چرا پزشکان با نصب «کارتخوان» مخالفند؟

گروه اقتصادی الف،   3980531068 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

زمان نصب پایانه فروشگاهی در مطب پزشکان درحالی برای بار دیگر از سوی سازمان امور مالیاتی تمدید شد که پزشکان دلیل اعتراض خود به این موضوع را وجود تبعیض در اجرای قانون عنوان می‌کنند.

فارس: موضوع نصب کارتخوان توسط پزشکان این روزها به اخبار داغ رسانه‌ها تبدیل شده است، موضوعی که شاید منشأ آن را بتوان به خبرهای منتشر شده در زمینه فرار مالیاتی پزشکان جست‌وجو کرد. موضوع از آنجا آغاز شد که برخی از رسانه‌ها به نقل از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای‌اسلامی آمار و ارقام نوجومی را درباره فرار مالیاتی این قشر از جامعه منتشر و عنوان کردند که پزشکان 6هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دارند. موضوعی که همان وقت از سوی وزیر بهداشت و برخی از نمایندگان مجلس تکذیب شد.

سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان، هفتم مردادماه علی رستم پور مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و برون سپاری سازمان امور مالیاتی با اشاره به بند «ی» تبصره 6 قانون بودجه 98 گفت: «صاحبان محترم حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا 23 مردادماه مهلت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی(کارتخوان بانکی) ثبت نام کنند. تمام صاحبان حرف و مشاغل یاد شده مکلفند حداکثر تا تاریخ 23 مرداده ماه 1398 برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (کارت‌خوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی https://tax.gov.ir مراجعه و مبادرت به ثبت مشخصات دستگاه کارتخوان خود کرده و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک تلفنی نسبت به بهره‌برداری از آن اقدام کنند».

پس از انتشار این خبر جامعه پزشکی نسبت به این موضوع اعتراض کرده و اعلام کردند که این موضوع تبعیض بوده و از این قانون حمایت نمی‌کنند. و با ارسال نامه‌هایی به سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی بر نحوه اجرای قانون اعتراض کردند.

همزمان با اعتراض اغلب پزشکان برای ثبت نام در نظام سامانه فروش و استفاده ازپایانه فروشگاهی(کارتخوان بانکی) مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و برون سپاری سازمان امور مالیاتی از تمدید ثبت‌نام کارتخوان تا 31مرداد خبر داد و پس از گذشت چند روز این مهلت تا 15 شهریور ماه تمدید شد.

اما روز گذشته در فضای مجازی نامه درخواست رئیس سازمان نظام پزشکی خطاب به رئیس کل سازمان امور مالیاتی در فضای مجازی دست به دست شد، نامه‌ای که در آن به موضوع آموزش استفاده از پایانه فروشگاهی و آماده نبودن زیرساخت‌های آن اشاره شده بود؛ عده‌ای در فضای مجازی به انتقاد از این نامه  پرداختند و این موضوع را بهانه‌جویی پزشکان برای فرار از نصب کارتخوان عنوان کردند.

برای بررسی دلایل مقاومت پزشکان با موضوع نصب پایانه فروشگاهی با تعدادی از اعضای سازمان نظام‌پزشکی به گفت‌وگو نشستیم.

*مخالف نصب کارتخوان نیستیم

جواد مولایی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره نامه اخیر رئیس سازمان نظام پزشکی به سازمان امور مالیاتی درباره آموزش پزشکان توضیح داد: باید توجه داشته باشیم که اغلب پزشکان در مطب‌های خود اقدام به نصب کارتخوان کرده‌اند اما بحث کارتخوان و پایانه فروشگاهی دو موضوع مجزا است. 

وی افزود: پایانه فروشگاهی قرار است طبق تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته به این سازمان متصل باشد تا بلافاصله پس از انجام هر تراکنش مالیات مدنظر کسر شود. 

مولایی افزود: جامعه پزشکی به هیچ وجه از نصب کارتخوان در مطب ناراضی نیستند بلکه گلایه آ‌نها از تبعیض ایجاد شده بین انها با سایر اصناف است. 

