پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

گروه اقتصادی الف،   3980603072 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

بدنبال انتشار یادداشتی در الف و طرح چند پرسش از معاون ارزی سابق بانک مرکزی،  احمد عراقچی  با ارسال جوابیه‌ای به موارد مطرح شده در مقاله پاسخ داده  وی همچنین  به نکاتی از پرونده  قضایی خود اشاره می‌کند که متن کامل آن را میخوانید:برادر ارجمند جناب آقای بیژن مقدم

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری الف

با سلام

احتراماً به استحضار میرساند در مطالب منتشر شده در آن پایگاه در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ تحت عنوان «چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی» موضوعاتی مطرح شده‌اند که می‌تواند خوانندگان محترم را از حقیقت دور نموده و موجب تشویش اذهان عمومی شود. از این رو لازم است بر اساس وظیفه شرعی و قانونی، وفق ماده ۲۳ قانون مطبوعات، در اسرع وقت مطالب ذیل جهت تنویر افکار عمومی منتشر شود:

۱- در ابتدای یادداشت، نگارنده متاسفانه و انشاءالله ناشی از بی اطلاعی، نکاتی را در رابطه با سابقه کاری و تحصیلات اینجانب نقل کرده‌اند که دور از واقعیت بوده و دِین آن بر ذمه نگارنده خواهد بود. در این مجال به طور خلاصه نکاتی را عرض می‌کنم:

اینجانب دارای مدرک کارشناسی اقتصاد از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران می‌باشم. همچنین رتبه اول کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد را کسب نموده‌ام. پایان‌نامه اینجانب نیز که به موضوع سیاست ارزی مناسب ایران پرداخته و با هدایت استاد ارجمندم جناب آقای دکتر رحمانی تهیه و دفاع شد در کتابخانه دانشگاه تهران موجود و قابل مراجعه است. در ادامه مدرک کارشناسی ارشد فاینانس خود را نیز در خارج از کشور اخذ نمودم.

در رابطه با سوابق کاری نیز قبل از انتصاب به سمت معاونت ارزی، سمت‌های کارشناسی و مدیریتی متفاوتی را در وزارت اقتصاد و بانک مرکزی همچون مدیر سرمایه‌گذاری خارجی، عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری خارجی ایران، مدیرکل بانک مرکزی و معاونت سازمان بورس و اوراق بهادار را دارا بوده‌ام که بعضاً به قبل از دولت یازدهم برمی‌گردد.

۲-  نگارنده یادداشت همچنین در جایی نیت‌خوانی کرده و هدف از گفت‌و‌گوی انجام شده با خبرگزاری فارس را «سعی در انداختن تقصیر به گردن دیگران» تفسیر نموده‌اند! درحالی‌که اینجانب به هیچ وجه چنین قصدی نداشته‌ام؛ چراکه اساساً در موضوع این پرونده تقصیری متوجه کسی نیست و در گفت‌و‌گوی انجام‌شده تنها به شرح ماوقع و اقداماتی پرداختم که منجر به تشکیل این پرونده شد. عجیب اینکه نگارنده حتی به اظهارات اخیر سخنگوی محترم دولت که تائیدی بر صحبت‌هایم بود نیز توجهی ننموده‌اند.

هدف از گفت و گوی انجام شده، تنها شفاف‌سازی در مورد پرونده‌ای بود که قریب یکسال در جامعه مطرح بوده و ابهامات زیادی پیرامون آن وجود دارد. پرونده‌ای که در آن نه فساد شخصی رخ داده و نه منابعی از بیت‌المال فوت شده است.

۳- در بخش دیگری از یادداشت چنین انشاء شده است که «از ملزومات این توانایی آن است که دستورات صحیح و غلط را بتواند تمیز دهد و شجاعت ایستادگی در مقابل دستورات غلط را داشته باشد.»

نگارنده مشخص ننموده‌اند که منظورشان کدام دستور است؟ و چگونه ایشان توانسته‌اند تشخیص دهند که کدام دستور صحیح بوده و کدام غلط. آیا ایشان در جریان تمام دستورات ابلاغ شده به معاونت ارزی بانک مرکزی بوده‌اند؟ از خوانندگان محترم خواهش می‌کنم مکانیزم تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در ساختار اداری و اجرایی کشور را مرور نمایند. در این ساختار نظرات کارشناسی از بخش‌های مختلف اقتصادی جمع‌آوری و در ستاد اقتصادی دولت و یا هیات وزیران جمع‌بندی و در نهایت تحت عنوان سیاست به بخش‌های اجرائی ابلاغ می‌گردد.

