آرژانتینی غیرقابل پیش‌بینی یا تکرار فرمول با ثبات قهرمانی

گروه ورزشی الف،   3980531016

گمانه زنی درباره انتخاب ترکیب اصلی پرسپولیس برای نخستین بازی با هدایت گابریل کالدرون بزرگترین معمای هواداران این تیم محسوب می شود.

به گزارش مهر، پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ برای سه فصل متوالی به قهرمانی در لیگ برتر رسید تا جدایی او از این تیم تبدیل به شوکه کننده‌ترین خبر برای هوداران شود.

با این حال گابریل کالدرون جانشین برانکو شد تا مرهمی بر هیاهوی طرفداران پرسپولیس باشد اما این مربی برای اینکه بتواند جایگزین مناسبی برای سرمربی موفق پیشین این تیم شود چاره ای جز تکرار قهرمانی های پرسپولیس ندارد.

پرسپولیس در حالی برای چهارمین قهرمانی متوالی خود در نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر استارت می زند که تفکرات فنی حاکم بر این تیم کاملا با دوران برانکو متفاوت است.

برای آغاز بازی های لیگ برتر پیش بینی در خصوص ترکیب اصلی این تیم کار سختی شده است و کمتر کسی می تواند درباره یازده مرد اصلی مدنظر کالدرون حدس کاملا صحیحی بزند.

این در حالی است که برانکو در طول چهار فصل حضورش در پرسپولیس معمولا از یک ترکیب ثابت استفاده کرد. اصرار برانکو به انتخاب ثابت بازیکنان اصلی خود باعث شده بود تا همگان از فرمول بازی او و چیدمان بازیکنانش آگاه باشند اما باز هم از او شکست می خوردند تا او تبدیل به پرافتخارترین مربی خارجی تاریخ لیگ برتر ایران شود.

کالدرون در حالی می خواهد پرسپولیس را به هدف نهایی خود که کسب جام در لیگ برتر است برساند که از همان جاده همیشگی برانکو به سمت مقصدش نمی‌رود. او در هیچ یک از بازی های پیش فصل تدارکاتی پرسپولیس از یک ترکیب ثابت استفاده نکرده است تا کمتر کسی بتواند زوج علی علیپور در خط حمله پرسپولیس را شناسایی کند. غیر قابل پیش بینی بودن مدافعان میانی پرسپولیس نیز همچون خط حمله این تیم است. کنعانی زادگان و خلیل زاده با وجود اینکه شانس بالایی برای حضور در قلب خط دفاعی پرسپولیس دارند اما مشخص نیست حضور آنها در ترکیب اصلی مداوم خواهد بود یا با اولین اشتباه از چشم کالدرون می افتند و روی نیمکت می نشینند.

سرمربی پرسپولیس در تمرینات این تیم نشان داده است سیستم تاکتیکی کاملا متفاوتی را نسبت به دوران برانکو در نظر دارد تا سرخ ها با روشی جدید به هدفی تکراری برسند.

تیمی که اگر نتواند قهرمانی های خود را تکرار کند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.