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: توجه داشته باشیم که در حال حاضر زیرساخت‌های سامانه فروشگاهی و اتصال آن به سازمان مالیات فراهم نشده است لذا تا تاریخ 15 شهریور ماه به پزشکان فرصت داده شد تا برای اتصال کارتخوان به سامانه فروشگاهی اقدامات لازم را انجام دهند؛ همچنین طبق تفاهم‌نامه‌ای مقرر شد دوره‌های آموزشی به صورت حضوری و مجازی درخصوص نحوه اتصال کارت‌خوان برای پزشکان برگزار شود.

وی با بیان اینکه کارتخوان سایر فروشگاه‌ها به سازمان امور مالیاتی متصل نیست و آن‌ها به صورت آنی مالیات پرداخت نمی‌کنند گفت: دریافت مالیات از پزشکان درحالی صورت می‌گیرد که تعرفه‌های آنها سال جاری رشد چندانی نداشته است در حالی که اجاره بها حقوق پرسنل و همچنین هزینه خرید تجهیزات با رشد چند برابری مواجه بوده است که این موضوع باعث گلایه پزشکان شده است.

 

*کلاس‌های آموزشی لغو شده است

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی نیز در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: موضوع نامه اخیر سازمان نظام‌پزشکی مساله ا موزش و عدم آمادگی زیرساخت‌ها برای اتصال کارتخوان‌ها به سازمان امور مالیاتی بوده است. 

وی افزود: با هماهنگی که با سازمان امور مالیاتی داشته‌ایم مقرر شد تا مبانی آموزشی برای پزشکان ارائه شود که متاسفانه برخی از ادارات مالیاتی اعلام کردند که پزشکان باید برای آموزش ثبت‌نام کنند و هزینه‌ای را بپردازند که ما اعتقادی به ارائه آموزش در این زمینه نداریم و این موضوع را به سازمان امور مالیاتی اعلام کردیم. 

جهانگیری ادامه داد: پس از ارائه توضیحات و جلساتی که با نمایندگان سازمان امور مالیاتی داشتیم بحث آموزش پزشکان لغو شده است به دلیل این که ثبت کارتخوان در سامانه تنها با ثبت یک کد صورت می‌گیرد و این اقدام طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی در حال انجام است و آموزش این موضوع نیز به صورت یک فایل آموزشی روی سایت سازمان نظام پزشکی قرار دارد. 

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: سازمان نظام پزشکی مخالف دریافت هزینه و ارائه آموزش به پزشکان بوده به دلیل اینکه مقرر شده است هرگونه آموزشی در این حوزه به صورت رایگان در اختیار پزشکان قرار بگیرد. هرچند که ماجرای نصب کارتخوان نیازمند آموزش خاصی نیست. 

جهانگیری گفت: با جلساتی که با بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی داشتیم مقرر شد که به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌ها بحث نصب کارتخوان در مطب پزشکان تا 15 شهریور ماه تمدید شود. 

وی توضیح داد: براساس مصوبه هیات دولت تمام صنوف برای شفاف‌سازی موظف هستند که پایانه فروشگاهی خود را به سازمان امور مالیاتی متصل کنند که در این فراخوان جامعه پزشکی در اولیت قرار گرفت. 

وی دلیل گلایه پزشکان را از این موضوع ایجاد تبعیض عنوان کرد و گفت: جامعه پزشکی همواره به اجرای قانون پایبند بوده است و به دلیل اینکه این موضوع نیز مصوبه قانونی است آن را اجرا خواهد کرد و هیچگونه مقاومتی برای نصب کارتخوان وجود ندارد. 

جهانگیری تاکید کرد: براساس قانون اساسی تبعیض و مجزا کردن یک قشر صحیح نیست و ما نیز به این موضوع انتقاد داریم. 

