به لگد استراماچونی احترام نگذارید

عیسی مسلمان، گروه تعاملی الف،   3980603026 ۵۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
به لگد استراماچونی احترام نگذارید

شخصی به نام استراماچونی به عنوان سرمربی یکی از تیم‌های فوتبال ایران (تیم استقلال تهران) در مصاحبه‌ی مطبوعاتی بعد از پایان مسابقه شرکت کرد و شروع کرد به داد و بیداد بر سر خبرنگاران و بلافاصله از جایش برخاست و یک لگد هم به صندلی زد و از اتاق بیرون رفت و خبرنگاران متحیّر را با مترجم تنها گذاشت. مترجم بعد از رفتن سرمربی ایتالیایی، حرفهای پایانی او را برای خبرنگاران ترجمه کرد و به اطلاع حضار رساند که از نظر آقای استراماچونی، صادر نشدن آی‌دی کارت مترجم او، نشانه‌ای بی‌احترامی به او است.

اکنون آنچه بدیهی است رفتار غیر محترمانه‌ی‌ آقای استراماچونی در مقابل خبرنگاران است. زیرا قطعاً و قطعاً شخصی که در مقام سرمربی یک تیم یا مدیر فلان اداره یا وزیر فلان وزارت خانه و یا رئیس‌جمهور فلان کشور قرار دارد، حق ندارد که در برابر سئوال خبرنگاران، داد و بیداد راه بیندازد و به صندلی لگد بزند و به هر طریق دیگری رفتاری از خودش بروز دهد که انگار حق دارد در شرایطی که حرف زدن با خبرنگاران به مذاقش خوش نمی‌آید و به قول معروف حرفی برای گفتن ندارد، هیچ احترامی نیز برای آنها قائل نباشد و تازه یک چیزی هم طلبکار باشد و طوری وانمود کند که انگار خبرنگارها در حال بی‌احترامی به او هستند.

بدون شک حتّی اگر زمانی اتفاق بیفتد که خود استراماچونی نیز آی‌دی کارت به همراه نداشته باشد و به همین دلیل نتواند بر روی نیمکت یا در اتاق مصاحبه‌ی مطبوعاتی حضور پیدا کند، باز هم حق بی‌احترامی به دیگران را ندارد و اجرای فوری درخواست‌های فرا قانونی‌ اش نیز طلب او نیست. البته مسلماً می‌تواند از حق خودش و مترجمش برای داشتن آی‌دی کارت و حضور در کنار زمین و اتاق مصاحبه‌ی مطبوعاتی، دفاع کند.

ولی شما که غریبه نیستید و تحلیل رفتار استراماچونی نیز آنقدر پیچیده نیست که نفهمیم او صرفاً به دنبال بهانه‌ای بود تا از مسئولیت شکست استقلال، شانه خالی کند. بنابراین اجازه دهید کمی بدون رودربایستی به خودمان و واکنش منفعلانه‌ای که در مقابل رفتار غیر محترمانه‌ی‌ بیگانگان انجام می‌دهیم، تأمل کنیم:

قبلاً یوشکا فیشر با مشت بر روی میز کوبید و موافقت طرف ایرانی را از روی میز برداشت. بعداً گزینه‌ای نظامی تا مدت‌ها بر روی میز ماند تا اینکه آن گزینه تبدیل به برجام شد ولی بعدش دونالد ترامپ آمد و زد زیر همان میز مذاکرات هسته‌ای و برجام را طوری چپه کرد که صددرصد تعهدات برجام، فقط سهم ایران شد و به راحتی شرایطی را بوجود آورد که طرف‌های مقابل ایران بتوانند بدون اینکه به هیچ عهدی پایبند باشند، همچنان به برجام پایبند باشند.

و حالا هم که چشممان به رفتار خالی از نزاکت و لگد مبارک آقای استراماچونی روشن است …

تنها آرزوی من اینست که وقتی حق داریم که محترم باشیم، از حقمان دفاع کنیم. چه در برابر یوشکا فیشر، چه دونالد ترامپ ، چه آندره‌آ استراماچونی