این ساختار در زمان‌های خاصی مثل زمان جنگ اقتصادی، از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و اجرای دستورات ستاد فرماندهی آن به حکم منطق، قانون و دستورات مقام معظم رهبری بر همه مجریان لازم است.

لذا همانطور که در گفت‌و‌گوی انجام‌شده با خبرگزاری فارس بیان شد، نظرات کارشناسی و مستدل معاونت ارزی در رابطه با موضوعات مرتبط با آن معاونت در بانک مرکزی ثبت و ضبط می‌باشد که با مراجعه به آنها شبهات موجود در رابطه با عملکرد اینجانب به سادگی قابل رفع می‌باشد.

۴- اما آنچه که در گفت‌و‌گوی مورد اشاره، تحت عنوان انتقاد اینجانب از سیاست‌های دولت بیان شد عمدتاً ناظر بر نقد سیاست‌هایی مانند سیاست تجاری(عدم مدیریت واردات)، عدم مدیریت تقاضای ارز و سیاست‌های ناتراز بودجه بود که طبیعتاً خارج از حیطه عملیاتی معاونت ارزی بوده است.

۵- از زمان انتصاب اینجانب در نیمه مرداد ۱۳۹۶ تا اواخر همان سال، با وجود شرایط اقتصادی و ارزی دشوار کشور، تدابیر و اقدامات مجموعه معاونت ارزی بانک مرکزی به شهادت آمار، ارقام و نموداری که در ادامه مشاهده می‌شود، موفق و سبب حفظ آرامش بازار ارز کشور بوده است که نشانه‌ای از صلاحیت علمی و عملی آن معاونت می‌باشد. متاسفانه ورود غیرتخصصی برخی از نهادها به حیطه اقدامات بانک مرکزی و محدود شدن ابزارهای مدیریت بازار ارز در اواخر اسفند ۱۳۹۶، مُخل تدابیر و اقدامات بانک مرکزی شده و از آن به بعد سیر صعودی قیمت ارز شروع شد. این روند بعد از یکماه منجر به تصمیم خاص دولت مبنی بر تعیین نرخ دستوری دلار شد.

۶-  اما در رابطه با موضوع خاص فروش ارز فردایی که محور پرونده کیفری تشکیل شده برای اینجانب و برخی دیگر از مسئولان بانک مرکزی می‌باشد، باید تاکید کنم که این اقدام مشخص، تدبیری با پشتوانه علمی و کارشناسی و درعین حال در راستای سیاست ابلاغی دولت بوده است. موفقیت آن، هم در سخنان سخنگوی دولت بیان شد و هم در نمودار مشهود می‌باشد.

۷-  بنابراین مداخله و فروش ارز در بازار فردائی که در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفت و در سوالات نگارنده نیز مطرح شده است، اقدامی مطابق مصالح عمومی بود که به درستی و به دور از هرگونه فسادی انجام پذیرفت. علی‌رغم برخی دروغ‌پردازی‌ها، در این اقدام هیچ ارزی گم نشده علاوه بر اینکه کلیه وجوه ریالی متناظر با ارزهای فروخته شده در حداقل زمان و به طور کامل به حساب اداره عملیات ارزی بانک مرکزی واریز گردیده است. مدیرکل مربوطه در بانک مرکزی طی روزهای گذشته در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس صحت این ادعا را تائید نمودند.

۸-  جهت روشن‌شدن ذهن خوانندگان محترم باید بیان کنم که از ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ تا روز دستگیری اینجانب یعنی ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ پیرو اتفاقات رخ داده و همچنین حسب تصمیم و مصوبه فروردین ماه هیات وزیران، بانک مرکزی عملاً ابزاری برای مدیریت بازار ارز در اختیار نداشت.

۹- ۱۵ مرداد ماه، یعنی زمانی‌که اینجانب در حبس انفرادی بودم، بسته جدید ارزی رونمایی و به دلایلی که طرح آن از حوصله این نوشته خارج است، قیمت ارز از حدود ۹ هزار تومان تا مرز ۲۰ هزار تومان پیش رفت و پس از آن بانک مرکزی با اخذ اختیارات لازم از سران سه قوه، به سختی و با کوششی زیاد توانست آن را مهار و امروز در محدوده ۱۱ هزار و ششصد تومان مدیریت نماید.