وی درخصوص نصب نکردن پایانه فروشگاهی توسط تعدادی از پزشکان نیز توضیح داد: این افراد معمولا تراکنش کمی دارند و برخی نیز تمایلی به نصب کارتخوان نداشته‌اند که این موضوع پیگیری خواهد شد و قانون باید اجرایی شود. 

 حال با توجه به تمدید مهلت نصب پایانه فروشگاهی باید منتظر ماند و دید آیا زیرساخت‌های این کار تا نیمه شهریورماه آماده خواهد شد یا سازمان امور مالیاتی مجددا این زمان را تمدید خواهد کرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۶۰۲۹۹۱۸:۰۸:۳۴ ۱۳۹۸/۵/۳۱
هر چه زودتر انحصار پزشکی را پایان دهید. مناطق محروم تا کی باید از کمبود پزشک رنج ببرن.
مهدی۱۰۶۰۳۵۷۱۹:۰۵:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۳۱
فرمودند که کار با کارتخوان بلد نیستند قرار شده از این به بعد علاوه بر چندتا دو واحدی دیگه درس اخلاق، یک دو واحدی هم کار با کارتخوان براشون بزارن تا شاید هم اخلاق و هم کار با کارتخوان را یاد بگیرند. بنابراین از 5 سال دیگه که قراره از این مدل پزشکها بیان تو جامعه کارتخوان هم اجباری بشه. البته این دوره دقیقا همزمان شد با افزایش ظرفیت پزشکی و سهمیه ها که اون موقع برای حوادث بدتری باید خودمون را آماده کنیم. راستی قسم ... را هم که موقع اخذ مدرک می خورند را فراموش کردم. کلا یک جمله بگم " الهی هیچ کی کارش به پزشک و بیمارستان کشیده نشه ". ورزش کنید و سلامت باشید تا کارتون به دکترها نکشه. تو دانشگاه
ناشناس۱۰۶۰۴۲۰۲۰:۲۵:۵۹ ۱۳۹۸/۵/۳۱
موافق رفع تبعیض هستیم. بنابرین این تبعیض بسیار وحشتناک درحقوق و مزایا پزشکان را با دیگر مشاغل برطرف کنید

پربحث‌های اخیر

 1. تایم: ترامپ به دنبال صحنه سازی برای دیدار با روحانی بود !

 2. شلیک همزمان چندین آتش‌بار سنگین روسیه  

 3. کری: این آمریکا بود که علیه ایران جنگ اقتصادی به راه انداخت

 4. روحانی: وزارت آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه کشور است

 5. اشک‌ها و شادی‌های کلاس اولی‌ها  

 6. رییس فیفا: ایران برای حضور زنان در ورزشگاه ها اطمینان داده است

 7. واکنش طالبان به اظهارات ترامپ: جنگ ادامه دارد

 8. قانون سهمیه های کنکور را اصلاح کنید

 9. مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال: وضعیت داوری افتضاح بود

 10. پرسپولیس برنده فوتبال ضعیفِ ایتالیایی - آرژانتینی/ دربی بی‌خاصیت

 11. ارائه لیست اموال محمدرضا نعمت‌زاده به دادگاه

 12. بیانیه ضدایرانی نخست‌وزیر پیشین لبنان

 13. مخالفت وزارت کار با بازداشت کارگران هپکو

 14. عملیات تکاوران نیروی دریایی سپاه و ارتش  

 15. پایگاه الحشد الشعبی در غرب سامراء هدف قرار گرفت

 16. عادل‌الجبیر: به دنبال جنگ با ایران نیستیم

 17. بیرانوند چگونه پنالتی کریمی را مهار کرد +تصاویر  

 18. منوچین: حمله به آرامکو، حمله به اقتصاد جهانی است!