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

کاوه۱۰۶۳۱۱۵۰۶:۵۱:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۳
دوست عزیز مواردی که برای ما عادی بنظر می رسد برای خارجیها نوعی بی احترامی تلقی می شود . وقتی مسئول برگزار کننده لیگ و تماشاگران روی اعصاب مربی راه می روند نباید انتظار داشته باشیم با لبخند جواب خبرنگاران را بدهد . ما باید یاد بگیریم مطابق با قوانین بین المللی با خارجیها رفتار کنیم .
ناشناس۱۰۶۳۶۱۸۱۱:۲۱:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۳
و جالب اینجاست که اگر همین اتفاق برای تیم قرمز میفتاد اونوقت شخصی ..میومد کنار زمین و مترجم مربی رو با خودش میاورد ؛ اما برای استقلال همه چی برعکسه
ناشناس۱۰۶۳۶۸۷۱۱:۵۰:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۳
اصل ناراحتی این آقا اینه که اصلا مترجم براش نگذاشتن اون آقا که تو عکس بغل دستش نشسته خودش خبرنگاره
ناشناس۱۰۶۳۷۶۴۱۲:۲۵:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۳
وین رونی داخل سالن ورزشگاه داشت رد می‌شد، نگهبان وین رونی رو نگه داشت و آی‌دی کارتش رو نگاه کرد و بعد اجازه داد رد بشه. و همه چیز خیلی عادی اتفاق افتاد. اینم از خارج
ناشناس۱۰۶۳۱۲۲۰۷:۰۷:۱۵ ۱۳۹۸/۶/۳
خوب شد این برجام هست که شما به بهانه اون یه گریزی به صحرای کربلا بزنید
ناشناس۱۰۶۳۲۹۵۰۹:۰۶:۴۴ ۱۳۹۸/۶/۳
در محیط های کاری، کلا" ایتالیایی ها آدمان عصبانی و تند مزاجی هستند.
ناشناس۱۰۶۳۷۷۱۱۲:۲۹:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۳
دوست عزیز یه مترجم بهش ندادن رفته اونجا از خبرنگارها یکی داره ترجمه می کنه بایدم عصبانی بشه
ناشناس۱۰۶۳۶۵۲۱۱:۳۴:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۳
اختلاس و کنسرت و حجاب و غیره ​م واسه شماست!
ناشناس۱۰۶۳۱۲۵۰۷:۱۲:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۳
خجالت بکشید این بد بخت رو آوردید تو یه دیونه خونه به اسم ایران دیگه چه انتظاری دارید. این بدبخت تا بیاد دستش اینجا چه خبره دیوانه میشه و سیاست کلان فعلا آزاره استقلاله به هر روش باید بسازه!
مهدیار۱۰۶۳۵۹۶۱۱:۱۴:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۳
با تعبیر کردن از ایران به "دیوونه خونه" اعتراف شما به دیوانه بودن قابل پذیرش است (به قول حقوقی ها: اقرار العقلا علی انفسهم جائز)، اما درباره سایر ایرانی‌ها ادعایی بیش نیست که قاعدتا نمی توانید اثباتش کنید!
ناشناس۱۰۶۳۶۷۰۱۱:۴۱:۵۰ ۱۳۹۸/۶/۳
دیونه خونه! بعید می دونم تا حالا پاتو از ایران بیرون گذاشته باشی، تا بفهمی چه مردم خونگرم و نجیبی داریم
ناشناس۱۰۶۳۹۶۷۱۳:۵۴:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۳
دیوانه خونه خودتی
ناشناس۱۰۶۳۹۸۸۱۴:۰۸:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۳
الانه که پرسپولیس ها بیان نظر منفی بدن
ناشناس۱۰۶۳۱۲۸۰۷:۱۸:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۳
ﺑﺎﺑﺎ ﺣﻖ ﺩاﺭﻩ.ﭼﺮا ﭼﺮﻧﺪ ﻣﻴﮕﻴﻦ? ﻫﻤﻪ ﺩﻧﻴﺎ اﺯ ﺑﻲ ﻧﻆﻤﻲ و ﺑﻲ اﻧﻆﺒﺎﻃﻲ ﺑﺪﺷﻮﻥ ﻣﻴﺎﺩ اﻻ ﻓﺮﻫﻨﮓ و ﻣﺪﻳﺮاﻥ اﻳﺮاﻧﻲ.اﻳﻨﻬﺎ ﻋﺎﺷﻖ ﺑﻲ ﻧﻆﻤﻴﻦ.ﭼﻬﺎﺭ ﻧﻔﺮ ﻣﺜﻞ اﻳﻦ اﻓﺮاﺩ ﺗﻮ اﻳﺮاﻥ ﺑﻴﺎﻥ ﻣﺴﻴﻮﻟﻴﻦ ﺷﺎﻳﺪ ﻳﺎﺩ ﺑﮕﻴﺮﻥ ﻧﻆﻢ ﺭﻭ ﺭﻋﺎﻳﺖ ﻛﻨﻦ