۱۰- بار دیگر باید تاکید کنم پرونده‌ای که در دادگاه رسیدگی شد، صرفاً به بررسی تصمیم مربوط به مداخله پوششی در بازار فردایی ارز آن هم طی سه ماه پایانی سال ۱۳۹۶ پرداخته است. متاسفانه برخی رسانه‌ها در تلاش‌اند در اذهان عمومی این پرونده را مرتبط با موضوعاتی مانند تصمیم دولت مبنی بر تعیین قیمت ۴۲۰۰ تومان برای دلار و اتفاقات بعد از آن و یا رسیدن قیمت دلار به محدوده ۲۰ هزار تومان در مهر ۱۳۹۷ بیان نمایند. حتماً مبهم‌گویی و پس‌ و پیش کردن تاریخ تصمیمات و رخدادهای مهم اقتصادی و ارزی کمکی به کشف اصل ماجرا نکرده و جز تشویش اذهان نتیجه‌ای ندارد.

 لازم به ذکر است اینجانب دفاعیات مستند و مستدل خود از اقدام انجام شده را به دادگاه ارائه و از آن دفاع نمودم لیکن نظر خوانندگان محترم را به مصاحبه وکیل تسخیری اینجانب با پایگاه خبری خبرآنلاین*، در خصوص نحوه و روال برگزاری دادگاه جلب می‌نمایم.

 در پایان از خوانندگان محترم استدعا دارم یکبار دیگر متن کیفرخواست منتشر شده توسط قوه محترم قضائیه و همچنین متن گفت و گوی اینجانب با خبرگزاری فارس** را مطالعه نمایند.والعاقبه للمتقین

سیداحمد عراقچی

معاون ارزی سابق بانک مرکزی

پانوشت:

*khabaronline.ir/news/1290955

 

**https://www.alef.ir/news/3980527033.html

 

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۶۳۷۹۶۱۲:۳۹:۰۶ ۱۳۹۸/۶/۳
افزایش قیمت دلار پس از دستگیری عراقچی اگر علتش دستگیری او بوده که ما شاهد ضعف ساختاری در کشور هستیم که بجای اینکه متکی به فرد باشد باید سیستمی باشد . اگر نگوییم که افزایش عمدی بوده و واکنش به دستگیری باشد .
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۰۶۳۹۲۷۱۳:۳۰:۵۵ ۱۳۹۸/۶/۳
وقتی که ما وکلایی داریم که قتل عمد نجفی را طوری پیگیری میکنند که حالا پس از رضایت گرفتت می گویند نجفی قاتل نیست افرادی را داریم که این متن ها را با نگارش های ویژه تهیه میکنند
ناشناس۱۰۶۳۹۷۳۱۳:۵۸:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۳
پس این بلایی که بر سر ملت ایران امده مسببانش کیانند همه که میگن ما مقصر نیستیم
معلم۱۰۶۴۴۳۹۱۷:۵۱:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۳
مقصر اصلی اقتصاد بیمار متکی به نفت و تحریم ترامپ است.
ناشناس۱۰۶۴۰۶۷۱۴:۴۷:۳۶ ۱۳۹۸/۶/۳
شما خیلی دلت خوش حتما اون جماعتی چند هزار نفری که در صرافی ها صف کشیده بودند رو هم بانک مرکزی فرستاده بود نه ؟؟؟
ناشناس۱۰۶۴۰۹۸۱۴:۵۸:۲۵ ۱۳۹۸/۶/۳
حرفاش کاملا درست شما هم تخصصی در اقتصاد نداری نظر نده
ناشناس۱۰۶۳۸۸۲۱۳:۰۷:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۳
ایشان به جای عذرخواهی و جبران طلب کار است. الف فقط چند سوال ساده از وجدان عراقچی پرسید که پاسخ آن مشخص است و نیاز به توجیه ایشان ندارد.
ناشناس۱۰۶۳۸۸۷۱۳:۰۹:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۳
جواب اقای عراقچی مستدل و متین بود
ناشناس۱۰۶۴۲۵۱۱۶:۱۱:۱۱ ۱۳۹۸/۶/۳
ببینید این متن را چه کسانی برایش تهیه کرده اند
ناشناس۱۰۶۳۹۰۱۱۳:۱۷:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۳
قیمت ارز بیخیال شو، فقط به این سوال جواب بده که چطوری به این پست رسیدی؟ چون اگر بنا بر شایسته سالاری بود، خیلی ها لایق تر از شما بودن تو این مملکت.
ناشناس۱۰۶۳۹۷۶۱۳:۵۹:۵۹ ۱۳۹۸/۶/۳
این با این فرمان طلبکاری که داره میره احتمالا قراره تبرئه بشه
ناشناس۱۰۶۴۰۲۹۱۴:۲۶:۵۸ ۱۳۹۸/۶/۳
آقای عراقجی چرا سفسطه می کنی شما در وزارت امور اقتصادی و دارایی کارشناس سازمان سرمایه گذاری بودید ولاغیر
ناشناس۱۰۶۴۰۷۴۱۴:۴۹:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۳
شما می بپرسیدی بذرپاش چطوری مدیرعامل سایپا تو 28 سالگی شد جلیلی چه طور مذاکره کننده هسته و...شد
ناشناس۱۰۶۴۳۳۶۱۶:۵۱:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۳
دستور مستقیم روحانی بود وعراقچی هم اجرا کننده ارز رابدون هیچ دستاوردی تا 5 برابر بالابردند
ناشناس۱۰۶۴۴۳۵۱۷:۵۰:۰۸ ۱۳۹۸/۶/۳
دم الف گرم که از همه جا بازدید کننده داره و متخلفین را رسوا میکنه
ناشناس۱۰۶۴۴۴۵۱۷:۵۵:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۳
سلام به نظرم پاسخ هایشان مستدل و متین بود.
ناشناس۱۰۶۴۷۴۳۲۱:۴۵:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۳
ده تا مثل عراقچی برای نابودی اقتصاد کافی است.
ناشناس۱۰۶۴۷۵۸۲۱:۵۵:۰۷ ۱۳۹۸/۶/۳
خیلی جالبه حالا طلبکار هم شده .
ناشناس۱۰۶۴۸۹۵۲۳:۳۸:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۳
بسیار توانمندتر از عراقچی برای در مدیریت بانکی هستند اما وابستگان باند مافیایی نظام نیستند.
پیمان۱۰۶۴۹۱۵۲۳:۵۰:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۳
پس نشون میده بعد از دستگیری هم خودش قیمت رو برده بالا که بگم این بیت بدتر شد.
سید۱۰۶۴۹۲۸۰۰:۰۵:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۴
به نظرم پاسخ شان مستدل بود. باید انصاف داشته باشیم.
ناشناس۱۰۶۵۱۴۹۰۷:۵۶:۲۰ ۱۳۹۸/۶/۴
پس از دستگیری تو نرخ ارز بالا رفت؟ معلوم شد کار خودتون هست و باید دستگیر میشدی