 19. اختلال در پروازهای فرودگاه دبی به دلیل احتمال وجود پهپاد

 20. مالک نفتکش انگلیسی: نفتکش استنا ایمپرو احتمالا تا چند ساعت دیگر آزاد می‌شود

 21. میزان افت قیمت مسکن در تهران چقدر شد؟

 22. قالیباف: اداره کشور خون تازه می‌خواهد  

 23. رایزنی ظریف و لودریان در نیویورک

 24. بانوان، حضور در ورزشگاه‌ها، باید یا نباید

 25. الحشد الشعبی حمله هوایی به مواضع خود در الانبار را تکذیب کرد

پربحث‌های دیروز

 1. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 2. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 3. روایت یک نشریه آمریکایی از سلاح‌های ایرانی که آمریکا باید از آن‌ها بترسد

 4. آزادی «غیریواشکی» در شورای شهر شیراز

 5. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 6. دومین جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده‌/ لشگری‌پور: نعمت‌زاده برایم ویزای اسپانیا و تولد گرفت و آیفون هدیه داد

 7. رازهای «شرمن» از روزهای مذاکره؛ توییت روحانی دست ایران را رو کرد/ ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟

 8. فروش صندلی رشته پزشکی در دانشگاه ؛ شایعه یا افشای حقایق تلخ؟!

 9. تایم: ترامپ به دنبال صحنه سازی برای دیدار با روحانی بود !

 10. شلیک همزمان چندین آتش‌بار سنگین روسیه  

 11. دانشجوی قلابی یا صندلی پولی؟  

 12. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 13. کری: این آمریکا بود که علیه ایران جنگ اقتصادی به راه انداخت

 14. صندلی فروشی به سبک مافیای کنکور پزشکی + تصاویر

 15. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 16. روحانی: وزارت آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه کشور است

 17. اینفوگرافی/ میزان خسارت ایران در جنگ تحمیلی  

 18. اشک‌ها و شادی‌های کلاس اولی‌ها  

 19. درخواست زیاده‌خواهانه عادل الجبیر از اروپا علیه ایران

 20. بیانیه فیفا: به زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها داده شود

 21. رییس فیفا: ایران برای حضور زنان در ورزشگاه ها اطمینان داده است

 22. واکنش طالبان به اظهارات ترامپ: جنگ ادامه دارد

 23. علیرضا فغانی در استرالیا چقدر حقوق می‌گیرد؟

 24. قانون سهمیه های کنکور را اصلاح کنید

 25. مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال: وضعیت داوری افتضاح بود

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 3. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 4. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 5. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 6. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 7. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 8. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 9. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 10. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 11. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 12. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 13. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 14. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 15. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 16. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 17. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 18. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 19. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 20. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 21. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 22. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 23. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 24. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 25. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

پربحث‌های اخیر

 1. مخالفت وزارت کار با بازداشت کارگران هپکو

 2. مالک نفتکش انگلیسی: نفتکش استنا ایمپرو احتمالا تا چند ساعت دیگر آزاد می‌شود

 3. میزان افت قیمت مسکن در تهران چقدر شد؟

 4. عواقب حذف مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد/ شفافیت مالی شرکت‌ها از بین می‌رود

 5. بدون دریافت «پیامک قطع یارانه»به دفاتر پیشخوان مراجعه نکنید

 6. وزارت صنعت: محصولات جدید جایگزین پراید و ۴۰۵ خواهند شد

 7. آغاز به کار نخستین پلیس گمرک کشور

 8. خطر سوءاستفاده قاچاقچیان تلفن ‫همراه از اطلاعات هویتی زائران اربعین

 9. همتی: کمیته اجرایی عملیات بازار باز تشکیل شد

 10. آخرین وضعیت هپکو از زبان وزیر صمت

 11. افزایش جزئی قیمت سکه در بازار + قیمت طلا و ارز

 12. قائم‌مقام وزیر صمت: آرامش بازار متاثر از تثبیت ارز است

 13. تخم‌مرغ ارزان‌تر از نرخ مصوب شد

 14. وزیر راه: ۱۲۰ نقطه حادثه خیز در کشور اصلاح شد

 15. بازگشت دوباره بورس به کانال ۳۰۰ هزار واحدی

 16. قیمت خرید تضمینی گندم مشخص شد

 17. زنگنه: نقشی در وضعیت امروز هپکو نداشته‌ام/ اگر دروغ گفتن مالیات داشت؛ دولت درآمد بیشتری داشت!