ناشناس۱۰۶۳۶۲۲۱۱:۲۲:۵۱ ۱۳۹۸/۶/۳
نخیر ، مساله اذیت کردن و چوب لای چرخ استقلال گذاشتنه . وگرنه هیچوقت از این مشکلات برای پرسپولیس پیش نمیارن
محمد۱۰۶۳۱۶۶۰۷:۵۳:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۳
مربی ایتالیایی را فراموش کنید. خیلی بلد است برود کشور خودش را جمع کند.
ناشناس۱۰۶۳۱۷۲۰۷:۵۷:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۳
موافقم ، در هیچ حالتی نباید اجازه بی حرمتی به ایرانی را داد حتی اگر ضرر مالی موقتی هم داشته باشد .
حسن۱۰۶۳۱۷۴۰۷:۵۸:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۳
اصل مطلب درست بود ولی ربط دادنش به برجام و ترامپ و ... خنده دار بود.
سعید۱۰۶۳۱۷۶۰۷:۵۹:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۳
همین کارا رو کردن که کیروش اجازه هر توهینی به خودش میداد
ناشناس۱۰۶۳۱۸۲۰۸:۰۴:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۳
این مردک ایتالیایی که از کی روش بالاتر نیست. کی روش هیچوقت همچین کاری نکرد. باید فدراسیون فوتبال حالیش کند که اینجا جای جفتک انداختن نیست.
ناشناس۱۰۶۳۶۲۵۱۱:۲۳:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۳
وقتی برانکو از این کارها میکرد خوب بود ، حالا برای استقلال بد شده ؟
ناشناس۱۰۶۴۰۷۳۱۴:۴۹:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۳
فکر می‌کنم منظور اصلی نویسنده این بود که همیشه و همه‌جا اجازه ندهیم کسی بوسیله‌ی بی احترامی به ما، برای خودش احترام بخرد. و برخورد شدید با استراماچونی، بحث دیگری است.
ناشناس۱۰۶۳۱۹۶۰۸:۱۳:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۳
این آقا مترجم نداشته صحبت کنه با بازیکناش؟؟ خوب حق داره ناراحت بشه
ناشناس۱۰۶۳۳۳۴۰۹:۲۶:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۳
ناراحتیش رو بره تو دفتر مدیر عامل بگه نه تو مصاحبه بعد از بازی هرچند افرادی مثل شما اگه یه اروپایی بهشون بی احترامی بکنن خیلی هم خوبه ولی اگه یه آسیایی بود الان داد و هوار میکردید
ناشناس۱۰۶۳۴۴۷۱۰:۱۳:۴۱ ۱۳۹۸/۶/۳
اما غلط اضافه کرده رفتار توهین آمیز انجام داده. این فوتبال متاسفانه مثل این ...داره آبروی مملکت را میبره
سینا۱۰۶۳۴۶۴۱۰:۲۴:۵۸ ۱۳۹۸/۶/۳
هرکی ناراحتی داره حق داره دو تا بزنه دو سر هرکی دید؟؟
ناشناس۱۰۶۳۲۱۳۰۸:۲۵:۴۶ ۱۳۹۸/۶/۳
کاش آنطرفش رو هم می گفتید آخه مربی که مترجم بغلش نباشه چه جوری بازیکنانش رو هدایت کنه؟ البته زور خبرنگارهای محترم به انوریا نمی رسه ولی راحت میشه از یک مربی خارجی انتقاد کرد که البته درست هم هست ولی باید دوطرفه باشد
ناشناس۱۰۶۳۸۹۷۱۳:۱۵:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۳
سرپرست استقلال جواد زرینچه میگه دو تا مترجم هم داره ولی میگه فقط مترجمی که خودم میگم رو میخام این مربی دلاله بهش نباید رو داد
بهنام۱۰۶۳۲۳۰۰۸:۳۳:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۳