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

  2. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

  3. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

  4. شهردار تهران: اگر باد بوزد وضعیت هوا خوب می‌شود

  5. روحانی: ناامید کردن مردم آسان است/ امیدوارم مجلس آینده بهتر باشد/ تلاش شبانه‌روزی من این بود که برجام نشکند

  6. پاسخ تند مقتدی صدر به آمریکا

  7. نظر رهبری درباره چندهمسری/ «خدا یکی ، محبت یکی و یار یکی»

  8. کودتا ؛ رسم همیشگی «سیا» در آمریکا لاتین

  9. پاره کردن پلاکارد دانشجویان منتقد در سخنرانی دیروز رئیس جمهور

  10. ۱۴۰ سال زندان برای شیطان شرق پایتخت

  11. روحانی: وضع اقتصاد عمومی خوب است

  12. شهادت سردار طهرانی مقدم و یارانش چگونه رقم خورد؟

  13. نوبندگانی: ۱۰۰ دانشجو از علی مطهری به هیأت نظارت شکایت کرده‌اند

  14. ۱۰۰ سال زندان برای ربودن پنج زن تهرانی

  15. برای آلودگی هوای تهران هم نامگذاری کنید!

  16. تناقض‌های عجیب اینفانتینو در ماجرای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها

  17. لحظه خروج مورالس از بولیوی

  18. آقای ترامپ حال شما خوب است؟! ...

  19. محاکمه شوهرجوان بدلیل انتشار عکس اینستاگرامی دختری که بعدا با او ازدواج کرد

  20. حملات گسترده ‏DDoS‏ با سو استفاده از ‏MTProxy‏های ‏تلگرام ‏

  21. روزانه ۴۰۰ نفر سکته می‌کنند/ ۷۲ هزار ایرانی بیماری ام‌اس دارند/ تا سال ۲۰۳۰ جمعیت کشور سالخورده خواهد بود

  22. خودروهای حیرت انگیز نمایشگاه خودرو لاس‌وگاس

  23. پسر ۱۷ ساله قربانی سرقت موبایلش شد

  24. ماجرای توقف یک تور مختلط

  پربحث‌های هفته

  1. چرا روحانی عصبانی است؟

  2. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

  3. مشکلات کشور برجای خود باقی است حتی اگر آمریکا به دوست خوب ما تبدیل شود !...