پربحث‌های دیروز

 1. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 2. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 3. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 4. هزینه تحریم بانک مرکزی ایران پای کیست؟

 5. مخالفت وزارت کار با بازداشت کارگران هپکو

 6. مالک نفتکش انگلیسی: نفتکش استنا ایمپرو احتمالا تا چند ساعت دیگر آزاد می‌شود

 7. میزان افت قیمت مسکن در تهران چقدر شد؟

 8. جزئیات گام اول حذف یارانه پردرآمدها

 9. قیمت روز پرفروش‌ترین خودروهای داخلی + جدول

 10. 14 اشکال حقوقی به يك مصوبه هيئت دولت درباره رمز ارزها

 11. بدون دریافت «پیامک قطع یارانه»به دفاتر پیشخوان مراجعه نکنید

 12. وزارت صنعت: محصولات جدید جایگزین پراید و ۴۰۵ خواهند شد

 13. آغاز به کار نخستین پلیس گمرک کشور

 14. خطر سوءاستفاده قاچاقچیان تلفن ‫همراه از اطلاعات هویتی زائران اربعین

 15. همتی: کمیته اجرایی عملیات بازار باز تشکیل شد

 16. آخرین وضعیت هپکو از زبان وزیر صمت

 17. افزایش جزئی قیمت سکه در بازار + قیمت طلا و ارز

 18. قائم‌مقام وزیر صمت: آرامش بازار متاثر از تثبیت ارز است

 19. تخم‌مرغ ارزان‌تر از نرخ مصوب شد

 20. وزیر راه: ۱۲۰ نقطه حادثه خیز در کشور اصلاح شد

 21. بازگشت دوباره بورس به کانال ۳۰۰ هزار واحدی

 22. قیمت خرید تضمینی گندم مشخص شد

 23. زنگنه: نقشی در وضعیت امروز هپکو نداشته‌ام/ اگر دروغ گفتن مالیات داشت؛ دولت درآمد بیشتری داشت!

 24. چرا با حمله به آرامکو قیمت نفت ۱۰۰ دلار نشد؟

 25. آیا تحریم جدید بانک مرکزی تاثیری بر اقتصاد دارد؟

پربحث‌های هفته

 1. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 4. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 5. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 6. کاهش ۳۷ درصدی قیمت واقعی مسکن

 7. با زندگی مردم چه کردیم؟/ آرزویی که بی‌خانمان‌ها باید به گور ببرند+ نمودار

 8. مردم، اجاره نشین باشند یا صاحب خانه؟ دولت کدام را انتخاب می کند؟

 9. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 10. دستور فوری ریاست جمهوری در خصوص هپکو

 11. پلمب فروشگاه زنجیره‌ای در حال تاسیس با اعتراض کسبه

 12. سامانه ثبت دارایی مقامات رونمایی شد/ فرصت یک ماه برای مسئولان جهت ثبت اموال

 13. جزییات حذف یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار پر درآمد

 14. قیمت روپوش مدارس: ۱۷۵ هزار تومان/ رئیس اتحادیه خیاطان: منصفانه است!

 15. عدم استفاده پزشکان از کارتخوان از ابتدای مهرماه جرم است

 16. تداوم قاچاق با واردات مسافری تلفن همراه

 17. اگر یارانه تان قطع شده بخوانید

 18. چه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟

 19. جریمه افرادی که کارتخوان خود را به سامانه مالیاتی وصل نکنند

 20. تولید رب ۲۲ هزار تومانی با گوجه هزاری!

 21. جریمه سنگین آمریکا برای شرکت خودروسازی هیوندای

 22. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

 23. هزینه خوراک یک ماهه چقدر است؟

 24. تجمع دانشجویان انقلابی در حمایت از کارگران هپکو

 25. ریزش سراسری معاملات مسکن/ آرامش بازار مشروط است

آخرین عناوین