جناب نویسنده یواش یواش فوتبال رو سیاسی کردی چرا ما همه چیز رو با هم قاطی می کنیم بیایید یاد بگیریم مسائل رو با هم قاطی نکنیم،راست میگه یه مربی تیم چطوری حرفهایش رو باید به بازیکنانش انتقال بده؟فوتبال ،برجام،ترامپ آخه اینها چه ربطی با هم داره؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۰۶۳۲۵۵۰۸:۴۸:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۳
حرکت استراماچونی یک واکنش احساسی بود و خیلی مهم نیست ، خیلی از مربیان وطنی رفتاری به مراتب بدتر در هنگام شکست از خود نشان میدهند ، در خصوص برجام سالها دیپلماتهای زیادی برای حصول نوعی توافق تلاش کرده اند و بعید میدانم احساسی عمل کرده باشند و هر چه بوده طی فرایند تصمیم گیری جمعی صورت گرفته است .
ناشناس۱۰۶۳۲۶۲۰۸:۵۲:۲۹ ۱۳۹۸/۶/۳
اگر این اتفاق در کشور اروپایی و لیگ آنها میافتدا، این مربی را محروم و جریمه میکردند.
محراب۱۰۶۳۷۰۱۱۱:۵۴:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۳
و کل تیم رو هم از کلیه مسابقات محروم میکردند .تیمی که نمیتواند یک مترجم برای مربی اش فراهم کند حق فعالیت ورزشی ندارد
ناشناس۱۰۶۳۲۷۴۰۸:۵۸:۲۲ ۱۳۹۸/۶/۳
بهترین تنبیه نگه داشتن وی در استقلال است به عنوان آنالیزور وقتی طرفدار بیسواد باشه ، مدیر باشگاه برای بستن دهانشان مربی خارجی می آورد..
احمد۱۰۶۳۲۸۴۰۹:۰۲:۵۵ ۱۳۹۸/۶/۳
اتفاقا اون حرکت جوابی بود ب بی لیاقتی و ناتوانی یک سری بی خاصیت که مدیر هستن، چرا میگین فراقانونی وقتی توانایی اجرای قانون رو ندارین ، همین دیدگاه و همین عملکرد تو این کشور هست که شدیم این
ناشناس۱۰۶۳۳۲۷۰۹:۲۳:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۳
خیلی بی ادب بود. باید حسابی ادبش کرد.
حسین۱۰۶۳۳۹۵۰۹:۵۰:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۳
نویسنده محترم، اگر کارت مترجم سرمربی استقلال حاضر نباشد اما سرمربی و مسوولان باشگاه تایید کنند که مترجم فرد مورد نظر است اصولا با احترام به مسوولان باشگاه و سرمربی اجازه ورود به مترجم می‌دهند و این کلا با جلوی یک فرد ناشناس را بخاطر نداشتن کارت شناسایی گرفتن متفاوت است. متاسفانه میزبان از این مساله سوء استفاده کرده و پل ارتباطی سرمربی و بازیکنان را قطع نموده. بنابراین ایشان حق اعتراض و ناراحتی دارد اما صندلی پرت کردن ایشان را توجیه نمیکند.
ناشناس۱۰۶۳۴۱۴۰۹:۵۷:۲۷ ۱۳۹۸/۶/۳
عمدا کارت ومترجمش را صادر نکردند تا تیم مقابل برنده شود.
ناشناس۱۰۶۳۴۵۰۱۰:۱۶:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۳
جناب مسلمان این بنده خدا اولین بارشان است که آمده ایران، به کشور ما آشنایی نداشته نمیدانسته چطور باید رفتار کنه میفهمید که ! فکر میکرده مثل ایتالیا همه چی سرجایش قرار داره .نمیدانسته چکار بکنه !بنده خدا هنگ کرده ..
اكبر۱۰۶۳۴۵۷۱۰:۲۱:۲۱ ۱۳۹۸/۶/۳
"از حقمان دفاع کنیم،" و به حق ديگران احترام ، و از سفسطه بازي دست برداريم.
صمصام۱۰۶۳۴۶۲۱۰:۲۴:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۳
آقای مسلمان چشم من به باشگاه استقلال تفهیم میکنم که به این مرتیکه اجنبی بی نزاکت بی تربیت حالی کنند بهش بگویند اوهوی مرتیکه اجنبی شما حق نداری محترم باشی حاللا تیمت باخته به درک کارت بازی برای مترجم شما صادر نکردند ..نتونستی با بازیکنان تیمت ارتباط برقرار کنی ..به اسفل سافلین 6 ماه بعد حق وحقوقت را هم نخواهند داد به .. اصلا اینجا ایرانه!!! همینه که هست ..