  4. پزشکان کلاه خود را قاضی کنند، مردم توان افزایش تعرفه‌های درمانی را ندارند

  5. شعار اعتراضی مردم یزد: روحانی حیا کن آمریکا رو رها کن

  6. مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها

  7. بگویید و مردم را خلاص کنید !

  8. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

  9. جرم حداد عادل چیست؟

  10. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

  11. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

  12. در برجام تضمین های کافی نگرفتیم/ روحانی بد شانسی آورد/ امروز که در موضع قدرت هستیم بهترین زمان برای حل و فصل مسایل مان است

  13. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

  14. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

  15. دو قطبی ایرانی- اسلامی، فرصت یا چالش؟

  16. جمعیت جهان را یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دادیم!

  17. مروری بر جملات حاشیه‌ساز علی مطهری!

  18. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

  19. چه کسانی عراق و لبنان را به این روز انداختند؟!

  20. علی مطهری: حکومت اسلامی می‌تواند در موضوع «چندهمسری»دخالت کند

  21. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

  22. طرح برخورد با خانه‌های مجردی

  23. دست‌نوشته‌های مردم یزد در حضور روحانی

  24. جانباز قمی پس از خودسوزی، فوت کرد

  25. جمعه‌های فرصت ساز برای فرصت طلبان / سخنی با آیت الله علم‌الهدی 

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

    پربحث‌های هفته

    1. مقایسه قیمت بنزین در ایران با همسایگان و دیگر کشورها

    2. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

    3. جمعیت جهان را یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دادیم!

    4. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

    5. نماینده اصلاح‌طلب:خواهرزن آذری‌جهرمی کارمزد ۶۹ میلیونی می گیرد/درآمد ۵۳۴ میلیونی یک سایت از خدمات ارزش افزوده

    6. پردرآمدها ۱۲۴ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان بنزین را چگونه می سوزانند؟!

    7. جزئیاتی از میدان جدید نفتی نام‌آوران/ زنگنه: حجم مخزن تازه کشف شده ۲۲میلیارد بشکه است

    8. روحانی: هرجا بتوانیم با مذاکره مشکل مردم را حل کنیم یک ثانیه صبر نخواهم کرد

    9. اخذ مالیات از سود سپرده‌ها توازن را بهم نمی‌زند  

    10. حالا که گردشگری صاحب وزارتخانه شد نباید در بر همان پاشنه سابق بگردد

    11. افزایش قیمت برخی خودروها/ پراید ۱۱۱ به ۵۲ میلیون تومان رسید + جدول

    12. چه کسانی در ترکیه ملک می‌خرند؟

    13. رمز دوم یکبار مصرف از دی ماه اجرایی می‌شود

    14. معاون سازمان امور مالیاتی: ۶۰درصد پزشکان از مالیات فراری‌‎اند/ ۳۵هزار تا ۴۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

    15. چگونه ارزش پول سوریه به رغم جنگ حفظ شد؟

    16. قیمت دلار تا شب عید چقدر می‌شود؟ + جدول

    17. چرا حساب‌های ایرانیان مقیم مالزی مسدود شد؟

    18. آغاز ثبت‌نام مسکن ملی در تهران از هفته آینده + جزئیات ثبت‌نام

    19. سخنگوی سازمان تعزیرات: خودروسازها در روند کاهش قیمت خودرو خلل ایجاد کردند/ برخی دندانپزشکان به دلار هزینه از بیماران دریافت می‌کنند

    20. زمزمه‌های بودجه۹۹؛ دلار ۸ هزار تومانی و فروش نفت بالاتر از ۵۰۰ هزار بشکه

    21. دژپسند: شرایط اقتصادی رو به بهبود است/ امسال ۲۴.۵ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم

    22. چرا بنزین سوپر کمیاب شد؟

    23. آمار عجیب از مصرف گوشت محروم‌ترین خانوارهای ایرانی؛ ۱کیلو در ۳۶۵ روز!

    24. قیمت پراید بالاتر از مرز روانی

    25. رئیس اسبق بانک مرکزی: ماجرای تخلف ۲ میلیارد دلاری به دولت خاتمی و روحانی مربوط است

    آخرین عناوین