق مردم است 

 4. هشدار حریرچی؛ موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

 5. می خواهم زنده بمانم!

 6. بیمه بیکاری با کدام تعریف: قانون یا تأمین اجتماعی؟!

 7. مونتاژ قطعات پهپاد ساقط‌شده «گلوبال‌هاوک» آمریکا

 8. وضعیت ۱۵ کاندیدای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ / از «ضرغامی» و «جلیلی» تا «لاریجانی» و «ظریف»

 9. علت رایگان نشدن هزینه اینترنت «شبکه شاد»

 10. کنایه حجت الاسلام حسینی قمی به دریافت دنا پلاس توسط نمایندگان

 11. جنجال علیه مجلس با اسم رمز واکسن و دناپلاس

 12. کدامیک از این گرانی‌ها به‌خاطر آمریکا است؟ + جدول

 13. لعنت بر واشنگتن اما مقصر شمایید

 14. قالیباف: سرپرست های خانوار برای خریدن کالای اساسی نباید شرمنده فرزندان شوند

 15. چگونه رئیس ستاد انتخاباتی روحانی چوب حراج به «کشت و صنعت مغان‌» ایران زد؟

 16. سقف وام مسکن جوانان ۴۰۰ میلیون تومان شد

 17. تفریح در روز‌های سیاه کرونایی قم

 18. حال‌و‌هوای دیدارهای سردار سلیمانی با رهبر انقلاب/دلیل جنجال در جلسه امروز مجلس/ واکنش زاکانی به دریافت خودروی دناپلاس توسط نمایندگان/ زیباکلام از تیر خلاص به شقیقه اصلاحات می‌گوید

 19. ماجرای تذکر رهبر انقلاب به سید جواد هاشمی

 20. شیب تند شیوع کرونا در تهران/ بیشترین آلودگی در کدام مناطق است؟!

 21. خوب و بد تزریق پول به بورس

 22. کدخدا را نفرین کنیم آقای روحانی؟!

 23. قالیباف: با یک برنامه ۵ ساله می‌توان چرخ کارخانه‌ها را به راه انداخت/ مردم از ما کار می‌خواهند

 24. برخورد خشن پلیس‌انگلیس با معترضان

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود

 3. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 6. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 7. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 8. کمر خمیده نظام سلامت در موج سوم کرونا

 9. اوج بدسلیقه‌گی! / به بهانه ساخت تندیس‌هایی از سردار دلها

 10. سرقت وحشیانه ۳ مرد مسلح از یک زن در دزفول

 11. چرا مسکن ارزان نمی شود

 12. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 13. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 14. انتقال پایتخت؛ تهران پیر همچنان مقاومت می کند

 15. چرا مستند بی‌بی‌سی درباره جنگ مورد توجه قرار می‌گیرد؟

 16. آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

 17. به فکر معیشت این «ملت پیروز» باشید

 18. این حق مردم است 

 19. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 20. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 21. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 22. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 23. هشدار حریرچی؛ موج سوم کرونا رکورد شکست/تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

 24. می خواهم زنده بمانم!

 25. آدرس روحانی برای فرستادن لعن و نفرین در خصوص مشکلات کشور

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود

 2. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 3. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 4. چرا مستند بی‌بی‌سی درباره جنگ مورد توجه قرار می‌گیرد؟

 5. به فکر معیشت این «ملت پیروز» باشید

 6. این حق مردم است 

 7. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 8. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 9. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 10. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 11. وضعیت ۱۵ کاندیدای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ / از «ضرغامی» و «جلیلی» تا «لاریجانی» و «ظریف»

 12. انتقاد حسین شریعتمداری از آیت‌الله سیستانی

 13. واعظی: رئیس جمهور مبتلا به کرونا شود به کشور لطمه وارد می شود / خون مقامات از مردم رنگین‌تر نیست

 14. بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در یک نگاه + جدول

 15. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

 16. جنجال علیه مجلس با اسم رمز واکسن و دناپلاس

 17. لعنت بر واشنگتن اما مقصر شمایید

 18. روحانی: برای کمبودها و مشکلات،کاخ سفید را لعنت کنید/ تعیین مجازات برای افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند

 19. پیروز جدال اخیر برجامی بین آمریکا و ایران

 20. نماینده مجلس از دریافت خودرو انصراف داد

 21. نظر ۱۲ نماینده درباره صلاحیت رزم حسینی جهت تصدی وزارت صمت/ آیا او تابعیت دوگانه دارد؟

 22. اصلاح طلبان تند رو تمایلی به پایان حصر کروبی و موسوی ندارند

 23. دستور فوری جهانگیری در پی انتشار یک فیلم جنجالی در فضای مجازی

 24. گزارش بسیار نگران‌کننده‌ دو وزیر درباره کرونا/دلیل خروج گزینه پیشنهادی وزارت صمت از مجلس/ احتمال رقابت جلیلی و ظریف در انتخابات/روحانی: مردم بدانند مسئولان اقتصادی در حال فداکاری هستند

 25. حال‌و‌هوای دیدارهای سردار سلیمانی با رهبر انقلاب/دلیل جنجال در جلسه امروز مجلس/ واکنش زاکانی به دریافت خودروی دناپلاس توسط نمایندگان/ زیباکلام از تیر خلاص به شقیقه اصلاحات می‌گوید

آخرین عناوین