امید۱۰۶۳۵۱۴۱۰:۴۹:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۳
بسم الله الرحمن الرحیم از بی عرضگی این دولت در مقابل خارجی هاست .
ناشناس۱۰۶۳۵۷۳۱۱:۰۷:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۳
کار عجیبی نکرده ! نویسنده یه طوری تحلیل کرده که انگار خبرنگاران در کشور ما آزادی پرسیدن هر سوال ودریافت پاسخ محترمانه را دارند . بیخودی برا خودمون کلاس نذاریم !
ناشناس۱۰۶۳۶۲۶۱۱:۲۴:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۳
خیلی بی فرهنگ ... رفتار کرد .باید عذر خواهی کنه از مردم وخبرنگاران محترم .
ناشناس۱۰۶۳۶۸۵۱۱:۴۹:۰۵ ۱۳۹۸/۶/۳
دوست عزیز مترجمش کجا بود اون آقا خودش خبرنگاره، مربی و آوردین اونجا بعد یکنفر مترجم بهش ندادی از تو خبرنگارها باید یکی بیاد براش ترجمه کنه؟ این توهین به اون مربی نیست؟
رضوی۱۰۶۳۷۱۲۱۱:۵۸:۵۴ ۱۳۹۸/۶/۳
اولا :ایشون دو ماه با تیم کار کرده دوما: کلماتی که در فوتبال به کار میره مترجم نمیخواد فقط میخواست تقصیر باخت رو به گردن نبود مترجم بیندازه این حرکات دیگه کهنه و نخ نما شده
ناشناس۱۰۶۳۸۶۷۱۲:۵۹:۴۷ ۱۳۹۸/۶/۳
مربی نور چشمی هاست نمیشه زیاد گلایه کرد وگرنه مربی پرسپولیس و محروم میکنن!!!!!!!!!!!!
ایرج۱۰۶۳۸۹۶۱۳:۱۴:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۳
نشست قبل از بازی بعدی استقلال، خبرنگاران باید سر جلسه بدون پرسش کردن باید ساکت بنشینند تا طرف بفهمه چطور اعتراضش را عنوان کنه.
سامان۱۰۶۳۹۱۷۱۳:۲۵:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۳
نویسنده .. که با چسبوندن به برجام آسمون ریسمون میبافی.چرا از فساد .. و قهرمانی بدون بازی سوپرجام چیزی نمی نویسی؟
ناشناس۱۰۶۳۹۶۸۱۳:۵۴:۲۷ ۱۳۹۸/۶/۳
روز اول که اومده بردن زمین تمرینی بهش نشون دادن و گفتن این امکانات ماست بعد تا الان استقلال روی این زمین رو هم ندیده و بردن تو همون زمین تمرینای افتضاح قبلی. پول بلیط میلیچ به ایران رو هم خودش داده !!! مترجم هم که نداشته یعنی دستش کاملا بسته بوده ! به عبارت دقیقتر تیم بدون سرمربی بازی کرده دیگه. حالا شما دنبال مواخذه به خاطر نتیجه بازی هستید ؟! حرمت امام زاده رو متولی نگاه می داره. شما حداقل ها رو رعایت کنید بعد طلب احترام کنید.
ناشناس۱۰۶۴۰۸۹۱۴:۵۵:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۳
من یک ایرانی بسیار ماهر در رشته تخصصی ام هستم که حاضر نیستم در آن رشته در‌ایران سرمایه گذاری کنم و‌صرفا ساخت و ساز می کنم که درگیر بی نظمی و بی اخلاقی نباشم و منت هر ننه قمری را هم نکشم ولی در خارج از ایران به کار خودم مشغولم
ناشناس۱۰۶۴۲۷۷۱۶:۲۲:۰۵ ۱۳۹۸/۶/۳
آقا عیسی ای کاش پارسال که برانکو مثل حیوان با داور وکمک داور وبقیه عوامل و فوتبال خیلی تند رفتار میکرد اونجا هم حس وطن دوستی بهت دست میداد این پیامو اگه منصفی حتما جواب بده
ناشناس۱۰۶۴۴۲۶۱۷:۴۵:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۳
اشتباهش این بوده که به صندلی لگد زده من اگر بودم دو تا کشیده می زدم تو گوش مسئولی که این مترجم را راه نداده که احساس نکنه قادر مطلق است

پربحث‌های امروز

 1. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 2. ادعای کریستین امان‌پور به نقل از ظریف؛ شرط روحانی برای دیدار با ترامپ

 3. بانوان، حضور در ورزشگاه‌ها، باید یا نباید

 4. شورای روابط خارجی آمریکا: ترامپ در بن بست گیر کرده است !

 5. حقوق معوقه کارگران و پاداش های آنچنانی ؛ این تناقض‌ها آزاردهنده است

 6. خانم مهناز افشار؛ از کسی طلبکار نباش

 7. سه‌ گام بلندی که آموزش و پرورش برای تحول باید بردارد

 8. روحانی: حقوق معلمان چهار برابر افزایش یافته است

 9. صدور عجیب‌ترین حکم فوتبالی؛ حساب‌های فدارسیون فوتبال و سازمان لیگ مسدود شد!

 10. شهرداری تهران برای ترافیک مهرماه چه تمهیداتی دارد؟

 11. چیپست Huawei Kirin 990 5G در آزمون هوش مصنوعی رقبا را پشت سر گذاشت

 12. نگاهی به عملکرد شبکه ضدایرانی ایران‌اینترنشنال

 13. پرداخت دیه و آزادی مقصران مرگ عماد ۶ ساله

 14. از طریق شناسایی 114 استارتاپ و همکاری با 70 کسب‌وکار نوپا صورت گرفت/ حمایت از حضور استارتاپ‌ها در تلویزیون توسط توسکا

 15. طلا در ۲ راهی کاهش یا افزایش قیمت

 16. پیامک قطع یارانه دهک‌های بالای درآمدی ارسال شد

 17. دوره و کارگاه‌ های آموزشی فین تک برگزار خواهد شد

 18. ربیعی: رئیس‌جمهور برای سفر به نیویورک تردید داشت/ آمریکا از هر زمان دیگری تنهاتر است

 19. مقامات ایرانی در سازمان ملل ؛ از تصویر ماندگار شهید رجایی و سخنرانی رهبری تا حضور جنجالی احمدی نژاد

 20. مقایسه ایمپلنت دندان و بریج

 21. عکس یادگاری قالیباف با نوه کلاس اولی‌اش  

 22. موگرینی با ظریف در نیویورک دیدار کرد

 23. «میدون» از پنجشنبه روی آنتن می‌رود

 24. زمین ۱۴۸ درصد گران شد

 25. چین ۲ ماهواره جدید به فضا فرستاد

پربحث‌های دیروز

 1. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 2. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 3. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 4. روایت یک نشریه آمریکایی از سلاح‌های ایرانی که آمریکا باید از آن‌ها بترسد

 5. آزادی «غیریواشکی» در شورای شهر شیراز

 6. رازهای «شرمن» از روزهای مذاکره؛ توییت روحانی دست ایران را رو کرد/ ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟

 7. دومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده‌/ لشگری‌پور: نعمت‌زاده برایم ویزای اسپانیا و تولد گرفت و آیفون هدیه داد

 8. صندلی فروشی به سبک مافیای کنکور پزشکی + تصاویر

 9. فروش صندلی رشته پزشکی در دانشگاه ؛ شایعه یا افشای حقایق تلخ؟!

 10. تایم: ترامپ به دنبال صحنه سازی برای دیدار با روحانی بود !

 11. زنگنه: نقشی در وضعیت امروز هپکو نداشته‌ام/ اگر دروغ گفتن مالیات داشت؛ دولت درآمد بیشتری داشت!

 12. شلیک همزمان چندین آتش‌بار سنگین روسیه  

 13. دانشجوی قلابی یا صندلی پولی؟  

 14. حمله دوباره "اینستاگرام" به میثم مطیعی

 15. روایت لیلاز از دزدی و فساد تاریخی در اقتصاد ایران/ توضیح درباره پرونده نجفی/ چرا هپکو با دستور روحانی نجات پیدا نمی‌کند؟

 16. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 17. کری: این آمریکا بود که علیه ایران جنگ اقتصادی به راه انداخت

 18. روحانی: وزارت آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه کشور است

 19. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 20. اینفوگرافی/ میزان خسارت ایران در جنگ تحمیلی  

 21. اشک‌ها و شادی‌های کلاس اولی‌ها  

 22. درخواست زیاده‌خواهانه عادل الجبیر از اروپا علیه ایران

 23. بیانیه فیفا: به زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها داده شود

 24. رییس فیفا: ایران برای حضور زنان در ورزشگاه ها اطمینان داده است

 25. واکنش طالبان به اظهارات ترامپ: جنگ ادامه دارد

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 3. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 4. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 5. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 6. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 7. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 8. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 9. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 10. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 11. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 12. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 13. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 14. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 15. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 16. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 17. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 18. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 19. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 20. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 21. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 22. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 23. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 24. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 25. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

آخرین عناوین